Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

zuzka84
4. říj 2009

inni - prerostlej neni ne? Dada mel 53cm porodni delku a v "mladi" rostl hodne rychle, ale nikdy nam nikdo nerekl ze je prerostlej 😀
kapky beru z toho rajplinek nebo jak to je, jj. a jo efekt pozoruju - prdi od rana do vecera a nemuzu s nim mezi lidi , protoze to ze to mrnavy miminko si taaaak moc prdlo by mi nikdo neveril 😀 😉 . ale treba dneska moc neprdi 😲 😀 . no ale brisko ho stejne boli , ale myslim ze o hodne min nez predtim. nam vystacili akorat mesic , ale kdyby Danecka bricho nebolelo tak se na ne ani nevyprdnu 😝 , uz takhle doufam ze nam ty dvoje budou stacit ze pak uz to nebude tak zle ...
a nerikam ze ty nesnasis Danielu, to jsem tu fakt netvrdila 😀 . Hele ja si tam zkusim Dadu polozit a prebalit 😀 😀 . Jo s miminkama jsme tam taky byli kazdou chvili vid , indi 🙂 ?

a nevim jak s tou hodinou srazu teda... indi nevydrzela bys tam trochu dyl ty?

inna12
4. říj 2009

Zuzko, šermíkovi to doktorka řekla 😠 taky myslím, že není! 😀 jenom trošičku 😀 jen z těch věciček by nemusel tak rychle růst, něco neměl na sobě ani jednou 😔 to je mi líto
ja jen, žes psala "ja zase nesnáším baziliku" víš 😀 tak to vyznělo, že já nesnáším Danielu 😀 tak jen, aby nedošlo k náký mejlce, jinak to tam mam rada, když je teplo 😉
Davídek je teda pěknej prdlavka 😀 😀 Pavlik většinou prdá jenom po ránu 🙂 ale taky vydatně 😝

inna12
4. říj 2009

a máš snad taky malý mimčo néé? na to přebalení a položení 😉

petreva
5. říj 2009

Ahoj holky, dobrý ráno!!
jů včera jsem dočetla ale nic nevím 😅
Co je kde nového??? Trápí ještě někdy mrcha nemoc?? U nás je na ústupu, ale P. zase včera přišel, že se cítí nemocnějc než před tím..snad to zdolá a nic už nepropukne!!!
Tak tady se rýsuje srazík!! Tož tentokrát zase nepřijedem. Budou se rozdávat tašky 🙂 se těšíte, což? Co Ježíšci, už nějak nakupujete? A co svým drobečkům? Co zamýšlíte??
Elenka včera zase zblajzla pár lžiček mrkve. Já myslím, a ona tak fakt vypadá, že by zdlábla snad malouskleničku, jeslti ne víc. Ale zatím jí "utrhuju" od pusy a dávám jen pár lžiček. Včera měla 4 a tvářila se, že by snědla mámu tátu. Tož dorazíme mrkev (sklenička vydrží 48hodin v lednici, že jo, aspoň to na ní píšou 😅 ) a zkusím zítra uvařit 😵 . Holky, ale ona vůbec nekadí 😕 . Při koju jste říkaly, že je to normál , i když E. to nikdy tak neměla...ale ani teĎ co dva dny má mrkvičku tak nic?? Včera jsem jí měřila teplotu, jeslti se jí nevrátil streptokok, ale nemá jí a ani ten teploměr jí nevyprovokoval k akci 😨 No uvidíme. TeĎ už je vzhůru a má zase plnej nosík.
Brebentí a morduje plínu. Mějte se!!

cipisek007
5. říj 2009

Dobré ránko!

Ty jo, to zase byla noc. Terka se ve 3 ráno vzbudila, D. k ní šel a zjistil, že je celá počůraná vč. prostěradla. Takže rozsvítit, převléct, povléct... No jenže dítě, který spí 19:30-3:00 v kuse je vyspalý, narozdíl od rodičů, kteří vstávají k druhýmu dítěti, tak se jí nechtělo spát. Hodinu jsem jí uspávala u nás v posteli na ruce, nic. Tak jsem jí pak položila mezi nás a nechala jí bejt a ona asi usnula.

