Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

dadunka
30. čer 2009

Ahoj, podávám další zprávky z nemocky, dnes k obědu zapečená brokolice brambor a kompot višně - po těch hnuso omáčkách konečně něco jedlého. K večeři myslivecké nudel, což nevím co si pod tím představit, uvidíme. 🙂
Jinak dnes jsem 36+0, takže mi začnou snižovat ten lék tlumící činnost dělohy a od příštího úterka bych ho neměla brát vůbec. Jinak mě snad už v pátek pustí nadobro dom! Hurá! 😅
Jo a ve Strakonicích se podařilo mužíkovi sehnat černou tašku na kočár Babylove z DM!

inna12
30. čer 2009

Indi, ahoj ! no mám z toho dopegytáku fakt radost 😖 😝 😅 mám brát jeden ráno, druhej večír...
a to CS už mu fakt nevěřím, je to podle mě uplně k ničemu, takovýhle měření..i mě sere, že každej tejden vyšetřuje 😠 😠 to podle mě není vubec nutný, jenže co máš dělat... 😖 ach jo..proč se u nás ty doktoři chovaj jak nadlidi 🙄 ja se cokoliv zeptam, tak dělá, jak když spadnu z marsu...

jo a streptokoka mám negativního ..no aspon něco...myslíte, že už se nemůžu objevit? asi kdykoliv jo, že? každopádně už to asi ověřovat nebudou...

dadunka
30. čer 2009

Mně nabírali stěry na toho streptokoka dnes, a už podruhé na monitoru mladej chrápal, snaží se ho vzbudit, třesou mi s břichem, otáčí mě na bok a nic. Jediný co ho vždycky spolehlivě rozproudí je s prominutím žrádlo - celej tatínek 😀

indigo
30. čer 2009

Ahoj Dadu!
Tak v pátek domů, no to už máš za pár!!! A za dalších pár bude Tadík na světě!!! Jééé já se těším na miminečka, za chvilku to tu bude samý novorozeňátko! 😎

Inuš streotok prostě není a už nebude! 😀 Jenou je negativní, už nic zjišťovat nebudou. Já ho měla pozitivního a očekávám ho zas... 😖 no ale to žádná velká komplikace není, jen se o tom musí vědět a zavčasu nasadit leky.

Tý jo já zejtra musim na socialku a do práce, mě šmejkne, jestli bude takovýhle počasí, tak se složim někde mezi Husovkou a Sadama... 😠 😠 😠 😝

dadunka
30. čer 2009

Indi, domu už se moc těším, užiju si manžílka. A už vím, co jsou myslivecké nudle - pozor to je guláš s těstovinama a k tomu v mističce asi jako salát nebo co - nastrouhaný eidam, chápete to?! Já ne. Jo a k snídani byla rybičková pomazánka a bílý kafe, to jsou kombinace, to jsem v životě neviděla. 😀

straspytelka
30. čer 2009

Innuš, to jsi to vyfasovala viď, počasí na prdlajs, CS 0 a ještě prášky 😝 😅 holky fakt vám závidím ty bříška, ale ne za těhle podmínek 😉 Úplně taky nesnáším tu aroganci a nadřazenost, mluvíš mi z duše.. 😠
Dadunko, teda to jsou teda jména pro jídla... 😕 tady to bylo to samí, napsali to královsky ale pak z toho vyšlej humus 😀 🤐 😀 Kombinace pro těhule y 😀 Díky takovím monitorům mě vyděsili ve 35tt a dělali mi monitor ve 8 večera aona spala a měla to labší, no a jak s ní pořád třásli, tak pak jsem měla zase moc pohyby a dělali mo monitor od 11 večer až do půl 1 do rána 😠 😠 😠 já byla kožená fakt, ležet na zádech teď kolem kmitali, že asi teda rachlocísař...no pak jsem jim řekla, ať jdou na chvilku pryč a stlumí světla a nechaj mě s ní samotnou, jemným hlasem jsem jí úplně sklidnila a mohla jsem jít spát...jenže spěte, když je takovej monitor že jo... 😒 no naštěstí to popadlo dobře. 😵 😵
Mám ráda děti, měla bych jich sand 10 ale to těhotentsví...kdyby to šlo zařídit bez toho stresu 😖
Streptokok, no měla jsem ho celí těhu, nakonec mi dělali výtěr moje drgyn ani mi neřekla výsledek, tak já v domění, že to pořád mám hned hlásila a oni ty papíry nemohli najít 🙄 🙄 tak nakonec mi nic nedali, hm taky dobrý, páč jsem řekla, že jsem alerg.na peňák a jiné antb... 😠 tak fakt nevim...jo to mi připomělo, že jsem se zapoměla zeptat, jak dopadl test po ti nedělí, no asi pozdě že... 😅 když já jsem tak ráda, že tam na tu gyndu nemusím 😀 😝
Byla jsem dneska na poště a zítra musím zase, taky se mi nechce jako tobě indigo
😀

