Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

zuzka84
24. čer 2009

Barco - to je hezky pravidlo 😀 . no ono proste kluci maj byt takovy lumpici divoky , tak je to asi spravny 😉 , k holcickam mi sedi takova ta pohoda, nikam nechvatat , nehonit se 😉

uz me boli zada , tak zase mizim 😅

cipisek007
25. čer 2009

Dooobré ránko!!

Teda to zase byla noc. Ach jo. Njn, můžu bejt ráda, že nechtějí v noci jíst. Vstával opět David a je z toho pěkně opruzenej, ráno spal jak dudek, Bára taky, Terka od pěti ne, takže jsem si od pěti povídala a hrála s T. Jsem v pokušení ho nechat i ráno vstávat, hezky v těch pět, jako to mám celý týden já 😀 Ale ne, taková semetrika zase nejsem.

Ježiš, dneska bude tchýně. Fuj, musím vyzjistit od Davida jak to bude.

Nevím, jesti ho mám poslat po obědě s holkama ven. Barča měla během dne včera 37 a Terka před spaním 37,2. Co myslíte? Dneska už jsou bez teploty, ale ani cvičit s nima radši ještě nebudeme.

cipisek007
25. čer 2009

Strašpy, taky očkování? Tak ať to Simča zvládne v pohodě. Bez špatných nálad, teplot apod 😉
Manducu ti závidím. Jsem v pokušení jednu koupit, když jdu třeba jen s jednou k doktorce, ale nám se to stejně asi nevyplatí.

mon73
25. čer 2009

Cipísek- Barborka 1630g, Terezka 1650g, DP 2.12.08 ......KO 21.7. (očkováni 2. hexa)
Peda- Mareček g? a cm? DP? a v bříšku holčička ? TP 7.6.09....... KO ?
Achalteke- v bříšku chlapeček Šimonek 850g a 33cm (26tt)TP 3.9.09, KO 8.7.
Indigo- Tadeášek - 12.7.06, 2890g a 49cm, v bříšku holčička, TP 11.8.09, ....KO ?
Inna- v bříšku chlapeček TP 24.7.09, 1950g (32+6tt), KO ?
Kačena- Cyrilek 2550g a 49cm TP 5.3.-DP- 23.2...... KO ?
Kroupina- dvojčátka Adélka 1470g a Zuzanka 1250g, DP 2.6.09....... KO- nemocnice inkubátory
Petreva- Elenka 3460g a 51cm DP 21.3.09........ KO 24.7.09
Dadunka- v bříšku chlapeček Tadeášek, 1506g (31+0tt),TP 28.7.09,..... KO ?
Mon73- Lukášek 3350g a 50cm DP 23.7.1997 a Tobík 4050g a 52cm DP 20.12. 2008.... KO 5.8.
Straspytelka- Simonka 3550g a 52cm DP 27.2.09 .......KO 25.6.09
Menny - Davídek 12.8.2002, 3100g a 50cm.... a Matoušek 10.2. 2009, 3100g a 49cm ..... KO ?
Helča - Magdalenka g? a cm? DP? ......KO ?

zuzka84
25. čer 2009

miso - ja teda s ditkem chodim ven i kdyz ma teploty(resp. jsem chodila kdyz se jeste prevazne vozil), pokud mu neni nejak spatne. no a kor kdyz to je po ockovani to bych vubec neresila, ale ja jsem v tomhle asi jina 😅

cipisek007
25. čer 2009

Zuzi, hm, asi máš pravdu, pro mě to bude lepší, protože tím pádem přijdou s tchýní až na holčičí sváču v 16 hod a nebude tu smrdět celý odpoledne 😀

