Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
9. zář 2009

Holky já to nevydržela a písla jsem Jáje, ale ona nic...už začínám mít obavu...snad je vše ok a nemůžou se nabažit...

petreva
9. zář 2009

A tak teda srazíkujem příští pátek? P říkal, že pojede jen když tam nebude 100ženskejch. Jo je na něm vidět, že se mu do babince nechce...musíte se přimluvit 😀

inna12
9. zář 2009

určitě je všechno ok!!!!!! 😵 já teda posilala sms hned v naprostym deliriu, ale se mnou byla na pokoji holka a ta hned po porodu snad po 15 minutách fakt tvrdě usnula vyčerpáním 😝

Evi, tak já vezmu Pavla 😀 on nebude chtít, ale nakonec mi stejně na všechno kejvne 😀 😀
a já se přimlouvám - nezlob Evču a koukej pěkně přijet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

inna12
9. zář 2009

no a Indi ten článek, taky nádhera, hlavně, že hajzlové sami pobíraj platy jak prase 😠 😠 😠

indigo
9. zář 2009

Tak hlásíme, že dnes poprvé vykoukl náš Šimon řečený Plánička s mírama 3810g a 52cm. Všichni jsme v pořádku a strašně šťastný!!! 🙂

indigo
9. zář 2009

Ooooooobrovká gratulace a ať jsou zdravíííííí!!!!!!!!!!!!!!! 😎

inna12
9. zář 2009

😵 😵 😵 😵 😵 GRATULUJU 😵 😵 😵 😵
at jste jenom štastný!!!!!!!!! Šimonkovi do života jen to nejlepší, ale hlavně at je zdravej!!!!!!!!!! a nezlobí moc maminku 😀 😵

krásný míry!!!!!!! tak akorát !!!!!!! 😵 😵 😵

a v kolik se narodil?????????????

inna12
9. zář 2009

nechodila jája někam na termín?? jdu se kouknout 🙂

inna12
9. zář 2009

chodila tak ja jim to tam dam 😵

inna12
9. zář 2009

jé já mam radost!!!!!!!!! se těšim na fotky 😵 😵 😵 to je krása další chlapák pořádnej 😵

zuzka84
9. zář 2009

tak moooc gratuluju Jaje a cele rodince!!!!

inni - he he, ja usnula hned jak se Dada narodil (a teda prubezne celej porod :o) ), pamatuju si , ze jsem si rikala "mela bych otevrit oci a podivat se na nej aspon" 😀

jeste neco jsem chtela , ale uplne uz mi to vypadlo z te novinky 😵

kacena00
9. zář 2009

týýýýýýýjooooooooooooooooooooo, já to nemohla prožívat online, tímto neznámé pisatelce moc děkuju za zpprávu, cěděla sem to tím pádem už ráno, ale nemohla sem se připojit a připojuju se právě včas!!!!!!!!!!!!!

OBR GRATULACE MAMINKO JÁJO!!!!!!!!

PUSÁM VÁS a přeju moc pohody, zdraví, dobrý hojení a vůbec všechno dobrý!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

menny
9. zář 2009

Tak krásná zprávička mě zastihla na hřišti.
Ale taktéž nevim v kolik se Plánička narodil.
Přišlo mi to samé co Indi
Jáje už jsem písala
Obulela jsem to dojetím
Matoušek má parťáka 😀 😀

Peťul přesně si to vystihla, fakt.
Pořád nemám pračku, tak jsem to nejnutnější přeprala v ruce.
Do toho řvoucí Matýsek a jeho zubiska, vyluxovat, nakrmit, pak honem do školy,
pak na hřiště, kde ten náš brunďa ne a ne usnout, tak knížku co jsem si vzala
zůstala netknutá.
Ráno jsem zbaštila kousek bábovky a jedla až teď.
Dnes Dádovi nechutnal oběd, tak budu dělat teplou večeři.
Auto furt nemám ☹ ☹ snad v pondělí
už jsem vzteklá. Toužim mít co nejrychleji zpravený auto a novou pračku!!!!
Jak to ty lidi dřív bez těhlech věcí dělali nevim...asi jsem neschopná

Leni, to je nekončící smůla ☹ ☹ ☹ tolik bych ti přála // !!!!!!!!!!
Hodně na tebe vzpomínám

lenkacar
9. zář 2009

tak taky připojuji gratulaci velikou k miminku jáje ...víte někdo v kolik se malej narodil?tak jsme se konečně dočkali 😵 😵 😵 😵 ,má opravdu krásné datum..

cipisek007
9. zář 2009

jupíjupíjáu!! Plánička je konečně venku a to v kránej den a datum 🙂

Innko, narodil se 14:25, pěkně jí to chuděře natáhl 🙂

Indi, pamatuješ si ještě, co jsem psala za tip, že bude Plánička mít?? 😀 😀 Jsem se měla vsadit, jsem se téměř váhově trefila 😀 (tipovala jsem 3860g 😀)

Peťo, Barča se mi včera hodně praštila do hlavičky o beton. Měla půl kebulky červenou, tak jsem dala studenej obklad a volala dr. Ta jí chtěla radši vidět. Dneska už bouličku nemá, jen modřinku.