kroupinda
30. čer 2009

Ahoj tak vás dneska zdravím,my jsme byli dneska za holčičkama...Adélka měla včera 2 kg a Zuzka 1640 g,Adélka už je od včera v postýlce 🙂 ...dneska ode mě vypila Adélka 50 ml a Zuzku jsem přikládala poprvý k prsu a vypila hned 25 ml to je zvířátko 😀 ..když jsem přikládala poprvý Adélku tak vypila sotva 5 ml 🙂 ...holky rostou a přibívají jsem moc ráda,dneska jsem mluvila s doktorkou a asi v úterý si půjdu za holčičkama lehnout když jsem se ptala kdy nás pak pustí tak říkala že se to bude řídit Zuzankou až bude mít ke 2,3 kg,takže počítám že tam s nima budu ležet tak 14 dní 😎 ...dneska bylo opravdu šílený dusno ☹ ,sice sprchne ale že by se vzduch ochladil to nic 😠 ...já jdu dneska s kamarádkou na pizzu,ještě než si přivezu holčičky domů 🙂

inna12
30. čer 2009

Indi, jjoj, streptouš nic není, má ho prej 60 procent rodiček 😉 se divim, že taky něco nemám 😀
jméno furt nic???????????????????? prozrad, jak jste na tom 😉
a zejtra opatrně! určitě zase dusno bude ☹ vem si s sebou hodně vody 😖

Straspy, jo, mě taky to těhotenství slušně vystresilo, hlavně to období těch screeningů... 😝

Zuzko, dostala jsi tu IP nebo což?? pochopilas to nějak aspon?

my ted byli opět pro meloun v tescu 😀 maj tam opravdu hezký , takový střední, ty pruhatý, jsou moc dobrý...ale to už asi nikoho nezajímá co 😀 😀 😀 se ani nedivim 😀 tak si jdu zase dát..

PEDÍKU, holky , co je s vámi??????? Máte se fajn ? myslím na vás, jak zvládáte 😵 jak roste kočička?

inna12
30. čer 2009

Straspy a ten test, jaks zapomněla,tak kdyby bylo něco špatně, tak by snad řekli sami, ne? 🙂

inna12
30. čer 2009

tak jsem otevřela mejl a tam už výsledky zkoušky, mám za 2 dokonce 🙂 🙂 tak mám uplně hotovo!!! jupí ..zase něco z krku 🙂

straspytelka
30. čer 2009

Kroupi, to jsou krásný zprávy od holčiček 😵 😵 😵 ty tě spapaj 😀
Holky já si toho melouna snad dojdu koupit 😀
Innuš, já nevim no...snad jo, zavolám tam zejtra nebo ve čtvrtek 😉

straspytelka
30. čer 2009

Inuško moc moc gratuluji, a co teda vlsatně máš teď?

