Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
1. pro 2008

Tady nikdo, tak já jdu něco dělat...uklízet 😖

menny
1. pro 2008

Dobré ranko 🙂

Helčo to bejbycentrum to je věc co 🙂
By člověk potřeboval sebou tisíce, když tam jede.

Evi Davča je nastydlej, ale zatim ho to nezkolilo, je
bez teploty. Do školky jde nejdřív ve středu.
To je hezký, že Peťa cítí mimíska, taky si vzpomínám,
jak Honza cítil malýho prvně. 😵

Moni jsem si na tebe o víkendu vzpoměla. Manža měl
nějakou pohnutku. Mě trochu vykolejil. Přišel totiž za mnou,
že přemýšlel o tom Tobiáškovi a že se mu to jméno začalo
dost líbit. Tak jsem z něj marná, jsem se zžila s Matouškem
a teď mám v tom zas guláš.

Jinak víkend ve znamení návštěv. Včera jsem tu měla kamarádku,
co byla víc jak půl roku v zahraničí, tak jsme si to moc užily.
Taky jsme byli s manžou v tý Ditě. Potkala jsem se tam s Kačkou 🙂 🙂
Kačko bylo to tam takový hektický, tak doufám, že si to ve čtvrtek vynahradíme
a pořádně pokecáme 😉
Hlásim, že první cukroví upečeno...perníčky jsme ale skoro snědli, takže budem
péct znova 😀

Ten monitor dechu je myslim super věc. Kamarádka má ten nanny
a byla spokojená. Budu ho mít od ní půjčený.

mon73
1. pro 2008

Loučím se jdu do práce. Tak zatim, ... 😉

menny
1. pro 2008

jsem ani před chvilkou nestačila dopsat vše co jsem
chtěla. Manža a Dáda na mě mluvili každej z jedný strany,
do toho volala mamka.

Evi na tu cortinu jsem neslyšela moc chválu.
Asi před půl rokem jsem se o ní dost zajímala
a kamarádka si ji chtěla koupit. A odrazovala ji pani v krámě,
prý kuli poruchovisti a taky ta trojkolka je prý nestabilní.
Nevim, jak je na tom teď. Zkus kouknout na nějaký recenze.
V pátek jsem četla o spolehlivosti kočárků a nejvíce byly chváleny
značky: Jané, Mutsy, Casualplay, Bugaboo, Quiny a teď nevim jestli
Bébecar nebo Bébeconfort. Taky hodně chválili x-lander.

Míšo tak jak je?? Co víkend? David přijel viď 🙂

Strašpy co ty?

Holky mě tak včera večer tvrdlo břicho. Je to normální takhle v tomhle týdnu??
Občas trochu ztvrdne, ale teď to bylo o dost víc
Jo a byla tu řeč o placentě..,taky jí mám na přední straně

Moni tak hezky pracuj, ale už to nepřeháněj 😉

kacena00
1. pro 2008

ahoj holky! tak sem včera napsala příspěvek a mrcha kůň mi ho sežral! 🙂
Evi myslíš, že ty formovače nakonec budeš potřebovat? já nějak nepostřehla..ptala sem se té naší PA co vede kurz, a že prý od Aventu sou moc vidět přes triko a sou lepší od firmy Medela, jinak sem viděla na netu, že ještě mají asi od 2 firem, ale já tedä půjdu do medely, když na ní sou dobré reference od mamin, a že jich tam na ty kurzy chodí dost..no já to mám jednodušší, mezi lidi se dostanu jen občas, ale ty chodíš do práce, tak potěš koště..no ale snad nebude tak zle 😉

bylo mi doporučeno, že u nemocnice má ta firma nějakou prodejničku a jinak mám na počítači stahnutý netový obchody, tak jestli chceš, můžu ti to poslat

jinak je jště možnost, aby ti to v lékárně objednali. já si to nejdřív dala objëdnat, ale pak sem se dozvěděla o té prodejně a zrušila sem to. takže buď ať se do databáze kouknou na formovače nebo tvarovače prsních bradavek, medela to má jako formovače a jinak to mají ost. firmy jako tvarovače, cena je za pár cca do 260 kaček, podle toho to ta moje lékárnioce poznala co má objednatkorun

