Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
18. srp 2009

Míšo když to dobře půjde, tak jedem 9:36 od nás nízkou 3, jestli ujede, tak pak před 10 jede 15. Už se nemůžu dočkat.... 😀
Přidáte se nebo jedeš autem?

peda
18. srp 2009

Ahojky 🙂

děkuju za přání k svátku,potěšilo 😵

Taky jsem dneska nevyspalá,byli jsme na večeři,seděli jsme na zahrádce do 22 a než jsem se dostala dopostele,usnula,tak se malá zbudila ve 3 ráno a pak v 6 a to už neusnula a nechtěla ležet v postýlce a vyžadovala společnost.Ale od 8 už zase spinká,tak žehlím,co jsem včera vyprala.Alepoň drobet musím,když není horko.
Na srazík taky dorazíme 😉

Míšo,budeme strašit spolu,jsem zombi č.2 😀 😀

Evi,já jsem taky neskutečně nasr....když se mi vymaže přízpěvek 😠
Bobík se už zase zhoršil,po porodu to bylo supr,tak 14 dní jsem chodila téměř každý den,já myslím,že mi pomohl ten klistýr,že jsem měla čistý střeva a teď už zase ty moje 4 dny i víc.Ale zrovna dneska byl ten den D 😵 Asi ta včerejší véča 😀 😀 .Taky si myslím,jako Míša,že když má průjem,tak nevadí,když toho vypije víc.Když jsou ty 30,tak Elli vypije i 100 ml,třeba i víc,dávám jí to mezi jídlem,když pláče,zpotí se a jídlo je až za dloho,když třeba jedem autem a je horko,nepouštím klima...Ale někdo zastává názor,že stačí jen kojení.U mě je to něco jinýho,jak jsme na UM.

Indi,to je dobře,že předáváš svoje postřehy dál,je ti za ně každý vděčný 😉 😵

Tak já sneska poprvé uvidím Peťu,každý má nějakou představu o tom,o kom si tu rok čte a většinou je jiná 😀 😀 jen Milča a Míša vypadaj tak,jak jsem si myslela 😎

peda
18. srp 2009

Mi půjdem pěšky,tak doufám,že nezmoknem.Kde mám deštník,netuším,vůbec ho nenosím 😀 😝

cipisek007
18. srp 2009

indi, tak to nestíháme 😀 Jedeme autem 🙂 Navíc se bojím, že se fakt do toho busu nevejdeme 😅 Tentokrát přijedu s celým kočárem, autosedačky nechám v autě, holky byly minule zkroucený jak paragrafy.
já se taky strašně těším, hlavně na toustík 😀 😀 😀
Už mám všechno přichystaný, jen zacvičit, nakrmit a jedéééém 😀 (taky musím ale vzbudit holky, nějak mi vytuhly 😅)

Pedí, super!! Těšíme se 🙂

Já zase ještě neviděla Innku, jsem na ní zvědavá, jestli dorazí 🙂

Já jsem teda pro, když jsou takovýhle vedra a ještě má dítě průjem, aby se doplňovaly tekutiny i jinak než MM. 🙂

petreva
18. srp 2009

Takže pak mají denně 2xovoce,když ho přidáš ještě do jogurtu. No to asi neva, ne? A ráno mají holky mlíko k snídani,jo? Takže jí 5xdenně? Plus kolik čajíku nebo vody?

cipisek007
18. srp 2009

Pedí, já zmokla včera 😀 A pláštěnky na kočár mám u našich. Asi se tam stavím a radši je vezmu sebou. vypadá to tam všelijak.

cipisek007
18. srp 2009

evi, neva, někde jsem četla, že ovoce by stejně měly děcka dostávat 2x denně. jj, ráno mají k snídani Sunar. Dávám jim 180ml, vypijou to. Myslím, že by vypily i víc, ale B. potom zvrací, tak jim to radši nedávám.
Jí 5x denně a čaje vypijou kolik si vezmou. Vařím si ho do termosky ráno, abych ho nemusela furt ohřívat a měla ho teplej pořád při ruce, studenej nepijou. Vypijou dohromady těch 150-200ml, ale to už musí bejt, když vypijou 200.

cipisek007
18. srp 2009

Tož holky, já jdu vzbudit ratolesti. Peťa už je určitě na cestě, těším se na ní a na kluky 🙂