indigo
30. čer 2009

Inuš teď má porod!!! 😀 Taky moc gratuluju!!!!!!!! Jó zejtra se vyzbrojim, asi sebou vytáhnu chlapa a dítě někde udám, necejtim se na courání městem a po ouřadech, tak ať mám sebou kdyžtak zachránce... 😀 A s melounem neprovokuj, taky bych si dala, mám tu prd, chlap v práci, toho si tam nepošlu... 😠 a posledně z Tesca přivezl hroznýho, vyschlýho, polovinu jsme vyhodili... 😠 😠 😠 😝

Kroupi - no jsou prostě šikovný ty vaše holky! To se jen tak nevidí, tahle krásně přibejvat a jak sosaj, nemaj to třeba po taťkovi?? 😀 😎

indigo
30. čer 2009

Jinak hlásim, že je mi líp, teploty už nemám od včera, v krku skoro nebolí, akorát nos mám sedřenej a pořád frkám a pořád..... 😠 😝

straspytelka
30. čer 2009

😀 😀 😀 jo to jo, ale myslela jsem za školu 😀 😀 😀 Indi, to je dobře, že je ti lépe, aby si porůdek udejchala 😅
Tak já jdu dělat mrtvího brouka do pelechu 😉 Dobrou holky opatrujte se všechny 😉

inna12
30. čer 2009

Straspy, děkuju 🙂
ted ještě nic 😀 já loni dodělala Bc. ted sem si dělala magisterské a ted ukončila teprve prvák 😉 takže ještě ted nic, jen ukončený rok, ale ten poslední rok, kdy dodělám, to už je ve hvězdách 😅 pro mě bylo ted důležitý dokončit celej tenhle, abych neměla s mimčem náky resty pak. 😖

ten meloun už je pro mě jako mor, vynechávám kvůli němu normální jídla, protože už se do mě pak nevejdou, že 🙄 já když byl chlap pryč, před těma třemi týdny, tak jsem si je tahala sama domů 🙄 denně si říkám, že uřž se s nima budu krotit, ale nejde to nějak...ty ledově vychlazený mě tak osvěžujou 😅 ale už dost o melounech 😀 nebo vám je zprotivim, jako mě někdo ředkve 😀

Kroupi, super, že holčičky tak prospívají ! 🙂

inna12
30. čer 2009

jo a ted mám porod 😀 😀 Indik má pravdu 🙂 (se začínám trošinku báti 😝 malounko už jo 😕)

no mi taky ne vždy koupili dobrého melouna 😠 my netrefili na dva...pěkně hnusný byly 😖 ale ted v tescu dvakrát po sobě byly dobrý, ale je to vždycky risk vzít celýho 😖

jdu se vanit

papa

inna12
30. čer 2009

to je dobře, že je ti líp, v těhle vedrech ještě nastydnutí...hrozná kombinace 😖
tak já jdu

petreva
30. čer 2009

Ty vol..holky, já z těch večerů fakt nemůžu...proč to holka tak řije??? To je jako fakt normál, že děti po večerech takhle nešťastně pláčou? Já už brečím s ní...má oči plný slziček, pusinku dokořán a tak urputně pláče...dneska jsem si jí zkusila přiložit po půl hodině breku...ona by jedla ale muselo by to téct hned a okamžitě...tak si trochu dala a v momentě usnula. Teda ještě fňukla, ale to nebylo nic proti tomu předešlýmu...ale to nebylo jídlo, spíš si myslím, že se u mě uklidnila...
Vůbec nevím, jak to dělat, aby t ošlo líp 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

kacena00
30. čer 2009

evi nic si z toho nedělej, já vím, že má cyrda před koupačkou aspoň na 20 minut zabrat a spát, ale neohlídám si to krááááááááááááááááááááááááva blbá, takže u nás to dnes došlo tak daleko, že i když krmíme z flašky, nechtěl to, jak byl unavenej, i když to z ní teče rychle takže sem utěšovala napil se po 10 ml, řev, uklidnit, 10 ml, řev uklidnit... vypil něco málo přes 30 ml a už spí...

