Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
17. srp 2009

barčo 😀 😀 😀 😀 To by měla docela smůlu 😀 😀 Čekám, že se tenhle týden ozve, že chce zajít. Doufám, že se jí bude hodit jen úterý a čtvrtek, páč to už něco mám 😀 😀

Jako s tím cvíčem je to masakr. Od tý doby prostě necvičíme jinde něž doma, protože to fakt nejde. Mě ty řeči mrzí a bolí mě to, protože vím, že to není jednoduchý ani pro holky ani pro mě a Davida. Je to velká práce navíc. Holky nutíme jít na dno svých sil a nás vlastně taky, protože když nám přidají cvik a holky na něj ještě nejsou zvyklý, tak je to fakt usedavej pláč a já nad nima brečím i když vím, že bych nemlěa, protože oni tu mojí nejistotu a nervozitu vycítí. Mamka je už v tomhle v pohodě, protože vidí, že když docvičíme, tak je po pláči a holky se hned smějou. Taky si musela zvykat a při první "ukázce" cvičení utekla a pláčem, ale už je v poho. Občas se mnou místo D. jede na kontrolu a vidí a hlavně SLYŠÍ, že tam úspěchy jsou a hlavně, že je ještě hodně co dohánět. Proto mě hrozně moc potěšila poslední kontrola. Tolik dobrých zpráv pro nás ještě neměly 😵
Ale ne, pro někoho prostě ty děti týráme a nemáme je rádi a strašně je trápíme.

peda
17. srp 2009

Ahojky 🙂

Tak člověk sem nakoukne a tady byl teda víkend ☹

Baruš,je mi tě líto,sama si to nedovedu představit,asi mám štěstí,že txcýni vidím jednou za rok na vánoce 2 hodiny a moje mamka mi do ničeho nemluví a ani mi teda s ničím nepomůže.Ale alespoň se nemusím trápit jako ty.Mareček,když byl malej,tak byl taky hrozně nespokojenej,bylo to hrozně únavný,doma vůbec neusnul,jedině v kočáře a v noci nespal,nosili jsme ho celý noci po bytě,když bylo úplně nejhůř,tak jsme ho v noci naložili do auta a jezdili a jezdili,než usnul.Byla jsem jak zombí.Ale okolo roka ho to přešlo a už to pak šlo.

Evi,tak Ellenka bere chudák antibiotika?ten doktor je normálně na pěst.To je hrozný a ještě má chudák průjem.Už jsi dávala tu rejžovou vodu?já jí malýmu dávala,ale nebyl kojenej,je to asi něco jinýho.A pak určitě je nějaký mlíko na průjem,taky jsem ho měla,ale když já nevím s tím kojením.
Tak jsi vozila v libertě??já to nikdy nekočírovala a viděla asi jen na fotkách,ale z tý koženky musí být určitě v tom vedru ukrutnej smrat.Tak budeš mít zase na čas od tchýně klid,ne?

Strašpy,tak máte zoubek?jé,to budou zubatý fotečky 😵 😵
A co tvoje zuby,už je to lepší?ještě tě čeká nějakej zákrok,nebo už to máš za sebou?

cipisek007
17. srp 2009

Pedíku!! Ahojky!

Odsávačka ok? Nedorazíš zítra na srazík? Tam co minule po 10tý hod.

peda
17. srp 2009

Jájo,to musí být hrozný,v tom horku,co?Tak zítra na monitor?A co manža,jak jezdí?bojíš se s ním,když řídí?
Už máš všechno nachystaný?

Indi,co Miška?co na ní říká Táda?nežárlí?a nekoukáš se na něj po příchodu z porodky jako na velkýho kluka?

A co Zuzka?je něco novího?už má termín císaře?A co jméno?

peda
17. srp 2009

Míšo,ahoj 😉 🙂

teď malá zase nějake ten den pije z kozalky,tak neodsávám,protože bych tam pak pro ní na cucání nic neměla.
O srazíku vím,Mája je na chalupě,sice se má zítra vrátit,ale snad bych to nějak zkloubila.Jen to vedro ukrutný 😠 .
Míšo a na šaty má dostat ten,co první objeví zoubek 😉

cipisek007
17. srp 2009

Pedí, že jo? Tchýně je kráva. Všechno se jí už plete.
Dobrá, tak když budeš moct dorazit, tak se stav, rády tě uvidíme 🙂 (zítra snad takový vedro bejt nemá)

Já musim za holkama, hezký odpoledne!!

achalteke
17. srp 2009

Holky přišla mi ta medela mini elektric a chlap to tady na sobě zkouší já asi umřu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Pedíku ahojky, jj jezdí výborně, včera byl na otočku v Týně. Trochu se bojím, ale důvěřuju mu, taky mu do toho pěkně kafrám 😀 😀 😀 😀 😀

