Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

zuzka84
9. říj 2009

no nic, jdu se nasnidat a vypravit ... starsi dite mi tyra to mladsi , oni se zabavi 😀

cipisek007
9. říj 2009

Zuzi, to jo, ale ono to asi vyjde na stejno. Já tam jednou byla na UTZ hlavičky a fakt jsem tam čekala 2 hodiny. No uvidíš, mám jen zkušenost, že co se odehrává na ambulanci, tak je nadlouho ☹

jdusi připravit věci, aby jsme po sváče mohly vyrazit, zatím pa a těším se 🙂

zuzka84
9. říj 2009

miso , ono vsechno v nemocnici je asi na dlouho 😀 . jen na genetice jsme byli dycky hned 😉

peda
9. říj 2009

Přeju vám všem hezký den,i když teda leje jako z konve 😠

Mája má dneska ve škole projektový den a jdou na skládku odpadu 😝 v tomhle počasí,ten přijde pěkně čistej,určitě 😀 😀
Já musela Elli ráno vzbudit,aby ještě alespoň na chvilku spala před tím cvičením.Za chvilku půjdu na to cvičení ☹ normálně se bojím a mám žaludeční koliku z toho.
To se cvičí asi na stole,než na přebalováku,ne?to jsem se zapoměla zeptat.

Tak vám dneska moc počasí nevyšlo na srazík,ale tam na vás nebude pršet,jen ta cesta busem,kdo pojede 😢 .

Indi,ta fotka je nááádherná,já chci taky 😵 😵 😵 😵

peda
9. říj 2009

Jdem na cvíčo,zatím papa

cipisek007
9. říj 2009

Pedí, my cvičíme tak, že máme na stole deku a na ní přebalovací podložku 😉 Pedí, drž se 😵

cipisek007
9. říj 2009

Právě psala Zuzan s Vendulkou, dorazí 🙂

petreva
9. říj 2009

Jé vás bude!! Všechny moc moc zdravím a vyřiďte prosím pozdrav i Zuzce s Vendulkou 😉

cipisek007
9. říj 2009

Evi, určitě vyřídím 🙂

Tož já jdu s holkama cvičit, nakrmit a vyrážíme.

peda
9. říj 2009

Vy jste tak hodný 😵 děkuju moc 😵

Míšo,já jí taky rasovala na stole,na to deku a tu jenorázovou podložku.Já mám jen přebalovací pult,ne podložku.Jak se při tom kroutí a řve,to bych se bála,že by mi z toho spadla.
Tak jdu dát sprchu a pak taky zbalit,zbudit Elli a v 9.45 musíme vyrazit.Tak papa

mattty000
9. říj 2009

Ahoj holky, moc se omlouvám, že jsem nedorazila, já chytla nějakou chřipku.... ☹ snad domluvíte brzo další srazík....jinak teď chvíli hlídá tatínek, musím toho využít, než nám odejde odpoledne do práce....bojím, že malého nakazím... 😒 , jdu si na chvilku lehnout....hezký i když deštivý den!!!

gabinaf
9. říj 2009

Ahoj holky,
rychle jsem nakoukla a asi napíšu něco, co nebude moc populární.
Když se náš malej narodil, tak nás taky poslali ke Kolářové. Když jsem tam šla poprvý, tak jsem nebyla vůbec připravená na šok, který mě čeká. Sestra si nepřečetla zprávu (malej neměl usazenou levou kyčel) a po natažení nohou za prckovo řevu mi oznámila, že jako dospělý bude napadat na nohu (v tu dobu mu bylo 8 týdnů), pak mu dr udělala sono mozku, sice roste, ale to prý neznamená, že bude v pořádku. Pak nám ukázaly cvik, který jsme měli už z nemocnice, ukázaly nám ho trochu jinak. a objednali nás za 4 týdny. Malý preferoval pravou stranu a byl doprava prohnutý. Po 4 týdnech mi vynadali, protože prý špatně cvičím a ten samý cvik mi ukázaly zase jinak. V tu dobu už jsem v sobě bojovala s rozhodnutím se na to vykašlat. Bála jsem se, abych malému neublížila tím, že nebudu cvičit, psychicky jsem nezvládala brekot prcka, který jinak nikdy (a to opravdu) nebrečel. Pak jsem pro mm začala schánět info o vojtovce v angličtině, není toho moc, ale něco málo se najde. a pochopila jsem jednu, pro mně, dost zásadní věc. Celá slavná vojtova metoda, která tak neskutečně pomáhá snad i na rýmu není v zahraničí známá. Pokud je něco tak úspěšného, jak je možné, že to neaplikuje celý svět? Kromě našich hornorakouských a bavorských sousedů je to metoda absolutně neznámá. A to mě utvrdilo v tom, že to zas takový zázrak nebude, že možná o nic nepůjde, pokud přestanu chodit. Byla jsem tam naposledy, když bylo prckovi 5 měsíců, Kolářová mi v podstatě vynadala, že se chová jako 5ti měsíční dítě, má mu přeci být jenom 3,5 měsíce a má se podle toho chovat. Pokud je u ní špatně, že se dítě vyvíjí v pořádku a včas, tak je něco špatně i na paní doktroce. Od té doby jsem tam už nebyla. Od prckovo dvou měsíců jsem s ním chodila na cvičení s miminky, kde se používaly obě strany těla stejně, cvičila jsem si s ním i doma a už v nějakých 8 měsících zastupující pediatr nepoznal, že je malý nedonošený. Já věřím, že mu víc pomohl kolektiv stejně starých dětí, který ho motivoval se srovnat a dohonit. Ale je to jenom moje osobní zkušenost a názor, nikomu to nevnucuju. Vím, že je spousta lidí, kteří nedají na vojtu dopustit a mají k tomu svoje důvody 😉 Míšu obdivuju, že je natolik silná, že to zvládá už tak dlouho 😅
Takže, Pedí, pevné nervy, ať to ustojíš 😉

