Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
29. led 2009

Ahoj Moni!!! Ty mamino!!! Já už bych tak čapla kočár a rozběhla se ven...

mon73
29. led 2009

Straspy, tak ještě tejden? Tak to tam vydrž. 😉
Evi, ty nervy sou takhle ke konci normální. Člověk to už chce mít za sebou, všechno bolí, je nemohoucí, ... to přejde. Jo, jo, taky chodim s kočárkem jak pávice. 🙂 ¨Tu plenku s medvídkem-andílkem mám taky. Ovečky se mi taky moc líbily, ale když sem je potřebovala, ta je pořád neměli. 😠

petreva
29. led 2009

MOni, asi jo 😔 já vím...

menny
29. led 2009

Teda Moni ty máš doma horolezce 😀
Lehátko pěkný, fakt vypadá dobře, jen takový
na mě moc plastový. Pro Dádu jsem měla takovou tu
židličku ke stolu, jak se z toho pak nechá udělat stoleček
a židla. Bylo to z pevnýho plastu a Dáda to stejně zničil.
Stálo to 4tis a vůbec nevim, jestli to půjde pro Matýska
nějak zpravit ☹ Takže lehátko moc fajn, ale z plastu jsem vyléčená.
Ach jo.
Ale moc Moni děkuju !!! Seš hodná

Strašpy ty jo, to už bych taky snad podepsala reverz.
Myslim, že když budeš doma ležet a nic nedělat,
tak to vyjde na stejno.
Budu na tě myslet, abys mohla dom.
S tim zákazem návštěv, je to blbý.
Taky se toho hodně bojim. Až se malej narodí,
budu manžu max. potřebovat!!! Neměla bych na to,
být na náš problém takhle na začátku sama!! 😢

Evi, ty pocity jsou podobné.
Rozumim ti !!

dadunka
30. led 2009

Ahoj holky, chci se zeptat vás, co už jste na MD. Kdo stanoví přesný datum nástupu na MD? Sociálka? A v ten den nebo kdy se tam musí zajít něco doložit nebo podepsat? Vím, že to je nejdříve 8 nejpozději 6 týdnů před porodem, ale od kterého termínu, když se to např. pořád posouvá? Díky za vysvětlení.

Barčo, Cyril je pěkný, líbí se mi to, je to netradiční,ale hezký. My máme Sáru, Tadeáše, Ester, Teodora... 🙂

mon73
30. led 2009

Ahojky 🙂
Dadí píše to gyndař. Podle datumu v průkajdě vystaví i nástup na mateřskou. To předáš zaměstnavateli, já to dávala na pracák.
Jména pěkný. Ester jsme měli s manžou vybranou už asi 15 let. Zatim na ní pořád nedošlo 😉

dadunka
30. led 2009

Ahoj Moni, aha a ty si vybereš, jestli chceš těch 8 nebo 6 týdnů před... takže na sociálku se nechodí. A to se s tím doktorem stanovuje kdy? Těsně před tím nebo dříve?
Estreka je moc pěkný.... ted mi trochu válcuje Sáru, no uvidíme 😉

straspytelka
30. led 2009

Ahojky.Dneska mi jiná dr řekla, že kdyby to bylo na ní, tak by mě pustila domu... 😒 taky dobrý...povzbudí to že 😠
Já dostala papír na mateřskou 6t před porodem, ten mám stanovený na 5.3.09 a vybrat jesm si teda nemohla...dostala jsem to cca týden před nástupem na mateřskou 😉 Donesla zaměstnavateli 😉
Jak se vede holčinky ??????????? 😉

menny
30. led 2009

ahojky
Ještě sotva koukám. Noc byla děs běs, tak jsem dospávala.

Dádu mě se taky na MD nikdo neptal a 6t před jsem dostala papír.
Esterka se mi taky líbí moc. Když jsme čekali Davču, tak jsem jí prosazovala,
manža ale zamít.

