Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
25. zář 2009

Indi, třeba to nesou pěšky 😀

cipisek007
25. zář 2009

Jo holky možná budeme mít očkování proti pneumokokovi zdarma!!! Dr. to zkusí vyběhat. Což mě potěšilo, ale i naštvalo, protože když jsem se jí ptala tenkrát, tak mi řekla, že tohle očko mají děti zdarma do 1,5kg porod. váhy. My už nemáme šanci (1,6kg). Mám nemocný dítě a najednou to jde. 😠
No ale víc jsem happy, přišla s tím sama dr. Ptala jsem se jí na očko na rotaviry a ona říkala, že se dělá jen do půlroka dítěte. A pak povídá, no kolik měly porodní váhu? Že bysme zkusily vyběhat Prevenar. Tak jsem zvědavá 🙂 Z jiných debat vím, že pokud dr. chce, tak to dokáže 🙂 a já myslím, že naše dr. tohle pro nás udělá 😵

zuzka84
25. zář 2009

Miso - nas David ho mel taky zdarma a to mel porodni vahu 4kg 😀 . to neni jen o porodni vaze , ale je tam mnohem vic kriterii kdy muzou mit deti toto ockovani zdarma

a jdu docist zbytek - mozna 😅

cipisek007
25. zář 2009

Zuzi, tak u vašeho Davídka bych to pochopila 🙂 spíš bych se divila, kdyby vám ho zdarma nedali 😉

dadunka
25. zář 2009

Čau ženy,

já dnes šla spát ve 4 ráno, měli jsme s chlapem debato hádku 😠 Takže teď jsem docela grogy, přes den se spát nedalo.
Indi, mně ta Manduca ale nepřišlap poštou, ale přes PPL a ráno mi ten "pepelák" volala, jestli budu v poledne doma.
Evi, to je hezký, jak tě to dojímá 😵
Koukám řešíte fusaky, já podědila nějakej fusak HOLAN takovej jako plyšovej nahoře, uvnitř je něco jako kožíšek. Vůbec nevím, jak moc je kvalitní, ale je velkej jako kráva, no do tý Teutoňácký korbičky nevim nevim. Neznáte některá tyhle fusaky, jsou dobrý? Nebo mám šetřit na Emitexovej??

Jo a načala jsem na zadek Rybilku, to je teda smrad fůůůj 😝

Psalo se tady od kolika by byl ten sraz?

cipisek007
25. zář 2009

Dadí, tak to mi vůbec nic neříká, nenašla jsi o něm něco na netu?
O srazíku nevím čas, možná Indi bude vědět, ale asi dopoledne.
Rybilka pěkně smrdí, ale byla dobrá 🙂

indigo
25. zář 2009

Indi ví, od 10:00. V Bazilice. 😎

No jo, když já koza jsem si "odfajfkovala" doporučeně, českou poštou... 😝 teď bych si nafackovala... 😖

Rybilka... 😀 jó, smrdí, ale zabírá... 😎

cipisek007
25. zář 2009

indi, takže ho ani pěéšo nenesou, to je v čudu.

Jooo naše Terezka umí berany berany duc 😀 Napřed opatrně čelíčko o čelíčko a pak už si servítky nebere, trubka jedna 😀

cipisek007
25. zář 2009

Nu a já si jdu číst, dneska mě nějak bolej záda. Všem dobrou a klidnou noc! 🙂

peda
25. zář 2009

Ahojky 😉

Tak máš Míšo nánožníky a sedačky do auta,to je supr 😵 .Už mi taky chybí čtení,v těhotenství jsem nemohla,jak mi bylo blbě,tak se mi dělalo při čtení blbě stejně,jako se mi dělá blbě v autě,když si čtu.I jsem viděla hezkou knížku,tak možná 😝
Tak děláte berany,berany 😵 😵 já se na to už tak těším a zároveň je mi líto,jak to utíká a jak roste jako z vody,vlastně z mlíka 😵 😵

Já nevím to úterý,mám napsaný,že máme jít na kyčle,ale nejsme objednaný,jen jsme měly přijít za 3 měsíce,tak se to asi nepo,když přijdem o týden dýl,nebo neee??

