Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

inna12
19. dub 2009

hmm, troubu bych taky měla pošodlat 😖 😀 a šuplíky atd atd 😀 😀 nechápu, umeju a druhej den jsou tam zase drobky 😀 to tam snad někdo dává 😝

inna12
19. dub 2009

jé kozičky tam budou dnes 😀
tak papa

achalteke
19. dub 2009

Inuš měla akční víkend 😀 jo mláďáci jsou skvělý 😵 jsem minulý týden malinkatý jehňátko - ještě bylo mokré od plodové vody a jeho máma zrovna vytlačila placentu - to bylo prostě dokonalý 😵 mě ty zvířata prostě strašně dostávaj...

No Míšo si u vás nedovedu ty látkovky představit - třeba 140 čtvercovek 😀 😀 😀 😀

Jo hodili jim dovnitř molotovovy koktejly (zápalný lahve) což je skoro jak bomba....je to naprosto nechutný...kdybych byla věřící tak se za tu holčičku modlím, je mi jí tak moc líto....

No nic jdu taky na manželky a doufám, že budou dostatečně úchylný, abych si spravila náladu... 😉

achalteke
19. dub 2009

Inuš a tu troubu si taky nechám vytáhnout a pustim se do ní - dík za typ 😀 😀 😀 😀

inna12
19. dub 2009

😀 no to neděkuj haha

cipisek007
19. dub 2009

tak já půjdu do sprchy a do hajan si číst 🙂 Všem krásný večer! 🙂

inna12
19. dub 2009

jehňátko jsem ještě naživo neviděla, to musí být taky kjásný 🙂 chlap zase utekl dolů chlastat, ho zabiju brzo už..prej přes manželky jen, to určitě 😀 😝 😠

inna12
19. dub 2009

ahoj 😉 já už jdu sledovat taky

kacena00
19. dub 2009

tak to koukám, že naše rodinka sme pěkný vemena 😀 😀 😀 ale nedokázali sme z toho pít ani jeden 😀

jo a dneska ráno sem zase prozměnu zkoušela dudlat cyrdův dudlik - ten kterej nesnáší 😀 měli sme různý, já koupila nuck - pryž a avent silikon, a dostali sme ještě nuck silikon a mam pryž, tak miluje jedině ty avent a ostatní fluše 😀 takže sem si půjčila jinej abych věděla, jaký to je, a málem sem se z toho poblila 😀

kacena00
19. dub 2009

jájo, měla sem jedny moltexky a jinak sem měla kompostovací z dm - jmenujou se alana, nevim nakonec za kolik ty moltexky budeš mít, ale my zjistili, že moltex soudvakrát tak dražší než ty alanky, což je teda znát 😕

já sem si objednala nějaký látkovky - ne čtvercovky a zejtra mi dojde balík, je to pálka jak sviňa takhle najednou, ale když si propočítám, co se dá do papírovek, tak v pohodě

kacena00
19. dub 2009

jejda míšo, čtu jak ti vybuchlo papu ...teda to nasejří, chjo, máš mou upřímnnou soustrast 😝

cipisek007
20. dub 2009

Ahojky holky!

Barčo, no to mi povídej, kdybych tu kuchyň neměla z pátka tak nablejskanou, tak mě to tak ne.ere 😠
Já jsem holek dudláka ještě v puse neměla. Mááááálokdy ho oblíznu, když spadne na zem, to musíme být např. bez převařený vody. Jestli jsem ho oblízla 5x tak je to moc 😀

straspytelka
20. dub 2009

😀 Ähoj holky, tak já jsem úplně vyřízená, pořád jsem venku, abych chodila a hubla, ale pak si dám zmrlinku že 😀 jsem pitomá,....manžel mi trochu zlobí, chodí každej tejden někam na pařbu, už mě s tím se...e 😠 no co nadělám...je dospělej, ale já mám nervy taky jen jedny.Dneska jsme byli se Simonkou na KO má 4900g 😉 no a už mi dal dr k prostudování nějaké kašičky a tak, tak budu jako Cipískové 😀 +kojení, teď tu Simčuška spinká v křeslíku, dospává procházku a normálně chrápe 😀 a řehní se ze spaní. 😀 Jsem ostříhaná na kluka, mě to nebavilo ty polodlouhý vlasy a čelenky a sponečky a serepetičky 😀 tak teď vstanu a ani česat se nemusim hihi 😀 zítra jsem objednaná na nehty, jdu poprvé v životě, tak doufám, že s těch mejch dělnickejch ručiček, nebude slečna vydřená 😀 a objednám se poprvé v životě na kosmetiku, no musím ze sebou něco dělat, bo mi ten můj uteče 😖 ☹
Evi, co takyhle srazík s Elenkou 😉 No a jak to teda uděláme holky s tím srazíkem? tak teda nějakej víkend jo, tak navrhněte datum 😉 já navrhuju, 23.5 třeba 😉

