Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
30. bře 2009

Dobrou! 😎

dadunka
30. bře 2009

Holky, díky za reference o monitoru, já jsem byla na 75% pro a teď jsem na 100% 🙂 budu určitě klidnější. Do kdy hrozí u novorozenců ten syndrom náhlé zástavy dechu? 😕

Peťo, na kontrolu jdu až zítra 😉 Co ta Helča, mluvila jsi s ní?

Jájo, můj gynekolog taky dělá velký utz sám, ale rozhodně nemá takový utz a možnosti měření a prohlížení jako v CLG. Navíc za to ve 20tt nic nedáš 😉

Já se zas natláskala jahodama se smetanou a cukrem 😝 🙂

menny
30. bře 2009

Ježiš Dáduš, sem to ale trubka 😀
Tak úspěšný zířek 😉
S Helčou budu zítra
Jé jahody bych si dala si mi udělala teda pěkný chutě 😠

mon73
30. bře 2009

ahojky 🙂
Dadu, taky mám monitor, a doporučuju. Sem klidnější a vyspim se. 😉 Párkrát zapípal, ale to byl Tobi mimo desku. Radši deset planejch poplachů, než.....

mon73
30. bře 2009

Peťo, moc Helču pozdravuj.

straspytelka
30. bře 2009

Kdo že umřel? My koukali na seriál Hotel Babylon 😉 jdu probrat sluníčko, abych tu nestrašila do 12cti a ona pak bude vyspalá 😉 Taťka na náušničky koukal teda 😵 že prej jí musíme něco koupit za tu bolest, no už se stalo 😀 ale můžeme ještě znova že jo. 😀 doboru 😵

dadunka
30. bře 2009

Holky a jakou značku monitoru teda máte? Vím, že Inna hlasuje pro Nanny nebo jak se to píše.
Na webu Bejbycentru nabízí jen 2 typy. 😖
Peťo, já se zas sekla s tou Helčou, myslela jsem, že jste byly dnes spolu 😀

petreva
31. bře 2009

Ahoj holky,,,
DADU, taky máme monitor...Nanyny. je fakt, že jsem klidnější a nechodim se dívat každou chvíli, když ta naše cácorka vyjímečně spí 😅 , jestli jí je dobře...a v noci kor to moc oce%nuju, aspoň na tu 1,5 můžu zavřít oko bez obav.

petreva
31. bře 2009

Holky, jak dlouho jste pouzívaly poporodní vlóži? A po wc se myly? Jsou to blbý otázky, uznávám... 😨

cipisek007
31. bře 2009

Ahojky holky!

Jáji, no spíš to byla výjimka s tím břichabolem 🙂

Dneska se mi holky blbě vzbudily. Odpoledne ve dvě čekám návštěvu, tak jsem si myslela, že po poledni vyrazím ven a na návštěvu počkám u busu a pak společně půjdeme domů a nakrmíme. No jenže holčičky se rozhodly mamince změnit plány, takže krmení bude v jednu a návštěva dorazí akorát když dokrmíme 😠 Zkusím jim to posunout, jenže oni přes den dohání prospalou noc a tak chtějí jíst každý 3 hodiny 😒

No ale už mám umytou hlavu, uklizeno a připravenou dobrůtku z tvarohu a smetany a želatiny pro návštěvu, tak jsem od rána nějaká akční 🙂

V nemocnici používají monitory Nanny. Domů jsme si ho nepořizovali, já vím, že je člověk jistější, když ho má, ale není to levná záležitost a tak nějak jsem byla z nemocnice tak urvaná, že mě ani nenapadlo ho koupit i třeba v bazaru. Teď už to nemá cenu.

straspytelka
31. bře 2009

Ahojky, Evi já spotřebovala asi 6 balení těch poporodních vložek, sprchovala jsem se hodně ještě těch 14 dní po porodu 😉
Taky máme Nanynku 😀
Noc proběhla v pohodě, no asi jí ty ouška trochu bolej, ale nepláče 😉 Zítra jdu na gyndu po 6ti nedělí, bojíííííííím 😖 ☹ mám strach, že mě to bude bolet ta prohlídka, bolelo mě to i v těhu 😖 občas...no a jak tu hráz mám roztrženou nevim no, třeba mě prohlídne jen utz a ne kovákem ptákem 😀

cipisek007
31. bře 2009

Strašpy, Simonce naušničky mooooc sluší. Jak jí je nastřelovali? My je holkám ještě nedávali, dr. nedoporučovala kvůli nedonošení.

straspytelka
31. bře 2009

Cipísku, v nemocnicích je půjčujou za poplatek v JH i v ČB 😉 Jinak náušničky dělaný klasicky, propíchnutý jehlou ☹

cipisek007
31. bře 2009

Strašpy,t o jsem právě nevěděla, ale teď už je stejně pozdě si myslím 🙂
A umrtvovali to nějak SImonce? Někde jsem četla,že to ouško potřou umrtvovacím gelem.