Dneska skáknu pro ty tašky, jesti ovšem budu mít sílu, páč jsem totál hotová. Ale musíme s naušnicema do opravny, tak asi joooo 🙂

Evi, Ježíška ještě nevííím a bude to sakra problém 😒

Innko, však já bych taky chtěla poznat vás oba. Vy jste jediní budějčáci, který odtud neznám osobně 😀

petreva
5. říj 2009

Míšo, pane jo...A co Barunka ta se nevzbudila? Ty jo, ta třetí je nějaká prokletá...my "vztáváme" takmer pravidelně ve tři 😒
E. už se téda v postýlce vůůůbec nelíbí, co by tam taky dělala už přes půl hodiny, že...tak jdu pro ní. Ty jo, nějak pčíká! V noci měla úplně studenej obličejík. Já nevím, jak to dělat. Na těle je teplounká, ale obličej jak led. Jen aby jí nenastydli dutiny nebo tak něco. Už musím...pa

cipisek007
5. říj 2009

Evi, holkám se přes den v postýlce taky nelíbí, vydrží tam po dobu nezbytně nutnou, ale jinak protestujou. Teď v nich jsou, ale Bramborka se ozývá, tak půjdu něco robit a nechám je s tatínem v obýváku.
Barča spala jak dřevo 😀 Jen jsem jí přikryla (spí už pod peřinou) a dala k ruce dudlíka a ani se nevzbudila. Aspoň, že tak. 🙂

zuzka84
5. říj 2009

dobre rano,
Evi, me doktorka ted rikala ze pokud by mel malej dokrm , tak by mel kakat kazdy den, tam ze je problem kdyby nekakal ,jinak ne. tak si tak myslim ze stejne by to melo byt i u prikrmu u vetsich miminek , ale jista si teda nejsem ... to jen tak usuzuju

ty jo, dneska nejak nemam naladu na to vecny brebenteni Dadovo , navic nejak moc zlobi 😖 😀

indigo
5. říj 2009

Brý ránko!

Haha Inuš, potrefená husa..... 😀 No hele - v Daniele se prcci maximálně vyřádí, maj prostor, nevíš o nich pokud nechtějí jíst nebo na záchod. V Bazilice se prostě nuděj a otravujou, v lepším případě matky, v horším ostatní lidi a číšníky... ten koutek tam, to je neuspokojí, je to malinký a spíš pro mrňata. Já teda radši Danielu, ale teď už to nepude, to je o zdraví... tak zase začnem na jaře, až bude hezky. 😎 Teď to holt sfouknem v tý Bazilice, nebo víte ještě o něčem, kde by bylo možno býti s dětma?

Zuzi - já tam klidně vydržím celej den, tedy spíš dokud vydrží moje dítě, tedy děti. 😀 Posledně byl podezřele hodnej, Vítek pokousal Janýska, ale Táda byl hodňoučkej... 😀

Míšo - téda, máte vy aspoň jednu klidnou noc? 😒 Aspoň že druhá lumpice spala... S taškama nechvátej, sraz je až ve čtvrtek... 😎

Evi - když to Elence chutná a jí, klidně bych jí dala tý mrkvičky víc, určitě se dneska vykaká. A bude to krásně oraznžový... 😀

cipisek007
5. říj 2009

Indi, když já jsem zvědaváááá 😀 😀 Stejěn musíme do toho zlatnictví, ať je to opravený co nejdřív a je to po cestě. D. pak zůstane s holkama venku a maminka půjde hají, páč tatínek ve středu odjíždí do práce a v noci si odpočine narozdíl ode mě 😀 Momentálně vytuhnul, musím ho vzbudit, jdeme cvičit a krmit. Chlapi hov.no vydrží 😀

