Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
27. říj 2009

Ahoj Dadu!
Ta s plinko přes ksicht je mi známá... kdybys neměla žlutý povlečení, tak ti odpřisáhnu, že pod tou plinkou je Miška 😀

Pedí - zkušenosti s exemem mám bohužel bohaté, u sebe, u chlapa i u dětí. Táda měl naštěstí jen ten kojeneckej, ten do roka vymizí a pak když se pokožka "udržuje", tak po něm není ani památka. Miška ho má taky, nezabírá nic než konopí 😎 , sice nemám ten balzám přímo pro mimi, ale i na tom mým je psáno, že vhodný od kojeneckého věku. Doktor (teda ten náš, jinej to třeba má jinak) nechce do miminka cpát nějak chemický masti, hlavně promašťovat pokožku. 😉

peda
27. říj 2009

On ho měl Indi i Mája,když byl malinkej,ale tak ve 2 letech mu zmizel.Ale měl ho jen malinko,nemazalala jsem nikdy kortikoudy,ale už za boha nevím,čím 😀 😀 😀
Mám kamarádku,co má holčičku taky s ekzemem,tak pí zavolám a poptám se i tam.Taky něco objednává na netu.Oni už vyzkoušeli všechno,od otrub,bylinky,byli s ní na různých vyšetřních v Praze,má vo vždycky lepší v létě a přez zimu je to děs.
Tak mi hoď nejakej odkaz na ten krémík,co používáte,děkuju moc.Už vím,mazala jsem nějakou mastičkou od Hadka.

dadunka
27. říj 2009

Indi, bez plínky ani ránu u nás! 🙂

Pedí, ty se chystáš přikrmovat už tak brzo? Máš nějakej spešl důvod?

Holky, šly byste ven na tu procházku? Včera očkování hexa v. a má dnes 37,4, co? 😒

peda
27. říj 2009

Malá má takovej flíček,jak končí plínka na stehýnku,takový suchý,šupinkatý,ale je to tak centimetr.

Dádulko,zdravím,tak jak se máte?máte za sebou očkování?to je asi reakce na to očkování,ta teplotka.Když nemá kašel a rýmu...Kdyby měl horečku,tak mu dej nurofen syrup,ten je ve stříkačce,nebo paralen v čípku,ale až kdyby měl horečku.
Fotečky moc hezký,má krásný modrý očička.Nechtěli by jste v úterý dorazit na srazík?Pochlubit se?
Taky spinkáme s plínkou,bez ní by asi neusnula,to spíš bez dudana 😀 😀

peda
27. říj 2009

Dádulko,myslíš,že je to brzo?začíná se s ukončeným 4 měsícem,to nám bylo před 14 dny....a začnem tak do měsíce pomalinku
Už vůbec nekojíte?Malá taky teď bojkotovala kozenku,tak jsem měla strach,ale už se zase od včera přisává.Je to jen podumláníčko a adsaju 50ml,ale jsem ráda za to.

A ven bych šla,nefouká tam,moc ho nebal,ať není spařenej....Ale to je za mě 😉

dadunka
27. říj 2009

Pedí, máme se dobře, dnes je mrzout po tom očkování. Dr. říkala, že když bude mít do 38 C, že nemám nic dávat, že to snižuje účinnost očkování. Stejnak tu nic nemám koupeno.

S těma příkrmama, já právě všude čtu, že mají být do 6měsíce jen na mlíku.
Nekojím téměř vůbec, občas v noci jednou, někdy taky už ani to ne. Tudle jsem odsávala a jen 10ml.
Upřímně, asi jsem si ke kojení nevytvořila správný postoj, nebaví mě, jeho taky ne, páč za minutu už nic neteče, pak se zase rychle oblíct, jít udělat flašku. Baví mě na něm to, jak to jeho uklidní, toť vše.

Příští út je sraz? Od kolika a zase v Daniele nebo v Igy?
Tak asi ven půjdem.
Přemýšlím nad tím nástavcem na Spirita a nad fusakem.
Evi, už ti někdo odpověděl na ten tvůj dotaz ohledně fusaku v Teutoňácký diskuzi???

peda
27. říj 2009

Dádul a Táda se v noci budí na jídlo?to je jasný,když nic neteče,že je pak mrzutej a stejně víš,že musíš vylést z postele...Já co dávám UM tak spí celou noc,tak alespoˇv v tomhle je to dobrý.

O těch příkrmech je to těžký,každej píše něco jinýho,ale je jasný,že nemám kam chvátat.Od 6 měsíce se zavádí příkrmy u kojenech dětí a u dětí na UM tak tam po ukončeným 4 měsíci.Ale vůbec se mi do toho nechce...