Strašpy, ty to by bylo super! To pak nechápu, proč tě tam drží?
Jinak jsem narozena 6.3. 😀 ( manža je 23.2. - Matýska máme k narozeninám)

straspytelka
30. led 2009

Esterka se mi nelíbí, nevim, je to asi tím, že jednu malou Esterku znám a je to teda dítko za všechny prachy 😅 drzá, sprostá...no ale jméno za to nemůže že jo,,,,
To je náhoda Mennčo 😀 😀 😀 jo chtěla bych rybu, snad se mi to povede a datum hmmm toho 22.2.2009 by se mi moooooooc zamlouvalo 😀 😀 moje mamča je ryba a bude mít 18.3 60tiny 😉 tady posílám stránky aby jste viděli kde budu snad rodit 😵
http://www.hospitaljh.cz/oddeleni/gynpor.asp?id...
Jinak domu mě nepustí tahle dr je malej pán...to rozhoduje pani PŘESNÁ NA DEN 🙄

kacena00
30. led 2009

ahoj holky!!!hlásím - dnes sem dovezla do tábora to co sem si včera napíchala a výsledek - hladina cukru v pohodě a ještě mi sestřička doporučila ať se večer víc najím 😀 a to sem si pokusdně dala kapučino s kousky čokolády a pak taky jabko, no tak sem ráda že si neškodím a je to v poho a asi to fakt byla náhodička 😵

já sem taky nedostala na vybranou s mateřskou a dovezla sem něco na sociálku, něco dnes povezu účetní, ale já to mám takhle nakombinovaný protože sem v ochranné lhůtě - na PN nástup v červenci a měla sem termínovanou pracovní smlouvu do konce října, ale dadu kam máš jít a co dělat to už ti poraděj, jestli budeš zaměstnaná, tak k zaměstnavateli, jestli ne tak na pracák a nebo případně si zavioláš na sociálku a tam ti poraděj, kdybys to měla nějaký kombinovaný jak já 😉

staršpy, to je na palici, kurnik!!! sme s tebou...

menny
30. led 2009

Strašpy taky jsem chtěla rybu a s termínem 24. a 26.2 by se to
i mohlo teoreticky povést. Ale s tim císařem to bude holt vodnář.
S manžou jsme ryby. Davídek je lev
Jasný, že ona je malej pán, ale je to doktorka...pak naštve- co dr to názor
Tak ať ti to tam kočko rychle uteče?
A co včerejší oběd? A co dnes, už si baštila?
Jdu mrknout na ten odkaz. Už jsem na její stránky kdysi koukala, ale už si nepamatuju.

menny
30. led 2009

Ahoj Kačko
Tak cukřík super!!! Mám radost!
Úplně jsem zapoměla,žes měla cestu do Tábora.
Já jsem furt jak Šípková princezna. Tak jsem to nějak zaspala.
Snad se teda ještě stihnem příští týden vidět...máš u mě ještě ty gaťky
na Cyrdu

kacena00
30. led 2009

no a já sem si myslela že ještě potom zajdu v pacově k praktickýmu..tak sem se ti ani neozývala. ale bylo tam takovejch bacilonosičů..že sem se na to vykvákla...

dadunka
30. led 2009

Holky, díky moc za vaše reference ohledně MD a ještě nějakou chvíli držte 2v1, držím palce!!!

menny
30. led 2009

Strašpy, tak porodka je moc hezká!
Příde mi to dost podobný jako teď ta naše.
Ale v táborský jsem viděla jen chodby, pokoj a vyšetřovnu.
Porodní sál nemělo cenu okukovat.
Je to pak takovej hezkej pocit, když nemocnice má
takový domáčtější prostředí.
No ale stejně jde především o doktory

straspytelka
30. led 2009

Tak já jsem lev 13.8 a manžel je rak 10.7 😉
Porodnice je moc hezká a ženský co roděj + doktorky jsou dobrý, mimichodem to jsou ty dvě co má každá jinej názor, ale oni tam chodí kouknout jinak odrodí jiné ženské 😉 Jsou tam spíše jako dozor 😀 Jídlo je děs, dneska byli rozvařený kolínka s omáčkou jakousi... 😖 Dostala jsem průjem z toho 😖 chjooooooo

kacena00
30. led 2009

daDU to bodýčko co máš v albiku je strašně fájne 🙂

strašpy ta porodka vypadá dobře 😉 dnes sme jeli do černovic tou cestou bysme případně mohli do J.H. no a ta cesta byla fakt kurňa uklouzaná, tak sem právě michalovi řikala, že J.H. porodka asi odpadá, no a teď mě to snad bude štvát!!! 😉 ne, je to tam fakt moc příjemný, zrovna jako v táboře, taky moc hezký 😉

a co dělá očíčko už se hojí?