JInáč dneska na plavání naprosto super!!! Bára řádila jak ďas. Strašně se jí to dneska líbilo, chechtala se na celý kolo, až se zajíkala a bavila celej bazén 😵 😵 😵 No a protože její sestřička Terezka nesmí zůstat pozadu a je to hrozná vopice, tak se přidala. No prostě prča 😀

Jo Indi, byla jsem v Tescu. Opět nic, ani jeden 😠 😠 😠

Taky holky dneska dostaly k sváče malýho Lipánka. Zvrzly ho jak malinu 😀 Příště dostanou velkýho. Ale budu jim ho dávat jen 1x týdně. Zkusila jsem jim ještě koupit řecký bílý jogurt a ještě mi kamarádka poradila, že jí dr. poradila, že dkyž by malej nejedl jogurt, ať zkusí tvarohovou activii, že tam toho tvarohu stejně moc není.

cipisek007
9. zář 2009

Jo a srazík v pátek - uvidím, jak bude-nebude doma David. Když bude, tak musím sjet do práce, potřebuju něco potvrdit pro pracák. 😒

petreva
9. zář 2009

JÁJOOOO, už jse ti psala, ale stejně ti musím zas a znova popřát!!! Moooc zdraví mrňouskovi a tobě brzké zhojení!! Já se taaak těším na fotečky novýho bobánka.
A kde máme naší těhulinku? Musíme si jí hýčkat 😀
Tak kdo bude srazíkovat??? Mají tam úžasný capucino, koktejly, mnam. Asi na ně P. utáhnu. INNIKU,ale říkal, že kdyby šel Pavel,bylo by mu líp 😉

zuzka84
9. zář 2009

holky a v kolik v patek planujete ten srazik ?

petreva
9. zář 2009

Tý jo, dneska je to tu slabota 😅 Zrovna když mi Elenka tak pěkně usnula. Musím jí veřejně pochválit, snad si to nepohnojim na x dalších dní 😅
Včera jsem zkusila dát Elence lactobacila do rozmraženýho mlíka. Hodně holek říká, že má jinou chuť a děti jim to nechtěly...ale ten náš lžičkovej nezmar to zblajz jak prd. Prostě nemusela se snažit, tak i kdyby to kvetlo tak si to dá...asi 😅 trochu se bojím, aby se moc brzy neodstavila...ale nechám to koňovi ten má větší hlavu...a uvidíme.

petreva
9. zář 2009

Zuzko, minule jsem se sešli kolem devátý...ale je nám to celkem jedno. My se budem řídit E. spaním, protože jak zastavim tak bude vzhůru. Ale sčuchněte se kdy chcete 😉

cipisek007
9. zář 2009

Evi, my jsme taky s mraženým MM neměly problém 😉

zuzka84
9. zář 2009

aha, ok, ja vubec nevim jak budem zvladat ...

jo a moje mladsi dite je dnes vecer taky hodny , evi. a taky doufam ze si to nepohnojim na pekne dlouho 😀 . hele a ona elenka byla taky nejaka linejsi na to kojeni ?

dadunka
9. zář 2009

Jájo, už jsem ti psala, ale stejně hrozně moc tady Šimonka vítáme, přeju mu jen to nej, hlavně zdravíčko a spoustu lásky a ať je šťastný!!!!! 😵 😵 😵
Ty se brzo dej do kupy, ať nám to pak všechno můžeš vyprávět.
Jste oba mooooc stateční!!!

Evi, no vidíš to, takže kapsičku na Manducu neberu a chrániče ramenních popruhů taky ne, přemýšlím, jestli to není něco, aby se nezařezávali popruhy při nošení do ramen, nevím...
Nakonec vezmu černou 😉 , protože ta červená co je na stránkách Biomamma se mi nelíbí, i když nevím, zda to odpovídá skutečnosti.

