Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

inna12
27. čer 2009

holky poradte nějaké lehátko šikovné, vibrační, aby se dalo polohovat, i samo třeba houpalo, hrálo náký hudby..nevíte nějaký tip?? já furt koukám a nic nenalézám...takový ty víc v jednom... 😝

inna12
27. čer 2009

Indi, klidně!!!! za 6 už bude v termínu 😀 😀 začnem asi pak fakt sexovat zase 😀 😀 😝

dobrou !

inna12
27. čer 2009

ale se pěkně pročistil vzduch 🙂 🙂

menny
27. čer 2009

Indi jen kojim

petreva
27. čer 2009

Ahoj holky,
INNIKU, téda v těchhle tt jet na zk, to máš můj obdiv!!
INDI, taky ti je tak bídně? Je to tím tlakem, co?? Teď je fakt úmorně...
DADU, dej kočárek do albíka, jsem zvědavá 😉 My máme taky v kočárku malý polštářek na ozdobu (téda ne pentličkovej...) a přikrejváme dekou...zdědili jsme i peřinku, tak když je tepleji dáváme tu, ale sama bych si jí nekoupila. V postýlce má E.peřinku 130cm a má jí založrnou v nohách...se nám nechtělo kupovat 2 rozměry, museli bychom pořizovat i 2rozměry povlečení 😉
MENNY, tak jak?? Chápu, že se rozhoduješ, aby bylo pro M nejlíp...Ale na druhou stranu ani jeden se nevyspíte...ty musíš být hrozně unavená!!přes den na starost dvě děti a domácnost...když bude kašička bez lepku, cukru a rozmícháš jí ve tvém mlíčku, tak si taky myslím, že je to dobré řešení 😉 popřemýšlej...
Tak já zase mizím do hajan...jste mě nakazily melounomanií a břuch mě bolí...
Dobrou...

zuzka84
28. čer 2009

dobre rano holky,
tak nam uz jde reka skoro naproti 😕 . a to furt prsi , to je hruza. a pritom jsme byli vcera u tchanovcu a tam vedro , slunicko , jednou kaplo a az pomalu do Tyna uplne sucho

menny
28. čer 2009

Dobré ráno.
Tak dnešní noc považuju za úspěch. Sice vstávání
v 1, 3, 6, ale žádný po hodine a v ty 3h jsem ho oblafla
dudlíkem a spal až do 6h, takže paráda 😵
Zato ráno máme obekaný, ale jsem vyhajaná, tak jsem svěží.
Jdu ještě poklidit a udělat ze sebe člověka a razíme k našim.

Zuzko ty jo přibejvá jo?

Letim, hezkou neděli. Papa

zuzka84
28. čer 2009

menny - zkousela jsi mu dat tu kasi nebo samo od sebe ??
a jo pribylo od vecera docela brutalne, asi i upousti z prehrad, tak to bude i tim

indigo
28. čer 2009

Ahoj kočky, no jo Zuzko, vy máte Vltavu za barákem... tchán hlásil, že hrozně stoupla, to je teda maso... 😝
Jinak tady taky včera bylo krásně, uschly mi 3 pračky, než začala ta šílená buřína, jsem myslela, že nám ty kroupy vysklí okna 😲

Petí no vidíš, třeba si dá Máťa říct, asi se leknul, když slyšel, že by měl dostat kaši... 😀 😎

zuzka84
28. čer 2009

indi a me neuschlo ani pradlo co mi tu viselo uz tri dny (doma teda) - vlhost tady mame furt 70% , takze se ani nedivim ze to neschne 😝
a jarka mi psala nekdy dopolko nebo brzo odpol ze tu prsi ... ono staci 5km rozdil a je to hned jine pocasi

achalteke
28. čer 2009

holky my už pomalu plaveme - Lipno už přepouští přepadem a vyrovnávačka ve Vyšším Brodě taky a nestíhají (zahrady už jsou pod vodou)... ☹ já jsem teď u našich v horách sice, ale budu muset po obědě valit domů, protože se bojím, aby nás Vltava neodřízla

kacena00
28. čer 2009

ahoj holky, koukla sem jen letem světem, MÍŠO sem moc ráda, že je to oko nakonec v pohodě, ale teda ta alergická reakce..no ty budeš mít za chvíli nervy jak provazy...

