Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
19. říj 2009

INDI, jedem 14.11 😉
No jo nejlíp s jahodama, což...zvíře mi od rána ječákuje a fňuká...půjdem ven snad usne...
Začnu jablkem, dostali jsme od tchánovců...jistě bude E chtnat....tak jdem...hezký den

kacena00
19. říj 2009

ahojky holkY!!!
TAK PŘEDNĚ MÍŠO GRATULUJ K MÁMOVÁNÍ U HOLEK 😵 😵 😵 😵 😵
tiše závidím, ten mlj klouček si na mámu houkne jen když je nejhůř, pchááá a tátuje i před tátou už...a v sobotu řikal dede a včera když děda odešel tak zase dede, de, ale to máma prostě nebude řikat, je to malej zrádce

včera super skore - večer to dítě vykoupu - schválně ho teď myju obden, a ten syčák se navečeří a totálně se zesere... no tak sem ho přelízla aspoň mokrejma ubrouskama, dávám ho ke spánku a zjistím, že jeho čistě povlečená deka je zblitá z odpoledního nespaní - tvářil se ospale tak sem ho tam uložila, výsledkem bylo cestování po postýlce - bohužel na to už taky přišel, zašprajcnutí mezi špruslema na břiše- poblití se

takže večer dostal velkou pochvalu, jak je šikovnej 😀 😀 😀

kacena00
19. říj 2009

jinak s tou návštěvou evi - moje tchyně prosim tě taky řikala, že rozhodně začít s příkrmama a už v nich mít kousky, jestliže chci aby mi pak jedl normální jíslo, já mu dám kaši a už pak nebude chtít jinou konzistenci než kaši - taky dobrá logika...co sem se tak bavila s holkama co maj děti podobně, všude je to stejný..

a ovoce - rozhodně ze zdejších luhů a hájů, jabko sem začínala s mrkví aby to nebylo tak vostrý, a apk sem postupně přidávala- z tropic. sem udělila vyjimku bananu, protože ten asi tolik nedráždí, jo a jinak první skleničky tam maj jabko, hrušku a pak dvoudruhový kombinace, tak v lékarně číhni, a nebo ještě frutpaura a nebo v dorgerkách prodávaj 100% ovoce io od jiný formy, drak je vzhůru končím stop pa

cipisek007
19. říj 2009

Evi, teda, to ja masakrální ta tvoje tchýně. No ale máš na měsíc pokoj. Baba jedna.
To mi připomíná, že musím smáznout tu svojí z fotogalerie 😀 😀

ad příkrmy - jak píše indi, rozvařit jablíčko, rozmixovat. Nebo zkusit naškrábat banán (nebo rozmačkat vidličkou). A množství, no to záleží jak moc Elenka bude chtít, holky si většinou řekly, že už mají dost a když snědly všecko, co jsem měla přichystaný, tak jsem jim víc nedala.
A druhej příkrm jsme dávali ovoce a to dopoledne. Jogurt dáváme odpoledne.

No a vojtění. Přesně jak jsem předpokládala. Už by měly umět to a to a to. Stále jsou křivý, ale cvičte, cvičte, cvičte. Dneska jsme tam byli skoro hodinu!! To se mi ještě nestalo.
Dostali jsme novej cvik na kolínkách - Indi, cvičili jste ho taky? Mám s ním velkej problém, ne proto, že holky zase ječí a tečou jim slzy, ale proto, že já je prostě v týhle pozici neudržím ☹ Obzvlášť Barču. I sestra to říkala, že B. je dračice a že s ní budu mít problém. Takže se modlím, aby zrovna ona na ty kolínka co nejrychlejc vyhupsla, ať to s ní nemusím cvičit.
Je to hrozně blbej a složitej cvik na "poskládání" a udržení. 😖

cipisek007
19. říj 2009

Barčo, děkuju, chvíli jsem přemýšlela, co tím mámováním myslíš 😀 😀 😀

Jooooooooo a Indi, Mišce vyřiď všecko nejlepší k svátku, hodně zdraví a síly!! A ž ejí všechny 3 posíláme hubánka 😵