Innuš, psala mi kámoška, že objednává Nutrilon a Probiotický kapičky ještě levněji, než na ráji plínek, psala mi" Jsou za 329,- i s poštovným, tak já si je nechávám posílat pd paní co bydlí u Polských hranic, v Polsku, nevím proč, je mají za 279,-. Myslím samozřejmě jedny a ty samé kapky, ve stejné krabičce, od stejného výrobce, jen s polským návodem....jsou to šupáci, tak kdybys chtěla, určitě toho využij, paní mi posílá i mléko , Nevím jak je to možné, ale Nutricia distribuuje do Polska asi o 30% levněji než k nám..." Jsou ale bez toho termo obalu a jsou doručené do druhého dne
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23912469

No a mám další dotaz,kdo máte jaké lehátko pro mimča a jak jste s ním spokojení??? A jsou nějaká lehátka/značky, do kterých nemám jít???

Tak kdy že bude ten sraz??? 😎

kacena00
9. zář 2009

hoj holky, měla sem tu na dva dny kamarádky máme od sebe děti po 3 měsících a třech dnech cyrduch je nejmladší, takže si dovedete představit, jakej mazecv to bylo enž sme se např. někam vypravily 😀 😀

když sem koukala na ty dvě jak lozej a stoupaj si a sou samy sobě dost nebezpečný, tak sem si řikala, kéž by mi cyrielk ještě dlouho takhle hezky hajal na zádech a na bříšku

ačkoliv, on se postavil v kyblíku, opřel se zádama a stál, tak mi obě s úšklebkem řikaly, že to na sebe nenechá dlouho čekat (jako lezení, chození a vůbec takový ty nebezpečný věci, ale mě se zdá, že to ještě bude trvat, páčto cyrilek je teď hodňous k sežrání, tak bych brzy měla po hehe a zase bych musela mít nerving 😅 😀)

jo a jinak máme svůj první klofáček, zubáček, každej den vyleze o trochu víc 😵 😵 😵 😵

a zejtra sem přijede návštěva- hela a mjda tak se těším, ale znamená to, že opět budu mít absenci 😒

ale určo načíhneme jak se má jája jestli budou další onfošky, zatim nám obě děti ležej a dost spěj, tak bude veget 😀 😀 😀

indigo
9. zář 2009

Pátek můžem! 😎 Chlapa neberu, jednak bude v práci, jednak by stejně nešel, ani kdyby tam bylo 5 dalších chlapů... 😝 Dám si malinovej, jako vždy... 😀

Já mám dneska nějakej divokej večer, Miška prdí a prdí a prdí... a i jí to budí. A je pořád přisátá, jako každej večer... 😝

Míšo stále nemaj? No já na něj zas až tak nechvátám, ale vy asi jo, to je k vzteku, co? 😖

Zuzko co vy v poradně?

Dadu - lehátko - třeba já nemusím mít ani hrací, ani vibrovací, já vybírala s hrazdičkou, aby se tam dítko nenudilo a mělo na co koukat a dá se tam pak navěsit cokoliv... 😀 mám přesně tohle http://www.eshopbaby.cz/katalog/bungee-lehatko-... jen bazarový, nechtělo se mi moc investovat, když tam to dítě bude chvilku... jde do lehu, tak tam Mišku s klidným svědomým každej den na nějakou dobu šoupnu. 😎

Barča má po mejdanu a další před sebou, no to se někdo má... 😀

Víc nedám, jdu opět kojit a asi odpadnout... dobrou! 😎

achalteke
9. zář 2009

Tady Jáji manžel. Koukám, že to už tady víte, tak pár podrobností, ona vám to pak Jája ale napíše všechno sama. Do porodnice jsme vyjížděli někdy kolem půl třetí ráno, v porodnici jsme byli ve čtyři. Ještě to nebylo nic moc, akorát se to prej rozjíždělo (což podle Jájiných bolestí vypadalo jinak). Čekalo se dlouho, rodilo před náma ještě pár maminek (Plánička bl prý dneska až pátý narozený dítě), Jáju vzali dovnitř, mě že pak zavolají, až to bude "akčnější". Jája mi volala zhruba ve čtvrt na jedenáct. Jak to probíhalo pak, vám popíše Jája, nerad bych jí o tu radost připravil. Plánička se narodil ve 14:25, oba jsou v pořádku, jen mě překvapilo, že mi ho tak 5 minut po porodu s větou: "Kdyby se vám něco nezdálo, zavolejte sestru" vrazili do ruky a všichni odešli, nechali nás na sále samotné. Což ale na druhou stranu bylo fajn. Tak kolem půl páté nás odvedli na pokoj (nadstandart nebyl volnej, ale Jája je na pokoji zatím sama, takže to vyjde skoro nastejno). Já ji skočil nakoupit nějaké dobroty a kolem půl šesté jsem odjel. Zatím poslední zprávy jsou, že Plánička půl hodiny sál jak o život a že se (cituji): "nemůžu na toho malého prince vynadívat, je dokonalej, jsem nesmírně šťastná."
Více už vám pak ale sdělí Jája sama.
Co se týče mě, jsem neskonale radostnej, dojatej, šťastnej, byl to neskutečnej zážitek. Jen mi ještě tak nějak nedošlo, že jsem se stal otcem a že jsem "způsobil" něco, co se se mnou už povleče až do konce života. Ale to asi přijde. Pohled na Pláničku byl nezapomenutelnej. Až Jájině ten čas co s ním teď večer tráví, zatímco já jsem doma se psem, závidím.
Honza

