Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
29. bře 2009

Uf, konečně ticho. Barča měla zase bolavý bříško. Od sedmi doteď ječela. Až chození po bytě sem a tam zabralo.Samozřejmě po tmě, páč jakmile viděla světlo, tak se za ním kroutila.

Peťul, asi do toho nepůjdu. Teď jsem nosila přes půl hodiny jen Báru a záda mě bolí jako kanec 😠

lenkacar
29. bře 2009

ahoj holky moje ..Evi malá se jmenuje Elena ? nebo Elen? mě se to taky líbí ..manža by chtěl Ellen,jiank holky blížim se pomalinku k OPU v úterý je den D..dbneska jsme píchly pregnyl a zítra mám volno před akcí 😉

cipisek007
29. bře 2009

Leni, moc moc držím palce!! Zítra si dej pohov a snaž se na to nemyslet (já vím, to se to radí, co?).

cipisek007
29. bře 2009

Pro kolik embryjek ses nakonec rozhodla? Pro dvě?

menny
29. bře 2009

No Míšo šátkovat dvojky, musí bejt asi pěknej záhul, ale vypadalo to luxusně
Matoušek je dneska pěkně neklidnej, normálně už by spinkal a dnes se chce furt
chovat.
Teď kojim, snad usne.
Leni kočko budu Ti držet, co půjde. Ať je hodně pěkných vajíček
a ať jde vše jak má. Za 14 dní ať máš jen dobrý zprávy!!!
Hodně teď vzpomínám na svoje ivf, na tu dlouhou cestu za mimi.
Doufám, že za 9měsíců budeš sedět s miminkem v náruči !!! Moc Ti to přeju

cipisek007
29. bře 2009

Peťo, jojo, vypadalo to dobře, ale já jako malá bych to asi nezvládala. 9kilo nosit... Uf 😅
NO u nás už je konečně ticho. Nám ta rektální rourka prostě nezabírá. Už podruhý jsem jí na Barče použila a nic.

achalteke
29. bře 2009

Peťo tak to je super, hele koukej to pořádně od tý kámošky odkoukat a já bych pak přijela na školení za tebou...znám jen pár úvazů a kámoška co mě to učila je teď mimo republiku

Leni tak super, doufám, že budeš ukázková nosnice a budeš mít hromadu vajec, v úterý na tebe budu myslet, až budeš moc tak dej vědět jak jsi dopadla 😉 ...

Míšo 9 kilo bych nedala já...hele a co kdybys nosila jednu děvenku a David druhou? 😉

peda
29. bře 2009

Holky,jdu vás jen pozdravit a popřát dobrou noc mamkám i miminkům 😉 😵

Leni,tý jo,jsem hrozně ráda,že tělo reaguje jak má 😵 a bude takhle šlapat dál,myslám na tebe 😉

Míšo,ta akce na plínky je jen do konce března,mám před sebou i leták,ověřovala jsem si to raději 😉 tak si to musíš naplánovat jinak,než ten čtvrtek.¨

Ráno půjdu na půl 7 na tu cukrovku,chtěla jsem si nachystat na ráno černej čaj a já ho nemám 😕 😀 mám jen ovocný,zelený,na chřipku,žlučník,těhotenskej...ale nééé černejjj 😠 tak mám teda smůlu.

Evi,Elenka je asi takovej spáč,jako byl můj Mareček,to to bereš statečně,já brečela s ním a byla jsem úplně vyřízená a po 14 dnech došlo mlíčko z nervů.Tchýně je teda milá 😠 😠 .Já jí viděla naposled na vánoce a počítám,že jí uvidím zase na vánoce.Moje dítě do 3 let nevědělo,že ta paní není teta,ale babička 😀 😠 ale už to vůbec neřeším.Bydlí ve stejném městě...aspoň mi do ničeho nepovídá,má to svý výhody.Buď v klidu,taky jsem od ní nikdy nic nedostala,jsem narozená na vánoce a když tam jedem na vánoce,tak mi taky nepopřejou...ale opravdu to neřeším.

Já jdu hají,abych ráno nějak vstala.

