Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

inna12
13. říj 2009

Indi 😀

tak co v pátek třeba na 11??? to by mohlo víc lidu?? 😀 nebo klidně i na 12 🙂

Terez, bych ty vaničky možný zkusila, nebo i tu masážičku, to by se jim taky mohlo líbit, aspon bych sčíhla, jak správně masážovat 😉 kdy jdete na k tý kolářový??

Pavlík spinká, dneska vytuhl i bez jeho řevíku na dobrou noc, aktivita ho asi vyčerpala 😀 a velkej montuje vedle u kámoše ten počítač, no sem na něj zvědavá, dneska ho má dotáhnout a já jdu žehlit bléé

Míšo, tak co David? přinesl kosti? 😀

inna12
13. říj 2009

Terez, jak čte??? to nechápu 😀 mysliš, při pasení jak sleduje vzor na plíně 😀 fanatik 😀

mattty000
13. říj 2009

😀 , jjojo, furt na to musím myslet, jak krásně studuje 😀 ...ve čtvrtek v 15hod...tak co zkusíme?? vaničky? masáže ti ukážu, kámoška je umí.....ale jestli se ti chce spíš na to, tak půjdeme.....nějak mě to chytlo....

inna12
13. říj 2009

ok, to je jedno na co, můžem zkusit obojí, at se kluci nenudí 😀 jéžiš, chudáci..matky bláznivý 😀 😝
se domluvímě vosobně 😉

Pedí, a co čtvrtek nebo ten pátek?? 😀 ja už chci tu Ellču vidět!!!

peda
13. říj 2009

Ahojky holky 🙂
já jsem zase úplně hotová,dneska toho bylo zase nějak moc.Venku je hrozná kosa,vyprala jsem ten fusak po Májovi a odpoledne jsem ho v tý sibírii zkusila a docela dobrý,ale malá se mi tam jakci pomalu nevejde.A to je fusak docela malej.Dneska jsme byly na tom očkování,snad nebudem horečkovat.Malá má 68 cm a váží 5820g.
Tak za měsíc další očkování.

Holky,ve čtvrtek můžu,pátek až okolo půl 12 a v teplákách 😀 😀 ,ale taky bych se mohla pak v šatně převlíct,že bych byla jednou za fešandu
😀 😀 i když mám nějakou depku,pořád mi nic není 😔 ale nebudu fňukat.Dneska je divnej den.
Přišla mi z mimibazaru čepička,taková ta háčkovaná,paní mi jí uháčkavala.Ještě chci objednat zimní a pak jsem si objednala takový chlupatý tepláčky těma ťapinkama,vevnitř je flísek,tak to jdu vyprat.

Plínky-já vrátila vtšechny ty dvojky v tescu,protože jsem se bála,že je neupotřebíme,ale trojky jsou nám obrovský,tak jedem DM a jsem spokojená.Do toho mám ještě pampersky,nějak to míchám...

peda
13. říj 2009

Jsem mrtvola,jdu hají,papa

inna12
13. říj 2009

tak čtvrtek na dvanáctou? co holky ostatní?

trojky obrovský? 😕 na těch jede Pavlík už dlooooouho 😀 😝 a vážit bude ted tak stejně jako Elluška 😀

dobrou všem

indigo
13. říj 2009

Né dobrou... dobrý večer!!! 😀
Čtvrtek dvanáctá vyhovuje. Sice asi nedorazí Míša, ale třeba jo..... 😎
My jedem na dvojkách, ale dodělám balík a další už kupovat nebudu, mám tu 3 balíky trojek, už vlítnu na ně. A mám nějak hrozně malou spotřebu plinek, u Tády to jen letělo, tak 8 plinek na den určitě, co kojení, to kadění, Miška jak nekadí, tak má míň, v noci vůbec nepřebaluju (jsem ráda, že se prberu natolik, abych vystrčila prso a i když kojím v sedě, klidně u toho usnu 😲 😀 , ještě přebalovat... 😀)

indigo
13. říj 2009

Tak teda dobrou...