peda
9. zář 2009

Jájo,maminko naše,mocinky ti ,vlastně vám třem gratuluju,přeju hromadu zdraví,štěstí a pohodového Šimonka 😵
Dádo,mi máme chicco a spokojená jsem,jde do lehu,má hudební hrazdičku,která s eElli obrovsky líbí ,taky svítí a má vibrace,ale ty moc nepouštím,řijde mi,že nemají efekt.Má ještě pro mimi takovou vyndavací vložku,je to šikovný,nemele se jí tam tolik hlava.Ale možná je to zbytečný.Pokud máte hrazdičku samostatně,tak jí můžeš dát na lehátko a bude to pomalu to stejný.

Omlouvám se,ale nestíhám vůbec nic 😖 je toho už nějak moc,teď už víc učení,kroužky,a jak jsou naši na dovolený tak ještě za ně práce a o víkendu přijede na penzion 15 lidí,tak pro ně dělat snídaně,večer grilování,pivo....a to jsme na to s P.sami.Snad bude Elli hodná.Už aby byl příští týden a byl drobet klid.

Tak dobrou,teď už jsme všechny maminky 😵 😵 😵 😵 😵

petreva
9. zář 2009

Dobrý večír!!
DADU, nevím na co by byli chrániče 😕 , popruhy jsou dost vypolstrovaný a vůbec se nezařezávají. Srazík bude (snad) příští pátek, ale v kolik, to se musí vyjádřit další osazenstvo...my můžem být v ČB na devátou. Ale jeslti nebude ještě zima na to sedět venku 😅
BARU, zubííík!! Tý jo!! Moc gratuluju 😵 a kterej vyrost?? Takže za 14dní ho můžu čekat taky 😀 Moc pozdravuj Helču a Magdalenku a zetej se, jak to mají s tím kojem a příkrmama?? Co Dr. poradila, jo?
ZUZKO, brďo, abysme si nezavařily, takhle je chválit, viď. Mě se to zatím vždycky vymstilo, ale budu si myslet, že to byla náhoda 😅 Já nevím, jaká Elča byla...ono toho bylo asi tolik dohromady...zpočátku byla spavá a pak začala u kojení dost plakat. Vždycky popotáhla a plakala, třeba pila 2-3min, odcucla se a řvala jak tur, nemohla jsem jí "donutit" aby sála déle, aby vůbec sála. Nenutila jsem jí, jen tak obrazně řečeno 😉 Pak hrozně plakala už když jsem si ji dala do polohy na kojení. A večer to byl mazec, to se prostě nepřísát a nepřisát. Očividně chtěla jíst, pachtila se po prsu, ale s brekem a prostě to do pusy nedala a jen brečela. A teď je to tak, že pije a po cca 4-5min se odcucne a prostě už v téhle poloze do pusy prso nedá. Když to zkouším začne brečet nebo se vztekat...Ale z druhýho se s chutí zase napije. Prostě lakt. poradkyně tenkárt řekla, že je línější tahat zadnější mlíčko...tak nevím, asi jsem ti moc nepomohla 😅

petreva
9. zář 2009

HONZO, moc Jáju pozdravuj a posíláme pusinku princátku 😵 To je tak krásný,co jsi napsal. Péťa prý ať mu to přečtu a tak jsem se roztesknili nad naším porodem. Moc vám to štěstí přeju. Až mě to dojímá k slzám, fakt mi tečou po tváři a nějak jsem ztichla, protože je to tak krásný, že se mi nechce ani nic říkat..... 😵 😵 😵
Moc hezký slova...jsi hrdej taťka a manžel 😵 😵 😵

barabasek
9. zář 2009

Ahoj moc velká gratulace Jáje 😵 😵 😵