Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
31. bře 2009

hele Míšo to stejně byl David s tebou vcelku dlouho doma, že jo? Tak to docela vyšlo, ne?? To je fajn 😉

achalteke
31. bře 2009

jdu chrnět, brou noc a zítra podám hlášení 😉

cipisek007
31. bře 2009

Helčo, však to taky trvá teprve druhý týden. Jinak se budily každý 3 hodiny 🙂
No už všude rozhlašujeme, že svatba až příští rok 😀
Však jsme taky už měli ponorku! takhle dlouho od rána do rána jsme spolu ještě nebyli. 😀

cipisek007
31. bře 2009

Jáji, jasně držím palce!

Indigo, jestli to čteš, tak tobě taky na zítra držím palce a dyžtak pozdravuj Haouí. Jo vlastně, ona tam nebude. Tak nic 😀

Já jdu taky chrnět, dnska mě bolej záda jako čert.

Helčo, jsem ráda, že sis udělala čas. Měj se moc hezky a zase se brzy ukaž. Ještě těhotná, ne s miminkem v náruč 😀

helik3
autor
31. bře 2009

no to si umím živě představit u sebe 😀 😀 😀 😀 Budu ráda, když bude se mnou týden doma, ale raději pak ať jde vydělávat 😀 😀 😀

cipisek007
31. bře 2009

Tak všem dobrou noc!!

helik3
autor
31. bře 2009

Jájo, dobrou, tak ráno jukni, dám tam fotečku bříška 😉

cipisek007
31. bře 2009

Helčo, ani nevíš, jak jsem byla přešťasná, když mi řekl, že odjíždí do práce. Fakt. 2 měsíce v kuse spolu. Na vraždu 😀 😀
Tak papa a drž se!!!

helik3
autor
31. bře 2009

no tak Míšo taky dobrou, tak tun akonec budu sama 😀 😀 😀 😀 No nic jdu přidat alespoň fotečky do albíka co Vám takovou dobu slibuji-třeba se někdo ukáže, než vypnu PC 😉

cipisek007
31. bře 2009

Zítra juknu a ty se ještě párkrát objev, ju? 😵

straspytelka
31. bře 2009

Ahoj Káťo 😀 tys mě vyšpehovala 😵 😀 Už se těšíme až přijedete 😵 😵
Evi, Simča taky škytá po kojení, stejně jako Cipískovic, když jí položím... 😒 proto se mi protahuje kojení třeba z jednoho prsa se nakojí a pak začne škytat, protože kojím v leže a když si jí chci dát na druhý a začne škytat je zt toho hodina 😖 nemělo by se dávat pít, protože to může vdechnotu 😖 prostě vydržet 😅 s čajíkem neporadim, kapek se neboj fakt, já jí je dala cca 10 den po porodu a nic se jí nestalo 😉
Tak jsem četla a mám v tom maglajs, někomu teda gratuluju k úrodě vajuch tééda 30 jo, hm pěkná snůška- no budou ty velikonoce že 😀 tak ať se hezky embča zavrtaj 😵
Holky já dneska zase vytuhla od půl 7 večer do 8...zase ze zpráv jsem měla kulové 😀 😝 v tuto dobu jsem vždycky jak vymačkanej citron, no kdybych já kráva uměla odpočívat že, jenže pořád šůruju, teď ty moláci doma...hledám hnízdo a nikde nic 😠 chlap je na noční...paráda a zejtra na KO na gyndu bojim bojim 🙄 😅
Tak já du se psem a pak padnu za vlast aspoň doufám na hodinku, Simonka, sluníško moje spinká 😵 HOLKY JÁ JÍ TAK MILUJUUUUUUUUUUUUUU 😵 😵 😵 Kam se hrabe láska k chlapovi 😉 😝
Dobrou 😵 😵

menny
31. bře 2009

Helčo děkuju za krásný slova o nás, to moc potěší 😵 😵
Na to kočárkování s tebou a Barčou se moc těšim. Hlavně
kdyby se mimísek rozhodl jít na svět, den nám vědět!!
Určitě se za tebou stavim v porodce 😉
Chtěla jsem ti ještě jednou poděkovat, za kluky

Leni no to je krása, moc jsem na tebe dnes vzpomínala!!!
Velká gratulace, ať to jde už jen skvěle, mám z tebe radost!!