petreva
25. čer 2009

Moc všechny zdravím!!!
Co ta Dada? Nemá na ní někdo číslo??
MÍŠO, další bezesná noc? To je fakt úmorný! E. teď čím dál hůř usíná, včera usla až po 21hod. a toho řevu co je kolem toho...Heleď s tou procházkou, taky si myslím, že to není kdo ví jaká teplota...holky jsou zachumlaný a čersvý vzduch jim bude naopak dělat dobře. a navíc tchýně dorazí později 😉
MENNY, byly slzičky?? Já včera obrečela malý bodýčka...ty jo, to není možný, že ta holka tak roste. Nedávno jsme byli na porodním sále...a teď jsem se loučila s tričkama...taky mě to bere, tak tě chápu...
Holky, tak je to víceméně jasný. Příští sobotu jedem ke tchánovcům. Včeta si P. volal s mámou...bože jsem musela jít pryč a nevím, jak to tam s E. přežiju. Razantně jsem řekla, že chci, aby oni , co se týče Elenky, poslouchali mě! Máma si plánuje, jak jí bude ukazovat sousedům a PREJ, že Elence změna jen prospěje, že prý bude koukat a ne plakat. Ty vo..já z ní chcípnu. Mimčo přeci potřebuje ten "svůj" denní řád aspoň nějak dodržet. Nebomi to tak aspoň přijde, že když je to jeden den radikálně jinak, tak t s E. není k vydržení. Neví kdy spát, kdy jíst...už teď se tam děsim jet. Budou zase všichni chytrý až na půdu a já za největšího blbce a tyrana...no, budou to jen 2dny, tak snad to nějak přežiju.

petreva
25. čer 2009

BARU, taky jsem byla v pondělí jak praštěná palicí, na tolik věcí jsem se chtěla zeptat...ale byla jsem jak na trní,co Elča...najednou byli dvě a všichni se rozprchly...
STRASPY, hodně štěstí k očkování!! Ať to S. dobře zvládne a ty taky 😉 někdy mi musíš ukázat tu Manducu.
INDI, co ty? Jak je? Co tlak? Fakt chodíte tak dlouho na monitory? A zejm. když máš potíže s tlakem a u prvního těhu to dopadlo tak jak t dopadlo? Úplně se vidím...to jak počítáš, kdo ještě rodí před tebou...přede mnou byla Barča a Straspy. Ty jo a najednou už měly obě mimča u sebe a dny se krátily...Psala jsi že první porod nic moc 😒 , tak máš jistě vybráno, ne??? Přála bych ti to!! Pamatuju si jak nám PA pořád říkala...hodně choďte a nohy pořád hodně od sebe 😉 kroužit pánví a správně dýchat 😉 jo jo,píše se mi to, co? Ale fakt na vás moc myslím.
INNI, tak jak je po melounu??
JÁJO, to Lipno vypadá luxusně!! Se mi nebude ani chtít do toho našeho 2+1. Ale jsou velký, to bychom asi byli dvě rodiny v jednom, ne?
ZUZKO, a co vaše jméno pro chlapečka?? Jsem se taky chtěla zeptat,hlava děravá...

cipisek007
25. čer 2009

Evi, ahojky!!

Už jste začali dávat ty probio?
Tak já je ven pošlu, a na čtvrtou hodinu si tu připravím to žehlení 😀
Jako první oblečení, ze kterýho holky po třech (!!!) měsících vyrostly, jsem taky obrečela. Všecko je takový dojímací. První vyřazený oblečení, první úsměv, první otočení... 😵
S denním řádem souhlasím, taky to do tchýně neustále hučím. Ale ona je vůči tomuhle hluchá. Zezačátku si dělala co chtěla, když jsme tam jezdili. Teď už jakž takž respektuje, ale to spíš je tak, že já to řeknu, ona udělá opak, David zopakuje, to co jsem řekla a ona ho poslechne... (vraždícísmajlík).

Dáda by mě fakt taky zajímala, KDO MÁ NA NÍ ČÍSLO???

petreva
25. čer 2009

Míšo, dneska mířím do lékárny...ale když ona se mi E. vžkycky v obchodě vzbudí, tak se mi nechce, když jsem sama a nemá jí kdo venku pohlídat. Ael už mě to zajímá, jeslti nám to pomůže...Sab dávám teď pravidelně,jak jsem se domluvili a už 2x kadila od té doby. Taky asi víc prdí, tak snad jí to pomáhá. Už nevím, jak bych jedla jinak, i když včera jsem fakt děěěěsně zhřešila!!!Můj mor pralinky....snad jí tonějak "neucpe".
HOlky, taky vám tak špatně ty dítka usínaj? Já vím, že už jsem se ptala, ale ten brekot před spaním 😒 a když neusne brzy tak se to změní v řev 😒 pak nevím,jestli je hladová nebo nemůže usnout, ale v uspání jí asi moc nepomůžu. Taky mě dost trápí to, že E. nechce být u P. v šátku. On je vždycky tak optimistickem, že to dnes už půjde, že dnes se tak nebudou potit...a zase plakala...chtěla bych mu to dopřát, aby u něj usnula a mohl jí cítit tak blízko 😔 ale nevím proč to nejde.
Ty tchýně....

