Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

inna12
21. říj 2009

už tam nabírá šudík, tak jdu

kacena00
21. říj 2009

ahojky, tak už spí, tak snad mu to vydrží - dopoledne toho kvůli té kontrole moc nenaspal, tak už byl řádně napruzelej 😝 tyjofka, innuš tolik toho stihneš?? tak to já leda to nádobí a to ještě sem k němu furt musela lítat... no ale to je prostě neřešitelný, buď se na to vykváknu nebo kvůli tomu můžu bejt furt uražená a to nemá smysl že 😀
a ještě mi řekni- pavlíkovi neva zvuk vysavače???? já dycky musim vysávat až mi michal milostivě c. pohlídá, on z toho má děsnou hrůzu, jenže teď se rozlezl a tak sem prostě malýho dala do křesla a vyšoupla k hrajícím reprákům aby to neslyšel, jenže pak sem ho zase špupla do ložnice abych mohla udělat kuchyň a zbytek a to mi teda fest prořval...

(jak to slyšel přes dveře) jo a když dělám ložnici, mám ho raději v křesle, všechno není uplně dořešený pro plazící se dítě a to mám zase strach, aby mi opět nevypadl z křesílka - to sem vám ani nepsala- povedlo se mu to asi před 14 dny - prostě si v něm furt sedal až se převážil a z křesílka následně vylezl..a to bylo v ložnici, kde je dřevo, se děsím že to udělá na dlaždicích k kuchyni a to bude teda auva..

inna12
21. říj 2009

Baru, no, on vydrží byt sám, bud pozoruje nebo žvatlá, ted tříská pod hrazdou na hračky a vykřikuje 😀 on začne natahovat, až když chce fakt spát nebo přendat na jiný hrací místo, pak už zase vydrží ty "nové" hračky pozorovat další půlhodinu, tak doma stíham celkem všechno, ale často tu mám mojí babičku, tak si s ním taky hraje a povídá, nebo brácha, kámoška, pak Pavel, prostě furt s nim někdo vykládá, tak na domácnost mam čas, ale je to hodně tim, že nejsem sama doma, to minimálně 🙂 ale ZATIM vydrží i fakt dlouho být v postýlce nebo pod hrazdou uplně sám a povídat si 😀 ale taky ho to pak omrzí a někoho volá 😀
a zvuk vysavače miluje, to přestane šlapat nohama a poslouchá, někdy mi přitom právě vytuhne.. 😀

co u toho Dr.????

inna12
21. říj 2009

Cyrilek se vysavače tak bojí?? jeje, malinkej šudík ☹

inna12
21. říj 2009

a to, když vysávám, tak mi pes magor chnapě po hadici a zuřivě štěká 😠 😠 bych ho vždycky praštila a když ho zavřu do jinýho pokoje, tak přes dveře řve ještě víc 😠 tak ho radši necham skákat na tu hadici..možná je z toho Pavlík tak v šoku, že z toho ztuhne 😀

kacena00
21. říj 2009

no jinak váhu sem zapomněla, dýlku už sem neřešila, protože jak se mu sundala plena začal čurat, tak doktorka viděla že čurdí křivě a udělala něco, co sem fakt nečekala a kvůli čemu už sem po zbytek kontroly byla uplně mimo a mozkem pracovala tak na jednu desetinu...

prostě mu kousek přetáhla a asi i natrhle předkožku...
jako krev nemá, ale začal brečet, přitom když mu to dělám při koupání - jen jemně, tak nikdy nebulí..to sem teda nečekala..někdo to nedělá u kluka vůbec, tahle doktorka radí, že při koupání jemně každej den - já na to teda někdy zapomínám... ale někdo to např. nedělá vůbec, že, tak jakýpak copak.. a ona mu ji prostě přetáhne... podle mýho teda je lepší, jestliže se pak někdy udělá chir. zákrok sterilníma pomůckama čistým řezem než aby se mu pinďour potrhal a zajizvil..no byla sem z toho tak vyplesklá...že už sem vůbec na nic nemohla myslet, tak mi uniklo i kolik naměřili..