S některýma ahojky za cca hoďku, s váma ostatníma papa večer 🙂

inna12
18. srp 2009

jé Petrušky měly svátek ! opožděně vše nej nej nej!!!!!!!! 😵

Míšo, já tě též chtěla poznat, vidět po dlouhé době Pétu, Matouška, Ellušku od Pedíka, Míšku malou..hmm a já normálně s malým po kojení vytuhla a vzbudila se před chvílí 😠 😠 tak mě to docela mrzí 😔
musíme dělat srazíky častěji! 🙂

Jájo, ty nám hubneš jo? tak to já vesele nabírala do uplnýho konce 😒 😠 absolutně nevim, jak tohle shodim...snad do roka jo nějak 😒 nevejdu se do ničeho 😔 ale snad to pujde, jak se začnu hýbat zase 🙂

Míšo, jinak holky maj krásný kukadla! krásně modrý! kdo má takové?? 🙂

Indi, na té fotce, jak je Miška s Tadou z té porodnice, to jsou uplně stejný mimča 😲 🙂
jak kojíš Mišku, v jaké poloze? pije ti hezky?

Evi, Elenka furt pláče? 😖 ach jo...ale je to lepší než když byla uplně malnká, ne?
jinak díky tobě i Míše za rady s tim mrazením mlíčka, už mám 4 skleničky v mrazáku..
jen ještě poradte, jak se to ohřívá??? jak poznám kolik to má mít stupnů?

taky nevím jak s dudlíčkem 😲 jednou denně vyvařit 5 minut, jinak ho oplachujete v horké vodě jenom! já ho spařuju vroucí vodou z konvice nebo stačí jen umýt to horkou z kohoutku??
Míšo, odsávačku si po každým píoužití vyvařovala??? to by mě snad kleplo, já jak odsávam pořád 😠
to jsou dotazy co? ale fakt nevím s timhle, abych to třeba nepřeháněla nebo naopak

malej je zlatík, ale včera odpo poprvé vyváděl 😒 přišlo mi, že má furt žízen nebo bříško? blbý, že to nejde poznat, co je trápí..já to tedy ještě na něm nepoznám. ale hodinu křičel a to docela hodně 😔 jinak celou noc je zlatej i ted dopoledne
Myslíte, že kojit, jak chtějí?? já jsem četla, že třeba nedávat pít za půl hodky, že na to natrávené mlíčko to čerstvé není dobře?? tak nevím..

jinak já se furt trápím s těma prsama, před každým kojením musím odsát minim. 50ml 😒 než to udělám, tak malej křičí...nepřijde mi, že by se to lepšilo a i když odsaju, tak mu to teče dost, během pár minut je nakojenej, teče mu to do nosíku.. 😝 už si fakt přeju, aby se to ustálilo a produkce klesla 😀 😝

nezačli už jste někdo dávat ty probiotický kapičky? Nevím, jestli nemám ještě počkat, ale prý to trvá dýl než se usadí ve střívkách?? mohlo by to něčemu vadit, pokud je začnu dávat od dvou týdnů?

jejej, to je zase dlouhý, tak snad to přežijete 😀

petreva
18. srp 2009

Ahoj holky,
INNIKU, tož...my sterilizujem tabletama, takže mámdoma v míse steril. vodu a tam hodím kde co 😅 během dne. Odsavačku jsem zpočátku steril. po každé v tom roztoku je to za 15min. I dudlíka jsem tam házela a lahvičky taky...teď už odsav. taky nesteril. pokaždé...a jak kpíšeš přelejvám ji i dudlíka vřící vodou z konvice někdy i studenou,když upadne jen někam na zem doma.. já byla asi švihlá na čistotu po dobu šestinedělí pak jsem to začala takdrobet omezovat, ale steril. pořád. Teplotu mlíčka jsme zkoušeli na ruku a taknějak jsme to odhadovali, prostě aby to bylo příjemně teplý. Heleď mě teď napadlo až si odsaješ tak zkus jakou má teplotu a pak to tak ohřeješ 😉

inna12
18. srp 2009

Evi, díky! ty tablety asi taky pořídím 😉 pak mi napíšeš, jak často tu vodu měníš a tak...já jsem v tomhle fakt jak deb... 😝 abych něco nedělala špatně...
jojo, mlíčko jsem si stříkla na ruku odsáté, až moc teplý to není, takže to nemá mít nákej konkrétní stupen, prostě teploučký ...a rozmrazit pozvolna nebo hned v tý vodní lázni?

