Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
26. bře 2009

Takže holky, pokud to vyjde a já budu mít na tu Zuzku ze Slovenska kontakt, tak mi písněte, kdo všechno byste měl o ty kapky zájem. O poštovný se pak rozdělíme. I když je blbý, že většina je mimobudějckých ☹ Bych to pak musela rozeslat.

cipisek007
26. bře 2009

NO to se ještě domyslí, jestli to vůbec pro mě udělá 🙂

Jdu do hajan. Všem dobrou noc 🙂

indigo
26. bře 2009

Míšo taky máme na Slovensku příbuzný, tchán pochází z Tater, tak přes něj by to taky asi nějak šlo, ale obávám se, že to všechno bude nadýl a než dorazej kapky, lumpošlám bude víc jak půl roku a dávno budou mít po problémech. 😉

kacena00
26. bře 2009

evi ty kapičky probiotický mi moje- teda Cyrilkova doktorka nedoporučovala dát dřív jak od měsíce vzhledem k tomu, že v tom sou bylinky, tak abych takovýho maloše necpala bylinkama kvůli případný alergii

to polosedění - máš podložený nožky? na židli např? právě abys hrázi ulevila...a nebyl na ní takovej tlak

jo strašpy tys o pipce psala myslím? o těch stehách, zkus kontaktovat nějakou porod. asistentku u vás, mě se tím, že mi je PA vyndala nesmírně ulevilo, to bylo malýmu 14 dnů necelejch

jinak náš malej měl podle UZ taky kyčliky v pořádku, ale široký balení se tam doporučuje automaticky a já ani nevěděla že jinde se to automaticky a preventivně nedává...

jinak naše brečení- dala jsem si mravenčí práci a přesně si dnes vedla evidenci - kojení od kdy dokdy, rozbalení a hraní si pod hrazdičkou, uspávání, spaní, i kakání sem si psala abych mohla rozlišit jestli nepláče kvůli tomu že je nevyprdnutej- holky začala sem znova pít kojočaj, strašně si zvedla tekutiny, malýmu sem dalaz jednoho, pořád hledal a tak sem dala z druhýho a tak se jednak zase víc rozjkojila ale hlavně mi spinká už od 17 30 😵 😵 😵 😵 díky tomu že sem si to psala a zkoušela kojení z obou prsou sem přišla na to, že už několik dnů sem malýho měla hladovýho...a opět se mi vrátilo to pnutí v prsou, který už sem neměla ale myslela si, že se mi jen prostě už laktace nějak srovnala a už nebudu jak doly buster

a to že mi malej usínal při kojení přes den (asi po 4 minutách) bylo nejspíš tím, že jak byl hladovej- nespal a tím nespaním už byl natolik vyčerpanej, že nevydržel sát, takže dnes byl i z tohoto důvodu neustále u prsa, sál 4 minuty, trochu se prospal, pil zase chvíli, prokopnul se nahatej, zabalila sem ho, zase pil..tak sme dnes fungovaly celej den, pokud sem ho zrovna nekonejšila, ale snad to už bude dobrý, jen mě mrzí, že sem ho nechala hladovět nejmíň od úterý... 😖

a strašpy tobě spinká? nepláče? jen málo odstříkáš po koju? jestli jo, tak buď v klidu, tím odsáváním si tu produkci zvedneš 😉

jinak evi já chci odsávat, abych třeba znovu mohla začít chodit na tanyny nebo aby sem mohla odjet na nakup a nebejt ve stresu, že začne řvát aby se o něj mohl postarat michal

kacena00
26. bře 2009

ještě pro blbku prosím radu - flašky a odsávačku mám sterilizovat ve vroucí vodě? musí bejt kojenecká? jak dlouho se to vaří? nemáme mikrovlnku. a parní sterilizátor se používá jedině s mikrovlnkou?

indigo
26. bře 2009

Kac - sterilizátory nejsou jen do mikrovlnky, tohle jsou první 2 odkazy co mi vyplivnul google, bude jich víc....
http://www.zdravotnipotreby.cz/detske-a-kojici-...
http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/sterilizator...

