Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

barag
2. říj 2008

objem pod prsama mě taky začíná fascinovat 🙂 cyrda už vystrkuje růžky 😵

cipisek007
5. říj 2008

Tak jsem si koupila kojící podprdu. Je to prča. Moje prádlo mě už tlačilo (kostice) a tak jsem si jednu koupila. Hihi, jsem trubka a prodavačce jsem řekla, že bych chtěla kojeneckou podprsenku 😀 😀 😀 Naštěstí pochopila 🙂

petreva
5. říj 2008

Ahoj maminy 😵
Míšo, ty boduješ 😀 a pak že ti prsa nerostou 😉 koukám, že už jsi za polovinou. A kdy ti hrozí to ulehnutí 😖

Holky, kdy jste cítily ty vaše broučky? Já už se nemůžu dočkat. Je to takový divný, břicho roste, já přibírám, ale "důkaz" nikde. A když ho vidím na utz pořád mi to přijde takové nereálné...jsem praštěná, co 😅

helik3
autor
6. říj 2008

Hezké ráno 😉

Míšo to je pr.el, ale mně to teda nejdřív nedošlo, asi bych to řekla stejně 😀 😀 😀 😀

Evi, kolik máš nahoře kil??? Teď jsem si úplně uvědomila, že jsme skoro na stejně a tak jsem jukla do tvého alba a je mezi námi rozdíl pouho pouhých 19 dní 😉 To je jakoby nebyl 😉 A podle TP dle MS jenom 14 dní 😉

Taky se těším na první pohyby, jenom si myslím, že je nepoznám 😀 😀 😀

Jinak mám kontrolu ve čtvrtek, budu 13+2tt, od 9+2tt jsem žádnou neměla, tak mě přepaddají všelijaké myšlenky..... ☹

barag
6. říj 2008

Evi nejsi praštěná, mě navíc břicho nerostlo vůbec, takže sem z toho byla hodně moc vyplašená, v podstatě sem ho měla placatý až do minulýho tejdne, vyfouknutý ven sem ho měla vždycky až navečer. a během jednoho dne bum a je tu pupik 😵

miminko sem si začala uvědomovat v nemocnici, k něčemu to bylo dobrý, jak sem tam měla na práci posedávat polehávat, měla sem na to klid to vnímat- takže první "bublinky" v podbříšku (nechápala sem jak je to ymšlený, když sem si o tom četla, ale prostě mi to připomínalo bublinkovou masáž 😀 ) sem začala cítit 17+2, další 17+3 (vsedě), 17+4 sem ležela na zádech a cítila slabý ťuk v břiše, odkryla peřinu a to mimčo bylo nahečmaný vpravo a 2 krát nazdvihlo kůži

Helčo budeme držet palečky, ty myšlenky..no člově¨ka furt něco napadá..já sem si už na to asi zvykla, ale před kontrolou sem vždycky byla KO

helik3
autor
6. říj 2008

Barčo já vím, já vím 😉 to bude dobrý, doufám 😉

hele, už se Ti bříško taky nafukuje-jsem koukala do albíka 😉 Tak to já mám břich větší než ty už teď 😀 😀 😀 ale to je Tím, že jsem nikdy neměla takové ploché bříško jako ty, vždycky jsem tam dole měla špeka, takže teď je akorá větší 😀 😀 Hele a váhově si něco přibrala?? Tipla bych , že ne 😉 No, takže nás ty první pohyby taky čekají už cobydup!! 🙂

petreva
6. říj 2008

Zdravím,
Heli,nevím, kolik jsem přibrala...nechci to vědět...nebudu to takhle veřejně pitvat, proč...je to dlouhý čekat 4týdny na kontrolu, viď. Já teď jdu až 30.10 a asi budu šedivá do té doby 🙂
Baru, tak v 18týdnu, to si ještě počkám. Jen jestli to rozeznám, protože mě se tam honí plyny denně...občas jako když bubláš brčkem do skleničky s vodou...jen mám trochu strach z toho jak se bude bříško zvětšovat a střeva budou mít míň a míň místa...nějak to zkousnu...
Musím pádit do města zařídit pár věcí a pak uklízet a uklízet ten náš všudy přítomný prach...ale už se to blíží ku konci, dneska P. doštukuje co chybí a pak už jen vymalovat 🙂 já už se taaaak těším na čistotu a voňavost...
Tak se opatrujte 😵

