Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
8. srp 2009

BARU, MÍŠO, jak jste uchovávali tu cuketu? Zamrazit syrovou nebo povařenou?

cipisek007
8. srp 2009

Dóóóbré ránko!

Evi, cuketu rozvařím, rozmixuju, nandám do skleniček, nechám vystydnout a dám do mrazáku 🙂 Včera jsem zkoumala recepty pro starší kojence a tam psali, že cuketa se nemusí vůbec loupat, že má měkkou slupku. Já to loupala, ale už loupat nebudu 🙂

Dadí, jj, srazík bude 18.8. ale ještě nejsou podrobnosti 🙂

petreva
8. srp 2009

Míšo dík, taky ji zatím loupat budu...tě furt atakuju otázkama, viď...

cipisek007
8. srp 2009

Dadí, oni ti dali mastičku? Mě už 3 doktoři říkali, že takhle malejm dětem se mastička dávat nemá, jen kapičky 😅 ti doktoři jsou fakt zajímavý 😒 ALe snad pomůže 🙂
JInak já odsávala 3x denně. Ráno, po obědě a večer a vždycky až po koju. Ale taky záleží na tom, jak máš nalitý prsa. 🙂

petreva
8. srp 2009

jen jsem si ji chtěla udělat třeba 5-6ks, to bude skleniče, se mi nechce...ale syrová by asi rozmrzlá nebyla dobrá, je plná vody co?

cipisek007
8. srp 2009

Evi, mě to vůbec neva. Připadám si chytřejší 😀 😀 (ale před 4ma měsícema jsem rozhodně nebyla!! 😀 😀 😀)

cipisek007
8. srp 2009

evi, jj, ona hodně pustí vodu, tak když budeš vařit, tak jen s troškou vody. Já jí pak i slejvám. A pozor, ono se to hodně svaří. Takže jesti máš jen jednu,tak počkej až jich budeš mít víc 🙂

petreva
8. srp 2009

Elenka začne jíst tak blbě, že už nic čerstvýho nebude...to jsem zvědavá v zimě...ovoce ani zelenina nejsou nic moc ☹

cipisek007
8. srp 2009

No to čeká všechny mimina 😒 Dneska zkusím dát holkám vaječnej žloutek do jídla 🙂

petreva
8. srp 2009

Jé tak bude dneska premiéra??
Mě to totiž přijde hrozně nepraktický, vyndat celou skleničku, když mi sní pár lžiček, ale to ji můžu nechat do druhýho dne v lednici, ne? Může baštit takhle otevřenou dva dny, ne? Ještě musím nastudovat ty orientační dávky, abych se aspon k tomu nějak přiblížila. Meruňky jsem dávala do skleniček od jogurtu, to dyštak dorazí maminka 😀
Tak pádím žehlit, stejně se E. za půl hoďky, ne-li dřív, vzbudí...mějte se a Míšo, dík!!

cipisek007
8. srp 2009

Evi, nevím s tim mraženým, jestli nechat 2 dny otevřený. Dyžtak si dej do malý skleničky jen trochu. J8 jsem zsačala zamražovat až když holky jedly všecko. Nejdřív jsem dávala ty První lžičky od Hami, ty můžeš mít otevřený 48 hodin, takže vpodstatě 3 dny a ten třetí den to už E. dojí. Začíná se s 1-2 lžičkama a postupně přidává. Ale třeba u mrkve bych se nebála a lžiček dala víc 🙂

No já jsem jim ho mohla dát už dřív, ale nějak jsem byla lenivá vařit něco zvlášť, ale teď si s tím vyhraju. Navíc stejně musím zpracovat cukety a připravit holkám do mrazáku špenát. Došel 🙂

Já jdu taky, Barča zase jen a jen ječí. Asi fakt zuby, zkusím jí je natřít tím Calgelem. Tak papa 🙂

menny
8. srp 2009

Dobré ráno
přelítla jsem vás letem světem, za chvilku vyrážíme
na chalupu. Včera jsme tam stavěli bránu...kamarádka se dnes vdává a za
chvilku vyrážíme....bude to pravá jihočeská 🙂

poslední dobou najíždíme na pěkně blbej režim
Matýsek se ho vytvořil sám a budu mu ho muset poupravit. Chodi spát kolem 22h
a vstava kolem 8h. Jako bylo by to fajn, ale Davídek jde za pár dní do školy a to by
nešlo. Potřebovala bych aby šel spát tak ve 20 a vstaval tak 6-7h tak uvidíme

holky supr čupr, že se mnou posrazíkujete!!!!! Jé já mám obrovskou radost 🙂
a kdyby se mohla přidat Indi a Dáduš...no nemělo by to chybu!!!! Kdo další by se mohl
zůčastnit???

Koukám, že Míša přežila tchýni 😀 Jinak sem nějak pozapoměla,
co jsem dočetla.
Řeší se tu zas příkrmy 😉 super, pak dočtu ať jsem zas moudřejší
Musim letět, dnes budu až večer
krásnou sobotu všem!!!!

indigo
8. srp 2009

Hezký ránko!