Evi,já s fusakem Drahunu 😀 😀 nedělám,líbí se mi aesthetic,ta limitovaná edice,ten starorůžovej,ale líbil by se mi čokoládovej a vnitřek starorůžovej,myslím,že to jde dle přání nakombinovat.Ale chtěla bych ty barvy vidět na vlastní oko.Přijde mi takovej měkoučkej a ne prkenej,ale ono z fotky si můžu myslet cokoli,že?prostě ho chci viděttttt 😀 😀 😀 .Už je vám drobet líp?to bude zase noc,co?co třeba do aromalampičky eukaliptovej olejík?ale nemám tucha,jestli ti mimi můžou.Rýma je pěknej neřád.

Indi,taky jsem přemejšlela,proč vyhlížíš pošťáka,když mi jí přivezl PPLák.Tak asi až v úterý.co?To je mi líto,taky jsem si jí přála mít v pátek a ona v pátek dorazila.

peda
25. zář 2009

Jájo a Inníku,krásný fotky 😵 😵

Dneska jsem objednala Ellince takovou tu háčkovanou čepičku,paní jí dělá na zakázku,udělá jakoukoli barvu,tak jsem zatím objednala růžovo bílou 😀 😀 a jsme domluvený,že pošlu fotky kombinéz a podle toho uplete nebo uháčkuje čepice.Jsem nadšená 😵 😵 .
Ale já se taky lehce nadchnu 😀 😀 pro všechno.

V něděli by jsme chtěli jet do Plzně do zoo,tak doufám,že vydrží počasí a pondělí bude ve znamení hub,je mi jasný že po prodlouženým víkendu toho na nás moc nezbude 😀 😀 ale už mi les chybí a prubnem manducu.Už si drobet zviká,ale je tam vždycky nejdýl půl hodiny a teď to bude na dýl.

Tak se loučím maminky a děťátka,mějte klidnou noc a hodná miminka,papa 😵 🙂

peda
25. zář 2009

jo a včera jsem zavzpomínala,byl to rok,co jsem na testíku objevila // 😵 😵 😵 .

inna12
25. zář 2009

Pedí, díky za pochvalu foteček 😉 ty seš jako já 😀 já se taky tak nadchnu pro všechno 😀 hlavně rychle 😀
musíš pak Elli s čapkou vyfotit, jaká bude koča 😵

plzeňská zoo je krásná! snad už to bude předělané, to budete mít krásnej víkend! tak si to užijte! 😉
my zitra budeme chodit po prohlídkách bytů, brácha se sem stěhuje z tábora, sem tak happy z toho!!!! 🙂 (hlavně malej miláček bude tak blízko 😵 ja ho hrozně žeru 😅 )

taky přeju všem pěkný večer!

jo a nechápu co máte všichni na Rybilce!!! mně náramně voní 😅 ..ale já sem divná 😀 😀

indigo
25. zář 2009

Taky asi zalezu ke čtení (no jo, zase čtyřlístky, už jsem za trapku... 😀 jóóó Inuš, kupuju je různě, za dvacku, vzácnější (hooodně starý) i za pade, ale to vyjímečně, a vejš nejdu. Nový co mi chybí za jejich prodejní cenu =33. Teď už teda stojí 35, leze to pomalu nahoru... úplně první origo čísla jdou do desítek tisíc, takovej šaman teda fakt nejsem... 😝 ), ještě počkám, až se mladá dáma vzbudí na krmení a půjdu chrupkat. Dneska čumákovala většinu dne, tak mám vyjímečně večer obě děti spící. 😎

Pedí - ten aestethic je fakt měkoučkej, oproti němu je emitex prkno. A to je taky nádherně šodavej. 😎 To bude dobrá volba. A starorůžová v kombinaci s hnědou... do toho bych šla i já, odpůrce růžový (ale už si zvykám, momenálně má Miška jednobarevný růžový body, růžový tepláky a růžový ponožky... 😀 😀 😀 asi se s tou růžovou smířím, něco jí fakt i sluší... 😎 A chystám se jí objednat první růžovou věc - vlastně vůbec první oblečení, fakt jsem zatím na svý druhý dítě nekoupila z oblečků vůbec nic - punčocháčky. 😎
Jo a kyčle - kam na ně jdete? Na jihu s musíš objednat, ale myslím jste byli v nemocnici, viď? Jestli se nemusíte objedna, tak se houbelec stane... 😎

indigo
25. zář 2009

Já fakt nechápu, proč jsem nezvolila dopravu PPL, když o včera poslali, už bych to dneska měla... 😠 😝 no nic, hlavně, že bude... 😎