sotva sem se trochu vzpamatovala a dala dohromady tím, že ho poslechla a řekla že má čistý dejchání, chtěla sem zavést řeč na téma vigantol, jenže taky sem se sekla - předběhla mě sestra s otázkou, jestli mám ještě vigantol, já že jo a už se nadechuju že se zeptám na to, co mě tíží a obě na mě: cože vy ho ještě máte??? to byste ale teď měla dokapávat...to vydržím dycky maxim. na 4 měsíce..první balení bylo uplně jiný, to co mi v lékárně dali teď bylo v lahvi s kapátkem a dvakrát tak větší a takl jim to i povidám. a sestra: opravdu???? a já zase že i ta lehev je jiná, že je tam kapátko, klasický skleněný kapátko s gumou na konci, tak se obě divily

a já se ptám: a mám teda kapat jednu kapku každej den? adoktorka - no 2 kapky byste měla kapat... takže mě opět sebraly vítr z plachet - kdybych jim teď začala vykládat něco o kapkách vigantol, snad by na mě poslali sociálku že určitě nekapu, když by mi to teď mělo docházet..ne, to si trochu dělám srandu, ale po tom, co obě spustily, jak je to divný, že mi nedochází a rozhodně 2 kapky sem už neměla ve spojení s natrženým cyrdovým pyndíkem náladu a sílu něco řešit..takže mu ho teď budu kapat obden a budu sledovat to blití a to jak usíná...

a taky ještě perla: jak sme se s evčou bavily o tom,ž e ona mi doporučila abych už dávala jogurt a mléčný kaše a nevim co ještě tak se mě ptala jak sme na tom s výživou a já že sme u lepku a mlíko ještě nedávám- teda mlíko v kaši a tak, ale že dávám večer nemléčný kaše s HA mlíkem, protože počkám co mi řeknou na imuno v listopadu, kam oba jedeme

tak řekla, že je to dobře a že pokud by měl problém s kravskou bílk. už by se to prokázalo, protože v HA je kravská bílk. jenže naštěpená...no tak sem měla sto chutí jí říct, že ona sama byla ta, kt. mě instruovala abych mu dala aktivii a kdesi cosi ale řekla sem si jestli má cenu se rozčilovat?...stejně ti každej doktor řekne něco jinýho, nejsem blbá, mám internet a případně i můžu zavolat do nějaký odb. ambulance asvým selským rozumem si najdu zlatou střední cestu...

o tom vigantolu jim řeknu pokud se mi potvrdí že cyrda míň blindí a jinak na to s prominutím seru, protože fakt nemám náladu na to, aby ze mě někdo dělal špatnou matku, protože mi nedochází vigantol 😀 😝 😝 😝 proč si komplikovat život jestli mi rozumíte

kacena00
21. říj 2009

jé inuš to ybch teda potřebovala aby tu se mnou někdo byl, hlavně je bájo, že se ti ten brácha přistěhuje, to bude príma
a ten vysavač že uspí dítě??? četla sem o tom na internetu a řikala si kecy, to není možný, když sem viděla zděšení cyrdy, když třeba okolo prošel michal a já zrovna vysávala otevřený chodbě a kluci byly na zápraží..ale teď mi to říká někdo reálněj..tyjo, tak fakt bych tomu nevěřila, on je z vysavače vyřízenej, takže sem ho teď sice odsávala ale už jen to zapnutí mě bolelo, když sem viděla, jak chce utýct..

jo omlouvám se za romány.....

kacena00
21. říj 2009

hihi co máte za psa?

kacena00
21. říj 2009

a na plazení sem vyplesklá z toho, co mu hned na začátku udělala taky pochopitelně zapomněla...

