Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
19. kvě 2009

jo a s tím mlíkem já někde vyčetla že je dobrý to dát do pytlíků, ve kterejch se vyrábí led, že z těch kuliček si snadnějc uděláš dávku co potřebuješ, než když musíš rozmrazit celou lahev

já mám odsávačku opd medely a k tomu sem si koupila zásobníky, ale zatim to jaksi nemohu využít, ůpáč to máme s odřenejma ušima jen tak tak 😀

evi, třeba se už elataky umoudří... na toho našeho prcka teda spolehlivě zabírá vyvětrat si prdelku pod hrazdičkou, foukám mu fukárkem teplo k nožkám, má fusekle a když si tu plínu pod sebou nebo fusekle zčurá tak to vyměním, nebo plenu posunu, ale taky ne dycky, když je unavenej, tak řve a tak honem zabalit a uspat nebo basama s fousama, u nás to totiž musí bejt teď hned vokamžitě jinak je hysterickej 😅

inna12
19. kvě 2009

ahoj holky 😉

teda Míšo, to jsem ráda, že jste dobře dopadly! BYch byla též pěkně vyplašená 😒

Evi, ahoj, tak očkování u vás má opačný účinek jo 😀 většinou jsou ty mimča ještě horší ne? S tim doktorem to tedy nemáš lehký 😒 koupila jsem si na tvé rady ten Cutasept na pupíček, tak stačí jenom to? a tim to vždycky zastříknu?

Pedí, jak se máte, co děláte? Doufám, že už máš tu tašku konečně sbalenou 😀 my byli včera na matrice vyřídit ty lejstra a po víkendovém rozhodování bude kluk Pavel a holka Linda 😀 😝 takže máme Pavlíka nakonec a já už klid 🙂 to je divný, jak tam chtěli i to holčičí jméno, když vim stopro, že to bude klučík 😅

Holky, koupila jsem si pár balíku těch porodnickejch vložek Samu na doma po porodu, mám si je brát i do porodky nebo tam mají? Myslím, že snad mají,ale nevím jaký...

Evi, ve škole vopruz, musim sesmolit pár seminárek, 😅 v sobotu jsem zkoušku snad udělala, mám z ní celkem dobrej pocit, horší budou ty další, ještě mi chybí 4 ☹

Indi, co ty? Jak se máte? Tlak nezlobí? a co jméno, pokročilas nějak? 😀 co Zuzka, jak se má?

ve čtvrtek máme kurz i pro fotříky, tak se těším, co jim tam budou vykládat 😅

mějtě se pěkně!

helik3
autor
19. kvě 2009

ahojky, jsem tu naskok, za chvíli pádíme k Mudr a dovybrat náušničky-nějak jsme to s babi včera podcenily a ne a ne si vybrat 😀 😀

Míšo-super čuper gratulace, takuž jen všechno dobrý!!! 😉

Inni-ze svý tzkušenosti si porodnický vložky vezmi, mohou se hodit. Nám je doplňovaly až když jsme si řekly a protože moje "spolubydlící" nikdy neřekla, tak jsem říkala jenom já a třeba ve 3 ráno se mi tam opravdu nechrtělo jít, tak jsem použila co jsem měla. Doma jsem spotřebovala ještě ca 3-4 balíky po 20-ti ks nevím přesně 😉 Jinak po 5-ti týdnech po krvácení ani náznak-jenom zatím žlutavý výtok, toť vše-už je to na intimku 😉

Evi-naše noci stále stejné jako ve dne, prostě spíme 3-4 hodinyať už je noc či den-občas mezi to střihnem jenom hoidinku a půl 😀 😀 ale to většnou přes den. Už to neřeším, snad se to časem upraví, jsem se snažila ji přes den budit, aby jako v noci spala víéc a nemá to valný úspěch-když jí prostě zbudím a to spaní přetrhnu, tak se mi zase málo napije a chce třeba už za odinu. Takže to nechávám čistě na ní a pdím na to a je mi líto, že jsem ji vůbec kdy budila proti její vůli 😀 😀 😀 😀

Barčo-tak co Cyrda? Kojení čtu pořád stený? Tý jo, já od toho spurtu zatím dobrý, vlastně už to bude v e čtvrtek 2-hý týden co jsme naprosto ok s mlíkem-.tuk tuk tuk. Odsávačku mám stále na poště-páč dámy nebyly schopný zazvonit i když jsem doma a daly mi jenom výzbu-no a pro mě to představuje sbalit malou, vytahnout auto jet na otočku do města, uf-tak snad dneska to vezmu jedním vrzem i s Mudr 😉