Srazík tenhle čtvrtek v IGY

Ten nádstavec mi taky nedá spát,ale ty objednávací boby mě drtí 😠

petreva
27. říj 2009

Ahoj holky,
DADU, ještě jsem nekoukala do diskuze 😅 když něco zjistím dám vědět! Fusak nedá spát zase mě!! 😠 Ven bych klidně šla...já teda s E. chodila, když měla mírnou teplotu.
Můj názor je, že s přírkmama není kam spěchat. I děti na UM když prospívají tak není důvod začínat uk.4měsícem. Klidně můžou vydržet do 6. když je trávicí trakt fakt připravenej. Jasný, že se MM líp přizpůsobuje potřebám dítěte, ale dneska už jsou pokračovací mlíčka, tak si myslím, že je dobře vydržet co nejdéle, když to jde samozřejmě...Ale to je jen za sebe...

petreva
27. říj 2009

Dadu, tak jsem to tam zkopírovala ještě jednou, nějakse to ztratilo mezi příspěvkama...uvidíme, jeslti někdo písne.
My dneska zase neblinkaly 😵 Jeslti jí bude dobře až do večera tak zítra zkusím ten květák. Taky se chystám zařadit lepek, musím do zdravý výživy pro vločky, prý je to nejšetrnější přístup, tak jsem zvědavá, co E. na to. Ale ještě počkám, teď měla to masíko a příští týden ovoce, tak jsem si plánovala tak v půlce 8měsíce., aby těch změn nebylo moc.
MÍŠO, jak je holkám??

inna12
27. říj 2009

Pedíku, několikrát sem sem dávala ten odkaz na konopný balzám pro miminka, je to přímo na ekzémy, i pro atopiky ale i jako prevence alergií, kup si v lékárně MIMI CUTISHELP balzám nebo i mycí emulzi a uvidíš 😉
http://www.parenteral.cz/km-36/CutisHelp-mimi
a je to přírodní, žádní sráče do tělíčka 😉 neznám momentálně nic lepšího ! krásně voní a hned se vsaje 🙂
bych na to mohla už dělat reklamu 😀

Dadunko, ahoj, Táda je fešák!!! krásná fotečka jak se manžel s malým a pejsem válej 😀
a do 38,5 před odečtem opravdu čípek nedávaj, utvořilo by se mu málo protilátek...
pneumokoka nebudeš dávat???
ja přemýšlím, že počkám až na leden, na ten vylepšenej prevenar a malej už bude větší a líp to snese

Evi, to je dobře, že neblinká 🙂

inna12
27. říj 2009

Pedí, to je krása, že malá dělá takový pokroky!!!!

ted jsme přijely ze cvičení, a ta paní cvičitelka zrovna říkalla, že jen dobře, když mimi cvičí!!! že v tomhle nižším věku se u malýho procenta dětí projeví, že by měli OPRAVDU cvičit, že až většinou kolem desátého měsíce, jenže to už je na cvičení pozdě..takže i když to mimi třeba nepotřebuje, je to jen plus, že cvičí a předejde se možným následným problémům 😉 tak to nějak říkala, vid Teri 🙂
a zdůraznovala nám, že opravdu nenosit děti ve vertikální poloze! až do doby , než si samo sedne, až prý teprve pak jsou svaly a páteř nachystané na takovou zátěž...ty nosítka jsou prý naprosto nevhodný, tak vám to píšu, když už třeba Pedí poctivě cvičíš, tak je škoda jí nosit v manduce a naopak ji zase "vracet" zpět..ale ty stejně nenosíš vid myslím 😉 nechci vám v tomhle radit, že ty manduci jsou ted fakt nevhodný, ale myslim to dobře!!! to určitě víte 😉

cipisek007
27. říj 2009

Innko, moc ti děkuju za nabídku. Jste všecky mooooooooc zlatý 😵 😵 😵

Pedí, to je krásnej pokrok!! Je to možný, že za to může ten visící cvik 😵

Evi, odsáváme a pokašlávají.

Dr. nám řekla, že mají dýchací cesty čistý, ale máme kapat a kdyby se kašel zhoršil, tak přidat i Stoptussin. Ten dávám Barče od včerejška.
Na ďobanec Prevenaru máme přijít koncem příštího, začátkem přespříštího týdne.
A vyrážka, prej je to nějakej exémek a bazén máme zatím vynechat. Dala nám nějaký mastný mazání a mazat několikrát denně. Až zmizí, zkusit bazén a když se objeví vyrážka znova, tak máme lekce zrušit ☹

inna12
27. říj 2009

Míšo a klidně nabídku opravdu kdykoliv využij 😉 číslo na mě máš ne?

cipisek007
27. říj 2009

innko, na tebe ne 😅

inna12
27. říj 2009

už máš 😀

peda
27. říj 2009

Jsem tu jen na skok,musíme na trénink

Innuš,půjdu přez Lannovku,tak tam zaběhnu do lékárny,snad to tam mít budou,děkuju 😵 Já malou moc v manduce nenosím,teď jsem teda byla ve škole,ale to je 20 minut,ale nosím jí po bytě,nechce ležet,chce vidět,jinak řičí jak blázen 😖

Míšo,alespoň,že tak,že to nemají na průduškách 😉

Evi,díky za názor k příkrmům 😵 😉

Holky,hlidně to zařiďte,mámte mé PRO,já musím běžet 😉 😵

indigo
27. říj 2009

Jo jo, konopí je konopí... 😎 Dneska jsem byla v lékárně pro Sabíka a ještě Tádovi pro tělový mlíko a objednala si ten Inuš propagovanej balzám 😀 😀 😀 ať mi Mišelka neplácá MOJÍ mastičku. 😀 U nás v lékárně totiž zrovna tuhle konopnou řadu nevedou, ale do druhýho dne objednají. 😎