inna12
21. říj 2009

tyjo BAru, tos teda mělá návštěvu u dr, ti povim ☹ jako, že mu to přetáhla 😠 😠 bych byla pěkně nasraná!!!!! to se nemá, ještě, že mu neteče krvička, chudíkovi! Má to ted dobrý??? se ti nedivim, by mě to taky řádne vykolejilo a ja ti uplně rozumim!! ja mam vždycky taky milion otázek a pak se něco "dozvimů a je po hehe 😝
např. mi taky říká blbě Kanavit 😠 prej každej tejden!!! neřešim, hádat se s ní nebudu, vim, jak se kapat má a sama dávaám jednou měsíčně..to samý s tou moučnivkou...žádnou podle mě neměl, dala mu na to tu posr...toxickou genciánku..taky sem ho tim nemazala, ale dala radši jen homeo 😖 mi řekni, co je to za doktory??? sto let za opicema?? a ted si pořádně pohlídám i tu chráničku na ramínku po TBC, aby ho neočkovali 😠 bych si nejraději došla s tim na kontrolu na to kalmetizační, bo jí už moc nevěřim!!!!
takže tě fakt chápu! 😒
no hlavně, že má dejchání čistý, aspoň to! a bejt tebou, tak mu pár dní ted nekapu (klidně pět dní, tejden nekap, naprosto nic se nestane!( a uvidíš s tim blinkáním! pak bych kapala jednu mini kapku obden a je 😉

fakt ho vysavač naprosto zklidní, když míval ty hysteráčky, aby se večer vyřval před spaním, tak třeba pavel byl u něj, a pak po pěti minutách volal, zapni vysavač, tak sem zapla, malej přestal řvát, párkrát otočil hlavu ze strany na stranu a usnul!!tak sem vysála celej byt a mezitim spal fakt tvrdě 😀 😀

kacena00
21. říj 2009

já nevim, tak tvoje zase po tobě chce kapat Ká každej den???tyvoe to je na pos...í ne???

jako podle mýho bylo nejlepší řešení, co měla holčina z vedlejší dikuze, prostě na kontrole dokud to měly jednou za tejden to dycky nakapali u doktorky a po měsíci do toho půl roka taky - dyk je to naprostá kravina mít káčko v takový meeeeeeeeeeeeeeeeeega lahvi na to, že kápneš do roka 15 krát..no jako asi fakt nemá cenu se s tím zalamovat, přesně jak to píšeš zase ty s tím káčkem...

s tou předkožkou...malej celekm vyjimečně kadí do plen, psala sem tu už že pleny teď používáme víceméně jako pojistku..jenže jak bere ty atb, rozjel se mu asi torchu průjem, ačkoliv sem mu (kravka bohužel až v sobotu) nasadila laktobacily- takže výbormá kombinace s jeho průjmovou stoličkou, kterou teď prostě neudržel, protože to z něj uplně stříká- a natrženej p¨ytlajs, se fakt podělám...nepsala tu tenkrát něco podobnýho zuzka?? já jí asi budu muset říct, že si s manželem to přetahování nepřejem, jinak jako nevim...auva...

kacena00
21. říj 2009

tyjo s tím vysávačem je to fakt naprosto nepochopitelný pro mě..a nemáte nějakej spešl? jako tišší????

kacena00
21. říj 2009

já se omlouvám, ale musim dala sem si kafe a už tu krafu hodnou chvíli a musim prostě cvrdlikat nebo se pocvrdlikám 😀

indigo
21. říj 2009

Baru!!! Teda čumim.... a vyzdvihuju do nebe našeho doktora, kterej se mě x-krát zeptal, jestli toho pinďu fakt může...
U nás se kanavit domů nedává, sestra říkala, že je zbytečný platit za recept a nafasovat celou škatuli, když dostane pár kapek. A dává do 6ti neděl 1xtejdně a pak do půl roka 1x měsíčně.
Chuděra Cyrin... ☹

Vysavač - jako mimino v pohodě, Tádu to taky kolikrát i uspalo, ale pak to měl spojený s odsávačkou a hysterák jen jsem se o vysávání zmínila. Ještě donedávna. Ale už se s vysavačem "zkamarádil", občas ho chodí do skříně pohladit 😀

inna12
21. říj 2009

Baru, říká, že kapat každej tejden Kanavit, ale je to jak říká Indi, jednou za měsíc a to je kurna rozdíl!
vysavač je tišší, to je pravda, ale zase né nějak výrazně...jinak odsávání z nosu už taky nemá rád!! 😝 už mi tak nedrží, jako dřív, ted už hází hlavou a uhybá tomu, že, někdy nemam šanci mu to vysát! v noci jo, to je u toho tuhej, ale přes den začal bojovat 😀 takže to mu už taky vadí, ale ten zvuk má prostě rád, ale to je prý častý u dětí, že maj rádi nákej šum, ruch..sem teda myslela

