Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

straspytelka
9. dub 2009

Vrátila jsem se zpět od dr, ouška prej ok, že to už mazat nemám, že to zaschne a zahojí, když ne, zase začít mazat a pak jedině výměna náušnic, jinak máme už 4650g a to nenajedený zase se zubyla na doktora-teda ta snad bude na starší mužský bo co mlíčka mám perj dost, jen je asi více unavená k tomu večeru a stačí jí jedno prso...no to bych neřekla, když jí dám dudlík tak tahá jako blázen...no asi jí budu dávat jen z jednoho a pak se mi teda probere dřív no, uvidím, jinak kojení v sedě už nám jde hurááááá holky, otiskla jsem nožičky, ale ty ručičky to je děs...nejde mi to ani jí to natřít barvou a ona dává pořád pěstičku i ve spánku Včera jí můj muž říkal, že když zlobí a pláče a nechce papat, tak že jí nic nekoupí hezkýho, no kdyby jste to viděli, co udělala za obličej a pak následnej řev, to jsme se museli smát, protože Jirka se jí hned omlouval, že to nemyslel vážně, že jí koupí všechno všecičko...pak dodal, to jsem neměl říkat- je to ŽENSKÁ JAK MÁ BEJT, parádnice no má nás omotaný hezky

peda
9. dub 2009

Tak jsme konečně doma,celý den jsme někde lítali 😵 ale bylo to fajn 😵 😵
Zase jsem zaplula do zahradního centra a nechala tam zase peněz,jak želez 😠 😠 .Ale vytahat to domů,do 6 patra je očistec.

Petruš.Mája jde na tu uzdičku 19.5,má být pak 2 dny doma,to se mu bude líbit nejvíc,to je bolestný největší 😅 pro něj,že se uleje ze školy.
Tak to nevím,jak ti to malej vypije,nemá to žádnou příchuť,ale já na tom byla před 30 lety 😀 😀 ,třeba to nějak přichutili,ale moc tomu teda nevěřím.Já s Marem nemám problém,ten mi vezme jakejkoli lék,smektu,bylinkový čaje,je fakt zlatej,na tohle všechno.A když mu něco šijou,tak ani nepípne.Zkus tam třeba brnknout a zeptat se jich,jestli bys to nějak nemohla přisladit,nebo ochutit.
Petruš a Mája miluje bramborovou kaši,nebo třeba pudink,a co masíko,třeba to kuřátko rozmixovat,jak jsme to dělali dětem?Nebo nějaký ty masový příkrmy,jestli by to jedl?Nákyp?
Petruš,m si došli na oběd,tak to jsem tě asi moc neinspirovala 😀 😀 ,zítra budu dělat kotlety na žampinech,v sobotu řízek,v neděli velikonoční hlavičku a v pondělí kachnu.Tak asi klasika.

peda
9. dub 2009

Holky a prosím,co to je v těhuprůkazce to NST?

Jdu umýt okna v kuchyni,dopraly se mi záclonky a přez okna už není vidět.Památkáři nám nepovolili okapy 😀 😀 magoři ve vykířích a voda ze střechy leje přímo na parapety a pak to všude cáká 😠 😠 a já musím mýt pořád okna jak blb.
Tak zatím papa

peda
9. dub 2009

Strašpi,tak u dr dobrý,ne?To je moc dobře.A manžílek z maličký taje jak ledovec,to je hetkýýý 😵 😵 😵

cipisek007
9. dub 2009

čao holky,

tak jsme dneska byly Vojtit. Terezka je prý moc šikovná, jen Barča drobet je opožděnější, ale prý se to cvíčem dožene. Prej by už měla pást vzorově koníky, ale moc jí to nejde. Je opřená jenom o pěstičky a přepadává na pravou stranu. Ale aspoň jednu dobrou zprávu pro nás ohledně Barči měla - zatahuje se jí pupeční kýla, měla jí hodně velkou a už se zatahuje dovnitř 🙂