indigo
19. říj 2009

Míšo děkujem a nápodobně!!!!! 😀

Jo, na kolínkách jsme cvičily, musela jsem to dělat na rohu stolu, jestli je to ono, kolínka pod sebe, zádíčka jsem zalehla, ručičky už si nepamatuju, ale bylo těžký ho tak naštelovat, pořád zdrhal... 😀
Snad se holky brzy rozlezou. Ale teda to "cičte, pořád cvičte..." mě vytáčelo skoro k nepříčetnosti... 😝

Jdu vařit, Tádovi jsem pustila dvd a Miška má důvěrný rozhovor s hrazdičkou, snad budu mít chvilku klid...

cipisek007
19. říj 2009

Indi, taky děkuju 🙂

jojo, to je on ten cvik, na rohu, kolínka akorát od sebe, patičky pod půlkama, jednu ručičku podél těla přidržovat břichem a druhou držet kolmo k obličeji... Hrůza.
Naštěstí sestra říkala, že to budeme cvičit jen chvíli 1-2 měsíce, dokud na ty kolínka nepůjdou samy. Ale i tak je to masakr, až tu na ně zase budu sama, tak já tu Báru prostě neudržím.
Dneska je vyšetřovala i dr., konečně napíše tu zprávu naší obvoďačce, o tu zprávu si říkám od července. Už jsem jim to tam i řekla. A najednou to jde.

Já ohřejvám zbytky ze včerejška, jdu si to připravit 🙂

cipisek007
19. říj 2009

Jééé píše Peťa, Indi, mám ti vyřídit, ať popřeješ všechno nejlepší k svátku Michalce 😵

Jinak píše, že jde dneska koupit Matýskovi homeo na spaní, už si neví rady, nechce se mu vůbec spát ☹

zuzan
19. říj 2009

Ahoj holky, taky se připojuju ke gratulacím všem Michalkám, ať se jim splní všechno, po čem touží 🙂
Jinak se jdeme lehce pochlubit, včera jsme měli první oslavu Vendulčiných narozenin u babičky, tak posílám odkaz na 2 videa - Vendulka vymyslela originální způsob zhasínání svíčky (viz. 2. část) 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=yHTfnASwFyg


https://www.youtube.com/watch?v=4P3sEapmSC0
cipisek007
19. říj 2009

Zuzko, moc děkuju 🙂

Ty videa jsou úžasný!! 😵 To si tu tlapku fakt nespálila?? To bude nějaká cirkusačka a bude plivat oheň, ne? 😀 😀
Prosim tě, prozraď mi, z čeho byl ten dort, já furt přemýšlím, jak to udělat už za 1,5 měsíce 😅

kacena00
19. říj 2009

čauky, tak sem tu, taky se připojuju ke gratulacím!!

Zuzko tak Vendulko je fakt odvážná 😀 😀 😀 přejeme s cyrilkem ať se jí splní všechna tajná přání a ať si ještě užije další oslavy narozenin 😵

jo ještě míšo k plavání- já koukala na nějaký fotky a řikám si, to je srandista ten D. nosí motýlka na plavání, to asi byla nějaká sranda hodina, no a až asi na desátý fotce sem viděla že je to přívěšek 😀 😀 😀

holky co máte starší děti- mám dotaz ohledně plazení- je jaksi vývojově normální že dítě víc zapojuje jednu stranu těla? cyrilek zapojuje při tom plazolezení hlavně pravou nohu, levá je lenošná a většinou ji za tím tělem jen jakoby táhne, jestli chápete, takže to lezení je takový nakřivo, ale řikám si, že je to asi normoš ne? že prostě jedna strana je zapojovaná nejdřív víc a pak až to bude mít "v malíku" tak budou obě makat stejně..nebo co myslíte? mýlím se? mám se na to zeptat doktorky?

cipisek007
19. říj 2009

Barčo, ty jsi kolík 😀 😀 😀
K plazení, dneska zrovna na vojtovce sledovala sestra Báru jak se plazí. Prej víc jde za jednou stranou (sami jsme si všimli, ale nepřikládali tomu nějaký význam) a prej je to tím, že je křivá. Bára se teda už snaží oběma rukama zabrat, ale většinou jen na jednu stranu jí to jde.

