Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

peda
22. říj 2009

Zuzi,teď jsem koukala na mimibazar na recepty a líbil se mi tam z něj popkorn,naloží se to do těstíčka a osmaží,k tomu kaši,taky nic zdravýho 😝 ale ozkusím to 😉
To je mi tě líto,nastydlá,doma dvě dětičky a ještě depku na rameni 😔 ono tomu vůbec nepřidá to hnusný počasí,alespoň už neleje,to byl děs.
Tak kontrola dopadla dobře,ne?to jsem ráda.

Já jdu teď péct perník,snad to stihnu,v půl 2 musím být ve družině...

cipisek007
22. říj 2009

Mě trefí. Holky mi vytuhly při jídle, takže ven jdeme až po sváče 😠
Jelikož jsme dneska vstávaly až v 7, tak jsem chtěla zkusit, jeslti vydrží dopoledne nespat. Oběd dostaly ještě o půlhoďky dřív a Barča vytuhla totálně ještě než jsem nakrmila Terku a Terka usnula s poslední lžičkou. A já mám dneska zrovna tolik běhání a kolem čtvrtý je už venku docela zima 😒

Zuzi, to jsem ráda, že to dopadlo dobře! Brzy se ze všeho dostaň a ukaž se 🙂

peda
22. říj 2009

Míšo,prdelky jsou unavený 😵 ,tak to asi nevydrží,nespinkat.Já chodím ven každý den až po 4 hodině a jsem venku do 6,není to tak špatný.Alespoň rovnou vykoupeš a půjdou spinkat.Teď ještě bude ta změna času,to ti to asi taky rozhodí,což?už jsi tím jednou s holkama prošla.

cipisek007
22. říj 2009

Pedí, jejda změna času, to jsem zapoměla. Už tenhle víkend, viď? Tak tenkrát mi to nevadilo, to se docela rychle adaptovaly, ale teď to asi bude horší, uvidíme.
No nevydrží, počítala jsem to a je to přes 5 hodin a to je na ně moc. Holt je musím ještě nechat dopoledne spát. Včera právě když jsem jela s holkama domů v půl 5, tak se znatelně oproti cca druhý hodině, ochladilo
😒
Bára je hrozně nastydlá. Máme jít v úterý na ďobanec prevenaru a asi ho nedostaneme. 😒

Recept na pangase nemám, ale to co jsi našla, vypadá moc dobře!🙂

inna12
22. říj 2009

jééé moc moc DĚKUJI všem!!!! 😵 mám velikou radost, že jste si vzpomněly 😉

Evi, Peťulku moc pozdravuj! chybí mi tady ☹
zeptej se ji, kdyby ji nevadilo, tak mi pisni na ni cislo na mob 🙂

byli jsme u dr. šerm váží 5930 g a dostal ten Rotarix a říkala jsem jí to s tou hlavičkou jak zaklání, tak prej at ho zkoukne ta KOlářová 😀 😀 za to nic nedam...a dávala ho pást, tak prej pase pěkně a dobře atk teda nevim

ted chvátám, jdeme s terkou kočárovat, tak zajdu dýl

zatím papa 😉

indigo
22. říj 2009

Milluju tohle, ale jsem líná to dělat... 😀
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

a tohle
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

Baru - no jo, sestřih by pomohl, to máš recht. Když ale já chodím celej život nakrátko, teď mám snad nejdelší vlasy v životě 😀 tak je chci delší a měla bych to zase shodit... 😖 😝
Zkusím kopřivy od Míši. 😎

Vrátili jsme se z hudebky, jdu rychle vařit a pak čekáme návštěvu. 😎

cipisek007
22. říj 2009

Indi, až jsem dostla chuť na rybu 😀 Až přijede D. tak to určo uděláme 🙂

Innko, jejda další vojtovací dítě. No tak držím pěsti!! A nechceš zkusit spíš Arpidu? Tam prý taky cvičí Vojtovku. Jedna mamina od dvojčat z plavání tam chodí s holkama a je to tam prej úžasný.

indigo
22. říj 2009

Já to taky nedělala ani nepamatuju, musím u řezníka koupit filety (mražený😀) a vzhůru na to! Je to mňamka, ani nedávám cuketu, to by mi chlap nevzal do pusy 😀 a ještě navrch přidám strouhanej sejra... hernajs mě se sbíhaj sliny... 😠 😝

Inuš - ha ha, Kolářová... 😖 Já pevně doufám, že Miška se vojtění vyhne a když ne, nechám si napsat doporučení k někomu jinýmu (třeba do tý Arpidy, tam myslím chodila Zuzka s Davídkem), ke Kolářový už mě nikdo nedostane 😝

kacena00
22. říj 2009

čau holky, PEDI nevim no, třeba že by vysál na pul hodky jednou za tejden sem myslela a nebo třeba pohrát s eli nevím...já sama sem na kroužky bohužel nějak nechodila a uklízet sem musela, jenže u holek je to asi jiný, a hlavně děti teď fakt víc choděj do kroužků než se chodilo za nás..

