Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
20. říj 2009

Ty jo, mě je dneska nějak divně. Ani nedokážu popsat co mi je, ale je mi prostě divně, nejsem ve svý kůži 😖

kacena00
20. říj 2009

dadu já měla smlouvu do října, jenže v červenci sem nastoupila na neschoúpenku, dovču sem neměla neboť mi v červnu skončila smlouva za jinej projekt, takže sem měla novou jen krátkou, takže já si vyzvedla v pacově na sociáce nějaký papíry a hodila to na sociálku v pelhřimově - s tím, že mi nejdřív na jednom oddělení potvrdily denní vyměřovací základ a pak sem šla na druhý a tam to se mnou sepsaly a poslaly zpět do pacova, do pejru sem musela vysloveně kvůli tomu vyměřovacímu základu - tak mě instruovala paní v pacově, když sem se jí byla zeptat.a teď už mě vyplácí pacov.. jinak jak je to s přivýdělkem nevim, ale mám zkušenost, že jsou ochotný a tak bych se tam buď stavila nebo zavolala a oni proadí

dadunka
20. říj 2009

Jájo, díky, já teď pročítala ten příbalový leták a nenašla jsem tam ve vedl. účincích nic o nespavosti.
Taky jsem byla nadšená z toho nového spánk.režimu, teď už teda moc nejsem, brala bych, kdyby se budil méně, ale to si asi ještě dost dlouho počkám....

Míšo, díky. Musím pozjistit, jestli tady vůbec nějaké plavčo pro miminka je, bazén tu je.
Já dostala 3 formuláře - žádost o rodičovský příspěvek, žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rod. příspěvek a potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši RP. Který z těchto papírů se dává zaměstnavateli?

cipisek007
20. říj 2009

Dadí, jézus, tak to netuším, já to dala zaměstnavateli celý, aby mi to okoukl a zkontroloval a pak si jeden z těch papírů nechal. Ale podle názvů bych řekla, že zam. si nechá tu Žádost o rozhodnutí o volbě....

inna12
20. říj 2009

tyjo vlezu na koně a co se nedozvím 😒 dávkuju dítě jedem a koupila sem fusak na ho...., kterej mi nebude v kočáru držet 🙄 super, hned mam lepší den 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

o vigoši to vim, byla tady na to diskuze a beru to teda hooodně s rezervou, dost sem si o tom načetla (funguje placebo efekt 😀 ), a je neškodlivej, paní dávala dotaz přímo na lékařskou komoru, ted to hledat nebudu, a jak říkam, Pavlík bere denně a je teda spavej až až a nenervozni 🙂 to samý Martínek...tak je divný, že na náký dítko by tak výrazně působil a na další ne, ne? a spíš opačně? Ja teda rozhodně dávat budu, to bych si neriskla 🙂 anebo když už by se někdo teda bál, tak bych žrala rybí tuk, ja sem se v těhu přímo přežírala tim MarinQ, na vývoj mozku dítětě, to sou ty nenasycený kyseliny, to je podle mě fajn věc, ted sem pro něj byla v lékárně pro kojící a oni to přestávaj vyrábět!!!! debžoti..sem musela vzít jinej preparoš 😠

papa 😉

inna12
20. říj 2009

Daduš, a tady máš co jíst na D.
V měsících skoupých na slunce často nezbývá než dohnat hladinu vitaminu D stravou. Doporučená denní dávka pro dospělého člověka by podle Ruskové měla obsahovat například 50 gramů makrely nebo sleďů, 100 gramů lososa nebo jedno vejce. Mezi další potraviny bohaté na vitamin D patří mléčné výrobky, cereálie nebo pomerančový džus.

Přísun vitaminu D by se přitom měl ještě zvýšit u těhotných a kojících žen. Nedávný výzkum z univerzity v Bristolu například přinesl důkazy o tom, že těhotné ženy, které měly vyšší hladinu vitaminu D, rodily vyšší děti se silnějšími kostmi. Z řady dalších studií pak vyplývá, že nedostatek vitaminu D v těhotenství a během dětství zvyšuje riziko roztroušené sklerózy v pozdní dospělosti.

peda
20. říj 2009

Dádulko,nutroš dávám 5 x denně těch 140 ml,tj700 ml,dávám po 3 hodinách.Někdy,když spí dýl a aby mi to vyšlo na těch 5 dávek dám 120 ml,aby to stačila ztrávit.Někdy i jen tu 90.