s tim pytlíčkem je mi ho fakt líto, snad ho to nebude bolet 😒 my dostali v porodnici takový lejstro, jak se k těm pindíkům chovat, chtěla sem říct vid Indi, a ted mi došlo, že Indi pokyny asi nedostala 😀 pro Michalku
ja teda přetahovat fakt nebudu, nemá se to, a řekni jí, at mu to nedělá!!!! na to máš právo, to absolutně neměla dělat bez tvýho souhlasu 😠

inna12
21. říj 2009

Indi a co fotky z atelieru, vokaž né??? 😉

spáč zase usnul a my tady čekáme až se vzbudí a budeme moc jet do města 😀 musim na sociálku, pro ty fotky, nakoupit

Indi, brali Mišce po tom druhým měsíci krev u dr.?? prý se to má, mi říkala kámoška, jestli třeba nejsou chudokrevný, prej právě plně kojený často po tom druhým měsíci bývaj, tak se má brát krev 😕 nevíš o tom něco????

indigo
21. říj 2009

Inuš vokazuju, mám je otočený k monitoru (fotky), vidíš? Hezký, ne? 😀
Vokážu, až naskenuju. 😎

O krvi slyším prvně? 😲 Tak zas možná jak kterej doktor to bere/nebere. 😖 Náš doktor třeba klasickou prohlídku ve dvou měsících nedělá, v 6ti tejdnech a pak až ve třech m. ale jiný třeba jo, na BC na termínu holky píšou "tak jsme zpátky z dvouměsíční prohlídky......", já si Mišku došla ve dvou měsících jen převážit, a to jen sama kvůli svým statistikám... 😀 A na kapku toho kanavitu, to řekla sestra, že je jedno kdy, prý kdykoliv během října.

Jinak lejstro jsem vyfásla při Tádovi 😀 a normálně Inuš, jak jsem byla na pokoji s tou polocikánkou, jako fajn holka, čistotná, všechno v poho, ale tak tupá... 😒 sestra jí u koupání říká - s předkožkou se u chlapečků vůbec nic nedělá, do tří let. A ta holka tak divně koukala a sestra - víte co je to předkožka? A ta holka - něco u pinďoura?
A to už má druhýho kluka. 😝 Nebo klidně nechala dítě na přebalováku, když šla na záchod, mě to nedalo a šla jsem k němu, aby třeba nespad... inteligence z ní přímo sršela! 😖

indigo
21. říj 2009

Jo a HHHHHHHEEEEEEEEEELLLLL PPPPPPPP!!!

Co s vlasama? Začaly mi brutálně padat. Po Tádovi teda taky, ale jak jsem byla na kraťoučko, tak to nebylo tak znát. Teď jsou to úplný chuchvalce... ☹ ☹ ☹ Co s tim? Vítám rady jakéhokoliv druhu.

achalteke
21. říj 2009

Zdarec, tak naše prtě váží už pěkných 4700g a měří 59, propouštěcí váhu z porodky měl 3660g, tak snad dobrý 😉

Inuš když popisuješ Šermíka jak si hraje, jakoby jsi popisovala Pláničku, my teď jedeme dokola přes den kojení, mazlení, hrací deka, přebalení, spánek....on na tý dece vydrží půl hoďky kolikrát jen tak sám a vzhlíží se v zrcátku, ale hlavně se tam pořádně mrská, čímž se pěkně vyprdí...po přebalku pak vytuhne tak na půl hoďky v lepším případě na hoďku, po 3 odpoledne jde tak na hoďku a půl ven a pak už jen koupání (ob den) a uspávání a do půl devátý je většinou tuhej...taky na něm začínám pozorovat když chce spát , že jakoby vytuhne, přestane se mrskat a nebo začne ospale kňourat a to pak šup do zavinky, zavážeme ruce, dudana do pusy a spíme...sem tam ještě kňourne ale to na něj stačí zapštít, případně dát dudana a je tuhoň...V noci to funguje tak, že se zbudí nakojim, přebalim (většinou) a přebaluju cca a dvacet minut, páč on je plnej života, háže na mě usměvy, já počkám až se vyprdí a on zase začne tuhnout, dooblíkám, zavinu a dobrou do deseti minut je tuhej 😅
Dneska je teda docela protivnej...furt kňourá, asi nemá den, řekl si že mámě těn poslední šestinedělní den ještě trochu osladí 😀