holky musim se ještě zeptat - na tu doktorku kolářovou- to je nějakej dětskej neurolog? a k němu dostanete doporuč. od MUDry nebo sinzavoláte samy? já sem vám totiž ještě neřekla jednu věc co mě trápí..o dovče - cca před 3 týdny při spaní začal brutálně vytáčet hlavu na levou stranu a naproavo to nikdy nedělá, je pak jakoby prohnutej do luku, když mu ve spaní položím hlavu na druhou stranu tak ji zase dá buď nalevo a nebo do rovna. pak to asi tejden nedělal a teď znova..tak nevim...mlže to bejt taky nějakej ortopedickej nebo nervosvalovej problém??...nechci bejt furt za hysterku, ale tohle mi přijde divný, že furt jakoby k jedný straně,....

no a naše blití: máme neskutečný úspěchy, dnes si jen blinknul malinko ke sváče... a po obědě nic...a to lezl po břiše jakou dobu..dycky sem se ho snažila co nejdřív kvůli tomu zvracení v křesílku ale ono to vypadá, že už to nebude ani tolik potřeba...já sem nadšená, ťuk ťuk ťuk, musim zaklepat, ale kéž by mu to vydrželo...

MÍŠO, tak u vás zase stonáte??? jé to mě mrzí...

zuzka84
22. říj 2009

indi - hele zitra asi z foceni zase nic nebude ☹ , tak pripadne by jste mohli dorazit kdykoliv ... budes vecer na icq , ze by jsme se domluvili ?

kacena00
22. říj 2009

RECEPT DRuhej až na tu magi směs vypadá dobře 😉

hm a ten první je taky ňamkovej

cipisek007
22. říj 2009

Barčo, ona je dost velká hlava v ČR co se Vojtění týče, snad místopředsedkyně Vojtovy společnosti či co. Je to i praktickej doktor (chodí k němu kamarádka s klukem),
http://www.vojtovocentrum.cz/ tady najdeš i info o sestrách a doktorce. Ona asi bude fakt dobrá, ale někdy se chová jak ježibaba a taky to bere strašně vážně.

Perlička - při jedný z prvních návštěv u ní jsme se ptali, kdo je to na těch fotkách, co jsou vystavený v chodbách a v ordinacích. Jeslti je to pan Vojta. Ona že jo, že pořádala nějakou konferenci v jižních Čechách s ním a on týden na to umřel 😀 😀 takhle doslova nám to řekla, já měla co dělat, abych se tam v tu chvíli nepočůrala smíchy 😀

Nojo, zase mají rýmu ☹ Bára hroznou, jenže já jí sama už neodsaju, tak jí furt utírám nos. Musíme večer, až přijde mamina na koupání jí odsát, jinak se zase nevyspíme.

cipisek007
22. říj 2009

Holky jsou vzhůru. Zachvíli dám jogurt a půjdme ven. Momentálně se snaží narvat do videa hračku...

kacena00
22. říj 2009

aha tak praktickej doktor..já nevim, koho se na tohle mám zeptat, k cyrdově doktorce jaksi ztrácvím dův+ru, a ahlavně ty praktický dodktoři musej umět všechno a njic pořádně - mám z toho takovej dojem, podle toho co čtu, ajk rozdílný věci rozdílný pediatři říkaj...

hlavně že ses před paní doktorkou udržela 😀

cipisek007
22. říj 2009

Barý, ona je nejen praktickej. Ona jako ve svým oboru a tý vojtovce bude určitě moc dobrá, jen se podívej na to kolik má kurzů, seminářů apod. http://www.vojtovocentrum.cz/lekar.php sama už teď konference pořádá. Jako praktik je prej skvělá i když metr. Prostě ježibaba, nedokážu jí odpustit, co mi tenkrát řekla, když přišla poprvý na neonatologii vyšetřit holky. Ona má v ordinaci i UTZ a při první návštěvě u nich holkám dělala UTZ hlavičky.