kacena00
1. pro 2008

s tou ditou to bylo dost vtipný, já nechtěla volat, protože sem nechtěla otravopvat, ale protože sem vůbec nechápala co se to v tý prodejně děje a jak je to s cenama a tak, tak sem menny zkusila napsat, buď si to přečte nebo na to nějak přijdu a ona zkusila zavolat, já to típla, ať si neutrácí kredit, když chci něco já a že zavolám zpět, no stály sme od sebe asi 1,5 metru, tak mě menny hned oslovila, bylo to docela vtipný 🙂 já pak musela letět, abych stihla vlak, měla sem to teda jen tak tak, ale v pohodě

jo ještě musim poděkovat za tip na krám na podprdy a košilky, paní fakt super příjemná, já konečně sehnala podprdy jaký potřebuju, jaký nikde nemaj- bezešvý L/XL a převážně z bavlny, navíc moc nestály, tak paráda, mluvily sme spolu o těch kojících podprdách a ty když objedná, tak přijde do 14 dnů, takže pohoda, navíc za tu krásnou cenu, takže díky moc, kauf v pátek přeci jen byl dobrej 😉

a teď si jdu pokouknout co ste psaly a půjdu hají, protože sem nastydlá, tak ať to vyležim

straspytelka
1. pro 2008

Dobré ráno sluníčka 😀 Jdu vás dočíst...

petreva
1. pro 2008

MENNY tý jo, díky za info!!
KAČKO, ještě nevím, jen tak čučím kolem a uvidim jestli to budu řešit. Ráda bych kojila, jak všechny, tak pro to udělám vše možné. A nemám pocit, že by mi někdo prsa zkontroloval...

menny
1. pro 2008

Ahoj Kačko v tý ditě to bylo fakt vtipný 😀
Sem vytočila tvoje číslo a koukala, jestli to nebude
kolem mě zvonit nějaký holčině s pupíkem 🙂
Když jsem tě viděla, tak jsem si řekla, že tě zkusim oslovit.
No buď se strefim a nebo ztrapnim 😀 😀
Tak to vyšlo.
Ten krámeček na spodní prádlo je fakt super, hlavně ty ceny.

kacena00
1. pro 2008

menny a bereš magnésko? já teda vůbec nevim co to tvrdnutí břicha je, ale jak tak sleduju i vdruhý diskuzi kam chodím, sem v tomhle spíš výjimka, jinak holky už v tomhle víkendu braly magnésko, a kdy půjdeš k MUDrovi, aby se¨s poptala? nebö se zkus zeptat olči. nebo ještě mě napadá, jestlůi si zrovna ten den třebas neměla zácpu, povídala nám o takový jedný holčině, který asi v 26 tt začala mohutně pracovat děloha ale ona byla na návštěvě a skoro tejden nebyla na wecku, tak jí udělala klistýr holčina po třech hodinách vyšla růžolící a děloha přestala pracovat,. jak tam je málo místa, tak střeva utlačovaly dělohu, děloha střeva a něco muselo udělat místo

jinak Evi gratuluju k tomu, že tatík cítil pohyby 😉

a Helčo gratuluju k veleúspěšné kontroličce 😉 máš serii fakticky krásnejch fotek 🙂

straspytelka
1. pro 2008

Evi jaký stránky o miminkách sem dávala Barča?Já se chci taky juknout 😵
Jinak jsem včera narazila na tuto diskuzi, je to hodně zajímaví, ale zase pálka na peněženku 😝 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kacena00
1. pro 2008

http://www.ehd.org/movies.php

strašpy tím sem se v počátku hodně povzbuzovala kam sme to až došli...i když to byl třebas "jen" osmý týden, ale předtím sem tak daleko nikdy nedošla, tak sem to zpočátku uplně megabaštila jak rychle se ten tvoreček vyvíjí 😉

kacena00
1. pro 2008

holky jdu přiložit a kouknout do schránky, jestli mï pošťačky už konečně nenechaly složenku, stále ještě nepřišla nemocenská za říjen, už mě to štve!