Jinak u doktorky, řekla jsem že vigantol dávat nebudu, nijak to nekomentovala a ani mi k tomu nic neřekla jen se zeptala jak často dostává UM a nazdar bazar, káčko kape jednou za týden a teď ho dostane až za šest týdnů. Jinak jsme vyfasovali Excipial nebo jak se to jmenuje na šupinatou hlavu

achalteke
21. říj 2009

Holky dáváte už děti do fusaků? A jestli jo jak je oblíkáte do nich? Já si říkám, že ho budu dávat až bude tak těsně okolo 0 nebo pod ní....

indigo
21. říj 2009

Zdarec Jájíku! Plánička je taky pěknej kus chlapa! 😎 A excipial na seborelu? Michalka jí má taky a nemůžu se toho zbavit. Ex. mám doma permanentně, vyzkouším, dík za tipa! 😎

indigo
21. říj 2009

S fusakemjezdíme něco přes tejden, dávám jen body, punčocháče (nebo tepláčky nebo tak něco, ale jen 1 vrstvu) a nahoru mikču nebo takovej šodavej růůůůůůůžovej kabátek 😀, přeci jen ručičky má z fusaku venku... 😎 a lehkou čapku. 😎

achalteke
21. říj 2009

Supr tak to je paráda, Indi zítra ho teda do fusaku strčím a vyzkouším podobné vrstvení 😉 ...jo seborela se to myslím jmenuje, takový šupiny (jak kdyby se to mělo loupat) ve předu fontanely nad čelem

indigo
21. říj 2009

Jo jo, šupiny, Miška to má po celým vršku hlavy, teda už to mizí, ale má to docela dlouho, mastím, vyčesávám, vyklepávám 😀 , vyfoukávám..... a teda nic moc. 😝 Dneska jí to natřu excíkem. 😎

achalteke
21. říj 2009

Indi vyčesáváš, jo? Závidim, my máme jak se říká - vpředu tři chlupy, vzadu trapas 😀 😀 😀 😀 😀 pamatuju jak nám říkali v porodce: "a pěkně miminko po koupání učešte..." no Honzovy se líbí když mu z těch tří chlupů načešu pěknou patku 😀 😀 😀 😀 😀

cipisek007
21. říj 2009

Čáooo!!

Dočtu později, jen jsem zahlídla, že Indi padají vlasy. Mě po šesti nedělí brutálně. Kadeřnice mi poradila, abych si po každým umytí vlasů přelila vlasy hodně silným kopřivovým vývarem 🙂

Plavčo bylo super, Terezka se smála od začátku do konce, moc si to užila 😵
Barča tam ukousla holčičce ruku 😀 😀 Mají tam pěnový hračky do vody a i postavičky holky a kluka, kluk už je bez rukou, holčička měla jednu 😀 Už nemá ani jednu 😀

achalteke
21. říj 2009

Míšo sem se úplně zhrozila - Barča ukousla holčičce ruku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cipisek007
21. říj 2009

Jáji, však doma taky - mamina - cože?? Co dělala, proč jí kousla?? 😀 😀 😀

achalteke
21. říj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

cipisek007
21. říj 2009

Jáji, ty jsi měla kapat Pláničkovi 2x denně Vigantol?? My od narození jen 1x 😕

Barčo! TO je hrozný, co udělala dr. Cyrdovi!! Úplně mě polilo!! Chuděra malinkej ☹

HOlky, plazení jde Terezce moc moc dobře!!! Dokonce to vypadá, že bude brzy na kolínkách 😵 😵 A to bez toho novýho cviku z vojtění 😠 😀

Vysavač - když byly holky malinký, tak jim odsávání taky nevadilo, teď je umění je udržet. Taky při vysávání usínaly 😀 😀

Fusak - taky v něm už týden jezdíme, punčocháče, ponožky a tepláčky. Nahoru teda dávám body, mikču a budnu. Když usnou, tak navleču rukavice, mají je furt ledový.