kapr
31. bře 2009

Straspytelko, ty se tu vybavuješ a vůbec mi nepíšeš 🙂 tytyty Katka

dadunka
31. bře 2009

Ahoj, jsem zpět z kontroly. Čekala jsem asi 45 minut, než jsem šla na řadu. Tlak 100/50 - lepším se 🙂 , moč negativní. Divil se, že si se mnou starej Čutka moc nepovídal, protože je prý normálně velmi hovorný (u nás teda 3x nebyl). Pak mi změřil břicho metrem a poslechl si ozvy takovým tím zvonečekem, to mi dělal poprvý a přišlo mi to děsně vtipný, jak ve středověku. Ozvy slyšel a ukázal mi, kde máme doma poslouchat srdíčko stetoskopem.Pak mě vnitřně vyšetřil, 0 bodů, čípek protažený, uzavřený, krása a pak utz jen pro kontrolu. Ptala jsem se ho, jestli by mi mohl potvrdit kluka, ale mímouš ležel zády k nám, takže bylo vidět prd. Jinak ho odhaduje na 30cm a půl kila. A protože je o týden mladší, tak porod počátekm srpna rozhodně nebude bráno jako přenášení.
Po velikonocích jdu na ten glukózový test. 😝 Hrozně mě bolí bedra, ode dneška jsem si nařídila denní cvičení jógy, snad to pomůže.
Jinak tam byla asi 17letá těhule těsně před porodem, fakt dobrej pohled. Když dítě má dítě... 😖

cipisek007
31. bře 2009

Dadí, moc gratuluju ke skvělýmu vyšetření 😵
Modli se, ať není moc horký léto. Těhu v létě s velkým břichem je na palici. 😒

peda
31. bře 2009

Dádí,gratulace ke kontrole 😵 😉 ,to už máš pořádnýho chlapáka 😅 .U mě byl Čutka komunikativní až dost 😀 😀

Taky jsem dneska koupila jahůdky a jdu upéct jen piškot,na to jahody a kiwi a zalejt pudinkem s džusem.

Jsem si dneska někde chtěla koupit tričko s krátkým rukávem a v roxy je mi všechno krátký 😠 ,v HM se mi nic nelíbí a v ca nemájí vůbec nic 😖 tak už nevím,kde si mám něco koupit.

Dneska jsem byla v baby centru drobet utrácet,koupila jsem si noční košilku,ty obyč bavlněný plínky,po malým už jsou takový zamudlaný,jak se používaj na lecos,hračku s klipem na kočárek,klip na dudlík a poudro na dudlík a hezkou osušku.Tam by člověk utrácel 😀 😀 😀

menny
31. bře 2009

Ahojky kočky
nemám čas, jen jsem chtěla písnout, že Helča se má dobře.
Hrozně jí to těhu sluší. Moc nepřibrala a pro ty, co jí znaj, vypadá furt stejně....takže já typuju
klučíka.
Má 14 dní do porodu....tak to můžem čekat každou chvíli miminečko 😵 😵 😵
Vyřídila jsem pozdravy a taky všechny moc pozdravuje
K večeru se tu stavim, tak zatim papa

petreva
31. bře 2009

Ahoj holky,
prosím vás...jak dáváte dětem čajíky?? Myslím fenykl. Jen tak po kojení pár lžiček? Já jen pro případ krize...Elča začala ten svůj koncert provozovat i ve dne 😒 dneska tak říla, že byla fakt celá rudá a snad se zapomínala nadechnout nebo co...no byla jsem fakt neštastná a vůbec nevěděla co s ní dělat...Všude píší , že má dítě u kojení usnout nebo být prostě syté a spokojené...to ale naše Elenka povětšinou není ☹ taky se párkrát za den stane, že vytuhne,ale spíš se začne kroutit, fňukat a po chvilce zase hledá...mám málo mlíčka? nebo špatně pije? Mě se zdá, že baští dobře až na to usínání 😒 no, asi počkám do příštího týdne a zajdu za Dr.
Jo a začal mě festovně bolet zub...zítra jde P. do práce, tak když nepřejde, tak ve čt. naklušu k zubaři...no když se to se.. tak pořádně, ne 😖 ☹

petreva
31. bře 2009

DADU, bezva zprávičky!!! Jen tak dál, krásně se držíte.
PEDI, na tvoje týdny koukám...to bude žužo, další kóča 😉
HELI,na tebe myslim kudy chodim...mám to všechno pořád nějak čerstvě v paměti...
Brečí mi dítě, musím jít...

peda
31. bře 2009

Holky,pozdravuje vás všechny Leník a moc děkuje za palečky 😵
Měla 30 vajíček 😕 😵 to je šikulka,co??,na sále byl dr.Špička,kterýho si přála,embrioložka byla ta černá,mílá,budou mít ISCI,měli horší spermiogram a do neděle by měla mít embrijka v bříšku.Zítra si má zavolat.

peda
31. bře 2009

Evi,já jdu k zubaři příští středu,dneska jsem se objednávala,moc se mi do toho nechtělo,ale musím už jen kůli klukovi.
Chudák Elenka,já měla Marečka taky takovýho nespokojenýho 😒 moc toho nenaspal,ale ono se to srovná,neboj.