menny
1. pro 2008

Magnésium neberu. Včera se mi to
takhle stalo prvně. Kontrolu mám 15týho.
Tak uvidim. Jinak na záchod si dojdu i 2x denně,
takže to je v pohodě.
Hezky to nastydnutí vylež, ať se ve čtvrtek sejdem všechny tři 😉

straspytelka
1. pro 2008

Jů díky, KOUKNU, 😉
Jinak taky čekám na balík, přijde mi povlečeníčko do postýlky 😀 no a tu drogerii ještě nemám domyšlenou...Monitor dechu chci, asi si dám inzerát, že koupím starší, mám kamarádky s dětma, ale už většíma a nebo taky jako já čekají na miminko...takže půjčit si nemám kde, jedině možná v JH nemocnici.. ale to pochybuju, že budou mít na půjčení 😒

menny
1. pro 2008

Strašpy, teď jsem jukla na ten koníkovskej odkaz
a čumim jak blázen. O tom jsem nikdy neslyšela 😲 😕

cipisek007
1. pro 2008

Dobré ránko holky!

Tak jsem zase slaměná vdova, ale tentokrát se má David vrátit už ve středu nebo ve čtvrtek. Ještě musíme naposledy do BejbyCentra a pak už se děj vůle boží.

Příští středu jdu do poradny a budeme vypisovat mateřskou. Další zlom v mém životě 🙂 Zjistila jsem, že jakožto maminka od dvojčat budu mít mateřskou 37 týdnů a ne 28 jako mamči od jednoho miminka. Takže dobrý pozitivum.

Jdu vás dočíst 🙂

straspytelka
1. pro 2008

Taky mě bříško potrápilo včera...motýlek kopal od 7 od večera až do 10 do noci a asi pordáždil dělohu, protože jsem měla břicho jako šutr, tak jsem magnezko sezobla a zalehla ☹ snad to nebude tak častý...dneska ofiko končím 6 měsíc jupííííí jsem 26+4tt 😉

kacena00
1. pro 2008

hm..tak tím to nebude, ale já spíš nmyslím, že je to normální, já si spíš řikám, že by se to už mělo u mě objevit taky. já furt hodně čerpám z toho co se dozvim na tom kurzu a O. mluvila i o tomhle, prej je to v klidu a prej v době okolo našich týdnů jsou to růstový stahym, že děloha si tím dělá víc místa na toho čím dál rychllejc rostoucího bobíška

tak jestli se tio to nebude stávat nějak extra často tak bych se tím asi nezneklidňovala..

složenka přišla ale jen z eonu kolik máme zapaltit 😠 😠 😠 mě klepne!

prsní okénko
evi, já sem na druhý diskuzi ty formovače s holkama probírala a bylo to docela vtipný, jedna holčina měla taky strach, aby to bylo dostatečný, tak šla "na mráz" a prostě v porovnání s mýma pr´dolkama nakonec usoudila že je v pohodě, psala mi holčina co kojí, že by se na to vyprdla že má bradavky tak 5 mm a v pohodě jí to stačí, jenže tam já zdaleka nedošla 🙂 tak to jsou důvěrné infošky a snad ti taky pomůžou posoudti situaci 😀

menny
1. pro 2008

Co se týče drogérie, tak mám oblíbenou dětskou
Niveu a Altermed. Po Johnson baby byl Dáda opruzenej, ta mu dobře
nedělala. Prý je dobrý i Seba med ( nebo tak nějak)

straspytelka
1. pro 2008

Menny, já taky ne 😀 četla jsem to jedním dechem 😀 je to zajímaví 😉
Cipísku, ahojky, jj to je víhodau dvojčátek- no asi jediná že...taky by mohli dávat víc peněz za dvě děti, nejen porodný, ale i mateřskou... 😠