michal ho choval a já mu ho musela vzít, protože by mi to urvalo srdce, musela sem ho aspoň mít u sebe protože valil slzy jak hrachy a byl vyřízenej... můj recept zní - fakt dodržet aspoň 20 minut před koupačkou a bude klid - teda aspoň unás toto zabírá...když je vyspalej za den, tím líp usne, jakmile je přetaženej, je to v háji a řve jak blázwn a třeba hodinu mu trvá než usne...

petreva
30. čer 2009

Ahoj Baru, Elenka většinou před koupáním spí... 😔 Taky jsem ji dnes vyndala z postýlky, i když jsem na to pes...už to nešlo. Uplně chrčela, chudinečka moje malinká 😢
Ale my tyhle řevy máme každý den...

petreva
30. čer 2009

Přpadá mi to čím dál horší místo lepší...dneska usnula až v 20.45

kacena00
30. čer 2009

jo, na řadě jsou inna a dáda, holky,. prosim vás, jak si tu předáváme zkušenosti s výbavičkou, tak já přidám do placu něco co sice není k výbavě materiální, ale mohlo by se hodit

víte že to prožívám, že se mi to kojení nějak celý nevyvedlo, takže mi to zatim v hlavě furt šrtotuje, co bylo a kde se staly chybky, bylo jich několik

takže v porodce mi natekla prsa, což je normál, jak se najednou rozběhne laktace, nicméně mě se už v porodce začly tvořit zatvrdliny

řekla sem to sestře a ta kravka mi řekla, že se to může odsát, ale zvýší se tím ještě víc laktace - no a, to se stejnak srovná do šesti neděl samo, jenže mě už tam ty zatvrdliny zůstaly a zvětšovaly se a moje prsa i při malým množství mlíka měly tendenci zatvrdnout

dál bylo blbě že mi nikdo nenauáčil jak kojit, dvakrát mi ho přiložili a když sem ukázala popraskanou bradavku bylo mi řečeno - nekojte vleže, zkuste vsedě

a bylo po ptákách, teď už bych tohle nedopustila a vidělo by se

a třetí chyba bylo uvěřit kravině typu: a vy asi máte málo mlíka jak mi řekla ta doktorka, byla to hovadina,cyrduch tam tenkrát studoval obrázky na zdech, takže vysos 40 ml, druhej den na něj vlezl brutál růstovej spurt a pořád by jen hnil u prsa ale když si to tak čtu ve vedlejší diskuzi, je to uplně normoš a během pár dnů to odezní a vůbec to není o množství mlíka jak řekne chtrá paní doktorka

a poslední neméně d§ůležitá věc - i když si myslíte, že už dítě zná úprso a sou mu 4 měsíce a fláša nebude vadit- není to tak, takhle starý dítě už je vyčůraný jak mraky a pokud mu nabídnu něco u čeho se tak nezpotí, bere to jako výzvu 😝 😀

a měsíční dítě se ještě dá ukecat k: přikládat přikládat přikládat, ale toho 3 měsíčáka, 4 měsíčáka k tomu fakty nikdo neukecá

konec laktačního okénka a přeju hezké porody a už se tááááák těšákuju 😀 😀 😀 jééééééé doufám, že zase bude něco v přímým přenosu 😀 😀 😀

zuzka84
30. čer 2009

ja nestiham - jste se nejak rozkecali a ja teprve uspala ditko .... tak zatim jen - inni IP dorazila , diky moc! pak to jeste prostudujem se S.

kacena00
30. čer 2009

hm...tak to teda nevim, ta tvoje holčička je evi fakt unikát, asi bude pěkně tvrdohlavá

ale říká se že večerní pláče sou normální, protože si děti všecky zážitky za ten den nastřádaný musej v sobě vyřešit

někdo to přejde s pohodou a klidem a někdo u toho musí udělat pořádnej tjátr uplně stejně jako s prdama, podle mě je maj všecky děti, jen některý na to tak neupozorňujou...

ale teda co s tím, to fakt nevim... myslím, že budeš mít svatozář evi...

