Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
5. črc 2009

Jo Míšo tak beru zpět, v tomhle lijavci asi neuschnou... 😖 😀 Holky mě je najednou o 300% líp, jak začalo lejt, akorát Inuš asi na fotbale mokne...... 😀

indigo
5. črc 2009

Tak jdu konečně dneska něco dělat, nádobí, prádlo... taky bych mohla konečně "oblíknout" matraci v postýlce, jsem prala potah...
Čágo večer! 😎

indigo
5. črc 2009

Jo tak mám o další práci postaráno, dítě si do postele vylilo bublifuk..... 😠 😠 😠 😠 aspoň že už byl skoro prázdnej... 😝

zuzka84
5. črc 2009

hm a me stihlo zmoknout suchy pradlo venku ... ja se z toho uz pos... ☹

cipisek007
5. črc 2009

Indi, tak neuschly 😀 Holky spí v overalech a MOŽNÁ je překryju dekou,je dost horko.
Lijavec to byl fakt solidní. David zavřel dveře od bytu a začala bouřka.
No taky dobrý, Táda umí když chce 🙂

Hihi, taky jsem si hnedka vzpomněla na Innku, jak tam stojí v dešti 😀

Jako holky, masakr ☹
Volala tchýně, že zítra dorazí už v JEDNU!!! A přijedou čtyři!! Tři hrozně uječený ženský a tchýně ☹ Holky budou mít po klidu. Takhle hlučný ženský a ještě tři najednou jste fakt neslyšely ☹ Stačila jim dnešní návštěva. Snad odjedou brzy, to je jediná útěcha. Pošlu je všechny ven a budu odpočívat a nabírat síly, bůh ví, jak dlouho tu budou.

cipisek007
5. črc 2009

Jdu do hajan psychicky se připravit na zítřek. Všem dobrou krásnou noc, snad se už v noci ochladí, nedá se spát ☹

straspytelka
5. črc 2009

Ahojky, nestíhám dočíst, jsem ko, snad v úterý napíšu více, moc mi scházíte, doufám, že jste v pořádku všichni a já jdu do hajan, manžel paří zase někde...a zítra je doma 😒 tak snad pomže s malou, abych si dáchla...lítám jako hadr na holy, čeká mě oprava zubů, budu mít nové, vyndání operativně jeden uštíplej až dovnitř, gynda, čouhá mi tam kus masa 😕 ☹docela to bolí...mezi tím se Simonkou zase na KO...to je kolotoč...Čučím na Kytici, zrovna dávaj polednici...hnus... 😠že ty děti musí pokaždý umřít 😢
MÁM VÁS RÁDA papa

indigo
5. črc 2009

Já přes den vůůůbec nic nedělám, válím se v křesle nebo u pc a zase jsem vytuhla u Chalupářů. Jde to se mnou z kopce. Tak se jen přesunu do postele... dobrou! 😎

inna12
5. črc 2009

ha tak vy takhle nepřejícnice jedny! 😀 😀 já ale nezmokla 🙂
byli jsme s kámoškou zalezlý v hospůdce, bylo vidět dlouuuuho dopředu, jak se to žene, pěkně bouřilo 😝 tak jsem si pochutnala na topčách s masíikem tam a zapila malým, tak bylo fajn...pak jsme ještě jeli proběhat psa kolem hakláckýho rybníka, já měla žabky, tam všude otřesný louže, jsem přes ně skákala..nohy až po kolena od písku, pes podvozek jako prase 😀 😝
takže zase musel do vany 😠

a Míšo, zejtra na tebe budu myslet, až přijede tchyně a spol. a též se budu smát 😀 😀 😀 cheche 😀
né, upřímně tě lituju, jestli jich bude taková přesila 😖 😝

Straspy, ahoj ahoj 🙂 teda máš toho moc, hele koukej domluvit chlapovi, at ti kouká pomáhati 😠 😉

