Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
4. srp 2009

ahoooj, teda fakt ta innuš se načeká prčice práce!

míšo, prosim tě a do čeho to teda dáváš v tom mrazáku? do přesnídávkovejch sklenic? já vím, že ty sou blbý na zaváření, většina jich má blbý víčka a stejnak se to zkazí, ale do mrazáku by to nemělo vadit ne? a kolik se toho udělá, třeba jedna velká dýně? no jo, jenže jak dlouho to může zůstat v tommrazáku než se to zkazí?

jo jámám ještě avent kalíšky na MM (v mým případě trapárna a výsměch 😀 ) tak by se to dalo dát i do toho že? a když to rozmrazím, musi se to spotřebovat ten den a nebo se to může použít i druhej den?

a asi si to už psala, ale já si to blb neuložila - ty to cuket. pyré máš jako základ že? a pak to s něčím mícháš..

ale můžu si udělat, až bude c. zvyklej i nějakej mišmaš žejo? to se asi budu inspirovat tím, co je na trhu, abych k sobě nedala nějaký nekombinovatelný věci

já se asi fakt ptám jak mamlásek, ale...no... chci to udělat co nejlíp

kacena00
4. srp 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

chichi, se tu zase kochám těma dvojčecíma fotkama
a pak se mi ještě líbí jak si...ju te´d už nevim která hraje na pejska 😀

kacena00
4. srp 2009

holky mě dnes za monologování zabijete, jdu radši být užitečná 😀

kacena00
4. srp 2009

jo a jinak mě teda petul bude cyrdova doktorka navigovat, zatim sme se dohodly na zelenině, celkem mi poradila kdy jak co a řekla mi i jednu věc, kt. sem teda nevěděla a jaksi mi nedošla a když sem to řekla michalovi tak na mě zíral jak na kravku, že je to ajsný a nevim to a sice že ty nadýmavý věci míň nadýmají, kfdyž se sundá poklička

oni se z toho uvolněj ty plyny mi řekl michal, ahá, tak dostal vynadáno, že ví, že já se nadmu po všem jak koza a nikdy mi to neporadil nebo tak nevařil, dycky jen hospodárně a šetrně s pokličkou..hm 😠 😠 😠 😠 , a kdo byl šetrnej k mým střevum kurňajs 😠 😀

dadunka
4. srp 2009

Ahoj ženy! Jsem tu na chviličku 🙂 Až bude chvíli čas, pokusím se vás dočíst, teď se jen chci v rychlosti zeptat.Na jakého dr. se mám obracet ohledně potíží s prsama??? Mám na jedné bradavce jakoby takový bílý čep,odstranit to nejde a dnes se tam uprostřed toho objevila krvavá tečka 😖 Jinak mlíka mám málo, musím dokrmovat Nutrilonem 😒
Veliká gratulace Indi!!!!!!!!!!!!!!! Porodila sama nebo vyvolávaně???
A Innuš stále vcelku??????
A děkuji Jáje za předávání sms a za info. 😉

kacena00
4. srp 2009

myslím dadu že na gyndaře..jinak bych zkusila ještě na laktační poradce podivám se po těch stránkách, tam taky můžeš zavolat, většinou sou ochotní a s tímhle mají zkušenosti, já si myslím jestli by to nemohla být mykoza...nesvědí to?

kacena00
4. srp 2009

http://www.kojeni.cz/poradci.php

indi porodila sama od sebe 😉

drž se určitě se to ještě poddá, neboj a když ne, prdlačka se stane, ale v tuhle dobu to ještě myslim jde se rozkojit - sem se tuhle bavila s jednou holkou, má už tříletou holčičku, už byla s holkou doma a doktorka jí už řikala ať přikrmuje, ona si řekla že tomu dá ještě jeden den a noc a ejhle přes tu noc začala mít mlíka dost a kojila holku do 11 měsíců

ale jestli se to nepodaří, tak neva, já vím, že zrovna já sem tady dycky bulela ale jak sem si získala od kojení odstup, tím,ž e sem přestala se musim sama sobě trochu smát, že sem to tak prožívala

tak pevný nervy maminko 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadunka
4. srp 2009

Nene, nesvědí, jen to prso o dost víc víc bolí, když saje než to druhé, spíš to dost řeže.
Jinak já to neberu targicky, důležitý je že vůbec baští a přibírá, když to nepůjde, tak se nepo.. že 🙂
Můj gyndař má právě dovču a moc se mi nechce k jeho zástupu, ale ta bradavka se mi nelíbí... 😒
Zkusím najít kontakt na tu laktační ligu, viděla jsem v porodnici nějakej letáček na ČB.