Včera jsem byla v kině na tom Líbáš jako bůh a je to fakt prdka 😀 😀 kdo ještě neviděl,tak vřele doporučuju,teda spíš těhulkám,čerstvé maminky si asi musí nechat zajít chuť.Ale tlemila jsem se od začátku do konce 😅

cipisek007
31. bře 2009

Peťo, děkujeme za zprávy o Helče! 🙂
Já jí taky tipuju už delší dobu na kluka 🙂

Evi, klidně i mezi krmením jí ten čajík můžeš dát. Já už ho dávám holkám ve flašce, ale na E. ho dávej radši na lžičce 🙂
Zkus jí nechat během dne prokopat bez plínek. Holkám to občas pomůže a přestanou mi ječet. Nechám je ležet na gauči na tý přebalovací podložce v bodýčku a ponožkách, hlavně musí mít přikrytý bříško, aby víc nebolelo 😉

cipisek007
31. bře 2009

Pedí, to já bych pro holky na kino hlídání měla, jenže oni by zhasli a já bych okamžitě usnula 😀 😀 Takže vyhozený prachy, spát můžu doma 😀

petreva
31. bře 2009

Holky díky, za info...tak uvařím asi čajík, moc se mi nechce do těch kapiček...a dám jí tak tři lžičky třeba teď někdy a navečer ještě jednou. Uvidíme. MÍŠO, cvičíte taky po kojení? Mě se E. vždycky strašně vzbudí, ožije, i když náhodou u koj. usne...pak je teda umění jí zase uspat...tak nevím, kdy jindy cvičit nejde. Teď u koj. tak hezky vytuhla, fakt si libovala, ale sotva ji položim na přebalovák, otevře oči a jakoby o spánku nic nevěděla...zatím teda nebrečí, ale už zase mlaská a to je hodinu po koj...uf, je to ale věda...No nic, už nebudu otravovat svýma dotazama a pesimismem. Jdu věšet prádlo. Pa holky moje 😕

petreva
31. bře 2009

Vlastně ještě jeden dotaz...jak bojujete se škytavkou? Škytaj vám dítka? Nám E. každý den třeba i 2x..jak se jí rychle zbavit??Máte někdo zkušenost?

Téda z LENKY mám ohromnou radost!!! Holka jedna, taková ourodička, halvně, aby byli vajocha v pořádku!!! Lenča v pohodě a zachvíli bude mít embryjka v bříšku!!! 😉

mirax
31. bře 2009

petreva: ahoj evčo, gratuluji k dcerušce!!!
Čajík bych miminku moc nedávala, některé děti po kojení pláčou (prdíky...atd.), fenyklový čaj bych doporučila pít spíš tobě, ale tak dva šálky deně max, jinak masírovat bříško, dodržovat odříhnutí...časem se to zlepší samo. Pokud je nakojená a hledá, tak bych možná časem zkusila dudlíka... 😉
Mějte s ekrásně, jsem moc ráda, že jsi to všechno takhle zvládla!
U mně už taky vysvitlo sluníčko..měla jsme po revizi komplikace, nejspíš zánět a moc mi to oškrábali, ale konečně jsme po třech měsících dostala MS a snad za další měsíc začneme nové snažení. 🙂

mirax
31. bře 2009

petreva: Tobík škytal taky pořád ..jediné, co pomáhá je se znovu napít...takže pokud se uvolí si znovu párkrát cucnout 😉 , je vyhráno. Jinak nechat být...

kroupinda
31. bře 2009

Ahoj holky tak vás zdravím dočetla jsem vás ale nák nemám náladu...Leni moc moc gartuluji tak snad brzo bude fazolka zaklíčená 😉 🙂 ...přítelovi zase není dobře ráno ho vezu do tý nemocnice tak jsem z toho náká přepadlá že budu doma sama a co mu tam najdou...pak jedu odpo s kamarádkou ke kolegyni z práce se podívat na prcka a odpo jedu s mamkou ke známý co má 3 letý dvojčata na návštěvu a pro starší kočár na balkon,ten novej budeme mít v kočárkárně když bydlíme ve 3 patře bez výtahu tak aby měly holčičky kde spát máme 2 balkony 3 metry na 2 🙂 😀 ,ještě jsem juknu večer ted se jdu natáhnout měla jsem k večeři toustíky 😉 🙂