Zuzi, prádlo mi též zmoklo 😠 a to sem si stokrát říkala, že než pujdeme, at ho dám dovnitř 😝 blbka no..už bylo skoro suchý 😢 😀

peda
5. črc 2009

Ahojky 🙂
taky jsem KO,tchyni jsme přežili,bylo knedlo,vepřo ZELO a KYNUTÝ BUCHTY!!!!tak nevím,jestli to udělala schválně,raději nad tím moc nepřemýšlím.Ani si malou nepochovala....
Pak jsme chtěli na ty houby,ale v lese bylo na pěšinách hrozný bahno,tak jsme se vrátili a jeli do Krumlova,udělali si hezký odpoledne,dali si ledový kafí na zahrádce a pak jsme jeli na Bagr a tam na Oázu,tu má kamarád,tak tam jsme se navečeřeli a jeli domů.Pavel teď šel na Můzy na vodě,má tam být dneska Havelka,ale leje jak z konve,tak čekám,že každou chvilku dorazí domů.

Inníku,ty jsi hroznej pojídač melounů 😀 😀 😝

Míšo,ta tvoje tchýně tě asi miluje,že k vám pořád chodí...U nás je taky prosinec samý narozeniny a svátky...ty jsi borec,ty už nakupuješ dárky??já jsem z tebe fakt vyřízená.Já stíhám sotva jedno mimčo a rodinu zatím nic moc a ty doma lítáš jak hadr na koštěti...fakt smekám 😉

Strašpy,ty jo,samý lepší tě teda čeká,ty zuby,bééé,to je teda děs

Indi,jen odpočívej,za pár tejdnů,možná dnů nebudeš vědět,co dřív.

Já nemám čas dočítat,jen drobet pár stránek přelítnu okem,vy chystáte srazík v ČB??v pátek?to jsem nějak přehlídla.To by jsme se přišly podívat na těhulky 😵 😵 a pořádně pokecat,je mi to líto,schází mi to kecání na koníkovi,ale malá je nespavec a nejde to.A večer jsem fakt mrtvola.

Inníku,v nemocnici kruhy nemají,ale nikdo je tam neměl,a každej sedí na půl prdky,ono si nesedneš pořádně ani s tím kruhem.Hoď mi seznam,co si chceš vzít sebou a já ti k tomu něco napíšu,ale měla jsem sebou fakt jen základ a nic tam nepotřebovala.Jen vlhké ubrousky a přebalovací podložku.Síťový kalhotky ti tam dají a jsou supr,tak ty sebou nemusíš brát,nebo třeba jedny.A ty vložky do podprdy ,těch jsem si vzala pár,mlíko se mi dělalo až ten třetí den,tak jsem měla sucho a mají tam ty kelímky 😀 do podprdy na mlíko.Plínky tam mají fixis,dostaneš příděl a pak si pro ně musíš jít do sesterny,když ti dojdou,hadrový plínky a oblečky ti taky daj.Dostaneš pak takovej dárkovej balíček,tam jsou různý krémíky...tak nepotřebuješ ani nic na prdku...Jo a měla jsem sebou takovou mastičku na poporodní bebí,po každý sprše jsem natírala a pak dubovou kůru v gelu na hemíky.....
při porodu jsem nepotřebovala nic,byla jsem přikurtovaná na lůžku a kapačky v žilách,tak jen boty do sprchy,foťák,ručník a gumičku.Jo a strašně mě při porodu pálila žáha a nic tam na to neměli,tak renny,to mi vyloženě chybělo....

jdu hají,teď přišel Pavel,Hanelka nespíval,omluvil se,že v dešti nemůže,že by ho ta elektrika,mikrofony a tak mohly zabít.

Papa

cipisek007
6. črc 2009

Dooobré ránko!

Konečně se trochu ochladilo, modlím se, aby v rozmezí 13-15:30 nepršelo a já je všechny vyhnala ven.
David vyřešil dneska vaření tak, že sjede do Globusu a přiveze něco hotovýho 🙂

Strašpy, zuby?? Ty bláho, to by byla moje smrt, nesnáším zubaře i když mám zubařku strááášně moc hodnou.