Evi sáčky či kalíšky jsou k tomu určený a sáčky musí být sterilní-nedokážu si představit jak vysterilizuješ nějaký pytlík nebo sáček na led?? 😅 😅 ale třeb to tak taky někdo dělá, ale já jsem v tomhle opatrná 😉 Zakoupila jsem nakonec 10 kelímků od aventu, protože se dají vysterilizovat a 4x použít dokola-což ty sáčky od medely jsou na 1 použití a 20ks stojí 500!!! 😠 😠 😠 hajzlové! Ty kelímky jsem sehnala za 300 10ks - no taky nic moc, ale v kamenném obchodě by to bylo víc. TAk už se těším až to přijde a začnu uskladňovat 😉

inna12
19. kvě 2009

Heli, díky, tak si dvoje balení tedy radši vezmu... 🙂

helik3
autor
19. kvě 2009

jsem ro raději odeslala, než mi spadne PC, mi to nějak blbne 😠

Jsem manželovi-jak mě nakrk-řekla, že mu tady nechám odsátý mlíko na celej den a noc a pojedu do pr.ele a ať si to tu spolu užijí, že se taky budu bavit jako on a nebudu brát ohledy, hehe a vte co mi na to řekl?? Tak klidně!! hergot, takovou odpověď jsem fakt nečekala 😀 😀 😀 mě zase dostal, on dobře ví, že to neudělám, grr 😠 😀 😀

Evi jeslti ještě pátráš po tom jakou odsávačku, četla jsem teď článek v mamince-tak přepisuju, třeba pomůže:

"Manuální odsávačku doporučuji mamince s běžnou laktací, která kojí, ale občas potřebuje uvonit prsy před kojením nebo doodsát mléko po něm, aby důkladně vprázdnila rsy. Elektrické odsávačky doporučuji maminkám s velkou laktací, které kojí, ale několikrát denn potřebují uvolnit prsy před kojením nebo doodsát mléko po něm. Existují tzv. nemocniční elektrické odsávačky, které se doporučují těm, které nekojí a plně odsávají plnou dávku mléka několikrát denně. V případně problémů s nástupem laktace je vhodné použít dvoufázovou odsávačku V případě běžné laktace stačí jednovázová odávačka. jerdnofázové odsávaregulaci vakua, která ajiš%tuje odsávání mléka tak, aby bylo příjemné. První dny nepoužívejte mechanickou pístovou odsávbačku." Toť odbornice na alaktaci- tak snad si to nějak přešbereš,jestli už si nekoupila!"

Jinak mně PA radila odsávat hodinu po kojení-takže i když malá chtěla po dvou hodinách, utvořil se mi vždy dostatk a v nejhorším jsem měla v lendici! Teď ke konci jsem odsávala hodinu po kojení dohromnady 60-80 ml (tak za 2-3 minuty odsávání z každého prsu) co že super, protože když jsem začala, dala jsem dohromady slabých 30ml, tak za 5-7 minut z každého prsu 😉

helik3
autor
19. kvě 2009

hele tím neprohloupíš 😉 nevím kde rodíš, třeba je tam budou dávatvolně, ale my si musely říkat a vždy nám daly tak 20ks pro obě-což je docela hoodně málo, když jsme obě rodily ve stejný den a teklo to jako blázen 😀 a bereš si najednou 2-3 vložky... Takže už skoro sbalená???

helik3
autor
19. kvě 2009

hehe, jak Barča psala o té noční košily s průřezama nebo jak se tomu říká, že se to malýmu furt plete do pusy, tak to u nás teda nehrozí 😀 😀 😀 S mým poprsým, kde je látka a kde bradavka... 😀 😀 😀 😀 😀 Takže kdo máte kojo podprdu C a víc tak v poho košile s průřezy 😀 😀 ( já mám tedy E 😀 😀 😀 )

Hele Baru a fakt změna dudlíka udělala s Cyrdou takovýhle divy?? To teda čumím No u nás zabralo-svázat ručičky (obrazně zamotám do deky, že je nevymotá hned, hehe) a nechat trochu vyvztekat a pak k ní jdeme tak 5x dát dudlík a spí-už to zabralo tři dny, takže se fakt budila asi ručičkama a my tam běhali hned jak knourla-tak teďe ji chvili necháme a ono to zabírá!!