menny já tu středu musim přehodnotit, jedinej den odpo, kdy tam je praktickej je středa,dnes sem to zkusila a fakt plná čekárna chrchlajících pacošů, tak tu prevenci radši dám ve středu, ale v úterý mám poradnu, co ty na to? ještě se poptám helči, má to od 15 ten kurz, tak dejme tomu nějak po obědě? a jestli by to na ni bylo moc brzy, tak my dvě se už můžem domluvit jakkoliv.

menny
30. led 2009

Strašpy, Davídek je 12.8. 🙂
V JH to budeš mít moc dobrý. Je to tam hezký.
A hlavně, že i doktoři jsou v pohodě.
To já kdyby mě nerodil můj doktor, tak bych tu
porod dost zvažovala. Tak snad to klapne

Kačko když bude v úterý fajne, tak budu za návštěvu
moooooc ráda!

straspytelka
31. led 2009

Přeju krásnou sobotku 😵 😵 Očička se mi už zmátořili, jen k večeru trochu štípe víc to kapání 😒 nesmí se to dávat více jak 10 dní...takže brzo ukončím léčbu 😉 Ty jo Menny, to je fakt bomba, to jsou náhody 😀 😀
Zrovna do sebe soukám jablíčko a horalku, za odměnu motýlkovi, za krásnej monitor 😀

menny
31. led 2009

Dobré ráno
Strašpy, to jsou teda fakt náhodičky 🙂
Mám radost, že monitor dopadl na výbornou !!

Holky, co máte porod za sebou, máte některá zkušenost
s odchodem hlenové zátky ??

straspytelka
31. led 2009

mě přišlo, že hlenová zátka vypadá jako smrkanec 😅 a měla jsem v ní jakoby nitky čevený...odešla mi postupně, spíš to bylo jako výtok, no prostě jako by mi slintala dole 😀

kacena00
31. led 2009

myslíš že ti odešla? mě to teď sousedka popisovala jako že to bylo táhlý vazký...když se vyčurala, některý holky k tomu měly trochu krev. ale zase když odejde hlen. zátka tak se prej nemusí další tejden nic dít...

straspytelka
31. led 2009

no ptala jsem se teď sestry a říkala, že se většinou do týdne rodí, nejčastěji do 3-4 dnů 😉 Menny, tobě odešla?

menny
31. led 2009

Mám trochu nahnáno. Nejsem si jistá, ale už ve čtvrtek
večer, když jsem byla čurat, něco ze mě vyšlo, takový táhlý,
fakt jak smrkanec. Bylo to čirý. Od tý doby to ze mě chvilku co
chvilku leze ven. Dnes ráno to bylo lehoulince narůžovělý, ale
zas krev tam nebyla. S Dádou jsem žádný hlen neměla.
Myslíte, že je to ono???
Ty jo nechci ještě rodit!!!!

menny
31. led 2009

A moc děkuju za odpovědi!!! Dost mě to rozhodilo!!!
Malej musí ještě počkat, aspoň do 4.2. abych měla ukončenej
37tt. Já mám strach!!!
A to jako může odcházet postupně??
Já myslela že najednou

kacena00
31. led 2009

ne odchází to postupně, olina na té předpor. přípravě řikala, že klidně aj týden...

teda menny to sou porád nervy co musíš mít..mě je to tak líto, drž se a neboj, dokud neprdla voda nebo nejsou kontrakce tak ste pospolu a táhnete to dál 2 v 1 😉

menny
31. led 2009

Ty vo*e!!
Kačko nestraš. Já se prostě jako rodit nechystám!!!
No to mám teď srdce až v krku!!!
V pondělí jdu ke Kolářovi, to do tý doby vydržim ne???
Kurňa proč to nemůže jít všechno nějak jednodušejc

kacena00
31. led 2009

prosím tě neboj, podle mýho ten hlen může odcházet i dýl jak tejden, dyk se tam toho musí za to těhotenství nahromadit, a jak řikám, žádný kontrakce ani voda nejsou, tak to hoď za hlavu

prostě ti i on sám řikal, že se ti trochu otevřel čípek, tak podle mýho se to projeví logicky i tou hlenovou zátkou ne?

neznamená když píšu tejden, že to musí bejt tejden, prostě jen to není najednou, jak si psala ty

jé ty jo, tak já asi neumim uklidńovat, chjo! ty sis to přebrala uplně opačně 🙂

menny
31. led 2009

Kačko díky! Asi jsem plašan!
Je už toho na mě moc, tak jsem si to asi vzala
víc k srdci.
Zkusim se hodit trochu do klidu.