Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
17. říj 2009

Ach jo, tak jsem objednala i ty malinový lacly, za ty prachy... 😀

Pedí koleje máme klasiku dřevěný, Ježíšek přinese zas nějaký z tesca, nějaký rozdvojky by bodly, taky asi nádraží... 😀 😎

cipisek007
17. říj 2009

Indi, já věděla, že neodoláš 😀 😀 😀

Tak jsme byli plavčit, máme plno fotek a videí, ale musím to stáhnout 🙂 Holky si to náramně užily. Terezka celou dobu kecala a tlemila se a Barunka jen hlodala pěnový hračky .😀 Taky jsme je potápěli, občas se zadařilo i bez zakuckání 😀 Byli jsme ve vodě asi 45-50 minut a posledních pět minut už byla Bára totál na odpis. Unavená, hladová. Teď obě zvrzly mísu kaše (to se už dlouho nestalo, že by snědly celou dávku 😲 ) a jen se jim nechce nějak usnout 😀

kacena00
17. říj 2009

hooooj dívčata!!
sem dnes nestíhala, muže jsem dnes poučila, že hnití od pondělí jen doma mám dost, protože po snídani mi automaticky zahlásí: tak já jdu ven...sem si vzpomněla na míšu, jak tuhle pěnila z D. tak sem mu to zatrhla, protože bych přeci jen taky ráda chvíli na čerstvej luft, sněhu ještě spousty, tak sem vzala čubky a šlysme si to ven užít, pak tu byla návštěva, pak sme si hrály s Cyrdíkem, já něco podělala, uspala kluka a máme skoro noc

jo, dnes v noci hustej sen ...zdálo se mi, že kecám s inkou, nevim proč mě napadlo, že sme se sešly zrovna my dvě když se neznáme, ale nestihla sem si ani kouknout ince do obličeje natož si s ní pokecat protože měl cyrda asi 3 krát záchvat dušení a byl modrej, pak sem se z toho probudila fuuuuj

dnes byl podstatně lepčí ale furt dělá kraviny a tak za ty dvě hodiny co si hraje dejchá jak parní lokomotiva

ovšem bomba dne: začal zcela samostatně dělat pápá, pápá, je to bomba, a potom, co odešel děda s bábi, takl párkrát řekl něco jako dede, de..
to je mazec, se nic neděje třeba měsíc a pak v jednom týdnu se naučí tolik novejch věcí, no je to parádička 😵

jé Míšo, vy už potápíte 😵 sem zvědavá, jestli cyrda až se dostaneme na plavčo nebude zas řvát
moc se těším na fotkyx plavecký!!!

kacena00
17. říj 2009

evi, no je pravda že nám zase vyrost, sem zapomněla - včera sme ho měřili a chlůapák se nám natáhl o další 4 cenťáky, takže má už 68 cm, vím, že je ze zhruba starejch dětí - matouš vaše elča, madlenka od helči nejmenší, ale já mám mega radost, jelikož ty 3 měsíce, kdy nevyrost ani o centimetr...to bylo děsný, v hlavě mi blikal strašák růstový poradny, do toho začal celkem urputně jíst, v tý době žádný pokroky, taklže mi tam naskočil syndrom, nevim, jak se jmenuje, ale právě sem viděla děti v diagnoze na čt a měli tenhle sy - co se vyznačoval právě krom nízkýho růstu velkou žravostí a ty děti právě byly afektovanější nebo jak to říct, nervoznější a měli i zpomalení psychomotorickýho vývoje, takže uf, po 3 měsících 3 cm mi udělaly meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega radost, a teď další 4 😵 😵 😵