A v nutrilonu vitamín D je,teď jsem je koukala.

peda
20. říj 2009

Dádul a ve 2 měsících jsem dávala taky 90 ml,ve 3 měsících 120 ml a teď ve 4 měsících těch 140 ml.

Já tu mateřskou taky nemám vyřízenou,ale jsem OSVČ,tak to bude asi malinko jiný.Musím tenhle týden zajet na sociálku pro papíry a asi pak na ÚP.Tam jsem nikdy nebyla,snad se tam nestratíme s Elli 😝

inna12
20. říj 2009

Pedí, Míšo, děkujeme 😵 jen teda nevím, co tomu šermíkovi mám obléct, jestli tam bude zimec 😝 mě sére ta zima blbá 😠
Indi, brzo naviděnou 😀

dadunka
20. říj 2009

Míšo si mě pobavila s tím jézus 😀 😀 😀 😀
BARU, díky za popis tvého přechodu z MD na RD. Já tam asi zavolíám, ať pak neběhám zbytečně.

INNUŠ, placebo efekt??? Ten přece vzniká u toho, kdo lék příjmá ne podává....
Já myslela, jak jinak dostanu vitamín D do Tády, já už de facto nekojím.
No jak píše Pedík, v Nutrilonu je, je tam i vit. K.My jdeme v pondělí na kontrolu a očkování, tak se dr. zeptám jestli je potřeba je doplňovat ještě v kapkách.
Zkoušela jsi ten fusak ve Spiritu ???

Holky teutonářky, už jste zkoušela sporták dát úplně do lehu? Je tam pak potřeba dát nějakou matraci? Nebo ho tam můžu rovnou ve fusaku vrznout?

inna12
20. říj 2009

Daduš, v té diskuzi psaly, že si mamči myslely, že tím že nedaváj, tak budou dětičky pěkně spinkat, mimča se zklidnila, ale bylo to třeba tím, že maminy nebyly tak nervozni (tim, že si myslely, že zabralo to, že nedávaj kapky) 😀 tak tam byl myšlenej ten efekt 😉 ono je jedno jestli to skutečně "jíš" nebo si jen myslíš, že to je právě "tim" ja to zkusim najít, bylo to docela obsáhlý ..
jinak si myslim, že pokud pije Um, tak určitě nedodávat i v kapkách! to je určený jen pro kojící 😉
a fusáček dnes zkusím do sportáku a dám ti vědět..
ja už musim fofrovati
zatím papa 😉

peda
20. říj 2009

Dáduš,sporťák mám u tchýně ve sklepě,vůbec jsem ho nezkoušela.Taky nás to brzy čeká. a asi rovnou fusak,ne?prodává se teda taky ta vložka,na zimu by asi nebyla marná.mě se líbí i ten jakoby kšilt či zábrana jak se dává zepředu,že to vypadá pak jak kočár.

cipisek007
20. říj 2009

Innko a Indi, tak už jst eurčo na radnici a vítáte se 🙂 Budou večer fotečky? 🙂

Dadí, my jsme na Nutrilonu od 2m a Kanavit jsme holkám dávali do půl roka, v půlroce nám dr. řekla, že ho máme vysadit.

Vigantol - my s ním taky nemáme problém.

peda
20. říj 2009

Míšo,mě řekla dr,že Kanavit dávát nemám,že je v UM,dávala jsem jen 14 dníTo víš,že fotečky určo budou,holky jsou šikulky a budou se chtít pochlubit 😉
už se těším,Indi určo přidá nějakej rámeček a nebude to mít chybu 😵

Tak mi jdem zase cvičit...

cipisek007
20. říj 2009

Pedí, cvičíte 4x denně? Hrůza, co? POřád svlíkat a oblíkat...
Kanavit - fakt jo? Já nevím jak ho dostávaly holky ve špitále první měsíc, ale po propuštění jsme ho dostali a měli 1x měsíčně dávat do půl roka. Je fakt, že když mě dr. přijímala, tak jsem plně kojila.