Jinak ve vodě stačí z kohoutku, povařit cca 5 minut. Týjo Míša tu zrovna dneska házela odkaz na video jak se vyrovnat s prdíkama a zahlídla jsem tam i jak vyvařovat, zkusím to najít.

indigo
26. bře 2009
indigo
26. bře 2009

Mizim, dobrou! 😎

achalteke
27. bře 2009

Dobré ráno... 🙂

lenkacar
27. bře 2009

dobré ránko vám všem 🙂

lenkacar
27. bře 2009

a holky je nutný po kojo odstříkávat? aby se třeba dělalo víc mléka?

straspytelka
27. bře 2009

ahoj odkaz na kapky je možno platit i přes účet http://www.mojalekaren.sk/shop.php?txt_search=b... jdu krmit pak přídu pa

inna12
27. bře 2009

taky přeju pěkný ráno 🙂

já jdu v 11 k zubákovi 😖 d to mám ale radost....

Kapky jsem zapsala (Jájo doufám, že už máš poznamenáno 😀) a nechám si je na červenec dovézt od příbuzných, na léto sem jezdí, tak to vyjde akorát, kdo byste je v červenci srpnu chtěl, tak dejtě vědět! Není problém jich dovézt víc 😉

papa a hezký den

achalteke
27. bře 2009

Inuš no samo že mám..... 😉 hele já bych je brala, páč v červenci by mi to stopro bude stačit (tedy doufám) - to se ještě domluvíme 😉

K zubákovi, jo? Tak to nějak přežij, držím palce - taky už se tam budu muset dokopat, jinak mě mudr už sežere 😀

indigo
27. bře 2009

Dobrý ránko!

Leni není to nutný, asi jo, když mrně dojí tak zbytek doodstříkat. Nebo když je mlíka moc moc tak taky, ale čase se to srovná tak, že se dělá tolik mlíka kolik mrně vypije. 😉

indigo
27. bře 2009

Strašpy tenhle odkaz jsme včera zkoumaly a nepřišly na to, jak si to nechat poslat do ČR, je tam jen Slovensko...

Mno ale možná využiju nabídky Inuš, uvidím, zatím je fakt nepotřebujem... 😎

inna12
27. bře 2009

jojo, holky určitě s tím počítejte 😉 To není problém, já vám pak dám vědět až to bude aktuální!

pa jdu se vychystat k tomu trhačovi 😀

inna12
27. bře 2009

Jáji, já tam už musím, začal se mi mám pocit odhalovat krček a to teda nééééééééééé 😠 na zubech mi docela záleží, čistim jak šílená a toto 😠 tak jsem se odhodlala a jdu no..jsem zvědavá co se s takovým krček dělá 🙄 nechci to radši nechávat bejt, to by asi chudák zuban odnesl....kdybych neměla tohle, tak prej objednává na začátek července!!!! to už budu mít možná porozíno haha...tak aspoň to sfouknu při jednom...ale prý se má chodit dvakrát, jsem slyšela, nebo, že je na to nárok, ted nevím...

indigo
27. bře 2009

Jo Inuš, v těhotenství máš nárok na 2 preventivní prohlídky, ale jinak tam můžeš klidně chodit každej tejden ale budeš platit těch 30,- 😎

straspytelka
27. bře 2009

Holky tak já to vyzjistím, jak to kupuje Deniska-ta kamarádka 😉
Innuš, tak ať ti zubař moc nezrasuje ústa 😀
Holky, já nepoužívám odsávačku vůbec 😒 myslím si, že problem žednej nemáme 😉 ZATIM 😉
Jinak strelizuju tak, že na dudlíky a odsávačku hlenů naleju vodu z konvice 😀 nic nepřeháním, zase úplně sterilní všechno není dobře 😉 Pamatuju si, jak moje segra všechno pomalu myla savem a nakonec má jedno dítě 18let holku a je alergická snad na všechno a astmatik 😠 takže asi tak... 😵

indigo
27. bře 2009

No já když nad tím tak přemejšlím, tak odsávačku mlíka jsem neměla, hlenovou jsem jen pořádně vymyla horkou vodou, dudlíky jsem cca jednou za 2 dny přelila v sítu vodou z rychlovarky. Lahve jsme začali používat až po půl roce a to už jsem nějak nehrotila, vyvařila flašky se savičkama občas. Jak píše strašpy, nemá se nic přehánět. U těch malinkejch miminek jo, to flašky vyvařovat deně, taky to budu dělat, jestli budou lahve potřeba (pevně doufám, že ne... 😖 ). 😎