Tak srazík ve čtvrtek? Můžem cca od 7mi 😠 😀 😀 😀 Dadu by mohla zajet!!!!! 😎

cipisek007
27. říj 2009

Tak my ve čtvrtek ne-e 😒 a stejně bysme asi kvůli rýbě a kašli nedorazily ☹

Já si konopí objednám ve čtvrtek 🙂

Innko, díkes za číslo 🙂

peda
27. říj 2009

Tak jsem doma

Innuš,ten krémík nikde nemají,jen na objednání,zatím jsem neobjednávala,třeba někde mají skladem...byla jsem na Lannovce,na náměstí a v mercury 😠

Kdo teda může ve čtvrtek?

Míša má dneska vlastně servis od tchýně 😀 😀

indigo
27. říj 2009

My přijdem. No jo, Míša bude "na lepším"..... 😀

inna12
27. říj 2009

holky, aha..to sem nevěděla, že to neni k sehnání..ja koupila na vltavě v lékárně u lék.střediska, myslím lékárna čtyřlístek se to jmenuje, jinak mají i v globusu v těch zdravotnických potřebách a lékarně dr.max v globusu, ale tam maji Cannaderm a tu řadu robátko ale myslim, že Cutishelp taky..v tom čtyřlístku ale stoprocentně..stojí to 190 Kč 😠

ja ve čtvrtek mohu! 😉 jen ne prosím na desátou, to má šerm ještě většinou půlnoc 😝

dadunka
27. říj 2009

PEDÍ, ne v noci fakt v kuse nespí, to se chová jak kdyby byl plně kojen - budí se 3 x za noc a baští.
INNUŠ, díky za pochvalu fotek,no ta jak píšeš, té říkám pánská sekce - muž,syn a pes (psice byla zrovna někde v háji) 🙂
No Prevenar pořád zvažuju a pořád se nemůžu rozhodnout, co se tak poptávám, tak pořád zjišťuju info proti tomu očkování, ach jo, ach jo.

Jo a ty světlý oči, Pedí, ty má po mně (a to je asi jediné co má po mně 😝 ), jinak prý je to celý manžel.
Na srazík ve čt, no uvidím uvidím jak bude Tadoušovi, zatím je chudák takovej malátnej, ospalej, nevrlej, horkej, je mi ho líto a mámo něj strach ☹ Jak dlouho to má po tom očkování trvat???
Ale ráda bych vás zase viděla.

indigo
27. říj 2009

Dobrá, na desátou ne, tak třeba na osmou? 😀 No tak klidně v poledne, co? Aspoň tam bude volnějc. Na tu desátou je tam 500 maminek s kočárama... 😝

Dadu tak uvidíš. Může to trvat i pár dní. Tadík to zvládne, neboj! 😉

cipisek007
27. říj 2009

Jooo Míša si bude ve čtvrtek užívat 😀 😀

inna12
27. říj 2009

čao holky, tak jak jsme se na posledním srazíku domlouvaly, tak ode dneška se budeme "scházet"
na naší nové diskuze na kluby.cz, kde si můžeme diskuzi zamknout 🙂 takže info všechny máte, tak naviděnou tam
papa 😉 😉 😉 😉 😉

mattty000
27. říj 2009

Ahooj holky, jojo, Inni tak nám to bylo řečeno, nenosit ve vert. poloze, no....já do toho konopí taky půjdu 😀 , ještě v lékárně v Ternu ho mají....myslím...nabízeli mi ho....

mattty000
27. říj 2009

Pedí, malá už si cucá nohu? to je šikulka!! to Maty ne, ale taky jednou nožkou "plazí" a zkouší se přetáčet....nohy ještě neobjevil....ten cvik co pířeř je teda krutej, ale když pomůže!!!jsem zvědavá co dají nám....jdeme tam až koncem listopadu....

cipisek007
27. říj 2009

dadí, fotečky krásný 😵 😵 úžasná fotka, jak pase koníky a kouká nahoru 😀 😀

no já jdu do hajan, takže zde naposledy - dobrou noc 😀

kacena00
27. říj 2009

zdareeeec, jistě sem vám chyběla že???

byly sme dnes plavčit, musíme nahrazovat tři lekce, tak abysm e to stihly - a byl úúúúúúúúúúúúúúúžasnej 😀
on teď v tý vodě dělá děsný psí kusy, jdu vás dočíst- nebo jen přelítnout, půvopdně sem, šlůa kouknout na to, kam na spinning abych se mohla domluvit s kámoškou a vedle mi teplá vínčo 😀 😀 😀

peda
27. říj 2009

Tery,oni to konopí mají všude kde jsem byla,ale ne tu dětskou řadu 😉 ,taky se přetáčí,ale jen na strany,neotočí se zad na břicho a obráceně.