inna12
9. říj 2009

ahoj , srazík byl okej 🙂
Daneček je taak mrńavoučkej kulíšek a dvojčátka byly taky suprový, takový pohodářky 😵 Mišku už známe, moc jí to slušelo a Vendulka byla fešanda...a Pavlík byl na konci protivka a chěl spinkat 😀

kdy bude další?? Zuzko vzala bych ti ty plínky a overálky

šermíka to zase tak unavilo, pak sem ještě hodinu jezdila po igy a ted uz hodinu spí jak zařezanej

papa

inna12
9. říj 2009

holky, kde jste ?? 😅 vy určitě všechny spíte , to je jasný ...ted dostanu 😀 😀

peda
9. říj 2009

Ahojky,jsme na chvilku dama,tak jsem nakoukla,jak bylo na srazíku 🙂

Gági,děkuju moc za názor,hrozně mi to pomohlo.Mám od včera nervy na pochodu.Z doktorky jsem byla po pravdě úplně vyřízená,že je všechno špatně a asi úplně stejně jak u tebe.že je holka celá křivá a bude špatně chodit ☹ .Ale vydržíme a cvičit budeme.Já se dám nějak do kupy a zvládnu to.Mě jen rve za srdce jak při tom pláče a ty její očička,jak se při tom na mě kouká ☹ ☹ ☹ .Asi křivá je,teď už to i sama vidím.Ale taky si myslím,že bez cvičení by jsme taky chodily a nebyly křivý jak paragraf.Říkám si,že když je něco,co jí může pomoct,tak to udělám.Jinak na cvičeníčko s mimískama taky chodíme,dneska se jí i poprvé líbilo 😵 😵 tak jsem moc ráda a drobet se mi srovnala nálada.

Tery,tak jsi marodná?to je mi líto 😖 ale je toho všude tolik.Snad se z toho co nejdřív dostaneš.

Inní,tak jsi viděla Cipískovic a Vendulku,Danečka,Indigovic 😵 😵 😵 .Jste si to určitě všechny užily.A co tašky?jste si je okoukly,jaká je nejkrásnější?
Tak šermík spinká?Elli je teď taky v limbu,až se zbudí tak jedem pro taťku do práce a na véču.Ale vždycky jsme seděli venku,jak bylo hezky,tak se z toho moc nevidím.Je tam sice nekuřácký salonek,ale stejně.Ještě,že neprší,když tak budu jezdit venku a pizzu si dám do krabice 😀 😀 😝

Tak se opatrujte a zítra papa

petreva
9. říj 2009

Ahoj tož jájsem tu taky!! Taťka mě "vyhnal" z procházky, že prý to dojezdí ať si jdu odpočinout 😵 zlatíčko moje!!
Máme DRUHÝ ZUB 😵
PEDI, jsi silná, já vím, že si tak nepřipadáš, ale pořád si opakuj, že je to pro ní. My dneska byly taky na rhc, ale odkázali nás jinam, že prý oni s miminkama nepracují, takže se musím pozetat u jiné rhc, ta prý dělá i s nedonošeňátkama, tak snad bude dobrá a zkoukne mi Elenku. Taky mám strach, že budem cvičit, má ten jeden faldík...ale já osobně simyslím, že cvičení je o něčem. Ze zkušenosti můžu říct, že hodně pomohlo hodně dětem i se starýma ležícíma jsme cvičili a bylo vidět zlepšení. Nic proti GABI, tobě vůbec ne. Já respektuju tvůj názor. A je dobře, že se D zlepšíl a naopak od Dr. "Tyranky" si myslím, že je fantastický, když se dostal vývojem na úrovneň stejně starých dětí!!! Šikulka!!

indigo
9. říj 2009

Ahojky!