straspytelka
18. srp 2009

Ahoj holky, nestíhám dočítat, moc se omlouvám.
Doufám, že se máte dobře všechny 😉
Eví, myslím na vás moc moc ☹ 😵
Fotečky krásný máte všechny holky... 😵 😵 😵 dítka jsou kousky výstavní 😀
Koukám, že to s tím cvíčem a jídlem je vude sejný 😒
Taky už máme náznaky stavění se na kolínka 😉 🙂 Síma je ufńukaná ze zoubku, jinak je vše ok, jen mě dneska nasrajdilo...že neproplácejí příspěvěk na očkování prej od 1.5.09 😕 😕 s ještě mi pomalu vynadala krákora jedna 😠 No tak má S smůlu, nekoupim jí tenhle měsíc vůbec nic pěknýho, nepraktickýho jen tak pro radost a ani sobě 😒 🙄
Snad budu mít více času večer zaběhnu.
Hele Jájo, průjem je příznak na porod 😉 já ho měla tak ten týden předem 😅
Koukala jsem taky že už spousta z vás i tady mejch kamarádek má MS tak čekám kdy to příde i ke mě 😀 Teda jak někdo může říct někomu, že je tlustej i půl roku po porodu... 😒 je to neetický 😠

straspytelka
18. srp 2009

jsem zvědavá na fotečky ze srazíku 😵 máte krásný počasíčko, dejte si do nosu i za nás Jindř.Hadecký 😵

straspytelka
18. srp 2009

Míšo, prosím tě od kdy dáváš ten jogurt?Mě taky nechce S moc studený pití, já teda dávám jen vodu, tůhle jsem jí za odměnu za očkování koupila šťávu ze švestek, to jí moc chutnalo a vypila to i studený 😉 naředěný sámo vodou 😉
Vůbec vám holky nezávidím to odsávání mlíčka, no snad se vám to brzo upraví 😉

petreva
18. srp 2009

INNIKU, mlíčko rozmrazíš podle toho jestli na něj chvátáš nebo ne...buď jen tak na "vzduch" nebo v chladničce a když ho potřebuješ rychleji tak ve vodní lázni a tam ho i ohřeješ. Jo jo, teplota myslím má být něco kolem 37 ty jo nebo je to voda na koupání 😀 teď nevím. Ona E. snědla všechno, když to nebylo vyloženě studený 😉 a zbytek jsem vyhazovala, znova neohřívat. Jen když mi to nesnědla celý a z počátku jedla každou chvíli, tak jsem to dala do ohřívačky a udržovala teplotu,ale jak to nesnědla do dvou hodin tak jsem to stejně vyhodila. Dvě hod jsou psaný na Nutrilonu tak jsem to tak dělala i u MM.
My kupujem Milton v DM a dávám 2,5litru, ty jo vlastně to neměřím prostě plnou velkou mísu a půl tablety. Jedna na na pět litrů, ale když mám jen odsavačku, pár lahviček a dudlíky, tak se mi nevyplatí plnit celých pět l. Hodíš to tam (já to vždycky propláchnu pod tekoucí vodou) a za čtvrt hod. vyndáš a necháš oschnout. Toť vše 😉 Roztok sterilizuje 24hodin, takže ho udělám večer a je k dispozici celý den. Ale to si udělej jak ti bude vyhovovat.

petreva
18. srp 2009

Holky já se z tý cácorky zvencnu, ona spí 45minut a už má naspáno!! Takže jsem dnes zavedla to, že i když se vzbudí prostě bude v postýlce aspoň do půl třetí. Vždyť já takhle nic neudělám...ani čas na koníka nemám, že 😀

STRASPY ahoj, ty nás téda zanedbáváš, ale budiš ti odpuštěno! Snad vás někdy potkáme 😉 Myslím, že Míša psala, že jogurtík je k odpol sváče 😉 ale doporučuje se až od 8měsíce, tak nevím nevím...i když vy jste začali dřív i s příkrmem tak se někde koukni jak to je 😅

straspytelka
18. srp 2009

Evi, díky moc 😉 já se jen ptám, mlíko ještě dávat nebudu určitě 😉 stačí jí to moje 😀 😀 teď tu chrupe křupku, je céééla opatlaná, ale spokojená 😉
Holky, mě nejde vůbec vyprat z věcí a plínek ty příkrmky, spíš to co je s mrkvou 😒 co používáte? Já měla to žlučové mýdlo, ale nějak to nezabírá, nechce se mit o vyvářet, ale asi nic jinýho mi nepomůže, přemejšlela jsem o tom Vanish 😉

straspytelka
18. srp 2009

Nevíte o něčem šetrnějším k životnímu prostředí? Já našla něco od Euronu, ale neznám jeho účinnost 😖