Pedí, však já bych takhle nelítala, kdybych neměla doma chlapa 🙂 Navařila jsem si holkám do zásoby a budu mít v týdnu klid. A dneska vlastně taky, jen poskládám prádlo, nežehlím, syslím zase na další tchýninu návštěvu, dneska toho mám málo 😀
Jinak jojo, v pátek dopoledne je srazík, prý tam jako vždycky 🙂 Snad se nám podaří dorazit, potřebuju mezi lidi 😀

cipisek007
6. črc 2009

Ty jo a kde máme Jáju? Snad je v pořádku!

A Evičku! Naposledy psala, že jedou ke tchánovcům, snad je tam baba neotrávila.

Jo Pedí ještě k tomu jídlu - neskutečný. Zelí a kynutý buchty. Občas si říkám, jak dokázaly tchýně vychovat naše chlapi, když dělají takový pitominy! 😅

menny
6. črc 2009

Dobré ráno.
Tak jsem vás dočetla a koukám, že snad jediná
Jája má normální tchýni.
Pedí ta tvoje je naprosto na přesdržku !!

Strašpy, kde ti kouká kus masa?? 😕
Zuby mi ani nemluv 😖
po 6-ti nedělí jsem měla jít na trhání, ale ještě jsem tam nebyla
bojim bojim

Baruš proč že jdeš na gyndu???

Míšo ty seš teda pracovitá. Jako v tomhle vedru...
Já teď třeba absolutě nejsem schopná žehlit v tomhle pažáku
prádlo v koši mi sahá po pás. Blbý je, že samo se to neudělá a dobrovolník
žádnej 🙄

tady nám včera nespadla ani kapička, u vás byla buřina jo?
Matýsek dnes zas noc prokňoural ☹
Zoubek nàm nedá spát.
Co se týče srazíku, tak nevim, ale do ČB asi až nejdřív
za 14 dní. Manža ještě potřebuje bejt v práci a dovču si prej
veme od 20.7.
S Davídkem se mi moc jet nechce. Jedině snad, že by sme byli v nějakým
dětskym koutku. To bych musela promyslet
A v úterý nebo čtvrtek jdu s M. na očkování, tak se dr koukne na Dádův krk,
tak taky podle toho.
Ale jinak by to bylo bezva.
Tak uvidim, jak dopadnem a promyslim a určo by musela jet i Barča 😉
holky mě se ták stýská. Davídek je od soboty u našich
v 10:30 tam jedem se těšim!!
Jdu pověsit prádlo
zatim

cipisek007
6. črc 2009

Peťul, zoubek je teda už venku, nebo se teprve prořezává?
Já nežehlím 😀 Jen před tchýní 😀 A už dááávno nežehlím plínky, ani mimi oblečení a věci, co nosíme s Davidem doma, tak nežehlím, jen ty božohódový 🙂
To by bylo super, kdyby jste dorazili!!

Terezka se začala přetáčet na bříško neustále 🙂 Od rána se v postýlce válí sem tam 🙂