Zuzko, jsem prdlouš zapomněla popřát Vendulce. Takže jí vyřiď, že jí přejeme s holkama jen a jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví a síly a příště nějakej ještě vymakanější kousek se svíčkou 😀 😀

kacena00
19. říj 2009

jo a evi z toho ovoce, s některejma příkrmama ovocnejma bojujeme doteď, rozhodně náš kluk teda ovoce nemá radši, někdy se může pomást, ale co mu jako hoooooooooooooooooooodně moc chutná je hruška, tak třeba to je jedno z ovovcí kt. bys taky mohla dát s tím jabkem hned zkraje

jo holky ještě jeden dotaz- je normální že v tomhle věku začne dítě neuvěřitelně prudit u jídla? já sem z toho koilkrát už unavená a nakrknutá hlavně... není to tím, že by neml hlad, ale asi potřebuje dělat bambilion dalších kravin nebo jak mu ještě není dobře?...nevim, každopádně zlobit s tím už když sem byla u kamarádky a to ještě nebyl nemocnej...
ptám se proto, že strávit každej den dvakrát denně nejmíň půlhodinu tím, že průběžně držím ruku, která mi bere plnou lžičku jídla a roztříkne jí po zemi oblečení nebo křesílku nebo narychlo uhejbám s plnou lžičkou jídla před pusou, která začne prskat, sotva se s ní přiblížím k puse (dělá to i věcí, kt. mu šíleně chutnaj a dělá to na začátku jídla kdy má hlad stejně jako v průběhu jídla) mě prostě nebaví... a když přestanu krmit aby se uklidnil - někdy to pomůže, ale někdy spustí jekot, protože chce prostě jíst...tak už mě to nějak vysává tyhlety jeho manýry tak se ptám, jestli ste taky některá u jídla zažila takovejhle...vzdor nebo jak tomu řikat

- ABYCH SE MOHLA TĚŠIT, ŽE TO PŘESTANEEEEEEEEEEEE! 😅 😀 😀 😀 😠 😠 😠

zuzan
19. říj 2009

Holky, moc děkujeme, ještě narozky nemá, až od zítřka za týden, ale měli jsme velikou čtyřnásobnou rodinnou oslavu, tak jsme to vzali v jednom 🙂 V sobotu bude oslava s druhou babičkou a pak až v úterý s maminkou a s tatínkem 🙂
Míšo, dort jsem udělala naprosto primitivní, uvařila 3 pudinky v litru vody a lila do formy střídavě s piškotama a ovocem (banány, jahody a broskve). Ozdobila lipánkem, objednala marcipánovou berušku, koupila hotové cukrové ozdoby (berušky a kytičky) a tím dort nazdobila (ještě vlastně byly marcipánový sloni po okrajích), dám fotku do alba - Vendulka ochutnala jen marcipán, ale hned ho vyplivla, dort si jen tak olízla a víc se o něj nezajímala...
Barčo, co se týče lezení pomocí spíše jedný strany, tak si myslím, že je to normální a pak je asi 99% dětí křivých 🙂 Chodili jsme na mimihrátky a tam tak lezly snad všechny děti 🙂

kacena00
19. říj 2009

hmmmm, aha no tak specielně na todle se teda zeptám doktrorky a jestli mě bude uklidňopvat, že je to normoš, tak si asi zavolám někomu erudovanějšímu 😖 teda jako z oboru

no míšo, jak sem chodila na to plavčo těhotenský tak tam byla jedna předvánoční hodina těhule a ty co měly už i dítě si ho tam přivedly i s tatínkem a dělaly se furt nějaký kraviny, taK MĚ NAPADLO, ŽE TŘEBA TAKY (PARDON caps) nějaká vyjimečná hodina... 😅 🤐 😀

hele holkám už za 1,5 měsíce rok???tykrabe!!no ačkoliv u nás už to bude 8 měsíců a to už mi taky přijde mazec - to už je prá měsíců a bude mu rok, přitom mi přijde, že je to včera co sme si ho přivezli z porodnice..

