Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
30. srp 2009

Holky já jsem bez dítěte!!! Co já budu dělat??? 😀 P. si vzal E. sám ven 🙂 Otevřela jsem si suš. banány,moje úchylka, a sežeru je zase celý 😠 😀 , udělám si caro a vychutnám si to ticho!!!!!!!

indigo
30. srp 2009

Evi jestli ti to chybí, já ti jedno dítě půjčím!!! 😀 Ale né, jsou dneska celkem hodný obě dvě... 😎

Inuš to může bejt, tím pohybem se krásně dovede vyprďákovat sám, mimina co jen leží s tím pak maj problémy 😎 no a zakřičet si taky občas musí, aby sousedi věděli, že máte doma miminko... 😀
A že spí celou noc tu vůbec nepiš, nebo tě závistí vyštípem... 😠 😀 😀 😀

petreva
30. srp 2009

Indi,jen si je nech 😀 já si snad pustim rádio 😀
INNIKU a co prsa, když ti P. spí celou noc??

inna12
30. srp 2009

jo už to pozoruju víc dní, vždycky večír si musí pěkně zajékat...vždycky přestane, sleduje, pak to zase vynutí, tak dudana toho vyflusne a tak dokola dvacet minutek 😀 a to je napitej, vykaděnej, přebalenej... už má pěknej režim..

Indi, on samozřejmě nespí celou noc , to sem blbě napsala, samo, že papá v noci! Usne kolem půl 8, 8, pak chrní fakt tvrdě, já ho ale budim tak v 1, napije se během 5 minut, přebalim a on je u toho naprosto tuhej, ale pije 😀
pak se sám budí kolem 5, protože se posere pěkně, to ho vzbudí, takže dostane napít, přebalit a zase spí do cca 9, napít zase, ale pak už mrmlá tak půl hodiny hodinu, ale zase vytuhne do 12, do 1, pak je vzhuru 2 hodiny, to pozoruje, hrajeme si, pak spí, pak jdeme ven, v kočáru i hodinu dvě taky pozoruje, pak koupání plus řev a tak pořád dokola 😀 zatim je to furt stejný, jsem zvědavá, kdy překvapí šermík jeden 😀 😝

inna12
30. srp 2009

Evi, jsem to fakt blbě napsala, on v noci pije, ale spí u toho 😀 prostě kolem 1 a pATY NAKOJIM? ALE ON JE HNED TUHEJ? TAK JAKO RIKAM? ZE SPI CELOU NOC KURNA BLBNE MI KLAVESNICE NEJDOU PSAT MALY PISMENA 😲

inna12
30. srp 2009

JS NEMUZU PSAT ZBLAZNILA SE MI KLAVESNICE
A JEDNO PRSO ZLOBI PORAD TROCHU VIC MLIKA? ALE TO UZ JDE

petreva
30. srp 2009

INNIKU, aha...ale stejně dobrý!!! Ten pláč večer je prý "normální", zejm po nebo před koupáním, prostě večer. Děti si "rovnají" co zažily a je toho na ně moc...hlavně, že to trvá "jen" 20-30 minut. My co známe řev 1-2 hod, klidně do 22-23hodin v noci, že Indi a Baru, to berem jako brnkačku. Ale je ho líto člověku, viĎ. Tak je se jdu někam hnípnout, ať něco udělám, když tu není roubíř.

cipisek007
30. srp 2009

Téda vy jedete 😀 HOlky mi spí, ale já musím uvařit jídlo do zásoby, tenhle týden bude krušnej. Áááále ve středu ráno jdeme plavat a moooooooooooc se těším!! Sice budeme muset drobátko posunout jídlo, ale to se časem vypiluje 🙂
JInáč mě zítra ráno čeká zubař a po 13tý hod. máme být s holkama na očku, 3.hexa.

inna12
30. srp 2009

tak klávesnice už dobrý 😲 nechápu

Evi, to máš asi pravdu, to bude tím...dělá to ted pravidelně, on moc dlouho fakt řvát nevydrží, ale má i slzičky, je mi ho vždycky líto, jak bylo horko, tak se celej zpotil, šudík malej... rychle se tim udolá k pláči, zrovna včera jsem si říkala, jak ty miminka to vydrží tak dlouho křičet,musí to bejt hrozně vyčerpávající..on je pak uplnej tuhoň a to řve asi teda chvíli vzhledem k jiným mimčům, mu mažu pak důkladně ten obličej a vubec se nevzbudí 😀

petreva
30. srp 2009

Míšo, budeš vařiti? A co prozraď 🙂
Inníku, učitě, ale bude se to zlepšovat, fakt. To můžu potvrdit i já. I když u nás je brek i teď. Ale už se to nedá srovnat s těma nočníma pochodama v náruči...jéžiš, já bych to snad ani nechtěla vrátit, bylo to období malýho miminečka, ale ani jsme si ho nestačili užít... 😔 je divný, že některý děti fakt berčí co oči otevřou...někdy mit o je líto, když slyším, jak si maminy udělaj co potřebujou, jak se kochaj koukajícím mlčícím miminkem...my jen nosili, utěšovali a trajdali venku v kočárku...ale co. Elenka nám dělá radost...možná pro tu svojí "bojovnost" a pokroky byla a je tak uječená....mozek asi nestíhá...to je asi blbost, co..no, ale něčím si to vysvětlit musím pro klid duše, ne 😀