Tak já toho dneska mám plný zuby, jsem utahaná jako kůň. Mamce nebylo dobře, tak jsem musela u našich vařit 2 obědy. Takže rovnou dobrou noc všem 🙂

menny
9. dub 2009

Jé Míšo taky jsme byli dnes vojtit 🙂
Bohužel jsme teď poslední týden toho moc nenacvičili, ale potkali
jsme se v nemocnici, když tam byl Davídek, tak když nás tam
viděla, naprosto chápala, že jsme cvičení moc nedali, prý to
lehce doženem, tak jsem zvědavá. Mrzí mě to

Děkuju za rady ohledně jídla pro Davídka. Je to s nim těžší v tom, že
je dosti vybíravej. Mléčnou rýži, ani nákyp mi nesní, pudink taky nechce ☹ a maso mě napadlo rozmixovat,
ale on ho prostě nechce ☹ nutit mu ho nechci, uvidíme snad se na něj brzo chuť vrátí. Jí pacholíky, přesnídávky,
jogurty s rozmixivaným ovocem a strouhám mu jablka, škrabu banán, ale nic ho nezasytí. Kupuju i nutridrinky.
Zkusim se poptat v nemocnici jak je to s tou kontrastní látkou, jestli jde ochutit. Kolik si toho Peťul pila?
Mája je dobrej, že spolkne cokoliv. Davča si radši nechá píchnout inijekci, než aby polknul prášek nebo sirup.
Marečkovi držim palečky, ať to řezání uzdičky dobře zvládne. Je to šikula

Mažu hajat, jsem utahaná jako koťe.
Brou kočky

straspytelka
9. dub 2009

Pedí, no z malí je unesenej, ale že by mi s ní pomohl, třeba jí vzal ve na hodinku, nebo přebalil, nebo vykoupal, o domácích pracech ani nemluvím, co nejsem těhule- nic sem nesměla dělat- tak jako by všechno zapoměl nebo co 😠 a nesnáším keci typu: JSI PŘECI DOMA NA DOVOLENÉ 😠 nebo, co doma celej den děláš 😠 😠 no nebudu se rozčilovat že, stejně jsou všichni stejný, nebudu si nic nalhávat 😒
Dobrou kočky, a nebojte, vojtění doženete 😵 😵

menny
10. dub 2009

Dobré ráno
Strašpy tyhle keci taky u nás občas padnou 😠
Když byl Davídek mimčo, tak jsem dálkově studovala a manža
se ty dny, co já byla ve škole o něj staral. Teprv pak mu došlo, že je to
celkem fuška a žádný leháro. Teď zas když byl Davídek v nemocnici a já jezdila
jen na kojení, hlavně ten první den, kdy šel Dáda pod narkózu, tak manža musel s Matýskem
fungovat. Největší škola byla, když se Matoušek podělal až na záda 😀
A co. Přebalil ho, co mu zbylo.
Zkus manžu nechat se Simonkou dýl samotnýho 😉
Aby poznal, že když seš doma, že se neflákáš.
Chlapy jsou hrozný...musíme si je trochu vycvičit 😀

Leni, když byl Davča malej, tak takovej kočárek na dvojky byl.
Dal se rozdvojit a taťka s maminou vezli každej jeden. Nejsem si
úplně jistá ale asi to dělalo chicco. Jestli se vyrábí teď nevim, ale
je to dost praktický.
Tak dnes 5tý den...za chvilku budeš testovat...to uteče

Míšo super zprávy s kýlou 🙂

Matýsek dnes pěkně pročural plýnu, tak už peru.
Během dopoledne chci zajít k doktorce. Malej má furt nějaký bolavý
očíčka, furt mu z nich teče. Když přídem z venku má je červený i kolem očí.
Napadlo mě aby to nebyla alergie? Mohla by se projevit užu tak malýho miminka??

Dnes jsou Matouškovi 2 měsíce 😵 😵

indigo
10. dub 2009

Hezké ránko!
Tý jo Matoušek je už je dvouměsíčňák, to to letí!