já sem bez nálady a tak se mi ani nechce moc koníkovat, posrala sem co sem mohla v dobrý víře že dělám to nejlepší ..asi sem si uzavřela cestu za svym kojením, chtěla sem tomu dát šanci, ale doktorce lakt. poradkyni sem bohužel zavolala až ve čtvrtek, v pátek sme za ní jeli do havl. brodu

všecko mi vysvětlila, já sem ve svý podstatě asi nikdy neměla nedostatek mlíka, leda tím, že sem se zbytečně nervila, tím týdnem co byl c. na flašce sem zjistila že na svůj věk pije strašně málo - průměrně tak 90 ml ale přibírá, stačí mu to- do 3 měsíců by žral furt, jenže pak jako když utne a vystačil si z menším množstvím, já si vydedukovala že mám málo mlíka když mi oplaskla prsa, ale ona říkala, že to naprosto nevypovídá o tom,že je mlíka málo.. a jak bych mohla mít prsa jak doly když c. vypije cca 6 krát za den 90 ml...

když si zpětně uvědomím, kdy ty problémy začaly - ve 3 týdnech, kidy doktorka prohlásila že mám asi málo mlíka (ani už nevim proč, c. přibíral..) nabídla kojení v čekárně s převážením, cyril čuměl všude možně a nesoustředil se, takže vypil jen 40 ml, protože ho zajímalo všechno v čekárně jen ne jídlo, A UŽ BYL PROBLÉM NA SVĚTĚ- do dvou dnů řval a řval - asi nějakej větší spurt a já uplně v prdlei že nemám mlíko, do tý doby kojo pohoda a nikdy mě nenapadlo, že by s tím mohl být problém, až po tom co mi to řekla doktorka sem začla úprojíždět net a hledat odkazy na kojící krize 😝
😝 😠 ☹ ☹

teď sem se zase vypalšila a tou dietní chybou a prostě sem se asi taky blokla, dlaa sem lahev a výsledkem je, že si krásně na jeden zátah odsaju 40-60 ml, ale cyrilek moje prsa urputně odmítá, protože z flaštičky to teklo razdvatři...

bych se z toho posrala fakt

tžakže JÁJO ,jak si mluvila o tom,ž e doufáš že nebudeš mít problémy s kojením, nebudeš jakmile se rozkojíš mlíko bude, jenže nesmíš dát na internet, pokud bude šimonkova pediatrička jako ta moje, tak ani na ní a ani na mě a mý žvásty co sem do týhle doby vedla nedej , podle mýho sem se jen dostala do víru nervů, stresu, zpomalila sme si reflex, co spouští mlíčko a jakmile jednou člověk spadne do thoodle kolotoče těžko z něj vyleze

prostě se na to vykvajzni, užívej si voňavýho miminka který je ještě tvárný - ne jako ten můj šponující se rarach a jakmile odejdeš z poorodky aspoň trochu rozkojená, věř že tvý tělo fakt ví co dělá, já sem se nechala ošálit nějakou debilní hysterií a to mám za to..

už se mi o tom nechce psát, píšu stejně dokola jen věci o kojení, sem na sebe naštvaná,a je mi smutno a tak prozatim koníkování nebudu provozovat

tak se zatim mějte

achalteke
28. čer 2009

Baru, hele já nevim, já myslim, že si nemáš co vyčítat i když tě to sere (a já to chápu). Jenže jsi udělala v dobrý víře co si mohla a info jsi hledala kde si mohla a prostě je to tak jak to je (sice je už to asi nezvratný, ale co no). Oni ten ten stres a nervy fakt dělají divy (v negativním slova smyslu). Kamarádka měla podobný problém jako ty, malej jí nechtěl dlabat s prsou, plakal a korunu tomu nasadila její debilní matka co jí ještě vystresovala tim, že má hladový mlíko a trápí děcko hlady 😠 do tejdne bylo po mlíku - a úplně, ani na odsání....
Jednala bych úplně stejně jako ty - hledala bych info na netu a zkušenosti, pak až bych se ozvala pediatričce, potažmo laktační poradkyni....
Kojení je prostě individualita a mateřský instinkty to samé....
Vim že tě to mrzí, no nevim co na to říct, ale hlavu vzhůru a věřím, že tě smutek brzo přejde 😉

zuzka84
28. čer 2009

Barus - holt by se melo vic vedet o laktacnich poradkynich a pediatri by hned na ne meli davat nejaky kontakt ... to je pak asi opravdu k nezaplaceni. ja se hned kazdeho ptam jestli byl u laktacni poradkyne 😀 , ale nekdo o tom nechce ani slyset
nicmene se tim netrap ... ja jsem taky nekojila, tak vim jak si to clovek dokaze vycitat a premitat nad tim , ale nic uz tim nevyresi.