dadunka
17. říj 2009

Ahoj holky,

tak mám chvilku, sedím tu u tývky a pc, otevřenou lahvovou Plzeň a sýrový tyčinyk, fakt pohled 😀 Chlap jel někam na koncík.
Stihla jsem zkouknout Cyrdu na videu, krásnej 😵 😵 😵 Baru, všimla jsem si, že máš často strach z něčeho ohledně C. vidˇ 😖
Já dneska pekla mětýnky/hnětýnky, znáte je??? Takový upečený kytičky, nahoře ozdobený citronovou polevou a cukrářskýma ozdobičkama a já dělám ještě lentilkový, pečou se na posvícení.
Tak jsem pochopila, že jste se nesešly nebo co, škoda, těšila jsem se na nějaké nové fotky.
Táda je ok, je dost znát, když třeba jeden den nejdeme ven, je takovej protivnější. Tak se ho snažím dát alespoň do místnosti, kde je otevřený okno. Já teda chodím s ním v Manduce i v tomhle počasí, chodíme tak pro obědy do jídelny, ale suma sumárum je v ní asi 10 min, máme to opravdu blízko. Jo a začal dost slintat.

Jinak mlíko už nemám téměř žádný a když vysosne to co se mi tam třeba za půl den udělá, tak to docela často vyblinká.
Jinak, když nelátkujem, tak jedeme Tesco plínky a to dvojky.
Holky, kdy jste dostaly první menstruaci od porodu???

peda
17. říj 2009

Ahoj Dadunko 😉 🙂

Taky hrozně slintáme,dávám ji slinták.Já menstruaci ještě neměla,ale asi tak po půl roce,ne?holky teda asi měly nějak po šestinedělí,myslím to psala Indi,já se na to ptala minulý týden 😝
Taky manducuju i teď,když chodím do školy pro Mareho.Ale taky tam není dlouho,tak 20 min až půl hodiny.
Ty hnětýnky mi něco říkají,ale nevím

Baru,ty jsi hroznej nervák.Afektovaný dítě jsem měla já,byl to mazec,ale úderem 3 roku to přešlo.Tak si se vyvětrala s pejskama?to je dobře.Cyrda je nááádhernej.

peda
17. říj 2009

jo a ven nakonec šel P s Elli,přišel celej mokrej,chudák,ale byli venku 2 hodiny.

Jdu hají,zítra papa

kacena00
17. říj 2009

hoj, no, nervuju no...jenže to je tím, že sem si v tom prošla těsně po škole jako mladinká v praxi - aro jip - nedonošenci a metabolický choroby, plus nějaký další interní problémy, kt. vyžadovaly ontenz. péči, pak leta u mentálně postiženejch, pak osobní problémy s těhotenstvím a vůbec otěhotněním a sem nerv jak vyšitej 😝

hnětýnky neznám 😕

tyjo mít 3 roky takovýho křiklounka...to klobouk dolu pedí, mě se zdá, že náš prcoš se teda výrazně zlepšil...

kacena00
17. říj 2009

jo a ms...tu sem měla myslím první když bylo cyrdovi necelý 3 měsíce? teď ti nevim, ale tak nějak asi jo, měla sem pocit, že vykrvácím, nebolelo to nijak extra moc, ale teda první byla silná co se týká krvácení a ty následující (po 4 týdnech, až na dvě zpozdivší se vyjimky- jistě pamatujete jak sem se testila 😀 ) byly taky tak silný, teď je první kdy už tak masivně nekrvácím, ale teda od pordu už sem jich měla hafo...

dadunka
17. říj 2009

Ahoj Pedí,
ty vado až po půl roce říkáš??? To se mi nějak nezdá, kord, když už téměř vůbec nekojím... a jestli tjo, tak to sand ani nemusím používat antikoncepci ne???
My dnes venku nebyli, bylo hnusně a doma furt nějaká práce, ale už mi to leze na mozek pohybovat se jen tady v tom bytě, zítra jdu i kdyby měli být hromy blesky, ať se nezblázním.
Pedí, jak si na tom s kojením??? A kolikrát za den Ella pije a jaké množství? My jdeme většinou pořád 90ky á 2,5hod. a to i přesto, že na krabici Nutrilonu je napsané, že má mít myslím jen 5-6dávek za den (samozřejmě daleko více než 90ml).
Když si vzpomenu zkusím mětýnky vyfotit. 😉

kacena00
17. říj 2009

jééé to je věda vogo, proč sme fotili dvěstěosumdesát tisíc osumsetpadesát fotek za každej měsíc co se cyrda narodil??? já zkoušim udělat stolní kalendář - trapné, ale proč ne, dokud je roztomilej 😀 tak obdaruju příbuzný, jenže ... vyber nějakou fotku na každej měsíc, když je saldkej na všech a třeba 60-70% jsou v obstojný kvalitě, hm, mě mrskne asi

dadunka
17. říj 2009

Ahoj Barčo 😉
tak mětýnky jsou na chvilku v albu...

