Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

menny
12. srp 2009

Míšo sem ti to akorát chtěla navrhnout, hrozné by mě zajímalo
co na plavčení řekne jiná rehabilitační !!!
Na srazíku vysvětlíš 😉

Baru juknu za chvilku...sem zvědavka

kacena00
12. srp 2009

holky a kterej den že je ten sraz?

menny
12. srp 2009

Ty jo Baru mě to nejde spustit 😠 😠

kacena00
12. srp 2009

hihi, tak sem si srovnala fotky jak jdou za sebou,mám tak 15-20 minut, než se malej probere, tak jdu dělat album ze "svatení cesty" po kt. sem jela k čutkum a řekl, že čekáme kluka 😀

já se v tom vyžívám

cipisek007
12. srp 2009

Tak jsem tam volala a sestřička se velmi divila, proč bysme nemohly 😀 Prej že je to doplněk, je to moderní, relax pro děti i maminky a jediný co by bylo vůči vojtovce blbý je, že by tam mohly docela často marodit a tím pádem bysme nemohli cvičit, ale že je to třeba vyzkoušet. Jakmile by víc marodily, tak přestat plavat. Že proti tomu nic nemají.

No tak návštěva už je tady, ehm. Tak pa.

achalteke
12. srp 2009

Hola hej, jsem zpět, zmonitorovaná a předpřijmutá....z krumlovské porodnice jsem úplně nadšená. Strašně milej personál a ten klid tam, paráda.....no nejdřív nemohly vůbec chytit srdíčko - to už jsem začala myslet na akutní porod alá Dadunka, ale pak se to povedlo akorát sem musela na bok, což nebylo zrovna příjemný, malej tam zase přestavoval domeček, takže se tam šíleně mlel 😀 😀 😀 😀 , ale jinak fakt paráda 😉

jdu dočítat

straspytelka
12. srp 2009

Ahojky, tak gratuluji ke kontrolám a jen tak dál holky.
Jsem taky po gyndě, vyfasovala jsem čípky a po zkončení kojení se bude řešit moje chamajda, asi půjdu znova na rozříznutí a sešití...ty vo...e, já si to zase vyžírám 😠 Prkený vohrady 🙄 no co bych chtěla...jsem narozená zítra 😀 a v pátek.... 😖
Holky, jsem tak ráda, že tu povídáte o tom jídle, já teda nic nevařím, kupuju přesnídávky, ale o víkendu udělám aspoń brambůrku a dám jí do toho brokolici 😉 Taky koupím ty křupky, už se těším na její reakci 😀
Taky jistě vaše děti tak koukaj, když člvěk něco jí že jo 😀 To je vočistec...
Tak já jdu koupat a pak sem kouknu večer na chvilku 😉

cipisek007
12. srp 2009

Jáji, tak velká gratulka!! A koukej domlouvat Pláničkovi, ať do toho 2/9 vydrží, to by byla fakt PECKA!!! Šestý dítě a konečně kluk v tom dnu 🙂

Jé tak Strašpy má zítra narozky 😵 No ale zprávy jsi k nim nedostala dobrý, což? 😒
Dej vědět, jak Simče chutnaly křupky 🙂

Barčo, video BOMBA!! 😵 HOlky se taky řehní nahlas, ale tohle je prostě úžasný, jak tam do toho výská 😀

Tak návštěva, která měla dorazit ve 4 a která pokaždý, když nahlásí hodinu, dorazí ještě o 1-2 hodiny později, tentokrát dorazila už v půl 3 😅 Já tu lítala jen v tričku, nedoklizeno, páč jsem zrovna dopisovala příspěvek na MK, no prostě masakr.

dadunka
12. srp 2009

Ahoj,

se lepším co, už sem nechodím jen okolo půlnoci 😀 , no abych to nezakřikla...
Evi, my vždy čekáme do krmení kolem půlnoci a až pak jdeme chrnět.

Peťo, Davídkovi vše nej! A jak Matouškovi chutnal první příkrm? Teda kojení po hodině, to jsem měla naposledy v porodnici, ble ble a ty rána 🙄

Baru, krásný video!

Innuš, já v chytré knize četla, že množství mléka se upraví po 6ti nedělí a díky za pochvalu Tády. Pavlík má fakt pěkně naducaný ty tvářičky. A jak to děláš, že ti jakoby sedí na noze, to ho nějak přidržuješ v zavinovačce?