Míšo doufám, že už je líp a že tu zítra opět budeš první!!! 😎

indigo
14. říj 2009

😲
Tak teda brý ránko!
Míšo!!!!! Kdepak je ti konec? Pořád je ti zle? 😖
A ostatní?
U nás se v noci nic moc, Miška usnula až kolem 1, ale spala až do 7mi (aby ne, když se kojila v 8, v 9, v 10, v půl 11, v půl 12, ve 12 a v 1 😀 ) takže jsem vlastně v noci ani jednou nekojila! 😀 V 7 vstával Táda, ale nechal mě v obýváku na gauči v poloze ležmo, aspoň něco... 😉

indigo
14. říj 2009

Holky tady chumelí! 😲

Kde jste všechny? Se tu sama bojím!!!!! Jdu radši něco dělat... 😀 😝

kacena00
14. říj 2009

ahoj holky!
tak sme se vrátily od naší paní doktorky, dnes se vrátila z dovči, měli sme mít prevenci a očkování a nakonec se z thoo vyvrbilo něco jinýho...potvrdilo se moje podezření - bohužel má cyrilek bronchitidu, teda má chycenou jen jednu průdušku, ale i to stačí...antibiotika mu zatim nedala, vyfásli sme sumetrolin, což je jako biseptol, pro jistotu aby se ta infekce krla, sem ráda, aby se mu to zase netáhlo tak dlouho, pak lontermin, což je nějakej lék kt. je proti otoku dýchacích cest a antialergikum, bude dál užívat hedelix a odsávat budu dle potřeby, i když odsávat moc nejde...kontrola za týden, ale snad se i lepší, dnes poprvé neměl teplotu a poprvé v noci nebyl zpocenej, ale i tak mě to mrzí, všecko je to moje chyba... kdybych jela večer v sobotu domu nebo kdybych si aspoň vzala odsávačku..sem hrozná máma...příště radši budu za hysterku, i kdybych s ním měla odjet v noci v jednu jako teď když mu to začalo...

kacena00
14. říj 2009

ps: ta buchta vypadá vážně bombově, asi ji zkusím, jo a chumelí nám tu od včera 😖

jo a poprvé od šestinedělí cyrda spí v autosedačce i když sme zastavili auto a přenesly ho s tou autosedačkou 😀 škoda že k tomu musí bejt nemocnej

indigo
14. říj 2009

Baru! Chuďátko malý nemocný... 😝 aspoń že už je lepší.

Zuzi - tys tu včera nebo předevčírem zmínila masáže miminek... zrovna teď čekám Petru s Marečkem, jak jsme k ní chodili... 😀 Jó kde jsou ty časy, to byli T a D takoví prťata jako jsou teď M a D... 🙂

dadunka
14. říj 2009

Ahoj! jak žijete? My jsme zasněžený!!! Hnus ☹

Chci se zeptat, kolik vážily vaše robátka -spíše kluci- okolo 10týdnů???
Já právě vážila T. v 9týdnech a 5 dnech a měl 6,3 kg. Všichni říkají, že to je hrozně moc, že by to měl mít v půl roce ☹ Jako má druhou bradu a nožičky mišelinky, trochu kulatej pupek, ale jinak mi nepřijde tlustej.
Denně vypije kolem 700ml Nutrilonu a něco málo mléka od mě (tipuju tak 100ml max.).
Dr. ho viděla naposledy v 6ti neděli a to přibíral kolem přes 400g týdně a prý je na horní hranici přibírání.