Petruš,ještě jsem se chtěla zeptat,ty jsi rodila císařem?Mě to asi čeká,ve čtvrtek jsem byla na kontrole a placenta se zatím nehla z branky,třeba si dá ještě říct,ale prý s tím mám už počítat.Měla jsi celkovou narkozu,nebo spinal?

cipisek007
29. bře 2009

Jáji, když on přes týden není doma, takže se to nevyplatí. Ať žije kočár 😀

Pedí, špatně jsi to pochopila. Já tam už byla. Ve čtvrtek 😉 A táhla jsem to v kočáře, docela záhul 😀
Já jsem taky rodila císařem a měla jsem celkovou narkozu. U mě šlo všechno strašně rychle, asi se něco pokazilo, ale nikdo mi nic neřekl. 😒

cipisek007
29. bře 2009

Tož já jdu do hajan. Všem krásnou dobrou noc!

peda
29. bře 2009

Míšo,tak to jsem fakt špatně pochopila,já myslela,že jsi tam pro plíny byla,jak jsi psala,ale že se tam pro ně ještě chystáš,víš?

Jsem na vás holky zvědavá,jak budete šátkovat

😵
tak papa

indigo
29. bře 2009

Ahojky!
Jo jo Míšo, copak 9 kilo, ale šátkujou se i podstatně starší děti, to už by s dvojkama tuplem nešlo... 😖 leda pro praktičnost - jednu do šátku, jednu do golfek a hned se všude dostanete - do vejtahu, do MHD..... 😎

menny
29. bře 2009

Pedí měla jsem na vybranou spinal, epidural, celkouvou.
Pro mě bylo a je naprosto nepřijatelný abych poslouchala
při částečný narkóze jak se doktoř baví stylem: tady nám to teče,
tampón, odsávat...už ten pocit, že jsem příomna rozříznutí, operace...
Prostě na to nejsem povaha
A prý pak hodně dlouho necítíš nohy.
Celková taky neni výhra, ale člověk to všechno zaspí, jen mě mrzelo, že jsem
hned neviděla malýho, ale už jsem to zažila po druhý, tak mi to tolik už nepříde.
Poprvý jsem byla hodně bolavá a dlouho se zberkávala ale teď s Matýskem jsem
byla jak rybička a nebyla jsem tak bolavá.
Je pravda ale že při spinalu a epiduralu je ta rekonvslescence lepší, rychlejší.
Kočko přála bych Ti abys na císaře nemusela!
Pokud to jinak nepůjde, tak typ narkózy záleží na co se cítíš.
Jo a taky mi dr. řek, že pokud je císař plánovanej, tak to líp tělo snáší.
Léky tě připraví a taky jsem si stihla pořádně popovídat s anesteziologem a řekla
si mu o nějakou inijekci abych až se proberu nezvracela.
Fakt jsem se cítila naprosto v pohodě, jen unaveně. A chce to se začít hned hejbat na posteli 😉
Zítra držim palce na cukr!!!!
Tiše závidim, já si to do čaje dát nemohla, ale i tak jsem to dala 😉

Jájo nechám se proškolit a pak určo zajeď 🙂 🙂
a na nějaký diskuzy jsem četla, že pani šátkovala předškoláka 😕
Dost úlet. Představa, že bych si uvázala do šátku Dádu 😀
Ale pravda, že šátky jsou do nosnosti 18-20kg
To si fakt nedovedu představit

Sem se pěkně rozepsala 😀
Dobrou berunky a krásný sny
Jo a Matýsek teď usnul hurá

lenkacar
29. bře 2009

dík holky jste hodné ,dáme 2 kousky a uvidí se ,dáme zálohu na icsy a necháme to na tom nahoře... 😉

lenkacar
29. bře 2009

přeju všem krásnou noc i robátkům..

lenkacar
29. bře 2009

jo a k tomu nervení ,já se spíš nervuju až těsně před akcí takže aspon že tak ..budu se snžit být klidnější ,aby mě zase nezmizly žíly .. 😉

lenkacar
29. bře 2009

meníku chtěla bych se tahat s předškolákem .. 😒 v šátku.. 😨

menny
30. bře 2009

Dobré ráno,
jsme zaspali do školky 😀

Pedí když jsem tě četla, vůbec jsem nějak nezaregistrovala
jak píšeš, že černej čaj doma nemáš. Teď už to máš vybumbaný.
Snad tedy dobrý 😉