No vidíš Evi, druhej zubisko na sebe nenechal dlouho čekat! 😎

Srazík fajn, jen miluju mámy, který jsou 2 a sednou si k největšímu stolu, nás se tam na pidisedačce mačkalo mnohem víc. 😠

Gabi v něčem máš pravdu, u nás (ČR) se to myslím hodně hrotí a jakmile dítko s vojtovkou začne, už se jí nezbaví. Podle mě zbytečně. Ale když jsme tam viděla třeba 10tiletý dítě, který máma nesla v náruči, protože samo neumělo chodit, a byla šťastná, že díky vojtovce "umí" ovládat ruce a samo sedí... já jsem pro cvičení všema deseti, ale zase jsem proti posílat dítě vojtit jenom proto, že ve 3 měsících ukázkově nepase. A že to doktoři dělají... 😝 Nebo je nedonošený - automaticky vojtovka. 😖

indigo
9. říj 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Ale rychle, než to všudypřítomný admin smázne... 😀 😎

mattty000
9. říj 2009

tak jsem vás trošičku dočetla zpátky 😉 , moc gratuluju Elence k zoubkům a příkrmům!!!! 😵 , víc jsem si nezapamatovala 😅 , jen, že jste řešily pytle, prý je mají už v Tescu, mamka říkala, ale, že nejsou nic moc a v kauflandu......já ho pořídila v bazaru u PVT za 60kč s dlouhým rukávem - docela i teplej a prý jim chodí dost často.......

indigo
9. říj 2009

Ahoj Teri!
No nám nešlo ani tak o pytle jako takový, ale přímo o ty z teska, mejvali tam fakt nádherný. Jinak se daj sehnat všude možně, i v tom Kiku (nemyslíš v tom kauflandu Kik? Jinak přímo v kaufu asi mít nebudou), ale tesco je tesco..... 😎 Ono i v nextu maj nádhernej, ale vyjde asi na 6 stovek a zas tak nutně ho teda nepotřebuju... 😀 😎

A jak ty, je líp?

kacena00
9. říj 2009

čau holky nestíhám, nestíhám, o víkendu sme byly u mich. rodičů na pouti a naspali sme si 2 hod. takže sobota ..to sem byla celkem mimo a v neděli sm,e vyrazili k mojí kamarádce od které sme se vrátili teprve včera...

takže sem totálně mimo obraz, mohly byste mi poreferovat?...prosím...všimla sem si, ¨že má Pedik problémy s eluškou, snad to bude brzy dobrý a to cvíčo elušku nějak usměrní, ale snad není tak zle, jak psala Gabča... dál sem si všimla nově příchzí, tak zdravím

a pak něco, co mě trochu vyděsilo...inko, co se stalo?...

a zbytek nevim...jste všecky zdravý? myslím jako i mimísky, co katka a bojovníčci?

a dodatečně gratuluju evče a elče k zubákum 😀 u nás se během tohoto týdne začalo rotační plazení 🙂 měnit na plazení vopravdovský, sice to zatim není extra rychlost, ale to si myslím, že během týdne bude jinak

tak předem děkuji nějaké informátorce že mi písne co a jak 😉

mattty000
9. říj 2009

aháááááááá, tak je tam mají!!! 😉 Indi, ty objednáváš dětem věci z nextu, hoď mi, prosím přes co, díky!!!!jojo, mám jen rýmu, to bude dobré...také zdravím!

cipisek007
9. říj 2009

Dobrý večíír 😀

tak densk stačila jen jedna dlllooooooooouuuuuhááááááá pohádka O Všudybylovi. Ani jsem jí nezala, hezká pohádka 🙂

Srazík byl úúúžasnej!!! Innko, ráda jsem tě poznala, Pavlík je krásněj velkej chlapák 😵
Terko, příště musíš dorazit i ty.
No já hlásím, že mi holky vytuhly ještě na v IGY 😀 Když jsem vyjížděla ven z parkoviště, tak musely usnout, protože ani nehlesly 😀 😀

Gábi, já pořád tak nějak doufám, že nám vojtovka pomůže i když už to bude horší než na začátku s tou pomocí vývoje. Je pravda, že Barunce po vojtění zmizela pupeční kýla. Několik drů mi řeklo, že pokud to do roka nezmizí, tak bude muset na operaci. Barunka má po kýle 😉 Už nějakou chvíli. Teď už je to, jak píšu horší. Podle těch mých milovaných tabulek by měly bejt už na kolenou. Haha. Kašlu jim na to. Znám děti, co začaly rovnou chodit cca v 11měsících. Žádný plazení, lezení, válení sudů...