Evi taky cvičíme zásadně po kojení i rehabilitační mi to kladla
na srdce. Ale ani by to po nešlo, Matýsek by půlku vyblinkal.
Fenyklový čajík pro malýho doma mám, ale zatim sem ho nepoužila.
Určo by bylo lepší, abys ho pila ty 😉
Davídek hodně trpěl na bolení bříška, jemu jsem kapičky dávala.
Brzo se vám to srovná, určitě. Po 6-ti nedělí by mohlo bejt líp.
Drž se kočko, hodně sil přeju!!

Jájo, na zítra držim všechny palce a jsem hrooooozně zvědavá
jestli budete mít mezi nožkama zvoneček 😀
Jména máte vybraný krásný!!
V kolik h tam zítra máš být?

Kroupi teda chudák malej!!! Ať vám to vyšetření dopadne dobře a je
to jen prkotina !!

Inuš a Davídkovi jsem to nepřečetla 😝 , žádný mojčátko
mám doma 3 chlapy, to vydá za pěknej zvěřinec 😀 😀 😀 😀

Tak holky sladký sny a dobrou

menny
31. bře 2009

Teda velká oprava : cvičíme PŘED KOJENIM

helik3
autor
31. bře 2009

ahojky Menny,

taky ještě nespíš?? Ti všichni usnuli, tak máš chvilinku čas??

menny
31. bře 2009

Chtěla jsem chvilku koníkovat, ale bohužel, Matýsek hodně plače, má bolení,
tak letim.
Škoda tý jo, zrovna když tě tu konečně taky máme

helik3
autor
31. bře 2009

no to je pech, bůh ví, kdy se zase utrhnu, ale já se zase ukážu🙂

Hele mám v albíku pupík z posledního měsíce. Mám s tím práci, nechci tam mít hlavu, tak musím vše upravovat, takže starší fotečky ještě dodělám. Chtěla jsem si udělat ty fotky v rámečku ale jsem asi trubka, nemůžu přijít na to jak-jako jednu foptku v rámečku zmiáknu, ale jak udělám když mám tři fotky-z jednoho datumu - chci je dát vedle sebe pěkně (levobok, čelem a pravobok) a to celé dát do nějakého rámečku-poradí někdo???

Strašpy tak ty už jdeš na kontrolu ke gyndr.?? Po měsíci?? Ty nemusíš čekat na konec šestinedělí?? A jak se Vám vede? Věřím že na jedničku🙂

helik3
autor
31. bře 2009

tak já jdu taky chrnět, mějte se. když se sem nedostanu, určitě písnu Barče nebo Pétě info 😉 kdyby něco...

petreva
1. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

achalteke
1. dub 2009

čau holky, tak hlásim, že furt nevíme - prcek se prostě neukázal dělal mi oba UTZ a nic 😢 myslela jsem, že se tam rozbrečím - sem se tak těšila ☹

jinak mám nahoře přesně 1,8 kg, děložní hrdlo zavřené a v pořádku a všechny výsledky v pořádku. Na velkej UTZ jdu k mýmu (po docela zajímavým rozhovoru), 23/4.

Evi to jsou teda patálie, takže je to mlíčkem - tak snad to zas bude dobrý, držím palce ať se to srovná 😉

cipisek007
1. dub 2009

Ahojky holky!

Tak Barču včera večer zase chytnul břichabol. Už se mi 2x stalo, že po jídle vytuhla a za půlhoďky se vzbudila a příšerně moc plakala, až se z toho pozvracela. Naštěstí jsem jí brzy ukolíbala ke spánku, byla z toho ječení hrozně unavená. No a v noci si chtěla povídat 😀 Jakmile dostala dudlíka do pusy, tak se začala tlemit a kecat. 😀

Jáji, to jsem rdáa,že je všechno v pořádku a ty kila.... to je bomba. Napřed jsem se lekla, že mrňous už má 1,8kg 😀 😀
No ten váš mimísek nás pěkně napíná 😀 Kdy jdeš zase na KO?

Evi, to je hrozný, jaký máte trápení ☹ Víš, že jsem nakonec byla ráda, že jsem přestala kojit a mlíko odstříkávala? Věděla jsem, kolik holky vypily. Když cucaly z prsu, tak jsem to bohužel nevěděla a byla nervní, jestli se nepřepily a nebo naopak neměly málo. Pokud teda doma nemáš váhu a E. před a po kojení nevážíš.