Letím na kontrolu pak budu... 🙂

peda
17. srp 2009

Inníku,tak koukám,že to zvládáte na jedničku.Tak malej je spavej?to je paráda,co?A taťka se musí zajet,je to chlap,nemá to od přírody jako mi.Můj Pavel malou ještě nepřebaloval,ale už jí alespoň zvedne z postýlky...\to se taky hrozně bál.

peda
17. srp 2009

Jájo,to je sranda 😀 😀 😀 třeba se mu ještě něco udělá a bude tě zastupovat 😀 😀
Elli taky honí na P.bradavky,když jí drží a je slečenej 😅
Tak to je teda šofééér šikovnej,já si pamatuju,že jsem se ze začátku hrozně bála,promejšlela jsem trasy,kupy pojedu,kde je jakej semafor,kde budu parkovat 😀

Asi taky dorazíme 😉 🙂

indigo
17. srp 2009

A už mě dneska ven nikdo nedostane!!!!! 😠 😖

Baru téda to jsou trable... fakt nezbejvá nic jinýho, než jim říct všechno pěkně od plic, nejlépe kdyby se tchýně urazila a aspoň půl roku se neukázala.
Míšo s tím cvičením tě chápu... cvičila jsem s Tádou a slýchávala od ostatních nemlich to samý co ty. ☹ A teď mám docela strach, Miška preferuje jednu stranu a to docela brutálně, jen jí položím, ihned se skulí na bok a leží stále na jednom boku. vyjímečně na zádech a na stranu má stočenou jen hlavičku. Jestli se to co nejdřív nesrovná, budu vojtit i s Miškou. Zatím se snažím ji různě natáček, pokládat na druhej bok, vydrží tak ale chvilku než se zase překulí... 😖

indigo
17. srp 2009

Jé Pedíku jen dorazte, skamarádíme naše holky... 😀
Máš pravdu - po návratu z porodnice mi Táda připadá najednou o 2 roky starší a o hlavu větší 😲 a i o dost rozumnější, kde je ten můj malinkej chlapeček?!?!? 😖 😀 😝 Jinak naštěstí segru docela bere, zrovna se shání po Michalce 😀, nechala jsem ji v ložnici spát v korbě od kočáru. 😎

indigo
17. srp 2009

Jájo tvýho chlapa bych teda chtěla poznat 😀 to musí bejt dobrej kolík! 😀 😀 😀 teda v dobrým, samozřejmě... 😎

cipisek007
17. srp 2009

Indi, to jsem se chtěla zeptat, jak je na tom Michalka, jestli nebudete zase cvičit. Držím palce, aby ne!!!

Jájoooooooooo, to je mazec!! 😀 😀 😀 😀 😀

Jdu si udělat oběd a pak dát holkám, všem hezký i když moc horký odpoledne!!

achalteke
17. srp 2009

Tak jsem zkontrolovaná, malej sestouplej, kilo dole, jinak nic nového 😀 😀 😀 😀

...a ten náš ultrablb lékárník - teda jeho záskok se zas předvedli - v pátek jsem si tam objednávala maliníkový čaj no a dnes jsem dostala malinový čaj, jsem myslela že mě jebne, to jsou fakt telata, nemám slov 😠

Jo s Honzou je prdel, škoda že mi to nedovolil vyfotit 😀 😀 😀 😀

Se máte, taky bych chtěla na srazík, tak třeba už příště 😵 😵 😵 😵 😵

indigo
17. srp 2009

Příště a s Pláničkou! 😎

dadunka
17. srp 2009

Ahoj holky, nějak nestíhám... kdy a kde je ten srazík? Možná s Tádou dorazíme a kdo se tam chystá???

Jdu sebrat bordel po bytě, nevíc jestli jsou erupce na slunci nebo co, ale dneska je milánek nějakej ukvíkanej, moc nespí, dlouho usíná, béká, baští á 2 hod.... No koupila jsem Nutrilon extra pro delší zasycení, snad se alespoň vrátí k 3 hod. intervalům.

indigo
17. srp 2009

Ahoj Dadu!
Sraz je v pasáži Daniela, na Lannovce, je to přímo naproti prioru (naproti bočnímu vchodu přes ulici). Na konci pasáže je kavárna a posezení venku s dětským hřištěm. Cca mezi 10 a 11 se tam sejdem. Já, Menník, Pedík, Míša, možná Inuš. Zbytek příště, ale třeba ještě někdo překvapí... 😎 Poznávací znamení - všechny sebou budem mít děti, já, Menník a Míša dokonce 2... 😀 😎

peda
17. srp 2009

Jájo,to je ted dobrý s tím čajem 😀 😀 😠 ,tak malej už se rychtuje,když je dole 😵 😵

Dádi,ahojky 🙂
ono se jim špatně spinká,když je takový horko 😢 .Taky dávám jen nutrilon extra,každý 3 hodiny 90ml.A co dát trochu čajíku?třeba má jen žízeň.U nás to pomáhá,vypije denně 100 ml feniklovýho.Ale zase já nevím,jak je to při kojení,já mám mlíka malinko,jen na požužlání,tak čajík může.