achalteke
20. dub 2009

Strašpy ukaž se jak ti to sluší?

No já svý vlasy taky nezvládla a už jsem nakrátko ☹ v současné době krásně zrzavá 😀 😀 😀 😀 😀 😀

23.5 hlásim že nemůžu - to se jedu srážet s termínovkama 😅

menny
20. dub 2009

Ahojky
My taky nejsme skoro vůbec doma.
Byla jsem dnes s Matouškem na očním.
Chtěli mu čistit oční kanálky, ale ještě jsem ukecala
kapičky. Ale asi ho to nemine. No budem kapat a uvidíme.
Míšo, vám to dělali, jak to probíhá? Já se toho bojim.

Strašpy teda ten tvůj je ale na pěst. Pařby jo 😠 😠 😠

Já ten víkend toho 23.5. taky nemůžu u babičky je pouť.
Ale jinak je mi to jedno. A jinak víkend by mi vyhovoval. Davídka
by hlídal manža 😉

Dudánka neolizuju, radši opláchnu a vozim náhradní. Bacha na moučnivku

Musim za Máťou, zatim pa

petreva
20. dub 2009

Ahoj holky!!
Předně se vás MAMIN chci zeptat, jak jste to vykoumali s očkováním? My máme příště dostat hexavakcínu a rozmyslet jestli chceme očkovat Pneumokoka, Rotaviry a být zařezený do studie o Meningokokovi a být jím taky naočkovány. Jak to máte vy?? Pořád nevím jak s tím Menin. prý jsou po nic hodně časté horečky... ☹
STRASPY, jo srazík s tebou a S. je úplně v pohodě...to je jasný! Asi ti ale příležitostně písnu sms...zmrzlina mi povídej to je mor!!!!Mám teď každý den jednu...až se za to fackuju...
MENNY, jaký je tedy závět ohledně Davídka?
KACKO, napíšu emailík hned co Elenka dovolí a bude drobet víc času. Sem písnu jen tak v rychlosti...
Zdravím i všechny ostatní holčiny ať už maminy nebo těhulky!!!
My dnes byli u pediatra. Péťa byl na poslední chvíli doma, práce odpadla, tak jsme šli jako vzorná rodina 😀 Elenka má "už" 4 630 a 56cm!!!Takže prý je "živená" dobře...ale já pořád nějak nevím...E dělá u kojení takový caviky až si říkám, dát jí flašku a byl by klid...někdy jsem fakt na nerva a brečim jak malá bezradná...
JÉEEE už zase začla hulákat, musím jít...vám asi nedopíšu...
Ale moc na vás všechny myslím!!! Chybíte mi!!! Nevíte někdo něco o Helence a M.??

dadunka
20. dub 2009

Ahoj holky, jdu vás na skok pozdravit. Mám toho teď v kopici, v práci pořád jezdíme po nějakých poradách a školeních, ve škole se snažím dodělat co jde a jakmile je venku hezky, tak zahradničím a druhý den se sotva plazím. Bolest zad trochu ustoupila, když jsem nebyla 3 dny na pc, tak teď se učím sedět na míči.
Mám za sebou v pátek gluko test a nebylo to tak hrozné, výsledky ještě nevím. Táda trochu posunul svůj rytmus kdy je vzhůru a kdy spí, ale posunul to do rytmu naštěstí lepšího než předtím, takže už žádná půlnoc a pátá ráno 🙂
Jiank mi dnes přišly 3/4 legíny těhotenské od Litexu a jsou super! Myslím, že se dají nosit i do města a jsou pohodlené, žádné škrcení. Jinak hlásím 7 kg nahoře a dělá se mi taková ta čára na břiše, zatím jen od pupku k prsům. Taky jsme se přihlásili na jednodenní předporodní kurz do Prahy do pordoního domu u Čápa. 😉
Za 14 dnů jedeme na dovču a pak až přijedem, začne všechno budování - ložnice, pokojíček a nakupování výbavy, tedy to co máte už asi všechny za sebou.
Helčo, Madlenka je krásná a ty tvářičky jaký má! 🙂