petreva
1. dub 2009

Cipi..ahoj...jsem z toho drobet špatná, ale musím se dát nějak do kupy, aby se mlíčko "nezaleklo"...taky bych viděla jednu cestu v odstříkávání, ale to pak drobet ztrácí smysl, aspoň pokud bych plně kojila. Půjčím si od mamky váhu, sice kuchyň. ale je do 12kg tak to zkusíme tak. Taky nevím, co chce. Po kojení prostě klidná není. Tedy v noci se to 2x povedlo, krásně papala a pak fakt vytuhla, to se mi ještě nestalo. Ale už v půl sedmé baštila hůř a teď taky a spíš usla nějakou nervozitou nebo co,prostě nevytuhla...
Na 11 jdem k tomu dr. nechám si všechno kolem umělé výživy říct, koupím ji, ale použiju jen v krizi. Budu mít jistotu, že ji tu mám. Ve čt. jsem domluvená s laktační poradkyní nebo teda s Luckou PA, tak snad taky poradí. A dnes chci zajít za kamarádkou...je moc hodná a ochotná mi pomoct, tak dám řeč. Uf...zatím holky moje 😔

cipisek007
1. dub 2009

Holky koukněte na tohle a pak klikněte na odkaz a podepište 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

cipisek007
1. dub 2009

Evi, ono se občas stává, že má mamina "laktační krizi" prostě 1-2 dny má málo mlíčka a miminko pak pláče. Říkali mi to na neonatologii. A je to prava. Když jsem mlíko odstříkávala, tak jsem několik dní odstříkala hodně a pak se mi stalo, že jsem celej den odstříkala úplně minimum. Takže je lepší si schovávat odstříkaný mlíko, nevylejvat a dávat ho pak miminku ve flašce 🙂
Kuchyňská váha do 12kg stačí, zkus to, uvidíš, to je nejlepší řešení. Je blbost, pokud máš mlíčko, odstříkávat. Mlíko totiž brzy dojde. Dr. mě před tím varovala, ale u mě to jinak nešlo. Já sjsem při kojení břečela bolestí 😢

achalteke
1. dub 2009

podepsáno - hodim to k nám na termín 😉
Míšo na další UTZ jdu 23/4 😉

cipisek007
1. dub 2009

Jáji, já jsem to taky "roznesla" a taky mejlem jsem to rozepsala 🙂
Tak ten datum si budu pamatovat, to jdu na nějakou akci do práce s holkama 🙂
To je už brzy, víš jak dlouho budeš napnutá. Jen doufám, že se příště mimísek ukáže, že nás nebude napínat a že to nebude žádnej stydlín 😀

cipisek007
1. dub 2009

Helčo, krásnej pupíK!!! Až se mi po tom mým zastesklo 😵
Podle tvařu bříška bych řekla, že čekáš holčičku, ale stejně tě tipuju na kluka 😀

dadunka
1. dub 2009

Ahoj holky,

tak jsem taky přidala do alba nové fotky břiška a už konečně naší autosedačky a z výletu, tak jukněte 😉

Jééé, Helča tady byla a já jí propásla...škoda. Pěkné bříško a přebalovák. Moc na tebe myslím a držím palce!
Jájo, dobrá fotka břuchů. 🙂
Leni, gratuluju k tolika vajíčkům, já to říkala, že bude pěkná snůška! 😉 Kdy si máš volat do Artu?
Kroupi, tak ať přítele dají do kupy a ty to sama doma zvládni, doufám, že sis obalila včera ty nervy pořádně!

Jinak koukám tady jsou snad samí zastánci Nanynek (ty monitory) 🙂
A jakou používáte značku chůviček holky? A jste s nimi spokojené?

cipisek007
1. dub 2009

Dadí, bříško ti mooooc sluší a autosedačka vypadá fajnově 🙂

achalteke
1. dub 2009

Dadu krááááááááááásný bříško, takový akurátní 😉

menny
1. dub 2009

Tak jsem teď fofrem doběhla domu, panž přijel kurýr ( ale ne žádnej
tupej PPLák) hodnej pán, co na mě i počkal, neždopádim domu...a hádejte
co přivezl...šátek...už se pere a je krásnej 🙂 a v pátek se jdu učit vázat

Dáduš sem ti včera zapoměla popřát ke kontrole.
Mám to ale postřehy co? Teda me to jde
Gratuluju, že vše je jak má být 🙂

Malej dnes prořval půl noci. To se mi nestalo. Sem si řikala co
to až jsem vydumala, že jsem úplně blbá...sem si to neuvědomila
a včera žrala čerstvej chleba a pak nemá mít Matýsek bolení ☹
Sem to ale jelito. Tak teď už od 7:30 jen s přestávečkou na kojení dospává
včerejší noc.
Ženy jdu vypíglovat byt. Zatim