Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
26. črc 2009

sem znova vlezla na net, abych kukla od kolika je votevřená lékárna, přeci jen nejprve naběhnu do lékárny 😀 😀

inna12
26. črc 2009

Pedí, jo a strašit dlouho budu 🙄 🙄 😀

jak je??? Co Mareček, Ellča? Nezlobí? 🙂

petreva
27. črc 2009

Dobrý ráno...
tak tady se stále nerodí 😨 😵
BARU, to jsem zvědavá!!! Asi ti spíš popřeju, aby jsi byla jen nějak "nemocná" ,což s takovým cipískem teď doma. Ale jestli se mílím tak to beru zpět 😅
HOlky co jsem si tak všimla tak Elča má na obličeji takový červený pupínky, nehctěla jsem jí budit, ale nelíbí se mi to . Nevypadá to jako vyrážka, ale je to sem tam pupínek. Na neštovice je to brzo, ne ☹ Dneska musím na hemato. zapomněla jsem na to a měla tam být už minulý týden, ale zavolám dětskému Dr. jé ten bude rád, že mě slyší...ta nová Dr. kam chcem přejít má dovolenou 😒 ty jo ale prdim na něj, se mi to nelíbí, tak se ozvu a basta.
Danielek se zatím drží!! Kamarádka na moje sms nereaguje, ale vím to od jiné...trochu mě to mrzí, že mi neodpovídá, ale tak zase je asi v hrozným stresu a presu...dnes mají velkou vizitu, snad mi O. napíše co a jak jí dala P. vědět.
Co PETO, M se zoubkama?? Na vás vzpomínám. Elča se teĎ po tři dny budí kolem jedné druhé na jídlo, ale už od čtyř zase mlátí hlava nehlava...jíst asi nechce, teda nezkoušela jsem to, ale má zavřený oči a mlátí sebou, když jí dám dudlíka, uklidní se, ale za chvíli ho vyplivne a je to nanovo...takže já se nevyspím... 😒
KROUPI, tebe jsem asi nepozdravila a při tom na vás vzpomenu, jak se vede ve 4 🙂 holčičky jsou fakt krásně "dopečený", jako hotový miminka! Šikulíny!
DADU, tak vy chcete lákat T. na svět? Já se k tomu taky klonila, zejm. když mi řekli, že by mi ho za čtyři dny vyvolávali...to mu raděj pomoct sami, ne? Tak ať se zadaří 😵
INDI, jak je u vás? Co Zuzka, nevíš jak jí je? Jak to snáší v tom bílým prostředí?
JÁJO, jak jde masážička?? Ty fakt zvládáš vypít sliz a lněný semínko ještě kousat?? Jéžiš, já měla co dělat v tom jogurtu...teĎ si ho občas hodim na pánev, ono tak zesklovatí a chutná jak oříšky, mňam to je dobrý.
PEDI, heleĎ co tvoji hemouši? Já s ním mám pořád potíž. Poslední dobou o něm i vím 😠 on zmetek ne a ne zalézt...asi si dojdu k Dr. jde odstranit nějak ne? Mě štve!!!

kacena00
27. črc 2009

ahojda!!

tak sem nakonec nejela nikam, protože je mikonečně dobřeee 😵 😵 😵 k snídani sem si normálně dala chleba 😵
EVI, no máš pradu,ž e si nedovedu moc představit malýho piškota co jen brečí a potřebuije přenášet z místa a do místa bé a k tomu mít piškota, kterýho jistím při jeho nejistejch krocích..ale teď mladej spí, až se vyspí, sedneme do auta a jedeme na nákup a teda koupim si i pro klid duše testik

jinak já dnes v noíci byla tak trochu na malýho naprdnutá, ve 3 jako obvykel vylemtal 150 mlíka a za dvě hod. vzhůru znova a chtěljíst (asi mu budu muset v noci dělat víc..) a když sem ho v 5 30 dávala spát (obvykle vstává i na jídlo až v 6 30- ) tak se za hodinu probudil na svůj obvyklej budíček

v 8 hodin už byl tak unavenej, že nechtěl skoro ani jíst, něco sem do něj do 8 30 narvala, ale je to bída nouzová, už mě to štve, by nejradši spal miliardkrát za den na chvíli, je to na bednu, takhle prostě nejí, nespí, resp. jí a spí po troškách 😠 😠 😠 takže já jak debil udělám 120 sunaru, vypije 50 a už hned spát, probere se za 40 minut, do půl hodiny chce zase chrápat, nějak ho udržím bdělýho ale dost vořvanýho hodinu a pak se zase probere brzy, jak je nevyspalej tak nechce jíst.. fakt nevim, jak ten režim teda nasadit, dítě mi ho bojkotuje, když ho nechám dýl vzhůru nejí, když ho dám spát dřív, bude spát 80 za den a nedělám nic jinýho než ho uspávám

si přijdu lehce neschopná

menny
27. črc 2009

Dobré ráno
tak co skororodičky....dneska je krásně, dneska by to šlo....
obvzlášť Pája lenivec, by se měl začít klubat na svět!!