cipisek007
20. dub 2009

Strašpy, vy už budete dávat kašičky? Není to nějak brzy? Většinou se začíná u nekojených dětí až od ukončeného 4. měsíce. U kojených až od ukončeného 6. měsíce. Jinak mi bylo na příkrmy a kaše a pyré doporučeno koupit kojeneckou lahev se lžičkou od firmy Farlin. takže jsem zaúkolovala kolegyňku a dobrou kámošku zároveň, aby mi jí v Čb sehnala, já se totiž s holkama nikam nedostanu ☹ Takže až vyzkoušíme, tak dám vědět 😉
A gratuluju k váze. My byly ve čtvrtek a je to +- 4,5 kila ve 4,5 měsích 😀 😀

Peťul, v ČB nemocnici jsem u toho vůbec nebyla. Sestřička si z čekárny odnesla Barču, že na ní doktor koukne, ale že to vypadá, že jí nic čistit nebudou. No a za 5 minut přinesla sestřička Barborku vysmátou s trochu zarudlým očkem. Povídá - tak to máte za sebou, maminko 😀 Říkala, že po tom zákroku se to může a nemusí na pár dní zhoršit. Ale že to samo odezní a už by to mělo být v pořádku. Zhoršilo se to fakt hrozně, takhle zhnisaný to před zákrokem neměla, ale třetí den to už odeznívalo a čtvrtej už měla oko krásný. V noci, když jsem jí po zákroku přebalovala, tak měla zalepený kukadlo, tak jsem jí nakapala Opthal, abych ho rozlepila a vyčistila, no oddělím od sebe obě víčka a na mě místo krásnýho kukadla vykoukla koule hnisu. To jsem ještě neviděla. Ale neboj, oni to drobátko umrtvujou, takže je to nebolí a v ČB k tomu fakt maminky nepouší 😉

Evi, my ještě očkovaný nebyly. Neuroložka doporučila až v půl roce. A o dalších očkováních pořád přemýšlím, musím se pak domluvit s doktorkou co by u nás jako u nedonošenců doporučila.
Ty jo, i Elenka má víc než moje holky!! 😀 😀

cipisek007
20. dub 2009

Jájo, ty ses nechala ostříhat?? Žádná dredová mamina?? 😲 😀 😀

inna12
20. dub 2009

Peťul, malej na tom očíčku taky byl, jinak by to nebralo konce, hrozně mu z něj pořád lilo, mamka s nim být mohla, byli na tom v Táboře, ale nemohla, utekla do čekárny, tak tam byl jen brácha u toho a malej řičel teda dost, ale ne dlouho! Za pár dní bylo očko okej uplně, jak píše i Míša 😉 pokuď to bude nezbytný, neboj se toho! 😉
spíš je ted divný, že když pláče, tak nemá žádný slzy! Myslíte, že je to normální? mají strach, aby to nebylo právě těma kanálkama...fakt nemá žádny slzy... 😒

kroupinda
20. dub 2009

Ahoj holky tak vás zdravím...v pátek u doktorky docela dobrý mám 12 kg nahoře pomalu se to začíná zhoršovat tak uvidíme jak to půjde dál snad ještě měsíc s holčičkama doma vydržíme 😉 ...já jdu ted v pátek ráno na gluko test než půjdu k doktorce chválila mě že mi pěkně roste břicho bez striíí,Dadu tu čárku mám už asi 3 týdny 🙂 ...už se přes břicho těžko ohnu,zavážu tlaničky,a o oholení nemluvim 😀 ...my už máme nakoupeno všechno akorát zítra deky to je to poslední 😉 ...a zítra budeme stěhovat ložnici a stavět postýlky přítel nastupuje v neděli do tý nemocnice na operaci a tak pak bude asi dýl o berlích takže takřka nepoužitelný tak to musíme mít připravený... 😉 ještě mu půjčím tašku do nemocnice a pak už si do ní radši zbalím já 🙂 😉 ...troubu a kuchyn jsem myla minulý týden 🙂 ...dneska jsem pekla perník zítra se ještě jedu povídat do práce ještě mě s břichem neviděli to se zhrozí 😎 😲 ....Ty brdo Elenka pěkně roste 🙂

cipisek007
20. dub 2009

Inni, co si vzpomínám, tak Barče se teda v oku slza držela. Měla ho jakoby skleněný do tý doby než jí vyčistili ty kanálky.

indigo
20. dub 2009

Jó není nad krátkej sestřih.... 😎

Jinak hezký večer!