kacena00
27. bře 2009

holky díky moc za rady 😉

inna12
27. bře 2009

😝 tak jsem doma od zubáka 🙄

No ještě, že byla tak zlatá a hodná (měla jsem jí poprvé, náš pan Dr.přijal novou a jsem ráda, byla suprová), protože jsem vubec jsem nečekala, že takhle dopadnu 😖 krček je ok, ale zato stolička jedna 🤐 oboustranej kaz, prej hlubokej, tak mi na ni klepala, coz mě vubec nebolelo, to se divila, že to tak zlý nebude tedy, tak jsem dostala injekci a dělala mi ho přes půl hodiny... 😖 tak prej to bylo za pět minut dvanáct, že se kaz takhle chytil!!! Jakože budu mít double velkej kaz v jednom zubákovi jsem fakt nečekala...byla jsem na preventivce nedávno, někdy loni před těhu a nic a ted toto! Ty zuby se fakt daleko víc kazej, takže mezizubníma štětkama musim šůrovat denně a ne jen jednou tejdně 😠

takže Jájo! neotálej a pěkně šup šup k zubáčkovi 😖 at nepřijdeš zbytečně o zoubek taky třeba... 😉 kdyby náhodou si kaza měla, tak ti dá umrtvovačku a necítíš fakt naprosto nic!

jo a platila jsem 930 kč (!) , taky dobroš ne? 😠 😠 😠 za vyvrtění jednoho zubu---dobrý 🙄 a ted mám hlad a nemůžu se nažrati 😠 😖 😀

achalteke
27. bře 2009

Inuš ty jsi šikulka statečná 😉 jo půjdu taky, stejně mi najde max nějakej kaz, ale počkám po výplatě, páč tam třeba nechám taky majlant 😀
Jo a mezizubní kartoše nemusím prý používat, páč mám prý velký mezery mezi zubama 😀 ráno čistím klasika a večer elektrickým vrčákem 😀

ty jo já od rána žehlila, teď jsem zmákla oběd, umyla nádobí a ve dvě půjdu kafovat, páč kámoška už hlásila, že byla s prckem ve Větřní na plavču a nezapomněla zajet do krumlovský cukrošky (nejlepší cukrárna na světě), takže si dáme do nácků 😉

indigo
27. bře 2009

Tý jo já se taky ještě ani neobjednala... 😖 dám si to jako předsevzetí do příštího tejdne... 😀

lucie.krajcarova
27. bře 2009

holky, sorry že vám sem lezu, nebyla tu teď někdy Helik3? postrádáme ji v našem tématku Duben 2009...

achalteke
27. bře 2009

lucie taky Helíka postrádáme, ale podle posledních zpráv jsou ještě v celku a že má moc práce, ale prý v nejbližší době už zajde, takže určo i k vám 😉

kroupinda
27. bře 2009

Ahoj kočky tak vás zdravím...dneska jsme vezla přítele k doktorce a v pondělí jde ležet na 3-4 dny do nemocncie aby mu udělali všechny vyšetření ☹ ....tak mi bude smutno ale hlavní je aby přišli na to proč to má...jinak se dají určo koupit ty kapky i v německu se zkusim zeptat známý co tam bydlí at se mi tam zeptá v lékárně...Inníku to tě obdivuju já byla před 6 lety na operaci v budějovicích se zubama tam mi uštípli kus čelistní kosti a marodila jsem s tím 2 měsíce se silnýma atibiotikama,za půl roku další komplikace a tak 5 let jsem nebyla u zubaře jak se bojím jsem ostuda vím to ale mám jen jeden kaz a zdraví zuby po tátovi 🙂 😉...

achalteke
27. bře 2009

Kroupi brrr až mě polila hrůza - takový komplikace se zubama. Pro mě je taky zubař za trest, ale co se dá dělat, každopádně injekce to jistí.... 😉

lucie.krajcarova
27. bře 2009

Díky za zprávu, zkusím ji napsat 🙂