Mražení příkrmů - holky co to nacpat do pytlíků na led? Pak jen vymáčknete kolik kostek chcete a nemusíte rozmrazovat celou skleničku... 😎

Indi se na srazík přidá, tedy bude záležet na místě (jsem pro to tam co vždy 😀 ) a na počasí, doktorka rozhodně nedoporučuje s čerstvýma miminkama chodit ven když jsou pařáky. Takže upalujem něco nakoupit teď a pak se zabarikádujem doma. Tádu jsem dnes poslala s dědou na chatu, má tam pískoviště, tak se vyřádí, co doma s matkou a miminem... 😠

Dadu Tadík začne přibírat, když takhle krásně baští. Jé kdyby se ti povedlo přijet, to by byla nádhera... 😎

Hezkou sobotu! 😎

petreva
8. srp 2009

Míšo,ještě jsem se chtěla zeptat, kde jsou na netu písničky zpohádky, nějaké jsem našla, ale třeba znáš lepší portál...

menny
8. srp 2009

Indi supeeeeer. Jé nemůžu se dočkat !!!!! Uvidim konečně cipísky, Ellu a Mišičku
no to je naprostá bomba!!!!!!!!!! Nesmim zapomenout na Peťu, tu jsem taky
ještě neviděla.
S těma příkrmama jsem to s Dádou dělala jako Indi, ale do pytlíku na led se ty první
příkrmy dávaj dosti blbě, lepší je normální plastový tvořítko na led, a nebo jak jsou ty na nanuku,
to je pak taková ta normální porce, jen bacha ať se vám do toho pak mužíček nezakousne 😀 😀
pak na polévky je ten pytlík na led super.

Tak všichni jsme nachystaný a čekáme až se nám vzbudí miminko 😀
snad tu svatbu neprošvihnem...přijedou tam na takovejch těch starodávnejch kolech,
kdy je to první kolo obrovský ( nevím jak se to jmenuje)
Nu jdu se oblíct, zatim pa

achalteke
8. srp 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... Tak tohle je jedna z nejhezčích fotek co jsem kdy viděla 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 !!!!! Dadu ta se vám fakt povedla 😵

He he tak Peťa bude jezdit na kostitřasu.... 😀 to bude parádní svadba 😎

Dadu napadlo mě k těm plínkám - co dát místo klasického čč, raději vícevrstvou a nebo nějakou vkládačku? A nebo dva čtverce?

cipisek007
8. srp 2009

Taky souhlasím - spíš do tvořítek na led plastových než pytlíkovitých, to by šlo jak blbě plnit, tak vyndavat 🙂 Z těch tvořítek se to pak dá po zmrznutí vyndat a nandat do nějaký plastový krabičky a tvořítko použít znova na další 🙂 U nás už je to ale pasé, my už zdlábneme sklenku celou 🙂

Mě je celkem jedno kam na srazík, všude stejně musím autem 🙂

Evi, my stahujeme odtud: http://marketa.txt.cz/clanky/35702/detske-pisni... a nebo odtud: http://www.cestaslunce.wz.cz/kestazeni.html
jakej odkaz máš ty? 🙂

petreva
8. srp 2009

Taky jsem holky přemýšlela nad tvařídky na led, to půjde i dobře vysterilizovat...
DADU, už ráno jsem koukala na foto, jsou krásný!!To jak si chováš ty nebo taťka miminečko mě vždycky tak dojímaj 😵
MÍŠO, já jen zadala do googlu písničky z pohádek a náhodně vybrala.Kouknu jestli ho najdu...a dík za ty tvoje

petreva
8. srp 2009

http://www.pisne.cz/
tady je pár písniček

zuzka84
8. srp 2009

pedi - oni ani sem moc nejezdi , jsou u tchanovcu 60km daleko, takze jako ne eee. navic ani nechci aby me dada moc vidal , takze s tim se vidim opravdu tak jednou za tyden ☹ , se standou dvakrat , trikrat ... zalezi jak prijede do prace.
no jeste se poptam jak je to tady s mimcem po cisari , jestli k nemu muze aspon tatka ... a pak uvidim , dokazu toho asi dost ozelet , ale tak aspon neco bych chtela pro to mimco (tj. aby u sebe mohlo chvili mit nekoho blizkeho)
ehm, a mesic urco ne, vzdyt tu furt melu ze uz jen dva tydny 😀 .