cipisek007
30. srp 2009

Evi, my s D. už máme vařeno, vařil ještě večer, abych neměla moc práce. Stejně mám plno práce, jak se včera holky zblily, tak furt jen peru a ještě mám 2 pračky vyprat a už to nemám kam věšet. Navíc v neděli si vařím jídlo holkám do zásoby. Dávala jsem zase do mrazáku cuketu, uvařila 2 druhy jídel do dvou misek a ještě budu vařit zachvíli na dnešní oběd. V neděli jim dáváme těstoviny. Ty nejmenší, co jsme sehnali, od Panzani hvězdičky. Je to práce je tímhle nakrmit, ale chutná jim to. Dneska je budou mít se zeleninou (porek, petržel, celer, mrkev a cuketa) a kuřecím. A už se nevýslovně těším, až je nakrmíme a D. s nima vypadne ven, mám dost po probdělý noci.

cipisek007
30. srp 2009

Tááááááááák a jsou fuč. V kuchyni neuklízím, prdím na to, jdu si vzít knížku a hají. Stejně u ní vytuhnu 😀

inna12
30. srp 2009

Evi, hele, ty uřvanější mimča jsou prý prokázaně šikovnější batolata! 😉 😉 nedávno to psali v betyne

petreva
30. srp 2009

Míšo, jen si odpočiň máš na to plný právo, možná i přeplněný 😀
Inníku, taky jsem to četla, někde. Mě fakt přijde, že ona toho chce tolik stihnout, že si už nestihne odpočinout a jak "zapomene" se prospat, tak je pak tak protivná a musím jí uspat já...uvidíme, co se z ní vyklube. Je mí líto Barči, že má s C. takový "trápení", ten jí pak bude dělat mega radost!!!

petreva
30. srp 2009

Holky, vy co přikrmujete...jak je to s přílohama? Jako bezvaječný těstoviny popř. bezlepkový, brambor je jasnej, ale pak rýže, pohanka, kus kus, proso atd?? To když je to bezlepku může se podávat hned a s lepkem pak kolem toho 7 měsíce? Začíná se zeleninou to ještě chápu 😀 a po vyzkoušení se mohou přidávat ty přílohy??
A co kaše na noc? Ty kupované nebo i doma dělané rýžové? Nebo jsem viděla kukuřičnou, pohankovou...ve zdravý výživě, není to jako od nestle nebo hami, prostě jen tak rýžová, kukuřičná kaše...může se i to? A do svýho mlíčka?
Ta lakt. porad. nám říkala, že kdyby E. nepřibírala, ohledně toho jak málo pije..., tak jí mám ještě nabídnout odsátá mlíčko lžičkou a kdyby ani to tak začít s kaší. Elenka teď přibrala těch 140g tak to zatím nechávám plavat. Měla by přibírat trochu víc, ale uvidíme.Raděj bch začala normál zeleninou. Ta naše liška podšitá, aby mi jí pak baštila.

inna12
30. srp 2009

tety, pavlík má njú fotos 😵 https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

a opravdu se směje!!! na obličej a na hračky! 😵 jsem z něho dneska hotová, pořad jen všechno potichu sleduje a háže ksichtíky, ted je sám v postýlce a pořad sleduje a brouká si tam 😵 bych ho umuchlovala

petreva
30. srp 2009

INNIKU, to je krása!!! Ten je velkej!! A jak je hodnej!! I v bdělým stavu si dokáže sám pro sebe povídat, koukat a vystačí si. Mamino buĎ pyšná 😵

petreva
30. srp 2009

Inní heleď a co když za žába nebo co to je na tom lehátku zahraje?? Registruje to? Jééé to už je "dávno"...holky já jsem tak ráda, že tu jsme tak pohromadě 😵 každá máme to svý dítko a jak o nich píšete, tak si uvědomuju, jak moc mám Eleňušku ráda, to ona dává milion věcí mě ne já jí...... 😵

inna12
30. srp 2009

Evi, díky 😵 jo ty dětičky, to je uplně jinej rozměr vid 😵 😵 jsem se předevčírem při uspávání když už měl zavřený očka rozbrečela dojetím nad tim človíčkem 😅

já ti nevim, jak ty zvuky vnímá, on prostě na to kouká a otáčí za tim hlavu a oči celkově, i když to nehraje i hraje, tak nevím..ale pavel mu často pouští když ho uspává z mobila potichu Bacha 😀 a to je vidět, že to vnímá, vždycky zpozorní a kouká do stropu, když to skončí tak se začne zase hejbat 😀 😀

ale v porodce mu nedoměřili jedno ouško, mohlo být zalehlý plodovkou ještě, takže s tim ještě jdeme na audio v září, ale každopádně na to druhý slyší, tak je to dobrý 😅

cipisek007
30. srp 2009

Uf, tak jsem normálně regulérně vytuhla a ani knížku jsem nepotřebovala 😀

Innko, Pavlík je krásnej!! Co ty pupínky? Už mu to po tom mazání trochu zmizelo?