petreva
6. črc 2009

Ahoj holky!!!
MÍŠO, tak už se točí obě holčičky! To je potěšení, viĎ. Už máte lepší noci? A ukňouraný dny jsou ty tam? Jo tchýňáci je kapitola sama pro sebe. Sice jsme přežili, ale nějak ty "šrámy" si vezem domů...no co..příbuzný jsme si nevybrali. Představte si, že mamka, teda tchýně vyštrachala sešit, kam si psala co kdy kluci dělali..Péťa dostal už v 1měsíci ovocný šťávy, ve 3masozel.příkrm a kaši na noc a ve 4 polévky...ty jo já valila oči...ze 3na 4měséc přibral celý 3kila! No hustý...nevím, pořád mi připadá, že na mě tchýně kouká přes prsty a pozoruje co a jak dělám...P. říkala, že prý už je alergická na to, když někdo řekne, že je E. uplakaná...sice jí to neříkáme, jen když se někdo zeptá..ale tak nebudu kecat, ne???? Jo a E. byla v soboru moc hodná i večer hezky usnula, brečela tak nějak normál a to bylo něco pro příbuzný, aby si na nás zgustli jak ji pomlouváme, jak to není pravda, žeumí vyvádět, že přeháníme a bla bla....přijela tam jedna tetka aprý že přivezla E. banány, dáváš jí už banány, ne? Ptala se, já na to , že ne...ona valila oči, že už jí jsou 3apůl M.Tak čaj jí dáváš? V těchhle vedrech, prý. Já ne, kojíme nebo jí dám pár lžiček vody. Ona na to, vody, jo?? AHA - s takovým dotčeným výrazem, že voda je snad jen na mytí nebo co...
MENNY, mooc gratuluju k zoubku!! Snad přejde M. brzy ta mrzutost až se pořádně prořízne, chuděrka, musí to ty děti bolet...
BARU, moooc hezky jsi to napsala o tom porodu. I mě jsi před tím mým povzbudila 😵 jsi hodná. Tchýnice je fakt na ránu, co? Asi se budu opakovat, ale fakt a upřímně si myslím, že jsi moc svědomitá, přemýšlivá (i když někdy je to na škodu, mi povídej 😅 ) a dělala jsi úplně zcela všecičko co šlo a o čem jsi byla přesvědčená, že je správně a to je důležitý!! Ty si nemusíš vičítat zhola nic!!! A kecy typu - hlavně že spí v noci, aspoň to...ty vol..ty mi tak lezou na nerva, že bych nejraděj utekla...vůbec neví, co to je za maminčinu beznaděj a i bolest, když vidí svoje miminko v slzičkách třeba celou hodinu nebo i déle...co je to za ukňurance, když sotva otevře oči (ta naše Elína třeba ani oči ještě neotevře a už pobrekává..) a vydrží mu to zase xy desítek minut....hod na ní bobka...my víme svoje 😉
JÁJO, ty jo, takhle upadnout!!! Dávej na vás pozor!! Mamino 😵 MOOOOC bych chtěla být s někým v přímém přenosu při porůdku, tedy před odjezdem 😉 klíďo písni, kdyby na netu nikdo nebyl 😉 jestliže to jen trochu půjde zajdu!!!
INDI, viď. To bylo něco se mnou při bolestech...ale když mě pořád připadalo, že to není k porodu...jéžiš, to bylo něco..takový zvlášní napětí, radost a trošinku obava...ale fakt euforii, že se miminko asi blíží...nemáš moc dobré vzpomínky na minulý porod, tak ti moooc přeju, aby tenhle byl o moc lepší!! Bolestem se člověk nevyhne, ale s každou je prďolka blíž a blíž vašim náručí!!
INNI, moc dobře si pamatuju, jak jsem si říkala, že se na ten porůdek, musím psych. připravit, pořád jsem se spíš bála než těšila...ale snažila jsem si říkat a i P.jsem povídala ať mi to pak připomíná, že s každou kontrakcí jsme blíž konci. Že nás čeká něco nádhernýho, že se oba těšíme na miminko a překvapení 😵
Tak se budí to naše hodný miminko, tož jdu za ním 😅 (tchýně jadna tchýňovatý.... 😖 )

petreva
6. črc 2009

Ty jo, teĎ koukám co jsem vytvořila, snad se nebudete zlobit za ten román....vedle mě to nebavilo číst 😅

petreva
6. črc 2009

Holky, a to nejdůležitější jsem zapomněla.....v pátek se Elenka začala točit na bok 🙂 ještě neví, co s tou spodní ručičkou a hlava je taky těžká...dneska ráno jsem jí dala po probuzení do postele, mám ji od těhu u nohou zvedlou a tam se otočila, jéžiš, to je tak hezký...jsem z toho na měkko. Je ještě brzo na to, aby to uměla sama a na rovnu, ale už jsou náznaky.
Jo a tchýně prý, že dáváme elence nějak moc léků 😠 ...dávám jí od 12-19 při každým kojení Sab na lžičce...no mám osypky...