inna12
25. zář 2009

Indi, kurna mě to nejde poslat ty fotky!!! jak si říkala, aby byly velký..se z toho mejlu poseru ☹

to je síla, teda ty ceny čtyrlístků!!! 😲 až ted pojedu do tabora k babi, tak tam musim vyštarchat zbytek a odvézt si je, tady doma jich mám jen "pár" máš taky ty silné?? kdyžtak ti pujčim 😀 ..když je to taková vzácnost 😀 😀 ale ty dnešní to už není vubec ono vid??
na Michalku se těším v úterý! ja už prostě musím dorazit do třetice 😠 😠

indigo
25. zář 2009

Inuš co největší a jestli ti to mail nebere tak to pošli po jedný, ono když má fotka třeba 2-3 mega, tak jich víc najednou nepošleš... 😉

Jó dnešní už nic moc... ale přečtu si ráda i ty. Silných moc nemám, určitě jsem měla víc, ale kdoví kde je jim konec... 😖 Teď vycházej znovu i některý ty silný, jako Zachraňte Lidušku a tak... koupila jsem si Kouzelnou lampu, tu jsem neměla nikdy, jestli teda dřív vyšla, já to četla (i slyšela) prvně. 😎

Jen doraz, Miška je zvědavá na Šermíka! I když teď mi přijde hrozně taková tlustá, v obličeji, to má z toho, že pořád žere... 😠 😝

indigo
25. zář 2009

Jsem chtěla napsat, že je tlustá, tak jestli na ní Šermík bude vůbec zvědavej... 😀 ale je tlusá jen v obličeji jinak ne, no doufám, že jí to nezůstane, by se jí všici smáli... 😝
Dala jsem právě pár nových foto, tak schválně, kdo spočítá Mišelindě všechny její brady?!? 😀

inna12
25. zář 2009

tyjo Indi, Miška už je taková jiná!!! taková větší 😅 to nejni možná, jak rostou!!! mně to nepřijde u mýho, jak ho vidim furt, ale u jiných..to je síla 😲 je moc hezká, bude fakt hodně na Tádu 😵 a v obličeji je teda podle mě naprosto normální!! ale i kdyby byla, mně se baculatý mimíci líbí! (ale taky jen v obličeji 😀 )

inna12
25. zář 2009

a šermoň spí od půl 7 a já stále čekám, kdy se vzbudí na žranici a furt nic...tak pujdu taky (jen co zaberu, tak začne šermovat a domáhat se 😀 😝 ) Indi, taky ti v noci pije se zavřenýma očima?? on to celý absolvuje se zavřenýma 😀 i přebalení, kojení, odkrnutí, odsátí..a furt má zavřený oči 😀

dobrou!

zuzka84
26. zář 2009

miso - no ale dostavaji to zdarma i deti kterym uz aspon 4x pichali usi ... aspon co tak vim z diskusi. A nekde jsem kdysi i cetla ty podminky za kterych to muze dite dostat proplacene od pojistovny, ale to uz fakt nevim kde to bylo. no kazdopadne drzim palce at vam to klapne 🙂

jo holky neobjednavali jste(nebo spis nebudete objednavat) nejak hromadne ty eko nakupni tasky? me by se jedna taky hodila 😅

no jinak jsem od pul 5 hore a zrovna malej zabral kdyz uz jsem vstala - me z nej trefi . ale brzo bude asi vzhuru, ma zase nejak prdiky 😒

petreva
26. zář 2009

Dobrý ráno,
ZUZKO,to jsme na tom podobně 😖 , já od 4 heč 😖 s taškama to nevím, ale myslím že indi a innik už ji má, ne??
INNIKU, foto krásný!!! P je tak velkej 😵 a s tím M...moooc hezký!!
PEDI, Aesth. taky se mi zdá hebčí a poddajnější než Emitex. Určitě ho v BC mají,koukala jsem tam na něj 😉
INDI, z Mišky se vyloupla hezká holčička!! Ne že by dřív nebyla 😅 ale teĎ už to "není" miminečko, ale miminko 😀 a brady navíc nemá 😉 je náhodou moc pěkná 😵 . Jak jí dává T. dudlíka, to je boží 😵
DADU, jaká byla noc?? Včera jsit oho teda naspala malinko, tak snad sis odpočinula asoň drobet!!!
PETO, co Davídek ve škole?? A u toho psychologa?? Myslím na vás...a co kozenka? Už M. nekouše?? A zoubky??
BARU, co ten lepek? Říkala jsem si, jak ho Cyrdík snáší?? Ten tvůj klučina je tak "svůj"...Pořád málo vlásků?? A co vaše zubiska??
MÍŠO, našla jsi fusak?? A co holčičky? Je T dobre? A zadeček?
JÁJO, ty naše nejčerstvější mamino?? Jak je ti?? Bolí tě spodek nebo už ok?? A jak se cítíš? Je s tebou mužík doma? Já bych to sama tenkrát vůůůůbec nezvládla, se přiznávám...
STRASPY, tak co jízdy?? Až když člověk sedí v autě, tak vidí jak ostatní jezdí jak čuŇ... viď. Co ten baráček??
Tak já pádím něco dělat dokud mi dítko ochotně spí...áááá už nespí 😖 no nic. Hezkou sobotu