kacena00
20. říj 2009

pozor pozor, neplést kanavit - vit.K a ten vigantol - vit.D už sem to psala- Káčko sme přestali kapat, jakmile sem začla příkrmovat v těch měsícíh, ale o vigantolu - teda o déčku nepadala ani slabika

já bych teda na to brala ohled, každý dítě je jiný, některý holt nemá takovej problém spát, jiný zase jo a třeba to déčko to může zhoršit

mě teda spíš dost nakrklo, když si to čtu na netu, že sem svý dítě v letních měsícíh zdatně předávkovávala každej den, a to mě sere teda fest, že mi doktorka něco neřekla...denní dávka je tak 10 mikrogramů pro mý dítě, koukám na bebu, kterou ho krmim a teď - tzn s příkrmama dostává cca 8 mikrogramů, plus kapka, plus sluneční záření, diobře teď tejden smrdíme doma, ale to jen tenhle tejden a do týdle doby bylo sluníčka celkem dost...

čtu si v jednom článku že mezi příznaky předávkování vit. d patří i zvraceí- do pr..e a nesouvisí s tím třeba i to cyrdovo neustálé zvracení???? třeba ne, ale proč sem sakra nebyla upozorněna na to, že v letních měsících mám vynechat????zvlášť když mám dítě na UM

to sem teda fakt ale nasraná na max, zejtra jdu k doktorce, takže s ní o nutnosti podávat vigantol rozhodně hovořit budu, na tejden vysadím a běda jak cyrda přestane tolik zvracet, to bude teda velký zle!teda budu ráda, ale paní doktorka si ode mě asi vyslechne... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dadunka
20. říj 2009

Innko, už chápu, spíš něco jako věř a víra tvá těmimčo "uzdraví". Fascinuje mě, jak co pediatr to jinej přístup fakt, 😠 jako už fakt nevím, kde mám pak hledat jistotu, že s dítětem nakládají správně, když si tu každý předepisuje Vigantol a Kanavit jak se mu zlíbí. T. je z 90% na UM od narození a V. i K.mu dr. předepsala, jako kdyby byl plně kojený. V po se jí na to fakt zeptám, jestli ty kapky nevysadím. Jinak V. máme dávat do roka, K. do půl roka.

Pedí, vložku myslíš tuhle?
http://www.kocarky-teutonia.cz/doplnky/vlozka-d...

a kšilt myslíš sluneční stříšku? tu já mám,ale na korbu jsem jí vůbec zatím nepoužila...
http://www.kocarky-teutonia.cz/products/slunecn...

No a poraďte, jakou kombinézu mám koupit, jako matroš? Jsou někde nějaké na netu? Jaké máte vy?

kacena00
20. říj 2009

inko, přesně co píšeš, pokud dáváš um nekapat, ale ona mi vysadila jen ten kanavit, proč mě nechala při viígantolu do háje a ještě mi napsala větší balení!!! já se fakt pos..u, to sem teď naštvaná na max, ježkovy zraky, o tom káčku sem to věděla ale oproč sem si nedla pozor na to déčko, já ho teda už 4 měsícepravidelně předávkovávám vit. d, já sem z toho fakt teď mimo

kacena00
20. říj 2009

to déčko mě prudí i z toho důvodu, že přes léto to fakt snad není nutný ani u kojenejc a my kapeme, pijeme Um a ještě se sluníme,výborný fakt 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

cipisek007
20. říj 2009

Barčo, Dáda ale psala, že v Nutrilonu je i vit. K 😉 proto jsme na něj zavedly řeč

KOmbinéza, já taky musím něco sehnat, vůbec netuším co a kde a jak a nechci drahou...

kacena00
20. říj 2009

já jen nechápu jak ty doktoři přistupujou ke všemu tak různě dadunky doktor nechal kapat oboje, moje doktorka nám nechala kapat "jen" déčko, sem vytočená a nebudu kapat a uvidím 😉

s kombinézou nevim, taky bych nějakou potřebovala koupit, ale vůbec netuším jaká je dobrá..my měli na ten první čtvrt rok půjčenou, byla strašně supr, měkoučká, vnitřek i vnějšek byl z měkounký bavlny a vnitřek nevim ale jak sem dávala ještě zavinovačku emitexovou tak to krásně stačilo, teď ale taky nevim, jak budeme v zimě fungovat..