barag
6. říj 2008

chacha Helčo! přibrala ve čtvrtek budu vědět kolik zase ale na 16 tt sem měla navrch 3 kila a teď myslím mám už takovejch 5 kilo 😝 no na to že bez extra přibírání čistě mimčo, obaly a voda je tak 9 kilo..tak supr, sem nadšená! 😠 ale ¨co, tatín občas pohlídá a já si budu chodit zacvičit a basta, tak se z toho teď nějak nestresím (akorát z toho abych se jaksi nepomamila, máma nabrala při prvním těhu, byla jak já, možná o dost štíhlejší a teď je prostě kulaťoučká - a to už od prvního těhu)

Evi, já to taky njdřív nemohla poznat, ale tohle pak bylo jasně pod střevama, a pak se tam v tom podbřišku ten prcek najednou vyrýsoval 😀

Heli teď už ti to taky rychle uteče, začnou pohyby a budeš klidnější, je fakt že od tý doby než sem to cítila, tak sem byla pořád taková nervozní a ještě jak mi bylo strašně zle, tak i nešťastná, tak od 15-16 tt sem začala bejt šťastnější a šťastnější a taky je fakt, že mi to nějak rychle uběhlo a už sem skoro v půlce... 😕

a výbavička - nulová 😝

zuzan
6. říj 2008

Ahoj holky, jdu vás pozdravit 🙂)) Jéje, to jsou tak krásný starosti, jaký probíráte 🙂)) Co se prvních pohybů týče, tak Evi klidně můžou být takové, jako popisuješ - bublání brčkem v podbřišku, zatím si třeba myslíš, že to jsou střeva, ale už to může být váš prťousek 🙂))
Na výbavičku přijde chvíle sama od sebe, najednou budete vnímat, že nastal ten správný čas - odkládala jsem, co to šlo a v týdnu jsme zajeli do Tesca a nechali tam cca 3000,-Kč jenom za oblečky, pak jsem se s nima mazlila a muchlovala - jsou tak krásně roztomiloučký 🙂)) Teď už mám všechno povyprané a složené ve skříňce, ještě čekáme na zásilku dalších věciček - jednak z lékárny potřeby pro mě po porodu a jednak pro miminko (zimní fusak, soupravu do postýlky, nebesa, rychlozavinovačky, kojící polštář atd. 🙂)) Všude čtu: už máte doufám sbalenou tašku do porodnice, ale na mě je to ještě pořád brzy-teprve minulý týden jsme začali navštěvovat 4 týdenní předporodoní přípravu a kurz, tak porod je ještě daleko 🙂))
Barčo a co tobě řekli na ty bolesti? Odhalili nějakou příčinu? Hlavně že už je to dobrý a můžete si zase užívat krásného těhulkování...
Evi, tobě držím všechny palce, ať bolesti zvládáš co nejstatečněji a hlavně ať tě moc nezlobí!!!
Helčo, máte krásný oznámení, už to velké odhalení proběhlo, nebo ho teprve chystáte?
A v práci už jste to oznámili? Nebo jste všechny doma na neschopence?

barag
6. říj 2008

Zuzi řekli mi že je to zřejmě nějakej vaz, jenže bolelo to jen napravo jak na ptovoru a v pondělí večer to bolelo fakt pekelně, si myslím, že se to možná spojilo ještě s horším trávením v těhotenství...ale teď už se tomu nedivím, protože mimčo vyrostlo a tak už můžu posoudit, že je skoro pořád naštosovaný vpravo, nevim proč, ale většinu času tráví buď vprostřed naležato nebo vpravo nastojatö 😀 a to mě pak píchá až v tříslech, tak sme se tomu smály, že je to amlej pravičák...