Strašpy, to on v noci chce papat, ať ho vzbudím nebo nebo ne, neboj, já jen myslela, jestli přesně dodržovat ty 2,5 hod.
Dnes v noci jsem udělala experiment a nechala ho, ať se budí jak on chce (doteď jsem ho na krmení budila á 2,5hod.) a první vzbuzení bylo po 2hod, druhé po 3 hod., teď přes den pokračujeme s experimentem a budí se á 2 hod. A to do včerejška spal jak dřevo a na to krmení jsem ho musela budit.
Trochu se obávám, jak se už odžlutil, že únava a spaní taky odešlo a bude teď zlobit 😠

Jájo, gratuluju k předpříjmu do CK, člověk pak je hodně rád, že ty papíry nemusí vyplňovat při porodu.

Holky, když se dokrmuješ z flašky, tak pijí míma ještě pak dobře z prsu??? Mně právě v porodce naučili dávat mu to přes tu stříkačku a prst v puse kvůli tomu, že když se dává přes lahvičku, tak pak už nechtějí sát z prsa. Ale je to mazec přes tu stříkačku, na jedno krmení do něj tlačíme tak 3-4. Přemýšlíme o té lahvičce....

cipisek007
12. srp 2009

Dadí, mě na neonatologii říkali, že přes den mám holkám dávat max. po těch 3 hodinách, aby dýl spaly v noci. V noci jsem je pak nechávala spát jak chtěly, oni se stejně většinou v noci po těch 3-3,5 hodinách vzbudily. Řekla mi to pak i sestra od pediatra. My jsme čekali na poslední krmení na devátou-desátou a pak jsme je nechali 😉

dadunka
12. srp 2009

Míšo, po dnešním experimentu to vypadá, že on se stejně budí sám v rozmezí 2-3hod, takže ho necháme být.
Teď jsme mu poprvé zkusili dát z lahvičky, bumbá krásně, je to daleko rychlejší a pohodlnější a to pro nás i pro něj, nemusíme pořád natahovat mlíko z lahvičky do stříkačky, strkat mu prsty do pusy,všechno pak sterilizovat, on si zas nenasává žádnej vzduch jako u toho prstu, řeklo by se krása a paráda, ale já z toho mám blbej pocit a strach, že pak nebude chtít k prsu, protože takhle krásně a zadarmo mně to z prsu opravdu neteče 😖
Co myslíte?
Nemáte někdo zkušenost?

petreva
12. srp 2009

Ahoj holky,
MÍŠO, téda máš radost, viĎ! Já taky z těch tvejch kočiček 😵 Dneska jsem si na tebe vzpomněla a měla jsem kupon do DM tak jsem zašla pro dvě skleničky 😉 první lžička mrkve od AL.. a dýněod AL..
BARU, C. je božáckej!! Je to paráda, takhle si touchovat a vracet se k tomu, viď 😉
INNIKU, tak bezva, že jsi přišla na polohu,kde vám jde krmení lépe,jsi šikulína!!!
DADU, téda čekat do půlnoci...ty jo, to tě úplně chápu s tou stříkačkou...je to vopruz. tahá, mlíčko dojde, musí se znova natáhnout a šup do pusiny, mezitím ,aspoň u nás, řev...víš, já se flašky až panicky bála a bojím doteď. Jsou různý názory...někdo dává flašku brzo a dokrmuje tak normál, ale někdo k ní čuchne a prso nechce...a já se bála, že ta naše vyčuraná cácorinka bude ten druhej případ.Ale fakt tě chápu, říkala jsem si, že dnešní večer je poslední se stříkačkou, poslední odmítání prsa...ale strach z flašky byl vždycky silnější...Elenka dostala flašku asi 2x nebo 3x při těch největší a nehnusnějších bojkotech co kdy měla.Pila krásně a bylo to taaaaak úlevný, žádnej řev, vztekání, vyžahla to během chvíle, žádný crcání a usnula na to tata!! No pro mě jen sen...přesto jak jsem psala, bála jsem se, aby chtěla prso, tak jsem jí lahev prostě nedala. Dr. nám říkala kolem 3měsíce, že už jí můžem flašku normál dávat, že už je na prso zvyklá a neodnaučí se, ale já tomu nevěřím 😅 je to jen můj názor 😉

dadunka
12. srp 2009

No Evi, toho se taky bojím ☹ ☹ ☹ , takže ty jsi stříkačkovala do kdy? Nebo jsi pak ty stříkajdy nahradila tou sondičkou do lahvičky a k prsu???