kacena00
30. čer 2009

ježíš já bych chtěla rodit 😵 😵 😵 ta euforka 😵 😵 😵 😵 to milý zlatý hodný spavý dítě 😵 😵 😵 😵 😵 ty růžový brejle jaký to bude labůž 😀 😀 😀 😀

no nic jdu se najíst, nějak sem projela večeři 😅

zatim ahoj

petreva
30. čer 2009

INNIKU moc gratuluju ke ZK 😉
INDI, to je dobře, že je lépe!!!
DADU, téda to na tebe musím myslet!! Vynecháš prášíky a bude tu T 😵

Mimochodem mě taky nikdo kojit neučil. Je to ale hrozný, že jo Baru, člověk má problémy a nidko vlasně nepomůže...Mě tenkrát Dr. řekl, že když mi nejde kojit tak mám odstříkávat a dát to E. flaškou 😠 mě to až ser..první miminko a v porodnici nikdo nic neřekne.Co a jak s tím človíčkem...mě ji přiložili asi všeho všudy 3x v leže, což mi vůbec nešlo...a v sedě už mi to nikdo neukázal...jsem nějak načuřená...raděj půjdu dosprchy.

inna12
30. čer 2009

Evi, je mi tě i Elenky líto...at už vám tyhle večery co nejdřív skončí 😖

Baru, díky za postřehy, ráda přivítám každou radu 🙂 a co tedy, když se začnou dělat ty zatvrdliny?? Nechat být, neodsávat, nevím, jestli jsem to pochopila 😉

stejně je to něco, jak se s tim kojením někdo tak natrápí, snaží se a prd a někomu to jde od začátku naprosto bez problémů, viz. švagrová, ty neměli a nemají jediný problém, malej prostě je od začátku žravej, mlíko teče a dá napít a je to..v autě, venku, kdekoliv, kdykoliv...bez vztekání..tak to vypadá tak jednoduše 😝 je to nespravedlivý.... jejej, mam z toho taky vítr, jak to budeme mít 😅

holky, říkala nám minule na kurzu ta PA, že se nesmíme stresovat až bude mimi (haha, jako kdyby to šlo někdy ovlivnit co 😖 ) , že se nemá brečet a tak, že to miminko si to vytáhne prej z toho mlíka, ty smutky a stesky a do 24 hodin začne dělat to samý..tj. pláč, nervy...myslíte, že je to pravda??

Zuzi, my jdeme ráno, jsme se ted domluvili, pujdeme i s kamarádama, tak jsem zvědavá, co najdem 🙂 doufám, že po ránu bude ten vzduch ještě dejchatelnej, ale v tom lese je fakt uplně jinej, hrozně dobře mi tam je 🙂

Dobrou všem 😉

zuzka84
30. čer 2009

indi - snad se Davidkovi bude vase slecna libit 😀 😀 . jo a ja musim zitra do poradny 😝 , vstavam v 6, tak nevim jak to zvladnu tu cestu ☹
no a vyrizovani obcanek a snad i dojdu na pracak mame v patek , tak to se taky moc tesim 😒 , ale aspon budu chvilku bez Dady no 😀

Dadu - jidla teda vytecny 😝 😀 . a super ze v patek muzes domu! na nove miminko se tady se taky moc tesim ... no za chvili se to tu rozrodi a to bude miminek 😀 . u indiga si snad i nazivo pochovam tu budouci snachu 😀 😉

zuzka84
30. čer 2009

inni - gratulka ke zkouske 🙂 !!!

smeju se tu Barcinymu laktacnimu okenku 😀 ... ale ted to tedy nemyslim ve zlym , aby bylo jasno 😅

jo a inni , presne takovy byl Davidek - hroznej flegmous a ten proste umel sosat 😀 , a to i po tydnu co kozu nevidel ani z dalky ... fakt ho obdivuju za tohle a doufam ze druhej prcek to bude mit podobne 😀
a preju at najdete dost hub! i kdyz o to ani tak nejde vid 😉 ?