kacena00
19. říj 2009

zuzi díkec, já si taky myslím, že prostě už se může začít projevovat dominance jedný hemisféry... třeba, jako zajímalo by mě to i proto, že mi třeba přijde zajímavý, kdy už dítě začne preferovat jednu stranu a tak, asi budu muset zabrousit na webu po nějaký vývojovce a půjčím si ji, abych mohla srovnávat a zkoumat a kochat a těšit se a tak 😅

kacena00
19. říj 2009

ale stejnak mi to nedá a tý doktorky se zeptám a pak zavolám kámošce rehábce, stejnak bych chtěla vědět jak s piškotem bojujou - mají o půl roku mladšího kloučka než je náš C.

hihi, takže radši udělat dort takovej, aby chutnal všem a dítěti na to případně plácnout nějakou ozdobu, co by mohlo sníst 😀

kacena00
19. říj 2009

monology nebudou, jdu kouknout, co dělá cyrdovo maso - dnes bude mít k obědu - cuketu, pohanku a kozlečí masíčko z vlastních zdrojů, jestli mi nebude zdravě jíst jako tuhle holky s červ. řepou tak basama s fousama 🙂

zuzan
19. říj 2009

Míšo, já jsem šílela, když jsem to viděla, jak do tý svíčky sáhla, ale nic, úplně v pohodě, utřela se do šatiček a nic se jí nestalo 🙂

zuzan
19. říj 2009

Tak jsou fotky v albíku 🙂 Barčo, já myslím, že piškoty s pudinkem a ovocem může každej 🙂 Nejdřív jsem si říkala, že marcipán ohlídám, aby ho do pusy nedala, ale pak jsem se na to vykašlala, jednou musí ochutnat všechno a spustu věcí už teď vůbec neřeším - třeba před týdnem měla k obědu rajskou s houskovým knedlíkem 🙂 Sice se snažím lecos dodržovat, ale už ne tak přehnaně 🙂 S tou dominancí hemisfér by mě taky zajímalo, jak to je, protože Vendýsek dělá určitý činnosti jen a jen levou rukou, ale jiný zase převážně pravou, tak jsem se děsila, že bude levák (jasně že by to nebyla žádná tragédie, ale přece jen praváci to mají snazší - viz. škrabka na brambory 🙂, ale je to činnost od činnosti 🙂

indigo
19. říj 2009

Zuzan - jsou i škrabky (a vůbec dost věcí) spešl pro leváky! Jsem pravo-levák , zrovna o tom tuhle byl dokumet v tv, jsem přesně ten chlap v tom dokumentu! 😀

Jinak všechno nejlepší Vendulce, i když rok teprve bude... 😎

A my děkujem! 🙂

Baru já myslím, že drtivá většina dětí to začne dělat jako Cyrda, prvně zapojuje jednu ruku, časem druhou, prvně se odstrkuje jednou nohou, časem oběma. Ale jestli je to "problém", nevím. Táda byl to samý, ten měl ještě nějakej problém s koordinací pihybu, jako že při plazení (a pak při lezení) by se měla dát dopředu jedna ruka, pak druhá a přitáhnout. Pak při lezení střídat ruce (a nohy). Táda dával dopředu obě naráz a dr se dost bála, že nebude mít takový to co nevím jak se tomu nadává 😀 prostě když jdeš, tak automaticky dáváš dopředu pravá noha - levá ruka a naopak.