Jak se dnes cítíte těhulinky, jak se hajalo?

Moc myslim na Zuzku. Snad to ty její chlapi zvládaj.

Baru co testík???

Kroupi teda klobouk dolu, ty zvládáš k holkám ještě účto, to seš
kabrňák 🙂 Adélka se Zuzankou jsou překrásný 😵

Evi tak Elča špatně spinkala? Heleď a co ty pupínky? Od komára to asi nemá viď?
Teplotu nemá? Ty jo hlavně ať nemarodíte!!! Třeba to bude jen nějaká vyrážka

Chtěla jsem se vás zeptat, nevíte někdo o Mili??? Jak na tom je??

Já se vám musim pochlubit, tohle se mi ještě nestalo. Matoušek chrníkoval od 20:30 až do 5:45!!!!
Sláva 🙂 🙂 🙂 Pak mě ještě nechal spát do 8:30 🙂
Dnes po obědě zas odjíždíme na chalupu. Tak doufám, že až sem večer nakouknu, bude minimálně jedna
z vás v porodce ( nejvíc bych to teď samo přála Ince 😉 )
Dnes se snad dozvim jak to vypadá s našim autíkem 😕 😕
zatim papa

menny
27. črc 2009

Jé Baru ahoj. Se zas nějak míjíme 😒
psala jsem ti na skype, četlas? Nejsem teď na PC a manža chrní tak ho pak zapnu a juknu

kacena00
27. črc 2009

jo a evčo ty pupínky, nemá to třeba jen včera od tepla... mě se takhle osypal cyrilek včera při výletě jak se potil michalovi v šátku, ale je fakt, že dnes už to zase nemá tak vylezlý..ale on to má vlastně od narození..snad to nebude nic vážnýho, žádná nemoc...

indigo
27. črc 2009

Inka možná, Dadu třeba taky, u Indi to nevypadá..... no jo, co bych chtěla, mám ješt čas... Tak já Ince odpustím, když na mě nepočká... 😎

Jinak hezké ránko! Koukám někteří mimoši stále zlobí a stále nechápou, co po nich maminky chtějí... Co ty pupence u Eli? Evi myslíš i neštovice? No brzy na ně podle mě není, mají je mimča i dřív, Táda je měl "až" v 7mi měsících a hodně ošklivej průběh, jizvičky bude mít už napořád... 😖 tak snad to budou třeba jen potničky nebo tak něco nebo něco jiýho snědla a je to reakce...

Matoušek má za dnešek pochvalu! 😀 A držíme pěstičky na to autíko! 😎

Tak Cyrda nebude mít sestřičku? 😀 😀 😀

kacena00
27. črc 2009

indi a některé maminky (jako např. já) zase nechápou co po nich chtějí jejich děti 😀
evi, jak píše indi, brzy na ně asi fakt není, může to někde chytnout, když nemá imunitu, ale přikláněla bych se i k tý verzi, že si snědla něco, co jí nesedlo...

peda
27. črc 2009

Krásné ráno 🙂 😉

pochopila jsem dobře,že Baru je možná těhulka?? 😕takový leta to nelo a teď by se zadařilo takhle po sobě?tak to jsem zvědavá.

Inuško,ty jsi teda držák,přeju ti,ať to máš co nejdřív za sebou.Máš nějaký datum,kdy musíš nastoupit do špitálu,nebo tě ještě čeká kontrola u dr?
Máme se dobře,děkuji ta optání 😵snažím se každý den něco vymyslet,nějaký program,aby se Mája nenudil a zvládla bych to s Elli,upřímně bych raději vegáčovala doma,než někde pořád trajdat,ale nesmím být sobec.O víkendu jsme byli na Lipně,byl tam rodinný víkend,taková akce pro rodiny,bylo to supr,hrozně jsme si to užili.
Dneska asi půjdem na plovču,ještě uvidím.A jak zvládáš ty horka?jste někde mimo domov,nebo jsi raději někde poblíž sprchy?