cipisek007
26. zář 2009

Indi, no jéééééééééééje!! Táda má další ženskou!! Musíme co nejdřív vyrůst 😀 😀
Strašně se mi líbí, jak dává Táda Mišce dudlíka, tak opatrně 😵
A Miška - ty vado hrozně vyrostla!! Takovej uzlíček to byl, naposledy co jsem jí viděla 😅

Zuzi, děkujem, snad to dr. zvládne. Co jsem četla, tak když je dr. šiškovná, tak je to jistý a ta naše je 🙂
Ježiš eco tašky, na ty jsem za posledních 14 dní nějak zapomněla, bylo toho moc 😒

Evi, fusak jsem nenašla, nemám na to trpělivost a taky čas, furt od toho odbíhám a pak nevím, kde skončím 😅
Zadeček už má Terezka celkem v poho, ještě trošku zarudlej, ale už sebou nešije, když jí ho chci otřít. Teď si hrajou v postýlkách, kecaj, hejkaj, tlemí se (naučily se dělat haha hehe apod, takže je to fakt prdel 😀)
A co vy? už je líp? Rýma? My už rýmujeme všici, a odsávání je pořádnej boj 😒

Pedí, tak jsem včera jen vyluštila křížovku v TV magazínu a vytuhla 😀

Jooo a jinak dobré ránko 🙂

indigo
26. zář 2009

Brý ránko! 🙂
No máte pravdu, Miška už není mimineško malalinkatý... roste mi před očima. A Táda když má náladu, tak podává dudlíka pořád a ona na něj tak krásně kouká, úplně fascinovaně 😀

Eko tašky - zrovna jsem na ně myslela 😀 že to nějak vyšumělo, no sice jednu mám, pravda, ale ještě jedna by bodla, takže já jsem pro. Klidně to "zorganizuju" ale nechám poslat na někoho jinýho, nebo by se se mnou chlap už rozvedl, jestli přijde ještě jeden balík... 😀 😝 Už mi nadává, že pořád utrácím, pořád někde něco kupuju (no má pravdu, nějak jsem se poslední dobou ozjela...), tak musím přibrzdit. 😎 Nebudu mu pracně vysvětlovat, že to není celý pro mě... 😝

indigo
26. zář 2009

Tak kdo chce, vybírejte!
http://www.ecobag.cz/

cipisek007
26. zář 2009

Indi, oukej, necháme to poslat ke mně, ale ty to radši zorganizuj, nějak v poslední době opravdu nestíhám 😒

Inspirujte mě, kdo si co vybere, já vůbec netuším, jestli jednobarevku nebo nějakou vzorovatou 😅

Hlásím, že u nás tichá domácnost 😠

inna12
26. zář 2009

ahoj!do tašky jděte, je fakt supr čupr 😉 mam tu černobílou a pak obyč černou, mam ji v kočaru pořad.
Ta černobílá je dražší, ale stálo to zato, dobře vypadá, má jinak ucha, skládání na patentky a hoooodně se tam vejde. Taštičky fakt šikovný..i chlap je nadšen! 😀

Pedí, ten Aesthetic je opravdu šodavej, maji všechny vedle sebe v bejbycentru! 😉 mě ho ale paní pak rozmluvila, že je lepší ten emitex..ja bych neřekla, že je nákej horší a lepší..jen je jinej 🙂

peda
26. zář 2009

Jé,tak se zase taškuje,tak až bude chvilka času,tak taky nějakou vyberu.A ta s tima krátkýma uchama se dá dát na rameno?to je u mě nejdůležitější,potřebuju volný ruce.