Dnes jsme byly přes noc samy doma, tatínek byl v práci a přijede dnes v 8 večer 😠 a já mám zrovna narozeniny ☹ a jsem tu sama jako kůl v plotě ☹ herdek filek 😠 😒

Tý jo koukám, půl 1, jdu se připravovat, dítě mi akorát zabralo v kočárku, tak ho zase chudáka vzbudím a dám do autosedačkya a pak za 20 minut zase vzbudím svlíkáním a oblíu dr a pak zase až přijedeme tak zase z sutosed do kočárku, chjo to mi na tom vadí nejvíc, protože v autě vždycky usne a jen co popojedem, tak ji zase probírám....Večer se možná ukážu a napíšu jak jsme už velké a kolik vážíme! 😉

mon73
19. kvě 2009

Heli, tak všechno nejlepší 😉

kacena00
19. kvě 2009

helo on má prosím tě už hlavu jak starosta 😀 takže ten mrňodudlik prostě vypadával, akorát jak řikám, je mu na blití někdy i z toho malýho, talže si musim načasovat kdy jakej dudlik, s těma miminama je p...el 😀

kacena00
19. kvě 2009

jo a i když teda nemám prsa moc velký - céčka - tak mi z tý kojokošile lezou 😀 😀 😀 😀 což se teda před michalem stydím, protže trčící bradavky z růžové košile s miminem co má v puse flašku...to fakt není sexy 😀 😀 😀 😀 😀

inna12
19. kvě 2009

jé Heli, tak ať se Ti splní vše, co si sama nejvíc přeješ a ať Ti malá dělá jen radost 😉
já měla minulý týden a zrovna mě bolela pipka, záda, ruce mi otekly, tak jsem si náký slavení fakt neužila a byla jsem pěkně protivná 😅

sbalená ještě nejsem, ale tak postupně to nakupuju a skladuju v postýlce, ať už to pak jen naházím do tašky...je toho docela dost 😝 ale ještě je moře času 🙂

papa

peda
19. kvě 2009

Ahojky 🙂

Holky,já tu tašku ještě nemáááám zabelenou 😀 😀 😔 ale už mám takovou kopičku co si tam dám 😅

Inníku,taky jsme byli včera na matrice kůli jménu,konečně,tak už můžu v klidu porodit.Stala se mi tam taková sranda,vedle obřadní síně je záchod,já si tam došla,Pavel čekal bokem,neviděl na dveře a vedle v kabince někdo taky cíkal,já dokonala potřebu,umeju si v klidu ruce,šáhnu na kliku a on mě tam někdo zamknul 😀 😀 😀 ještě,ře jsem měla u sebe telefon,tak jsem musela zavolat Pavlovi,aby mě koukal někdo odemknout.

Míšo,tak jsem moc ráda,že je malinká v pořádku a snad to bude jen k tomu zánětu spojivek.Nemáš to taky vůbec jednoduchý.

Holky,vy tak válčíte s tím kojením,začínám mít obavu,abych to vůbec zvládla
😕

Nebyla Jája už na tom ultrazvuku??

peda
19. kvě 2009

Dneska jsem byla ráno s malím na tom stříhání uzdičky v pusině,byl tak statečnej,k doktorce chtěl jít sám,já čekala v čekárně,jen při injekci jsem zaslechla au,au,au,má tam 4 stehy,oteklej rtík,tak ledujem.Je fakt zlatej,musí to bolet a je opravdu statečnej.

Taky jsem dneska koupila naušničky 😵 nakonec z normálního zlata a jsou to takový dva zirkony pod sebou,ten horní je menší než ten pod.
Vedle prodávaj kytky,tak jsem zase neodolala,ale koupola jen 2 kytí,ale musím koupit ještě substrát,už nemám vůbec žádnej.

cipisek007
19. kvě 2009

Ahojky holky!

Teda, já jsem opět vyřízená.

Moc děkujeme, že jste na nás myslely 🙂 Barče se zornička pomalu začíná zatahovat, tak to snad opravdu bylo zánětem. Měla jí skoro přes celou duhovku a dneska už byla menší 😵 No ale ještě se neraduju, počkám na čtvrtek na oční, abych pak nebyla vykulená ze špatných zpráv.