no já mám s těma věcičkama výhodu, že jak sem už starší, spoustu toho podědíme a máme nakoupeno i nové věci od mámy, ségry, postýlku, nebesa, to mi taky dají, kamarádky taky slibovyly samy od sebe, takže já budu pořizovat plenkovou výbavu, komodu a kočárek a to asi bude všechno... což nám dost při té rekonstrukci bodne, pak už to stejnak každýho přestane zajímat a už si to dítě po čtvrtroce fakt musí ¨dva ufinancovat jen samy, tak pro začátek výpomoc super

helik3
autor
6. říj 2008

nazdárek 😉

Zuzan ráda Tě vidím, tý jo ty už koukej balit do porodky!!!! Blíží se to valem 😵 😵 A opravdu nevíte pohlaví??? Nebo si ho necháváte pro sebe?? My si ho asi taky nenecháme říci 🙂

Já mám k tloustnutí sklony, proto z Vás pořád páčím kolik a jak jste přibrali - Evi promiň jestli se Ti to dotklo. Já se musím kontrolovat pořád, já jakmile popustím uzdu přibírám úplně neskutečně a pak to roky, schazuji....

Barčo ty jsi takovej chvístek podle fotek a na fotečce bříško, spíš tak jako že se víc najíš nebo napiješ 😀 😀 nic ve zlym 😀 😀

Já Zuzi chodím do práce, v práci jsem to musela říci, protože jsme měli letět do toho Egypta a ejhle najednou to byly Kašperské hory 😀 tak jsem musela s pravdou ven! 😵

No na pohyby se stráášně těším 😉 Asi to opravdu uklidní, že je vše ok 😉 aspoň pro ten pocit 😉

barag
6. říj 2008

no já matu tělem helčo, já to omílám furt dokola, mě se ten tuček dokonale ukládá na perdeli, já před otěhotněním měla přes zadek bez 2,5 cm 100 cenťáků, takže si ze svý postavy dělám prču, že připomínám ferdu mravence jak mu vis¨í takovej tën baťoh, nevim, kde teď je metr, ale podle toho bÿch poznala, co sem přibrala na zadku,. a jako v zrcadle nahá sem viděla že na zadku, jojo 😀 ale neboj, jako máma byla fakty takovýdle vyžle jak ty píšeš a ještě hubenější a drobnější, no a teď... nevim jestli si pamatuješ svatební fotky, ale fakt už to žádný vyžle není, už asi přes 30 let od toho prvního těhotenství, ale já an to kašlu, si říkám, jestli naberu víc než těch 9 kilo, tak to je prostě taky nabírání na zimu, já mám takovej jojo efekt, já sem geneticky asi trochu medvěd, na zimu trochu udělám zásoby, na jaře to jde dolů.