cipisek007
6. črc 2009

Evi, však ty ty romány nepíšeš x-krát denně 😉

Heleď, mě mamka říkala,že mojí segře (nar. 1991) už ve třech měsících dávala žužlat kůrku od chleba a snad v měsíci jí dala kousek banánu... Všechno je teď jiný, ale chápu jak to myslíš. Mamka vždycky říká, že je teď všecko jinak, že mi moc radit v jídle nebude, že se mám domluvit s dr. Ráda si vyslechne co a jak, max. mi řekne, jestli bych jim neměla dávat častějc pít, ale já jim dávám pořád. Dohromady vypijou denně 150-200ml čaje a ještě v noci něco. Tchýně mi do jejich jídla naštěstí nekecá, jen se vždycky přííííííííííííííšerně diví. Už papají jogurty?? A ovoce?? Zabít.
To jsou zákony schválnosti s Elenkou, co? Místo aby ukázala, jaký s ní máte trápení, tak udělá andílka. Asi byste tam měli jezdit častějc 😉 😀 😀 😀

Jééééhehe, teď se tu tlemím 😀 😀 Barču mám v lehátku a jak je na ní ta hrazdička s třema hračkama (kdo má FP ví), tak uprostřed je hrací opička, po zatáhnutí zahraje melodii. A holky za to už normálně tahají a ono to hraje a Barča teď tak zatáhla, až to utrhla z držátka na suchej zip. Spadlo to na ní a ona ležela, hubu dokořán, oči vyvalený a ani se nehla 😀 😀 Teď opici asi zežere 😀

cipisek007
6. črc 2009

Evi, tak to se brzy přetočí na bříško!! A věk na to má akorát! Když to přepočtu, tak se Barča přetočila ve čtyřech měsících a Terka v pěti 🙂 Ona na to přijde co s tou tlapkou a že když nožičkou víc švihne a odrazí se, tak tam bude. Uvidíš, do 14ti dnů jí tam máš.
Ale je to krásný, viď? Já když to viděla poprvý u Barči, tak jsem to obrečela 😵 U Terky už mám "jenom" radost, že už KONEČNĚ se taky pohne 🙂

cipisek007
6. črc 2009

Jo Evi a co se nocí a vzteku týče, tak noci jsou lepší, ale přes den obzvlášť dopoledne se dost vztekají, poslední dobou se jim blbě usíná dopoledne (jsou zvyklý cca 2x 30-60 minut spát), tak je kolikrát musím uhoupat na rukou. Úplně vidíš, jak mají maličký očička, sotva koukaj, ale nezavřou je. 😒

cipisek007
6. črc 2009

No nic, tak já si jdu monologovat s holkama 😀

indigo
6. črc 2009

Hezké ránko!

Jen monologujte, když mám kafe a hodný dítě (nádherná kombinace a zrovna se mi poštěstila), ráda si počtu.
S tchýněma je trápení 😖 , já ji mám naštěstí v pohodě, jasně se mi pár věcí nelíbí, ale ve srovnání s tchýní od Pedíka nebo od Míši je to zlatá tchýně. Ale taky cpala ve 4 měsících Tádovi laskonku s tím, ať jsem klidná, že ví, že to ještě nerozkouše, tak že mu dává jen ten krémovitej vnitřek... 😲 😀 😀 😀

Jé já se tak těším na mimi, i když čtu tady ty trápení s nima... mám to teď nějak jak na houpačce, chvilku se nemůžu dočkat, chvilku mi vlasy vstávají hrůzou, že se nevyspím už vůbec, usne jedno dítě a vzbudí se druhý.... 😝

Jinak se těším, že v pátek vás dorazí v rámci možností co nejvíc, kdo nezná, místo pak podrobněji vysvětlíme, orientační bod - prior. 😎

cipisek007
6. črc 2009

Čáo Indi 🙂
no nám jedno dítě teď usnulo při poslední lžičce přesnídávky, ani si nekrkla. To druhý snad usne taky.
Tvoje obavy ohledně buzení dětí mooooc dobře chápu. Holky se v noci budí navzájem 😒 Už to nejsou ty tuhý mimineška, co se budily jen na jídlo. Každou noc trnu, když se jedna vzbudí, ať ta druhá nic neslyší.