Jo a vy teda ze mě musíte být vyřízený 😲 😝 mi máme všechno růžový 😀 😀 někdo dokonce psal,že je mu z růžový ......
mě se líbí a hrozně jsem se těšila na první růžovou věc,kterou koupím po 9 letech modrý,zelený,béžový.....doma zakopávám o auta a to bude,až budu vybírat první panenku 😵 😵 .Mě se růžová,fialová a prostě holčičí barvy moc líbí.Sama chodím skoro pořád jen v bílí a černý,tak si to užívám 😵 😵 .

peda
17. srp 2009

Indi,tohle přesně říkaly všechny kamarádky,že když viděly svoje první dítě po porodu druhýho,tak na něj najednou koukaly úplně jinak 😉 .
Mája už je velikej,za pár dní mu bude 9,ale do teď to byl můj chlapeček a najednou 😵 je to skoro chlap 😉

peda
17. srp 2009

Malá už od 12 spinká a já snad poprvé po návratu z porodnice pořádně uklízím,drbala sem koupelnu a záchod,peru povlečení i vnitřek-peřiny....mám co dělat.Ven půjdem až po 6,ani se mi do toho horka nechce.Včera jsem se nějak připekla na chalupě,tak nechci sluníčko ani vidět.Kluci byli na rybách a přišli taky spálený a ještě poštípaný jak blázen.Hlavně od ovádů.Máju mám pořád na chalupě,už je tam 10 dní a nechce se mu domů.Ani se mu nedivím,buzerující matka,plačící ségra 😀 😀 😀

Tak,udělám si caro a dám si nohy na stůl a dám relax.Leje ze mě jak z vola.

indigo
17. srp 2009

Pedí já si na růžovou pomalu zvykám, není jiná možnost... 😀 😝 Ale kdybych kupovala věci já, sáhnu radši po červený nebo oranžový... ale líbí se mi holčičí věci s růžovejma doplňkama, třeba khaki nebo hnědý kalhoty a jsou růžově prošitý a třeba na zadku na kapse růžová výšivka nebo tak... 😎

No jo, fakt to první dítě najednou hodně "zestárne", zvlášť když ho vidím třeba jak Mišce kouká do košíku, představím si, jak v košíku ležel on... dneska jsem mu zkoumala nohy, když se obouval, už má teda pěkný lopaty (aktuálně nosí č.27), Miška má takový minitlapičky... 😖

indigo
17. srp 2009

Jen relaxuj, já dneska sedím u pc dost, vyrábím dárek babi k 80tinám, už je sice měla, ale slaví je tuhle sobotu. Naskenovala jsem spoustu fotek a dělám z toho něco jako tablo nebo rodokmen... 😝

peda
17. srp 2009

Jé,to je krásný,to bude mít babí radost 😵 😵
Taky se mi líbí kombinace růžovo hnědá 😵 😵 ,teď jsem koupila v tescu hnědý kabátek a hnědý tepláčky,na nich jsou růžový kytičky,asi 3.
a mají tam body s dlouhým rukávem,moc hezkej materiál a za 75 kč 2 ks.To je supr cena,už jsem je i vyprala a jsou fakt moc hezký.Ještě si dojedu koupit na 6 měsíců,za ty penízky 😵 😵

Malá ještě spí,už 4 hodiny,ještě,že mám monitor dechu,jinak bych pořád lítala k postýlce

dadunka
17. srp 2009

Indi, díky, vím, kde je pasáž Daniela, v ČB jsme pár let bydleli a pracovali. 🙂
Jen přemýšlím, jestli bude pro Tádu úplně ok cesta zpět, protože to bude zrovna nějak okolo poledne a je to tak hoďka autem. Ráno, když bych vyjela v 10hod. , tak to nebude tak strašný, ale zpátky...co myslíte?
Vy byste to s 3týdenním miminem absolvovaly?

Indi, jak se jmenují ta homeopatika na podporu kojení??? Já jsem celkem přírodní typ, tak to vyzkouším.

Innuš, ptala ses, jak se máme. Tak řekla bych, že celkem dobře, Táda je celkem hodný dítě, budí se ve dne, v noci po cca 2,5 hod., pak přebaluju, kojík, dokrmuju, to je tak na hodinu a pak uspat. Občas nějakej prdík, ale nic strašnýho.