Evi, mě poradily na neonatologii, že přebytky MM mám zamražovat ve skleničkách od přesnídávek a skladovat max. 3 měsíce. Takže jsem snědla asi 5 přesnídávek 😀, ty jsem dala mýt do myčky, pak je ještě pořádně vyvařila v hrnci s vodou a normáně používala. Lepila jsem na to štítky s datumem a cca objemem ml, což se pak hodilo, když jsem to rozmražovala 😉

petreva
19. kvě 2009

HEli, taky všechno neeeeejjjjlepší, ať ti M dělá samou radost a mužík nezlobí 😉

HELEJDTE tak já jsem z toho odstříkávání už úplně pitomá!!!Bylo mi řečeno - nakojit a odstříkat...tak jakto že až hod po koj???E se pak za hod vzbudí na jídlo..a i po 2 hod ji mám sotva co dát 😒 vysvětlí mi to celý někdo???

cipisek007
19. kvě 2009

Barčo, my ještě máme dudlajze 0-6m 🙂 Od Nuka, ale už máme koupený 6+ tak až za přesně 2 týdny oslavíme půlrok!!!!!! tak dostanou novýho dudlíčka 😀

Evi, mě taky na neonat. sestry říkaly - nakojit a odstříkat.

Pedí, ty ještě nemáš sbalenou tašku?? Vostudo!! 😀 Heleď, mě tu uzdičku stříhala dr. před cca dvěma rokama 😀 😀

Inni, v ČB porodce ty vložky dávaly. Nevím už značku, ale bylo to od Hartmanna, a asi ta Sama jak píšeš nebo tak nějak. Bílej balík s modrým pruhem a popisem. Automaticky je každý ráno doplňovaly.

Helčooo, všecičko nej nej nej, hlavně tu dnešní noc zvládněte! My jsme už taky přes noc samy doma 😉 Sice mám na telefonu maminu, kdyby něco 🙂

cipisek007
19. kvě 2009

Ty jo holky. Až se vrátí David, tak budu muset dělat "policajta". Já když cvičím s holkama, tak mi u toho strašně pláčou a hekaj a nechce se jim cvičit. Už nemáme odcvičeno do 5ti minut jako dřív, už to trvá 10-15 minut každá. Když s nima cvičí David, tak je během chvilky hotovej a holky mu u toho jen kňouraji. Já pak skoro nad nima brečím, že se jim nechce cvičit a že tak pláčou ☹
Podezřívám Davida, že to cvíčo odflákává a že je nechá "podvádět" a nedodělávat ten cvik do konce, jinak si to nedovedu představit. Začátkem týdne, když s nima po víkendu (to cvičí David), cvičím já, tak jim to nejde, až ke konci týdne se rozcvičí. Ach jo.

helik3
autor
19. kvě 2009

ahojky,

díky moc kočky-jsem sis o to nadrzo řekla, co?? 😀

Míšo,koukej na Davida dohlédnout, to fakt vypadá, že to šidí, ale ničemu tím neprospěje, ať to kouká dělat pořádně, zase to tolikrát nedělá, ne?? Tak ať se snaží!!

Evi to je teda síla s tím odsáváním-mně řekla PA hodinu po kojení,tak to tak dělám a mně to klape! Začalo se mi to tvořit úplně skvěle a to odstříkávám jenom 1-2x denně a přes den, večer ani v noci ne. Večer se tvoří mléko míň od přírody, tak siho nechci vytahnout 😉

Hele od přesnídávky, jo?? No tak to čumím já Káča kupuju origoš ster. kalíšky....jsem to mohla do toho asi taky dát, grrr

Peda-ty seš jak Monča nebo já, taky jsme balily na poslední chvíli-já kdybych po kontrole v 38tt nekrvácela, tak jsem si snad nikdy nesbalila 😀 a Monča málem byla v porodnici bez košilky v eráru 😀 😀 A neboj, kojení je sice věda, ale pořád lepší než vyvařovat a ohřívat flašky🙂 A třeb Ti to půjde bez jediného zádrhele 😉

Jinak máme 4440g (to je o 110g víc než před týdnem a 57cm (což je o 1cm méně než před týdnem 😀 😀 😀 😀

Dneska už je tatínek doma-včera jsme byly samy-ale přijel v osm večer, takže je nám hodně platnej....

Jo a s babi jsme koupily náušničky, jupí a v pondělí budeme píchat 😉 😉 budeme mít už nevěstu🙂

No jo Kačko, prsa Ti z toho lezou, to je jasný-mně to švagrová nejenom víc prostřihla, ale dala i patentky 😀 😀 😀 takže pohůdka a stejně spím v kojo podprdě pořád 😉

indigo
19. kvě 2009

Hezký večer!