Jinak vše ok, baští cca po 2,5-3hod. ve dne v noci, krásně se směje, houká (mně občas taky 😀 )
Ještě si nás od porodu nikdo nepozval na kyčle, divný ne...

cipisek007
14. říj 2009

Hlásím že žijůůů, ale už jsem si myslela, že nepřežiju ☹
Bylo mi hrozně zle. Celej den jsem lítala mezi postelí a WC ☹ Nezbaral ani spolehlivej megasilnej prášek na migrény. Ještě v noci mě hlava třeštila. Ráno jsem asi na 2 hoďky vytuhla a pak se mi udělalo líp, tak jsme vyrazili plavat. D. byl poprvý, byl nadšenej. Barunka dneska ráno bez teplot, takže to měla k zubům (včera měla celý den 37,4) a v noci jí vylezl jeden - ovšem horní dvojka, neskutečný a na druhý straně má další dvojkovou bouli. To dítě bude vypadat jak upír.

Tak my jdeme dlabat a pak ven v nových fusacích, zatím papa 🙂

inna12
14. říj 2009

Baru, jejda, šudík ☹ tak snad léky zaberou hned 😖 a nic si nevyčítej!!!! 😉

Dadunko, Pavlík měl přesně v 9 týdnech 5630 g, tak ted v desíti může mít tak o sto max.o dvě stě víc...a tlustej neni teda vubec, ani nožky nemá baculatý, bradičky taky nic moc, je hodně dlouhej...ale ono se to jináč posuzuje, když je mimi kojení a na UM..a kdo všichni to říkaji??? 😖 dyt se na to vyprdni, tak přeci ho nenecháš řvát hlady ne? čaj mu nesladíš ne? ale přibírá teda pěkně 😀
a o kyčle by ses měla zajímat asi sama a nečekat na nějaký zvání, na to bych se teda nespolíhala, jim to může bejt jedno..nas taky nikdo nezval, ve třech tejdnech sem si sama u dr. vyžádala doporučení 😉 a pak už tu další kontrolu ti objednají ty ortopedi..my jdeme zrovna dneska..tak jste pod sněhem jo? to je vopruz, takhle brzo..ja chci léto 😀 😝 ty zimy jsou s dětma na prdlačku, když jsou takhle prťavý 😒

Míšo ☹ chudinko, je mi tě líto ☹ je hrozný když je ti zle a k tomu se musíš starat o mimča 😖 aspoŇ, Že Barča je okej!!!!

inna12
14. říj 2009

Dadu, vedle v ráčkách je klučík, ten měl v 6 týdnech 6 kg 😀 a to je myslim plně kojenej 😀 neboj, on by měl začít už postupně přibírat míň...ja si teda nedovedu představit, abych takhle malý mimi nějak omezovala v jídle. nemyslim, aby se dávaly sladký přesnídávky ve 4 měsících, jako dává umělkyně, ale mlíčko dávat asi jak má chuť ne??

dadunka
14. říj 2009

Innuš, zrovna jsem na Pavlíka koukala do alba, pěkňoučkej, jste vlastně jen o 6 dnů mladší 🙂
Říkaj to lidi, co koukají do kočáru a nevěří, že mu je 2,5 měsíce, pak doktorka, něco jsem vyčetla na netu a pak tomu už člověk začne věřit sám... 😖 Čaj už vůbec nemá a když ho zezačátku měl, tak měl klasik pytlík vylouhovaný ve vodě, žádnej cukr.
Řvát hlady ho fakt nenechám a i to celkově vypité množství odopovídá tomu, co je na jeho věk udáno na tom Nutrilonu, tak já nevím. Innuš a kolik měříš ty a tvůj chlap? A kolik má Pavlík teď?
No kámošky klučík měl 6kg v 6 týdnech, síla co. 😀

Míšo, kamárdce nejvíc na migrény zabírají kapky než prášky, hlavně, že už jsi ok!