Dort k 1. narozeninám - já udělala v misce tuhou směs z lipánka, jogurtu a nadrcených piškotů, ab to fakt bylo tužší, dala do mističky, vyklopila, nazdobila... 😎 a takhle to vypadalo 😀 akrát mě sr*lo, že zrovna nikde neměli čerstvý jahody... 😝

indigo
19. říj 2009

http://www.tadeasek.estranky.cz/fotoalbum/prvni...
teda takhle... to vypadalo... 😀

petreva
19. říj 2009

Jééé já taky hratuluju Míškám, všem 😵 a Vendulce k prvnímu roku!!! To je nostalgie, Zuzko, viď 😵
MÍŠO, to je krásný Máma. Ono je s těma dětma všechno krásný... ty jo, takovej blbej cvik jste dostali? Snad to pomůže a brzy se ho zbavíte!!!
INDI, jooo tak takovej dortík bych taky mohla! Je to mnohem lepší než když vidím ty máslový hrůzy a děti se v tom patlaj!! Takhle si může s klidem dát i mrňous a je to 😉
ZUZKO, to byla princeznička na oslavě! A odvážná 😀 ještěže se jí nic nestalo!!! Jsem na tebe myslela, byli jsem u tchýně 😠 jak roste baráček? Není už zima? I když chlapy, když pracujou tak jim ruce můžou umrznout, což??
BARU, heleď až něco zjistíš o tom lezení tak dej vědět. My jdem zítra k Dr. a chci se jí zeptat na něco podobnýho. Elenka začala "šoupat" levou ruku za sebou. Normálně na ní "stojí" a když ji chce dát dopředu,otočí jí na hřbet ruky a šoupne jí. To nedělala. Jsem stejně postižená jako ty..profesně...ale já nedostudovala a nepracovala v oboru, takže jen tak co jsem pochytila na praxích ve škole a v životě...taky jak mám toho postiženýho bratrance, tak vidím kde co 😅

cipisek007
19. říj 2009

NO vidíte, takhle se plazí všici děti, a na vojtovce vám řeknou, že je to problém. Tím pádem by měly vojtit všici děti. Ach jo, já už tam nechcu chodit ☹ ☹ ☹ Dřív jsem z návštěv tam byla zase nabitá energií na další měsíc a poslední 2 návštěvy už je to fakt vopruz a já jsem z nich vždycky smutná 😖

Indi, tak ten dortík vypadá luxusně, asi vyhraje, aby ho mohly i holky vochutnat 🙂 A dospělákům koupím zákusek a bude.

Barčo, hrozně to letí. Loni touhle dobou jsem si válela šunky u našich a jen četla nebo čučála na bednu a teď ani nevím co je to knížka a televize 😅 Ale Berušky moje zlatý bych nedalai když s tím občas straším. Teď jak mamákujou tak mám vždycky slzy v očích 😵 😵
A jak chutnalo Cyrdovi kůzle a pohanka?? Taky jako holkám s červenou řepou? 😀 😀

Chtěla jsem holkám koupit červenou čočku, dneska o ní mluvili v TV (David poslouchal) a že prý je vhodná i pro těhotné, kojící a kojence. Že nenadýmá. No a ono půl kila stojí 65Kč!!! Tak já se zatím dívala jen u nás v BIlle, ale i tak je to masakr. Jsem jí zítra chtěla holkám udělat a prdlajs. 😠

zuzan
19. říj 2009

Ahoj Evi a Elenko 🙂 Baráček už moc neroste, teď jsme dělali asi 2 měsíce plot - je to délka cca 55m a dělali jsme ho ve dvou, tak to šlo pomalu a už se mi o lopatě, míchačce a betonu i zdálo, ale boční je hotovej a teď nás před zimou čeká ještě přední do ulice, zámkovka před barákem, ať nechodíme blátem a můžeme zajet do garáže, tím pro letošek venku skončíme a přes zimu budeme pokládat podlahy a na jaře se stěhovat 🙂
Indi, díky za přání 🙂 Jasně že i jako levačku bysme Vendulku nemilovali o nic míň, jen tak nějak mám vnitřní přesvědčení, že praváci to mají snazší 🙂))