indigo
5. říj 2009

Ten můj taky momentálně spí, ale to bude tím, že má noční. 😝 A vzal si ještě 1 den dovolenou, aby mohl jet někam do Prahy (nebo možná do Plzně, ani nevim) koukat na plochou dráhu. Magor. Mu nestačí, že chodí pořád na hokej, a to si ještě stěžuje, že nemá ani čas dojít se podívat do sportovky na volejbal. Tuhle jsem pronesla, že bych taky třeba šla na hokej a on že nemůžu, že mám děti. No pak se mi půl dne omlouval, ale stejně... 😠 😠 😠 😝

cipisek007
5. říj 2009

Indi, to je .... no chlap no. Taky by si mohl vzít jednou oba ven a ty si dáchnout.

indigo
5. říj 2009

Holkýýýýý!!! Mě nedošlo, že máme ve čtvrtek hudebku 😀 takže se buď nezúčastníme nebo dorazíme po 12tý hodině, jestli tam teda ještě někdo bude... 😀 😝

cipisek007
5. říj 2009

Hele a nepřesuneme to?? Abych tam nebyla sama, o srazíku zatím mluvíme jen já, Zuzka a Indi 😅 A já fakt nejpozději ve 12, jako vždy, zvedám krofky.

peda
5. říj 2009

Ahojky
mám hoňky,malá teď usnula a já jí musím za chvilku vzbudit,v 1 máme být v nemocnici na kyčlích a půjdem pěšky,když je tak hezky.

Ty kapky na prdíky probio mají na mimibazaru za 279kč,to je i o dost levnější než v tom ráji plínek,ne?Neumím vložit odkaz,ale paní,co je prodává má ID 151685 a je to Eva C.
Třeba to některá využijete.

Tak zase letím,papa a všem hezký den 😉 🙂 😵

dadunka
5. říj 2009

Holky ahoj!

k těm probio kapkám na MMB pozor, paní je sice má za 329, - i s poštovným, ale neposílá je v chladícím boxu a ty kapky musí být pořád v té snížené teplotě, jinak tam ty potvory pochcípají a nebude to účinné! Takže rdši přes ráj plínek.

My se máme dobře, o víkendu jsme pořádali zapíjecí akci pro kamarády ještě k narození Tády, přišlo asi 25 lidí, měli jsme to na chalupě, takže jsem lítala jak hadr na holi, neděle uklízecí po akci. A jsme o 4tis. lehčí 😅 Ale zase toho dost zbylo, takže to budem ještě tento týden dojídat a dopíjet snad až do vánoc. No Dan má ve čt narozky, tak to použiju příští víkend na rodinnou oslavičku. 🙂

Vypadá to, že rýma mu trochu ustoupila, ale ještě občas něco odsaju a pro jistotu máme i Nasivin pro prcky, ale ještě jsem ho nedala.
Ve čt odjíždíme všichni na dva dny na krajskou konferenci, budeme chrnět v hotelu, chodit na přednášky (hlavně Danovo chachá), uvidím lidi z práce, vypadnu odtud z domova, tak se těším.
Jinak nám nejde kotel, takže večer mrzneme 😠 , snad ještě dnes dorazí opravář a to jsme v únoru za opravu dali 5000,-. Doufám, že tentokrát to bude jen nějaká banalita.
Táda má necelých 6 kilo a měřit mi ho moc nejde jak se mrská a nechci ho přílíš natahovat, tak velkej je akorát. 😎
INDI, taky jsme rovnou na Manduce museli ty záda nastavit, zatím je pořád v novor. vložce,ale už se mi tam zdá dost napáslej, tak to asi nebude mít dlouhého trvání.Líbí se mu tam.
No jinak s čím zápasíme jsou Tádovo pohybové aktivity v noci. Vypadá to asi tak, že se nají a pak se začne strašně mlejt, ruce, nohy, tělo, no hlavně ty ruce a asi tak půl až třičtvrtě hodiny, ke konci už je z toho sám hotovej, jakoby to ani nechtěl dělat a dělo se mu to samo a bulí. ☹ Snažím se ho uklidnit u prsa,ale kroutí se i tam, když ho jakoby pevně stáhnu do zavinovačky třeba tak začnu bulet a já ho v tom nechci nechávat dlouho. Říkám si, třeba má prdíky a pohybama je vyhání, nevím...
Jinak pořád baští á 2-3hod. v průměru tu 9Oku.
JÁJO, tak tys byla na stejném pokoji? 🙂 Kamarádka z ČB taky a její muž tomu pokoji říkal cela, protože je to nejužšší dvojlůžák na oddělení.