kacena00
1. pro 2008

jé a mě to poskočilo na 28 tt! dnes jsem 27+0 😵 😵 😵 😵

holky tak pa a já jdu ležet

straspytelka
1. pro 2008

Dobrou 😀 😀

kacena00
1. pro 2008

jo holky epi-no používaly dvě holčiny od nás v diskuzi¨, ta jedna se nakonec obešla bez nástřihu a porod si prej fakt užila, trval se vším všudy jen 8 hodin a bylo to prej v pohodě, jenže záleží asi taky na anatomii každý ženský, protože každá to tam má jinak silný.. (opět info z kurzu 🙂

cipisek007
1. pro 2008

Tož hotovo 🙂

Peťo, já jsem začala na tvrdnutí břicha brát magnesko 3x2, a docela se mi to zlepšilo. Dr. mi říkala, že si klidně můžu vzít až 4x2 pokud to moje střeva unesou (ze začátku braní jsem měla střevní problémy). Ptala jsem se jí, jak dlouho ho ještě budu brát, že jsem četla, že se magnesko přestává ve 34tt brát a ona mi řekla, že já ho budu brát až do porodu, že to stejně vypadá, že se 34tt nedočkám celá 🙂

Strašpy, jojo, zase nastěhovaná u babičky, naštěstí tentokrát jen na chvíli 🙂 No ale jestli neporodím do Vánoc, tak už budu zůstávat u sebe doma, od Vánoc by měl být David chvíli doma.

Holky, mě ten břuch zase narostl 😅 Už zase neodhadnu vzdálenost a dneska ráno jsem se do něj asi 2x lehounce bouchla dveřma. Ale tenktokrát lehce, asi před 2měsícema jsem si na tom břichu udělala až modřinu. Navíc mě bolí v kříži jako na MS. V noci se mi zase blbě spalo, bolely mě kyčle a třísla a byla nespočetněkrát na WC. Nehledě na to, že mám posledních pár dní v noci ukrutnej hlad 😕

cipisek007
1. pro 2008

Strašpy, no přesně, aspoň něco. Jsme se s Davidem rozhodli, že peníze z porodnýho uložíme a pak do tří let z těch peněz necháme udělat holkám pokojíček. Samozřejmě pokud je nutně nebudeme potřebovat na něco jinýho.

A drogérie, já jsem nakoupila od každýho něco. Ale většinou mám Hipp, Johnsona jsem nekupovala, na toho jsem neslyšela chválu. Jak píše Peťa, děti jsou na něj většinou alergický a nebo z něj opruzený. Pak taky mám zimní sadu od Batole. Tenkrát to měli v akci v Penny a je tam i ochranný krém na zimu.

menny
1. pro 2008

ty jo holky ty články o tom epi- nu fakt doslova
hltám. To sou věci. To by bylo super bez nástřihu.
Jen Matýsek je zatim koncem pánevnim jako Dáda
a mám fakt pocit, že to tak zůstane. Vim, že se může ještě
otočit, ale můj vnitřní pocit mi řiká, že to takhle zůstane.
Chtěla bych moc rodit přirozeně, abych viděla hned po porodu
co a jak s malym, ale vidim to na císaře (pokud půjde po zadečku
nebo po nohách, tak mě rodit normálně nenechaj.

Jinak včera jsem shlídla film Sex ve městě.
Ty hormony dělaj divy, jsem bulela jak želva.

cipisek007
1. pro 2008

Ale oni stejně prý nedoporučujou hned po narození miminko něčím patlat nebo mýt dětským sprcháčem. Aspoň to mi říkala kámoška, co porodila v září.

Taky je prý dobrý koupit si v lékárně na prdíky mastičku Pupík. A na opruzeniny jsem koupila dětskou indulonu (červen malá tuba).

menny
1. pro 2008

Míšo to magnésko je na předpis??
Mě zas vadí s pupíkem vaření. Jak jsem malá, tak
ho mám ve vejšce jako plotna. Si řikám, jestli se mi tam
malej v pupíku nevaří

menny
1. pro 2008

Míšo přesně tak. Hned po narození tý kosmetiky
neni tolik za potřebí. A indulona super. Kamarádky ji
moc chválí