dadunka
4. srp 2009

Holky, děkuju mooooooooooc za všechny krásný milý gratulace!!!!!!!!!!!! Úplně mě to zase dojímá 😵 😵 😵 😵 Dnes je mu přesně týden.
Porod popíšu později, jo a Baru, i přesto, že to bylo tak rychlý, tak to teda bezbolestný nebylo.. 😝 😀
Zuzko, ještě jsi v nemocnici???

kacena00
4. srp 2009

bez bolesti to nejde 😀 ale stejnak je to super zážitek ne?

mon73
4. srp 2009

Ahojky
Dadu, moc a moc gratuluju a přeju vám jen ty nejlepší chvíle s malym Tadeáškem. 🙂 🙂 🙂
Fotky pěkný 😉 😉 Jj, kde sou ty malinký časy.

Taktéž Indi gratuluju a ať jí dělá Michalka jen radost. 🙂 🙂 🙂

kacena00
4. srp 2009

a dadunko fotečku prosíííííííím prosíííííííííím prosííííííííííííííím prosíííííííím, jednu nebo dvě aspoň 😵 😵 😵

kacena00
4. srp 2009

debordelizace pišitaše mě teda zmáhá 😝

mon73
4. srp 2009

Baru, už tam jsou 😉

kacena00
4. srp 2009

jé ony už tam fotky sou, pardon du na to 😀

kacena00
4. srp 2009

nunununu 😵 😵 😵 😵

dadunka
4. srp 2009

Moni, děkuju! 🙂
Jojo, nějaký fotos jsem vložila, Baru nenašla jsi prosím ten telefon kam bych mohla zavolat ohledně toho prsa? Já to nemůžu na netu najít... 😖

petreva
4. srp 2009

DADU, ahoj!!!! T.je slaďoučkej, ňuňík jeden malinkej!!! S kojem se nevzdávej...kolik dokrmuješ? My taky přikrmovali a myslím, že mi k dostatku mlíčka fakt pomohlo odsávat po kojení. Helča to zase dělá tak, že odsávala hodinu po kojení. Laktaci taky podporuje Melta, mě teda vůbec ale vůbec nechutná,ale dávám si jí každý den 😉 na tom dokazu co se hodila Barča jsou lakt. poradci dle regionu tak si najdi nejbližší a zkus zavolat, ať se to dá do pořádku. dobrý stránky o kojení jsou i www.kojeni.net
MONI, ahoj, ty jsi tu už vzácnost 😉 jak vám chutnají příkrmy?? A jak a co už baštíte?? Ty jsi dobrá, že ještě kojíš...jsem zvědavá na nás...a jak v noci? Od kdy ti T. spinká celou noc? A co pak prsa nejsou moc nalitý, děláš s tím něco??
Dneska jsem potkala Strašpy se S. mají se jakž takž. Strašpy má trable se zubama, ale má nový a moooc pěkný, taky holka jedna určitě zhubla, je v obličeji jiná, hezčí. A Simonka jak jinak než spinkala 🙂 jdou na druhé očko, jé teĎ nevím kdy, myslím ve čt.

zuzka84
4. srp 2009

Dadu - jj, jsem v nemocnici a budu nejpravdepodobneji jeste tak 3 tydny nez se malej narodi
Vam gratuluju ze uz jste doma a ze to bylo vsechno v pohode 🙂 . tadeasek je krasnej 😵
jo a s bradavkou bych mozna zkusila taky nejakou overenou laktacni poradkyni kdyz tvuj gyndar ma dovcu ...

cipisek007
4. srp 2009

Dadíííí, Tadeášek je nádhernej!! Sice drobátko poškrábanej, viď, ale krásnej 😵 ještě jednou moc moc gratuluju a přeju moře zdraví!!

Barčo, na pejska si hraje jmenovkyně 😀 😀
Jinak to dávám do mrazáku do skleniček od přesnídávek, do těch malejch. V mrazáku max. 3 měsíce, takže si myslím, že nějak extra zavřený to být nemusí.

Máme po osmiměsíční.
Dr. říkala, že vývojově jsou víc jak 6 měsíců, který jim teď vývojově jsou. Říkala, že Barča bude do měsíce sedět aže jsou obě moc oranžový, že mám přestat tolik dávat mrkev 😀 😀
B: 68cm a 6740g
T: 69cm a 6660g
Taky říkala, že na další očko máme přijít 31.8 po jejich dovolený, takže PEŤO!!!!! Můžeme se srazit, jestli nám to zase něco nepokazí 😵 😵 😵

kacena00
4. srp 2009

já se chci taky srazit..jenže se vlakem jen s cyrilkem bojim bojim 😕

kacena00
4. srp 2009

oje, zasejc řveme, sem sem jen šla zalít kyti a dovolila sem si malýho enchat v postýlce pod kolotočem, tak mažu

cipisek007
4. srp 2009

Barčo, třeba by se někdo přidal. Helča?

cipisek007
4. srp 2009

¨Holky, já su debil, potřebuju poradit.