cipisek007
5. říj 2009

Holky mam taškýýý 😀

Teda a štve mě, že jsem si objednala tuhle a ne tamtu, někdo si jí objednal a je mooooooooooooooc fajnová!!!

Dadí, jsem ti chtěla poradit, ať malýho stáhneš do zavinovačky a ty to děláš, tak to netuším. Nemá třeba žízeň? Zkoušíš mu dávat občas během dne čajík?

Jo a mám pro vás pozvánku - některé z vás ví, že jsem pracovala a zase budu pracovat v knihovně Na Sadech, v dětském odd. Od 3.11. tam mají akce pro maminky na MD, hlídající tatínky, dědečky, babičky... Akce se bude konat každé první úterý v měsíci. Heslo: Dopoledne strávené v knihovně - Poradíme, pobavíme, ale děti nehlídáme...
Já jsem si už 3.11. zapsala do kalendáře a určitě tam dorazím, tak kdo budete chtít, doražte taky 🙂

peda
5. říj 2009

Tak jsme teď dorazili domů,cestlo jsme vyzvedly Máju z družiny.Kyčle máme ok,tak už na kontrolu nemusíme a já jsem šťastná,že už jí nemusím balit do těch hadrovejch plínek.Má tam toho chudák s jednorázovkou a kalhotkama tolik,že se uleví i jí.

Tak kapičky teda nic.To je jasný,když potřebujou chlad 😉 .Já jen,že jsem tam na ně náhodou přišla a vím,že si objednáváte a že by jste mohly něco pošetřit 😉

Dádí,to je blbý,že si nemůžete večer zatopit,ono už je chladno,zvlášť v domečku.Já už taky přitápím večer před koupáním a ráno.
Tak jste malýho teda pořádně zapili,ten nebude mít ani rýmu 😀 😀 jak bude zdravej 😉 .Peněz je to,za tu oslavu,ale je to jednou,dvakrát za život.
Tak razíte na téměřdovču 😀 😎 tak si to užijte,oni se určitě najdou hodný tety,který si třeba na chvilku vezmou kočárek a budete mít čas jen sami pro sebe.
Elli sebou taky začala v noci šít,sama se pak budí a tím pádem i mě 😝 tak jsem jí teď začala zase dávat do rychlozávinky,sice jí koukaj fajfky,chvilku protestuje,ale spinká mnohem klidněji.
Taky počítám,že budem mít k 6 kg,já jí nevážím.Pije 5xdenně tu dávku se 4 měrkama,asi 120ml.Tenhle týden jí budou 4 měsíce,tak to drobet zvíším,aby mi netrpěla hlady 😀 😀 .

Jé,Míšo,já se teda už tak těším na tašky,já už ani nevím,jakou jsem si objednala 😀 😀 musím se znovu podívat.
Tak ve čtrvtek v tý bazilice?nebo si jí vezmu u mamky v krámu a srazík necháme na příští týden?

cipisek007
5. říj 2009

Pedí, no asi to nejspíš přeložíme, protože holkám se to hodí až kolem 12tý a to já už nemůžu.
Jestli chceš, ve středu budu u našich, tak dyžtak dej vědět a já tašku vezmu sebou, jen mi pošli odkaz, kterou mám vzít, je jich tu 9, no vlastně 7 beze mne 🙂