Jo chlapům to fakt nedojde, dokud se nemusí starat. Já takový řeči slýchávala taky, dokud jsem neomarodila a se čtyřicítkama nebyla schopná vstát z postele. Tak se taťka staral, malýmu bylo 7 měsíců. Zvládl to parádně, jen nezvládl nic jinýho - dojít nakoupit, připravit oběd, o úklidu ani nemluvím... tak až pak mu docvaklo, že mateřská dovolená fakt není dovolená. 😖 😎

straspytelka
10. dub 2009

Ahojky holky a kluci 😵
Menníku, že posíláme matouškovi i Dádíkovi pusinku 😵 😵
Indi, a kojila si při těch horečkách? By mě zajímalo ,jestli se dá kojit, když má člověk teplotu...
Já dostal MS,ale takovou divnou, mám to hodinu, že ze mě leje, no a pak zase nic 😖 včera jsem přišla domu z města a měla jsem kalhoty celí špinaví 😢 ☹ 😒 páč jsem měla jen mini vložtičku, ty jo, už mě to ser...do kdy jako budu nosit vložky doprčic 😠
Jsem se naštvala a dneska mizím k rodičům i s malou, ať si tu dělá co chce 😠 stjně jen aukruje, nebo čumí na ženský na netu 😠 😖 chjo, vím, že nejsem kráska, ale toto mě uráží, kdyby to aspoń dělal, když je tu sám, ale on na to kouká a je mu fuk, že tu sem... ☹
Jsem si postěžovala- pardon....už mlčím 😉

indigo
10. dub 2009

Strašpy jen si postěžuj, to je třeba... 😠 no nemáme to s těma chlapama jednoduchý, co? 😖

Při těch horečkách jsem se snažila kojit, ale malej moc nechtěl, asi mu nechutnalo mlíko. Navíc se začalo hodně rychle ztrácet, takže jsme celý kojen kvůli tý nemoci ukončili. ☹ Moc mě to mrzelo, ale kojila jsem půl roku plně, pak ještě chvíli při příkrmech, tak aspoň to. 😉

indigo
10. dub 2009

To krvácení je nahouby, já dostala cca 5 tejdnů po porodu (přes plný kojení) regulerní mrchu 😠 ale pak mi dala na dalšího půl roku pokoj. Vydrž ještě tejden dva a snad budeš mít klid. 😉

petreva
10. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

cipisek007
10. dub 2009

Ahojky holky!

Tak mám chvíli klidu, než se mi zase ty moje krásný usměvavý hladový dračice vzbudí 🙂 (bejvá pravidlem, že si zapnu PC a jsou vzhůru 😀)

Peťo, Matýsek má ještě času dost na dohnání vojtění, neboj. My jsme s holkama taky necvičili, když tenkrát byly nachlazený, měly kašel a rýmu a jsou v pohodě. 🙂
A že Matýskovi posíláme všechny 3 pusinku k dnešnímu jubileu 😀 😵

Evi, jako je to mazec krmit mrkev lžičkou, jsme celý oranžový, ale naštěstí to zatím jde vyprat. Mají i oranžový hovínko 😀

Strašpy, jako my jsme teď s Davidem taky na válečný stezce. Děti všechno změní a doufám že se to zase vrátí do starých kolejí. Já jsem úplůně od porodu ztratila zájem o sex. Nemám na něj chuť ani náladu. Jenže chlapovi to nevysvětlíš. V těhu jsmě měli sex zakázanej, to jsem trpěla jako zvíře. No a po porodu jsem zase totálně bez chuti 😒
No a co tvoje hlava? Pomohl Brufen? A co mlíčko?

achalteke
10. dub 2009

ahoj holky...
Evi tak ať návštěva u doktora dopadne co nejlíp. S tim mlíčkem mě to mrzí, měla bych z toho asi stejné pocity jako ty, ale tak třeba se to ještě zlepší 😉 . Kontrola mě čeká (velký UTZ) 23/4 a snad už se nám prcek odtajní

Peťo gratuluji Matouškovi k malinkým narozeninám 😵 !!!