Možná taky zkusím tu Indibuchtu, když jí tu tak chválíte, protože v mrázáku mám tunu rybízu z r.2008 a letošní švetsky, ale ty peču na máku podle mámy 😉

Jo a narvat dítě do teplého oblečení, fusaku a korby Teutonia fakt dobrodružství, ale nakonec se zadařilo. 😎

peda
14. říj 2009

Baruš,koukala jsem,kolik vážil Mareček,je velikej,všeude je s přehledem největší ve svém věku,délka se dřív neměřila a v 6 týdnech měl 4,48kg,v 8 týdnech 5,12 kg,v 10 týdnech 5,57kg a ve 3 měsících 6,58 a v půl roce už 9,78,byl taky na UM,ale už nevím,kolik jsem mu dávala.Pokud ho nepřejídáš,jako že ne,když má 700 ml,tak to neřeš,buď ráda,že mu chutná a že ti prospívá 😵 .Je holt velikej a buď ráda,nebude to žádný tintítko.Kolik měří?

peda
14. říj 2009

To mělo být pro Dádu 😀 😀

Baru,tak malej je stůnkavej?to je hrozný,snad se brzy uzdravý a vyhnete se atb.

Míšo,tak už je konečně líp?

Já si dneska udělala radost a koupila se ryflíky 😵 😵 😵 mám obrovskou radost.I když jsou o číslo větší,než je moje normoš velikost.Asi už bude normoš tahle.
Elli se vzbudila,jdem zacvičit,napapat a na návštěvu za Májovo kamarádem.Už se těším.
Tak zatím papa

kacena00
14. říj 2009

hola hej, jdu si lehnout, bolí mě v krku jak blázen, tak to zalomim, ať ty bacily vyženeme oba, co bych cyrilkovi byla platná nemocná

jinak dadu, já to teď v hlavě nemám, kolik vážil, ale asi míň, jenže náš c. je malej teda do dýlky je krátkej, tak nevim, u mě se to asi těžko srovnává. kolik v tý době vypil nevim, protože sem ho v tý době plůně kojila...já vím, jak to bylo až po třetím měsíci a to jedl podstatně míň, ale to sem i sama viděla že ze žrouta se stal totál nejdelík, tak sem asi prd poradila...

jináč mě zaujala ne bublanina ale ta buchta na odkazu od inky 😉

tož jdu hají, ps: nmy sme taky pod sněhem, je mi z toho ouvej...michal teď nebude moct do práce na kole, takže mi začíná totál izolace...dopr...musíme někde vyšašit (asi vyhrát v loterii) na nějaký auto nebo se tu zblázním!!!

kacena00
14. říj 2009

pedi, mě by snad ani ta atb nevadila, hlavně aby se to zase netáhlo přes dva měsíce, radši radikální léčbu..ale třeba ten sumetrolin nebo jak se to jmenuje zabere..

peda
14. říj 2009

Baru,snad jo,musíš věřit.Tak jste pod sněhem?to je děs,co?já podzim a zimu nenávidím,teda,když zrovna nesvítí sluníčko,nebo nejsme na lyžích.Mám ráda jaro a léto.
A co třeba nějakýho favorita?Ten by nemusel být tak drahej a taky by vás přepravil.Ale je jasný,že i to jsou peníze navíc 😖
Tak Elli ještě pořád spí.V 11 jsem vyrazila ven,spala skoro celou dobu,v půl 2 jsme dorazily domů,ještě jsem jí strčila na terasu a spí pořát...

dadunka
14. říj 2009

Pedí, já si myslela, že to je pro mě 🙂 Díky moc! Tak to M. taky nebyl žádnej vyžloun.
No ještě je otázka, jak moc přesná je naše digi váha, já se vždy zvážím nahatá s ním nahatým a pak bez něj a odečtu to. Já to taky tak beru, že jsem ráda, že baští a prospívá a ještě kord, když mně vzhledově falt nepřijde tlustej, ale vadí mi, jak na to lidi naráží a nenáapdně do mě kérujou. Měří 60cm (domácí dnešní měření).

Já pořád nemám svojí původní váhu, ještě zbývá 4,5kg, ale chtěla bych se dostat ještě níž. Některý rifle zapnu, ale pak nedejchám, tak zatím mám takový přechodný od ťongů.