Tý jo, lovím tu info ohledně odstříkávání a mražení, ani jedno jsem nedělala.... 😎 Jeden nikdy neví, jak na tom po porodu bude.....

Inuš - jméno - no postoupili jsme, jen nevím, jestli tím správným směrem, vyřadili jsme všechny o jakých jsme uvažovali a našli úplně jiný kandidáty. Ale těch starých se nějak nechci vzdát, takže jestli jsme jich předtím měli tak 5-8, teď jich máme asi 15 a na finální verzi to ještě dlooouho nevidím..... 😖 😀 😝 Vždycky se mi moc líbila Kristýnka, ale posledního cca půl roku mi to jméno vyvolává asociace... no asi budeš vědět co myslím, tak se mi do toho jména moc nechce... 😒

indigo
19. kvě 2009

Míšo - s tím cvičením - no něco na tom určitě bude, David je určitě tolik "nezapřáhne", taky jsem to občas dělávala (velmi se stydící smajlík), když už Táda nemohl a brečel neskutečně, další cvik jsem prostě "vypustila", nějak ho rychle odbyla, jen abych ho už nemusela trápit... ☹ ale není to dobře, ty děcka to potřebujou, necvičí se pro srandu králikům... 😖

cipisek007
20. kvě 2009

Dobré ránko holky!

Indi a Helčo, jj přímo na neonatologii mi to poradily, takže si myslím, že když to poradí tam, v takovým sterilním prostředí, že se to může 🙂 Navíc, holky s tím pak neměly problém. Mlíko jsem nechávala volně rozmrazit a pak jim ho ohřátý v ohřívačce, nabo jen v hrníčku s vařící vodou (bylo to rychlejší 😕) dávala. Především v noci, aby jsme se nemuseli dělat 2x za noc s Nutrilonem. No jenže zááásoby došly 😀

Indi, já když už vidím, obzvlášť večer, že už nemůžou, tak je to taky nechám odfláknout, ale dopoledne, kdy 2x cvičím (hned ráno po probuzení a pak před sváčou) to prostě musí udělat. A s Davidem jsou opravdu rychle hotový a nezabrečí. Mě je to hrozně líto, že je takhle rasuju, ale nedá se nic dělat. Pokroky vidět jsou, tak ještě chvíli vydržet je třeba. Půlrok už máme skoro za sebou, utekl jako voda, a zachvíli jsou Vánoce a holkám rok. 😅 Takže na něj půjdu diplomaticky, budu se okolo něj procházet až bude cvičit a sledovat 😀 😀

petreva
20. kvě 2009

Dobré ráno!!!
V rychlosti....HELI, ty jo ty odsáváš jen 1-2x denně a takhle krásně se ti tvoří mlíčko? Kurňa kde já pořád dělám chybu??? Kojíte holky z obou prsou? a po kolika ml si budete mlíčko skladovat? Já to zatím dělám tak po různu, aby byloz čeho vybírat 😅
INDI, až dolovíš další moudra ohledně odstříkávání a kojení tak sem s nima, jasnačka??
MÍŠO, tak bezva s tou Barčou! To se ti uleví, tedy po čtvrtku, viď. zamražený 3 měsíce, já myslela 4 🤐
PEDI, téda tobě se to krátí!! Musím na tě myslet, třeba se tu potkáme až budeš váhat jestli jet do porodnice nebo ještě ne 😀 a s kojením si hlavu nelam. Prostě budeš řešit to co přijde a třeba nepřijde nic...koukni na Menny, Monču...řada holek krásně kojí. Ani já si nechci stěžovat,prostě je třeba bojovat, nebo asoň jsem o tom přesvědčená,že je to tak správný aspoň nějakou dobu vydržet, ale taky ne za koždou cenu.
Tak pádim se kouknou na to naše dítko...dneska POPRVÉ usnula teď ráno po kojení a hrani ve své postýlce, sice za pár desítek minut a s nandaváním dudlíka...ale světe DIV SE, USNULA 😀