inna12
18. srp 2009

Evi, díky 😉 ted jdem na prochajdu, tak cestou koupíme tabletky 🙂
Straspy, ahoj 😉

papa

menny
18. srp 2009

Ahojky, tak srazík byl totálně boží 🙂 🙂 🙂
sešly jsme se já, Míša, Pedík, Dáda, Indi, Barča +dítka
poprvé jsem je všechny viděla, teda až na Cyrdu
to jsou tak malý mimineška 😵
chovala jsem si Michalku 😵
Tadeášek Dádunky byl jak andílek hezky spinkal.
Elluška je takovej kulíšek a holky od Míši jsou teda pro mě jedna jako druhá 😀
jsou suprácký
bylo to opravdu moc fajne!!
Škoda žes Inuš nebyla ☹ příště určo
Peťul snad tě představa o mě moc nezklamala
mě o tobě rozhodně ne...velice sympatiše ženština
A Dádunka to samé, bezva 🙂
moc hezky se mi s váma povídalo
a omlouvám se za svojí ukecanost 😅

děkuji za přáníčka k svátku jste bobánci 🙂

jdu vařit a hodit prádlo do pračky
jo a problém s autem. Chyběl nám jeden díl a ten nakonec je sehnanej, ale
pan automechanik ač to neměl v plánu, tak odjíždí na dovolenou, tak ještě tak 3 týdny
bez auta, no mě šmejkne ☹ sem zvědavá jak budeme vstávat do školy, jak to budu časově zvládat
ach jo, doprčic ☹

kacena00
18. srp 2009

ahoj holky, musim v prvý řadě říct, že máme doma velikanananananáááskýho šikulu

cestou zpět ve vlaku baštil, i když míň ale stejně

a pozor, doma už druhej den jedl mrkvičku, chichi, musely sme u toho dělat táááákovoudle legraci, ale máme radost sklenku první lžička mrkve spapaná za 2 dny 😵 😵 😵 😵 no šikula, vác nenapáíšu, mám tu cyrdu v náručí, jen že sme v poriadku z cest

peda
18. srp 2009

Ahojky 😉 🙂

připojuju se k Peťule,srazík byl moooc pěknej a to Peťa ještě neví,že později dorazila i Baruška s Cirdou 😵 😵
tak nás bylo požehnaně 😅

Petruš,děkuji za kompliment 😵 😔 ,taky jsi mi padla do oka 😀 😀 a já už věděla jak vypadáš z fotek ze srazu z Tábora.Ale dřív jsem si tě představovala úplně jinak 😀 nakrátko a červený vlasy,jsem asi magor 😀 😀 .Jsi taková holčička,nedivím se,že po tobě občas někdo chce občanku a je v šoku,že už máš 2 děti 😀 .Tak saharu už máte?Ale s tím opravářem je to k nasr..í.To je taková bezmoc,jseš odkázaná na někoho,až bude mít čas...
A dáda je hrozně hodnej a takovej mírnej,to já vůbec neznám,nás je všude až nad hlavu 😀 .A malinkej je strašně hezkej,to je takový to katalogový dítě,neobjednala jsi si ho náhodou z katalogu? 😀 😀 😀

Michalka je takový miminečko,to není možný,že Elli byla nedávno taky taková.Táda je taky strašně hodnej a jak sluŠňácky mluví 😀 😀 .Možná to bude náš ženich,ale tentokrát se mu asi Elli moc nelíbila,minule se nám věnoval víc 😀 .Jitka v pohodě kojila,šlo jim to holkám na jedničku.

Dádunka je kočka a žádný kila na víc teda vidět nejsou,tak žádný mindráky,jasný?Tádík je taky malinkatej
😵 😵 a byl moc hodnej,celou dobu spinkal jako Miška.Dáda taky kojila a ještě flaštičkovali a malej byl koc spokojenej.

Míša nám odjela s princeznama jako první a já přišla až později a neviděla jsem ani zoubek.Když jsem se chtěla podívat,tak cácorka neměla náladu a pak už jsem zapoměla,hlava děravá 😖 Tak příště už se udou zubit určitě holky obě.Míšu obdivuju,že to všechno zvládá v takovým klidu a holky jsou hrozný pohodářky a moc jim to slušelo,měli krásný gaťata.