Ty jo už je 10 pryč, za 3 hodiny tu jsou. No fuj. Musím zkontrolovat klíče v zámku, až se vrátí David z Globusu, aby si ta koza zase neodemkla. Když jede s příbuznejma, tak je ještě větší suverén než když je sama. 😠

cipisek007
6. črc 2009

Holky z týhle fotky jsem na měkko: 😅 😅 Jakou mají ty babičky nefalšovanou radost 😵 😵 😵
http://revue.idnes.cz/obrazem-lutovska-asistova...

cipisek007
6. črc 2009

Hihi a v pozadí je na zdi nalepenej krteček 😀

indigo
6. črc 2009

Jé Míšo to mi připomíná... nakázala jsem minulej tejden tcháňatům zvonnit, když hned neotevřem, oni totiž sice klepou, ale když se nic neděje, tak si odemknou a jdou dovnitř. Kolikrát to prostě neslyším, jednak hlavně tchýně sotva ty dveře polechtá a pak když je puštěná televize nebo třeba meju nádobí, prostě neslyšim. Zvonek máme příšernej, ten se nedá neslyšet... 😀
No a minulou neděli tchán dorazil, sice ťukal, ale pak si odemknul, no přijít o 15 minut dřív, to by koukal, v jakých pozicích by tu svého syna a pupkatou snachu našel..... 😀 😀 😀 😝

Tak to hlavně přežij ve zdraví, holky taky, pršet snad nebude, udělalo se krásně, tak půjdou hromadně ven a ty hoď kopejtka nahoru. 😎

cipisek007
6. črc 2009

Indi, to tě obdivuju, já jí neumím říct, aby počkala, až jí otevřu 😅 V tomhle jsem slaboch. Už jsem se naučila jí leccos vyvrátit, odmítnout apod, ale natvrdku říct - neodemykej si, neser mě, di do prdele prostě neřeknu 😀 😀
No tak tohle se nám stalo s bejvalým. Jeho rodiče mají velkej barák na vsi a v přízemí mají jeden oddělenej byt, ale se společným vchodem, 2+1. Když jsme se tam nastěhovali, tak tchán zaklepal a hned vlezl dovnitř a jelikož hned vedle vchodových dveří do bytu byla ložnice....
Od tý doby klepal a čekal až zavoláme, že můžou dovnitř a to i když věděli, že jsem tam sama 😀 😀

Si piš, že je pošlu ven, takovou hordu uječených lidí... Měla jsem říct Davidovi, aby koupil coca colu, kdyby mě z nich rozbolela hlava 😀

zuzka84
6. črc 2009

dobre rano
teda miso ta fotka je fakt uzasna 😵
jinak moc nedocitam , tak se omlouvam
mmch v kolik hodin v ten patek ???

inna12
6. črc 2009

ahoj, hezké dopo! 🙂

Pedíku, moc děkuju za info z porodky! i sítový kalhoty dávaji, jo? prosim tě, co tam davali za značku těch vzorečků? já nevím s tím koupáním tam 😖 mýt to miminko jenom ve vodě???? Co jsi měla za mastičku na hojení tý hrázky? já přemýšlela, že bych si koupila tu od Nobilisu...jinou jsem na to neviděla.
kruh taky mít nebudu, brácha mi dovezl ten molitan s dírou, tak si ho tam vezmu a uvidím, jestli to využiju...
Díky!!! 😉
kynutý buchty jsou bez komentáře 😠

Evi, ahoj! jé to si budu taky říkat, že s každou kontrakcí bliž k broukovi, to je pěkný! 😵
s příbuznýma jsi si tedy užila 😖 ale je fakt pravda, že oni to maj uuuuuuuuuplně jinak zažitý, jak píše Míša, dávali nám všechno hrozně brzo a ted se diví,že mimino kojený nepotřebuju jinou tekutinu 😅

Peťo, ahoj, na ty rostoucí zoubky jsou i nějaký gely http://ww.rodina.cz/clanek6168.htm nebo http://www.lekynainternetu.cz/p/calgel/ nevim, jak je to dobrý nebo účinný jen jsem o tom někde četla, tak to mám v sešítku 😀

papa

cipisek007
6. črc 2009

zuzi, my bysme mohly po sváče, t.j. mezi 10-10:30. Spíš těch 10:30 než se vyprdelíme.