Míšo holky jsou teda pěkný baštilky a Vojtovku určo doženete - jsou to fakt šikulky 😵

Strašpy řekla bych klasickej chlap 😠 sem moc ráda, že můj chlap je vyjímka - s miminkama má mnohem větší zkušenosti než já (já třeba mimčo ještě nikdy nepřebalovala a on úplně běžně), dobrovolně se vždy hlásí na hlídání když někdo potřebuje, strašně rád šátkuje a kočárkuje a domácí práci - ehm no tak to je vysloveně jeho doména 😀 holky já ho nechci nějak extra chválit (taky má svý chyby a má jich dost...stejně jako já), ale fakt - v tomhle je vyjímka a takový chlapy znám ještě asi jenom dva...jinak je to klasika, přesně jak Strašpy uvádí...

Ještě k těm jménům - jak jsem napsala Dominika je krásný jméno (jediný snad na můj vkus dost dlouhý a k našemu mega dlouhýmu přijmení se fakt nehodí)...Domča, Domini, Domek, Domeček...takhle různě jim říkáme 😉 a Inuš všechny ty Domči co znám mají shodou okolností přijmení na P. 😀 . Dominik pro kluka se mi nelíbí ze stejných důvodů jako Ince (stejně tak třeba Patrik - ale nic proti, každýho věc) navíc to byl můj spolužaák a byl strašně nechutnej a říkali jsme mu SKUTR (což je zkrátka fakt hnusný přezdívky)...ty asociace jmen jsou stejně zvláštní....třeba mýmu chlapovi se strašně líbí jméno Jáchym, ale jmenoval se tak nás malej kulhavej pekiňák - takže přesto u mě nejede vlak 😠 😀

No nic jdu něco dělat, jsem se rozepsala...uf 😅

achalteke
10. dub 2009

Ahoj Míšo...oranžový hovínko mě pobavilo 😀 😀 😀 😀
jo a když zmiňuješ sex - tak bohužel u mě se chuť zcela vytratila, navíc když došlo k nějakým pokusům tak mě docela bolelo břicho....A nevim asi jsem divná - mě to prostě přijde takový trochu divný - prostě strkat něco do něčeho když je tam to miminko kousek dál (sorry nevim jak to napsat)...zkrátka se mi to nějak ekluje 😅 Naštěstí můj chlap není nějakej extra sexomil, takže v pohodě.

cipisek007
10. dub 2009

Jo a k tomu krvácení - já jsem se čistila 6 týdnů. Pak jsem taky při kojení začala špinit až lehce krvácet. 3 týdny to trvalo, fakt masakr. 😠

Jájo, tak to máš doma poklad 😵 Ten můj mi doma taky dost pomůže, ale už nevidí detailíky, jako po vaření utřít linku, umejt sporák atd. atd. No ale hlavně že pomůže.
Jako o zvířecích jménech mi něco povídej. Máme doma Báru - já měla křečka Báru a soused má jezevčíka Báru 😀

cipisek007
10. dub 2009

Jáji, chápu tě jak to myslíš. Stejně tak mi taky přijde divný, že bych měla sexovat, když mi vedle postele leží Bára a v nohách postele Terezka. Fakt divný 😅 A stejně ta chuť není.
Ten můj je teda nadrženej dost. Však jsme od července bez. Jednou jsem se nechala "přemluvit" je to asi měsíc. Ležela jsem tam jak stará frigida a nic necítila.
Jako to oranžový hovínko fakt mají. Někdy tam mají jen kousky mrkve a dneska Terka zplodila úžasně oranžový hovňouso 😀

cipisek007
10. dub 2009

Jo a jinak jsem už pár dní pěkně nastydlá. No a Barča to ode mě chytla ☹ Zatím teda jen rýmu, tak doufám, že u toho zůstane a že to nechytne ještě Terka.

gabinaf
10. dub 2009

Ahoj holky,
jen po dlouhé době rychle nakukuju.
Všem, kterým jsem nepřála, tak ať jim poklady rostou do krásy, prospívají, spí a nezlobí!!! 😉