tak pak budeš taky chodit někam na cvíčo a manža bude hlídat hezky

zuzan
6. říj 2008

Barčo, tak to je mi moc líto, snad to brzy přejde...já měla takovéhle problémy od 5. měsíce, kdy mě chytla ukrutná bolest poprvé - v levém podbřišku...byla jsem zrovna na stavbě, ale jen na čumendu, takže ve svátečním oblečení a svíjela jsem se tam v prachu po zemi, protože to nešlo vydržet...až jsem křičela bolestí... od té doby se to pak opakovalo několikrát denně a pokaždé to bývá hodně intenzivní, ale poprvé nejvíc... Teď už se zdá, že to ustává, max. tak 1x denně mě to ještě chytne...byla jsem u 3 gynekologů nezávisle na sobě a shodli se na tom, že to jsou právě ty vazy, jak se natahuje děloha...jedna doktorka mi ještě řekla, že to může být křečová žíla uvnitř břicha...a pak mě poslali k obvoďákovi (kvůli vyloučení jiné příčiny), který mi řekl, že mě sice může poslat někam na vyšetření, ale v těhotenství je břicho hodně nafouklý, takže by tam stejně nikdo nic neviděl a pokud by něco našli, tak do porodu by se mnou nemohli nic dělat... Na miminko to vliv nemá, takže zatnout zuby a vydržet!!! Snad to nebude tak hrozný a brzy tě bolesti opustí úplně...
S tou výbavou je to paráda 🙂 Taky máme spoustu věcí po ségry dětech, pak k nám jezdí pojízdný sekáč, který vždycky zaplní celý kulturní sál a tam se nakupuje výborně a zbytek holt pořídíme sami - chtěla jsem, aby ten náš drobeček měl aspoň něco nového 🙂))
Helčo, zatím se mi balit nechce, nějak bych pak měla pocit, že už se to fakt blíží a zatím si to nechci připouštět 🙂)) Co se pohlaví týče, tak ho víme, ale jenom já a manžel a pro všechny ostatní je to překvapení, takže tak...dozvěděli jsme se to až nedávno - na UTZ ve 31tt, na velkým v 21tt to nebylo dobře vidět 🙂 Teeeda, to budete dobrý, jestli to vydržíte si to nenechat říct 🙂)) Na váhu kašli, musela jsem se pousmát, jak jsi popisovala své sklony a přibírání 🙂)) Jsem na tom úplně stejně a po každém okýnku čokolády mi na váze naskočí 2kg navíc, ale řekla jsem si, že těhotenství je období, kdy si odříkávat nebudu, takže si dopřávám, na co mám chuť, o to větší záhul to potom bude, ale víš co se říká? Že na co máš chuť, to tělu chybí...jasně že je asi fajn to nepřehánět, ale těhotenství určitě není období na odříkání 🙂)) Já mám teď navrch cca 8-9kg, tak jsem zvědavá, s čím dojdeme do finále, ale pak jak začneš skákat kolem miminka, tak nebudeš vědět co dřív a kila půjdou domů samy 🙂)) S tou vaší dovčou je úplně jedno, kde jste, hlavně když tam máš někoho, s kým je ti dobře a ta letošní byla určitě neopakovatelná už tím, že to byla první dovolená ve 3 🙂))

helik3
autor
6. říj 2008

Týýý vo.e Barčo, Ferda mravenec tak ten mě odboural 😀 😀 😀 ty si prdlouš 😀 😀 😀

Zuzan, i když Ti to nepřijde, blíží se to 😀 😀 😀 To seš vysmátá v 35tt mít jenom 8-9kg, tý jo to je parádička 😉 můj sen! já si musím odepírat jinak bych fakticky měla třeba +30kg a vím jak to nejde dolů! Už jsem to několikrát zažila 😠 TAkže si zase moc nepovolím 😉 Musím vydržet!! 😀 😵

Jasňačka že je to buřt kde jsme byli 😉 hlavně že jsme byli 😉 a docela se nám to líbilo, plánujeme v zimě nějaký prodloužený víkend někde na procházky 😉

TAkže vy to tajíte, jo?? Teda teda, to od Vás ale není pěkné 😀 😀 😀 Tak já to tipuju na Vendulku!! 😵

dadunka
6. říj 2008

Ahoj holky, jak se máte? 🙂 Jdu vás pozdravit a brzo se přidám regulérně a ne že ne! 😀 Já se mám celkem fajn, ve čtvrtek razíme do Podolí na protilátky, jsem 25DC, takže 6tin. už v druhé půlce a brzo budu očekávat šťastně mršku (paradox co 🙂 ). Jinak měřím BT a pozoruju, zda ovu tento cyklus bude nebo ne, dnes mi stoupla teplota o 2 desetiny, tak snad bude pokračovat! Vzdělávám se ohledně ovu testů a zanedlouho zase hurá do boje.
Vám ty týdny nabíhají, to je krása. 🙂

helik3
autor
7. říj 2008

Nazdárek Dadu,

držím palečky aby stoupla!! Ale když nestoupne, nesmutni, je to přeci jen první cyklus, takže to asi není jisté, že ovu bude....

Ve čtvrtek do Podolí na protilátky?? A nebyli jste už tam??? Nebo to Vám budou dělat nějaké další??