Evi,hemíky už mám v pořádku,po porodu mi zalezl a asi jen dvakrát vylezl a hned zase zalezl,teda s mou pomocí a mám od nich pokoj.Jsem za to hrozně ráda.Evi,tak si ho zastrč dovnitř,on ti tam zůstane,sice je to nepříjemný,ale pak se ti hodně uleví.
A Evi,Elli se v manduce vůůbec nelíbí.Je mi to hrozně líto,snad se jí ještě zalíbí.Do tý novorozenecký vložky se mi nevejde,ale nemyslím si,že by to bylo kůli těm roztaženým nožkám,protože jí dávám na kčličky 2 plínky na široko a ještě na to gaťky.

Dádo a jak je tobě?taky to máš už za pár,hrozně to letí,plánovaly jsme společně IVF v září a teď už budeš mít miminečko brzy v náruči.A co ty s tou manducou,sehnala jsi jí nakonec s tou kapsičkou?

kacena00
27. črc 2009

peduš jojo, pochopilas to dobře, ale vypadá to,ž e už je to snad za mnou, nějaká potvora žaludečně střevní, dnes je první den, kdy je mi dobře, ale ještě se otestím pro sichr

třeba se elče ještě zalíbí, možná je na ní ještě brzy ji mít v tý poloze ve kt,. ji máš, třeba chce ještě dělat hají..

jo peťul, já ti taky psala na skype, nakonec sem objednala u skřítka, ještě neodepsala, peníze sem poslala v pátek, tak se mi snad dnes ozve

musimmazat se zkulturnit, když jedu pryč

zatim

peda
27. črc 2009

Tak jsem toho teda moc nedočetla 😠 😀 Elli se to nezamlouvá,že se jí mamka nevěnuje a řve,tak snad až jí dám do postýlky,ale s tím našim spaním přez den....
Tak zatím papa

petreva
27. črc 2009

Holky, já nevím...nechce se mi plašit...jeden ďublík má na víčku, na jedné tváři 1 a na dthé 2. Možná zo jsou štípance...ale když ji ďobnul do ručičky tak to vypadalo jinak 😨 a že by si zgzstnul tolokrát? Potničky? to jsou spíš pupínky, ne? Tohle je jakoby flíček bez výstupu 😨 Teplotu jsem měřila a nic...
Peto, tak ses po dlouhý době vyspala!
Baru pak písní 😉

menny
27. črc 2009

Indi je mi jasný, že už bys taky nejradši porodila. Tahat se s pupíkem v tomhle vedru. Davídka jsem měla v srpnu,
vim o čem je řeč 🙄
děkujem za pochvalu 🙂

Evi Elence se v manduce nelíbí jo ☹ snad si to ještě rozmyslí 😉
jo Evi, dnes jsem se konečně vyspala 🙂

Baru teda se ještě neozvali jo 😠
na skype pak juknu a písnu

indigo
27. črc 2009

Peťo já si to naplánovala hezky, že budu rodit na jaře, no ale nějak mi nechtěly vyjít jiný ivf než ty v listopadu, tak si holt obě děti odtahám ve vedrech..... 😠 😀 😎

peda
27. črc 2009

Tak jsem dala Elli do postýlky,snad zavře na chvilku víka.

Evi,Elle se udělaly taky minulý týden takový tmavě červený pupínky na hlavičce a ve vláskách,dohromady asi 5,já zase myslela,že jí vyrazily pihy,Mája je pihatej an čumáčku a oni tase za pár dní zmizely.Vypadalo to jinak než potničky.Já nevím,jestli takhle malinký mimčo může dotat neštovice,to se mi nezdá,zvlášť,jestli si je měla a kojíš,měla by na ně mít protilátky od tebe.Ale to je můj laickej názor.

Indi,to je děs,co?Celý týden má být krásně,já jsem kůli klukovi ráda,ale vás těhulek je mi vyloženě líto.Ještě,že už to mám za sebou.I když někdy vidím těhulínu,tak je mi líto,že už je to pryč a už to nikdy nezažiju.Tak už máš zbalenou tašku?Já dobalila týden před termínem.A rodit budeš v Krumlově,nebo dáš ČB?já bych byla pro ČB,máš to za barákem 😀 a opravdu tam byli všichni moc hodný.

inna12
27. črc 2009

🙄 jsem tady furt ...jen mi každou chvíli tvrdne nebolestivě břicho, jinak vubec nic 😔 dřív mi netvrdlo, tak znamená to aspon něco????????? v noci vubec se nevyspim 😠 😠 strašně už mě bolí ta stydká kost, jak kdyby se mi měla rozpadnout 😒 taky vás to bolelo?