Taky nenávidím zimu, to si přeju žít v Californii - sunshine.... 😎

Baru, ty jo? Jak se to stane, že se ze žrouta stane nejedlík?
Inky odkaz na buchtu jsem tu nezahlídla, popátrám. Chtěla jsem napsat, že Inky buchtu jsem tu neviděla, ale vypadá to divně že 😀

peda
14. říj 2009

Dáduš,Máje nebyl nikdy vyžloun,není špekatej,je prostě takovej chlap.A mě se to i líbí.Jak píšu,já bych to neřešila.Elli měří teď 66 cm,ve 3 měsících 61 cm.

Já mám právě pořád taky 3,5 až 4 kg,pořád čekám,že to půjde dolů.asi ve svým věku nemůžu čekat zázraky a dneska jsem si koupila nový.Byly mi teda ještě jedny z doby před těhu,ale už jsem měla žal po něčem novým 😝 .

Já to dítě asi vzbudím,nebo co...

cipisek007
14. říj 2009

Tak jsme doma. Fusak dobrý, holky vytuhly ještě než jsme vyjeli z paneláku, páč dopoledne moc nespaly (já je ani nenechala). Jen když se probraly, tak se strašným brekotem, nejsou zvyklý na těsnej prostor.
HOlky, dáváte přes ty fusaky ješět deky? Já ty nánožníky tam mít fakt nemůžu ☹

Dadí a nevíš jaký kapky bere? Já fakt polykám prášky spešl na migrény, jsou drahý jak prase a zatím vždycky zabraly 😒

Innko, naštěstí byl David doma, takže se o holky postaral. Večer jsem volala segře, jestli přijde vykoupat, aby toho neměl D. moc.

inna12
14. říj 2009

Dadu, nevim kolik ted Pavlík měří, ale asi dost, do korby je jen tak tak 😠 v 6 týdnech měřil 61 cm, tak ted po 4 týdnech těžko říct kolik má 😝
ja jsem malá, mam 166 cm, Pavel je vysokej, nevim přesně, ale vysokej, ale jeho brácha a táta ty sou fakt obr, skoro 2 metry maj 😝 tak Pavlík asi po nich bude no...po mě fakt ne 😀 a bráchův Martínek je zase prcíček malej, v deseti měsících měl 72 cm. Doktor švagrový říkal, že víc přibírá než roste, je to takovej budulínek 😀 prostě každý dítě je jiný, vubec to neřeš!!! Táda je akorát, a hlavní je, že přibírá a pěkně prospívá!!! 😉
jinak sme ted byli na těch kyčlích, má to ok, ale holky byl tam chlapeček stejně starej jako Pavlík, s paní se znám, chodívaly sme spolu už na monitory a chlapeček má 8 kg!!!!!! Náš obr Pavlík je proti němu fakt směšnej 😀 😀 😀

Míšo, přes fusak sem měla včera ten nánožník, ale myslím, že to není třeba 😉

Dadu buchta tady http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=21290 je fakt dobrá, jen víc cukru do pudinku a mín do těsta a do zakysanky sem dala vanilkovej 😀 je to výborný studený z lednice
ještě dělam tu bebe střechu tvarohovou to je taky žrádlo 😀 mam ráda takový ty buchty z lednice studený sem otřesná 🤐

inna12
14. říj 2009

a Dadu absolutně když je ted dítě baculatý se to nedá nějak srovnávat, jak bude jako velký!!!! skoro všechny baculatý mimča (nemyslim nákej extrem) jakmile začnou běhat, tak faldíky mizej ..moje kámoška byla fest baculatý mimi a nikdy nebyla tlustá, naopak...

inna12
14. říj 2009

podle mě jsou dnešní malý děti tlustý z toho jak sedí u počítačů 😝 ne z toho, že byly jako mimča baculatý..to je pěkná blbost! my pořád běhali venku jako malý, a jaký sme byli lunti (to že se pak v dospělosti někdo vyžere, to už je věc jiná 😀 😀 😝 ( dneska ty děti to je šílený, vidim to u mladšího bráchy, jenom dřepí u televize a počítače, chodí sice na fotbal, ale je to málo...sou to dneska lenoši, hrozný...