Pedí, já četla a slyšela, že do 6měsíců nemají mít jen mlíko. 😕
Jinak já nakojím tak 30ml a 60ml dokrmím. Teď začal dost blinkat po krmení, tak nevím, jestli mu nedávat míň toho příkrmu, ale když to třeba zkusím, tak se pak o to dřív vzbudí.
Tak musí být po krmení dost často jakoby podložený, aby neměl hlavu vodorovně. Myslíte, že mu to může nějak uškodit? Nutno dodat, že je nakloněný jakoby celým tělem, ne jen hlava.

Barčo, upřímně musím říct, že jsem u čtení tvých výlevů zasmála, i když je to ve výsledku smutný, ale máš pěknej styl vyprávění. No ať žijou tchýně.

Já dnes byla ve městě, potkala jednu ženskou z práce a ona mi řekla, že jsem se pěkně vypasila nebo tak nějak. Já na ní čuměla, no jako pardón, že mám 3 týdny po porodu 8 kg kilo nahoře 😠 Ona má po 3 letech od porodu stále 20kg nahoře... no nic, mě nasrala kravka..

peda
17. srp 2009

Dádí,ty homeopatika jsou Ricinus communis 5 ch,já je beru taky 3xdenně 3 kuličky.Musím běžet,poklad se mi zbudil 😵

dadunka
17. srp 2009

Díky Pedí aha, já jsme myslela, že to je nějaká varianta Ricínového oleje na vyvolání porodu 😀

Míšo, gratuluju k zoubečku a s těma šatama je to tak jak holky píšou 😉

Holky, kolik kilo máte nahoře po porodu, eventuálně, za jakou dobu jste to shodily na původní váhu?

inna12
17. srp 2009

čau 🙂 tak dneska máme doma trošku zlobivku 😝 dopoledne celý prospinkal, ale ted už dvě hodiny to nemůže zapíchnout , tak si povídá v posteli s tatínkem ..pět minut pěkně řičel, to ještě nedělal, tak myslím, že měl asi nálý boleníčko. Jinak už kaká, dřív jak začal sát, tak to z něj šlo, jako průtokáč, ted ho kakání většinou vzbudí... 😝

zdravím všechny!!!
, zkusím dočíst, ale měla bych něco povařit na véču a mě se taaaaaak nechce 😝

náký fotci https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

peda
17. srp 2009

Dádí,já nabrala 21 kg 😲 to je děs,co?měla jsem 81kg,z porodnice jsem šla s váhou 71kg a teď,po zhruba 10 týdnech mám 64kg,mám pořád nahoře 4 kg.Ale chtěla bych mít svojí váhu,60 kg do vánoc,to si myslím,je reálný.Dneska jsem snědla celý fofife,já ho miluju,ale snažím se nepřejídat se.Já se v těhotenství vyloženě přejídala,moooc mi chutnalo 😀 😔
A stím čajem mi to říkala moje dr,ale oni jsou a to 2 názory,jedni říkají čaj,druzí,že jen mlíko.Když je horko,tak ten čajík dávám.Je na něm napsáno od narození,tak to asi ublížit nemůže.
O tom blinkání bych řekla dr,ono je mlíčko,i nutrilon pro blinkací děti.A s tou hlavičkou,ono se to dělá,když má mimi rýmu,tak aby mu to ztejkalo do krku,podkládali jsme nohy postýlky,tak to asi na závadu není.Ale holky to mají určitě naštudovaný,tak ti poradí líp.To blinkací plíčko je myslím AR.Mají ho normálně v lékárně,mě se dr ptala,jestli malá blinká po nutrilonu,aby jsme případně koupili to blinkací mlíčko.Ale malá mi blinkala jen párkrát,když jsme najeli na UM,je třeba týden a spíš si ublinkla.

peda
17. srp 2009

Ínuš,ten je nádhernej,on má tvojí pusinku 😵 😵

Já teď moc nevařím,o víkendech sme na chalupě a když nemám doma Máju,tak máme pizzu,tousty,párky 😀 😀 vařím jen tak dvakrát týdně.Dělal jsem naposledy lívance z podmáslí,jsou rychlý,jestli má chlap rád sladký jídla 😉
nebo těstoviny se špenátem a kuřecím masíkem,taky rychlovka,ale nevím,jestli špenát nenadýmá.
Elli kaká jen jednou denně,má to vždycky řídký,asi 2xměla bobek 😀
Teď je v lehátku a něco vypráví medvědům z hrazdičky 😵 😵

peda
17. srp 2009

Dádí,tak proti tomu blinkání je nutrilon AR.Taky to může být tím,že vám prostě nutrilon nesedí,ale řešila bych to s dr.