kacena00
17. říj 2009

aspoň sem se znovu jukla na toho vašeho fešáka 😵 😵 😵

teda si šikulka, juá nevim, jestli by se mi s cyrdou chtělo pouštět do takovýho podniku, člověče..máš můj obdiv, vypadá to hezky

dadunka
17. říj 2009

Já se chystám Tádovi dělat album, taky budu tisknout jen ty nejlepší fotky a chci to vidět, jak je vyberu a pak ty vytištěné podlepuju oboustranou izolepou a lepím do alba, dám mu tam i noviny co vyšly a těhu testy, dnes jsem si je prohlížela a je to doják, ještě jak se blíží datum, kdy jsem otěhotněla, jo jo 😵

Stolní kalendáře je taky dobrý nápad, ale já nejdřív to album.

Já nechci silnou menstruaci bůůů 😔

dadunka
17. říj 2009

Díky, taky jsem to dělala na etapy celý den, ale když je to jeno jednou za rok, tak se to dá, i se na to vždycky těším. 🙂
Jsem vostuda, album je pěkně starý už, musím ho zaktualizovat, páč takhle Táda už dávno nevypadá, ale až budu na svém NB, teď okupuju Danovo.

kacena00
17. říj 2009

no, to určo aktualizuj, řikala sem si, že bych chtěla vidět, jak teda malej vypadá

s tím albem, já dělám souběžně dvě, jedno pro Cyrdískla a jedno pro nás, protože až mi ten vopičák jednou odejde z domu, nechci si vzít do ruky krabici s fotkama a hned to rozsypat 😀 ale teda naposledy tam mám snad červen 😕 musím dát honem přidělat fotky protože pak bych se z toho zvencla

jo apropo, já sem taková dobračka, že ve dvou várkách co sem do toho června dělala fotky, sem přidělala i jedněm a druhejm prarodičum, pak prababičce z M. strany, pradědovi z mojí strany, a ještě segře mojí a tak...takže teď se na to míním vybodnout, udělám pro mě a pro c. a na příbuzenstvo se dostane až k vánocum jako dodatkovej dárek..
(ale oni samosebou dostaly těch fotek podstatně míň než co sem lepila do těch dvou albumků 😉

indigo
17. říj 2009

Já tu ještě strašim...

Baru ty děláš 2 stejný albumy? Jako že si třeba jeden Cyrdík odnese až se ožení a druhej ti zůstane? To je dobrýýýý!!!!! Já mám fotky jen v pc a na netu. Jednou za čas udělám pár fotek babičkám, aby si měly co vystavit, jinak do alba jsem nevyvolávala ani nepamatuju, album skončilo v Tádovo 5ti měsících... 🤐 😖 😝 Akorát teda každej rok dělám nástěnej kalendář, ukázka letošního v galerce 🙂 (chluby chlub... 😔)

Dadu - já měla krámy - po Tádovi i teď po Mišelce - hned po šestinedělí. A od tý doby nic, při Tádovi dorazila asi měsíc, plus minus, po skončení kojení. Jestli skoro nekojíš, může (ale nemusí) dorazit každou chvíli, antiko bych si rozhodně pořídila. 😉

Mětýnky neznám, ale dala bych si!!! Vypadaj nádherně. 😎

A už taky padám, slečna už opět nespí... 😝

kacena00
17. říj 2009

čau, ještě tu straším, ale sejřim na to jdu hají, indi, no malej má dětskej, my máme jinej, a píšu do našeho alba trochu jiný kecy a do cyrdova trochu jiný kecy, ale jinak je to v podstatě totožný

sem možná ujetá, ale mám z toho tak dobrej pocit hihi, až bude cyrduch větší, bude mi třeba pomáhat, třaba s albem pro sestřičku 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak brou!!!

indigo
17. říj 2009

Kecy... 😀 Á tady má Cyrďoušek plvní žoubešek... 😀 😀 😀 Ale je to fajn, bude to krásná památka, já dětem místo alba řeknu "koukněte se na wé wé wé..." 😀 😝

Tak teda brou!

cipisek007
18. říj 2009

Dobré ránko holky!