Týdny naskakují jako blázen, je to paráda, vlastně se Ti změní 4x do měsíce, což je úplně bezva. Nic není horší než čekat celý měsíc a znovu a znovu. Pevně věřím, že Ti taky za chvilinku budou svítit týdny za jménem 😉 Už se mooc těším 😉

petreva
7. říj 2008

Dobré ráno,
DADU, ten dokument na ČT byl tak moc hezký, až jsem u toho prostě brečela 😔 . Moc moc ti přeju, aby jsi tu už mohla být se vším všudy, ale přesto zajdi 😵 my tě rádi nakazíme, já teda prskám o sto šest!!!
HELI 😵 v pohodě...taky to pro mě není jednoduchý, ale myslím si, že bychom žádný dietky držet teď neměly. Prostě tak nějak rozumně 🙂 aby mělo mimičo všechno. Potřebuje dost bílkovin.....ale ty jsi chytrá holka a svoje miminko máš určo už teď ráda nadevšechno...

helik3
autor
7. říj 2008

ahoj Evi,
vůbec žádný dietky, to ne, ale kontrola a bič na mě 😀 😀 😀 Kdy se prosím Tě dělají ty tripple?? Už jsi na ně objednaná? To by mělo být tak nějak mezi 16-18tt, nebo ne?

petreva
7. říj 2008

Heli, minulou středu mi brali krev a zítra si půjdu pro výsledky. Mám prý i volat, ale raděj tam skočím...Dělají se od 14 + tt, mě je odebírali 14+3 ...Kontrola asi v některých případech musí být...já bych teď děsně ujížděla na sladkým. Dám si, ale tak jeden denně...
Tož jdu, tedy jedu do ČB. Mějte se!!!

petreva
8. říj 2008

Helčo, kecám, na krvi kuli tripplům jsem byla 14+5 , ale dva dny sem tam...dneska skočím pro výsledky...

helik3
autor
8. říj 2008

ahaa, díky takže když budu zítra na kontrole 13+2tt, je možné, že už se se mnou domluví, viď? 😉

petreva
8. říj 2008

No jasně.Tak ty zítra uvidíš svýho broučka? Já chci taky!!! 🙂 ale musím si počkat až do 30.10. ty, jo to je ještě doba.
Helčo, vy si taky nechcete nechat říct jestli to bude kluk nebo holka? Já mám jenom obavu, aby v tom 20t na velkým ultrazvuku se to neprofláklo 😉 . Když jsme byli na NT, tak byl už i tak velkej a ještě na té velké obrazovce...ale uvidíme...Koukám, že máš za sebou taky to "nejhorší" období 😵 tak vzhůru do druhého trimestru 😵

helik3
autor
8. říj 2008

no uvidíme Evi zítra jestli je vše ok, snad jo, věřím 😵 Když bude vše ok, tak hurá do druhého trimestru 😉 Já byla na kontrole před měsícem, takže je to dost dlouhá doba 😖

A ty už chodíš normálně na kontroly po měsíci?? A kdys byla na tom NT?? Na to mě vůbec neposlal ☹

Vy taky nechcete znát pohlaví??? My taky ne, taky si říkám, snad to někomu neujede no a když jo, no tak se zas tak moc nestane 😀 😀 Ale raději bychom překvápko 😉 Máme sice slíbenou holku, ale..... 😀 😀

petreva
8. říj 2008

Zatím pokaždé jsem byla po 4týdnech 😒 je to děsně dlouhá doba...zatím nekope nebo tak něco, tak mě kolikrát napadá jak se tam asi tak má...
NT screening je nepovinný pro lékaře. Je to doplňující vyšetření ke krvi z první genetiky, která se bere 10+ A chodí se na něj ve 13 týdnu...Dr. zkontroluje nosní kůstku a měří šíjové projasnění, to jsou ukazatelé na nějaké vrozené choroby...my máme ty postižené děti v rodině, tak jsme se o tom informovali a nakonec jsem dostala i doporučení, takže jsme to nemuseli platit 😉 Barča na tom taky byla, ale za peníz...ale neznepokojuj se, řada holek o tom ani neví, Dr. o tom asi často nemluví...slyšela jsem, že NT+krev z genetiky v 10a15týdnu jsou možnou náhradou amniocentézy, ale to jsem jen četla nic moc o tom nevím...