Pedí, to jsem ráda, že se máte dobře! 🙂 no je mi jasný, že máš s dítkama o zábavu postaráno 🙂
my jezdíme na chatu do lesa, to je ale kousek, přímo pod temelínem, tak jsme případně za 20 minut doma..nebo jsme u martínka, to je půl hodky cesty...jenže já bych asi mohla i do itálie jet a stihla bych to zpátky 😀 😀

Evi, Elča je poštípaná takhkle? jé co to může být? 😒 snad to bude od nákýho hmyzího neřáda jenom

peda
27. črc 2009

Petruš,o tý manduce jsem psala já.Už jsme jí tam několikrát dali alespoň na chvilku,ale řev jak blázen ☹ Pavel je už proti ní zaujatej,že jí v tom tejram...Včera jsem to zase zkusila a vydržela jsem necelých 15 minut,snažila jsem se jí zabavit,chodila jsem po zahradě,ukazovala všechno možný,dulík a čajík v pohotovosti a pořád jen řev...
Co Davídek?jak se těší do školy?už jste koupili aktovku?a jakou?batoh,nebo aktovku?Mi měli aktovku,takovou krásnou,měla supr vypolstrovaný záda a k tomu 2 penály,pláštěnku,pytlík na boty,ale teď už chce batoh,tak koupíme batoh.Má 1.září narozky,tak ho dostane jako dárek.Dostali jste nějaký seznam,co máte koupit?ale to má ještě asi čas,ne?Já to kupovala až v půlce srpna.Mi letos nic nedostali,budou mít novou učitelku,tak jim to asi řekne až v září,Jsem na ní zvědavá,Je prý hodně přísná,budpo jí mít i na angličtinu,tak mám drobet strach.
Já když čtu,jak ti malej v noci pláče,to je hrozný.Elli spí od 21 do 5 a pak už je to horší,musím pořád nahazovat dudlíka,ale vydrží tak do půl 8.Ale zase můrajzna nechce spát přez den.To usne jen v autě a v kočárku,ale tam nejdýl hodinu.
A jak to máte s tím autem?já mám taky auto od středy v servisu,nefouká mi klima,je něco s tím chladičem.A asi až ve středu bude,tak si dovedu představit,jaký to je.Ale máme jsště druhý auto,akorát s ním neumím jezdit,ale alespoň nás Pavel někam odveze,nebo jsme o víkendu vejletili.Ty jsi psala,že někdy v úterý vám řeknou,ne?snad to brzy opravíte a bude všechno v pořádku.

inna12
27. črc 2009

Petul, teda ten je hodnej! takhle ti spinká 🙂
co ta Zuza, nevíte? jak to tam snáší, jsou tam na ní hodné? snad jo!

inna12
27. črc 2009

když mluvíte o tý manduce - my jí koupíme až dýl asi..mám doma tu pěknou knížku, něžnou náruč, polohování miminka a tam je, že do 9 měsíců je fakt svislá poloha pro miminko hodně nevhodná! že ta těžká hlavička prostě ten tenkej krček a následně páteř hodně zatěžuje..pak mají skoliozu, lordozu pateře...tak já na to prdím..má se nosit jenom v poloze naležato, horizontálně (šátek) nebo fakt naprosto minimálně..tak manduca na nás počká dýl

peda
27. črc 2009

Inní,mě tvrdlo břicho pořád,tak v tom ti neporadím a ta kost mě taky bolela dlouho před porodem.Já neměla vůbec žádný příznaky k porodu,šla jsem si lehnout a než jsem zavřela víka,tak mi rupla voda a žádný kontrakce jsem neměla.Přála bych ti takovej porod,jako jsem měla já.Rychlej.Bolí každej,tak hlavně,ať to máš co nejdřív za sebou.A do Itálie raději nejezdi 😀 😀 hele,nemá na tebe vliv ten Temelín??? 😀 já tam byla minulej tejden,jak byla ta buřina u kamarádky na chalupě,ale až za Tejnem.

peda
27. črc 2009

Holky a co je Zuzce?????
něco není v pořádku s ní???

inna12
27. črc 2009

jdu vysát a pořádně vytřít, pak vysavujuju hajzlík a koupelnu, tak třeba ho trochu popoženu..už fakt nevím..

papa a hezký den všem!! 🙂

peda
27. črc 2009

Inni,Elli se tam vůbec nelíbí.Já se na ní hrozně těšila,i krásně vypadá,ale asi je pravda,že v šátku by jí bylo líp.Ale do toho už nejdu.