zuzka84
25. čer 2009

evi - jmeno zatim nevime, ani nad tim nejak nepremyslime, nejak ted nejsou myslenky vubec na to mimco - je to chudak 😢

Dadunka by me taky zajimala jak se ma, nekdo na ni prece musi mit cislo ne?!

cipisek007
25. čer 2009

Evi, to se ti nedivím. Mě se holky v krámě taky vždycky vzbudí, ale pak venku zase usnou.
Večerní usínání máme celkem v pohodě. Necháváme holky v postýlkách jen s dudlíkem a takovým plyšovým kapesníko-zvířetem (kupovala jsem to v Tescu) a oni to žužlaj, občas se ozvou pro dudlíka, někdy kecají a pak vytuhnou. Někdy je to ale s pláčem, ale to je tak 1-2x do týdne. Takže uspávání na ruce. Holky ale taky neusnou na ruce nikomu jinýmu než mě ☹ David tu chodí a houpe a houpe a holka řve a řve, tak pak nastoupím já, dítě 2x kňourne, vezme dudlíka a je tuhý.... 😅
Přes den je nechávám spát jak chtějí. Povinný spánek mají ale po obědě a daří se dodržovat. Pak po odpolední sváče do koupání už většinou nespí.
Někdy se stane, že nemůže jedna zabrat a řve a řve a řve, takže uspávám na ruce i třeba dopoledne, ale to je fakt velká výjimka.

petreva
25. čer 2009

Zuzko, jak to? Je něco vážnýho? Asi o tom nechceš psát, jinak by ses zmínila, viď....chudák není 😉 víš jak mu je u tebe dobře 😉

zuzka84
25. čer 2009

evi - mno, snad jo , jen si rikam ze je to takovy nespravedlivy ,ze na Dadu jsem mela takoveho casu ... bohuzel na nej musim mit vsechen cas i ted ... ja nevim posledni dobou me nejak vycerpava,tak proto trochu depkuju 😅 . bych potrebovala abych ho obcas mohla na cely den(nebo treba i vecer) nekomu soupnout 😀

petreva
25. čer 2009

Tak to ti fakt věřím! U nás babičky vůbec nefungujou a mám toho dost s jedním dítkem, natož se dvěma...člověk by za ty děti dejchal, ale někdy je toho až nad hlavu a stačilo by, kdyby někdo trochu pomohl, viď. Tak se držte, vy tři 😉
E je nakrmená....mimochodem, baští teď klidně 5-6minut 😕 ale musí z obou, lenoch línej!!No stejně odsávám...ale asi jí to nejde naučit, aby pila z 1...i když ho nabízím, když se pouští, vzteká se dokud nedostane 2, burýna ☹

menny
25. čer 2009

Ahojky, takže opět nestíhám...ráda bych někdy napsala taky
něco jinýho....
Ušila jsem si na sebe krapet bič.
Včera doma oslavička, tak musim uklidit. Taky musim pro kytky učitelkám a peču dort
Davídkovi do školky....oříškovej s čokoládovou polevou a na vrch
nakreslim motýla...protože jsou motýlková třída
Ke všemu jsem zapoměla včera když jsem šla do školky zavřít dveře do ložnice a pes mi
tam vlez a udělal brajgl. Nikdy to neudělal, tak jsem ho pěkně sjela...ještě teď na mě kouká provinile
z pelechu, ale já se s nim nebavim.
Musim vyprat Matouškovo lehátko, pěkně ho voslintal a válel se v něm a u koše ležele plína, tu rozcupoval na padrť, ještě že byla jen
počuraná.
Jinak zatim Máťa nekadil, ale měl dnes na plíně rychlej pruh, tak snad brzo bude.
Jen se s nim bojim někam jít, jak bych přebalila nálož nevim.
Jo a náš dnešní spánek opět po 2h. Začalo to ve 23:45 😠
A vůbec mě nestrašte,že M. půjde brzo do školky ☹

Strašpy, co ta manduca?
Moni gratuluju ke kontrole!
Baruš máš veselo koukám

Už řve...no to jsem zvědavá jak ten dort upeču.
Nejradši bych M. dala do šátku na záda, abych to upekla, ale to nevim
jestli je na to dost velkej a hlavně to neumim...problém dostat ho na záda...takže nic
Ječí jak zběsilej, tak mizim papa

straspytelka
25. čer 2009

Ahojky jdu vás dočíst a hlásím že jsme po očkování hexa2 a synflorix no řvala hoooodně a já teď doma taky :roll: :oops: nechci jí ubližovat, tohle špatně snášim...obvod hlavy 42cm a váha 6340g 😉
Budu měřit teplotku, jsem z toho nervozní, snad to zvládneme 😒

cipisek007
25. čer 2009

Strašpy, určitě to zvládnete!! Teplotka se může dostavit pozdějc. Terka jí měla až ve středu večer (očkovaný byly v úterý po obědě). Měla jen 37,2.