Evi, na přílohy k příkrmům ještě počkáte. Sice píšou třeba kuskus od 9.měsíce nebo těstoviny od 8. měsíce, ale vy budete mít pllllno nových chutí na objevování 🙂 My začali těstoviny dávat úderem ukončení 8.m. Dáváme je 1x týdně a to v neděli 🙂 Až uvidíš, že ti baští E. to a to, tak zkus dát novou chuť. Dělej to úplně normálně jako zkoušíš přidávat novou zeleninu nebo ovoce. My jsme v tomhle napřed díky tomu, že jsme na pevný stravě od 4m, takže máme 2m náskok před kojenýma dětma 😉
S tou kaší ti neporadím. Ale pokud je to čistá rýžová nebo kukuřičná, tak proč ne. Myslím, že by ti ve zdravý výživě poradili.

indigo
30. srp 2009

Ahoj kočky!
Chalpy jsem vyhodila na živitelku, s foťákem, nemám fotky na kalendář pro babičky 😀 tak doufám bude Táda v traktoru a podobný... 😀 Já s Miškou jsem došla něco nakoupit (mno, půvpdně jsem šla pro 2 jablečný šťávy ve skle, mají je jen v Albertu, tak jsme si udělaly procházku a nechali tam 4 stovky 😠 😝 ) a teď si vychutnávám klídek než dorazej mužský. 😎

Inuš ten je sladkej!!! Skoro jako to moje mimineško... 😀 hele že bych přeci jen ještě pořídila lehátko? Mám Mišku skoro pořád jen v pojízdným košíku... 😒

cipisek007
30. srp 2009

Náhodou jsem nakoukla na naše fotostránky. Takže jsou tam další 4 nové fotečky.

indigo
30. srp 2009

Evi s přílohama nechvátej, než se "prokoušete" různou zeleninou... 😎
Čistou rýžovou nebo kukuřičnou kašičku bych udělala, lepší než ty "hotový" od Hami a tak. Do vlastního mlíčka, pokud máš dostatek, nebo do umělýho. 😎

inna12
30. srp 2009

haha, tak jak jsem dopsala příspěvek, tak řev z postýlky, tak tam jdu a takový rány do plínky, chudinka toho vyprděl, tak potom zase chtěl samozřejmě pít a pozorovat a dudat a vymejšlel 😝 jsem ho přechválila 😀 až se vzbudí, tak razíme ven

Indi, dnes byl v lehátku poprvý trochu dýl, a evidentně se mu tam líbilo, pak už jsem ho vyndala na rovný, ale asi by tam vydržel pozorovat fakt dlouho 😀

Míšo, pupínky má pořád, na těch fotkách to moc vidět není, ale fakt má, je to lepší, hlavně to čelo po tom krému, ale na tvářích se mu sem tam dělaj ještě nový ty pupínky, když bečí, tak to kolem zčervená, to pak vypadá 😀 ale už jsem si na to zvykla 😅 je to pan pupínek 🙂 😀

inna12
30. srp 2009

😀 Míšo, tak já hledam nový fotky holek a nikde nic, a až ted mi došlo co myslíš 😀 😅

cipisek007
30. srp 2009

Innko, blbě jsem to napsala 😀 😀 ale jsi chytrá a inteligentní žena, tak ti to došlo 😀 😀 😀

Mááálej, snad to brzy zmizí. Puťatý miminko 😀

cipisek007
30. srp 2009

samozřejmě jsem chtěla napsat punťatý 😀

indigo
30. srp 2009

Puťatý je hezčí... 😀

Jsem nějaká akční, než dorazili chlapi z živitelky, ještě jsem stihla buchtu, už mi tuhne v lednici. Fešanda samozřejmě dávno není, byla dobroučká, jen se mi nějak rozpadalo to těsto, jakoby hodně drolilo, čímpa to? Kde soudružka Indi udělala chybu? Teď jsem udělala taky s tvarohem a se zakysanou smetanou a výýýbornou, už aby byla vychlazená a tuhá... 😖 😀 mnooooo takhle nezhubnu... 😠 😀 😝

indigo
30. srp 2009

Puťatý... 😀 😀 😀

To mi připomíná - na BC v jedný diskuzi se jedna holka přepsala, místo HOLČINY nás oslovila HOLINY 😀 😀 😀 už je to 2 roky určitě, no od tý doby si říkáme mezi sebou HOLINY a když píšem o dětech, tak jsou to HOLIŇÁTKA. 😀

U Inuš mám pořád zafixovaný PIPI, ale samozřejmě to nemyslím nějak ošklivě 😀, toho už se Inuš asi nezbavíš... 😀 😎

cipisek007
30. srp 2009

Indi, no tak to se hodí pipi Innuš a má malý puťátko. Celkem jasný jak facka 😀

Buchťalu ze zakysanky? Nejsou to náhodou ty žravý řezy?