Teda vy ponocujete 😀 😀

Dadí, já jsem MS dostala s prvním dobraným platíčkem HA, tu jsem dostala asi 7m po porodu. Ale mám kamarádku, která už přes půl roku nekojí, chlapečkovi je 13m a ona stále neMSuje. Těžká závist.
Ty hnětýnky vypadají moooc dobře, jsi šikula 😵

Ad alba - my nemáme album ještě ani jedno. Ani takový to klasický s fotkama, ani na netu. Chjooooo 😠

cipisek007
18. říj 2009

holky od starších dětí, nemáte s tímhle někdo zkušenost?

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22944364&tab=0

indigo
18. říj 2009

Brý ránko!

Míšo já to teď kupovala k prvním narozkám Majdalence od kamarádky. Řádí na tom od prvního nafouknutí, ale ona je taková "pevná", stabilní, ťape kolem nábytku. Všude píšou, jak je to na podporu a rozvoj koordinace pohybů a stability, ale nějakou už dítko mít musí, jinak se na to ani nedostane. Fajn je, že se to dá nafouknout přesně aby to vyhovovalo dítěti, přifoukneš nebo ufoukneš. Myslíš holkám k vánocům? 😎
Každopádně nakoukni občas na MMA, já to tam koupila (samozřejmě nový) pod 200 a včera nebo předevčírem tam jedno tohle zvířátko končilo za 100. 😉

cipisek007
18. říj 2009

Indi, jojo, myslím k vánocům nebo narozkám, to už je šumák. V kadžým případě dokud nebudou "pevný" jak říkáš, tak to nebudou používat 😉 Jsou to takový bimby ještě 😀
Ty jo, MMA jsem ještě nezkoušela 😀 Nemusím u toho sedět celý den, že ne? 😀

indigo
18. říj 2009

http://www.mimiaukce.cz/dnesni_aukce.php
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4154315
Nemusíš 😀 jen si pohlídat kdy to končí a přihazovat a přihazovat... 😀 😎

indigo
18. říj 2009

http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4154313
první odkaz nefakčí, má tam bejt tenhle 😉

cipisek007
18. říj 2009

ooo ty jsi skvělá!!! Moc děkuju! Teď musím jít urychleně vařit, nebo nejíme dneska, ale pak na to juknu pořádně 😵

cipisek007
18. říj 2009

Holkýýý, holky se naučily říkat máma a ví co to znamená 😵 😵 😵 Jednak včera kdykoli jsem zmizela jim ze zornýho úhlu, tak obě spustily nářek a mama mama mamam a dneska Barunka, když jsem vařila, tak se vydala z obyvku do kuchyně a celou dobu při tom povídala "máma, máma" 😵 😵 😵

indigo
18. říj 2009

Míšo to jsou šikulky!!!!!!! 😎 A užívej si to dokud umí jen jedno slovo 😀 protože pak to bude "Maminko, proč škrábeš ty brambory? ty budeme papat? A teď nebo potom? A proč je škrábeš? To nemůžeme papat neoškrabaný? A proč by nám nechutnaly? A co budeme papat? Brambory? A proč ne masíčko? Masíčko taky? A proč ne jenom brambory? Já nechci brambory, já chci masíčko. Tak je neškrábej. A proč se musí vařit? Já chci papat teď, tak už mi je dej! .........." A od rána do večera..... 😀 😝 😝 😝

indigo
18. říj 2009

Jo a logické myšlení mého dítěte: "proč medvídek Pů papá jenom med? On nemá zoubky? Ono mu nechutná masíčko? A Michalka taky nemá zoubky? A proč nepapá med, když nemá zoubky? Dáme jí k obědu med?" 😀

cipisek007
18. říj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 a ještě ke všemu double 😀 😀

Jdu jim dodělat oběd a pak je vyženu ven, knedlíky mě nějak zmohly 😀