Peťo, vyfoť dortík, ten určitě bude krásnej 😵
Heleď a nemá třeba hlad, když se takhle v noci často budí? Kamarádce i přes kojení dr. doporučila na noc dávat kaši a od tý doby má relativně klid, chlapeček se budí jen 1x na mlíko. Je mu sice už 3/4 roku, ale tu kaši jí doporučia práve od ukonč. 4.m. Zkus se na to poptat. A přes den papá jak často? Po kolika hodinách? Mě kladli na srdce, že nejpozději do tří hodin musí dostat holky najíst, abych se aspoň drobátko v noci vyspala. (jako každý tři hodiny, ne jen ve tři 😀)

straspytelka
25. čer 2009

Kačko rychle se nasere jo 😀 😀 😀 😀 dobrý taky 😀 😀 😀 je asi na první našlápnutí že jo 😀 😀
Teda ten odkaz od Míši je děsnej, jak někdo může zapomenout na dítě 😠 😠 Evi to by se mi teda taky nikam nechtělo... 😠
Teda holky ,malá pořád psí, už mi prošvihla jedno kojení, to bude asi řev pak, mám jí už rači probrat?
Asi udělám budchtu nějakou, třebabublanina jéé ale nemám třešně, ale jsou tu meruňky 😉
Cipísek- Barborka 1630g, Terezka 1650g, DP 2.12.08 ......KO 21.7. (očkováni 2. hexa)
Peda- Mareček g? a cm? DP? a v bříšku holčička ? TP 7.6.09....... KO ?
Achalteke- v bříšku chlapeček Šimonek 850g a 33cm (26tt)TP 3.9.09, KO 8.7.
Indigo- Tadeášek - 12.7.06, 2890g a 49cm, v bříšku holčička, TP 11.8.09, ....KO ?
Inna- v bříšku chlapeček TP 24.7.09, 1950g (32+6tt), KO ?
Kačena- Cyrilek 2550g a 49cm TP 5.3.-DP- 23.2...... KO ?
Kroupina- dvojčátka Adélka 1470g a Zuzanka 1250g, DP 2.6.09....... KO- nemocnice inkubátory
Petreva- Elenka 3460g a 51cm DP 21.3.09........ KO 24.7.09
Dadunka- v bříšku chlapeček Tadeášek, 1506g (31+0tt),TP 28.7.09,..... KO ?
Mon73- Lukášek 3350g a 50cm DP 23.7.1997 a Tobík 4050g a 52cm DP 20.12. 2008.... KO 5.8.
Straspytelka- Simonka 3550g a 52cm DP 27.2.09 .......KO + 6.8.09 synflorix 2 dávka, 25.8.09 hexa 3 dávka
Menny - Davídek 12.8.2002, 3100g a 50cm.... a Matoušek 10.2. 2009, 3100g a 49cm ..... KO ?
Helča - Magdalenka g? a cm? DP? ......KO ?

straspytelka
25. čer 2009

Ta Dudunka má za chvilku porodit že jo, copak s ní je?
Míšo dík, uklidnila si mě 😵 😵 😵
Jdu zmenšit foto s manucou a vloim pár dalších fotek 😉

cipisek007
25. čer 2009

Strašpy, já bych jí asi vzbudila.Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem holky nenakrmila do tří hodin, tak byly pak nanažraný, nervozní, hladový 😉

straspytelka
25. čer 2009

malá se vzbudila mizim papa

cipisek007
25. čer 2009

Strašpy, jedna maminka psala i, že jí holčička po hexe, furt jen spala 🙂 Holky byly protivný a jen ta lehounká teplotka 😉 Bude to dobrý.