Jajo - teeeda, to je sila 😖

zuzka84
28. čer 2009

mmch , myslim ze my to jmeno pro ditko nikdy nevymyslime - vcera rikam S. , ze uz by jsme mohli kouknout na nejaky ty jmena a treba nejake favority vybrat - prej Hm, to jo. Pak rikam "nebo uz nejaky favority mas?" on "ne, to nemam" a tim nase konverzace na tema Jmeno skoncila ... fakt magori 😀

achalteke
28. čer 2009

hm tak za necelou hodinu začne Lipno upouštět o dalších 30 kubíků víc ☹ ...ráno začínali na 70, teď už to bude 120 😒

inna12
28. čer 2009

ahoj, to je den zas hnusák ... 😖 dusno ble

záplavy hrozný, vubec si to nedovedu představit, co je to pro některý lidi za neštěstí...strašný 😔

Zuzi, jak vypadá řeka?
Jájo, co u vás?

Evi, o melounu už mi nemluv, já už to dneska fakt přehnala 🤐 chlap má od zítra zákaz nosit 😖 já když je tady, tak se prostě neovládnu a porád na něj chodim...jsem zvědavá, jak dlouho to bez něj vydržim 😀

Peťul, ať máte aspon tak "klidnou" noc, jako tu dnešní...já na dnešek spala celkem dobře, i na záchod jsem lítala míň, tak snad to dneska bude též takové 🙂

večír dávaj volnej pád, už jsem to dlouuuho neviděla, tak se na to těším, Douglas je tam skvělej...

hezký večer!

inna12
28. čer 2009

a ty laktační poradkyně- taky jsem slyšela, že naopak i ony kolikrát radily špatně a mámy si to pak vyčítaly, že jim věřily každý slovo...asi je třeba to zkonzultovat a použít selskej rozum...taky se toho kojení bojim, když to někdy čtu 😖 no uvidíme...zatim tomu nerozumim 😀 😝

zuzka84
28. čer 2009

inni - laktacni poradkyne ze blbe poradili jo ? tak to jsem v zivote neslysela ... to spis pediatri ne? No ja tedy chci laktacni poradkyni nejak hned po porodu 😀 , ale teda tahle vim ze dost pomohla kamaradce , ze diky ni kojila a fakt dlouho, takze vim ze je dobra
a reka vypada tak ze uz ji z okna dost velkej kus vydime , ale aby se tady u nas vylila z koryta , tak by potrebovala jeste par metru nahoru, co jsme tak na ni koukali venku, takze to je snad v pohode

vsem dobrou noc

menny
29. čer 2009

Ahojky
tak dnesní noc naprosto v pohodě. Ve zhruba 23:30 Matoušek trochu
zakňoural a dostal dudlíka a spalo se. Pak teda nevim v kolik stával
prvně, ale podruhý mohlo být něco po 6h a toť vše z nočního kojení 🙂
nechci se radovat předčasně, ale bylo by to fajn takhle
Indi snad se fakt zalekl kašiček 😀 😀

Baru spolu sme smskovaly, doufám, že tu budeš

holky Zuzko, Jájo co voda u vás?

Teď dopo jedu kafíčkovat ke kamarádce, budu až tak po o.
Snad to počasí bude odpo na pořádnou procházku někam na hřiště, aby Dáda
nemusel bejt zalezlej doma.

Krásné vstávání a ráno 🙂

petreva
29. čer 2009

HOlky, tak včera večer nový mores... 😒 Elenka se normálka najedla v pět odpol, jako vždycky, schrupla si a šli jsme koupat...docela to dobře nesla na to, že často už v tuhle dobu prečí...vykoupali,namazali...a že půjde baštit. No to jste neviděly..dala jsem si ji do polohy na kojení a aniž by se přisála začala neskutečně vřístakt, ale spíš ječet a řvát dohromady. No já zírala, kde se to jako bere...říkala jsem si, jeslti má takový hlad, ale z ničeho nic, že by?? Utišila jsem ji v náručí a že to zkusíme znova..už to byli 3hod od jídla, normál takhle večer jí co 2hod.říkala jsem si, že už je asi unavená ahladová, ale jak jsem si ji přiložila, ne ani nepřiložila, jen položila, tak začala zase taaaak řvát, jak kdybych jí trhala ruce nohy...Ty vol..jsem nevěděla co dělat, dávno čas na jídlo, spaní před námi?? Uspat mi ji nepůjde, když je hladová?? Jéžiš to byla zase scéna. Dala jsem jí tedy kapičky a probio, hltala to jak kdyby chtěla sníst i tu lžičku...počkala jsem, ale po položení zase scéna jak z hororu. Normálně jsem jí lupla do postýlky takhle hladovou od pěti odpoledne, chvíli plakala, ale nic "vážnýho", umí to víc, a usnula. Já se vzbudila ve dvě v noci a holka lehce mlaskala, ale spinkala 😅 ty jo nejedla 9 hodin a kdo ví, kdy by se vzbudila sama 😕
Já jí snad nikdy neporozumím...teď se zase obávám snížení mlíčka, když byla přestávka tak velká, prsa plný...už jsem s tím taky asi otravná, nepíšu o ničem jiném než kojení...