Pedí, jsi šikovná 😵 Zvládneš, to uvidíš. Chce to čas a zvykneš si.

Evi a vám veeeeeeelká gratulka k druhýmu zubisku 🙂 😵

indigo
9. říj 2009

Míšo však už jim to koukalo z očí, že by spaly... 😎

Teri - no já vždycky objednávám "s někým", momentálně máme odeslanou objednávku se Zuzkou a s Jarkou (tu neznáš, ale jednou s námi na srazu byla) a ještě další holky. Vyjde to pak levnějc, když je jedna větší objednávka než když si každá objedná sama... Vyberu si na nextových stránkách, pak si najdu někoho na MMB, je tam moc a moc holek, co vozí Next z Anglie. Kouknu která má nejlvnější libru, popř. která chce/nechce zálohu dopředu a tak... a u ní objednám. Jarka má nějakou paní, u který objednává už poněkolikátý, tak jsem se jen "přifařila"... 😎 Tak tě příště s objednávkou taky přiberem, když budeš chtít, ale já už to na letošek nevidim 😀 až zase z jarní kolekce. No ale kdybys přeci jen třeba chtěla objednávat, dej vědět, třeba se někdo přidá, vždycky je lepší když je víc lidí, už jen kvůli poštovnýmu... 😎

Baru čááágo!!! Buď v klidu, Inku celkem vyděsili doktoři, ale jsou ok. Katka se tudlouho neukázala, no mohla by nakouknout, co? Katuš? 😎 Ostatní přžíváme jak se dá, bojujeme s ne/spícíma dětma, klasika... 😖 😎

indigo
9. říj 2009

Teri - nebo na MMB a na MMA seženeš nový nextový hadříky, ale většinou o něco dráž, to vždycky rostu, když vidím nějakou např. mikču, vyvolávací cena 350, kouknu na web a zjistím, že přímo z Anglie bych jí měla za 260. Ať žije byznys...

cipisek007
9. říj 2009

Jo Indi, to s tím Googlem a dinosaurem - taky mi to přišlo na mejl, mám to uložený a u konce se chlámu pokaždý smíchy 😀 😀
NO však jsou holky taky zvyklý po sváče spát, až jsem byla překvapená, že byly v podstatě hodný 🙂

petreva
9. říj 2009

Ahoj !!! Tak jste si srazík užily, to je dobře a co tašky, líbí se všem??
Nám dneska přišla židlička pro E!! Je krásná, dávali jsme jí dohromady a nějak pozapomněli na naše dítko do se doplazilo k odpadkovýmu koši a nevím jak si sedlo. Fakt hačala na zadku a koukala na bláznivý rodiče jak se rozplývaj nad židlí. 😀 Byla to asi náhoda ani chudák sama neví jak se do sedu dostala, ale bylo to krásný jak hačala 😵

cipisek007
9. říj 2009

Evi, to je krásný!!!! 😵 😵 😵 Já už chcu aby taky seděly!!!!!

petreva
9. říj 2009

Míšo, to byla náhoda, už to neudělala. Ale sedla si asi jinak než jsem si myslela, že by měla. Zkoušela něco takovýho i pak, ale nepovedlo se jí to. Ona jak je na čtyřech, tak natáhne jednu nohu a trochu se na ní navalí, takže si na ní jakoby sedne a asi se přehoupla trochu víc.
Míšo a neukazovali ti sestřičky nebo Dr. jak je třeba motivovat? Není něco takovýho?

inna12
9. říj 2009

jé Evi to je hezký, gratuluju,, je to šikulka 😵 tyjo vidí židli a hned sedí, tomu se říká inteligentní dítě 😀

Pedí, to je dobře, že se Ellušce líbilo na cvičení 🙂 příště už nesmí bejt sraz v pátek!! 😠

Míšo, neboj, holky taky brzou budou!!! dočkáš se 😉 sou fakt moc hezký kočičky vokatý 🙂

holky, ja zase chraptim 😠 mě klepne 😠

jdu spát dneska brzo a snad usnu 😠

dobrou ! 😉