cipisek007
22. říj 2009

Ta Terka se tak úžasně plazí 😀 😀 😀
Ona zapomíná používat ručičky, hodně moc se odpíchává nohama a pak přepadává na hlavičku, vyvalí oči, posune ruce a znova 😀 Ta zachvíli půjde na kolínka, už při tom odrážení je vtáčí pod sebe 🙂 ale je to nezvyk, že jsou mobilní najednou obě 😀

cipisek007
22. říj 2009

Kurňa to je den.
Tak jsme šly po sváče ven. Popelnice - pošta - Rossmann - Albert. Těsně u popelnic, když jsem tam zastavovala s kočárem zastavilo auto s vozíkem. Ukazuju řidičovi, že tam jdu a on popojel o 10cm zpět, zamkl auto a odešel. Takže jsem se těžko do nich dostávala a ještě hůř vyhazovala tříděný odpad. 😠
Na poště sme strávily půl hodiny, nekecám. Holky vařený, ze mě lilo. Sice jsem přišla brzy na řadu, ale paní nemohla najít třetí balíček a furt mě přesvědčovala, že už jsem si ho vyzvedla, nebo že ho pošťačka dala někomu jinýmu v baráku. Už vymejšlela hovadiny, až přišla na to, že mi na jednom balíčku trošku odesílatel změnil jméno (vynechal jedno písmenko). Naštěstí se omluvila, už jsem chtěla bejt sprostá. Páč přesně tahle mě nedávno odeslala jednu zásilku jako balíček a ne zásilku (o 12Kč dražší).
Chci vylézt z pošty, ale ingnoranti stojí mezi dveřma a čučí. 3x jsem zopakovala "s dovolením" a nic, tak jsem se na to vykašlala a jela přes lidi. Venku prší. V rossmannovi dobrý, v Albertovi taky, jen se ty lidiiii tááák cooouuurááááj. No a přijdu k baráku, z baráku vylejzá chlap, tak si říkám, super, podrží dveře a on mi je zavřel před nosem!!! Tak jsem začala nahlas hudrat, až se otočil. Idiot.
Naštěstí, když přijel výtah dolů a z něj se vynořila hromada lidí, tak jeden z nich mi podržel dveře (zrovna tyhle nemusel, drží samy, ale ocenila jsem snahu a zářivě poděkovala).

kacena00
22. říj 2009

ahoj a brý večer, dítě uspává manžel, uf to je lahoda, přijel brzy, já aspoň něco uklidila, teď půjdu zavařit švestky no ideál den, až na to,ž e byl c. protivnej, ale tak nějak v normě..
blití opět zesílelo - zvláštní je, že po odpo svačince, kteroužto je mléko (s vitamínem Dé- už začínám bejt schízovitá 😅 😕 😀 )

Míšo, jéjej to sme se nepochopily...já sem řekla aha praktickej...protože mi to neobjasnilo, koho bych se měla zeptat, jestli v ord. neurologa dětskýho nebo kde... protože je pro mě cesta do čb přeci jen z ruky... tak že bych to spíš směřovala do tábora ten svůj dotaz, tak proto sem řekla ahá praktická..jinak vůbec paní dochtorku nezpochyňuju jako kapacitu 😉 to sem blbě napsala..

co řekla o holčičkách?...

teď ti teda sai začne to pravý rodeo ne? já teda aspoň když jdu jen na záchod, tak si řikám, co zase kde vyvede a kam mi vleze, bohužel mi ne uplně dovírá skříň např, tak tam furt šmejdí 😀

cipisek007
22. říj 2009

Barčo, jo tááák 😀 V Táboře určo někoho najdeš, dyť Menník tam chodila s Matýskem a Dádou 🙂
Ta koza tenkrát vkráčela do našeho pokoje, nepozdravila, nepředstavila se, jen se zeptala na cipískovic holky a povídá - tak helejte, hrozí jim dětská obrna, že nebudou nikdy chodit, různý mozkový postižení atd atd. Já se tam málem skácela. Já netušila o koho jde, zrovna moje spolubydlící byla mimo pokoj. Když přišla, našla mě v slzách. Tak mě hned začala utěšovat, že je to ta a ta dr. a že je taková normálně. To mi ve středu potvrdila i ta maminka od dvojčat, co spolu plaveme. Přesně tohle jí udělala taky. ☹

No asi mi brzo skončí mateřská, až se holky postaví 😀 😀

kacena00
22. říj 2009

tyvoe tak to je mega hustej zážitek..i kdyby se narodilo jen jedno a o fous dýl, tak říct mi někdio todle...tak asi budu mít náběh si něco udělat nebo nevim...po tom poroduje člověk tak vyplesklej a plnej emocí a do toho taková řeč...tyjo, to není moc profesionální...mě to přijde krutýn takhle mluvit s matkama, přesně pro tenhle přístup zdravotn. personálu sem utekla ze zdravotnictví, protože sem se s tím nedovedla smířit, prostě nedovedla, tohle je velikánská hrubost..i když to řiká pomalu každej mamče dvojčat nebo nedonošenců, tak tíém bude známá, stejně je to hustý