Evi, k tomu mlíku. Já jsem si taky říkala, jak dám prckovi co nejvíc budu moct. Prsa se mi už během těhotenství zvětšily o 3 čísla!! a po porodu NIC ☹ Nakonec mně ukecali už v porodnici, ať mu dáme flašku. Sice jsem ho ještě několik týdnů zkoušela přikládat a odsávat, ale fakt jsem tam nic neměla (pil 500ml mlíka za den a já z obou prsou za den odstříkala 20ml). Bála jsem se kvůli imunitě (mm dost marodí, ale já nelehnu jak je rok dlouhej). Dneska je prckovi 17 měsíců a ještě nebyl nemocný (měl 3x rýmu ke 3 stoličkám, 1 den teplotu a průjem - ke špičákům). Jinak nic. Já vím, že to je možná hrozný, ale nenervuj se. Pokud máš kojit, budeš, pokud tam to mlíčko není, tak s tím bohužel nic nenaděláš.
Já jsem se naučila trápit se jenom něčím, co ovlivním (i když to mlíko jsem si taky obrečela) 🙂
tak já zase mizím 🙂

gabinaf
10. dub 2009

a už vůbec neposlouchej kecy, jak každá ženská může kojit!!! Kdyby to tak bylo, tak není tak velká potřeba a nabídka umělých na trhu. Prostě ne každá ženská má ten dar ☹

cipisek007
10. dub 2009

Evi, Gábi má pravdu. I dřív ženský nemohly kojit. Moje mamina nás všechny kojila jen 3 týdny. Měli jsme hlad, tak jsme dostali Sunar nebo Feminar nebo co se tenkrát vyrábělo. Teď jsou ty umělý mlíka na takový skvělý úrovni, že to MM nahradí spolehlivě. Sice se to prodraží, ale je blbost si něco vyčítat. 😉

inna12
10. dub 2009

ahoj 😉

Peťul, Martínkovi teklo z očiček od 6 týdnů neustále, je to prý hodně častý, po měsíci se to vyřešilo až píchnutím kanálků, už druhej den to měl v pohodě a od tý doby očka OK 😉 ale možná i alergie už by to mohla být 😖
gratulace ke dvoum měsícům 😵

Jájo, přesně, i Patrik mi tak přijde 😖 a taky jednoho modýlka znám...takovej šamponek bleh 😀

Evi, jojo, vím, kočárek vám došel fakt akorát, co? 😉 ted v pondělí to bude tuším 4 týdny co jsme objednali, tak si ještě počkáme, ale my snad máme ještě čas 😀 to jsem ráda, že jsi s ním spokojená, to je hlavní! 🙂
přehnaně starostlivá nejsi určitě, neboj, budu volat též na všechno co se mi nebude nezdat, radši stokrát zbytečně než něco zanedbat...snad to nic nebude se zadečkem! 😉

tak je venku krásně a já se musím učit 🙄 zejtra zase vopruz den, do 4 ve škole, v 5 zkouška 🙄 mám zkaženej už dnešek 😝

mějte se papa

inna12
10. dub 2009

fuuj ta hrubka 😀 😀

a Jájo, taky naštěstí nemám nákýho extra sexomila 😀 😀 no i když v létě je takovej víc akční, se mi zdá...ale ted to chápe a já mám šut tak jednou do měsíce 😝 taky mi to přijde divný 😨

pa

peda
10. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

inna12
10. dub 2009

Pedí, jé, tolik kytiček! na to já se taky těším...ale loni jsem měla takový nic moc muškáty, asi se na ně letos vyprdím a koupim jinačí...už mam zasetou bazalku, ta roste jak divá, když je jí pak moc, tak jí otrhám, rozmašíruju s olivovým olejem a zamrazím do plast.boxíků a mám celou zimu do tomatovejch omáček 🙂
v neděli se asi vydám k ferenčíkovi to obkouknouti...
jo včera to bylo fajn! ale máme na chatě takovej pitomej gril, že to svět neviděl, tak jsme museli dát rybky do takovýho obstarožního krbíku, na dve cihly na dráty a to šlo pěkně 😅 malej je takovej milášek nádhernej, ale už je pěkně vyčuranej, neustále chce nosit, jak se položí do kočáru, tak brečel, když jsem ho vyndala, aby se díval kolem, tak se v sekundě žulí jak sluníčko... 😀