inna12
25. čer 2009

ahoj, hezký den 😉

jdu pro radu, v noci jsem vyvařovala náky dudlíky, jenže ta voda v nich zůstala, vymačkala jsem kapesníčkem, dala přes noc vyschnout na ubrousek, ale ty kapičky jsou ve všech pořád 😖 chtěla jsem je dát do sterilních krabiček, ale nedám je tam přeci , když jsou vlhký 😕 a ted se na ně zase práší...když je opláchnu normoš vodou, tak zase nebou sterilní 😝 holky, jak to s těma dudlíkama děláte?? mám prostě čekat až vyschnou, ale to vidim tak na tři dny 😕 že se na ně napráší...já fakt nevím..asi je to blbej dotaz, ale že tam tak nateklo 🙄

inna12
25. čer 2009

Cipísek- Barborka 1630g, Terezka 1650g, DP 2.12.08 ......KO 21.7. (očkováni 2. hexa)
Peda- Mareček g? a cm? DP? a v bříšku holčička ? TP 7.6.09....... KO ?
Achalteke- v bříšku chlapeček Šimonek 850g a 33cm (26tt)TP 3.9.09, KO 8.7.
Indigo- Tadeášek - 12.7.06, 2890g a 49cm, v bříšku holčička, TP 11.8.09, ....KO ?
Inna- v bříšku chlapeček TP 24.7.09, 1950g (32+6tt), KO 30.6.
Kačena- Cyrilek 2550g a 49cm TP 5.3.-DP- 23.2...... KO ?
Kroupina- dvojčátka Adélka 1470g a Zuzanka 1250g, DP 2.6.09....... KO- nemocnice inkubátory
Petreva- Elenka 3460g a 51cm DP 21.3.09........ KO 24.7.09
Dadunka- v bříšku chlapeček Tadeášek, 1506g (31+0tt),TP 28.7.09,..... KO ?
Mon73- Lukášek 3350g a 50cm DP 23.7.1997 a Tobík 4050g a 52cm DP 20.12. 2008.... KO 5.8.
Straspytelka- Simonka 3550g a 52cm DP 27.2.09 .......KO + 6.8.09 synflorix 2 dávka, 25.8.09 hexa 3 dávka
Menny - Davídek 12.8.2002, 3100g a 50cm.... a Matoušek 10.2. 2009, 3100g a 49cm ..... KO ?
Helča - Magdalenka g? a cm? DP? ......KO ?

inna12
25. čer 2009

Evi, meloiun je ted můj velkej kamarád 🤐 zrovna ho zase požírám, na kostičky pokrájenou vidličkou..nemám ráda ho vykusovat 😝 ale už poslední várka, určitě dlouho na tak dobrý nenarazíme..a byl za 6,90 za kg. no nádhera 😀 ale to je fakt jediná věc ted v těhoten.na který jsem ulítlá...nikdy mi takhle nechutnal...

snad je ta Dadunka s Tadouškem ok 😖 ale určitě jo, možná jsou někde na dovcč, nepsala o tom něco?? 😕 nevím...

cipisek007
25. čer 2009

Innko, já jsem dudlíky vyvařovala, vymačkala vodu a dala holkám dudlat. Jenže ty je ještě nemáš komu dát dudlat, leda bys to dudlala sama 😀
Heleď normálně je nech oschnout a až si přivezeš malýho z porodky, tak je teprv vyvař. Tak bych to asi udělala já 😉
Jinak dudlíky už pak oplachuju jen pod převařenou vodou. Když třeba spadnou na zem.

inna12
25. čer 2009

je a tchánovci ...holky vy s nima zakoušíte 🙄 já vubec nedokážu odhadnout jak se budou chovat 😝

inna12
25. čer 2009

asi si pro meloun sjedu do terna 😀 😀 😝 🙄 bleh

inna12
25. čer 2009

Míšo, asi to tak udělám, jen jsem chtěla vzít jeden do porodky, asi bych mu ho tam nedala stejně, jen kdyby byla náká krize, tak jsem ho chtěla sbalit, tak jeden nechám holt vyschnout a pak spařím jen tu násosku asi..jinak to asi vymyslet nejde 😝
to je věda, už to začíná 😀 takový blbosti a mě to rozhodilo, že to netěsní, což je logický 😅

Míšo a když jim to dáš rovnou cumlat, což je jasný, denně se několikrát dudlík omývá, tak se tam netvoří uvnitř plísně a tak, když zůstanou vlhký???? já jen vyčetla, že vyvařovat v destilovaný vodě ,aby se netvořil povlak...