Zítra před polednem mám spicha s Helčou. Tak pak poreferuju.
Se na kočku a její pupík moc těšim 🙂
Zítra v jednu jde na první monitor, už to má taky holka za pár.
Jsem zvědavá, jestli to bude ten kluk, aby to nebylo jen na mě, Monče, Barče, Dádě
a Iníkovi. Další holka 😀 to by byl babinec 😀
Hlavně ale ať jsou zdraví 😵 😵

achalteke
30. bře 2009

Dobré ráno, tak jak se dnes máme? U nás zase kvanta sněhu 😠 a už sem přesedlala na větší podkozenku a to sice 90E a je to rovnou kojící 😀

Menny soudružku Helču moc pozdravuj

...a k obědu dnes máma dělá šišky s mákem (miluju je) 😉

cipisek007
30. bře 2009

Čao holky!

Tak dneska po poledni vyrážíme na kyčle, tak držte palce, ať je všechno OK. Jdeme už po třetí, zatím to dobrý bylo, tak uvidíme 🙂

Pedí, no já už tam jednou byla pro plínky 3-5kg a minulý čtvrtek jsem vzala větší 4-9 😉
Ještě k tomu císaři. Mě na něj poslali ani jsem nestihla říct popel a už jsem ležela na sále. Anestezioložka se rozčilovala, že jeto moc narychlo, že nikdo není přichystaný. Nikdo mi neřekl co se děje. Po narkoze mi zle nebylo, jen se mi jednou zvedl žaludek, tak mi daly sestry takovou tu misku ve tvaru ledviny a já hned usnula. Byla jsem krapet mimo, protože v noci pak za mnou byla doktorka z neonatologický JIPky a říkala mi o holčičkách a já si to nepamatuju, jen vím, že tam byla (docela trapný po narkoze někomu říkat takovou důležitou věc).

cipisek007
30. bře 2009

Peťul, Helču strašně moc pozdravuj a ať už se začne konečně šetřit! 🙂

achalteke
30. bře 2009

Míšo jasný - 😉 držím holčičkám palce...

Sama nevím co bych u císaře chtěla...fakt nevim...já bych jim asi řekla že to asi nechám na nich. Netušim vůbec... ☹

cipisek007
30. bře 2009

Jáji, mě na výběr vůbec nedali. Prostě najednou - jedete na sál, svlečte se, sundejte si řetízky a naušnice, tašku vám sbalíme samy.
Já na ně, že musím zavolat partnerovi.
Oni ať schvátam, ale ať on nejezdí, že to stejně nestihne a na sál ho nepustí, že ať si zavolá za hodinu.
Ten to samozřejmě nemohl pochopit a protože sestry FAKT chvátaly, tak jsem mu telefon zavěsila.
Pak mě cévkovali (na chodbě!! 😅) bandážovali nohy (jednu nedodělali až nahoru), pak mě rychle vezli na lehátku na sál, kde mi byla hrozná zima. Pořád se mě ptali kolik vážím. Já jim asi 6x opakovala svojí váhu (asi mě zkoušeli, jestli to nezměnim 😀)
Pak si se mnou anestezioložka začala povídat a přikládat masku k obličeji s tím, že je to zatím jen kyslík. Pak že už mě uspí a mě to v tu chvíli došlo, že se mnou budou něco dělat a já nebudu vědět co a jak to dopadne. Tak jsem přestala dýchat a začala kroutit hlavou zes trany na stranu, jen se nenadejchnout toho plynu. No jenže kyslík mi samozřejmě brzy došel 😀 Pak už nic nevím.
Pak si vybavuju, že mě vezou ze sálu a já se jich ptám, jestli jsou děti v pořádku a oni na mě,že nic neví, že si musím počkat na doktora, který za mnou přijde (to mě DOST vyděsilo), tak jsem se zeptala, jestli aspoň neví, co se mi narodilo a oni, že holky. Tak jsem zase usnula 🙂