My už taky večer přitápíme, zapínám topení hodinu před koupáním. Ještě to moc nehřeje, ale drobátko se to tu oteplí.

zuzka84
5. říj 2009

ahoj holky,
tak my na kardiu dobry ... Jsem se ptala do kdy by se to melo srovnat , on "tak do 3mesicu" , ja "a co kdyz ne?" , on "tak se s to neresi az do predskolniho veku" ... takze je to vlastne uplne sumak a stacilo by kdyby jsme tam sli tak ve 3 letech ne 😀 ? no ale tak aspon misto puvodni kontroly za 3mesice nam to protahl na pul roku 😉 .

a letim nebo mi asi starsi dite zabije to mladsi ... hruza co s nim dneska dela 😝

cipisek007
5. říj 2009

Zuzi, to je dobrý teda 🙂 Ale je lepší bejt pod dozorem 🙂
Jejda, chudák Daneček 😀

peda
5. říj 2009

Míšo,tak mám mikado 5.Ve středu jedu ke kamarádce do práce,je to sice ve Vrátě,úplně na druhý straně,ale zajela bych k vám teda.Jen mi musíš napsat jak tam budeš,já netuším,jak se tam zdržím.Ale úplně supr by pro mě bylo po 1 hodině,v půl 2 musím vyzvednout Máru v družině v Dukelský.

Zuzi,nemáš to vůbec jednoduchý....každej věk má svý 😝

cipisek007
5. říj 2009

Pedí, to tam budeme na 100%. Jedeme ráno plavčit a po plavání zůstávám do večera u našich 😉

Jdeme koupat.

indigo
5. říj 2009

Tak teda třeba pátek? To byste mohly? Míšo, Zuzko, Pedíku, Inuš...?

indigo
5. říj 2009

Míšo a jaká taška se ti líbí?!? Doufám že moje!!! 😀 😀 😀 Já uvažovala i nad tou tvojí sluníčkovou, tak není ve skutečnosti tak hezká? 😖

Miška se rozhodla, že nebude spací miminko, dopoledne si drobet zřímne, ale odpo spala 3x 20minut a to je všechno. Tak doufám, že aspoň brzy odpadne a á taky. 😝 Táda už to naštěstí zabalil.

cipisek007
5. říj 2009

Indi, proti pátku nic nemám 🙂

No není tak moc hezká jako na netu a ta tmavě modrá taky není zas tak moc tmavě modrá. Ta taška co se mi líbí má nápisy. NO ale balíčky jsou to správně mini 😀 😀

U nás se už taky spí. David je naštvanej. Uspává on když je doma a dneska mu dávali fotbal Sparta-Slavie a on samozřejmě neviděl konec. Prej - no hlavně, že sis toho hodně napsala. Kurník, chlap jeden. Jen ať si užívá, ve středu zase odjede bůhví na jak dlouho! 😠

cipisek007
5. říj 2009

TOž já jdu do sprchy a k TV, dobrou noc všem 🙂

indigo
5. říj 2009

Hm, tak nápisová je Zuzky... Tak v pátek, doufám že se holky přidáte!!!
A já jdu žehlit, už je to nutný, takovouhle hromadu jsem tu neměla hodně dlouho... 😝

Míšo na chlapa se vyprdni... 😠 😖

indigo
5. říj 2009

Jo Míšo jsou krásně prťavý, co? Mě když už dřív přišla ta Ecozz, byla v normální malý dopisový obálce, jen myslím s bublinama nebo nějak vyztužená, koukala jsem na to a říkám si "hm, tak zase taška nepřišla, ale co může bejt tohle..." 😀 a vono jo, taška... 😀

cipisek007
5. říj 2009

Indi, no já čekala balík jako kráva a vona přišla obálka A4 a v něm 9 pidibalíčků 😀 😀
Hmm, žehlit bych taky měla, ale večer už nic nedělám.

Tož já jdu do tý sprchy a "půjčuju" PC Davidovi 😀