petreva
8. říj 2008

Ještě k tomu pohlaví, mě to nahlodává čím dál víc, kdo to ve mě vlatně roste, ale Péťa si chce nechat překvapení až na konec...taky mi to připadá hezky...ale kdyby bylo jen na mě, jsem zvědavá jak opice, asi bych si to někdy později nechala říct...koupila bych si aspoň něco krásně barevné pro k. nebo h. 😵
Pro nás bude oříšek najít jmého, máme každý vybraný své 😀

barag
8. říj 2008

ahoj holky, no Evi, to sme na tom stejně, já už sem teď uplně otravná s tím, jak to furt řeším, nevim, jak to miminko oslovovat, nevim, ejstli nějaký hadříky spíš do oranžova a červena nebo spíš modra a zelena... no a tak, prostě sem napnutá, protože v mojí i manželově rodině sou samí kluci, tak sem napnutá o to víc, kdyby se povedla aspoň jedna holka jako posila, byla bych moc ráda, protože mít doma tři kluky jako tchyně...neustále prkýnka nahoře, fotbal a tak¨..a já bych neměla komu dělat copánky a chystat bílé punčocháčky 😀

a s těma jménama...no taky to myslím může trochu usnadnit výběr, protože zatím v tom moc jasno nemáme 😀

helik3
autor
8. říj 2008

no tak to já jsem zatím skálopevně rozhodnutá nevědět!! Nic mě nehlodá, ale obávám se, že to taky přijde 😀 😀 😀 Já si myslím, že je to holka, takže většinou jí oslovuji ona a pak se hned omlouvám kdyby to byl chlapeček abych z něj neudělala kluka v sukních už v bříšku 😉

cipisek007
8. říj 2008

Ahojky holky!

No jako s tou kojeneckou podprdou to fakt byl trapas. Paní na mě koukala jak na jelito, ale dobře věděla, co chcu 🙂 Budiž mi k omluvě, že jsem tu noc vůbec nespala a byla jsem jak mrtvola.

Ještě k velikosti prsou. Oni se mi fakt nezvětšily, ale je to tím, jak se zvětšuje objem plic a i děloha roste vzhůru a mě ty kostice tlačily do žaludku a do bříška, takže to bylo dost nepříjemný. Proto jsem musela koupit kojící podprdu, která kostice nemá. A mám stejnou velikost tý podprdy jako svýho prádla 🙂

Evi, pohyby jsem začala cítit až tak 18-19tt. Jen lehce. Užívej si toho, že zatím nekope, počkej, až tě to bude v noci budit a mimčo nebude chtít usnout 🙂 Do mě teď buší 4 nohy a 4 ruce a je to někdy síla. Občas to i bolí, když nakopnou něco, co nemají.

Jinak dneska jdeme do poradny. Ve 13hod tam mám být. Tím zalehnutím mě straší od 24tt a ten začal dneska. Dneska jsem akorát 24+0tt, tak uvidíme, co mi doktorka řekne. Vzhledem k tomu, že mě občas břucho nepříjemně bolí, tak si myslím, že se tomu opravdu nevyhnu. 😒

barag
8. říj 2008

já vždycky napíšu příspěvek a spadne to 😠

Míšo držím palce, třeba to vyřeší magnezko, pokud už ho teda nebereš...

cipisek007
8. říj 2008

Barčo, magnezko beru už 3x denně. 😒

Evi a Helčo, mě taky doktorka neposlala na NT screening a pokud se bojíte, že na velkým UTZ uvidíte pohlaví miminka, tak toho se nebojte. Já to nepoznala a to tam mám dvě ještěrky 🙂 Bála jsem se kvůli Davidovi, že to tam bude vidět, ale opravdu ne. On dr. bude především sledovat průtok krve srdíčkem, měřit různé části těla apod. a jestli to nebudete chtít vědět, tak vám to fakt neřekne. Davida mi poslal za dveře, když mi to chtěl říct 🙂