Davidovi jsem prý volala cca v 19:40 a holky se narodily 19:53 a 19:57 takže se něco dít muselo, když to bylo tak rychlý. Ale to Apgar skore, co měří po narození měly dobrý - Barča měla 9-9-8 a Terka samý 9ky 🙂
Taky by mě zajímalo, jakto, že holky vyndaly až 4 minuty po sobě, já myslela, že u dvojčat při císaři je to otázka max. 2 minut. Jedna holčina,co tady má trojčata, tak ty jsou od sebe minutu.

achalteke
30. bře 2009

Míšo tak to byla fakt rychlovka a do dnes nevíš co se vlstně s holkama dělo, že to vše
chno nabralo takový otáčky?...4 minuty po sobě - to asi znamená, že s první se něco dělo...

Apgar skore perfektní 😉

cipisek007
30. bře 2009

Jáji, netuším. Nikdo mi nic neřekl a já byla tak zblblá, že jsem se neptala. Jen teď by mě to zajímalo.
První byla Barča (u tý mi praskla voda), ale apgar má zase dobrý, to kdyby se něco dělo, tak to první číslo má nízký. Tak nevím. Bylo na sále hrozně lidí a paní, co se mnou pak ležela na JIP po císaři, tak mi říkala, že už ležela ve špitále, když kolem osmý předchozí den okolo jejího pokoje 2x za sebou prolítli doktoři s inkubátorama. To byly moje holky. Byly pak na dýchacích přístrojích, ale jen na tzv. nostrilkách, to je jen k podpoře dýchání, dýchat prý uměly samy.

achalteke
30. bře 2009

No neměly to holky lehké...hlavně, že vše dobře dopadlo 😉

Strašpy co ty molové v albu? 😀 😅

cipisek007
30. bře 2009

Jáji, však ani maminka to neměla lehké, viděla je až 3. den po porodu 😢
Dyžtak ve fotogalerce mám jednu zholčiček vyfocenou s tou nostrilkou 🙂

Tak já se loučím, jdu dovařit, krmit a pak razíme na kyčle, hezký odpoledne, já se večer ukážu! 🙂

achalteke
30. bře 2009

tak zlomte vaz, holky 😉 ...nostrilka je moc hezký slov, ne už tak ten přístroj 😅

menny
30. bře 2009

Míšo Barušce a Terezce držim moc palečky.
Tenhle fofr při porodu jsem měla s Davídkem.
Taky mě cévkovali na chodbě-před sálem. Bylo to
hrozně rychlý a zmatený, ale mělo to jednu výhodu...nestačila
jsem se bát. Tenhle plánovaný porod byl o nervy, ale zas ta
připravenost na porod byla větší.
Matýsek měl 9-10-10
Míšo holky ten start do života měly dost těžký, ale jsou naprosto
úžasný, jak perfektně to zvládly 😵 😵 jsou to velký šikulky !!!

Helču samo budu moc, moc pozdravovat.
Jsem na ní zvědavá na ženskou jednu. A šetřit
by se měla určitě, aby ještě nepracovala na porodním sále 😀 😀

inna12
30. bře 2009

ahoj 😉 všechny zdravím

my měli tak hektickej víkend, že jsem pohyb v sobotu trochu přepískla a včera jsem nemohla na záda 😝

Peťa bude šátkovat, vybrala jsi dobře 😉 je moc hezkej!

Cipi, tak držím, at dobře dopadnete 😉

Jájo, ty jdeš už ve středu což?? už jsi napnutá? jinak já mám prsa pořád stejný 😖 pořád mám stejný podprdi 75B ale zrovna v sobotu jsem si říkala, že musím do HM (tam mi celkem sedí) koupit si už asi o kus větší, jak jsem seděla v autě, tak už mě začla tlačit mírně...nerada si kupuju podprdy, to zas bude anabáze 😝

Pedí, já mám v zásobě ty tesco 4-9 kg a ted jsem byly v sobotu a chtěla jsem vzít ještě ty 3-5 kg a měli tam jediný balíček 😠 a ještě potrhaný a vytahaný plíny z něj...tak nemám nic...

chlap si dotáhl květák (jeho nej jídlo 😖) takže jdu obalovat ...to tak nesnáším! 😠 tak papa
a od zítra má být krááásně 😵