papa

jdu něco požrat a pokračovat...fuuuj

peda
10. dub 2009

Inníku,já loni míchala kytičky do truhlíků,bylo to hodně barevný a moc hezký,celý den tam pere slunce,tak takový odolný kytí,ale letos jen ty muškáty.Na chalupě je máme užasný,jsou snad 2 metrový,ale už jsou letitý.Já doma nic nezimuju,jen ten oleandr.Zkusila jsem přezimovat kopretinu na kmínku,ale vypadá,chudák,že chcípla 😢 .Bylinky mám taky,všechny možný,a do mrazáku si je dávám taky,ale nemixuju to.Jen nakrájím na kousíčky,jak petržel.Akorát mátu na lístky.Ale tu už jsem přez zimu vypila 😀 😀 .
Inníku,ono právě z toho nejhoršího grilu nejvíc chutná 😝 .Naši mají na chalupě taky ven zděnej v pergole,pak plynovej a obyč,ten máme snad 20 let a na tom je všechno nejlepší.Já už se těším na grilovačkuuuu,ještě jsme letos nic negrilovali,jen opíkali buřtíky.
Losík je jako každý mimi,když se nosí,tak jsou dětičky nejspokojenější.Já se na tu mojí cácorku taky moc těším,až jí pomazlím,pošmajchluju a opusinkuju 😵 😵 jak bude vonět a na druhou stranu si užívám posledních klidných dnů,teda měsíců,doufám.

Já jdu na to francouký okno 😖 se mi vůbec nechce a vyndat další várku z pračky.Zítra začnu prát ty malinký věci v lovele,už se těším 😵 😵

dadunka
10. dub 2009

Ahoj holky , to je zase krásně co!

Potřebuju od vás radu, mám velký potíže se zádama, bolí mě už 14 dnů na jednom místě dole na bedrech, hodně blízko tam co se začíná půlit zadek Je to bolest velká, vytřeluje do zad a nohy a bolí to, hlavně, když se ohýbám a potom i při chůzi.
Mám pocit, že tam mám něco skřípnutého. Někdy kvůli tomu nejde ani chodit nebo kulhám.
Zkoušela jsem intenzivně cvičit - téměř denně, masáže, nahřívaání, nic nepomáhá, mám pocit, že se to spíš zhoršuje, cítím to i vleže při otáčení. Teď jsem se byla zeptat v lékárně a prý pro těhule nic není, paní mě politovala, doporučila doktora a že si ještě užiju.
Nevím, co mám dělat. Co se mnou praktitk zmůže? Může mi píchnout nějakou injekci nebo mě poslat na rehábku? Já teda vydržím dost velkou bolest, ale tohle už přestávám dávat a při představě zhoršování a dalších 3,5 měsíců mi je do breku.

inna12
10. dub 2009

Dadu, záda mě bolí šíleně celej tejden, když třeba vařim, tak se fakt kroutim 😒 dopoledne vubec,ale jak víc chodim, tak odpoledně už nemůžu...bolí mě taky jen dole. ale jen pokud chodim a stojim...je to tam ted celý povolený a z toho jak chodim vytrčená... ☹ ty máš ale asi něco jiného, jestli tě to bolí pořád 😖
Určitě si dojdi!! nemůžeš přeci takhle trpět ☹ 😒 Já si to předevčírem namazala octanovou mastí, to mě to fakt bolelo a pomohlo to docela...

Pedí, ty jsi teda velká pěstitelka 😉 já musím koupit něco nenáročného, mám lodžii na západ a pere tam šíleně slunce, tak můžeš něco poradit 😉 já se v tom moc nevyznám, čemu by se dobře dařilo...
třeba máta mi loni vubec nešla!! a tu jsem chtěla nejvíc na drinky a fakt mi nevyrostla 😖 bazalka jak šílená ,ale ta máta ne...no jo tobě už se to pěkně krátí 😵 ten červen bych taky brala! 😉 ježiš na ty pařáky se fakt těším 😝

dadunka
10. dub 2009

Innuš, ahoj, ne já to necítím pořád, ale téměř při každém pohybu. Takže když jsem absolutně v klidu, je to ok.
Octanová mast říkáš? To se v těhu může? A tu seženu v lékárně?
A bolí tě to dole nalevo i napravo? Nebo taky jen jeden bod?