Dadu - ja bych teda dala dve ty ctvercovky a kdyz to nepomuze tak bych zkusila normalni sklad novorozenecky .. nekomu ty vazacky treba nesednou , no

peda
8. srp 2009

Ahojky 🙂

holky,koumám ty elektrický odsavačky.Co ten FARLIN??nestojí tolik co ta MEDELA.

peda
8. srp 2009

Zuzi,tak to jo,já myslela,že jsou kluci doma.Moje kamarádka rodila tady v ČB,teda před 5 lety epiduralem,nebo tím spinalem císařem a říkala,že to bylo moc hezký,první má císařam v plný narkoze a malou jí osobně nepřiložili,ale ukázali a pak si jí mohl pochovat taťka.Měli teda domluvený porod přez známí,ale třeba to už dneska není problém.Třeba by vám to taky umožnili.

peda
8. srp 2009

Jo Zuzi,ještě mi říkal dr,že bych císařem rodila ve 39 týdnu.Ale já neměla tak rizikovou placentu.
Davídek je šikovnej,že to bez tebe vydrží tak dlouho 😉 ještě,že je léto,může lítat venku do večera a má plno zážitků,tak mu snad tak moc nechybíš.Je to smutný,ještě je malinkej.

Mě snad usnulo dítě 😵 😵 musím uklidit,alespoň drobet,už je to tu zase děs,běs 😠 Mare je na chalupě,P v práci,tak tu mám klid,až je mi líto jít makat.

zuzka84
8. srp 2009

pedi a co myslis , co umoznili ... jako to ze si pak tatka mimco pochova ?
no tady primar rika do ukonceneho 37tt a i sestricka mi to rikala a kdyby ne, tak ja bych si to tu asi vydyndala ,myslim ze to by nebyl problem zrovna tady :o) a kor kdyz mam doma maly dite.
no mozna je lepsi ze je malej , oni si asi lepsi zvyknou ty mrnavci 😉

peda
8. srp 2009

Zuzi,musela bych se jí zepta,včera jsem s ní zrovna mluvila,myslím si,že byl i u toho císaře a pak byl s malinkou,když byla v tý bedýnce a hned po porodu jí choval.V bedýnce jí držel za ručičku.Ale když je tohle v ČK standartní,tak proč zůstávat tady,tam se budeš cítit nejlíp,nemají tam plno,jako tady,tak to neřeš a malinkýho přivítejte společně s s manželem tam,Dádunka tam byla moc spokojená a moc hezky o Krumlovu psala.Tak teda už jen necelých 14 dní,tak to je paráda.To máte za pár.

cipisek007
8. srp 2009

Pedí, pokud by jsi měla zájem o elektrickou Medelu, tak jí prodávám. Používala jsem jí jen dva měsíce. Je kompletní i se záručákem. Kupovala jsem jí 31.12.2008. Co vím od sester z neonatologie, tak říkají, že Medela jsou nejlepší odsávačky. Taky jsou pěkně drahý 😒

Evi, díky za odkaz!! 🙂

zuzka84
8. srp 2009

pedi - no klidnejsi bych byla kdybych asi zustala tady , ze jako clovek by nedelal vlny 😀 . no proste se pozeptam jestli pak treba jeste muze byt pres den s mimcem ci co.
pokud vim , tak tady k cisari nepustili ani zenskou ktera tady pracovala kdyz rodila jeji svagrova , pry tam fakt nechteji striktne nikoho , tak to jedine jestli se neznali s primarem 😉

je miso , kdybys ji neprodala pedikovi , tak bych mooozna mela zajem 😀

peda
8. srp 2009

Míšo,mě se právě nechce do ní moc investovat,protože už mám mlíka opravdu málo a vidím to taky tak na 2 měsíce nejdýl.Ještě se mi drobátko dělá,ale je to víc než bída.A ta Farlin stojí jen 1100 kč.A za kolik bys jí prodala ty?Víš,kdyby věděla,že něco odstříkám,aby to mělo drobet smysl,tak bych do ní šla.Ale nemám tušení,kolik by toho bylo.Teď už odstříkám jen 40ml za celej den.Tak jsem si myslela,ža by se to tou elektrickou třeba zlepšilo.Už mi s toho začíná hrabat a je mi to líto.

cipisek007
8. srp 2009

Pedí, no já jí oficiálně prodávám za 1500,- (původní cena 2072), ale jak to čtu, tak by to pro tebe nemělo smysl. Já, jakmile jsem začala jen odstříkávat, tak mi pomalinku pomaloučku mlíka ubejvalo. A to mi říkala i dětská dr. Že jakmile přestanu kojit a začnu jen odstříkávat, tak mlíka bude míň a míň, takže si myslím, že ti to nepomůže ☹

Zuzi, vypadá to, že jí neprodám Pedíkovi 🙂 Podle toho co píše, tak by to pro ní nemělo smysl. Můžu ještě 100 slevit, ale víc se mi jít dolů už nechce, přecijen je opravdu téměř nová 😉
Mě rovnou říkali, že D. k císaři volat nemám, že ho tam stejně nepustí a že u mě by to stejně ani nestihl. Je pravda, že v půl jsem mu volala, že jedu na sál a v 53 a 57 už byly holky venku... Takže ten by to určo nestihl, ale stejně by ho tam nepustili. Jen ke dveřím 😒

cipisek007
8. srp 2009

Zuzi, hele, jako jakmile podepíšeš reverz, tak ti přeci může být jedno co se bude v ČB porodce říkat, ne? 🙂 Jak říkají holky, pokud bys byla klidnější a spokojenější v ČK, tak ho podepiš a vyraž.