jenže právě pe´ta měla asi nějaký doporučení už z proodnice, no potám se jí a pak sem stejně i kvůli sobě chtěla volat rhb doktorce u kt. sem byla před dvěma roky

cipisek007
22. říj 2009

Jako můžu ti říct, že když to dořekla, tak jsem se chytla přebalovacího pultu a sedla si na postel, protože se mi tak zamotala hlava, že jsem opravdu málem omdlela ☹
Víš co, kdyby přišla a řekla - jsem dr. ta a ta, léčím to a to a pak v klidu a míru vysvětlila co a jak se může a nemusí dít, tak to se mnou tolik nezamává jako to, co udělala ☹ ☹ Strašně jsem se pak bála jít k ní do ordinace a ona byla jak mílius!!! Asi jí baví trápit vyděšený matky 😖

kacena00
22. říj 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

no jasně, kdyby to řekla trochu zaobalně ale hned na tebe vybalit ty nejhorší varianty a navíc vůbec nevíš o co jde o koho jde...no teda síla 😝 😖

no tak hlavně že holčičky sou pusinky a jde jim to všecko, teď už se rozlítavaj i do světa - paráda 😉 😀

jináč mám nové fotos v albu kdo by chtěl juknout, dnes sem se málem počurala smíchy když mladej seděl v křesle, meju nádobí, on hučí, otočím se a vidím tohle https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

petreva
22. říj 2009

Baru, tka dáváš ten Vigantol nebo ne? To zvracení je divný, viď. Já si taky pořád lámu hlavu,proč ta naše Elča začala blindit.

cipisek007
22. říj 2009

Nynyyy, malééj 😵 😵 Jogín je úúúúúžasnej!! 😀 😀 😀 😀
Barčo a rozlítávaj se i bez toho složitýho cviku, co nám daly naposledy. Já ho odmítám cvičit, já je při tom fkat neudržím. Tůhle jsem málem Terezce zlámala paleček u nohy, protože se mi nepodařilo si jí natočit správně. ☹ Ječela pak jako tůr, tak jsem s tím sekla nadobro.

cipisek007
22. říj 2009

Evi a půjdeš zítra s Elinkou k dr?

Holky, jdu do hajan. DObrou noc všem!! 🙂

petreva
22. říj 2009

Jinak zdravím všechny!!
MÍŠO, ty jo takhle holky vytuhly u jídla? to taky jde? 😀
PEDI, taky to nemáš jednoduchý...jsi dobrá, jak to zvládáš, fakt.
Já jsem vyfluslá z jedný cácorky...dneska zase blinkla, ale zase až kolem třetí, tak nevím proč ☹

kacena00
22. říj 2009

chjo, já sem šla původně jen na chvíli a už sem se zakecala, takže už tu nejsem -

evi zatim nedávám, , od úterka, zkusim ho teď na pár dnů vysadit

tak dobrou papa

indigo
22. říj 2009

Holky nemá ten vigantol vliv i na spaní?!? 😀 😠 😠 😠 Slečna dneska spala od 12 doteď celkem 40 minut a to ještě na 3x, nějaký uspávání nehrozí, nechala jsem jí v postýlce, ale ječí jak tur, tak tam jdu, rozdává úsměvy, odejdu, ječí..... řvát jí tam nechat nemůžu, vzbudila by Tádu a to bych si mohla skočit z balkonu rovnou... 😝 najedená je, vyprděná, tak hernajs ať spí!!!!!!! 😠 😖

cipisek007
23. říj 2009

Dobré ránko!

Ty Indi, já mám pocit, že psala Jája, že to má vliv i na spaní, jestli se nemýlím 😕

Evi, mě už takhle jednou vytuhly, ale tohle bylo hodně rychlý. Terku jsem při jídle musela budit,a by to dojedla (měly svíííčkovou 😀) a Barču sleduju, že jí dyžtak tky budu budit, ale ta v půlce pohybu prostě vytuhla.

Jináč. Bára má rýmu pořád velkou a začíná i kašlat. Ach jo. Radši s ní necvičím. Sice tu máme teplo, ale my když jsme byli taky nastydlý, tak jsme taky necvičili. Snad nedostane horečky 😒

indigo
23. říj 2009

Brý ránko!

Já o myslela spíš ze srandy, ale na něco jsem přišla - za všechno může vigantol! 😀 Že Táda neposlouchá, za to taky může vigantol!!! 😀 😎
No jo, hned po ránu mi hrabe...

Nevím co ta naše malá koza včera vyváděla, ale spala hrozně málo (no těch 40 minut jsem asi přehnala, spala tak hodinu a půl), ale na celekm 10 hodin jen hodinu a pů spánku, to byla doufám vyjímka! 😝 Teď si samozřejmě vyspává... 😠 😀 😎