peda
20. říj 2009

Baruš,já jsem jen psala,že v umělým je D a ty jsi psala,že je tam K.Jsou tam obě 😉

peda
20. říj 2009

Dáduš,myslela jsem ten prodlužovací nádstavec.Sluneční clonu mám taky,ale ta jde připnout jen na sporťák,ne?A ta vložka,to asi není ono.Tu máme taky,ale já myslela to,na čem nám teď děti leží v tý korbě,na tom molitanu.

peda
20. říj 2009

Baru,Strašpyt kupovala hezkou na mmb,myslím,že psala,že jí kupovala i Helča a koukala na ní i Evča.Je šusťáková.Nebo nějakou bazarovou,na těch pár měsíců,když bude nějaká za slušnou cenu a bude pěkná 😉

cipisek007
20. říj 2009

Jo na tu kombi, co ukazovala Strašpy (kde je jí konec?? 😕 ) jsem taky koukala, objednala jí nakonec? Já jak si na takovýhle zboží nemůžu sáhnout, tak hodně váhám.

inna12
20. říj 2009

Dadu, jjo, tak sem to přesně myslela! 😉

ale vubec to nechci Jájíkovi brát!!!!! ono na tom může bejt klidně pravda, to vubec nezpochybňuju 🙂 je uplně klidně možný, že třeba na "citlivější" miminka fakt ten Vigantol dobře nepůsobí!!! Tomu i věřím 🙂 ale že by byl nějak plošně škodlivý? to je těžko říct, každej článek říká něco jinýho 😠 ja jen říkám podle Pavlíka, že dávám fakt poctivě denně, švagrová taky, a oba klučíci od narození spavý, klidný, pohodový ...tak jen z vlastní zkušenosti můžu říct, že u nás to zle nedělá 🙂 a bála bych se ho fakt nedávat! anebo nahradit tim rybím tukem, pokud mam vypozorovaný, že mimču nesedí 😉 mě taky něco nesedne a jinýmu zase jo, tak možná to tak nák bude 😖

BAru, jestli nebudeš kapat, určitě mu to dodávej jinak 😉to tělíčko v růstu ho potřebuje a celkem dost
vám dr. nedala kapat Kanavit?? tyjo to fakt neni možný...a někomu, že má kapat tejdně až do půl roku, někomu jen jednou měsíčně..by se v tom prase vyznalo..kapek Kanavitu nemá mimčo dostat víc než 8 za celou dobu a moje dr. to taky říká špatně 😠

potkali jsme na schodech na vítání paní Šermíkovou! 😀 😀 😵

cipisek007
20. říj 2009

Innko, takže zásnuby proběhly v pořádku? 😀 😀
fotečky budou? Jak se líbilo vítání? byla tam zima?

inna12
20. říj 2009

Baru, tak sem dočetla 😝 prosim tě, hlavně se nenervuj, žes něco dělala špatne!!! a že to a to může za to...to už neřeš, už se stalo..at nemáš ještě větší nervíky 😉 i v letnim období se vigantol má kapat, ale obden, ale že ti neřekla při UM, že už ne, to je blbka.. 😠 hele, a to na termínu holčina má kapat dvě kapky denně !!! a taky kape a holčička je v pohodě...a to je vlastně jednou takový množství než se má...bejt tebou tak mu dávám ten rybí tuk, at si nic nevyčítáš a je! 😉 ale určitě mu to něčím nahraď, prďolkovi 🙂

inna12
20. říj 2009

Míšo, joo, zásnuby to ale byly sakra rychlý 😀 tam šůrovali lidi po schodech, se děti ani nemohly pozdravit 😠 i sme potkali kámoše z porodnice, co jsme měli na pokoji, to sem měla radost 🙂
a zima tam podle mě nebyla 🙂 asi zatopili 😀

cipisek007
20. říj 2009

Ty vado, my tam tankrát byli v únoru a pomalu jsme tam seděli v bundách. Holkám jsme museli nechat kabátky 😠 A to nebyl nějak ledovej únor, jen vím, že ten den dost pršelo.