Dostala jsem minulý měsíc HA v tabletách, teď dobírám platíčko. Kdy to mám pak zase začít brát?? Já už to zabudla, přecijen jsem to 3 roky nejedla. 😀 😀 😀 Mám to začít brát sedmej nebo osmej den po spolknutí poslední dvacáté první tabletky?? Segra mi tvrdí, že sedmej začíná brát, ale mě se to zdá jako blbost.

straspytelka
4. srp 2009

Ahojky,Míšo, já bych to vzala určo 8 den 😉 7 dní má bejt pauza aby to dalo 28 přece 😉 Oranžoví holky máš jo 😀 😀
Zdravím Dadunku a Tadýska 😵
Holky moc se omlouvám, ale manžel má ještě volno, tak se snažíme být spolu a lítáme do toho po doktorech 😕 jak psala Evča, teda ta tvoje Elenka je krásná a jak se chechtá pekně 😀 prdelinka kouzelná 😵 😵
Na očkování jdeme ve čtvrtek na druhou dávku synflor a pak o 14 dní později na hexu 🙄 jééééé a já jdu příští tejden na super dloubání v hubě, vyříznout a vytrhnout ten kořen 😢 dneska jsme byli oba na hygieně zubní, to mi to taky pěkně zrasovala... 😒 ale chce to, aspoń nebude žádnej zánět. 😉
Holky jsme úplně mimo nevím co se tu děje, ale koukám, že Zuzka je v nemocnici....Innuška co? Kačka bojují s Cirdou a nějakej srazík?

zuzka84
4. srp 2009

straspy - innus , asi nic , pred chvili jsem ji videla volat s nekym na chodbe 😀

tak dobrou noc

cipisek007
4. srp 2009

Strašpy!!! Vítej zpět ztracená ženo 😵
NO já si taky říkám, že je to blbost jak to bere, musím jí to říct, aby nám v 18ti bez maturity neotěhotněla 😀

Strašpy, Peťul mamka jede 18.8. do ČB, tak jí vezme sebou, tak se s ní srazím 🙂 ale samozřejmě se může přidat víc lidí 🙂

cipisek007
4. srp 2009

¨Zuzi, nezapomeň jí pozdravovat 🙂 Dobrou!

cipisek007
4. srp 2009

Ježiš volala mi tchýně!!! To nikdy nedělá, že by zavolala jak jsme dopadly u doktora!!! 😕 Prej zítra nebo ve čtvrtek přijde. Takže zítra po sváče mizím k našim a ve čtvrtek jsem jí řekla, že už něco mám.
Prej - mě už se po nich tak stejská. Ale pipka jedna nezajde častějc, pak bulí do telefonu. Prej dyžtak zejede v neděli. Ježišmarja komu jsem co udělala??

dadunka
4. srp 2009

Holky, Táda vám děkuje za poklony 😵
Míšo, jojo, poškrábanej byl, taky měl nehty jak Saruman, musela jsem mu je pak ostříhat. I teď, když má třeba prdíky, tak se drápe na obličeji, na uších, píchá si do očí - masochista je to. 😀

Evi, dokrmuju každé 3 hod. 60ml Nutrilonu, předtím ještě kojím, je cca 15 min.u každého prsu, ale vytuhává mezi jednotlivým sáním, takže ho furt musíme probírat (prý je i unavenější kvůli žloutence). Jinak piju čaje na podporu kojení, pivo, vodu, prohřívám prsa před kojením, střídám atd. no znáte to. Teď po kojení jsem zkusila ještě odsát tou skleněnou odsávačkou a z obou prsů jsem odsála dohromady 5ml 😒 Zkusím ještě pokus, při příštím krmení nebudu kojit a zkusím si odstříkat, abych věděla, kolik tam toho mám. Je to teda věda. Jinak to bílé na bradavce se zdá, že se lepší. Jestli ne, zavolám zítra na ty odkazy od Barči.

Zuzko a jak to tam v nemocnici zvládáš??? To tě pak převezou do Krumlova?

A ještě jeden dotaz. Hrozně mu teče z jednoho očíčka, je to normální? Vytírám mu ho tampónkem namočeným v Oftalu, ale nezdá se, že by se to lepšilo.
Jo a taky se mu hrozně loupe kůže, třeba okolo krku a na kotníkách, to je taky ok? Mažu to olejíčkem.