cipisek007
20. kvě 2009

Evi, říkaly mi sestry 3 a i jsem to několikrát četla, že max. 3 měsíce skladovat. Já to taky zamražovala po různých dávakách. Dokonce jsem četla v jednom tématu, že maminka, když odsála jen málo, tak to dala zamrazit a pak tam přidala další dávku, aby neměla plnej mrazák skleniček 🙂 Jo a v ledničce se dá odstříkaný mlíko skladovat max. 24 hodin 🙂 ALe to asi víš 😉
Evííí!! Tak to je krásný!! Držím palce, ať ještě chvilku vydrží a pak se to pořád opakuje 🙂 Podej pak zprávu jak malá vydržela 😵

petreva
20. kvě 2009

Míšo dík za info...nechám to tam teda 3m. E tam spala 45min!!!Rekord...ale od té doby mi to mohutně vynahrazuje, mě z ní dneska asi trefí...no co zatnout zuby a čekat, že bude líp.
Musí to být ale něco, když někomu dítě relat.dobře jí, spí, hraje si a zapláče jako normál mimi a ne tohle ☹

cipisek007
20. kvě 2009

Evi, to je mi moc líto ☹ Já už myslela, že je to na dobrý cestě. A není jí třeba horko? Dneska je tam fakt pařák. A bude hůř ☹
Jo je to příjemný, když jsou holky hodný, ale oni mi to vynahrazujou, neboj. Navíc mám dvě a ještě s nima musím cvičit vojtovku, to mi trhá srdce poslední dobou, protože u toho bědujou až hrůza ☹

petreva
20. kvě 2009

Míšo, já nevím...dneska je fakt nevrlá, teď je pod hrazdičkou se sundanou plínou, po jídle (vypila 80) a stejně fňuká...no litovat nemusíš, prostě je to tak...je ubrečená. Asi ji nechám zase něco píchnout, to byla po očkování naprostý andílek proti svému normálu 😀 😒
Čekáme na P. jde dneska na gastroskopii, chudák, od osmi nesmí jíst a pít, v tomhle horku...a já jdu k téhle Dr. na kontrolu, to jsem zvědavá jak to zvládnem s E. Většinou tam čekám třeba 2 hodiny, tak budem muset kojit v terénu 😕 Holka jedna naše nervrlá...ale stejně jí mám tak moc ráda...
Víte co mi řekla jedna kamarádka....mateřská láska je to, co člověk cítí, když dítě spí 😵

cipisek007
20. kvě 2009

Evi, a jééé to jsem absolvovala 2x poprvý to bylo hnusný a připadalo mi to, že to trvá věčnost. Podruhý jsem tam ležela snad jen 2 minuty a bylo hotovo. Ani mi pak špatně nebylo 🙂
Tak ať to manžovi dobře dopadne a třeba Elča bude hodná, když bude v jiným prostředí 😉

Jo Evi, tak to je přesný!!! Já je taky tak hrozně MILUJU když chrněj 😀 😀 Nemůžu se na ně vynadívat. 😀

cipisek007
20. kvě 2009

No já jdu holkám připravit oběd, maminka už papala 😀
Po o razíme ven, tak všem hezký den! 😵

indigo
20. kvě 2009

Ahoj holky,
Evi jó to je přesný... já se dodneška chodím kochat do postele když spinká, je tak sladkej... přitom např. před hodinou bych ho nejradši roztrhla jak zlobí... 😎

kacena00
20. kvě 2009

ahoj holky, takl já sem tuhle malýmu už musela do kočárku vynadat a on se na mě řehoní, tak se tlemim a sem šťastná, že to kňouradlo je zrovna moje. no a když spí?????????, andl láska miláček pusinka 😀 😀 😀 😀

pedo myslím, že jen já a evča sme takovej extrémek s tím kojením, navíc já mám zkombinovanejch víc věcí dohromady, ale kojení mě vlastně dost baví, už sem se nějak naučila, že má na jedno jídlo k dispozici obě prsa a vydrží teď už i víc jak 2 hod co doteď, takže je vidět že stačí

už sem si potvrdila že i spláclý prsa mají dost mlíka, náš kluk je toho zářným příkladem a konečně sem si v tom kojení začala víc věřit a to asi taky dost pomáhá, protože jinak sem furt něco řešila

třeba to co nikdy nezažiju s flaškou mi za to stojí

když to nejde nejde to bude um. nic proti ní nemám, ale sem ráda, že to zatim nemusím vařit a připravovat, v tom je kojení fakt mnohem pohodlnější neboj se, ono to půjdeurčo líp než nám dvěma a když ne, tak se to určo časem poddá, jako třeba u nás 😉