Nakonec dorazila Barča,tu znám ze svatebních fotek 😀 😀 jsem si odmyslela ty šaty a přidala zelenej šátek a bylo mi to hned jasný,kdo to je.Je to fajn holčina a Cirda má teda kukadla.Ani jednou neplakal,akorát chudák blinkal 😖 jednou se trefil i Meníkovi na žabky 😅 😅

peda
18. srp 2009

Baru,tak to jste šikulky veliký,jak za to papání,tak za tu zvládnutou cestu 😉

Inníku,já se na vás tak těšila a vy chrníte,ale máš omluvenku 😀 máš na to nárok.Jen odpočívej a nepřeceňuj svoje síly,ještě jsi bolavá a Pavlík malinkatej 😉 .Tak příště si dej budíka 😀 😀 ať srazík nezaspíte 😉

Já musím poklidit a dožehlit.Tak zatím papa

kacena00
18. srp 2009

hihi, pediku neví to Míša, s Pe´tou sme si vyměňovaly Michalku 😀 😀 😀

holky ty nejmenší děti byly takový legrační a takový dojemný,...já dycky když vidím tyhle neovorozeňátka tak sem strašně dojatá, bejt doma a držet takovou šmudlinečku, tak valim slzy jak hrachy 😀 já vůbec nejdřív nevěděla jak takový miminečko vzít do ruky a bála sem se, abych takovýmu drobci neublížila nebo abych se minimálně neztrapnila, jako nechápu, jak sem se mohla starat o miminko co mělo ještě o kilo míň 😕 😕 😕 asi jak už je cyrilka do ruky kus tak prostě najednou nemám pocit, že by Michalka něco vážila a když sem se dívala na svlečenýho já chtěla napsat danečka, ale to si pletu asi malýho a velkýho 😀 😀 tadeáška, tak sem teda koukala, jak je majinkatej..přitom v porodnici mi děti 3,5 kilový přišly dost veliký, a teď...no já se uplně rozplývám, novošátka pusiňátka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kacena00
18. srp 2009

eluška je ale taky ještě takovej skříteček hezonkej, jen mě mrzí, že měla trápení kvůli nedostatku spinkání, to ji lituju, páč vím, jak to umí takovýho bjoučka potrápit, je moc hezounká, hmmmm, okruh potenciálních nevěst se rozšiřuje 😀 😀

mrzí mě, že sem neviděla Míšu a kočandy...to mě fakt mrzí mocinky, jak sem přišla, hned sem je hledala ale bohužel...rozmyslela sem se pozdě a musela sem ještě nechat chvilku spinknout cyrdu, pobalit bagáž, usmažit řízek a uvařit brambory, který sem operativně zblajzla ve vlaku přesně ve 12 kdy vytuh Cyrdís 😀 😀

polovinu cesty sem jela 50 kou v koloně za nějakým minináklaˇdáčkem a byla vytočená, že to nejspíš nestihnu, řikala sem to holkám, dojela sem do táb - už na začátku Táb. sem pochopila podle čuchu z čeho pramení Cyrilkovo naříkání, dojela sem k nádraží asi v 10 52 - vlak měl jet 10 55, naštěstí měl 25 minut zpožďo, takže přebalit, zavázat šátek, dojít vyčurkat mamku, aby nemusela ve vlaku, lístek a šup nalodit se do vlaku 😀

takže proto Míšo nestíhačka 🙄 ale příště ás holky vychytám!

Péťu od Elušky sem si představovala ouplně jinak, nevim proč,mluvim jen o vzhledu, jinak mi byla moc příjemná a Dáda sem si představovala tak nějak jak vypadala a je to moc příjemná osoba, paráda, sem fakt ráda, že sem vyrazila a viděla i chovací tetu indi 😀

kacena00
18. srp 2009

a PE´TULO!!!...TOBĚ SE S CYRILKEM MOOOOOOOOOOOC OMLOUVÁME ZA POBLITÉ ŽABKY 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

achalteke
18. srp 2009

čau holky, jsem celá stále, víc nemám sil 😒 ....jsem ráda, že jste si užily srazík 😉 příště i s náma 😉

kacena00
18. srp 2009

innuš mě doktorka řikala že ty probiotický kapky sou plný bylinek a tak by to pro jistotu nasadila až když mu bude měsíc, preventivně kvůli případnejm alergiím nebo preventivně aby sem tím nevyvolala nějakou přecitlivělost s ohledem jak je to nadupaný bylinkama...takže sme saabíkovali...

kacena00
18. srp 2009

jájo!!!!!! já se tak těším na kamaráda Pláničku 😵 😵 😵 😵

jo strašpy, mě by taky zajímalo něco na flekance...jdu najít poděděný bryndáky s rukávama, musim si ještě nějaký zakoupit 😀

inna12
18. srp 2009

jéé, tak srazík se vám vyvedl!! to jsem ráda 🙂 příště už s náma!!! 🙂

BAru, to myslíš asi jiný kapky, ne? tyhle obsahujou jen ty bakterie 😕 😕