Já do toho babycentra stejně musím,nejde nán už u autosedačky povolit ty pásy na ramínka,chlap se se mnou hádá,že to vís nejde,ale malá má teprve 5 kg a je to psaný do 13 kg,tak by to něja mělo jít 😠 už jsme se kůli tomu jednou chytli a pak spolu nemluvili,on mi tvrdí,že to už víc nejde a já zase že to nějak musí jít 😀 😀 😀
Tak tam mrknu na ty fusaky,z fotek člověk houbelec pozná 😝

Indi,Mša je krásná 😵 oni mají všechny mimi takový větší hlavičky,kulaťoučký 😅 ale mi máme placatou jako blázen 😕 chudák dítě.

Tak já dodělala rizoto a až se najíme a přijde taťka z práce,tak razíme na výlet do Krumlova,dokud je hezky.Já se ještě ani neumyla,hned jak usnula Elli,tak jsem šla vařit a drobet poklidit,tak už se těším do sprchy,

Všem přeju krásný prodloužený víkend a hodnaný dětičky 😵 😵

indigo
26. zář 2009

Pedí jdou všechny přes rameno, když si nějakou rozklikneš, tak je tam víc obrázků, i "z praxe", jak jí má ženská přes rameno. 😉

Tak jo, posílejte mi do IP jakou kdo chcete, já to hromadně objednám a Míša dostane balíček... 😀 Necháme pár dní na rozmyšlenou a aby stihly i holky co sem nestíhají chodit, třeba Menník, ta určitě nějakou chtěla. Ovšem jak to Meníkovi předáme, museli by na srazík do ČB nebo my do Tábora... 😀 😎

Inspirace pro Míšu - no tu co mám já, ak ta prně nebyla skladem (objednala jsem si jinde) a teď zmizela s nabídky úplně, mám Ecozz summer, to jsou s ěma motýlkama, hnědou.
Teď chci ještě Envirosax, Retro Graphic 2 nebo Candy 1 nebo Oxford 2 nebo Oxford 3 nebo možná Mikado 5... 😀 já nevím!!! 😀 Flora 4 se mi taky líbí... 😀

inna12
26. zář 2009

holky, dávala sem dotaz na porodnici, je to dobrej doktor i přes imunitu, tak třeba vám to taky pomůže se rozhodnout ohledně toho očkování 😉 (Indi, Jája, Zuzka) 😉

Vážený pane doktore, ráda bych znala Váš názor na očkování vakcínou Rotarix? Synkovi je 7 týdnů, je zdravý, donošený, plně kojený, prospívá. Stále se nemohu rozhodnout, zda-li toto naočkovat. Přijde mi, že společně s očkováním na pneumokoka (necháme očkovat) a povinným očkováním, je toho už pro dětský organismus až až. Zároveň se, ale bojím, abych si později něco nevyčítala. Kdyby vy ste měl malého synka, nechal byste tuto vakcínu naočkovat??? )
Ještě bych se chtěla zeptat ohledně toho pneumokoka. Kloním se spíše k Prevenaru (druhou dávku by zřejmě dostal již tím "vylepšeným" Prevenarem), ale nevím, zda-li ten nový Prevenar bude bude indikován i na zánět středouší jako je ted Synflorix? (četla jsem, že při očkování Prevenarem mají děti o více než 30% větší šanci, že právě zánětem středouší onemocní) Jakou vakcínu byste v této době doporučil spíše?
Velice Vám děkuji za Vaši odpověď a čas.
S pozdravem a přáním pěkného dne

Je to perorální vakcína a stimuluje lokální imunitu ve střevě, přetížení imunitního systému bych se rozhodně nebál. Očkování doporučuji. Pokud by takto malé dítě zejména do 3-5 měsíce života prodělalo rotavirový průjem, tak téměř s jistotou skončí na infuzi v nemocnici (pobyt většinou 5-7 dnů) a může i poté přechodně netolerovat mléko (až 14 dnů) což je také komplikace. Prevenar třináctivalentní bude k dispozici určitě a proto je lepší první dávku aplikovat současný sedmivalentní Prevenar. Ochrana stran zánětu středního ucha je podobná (rozdíl cca 2%). Je nutno si uvědomit že je známo 90 sérotypů pneumokoka (očkuje se proti těm nejhorším nejinvazivnějším) a proto není nikdy vyloučeno že dítě onemocnění méně nebezpečnými kmeny pneumokoka