Míšo děkuju veřejně, jsi poklad! 😎

Kanálky - taky jsme byli, ale až někdy v 5ti měsících, do tý doby zkošela očařka všechny možný kapky, s atb, bez, s kortikoidama, bez.... všechno mělo zlepšení tak na tejden maximálně. A nechtěla na ten průplach poslat. 😠 Nikdy více k týhle oční.
Jinak malýmu dělali rovnou sondáž, průplach by nestačil, měl tam nějaký srůsty. Byli jsme na tom ve vojenský. Přišli jsme, přišla sestra, odnesla dítě, já začala řvát, pak jsem slyšela řev, ale to bylo jiný dítko, který zrovna přinášeli jiný mamince, ta taky řvala, to prostě jinak nejde... 😖 Nám ho pak přinesli vysmátýho, prej skoro ani necek. Fakt to ty mámy nesou mnohem hůř než ty děti, jako všechny takovýhle "bolístky".

inna12
20. dub 2009

a abych nezapomněla!

Zuzce moc gratuluju ke chlapečkovi 😵 , asi chtěla druhé holčičku, ale chtěla velkou rodinu, tak se povede třeba do třetice 😉 tak jí Indi pozdravuj a že se mohla zajít pochlubit sama 😉 ale asi toho má moc, viď? Už mají jméno? Kdo má větší bříško, ty nebo Zuzka? o kolik vlastně jste, termín máte blízko myslím 🙂

cipisek007
20. dub 2009

Kroupi a Dadí, já jsem teda žádnou čárku neměla ☹ Furt jsem jí hledala a až na strije jsem neměla nic. 😠 😀

Inni, co trouba? Umyto? 🙂

indigo
20. dub 2009

Jinak oko "teklo" ještě asi tejden po zákroku, než se to celý pročistilo. Kapaly jsme pak ten cca tejten atb a od tý doby dobrý. 😉

cipisek007
20. dub 2009

Indi, nemáš zač 🙂 Jaká to byla oční dr? Nepamatuješ si? Kostohryzová? K ní máme jít v případě, že se kanálky zase ucpou 😅
Jojo, taky jsem slyšela v tý dětský čekárničce děti řvát až z ordinace dr. Šimečka (moooc fajn doktor), ale Barču jsem neslyšla, proto jsem si do tý doby, než mi jí sestra přinesla, myslela, že jí nic nedělají 🙂

cipisek007
20. dub 2009

jj, my jsme ještě pár dní taky do ztracena dokapávali kapky, pak už to bylo dobrý. Teď Barče oko zase teče, ale myslím, že to je rýmou. Teda, modlím se 😅

indigo
20. dub 2009

Čára - taky jsem neměla a nemám... asi my matky krev a mlíko budem ušetřeny.... 😀

Inuš - Zuzce to myslím bylo jedno, ale holčičku určitě chtěla drobet víc než kluka. Jsme přesně o 4 tejdny a já mám na rozdíl od ní pupek jak před porodem, okolí si pořád myslí, že budu rodit tak na přelomu května/června 😠 , Zuzka má takovej minišpíček, vbec nevypadá jako těhotenskej, ale předtím ho neměla, tak to bude to miminko... 😀 No jo, taky má víc než o 20 kilo míň než já.... 😖

indigo
20. dub 2009

Míšo - jo, Kostohryzová na PK jih. Stará šedivá babča, jestli bude někdy potřeba dětskej očař, snad radši vyrazíme do jinýho města, hrozně dlouho nás "trápila" a pořád experimentovala s rznejma kapkama, přitom naše dětská řekla rovnou, že to vidí na sondáž, ale poslala nás prvně sem, že prý to zkouknou líp... 😖 No snad tam nebudete muset. 😎