cipisek007
19. říj 2009

A jsem na.sratá na ČP!!!! 😠 😠 😠 Normálně chodím na poštu a posílám balíčky s tím, že řeknu - prosím poslat doporučeně. A dneska mě ta kráva místo 37Kč skásla o 49Kč a poslala to ne jako doporučenou zásilku (37), ale jako doporučený balíček (49). Přitom to bylo v obálce A4 a vážilo to 407g. Koza jedna nebeská 😠 😠

cipisek007
19. říj 2009

Ty voe, to je dneska den od rána. Na vojtovce prudí, ČP mě naštvala a teď volal D. že mu volala máma a že mi přeje všecko nejlepčí k svátku. TO nemůže zavolat mě???

kacena00
19. říj 2009

hoooooooooooooooj!!!!

tak Míšo docela mu to šmakovalo, masa teda v tom bylo aby to hledal mikroskopem, ale myslím, že asi se to nemá přehánět, páč z jedněch zdrojů dětem do roka maso nene a jinej zdroj jojo a já si myslím, že když mu ho dám s rozumem, tak porč ne, páčto teď ho zrovna potřebuje, dkyž se víc hejbe aby mu narostly svaly ne? takže v tom má kostičku masa a je to navařeno dycky na dva dny. a já mám z toho super pocit, protože dokola brambory a něco a nebo kupovaný mi nebavilo 😝 tak se těším, až vykopeme řípu ze zahrady a zkusim mu ji dát

evi, já sem celkem v klidu, ale pak se mi něco nezdá, na něco přijdu a začnu pochybovt a strachovat se... to má asi každá máma ale pak když něco pochytíš z blízkýho okolí či z práce, tak je to potom průser a vidíš kde co... jinak já tu specku nedostudovala...letos sem si zažádala o ukončení studia, abych neplatila 16000 za další semestr, protože já prostě nemám na tu anglinu 😠 chodila sem loni na doučko, ale stejně sem nikdy neskončila dál než u písemky a na ústní sem se nedostala a pak to přebral týpek, co udělal ještě složitější jen zápočty a navíc nás bombardoval emailama o plagiátorství a bylo to samý bububu a abych se vůbec mohla přihlásit na zápočet musela bych nejúr absolvovat nějaký zkoušky a úkoly v e-learningovým systému...byla sem z toho dost vypsychlá a dálkový studium na specce pro mě ve třeťáku tímto skončilo..chybaěla mi jen ta anglina a odevzdat bakalářku..co už, stjnak bych v tom asi dělat nechtěla, už sem z oboru byla lehce přepracovaná..jenže teď sem v podstatě bez vzdělání, takže sem zvědavá, kam se vrznu za ty dva a půl roku... ☹ 😒

zuzko ten dotrtíček si teda zkusil 😀 😀

a Míši taky vám přeju všecko nej!!

jo a evi, kolik měří teď elenka???

kacena00
19. říj 2009

tak teď si čtu na druhý diskuzi, že prej je to křivý plazení asi normoš a druhá holčina mi píše, že její holčička taky nejdřív vláčela půlku těla za sebou jak mrtvou a teď už prej je to ok, jak voják v minovým poli 😀

a prej bojkot a kraviny u jídla maj taky a ta jedna co má už holčičku větší tak psala že prej to taky u nich bylo a to prej dost dlouho...se děsím toho, co znamená dost dlouho???? uffffffffff

cipisek007
19. říj 2009

barčo, tak my teda s jídlem problémy nemáme, jen Terka občas bojkotuje jogurt. Třeba ho měsíc jí normálně a pak najednou vyvádí, nepolyká apod. Takže teď je zase na mlíku 😒
A to plazení je asi fakt normoš. Já jen co mi dneksa řekla sestra na vojtovce, a jak to čtu, tak by asi byly holky nenormální děti, kdyby jsem se plazily vzorově. Barča taky za sebou tahala jednu nohu.