BARU, asi sem nenakoukneš...napsala jsem ti raděj sms, ale myslím to zcela upřímně a ani v sebemenším koutku nepochybuju o tvém špatném rozhodnutí! Cyrilek má náhodou svědomitou a bezva mamču, která chtěla a chce to nejlepší pro své miminko! To co píšeš je zcela pochopitelný, ale zkus si přečíst i to co ti tu píšeme my ostatní!! Myslím na vás, moc...

straspytelka
29. čer 2009

Ahoj holky přeji krásné ráno dočtu vás 😵

inna12
29. čer 2009

Evi, jejej, to je fakt záhada, co se Elence nelíbí ☹

Zuzi, jo, nevymýšlím si to, říkala to holka na kurzu, že při prvnim mimi díky lakt.poradkyni dělala hrozný seky, dítě hladovělo, oba se trápili, atd atd...že jí to dodneška sere.... 😒 pak jsem to četla i tady na koníkovi, že ne všechny jsou dobrý a co si tak přečtu jejich názory někdy v časákách, tak to taky mluví samo za sebe..a je to logický, jsou to taky jen lidi, ne všechny budou dobrý a každá jejich rada správná a na míru šitá konkrétní mámě a děcku...asi v 90 % jo, ale já bych jim stejně prostě uplně všechno nevěřila...sama jsem si taky na jednu , PRÝ skvělou 😅 z budějc sehnala kontakt, od PA, moc jí chválí, je to doktorka, výživová a laktační poradkyně, moc ráda se na ní obrátím pokud bude problém, ale nevěřim prostě, že ony spasí pokaždé vše a najdou to správný řešení...
ale to je jen můj názor 😉 😉

Zuzi, ještě, že vybagrovali ty dna co 😖 ale na tý ploše pod mostem to prý bylo vylitý..Co Davídek, ještě je pořád protivka??

Baro, taky si myslím, co Evča, hezky to napsala, udělala jsi pro malýho MOC...kéž by byly všechny maminy takhle poctivý, trpělivý a snažili se jen o to nejlepší 🙂 netrap se tím ! Není to tvoje chyba 🙂

hezký den, my se jdeme projít do lesíka a číhnout na houby pes už to tuší a je celej natěšenej
papa 🙂

petreva
29. čer 2009

Strašpy, mámvyčíhlou Manducu, je taky černá, což se mi moc nezdá 😖 ...nemohlas mi jí na chvilku půjčit, že bych tam zkzsila E. ponosit?? To jsem vyčuraná, co 😅

petreva
29. čer 2009

http://www.medley.cz/babynositka.htm
holky, co říkáte na tyhle dvě nosítka???

zuzka84
29. čer 2009

inni - tak to je mozny, tady je to ale fakt dost hluboky , kor jak to prave upravovali. ale uz to snad i opadlo
jo davidek protivnej furt ... holt kdyz spi tak 8,9hodin denne, tak se ani nedivim - to nestaci pomalu ani me ted co jsem tehotna. dneska bych zrovna potrebovala neco delat , ale zatim nejsem scopna vstat - jo, 6hodin spanku je asi docela malo 😝

inna12
29. čer 2009

my nakonec na houby nešli ☹ ch.musel narychlo do prahy, ale aspon mi tam vyzvedne od paní přebalovák, za 800, takovej jednoduchej, bílej, ale líbí se mi, tak už máme fakt asi všechno 🙂

Zuzi, to je na pytel, pokud je málo spánku, znám, pak si celej den jak mátoha, tak tě chápu ☹ a zase je dusno..ach jo..

inna12
29. čer 2009

Straspy,
jestli tě ještě trápí ty lupové, tak koukni sem, narazila sem na docela dobrej článek k tomu 😉
http://www.arome.cz/index.php?page=parfemy_clan...

inna12
29. čer 2009

taky tam zrovna ten Head&Shoulders nechválí... 😒

zuzka84
29. čer 2009

inni - no fakt se mi vubec nechce ven s malym ,ale asi nebudu mit na vyber 😒
hele a kam chodite na houby ?