inna12
27. črc 2009

Pedíku, Martík si na manducu zvykal dýl, a to už je velkej, ale ted se zdá, že v pohodě! Počkej s ní až bude fatkt větší!!! já bych tam už malý mimčo fakt nedávala...jsou tam fotky,jak to uplně kroutí páteř mimča malýho 😒 se nedivim, že se jim tam nelíbí..tem hodně malejm..tak vydrž§ určitě jí pak využijete 😉
já musím běžet, na ten uklid, pak bych měla fofr, P. mě má vyzvednout na oběd, tak abyxch pak jeste stihla sprchu

papa

menny
27. črc 2009

Pedí Zuzka má vcestný lůžko a nechali si jí tam aby se neodlučovalo (snad jsem to napsala dobře)
Tašku máme koupenou asi 14dní. Máme batoh od topgalu. Taková modro šedivo oranžovej...krááásnej
Máme koupenej penál, nůžky, desky na písmenka, tužky, nůžky, fixy a toť zatim vše, ale máme seznam, tak
to v srpnu doladíme 😉
Učitelku bude mít co se nám líbila, tak snad bude ok. Doufám, že ta Máji nebude nějaká megera 😠
To bych mu teda nepřála. Jinak Davídek se těší...bude ve třídě se svýma dvěma nejlepšíma kamarádama
Auto budu vědět snad dneska no...se klepu. Jak jezdíme teď na tu chalupu (naši oba maj dovču),
tak se do jednoho auta se dvěma dětma prostě všichni nevejdem. Taťka mi chtěl to jeho auto půjčit, že tam bude jezdit na kole a pak by jsme se do auta vešli, ale
mě se řídí blbě, hlavně má benzín s vyššim obsahem a já mám lýnějšího nafťáka, tak bych se bála, kór s dětma.
Je to ale děsně na prd bez auta. Jseš na někom závislá a protože vozíme kočár, tak taťka držkuje, že se mu do kufru už nic moc nevejde ☹
S tou manducou je to blbý ale snad si fakt zvykne, ještě je maličká, možná by se jí líbila víc poloha tzv kolíbka,
tou se váže u šátku, ale Matýsek mi jí od začátku bojkotoval, Elle by se ale asi líbila...možná

Inuš, mě ta stydká kost taky hodně bolela. A to že máš tvrdnutí je na dobrý cestě 🙂 🙂 😵 😵

Musim končit...za chvilku tu máme odvoz a pofrčíme na venkov.
Papapapa

kacena00
27. črc 2009

hoooj, tak jdu napsat, jak je to u nás, cyrilek snad po obědu usnul, mě se to tam škvíří - mám chuť, nemám pach. přecitlivělost, no bégo bájo den a hlavně testik byl jen s jednou čárkou, uf, musim se přiznat, že se mi dost ulevilo, ono by to asi bylo fakt sci-fi, ale člověk nikdy neví 😀

indigo
27. črc 2009

Inuš tak jaký si vyberem další datum?!? Zuzka nám tam drží flek a my nic... 😠 😀 😝

Ahoj Pedí, tak Ellince se nezmlouvá manduca? Já jí mám v plánu z porodnýho, ale třeba fakt to chce pár měsíců počkat. Nadruhou stranu by mělo být miminko dost zafixovaný, ne? Díky nějaký tý vložce, takže by něměla bejt vůbec namáhaná páteř a hlavička by měla bejt nějak zapřená... nebo prostě jen Elli nebude manducová... 😖

Jo Peťa to se Zuzkou napsala přesně, vcestný lůžko a nebezpečí předčasnýho odloučení. + má špatnej krevní obraz, tak jí ládujou lékama. Snad bude mít zprovozněný icq, tak se pak "u ní" můžem střídat na pokec... 😀 😎

indigo
27. črc 2009

Já to asi nechám na 4. srpna, to mám narozky (samozřejmě 20., maximálně!!! 😠 😀 ).

indigo
27. črc 2009

Jo Inuš - tvrdnutí - mě tvrdne břicho celkem hodně, brala jsem na to magnezko, ale už mi ho doktorka vysadila. Ztvrdne každou chvilku. Jestli ti doteď vůbec netvrdlo nebo minimálně, třeba by to mohlo něco znamenat.
A ta stydká kost - no u mě občas dobrý, ale občas mám pocit, že mi na ní leží stokilový závaží a šíleně to bolí, když mě to chytne venku a já musím někam dojít, ploužím se tak 5 metrů za minutu, každej krok je utrpení. 😝
Ale neboj, brzy tyhle trable skončej, pak nám budou mimina řvát od rána do večera a od večera do rána, Elenka hadr 😀, mě do toho bude po hlavě skákat Táda a pak si budem říkat "zlatej megavelkej pupek a nespavost a bolest a šílený horko!" 😀 😀 😀