Míšo, zapomněla jsem ti pogratulovat k dobrým výsledkům,se stydím 😔

petreva
12. srp 2009

DADU, my jsme to dělali tak, že když byla Elča ochotná se přicucnout ke mě, tak jsem jí podstrčili sondičku k prsu...ale za chvíli už na topřišla a hrosně se rozčilovala, takže jsem po kojení, když se ještě chtěla přisát.., dala sondu k bradavce hned a přicucla se už k "hotovýmu" to byla ochotná jí tam nechat a sát. A když ani tohle nešlo tak jsme ji krmili sondou přes prst. Ale jak píšeš někdo to dělá, že dá konec sondy do lahvičky 😉 Nidky jsme nermili jenze stříkačky. A přestali jsme dokrmovat asi po druhém měsíci nebo chvíli po. Dadu, heleĎ, vyzkoušej to až ti přijdou ty sondy a uvidíš, kdyby to měl bejt spíš teror než krmení, tak dáš lahev. Uvidíš 😉

kacena00
12. srp 2009

děkuju za pochvalu 😵 😵 😵 tydle matky chlubilky, a vy mi tak masérujete mé pyšné ego 😀 😀 😀

Míšo za holky mám též velkou radost!!!

dadu, tak já sem párkrát zaflaškovala a ze své zkušenopasti mohu říct, že pokud máš mlíka tak, že dokrm je menší, tak si ten maloš zase dá říct, mě přišlo horší dokrmování dýl, když sem začala v těch 4 měsícíh, to už se nedá vyčuránek ošidit, a takový to minimimi se dá přikládat přikládat přikládat, ale když sem to zkusila na todle 4 měsíční čírtě tak mi dalo jasně najevo, co si o mě myslí 😀

ale je dítě a dítě...takhle ti to nikdo neřekne... prostě u nás to v 6 nedělí nevadilo, ale protože sem vlastně mlíka měla dost a tak sem mu párkrát jen uvařila po koju a on to stejnak nechtěl, protože byl najedenej, to jen já zmatkovala..a zbytečně, takže nevim...no je to asi případ od případu...

indigo
12. srp 2009

Cyrda je božííííííííí!!!!!! 😀 😀 😀 Kdyby ho třeba Elenka nechtěla, Miška je zatím volná........ 😀

Moc gratuluju Cipísčatům!!! 😎

A víc nedám, jsem coby dvojmatka nějaká vyždímaná, jak to děláte? Vy ostatní dvojmatky? 😝 Někdy bych se přes den táááák natáhla, ale když Miška chrupe, snažím se co nejvíc věnovat Tádovi a i tak začínám mít pocit, že v Mišce čuje "konkurenci". 😖
Jdu odpadnout, dokud se spí, aspoň že ty noci se pomalilinku začínají lepšit. Dobrou! 😎

menny
12. srp 2009

Ty jo Míšo to mě na tom zdravotnictví tak štve...proč má každej jinej názor 😠

Baruš jak to, že mě to nejde spustit sakra

Indi ze začátku jsem se bez spánku přes den neobešla, ale i když máme teď
krizi ( který doufám co nejdřív zamáváme ) jde to. Ale Dádovi je už 7let, tak je to asi taky trochu
jiný než se tříleťákem.

jinak Matoušek je po večerní kašičce bjouk...zatim krááááásně
spinká. Zbaštil by mi to celý, dala jsem mu 7malejch lžiček.
Dělala jsem mu nemléčnou a do toho odstříkala. Z jednoho prsu jsem
vyždímala 50. Musel mít vždy v noci asi pěknej hlad chudáček malej 😢 ☹ ☹
No už nebude!!!!!!

Jo a budu mít novej šátek.....se těšim jak malá 🙂 🙂 🙂 sem nadšenec

tak dobrou holky a kluci
dobře se vyspinkejte

menny
13. srp 2009

Téda ještě nikdo není vzhůru
Dobré ráno
tak jsem Matouška trochu přechválila.
Do jedný byl zlatíčko, ale pak zas po hodině 😒
ale lepší se to, dnes mu dám na noc kašičky víc, tak uvidíme

a šup šup vstávat ááá cvičit 😀 😀 😀

cipisek007
13. srp 2009

Dobré ránko holky!

Peťo, jo to mě taky štve, co doktor to názor. Mě tohle sice říkala rehab. sestra, ale to vyjde na stejno. 😒

Ty jo, dnešní noc byla nějaká divná. Holky se od usnutí jen vrtěly, kňouraly, pobrekávaly, hekaly. To normálně nedělaj.

Děkujeme za gratulky 🙂

Dneska jestli to vyjde (D. má něco naplánovanýho s tátou, tak se uvidí až po 8mý hod), tak budu muset do práce nechat si potvrdit papíry na rodičovskou a pak s tím na Úřad práce, chjo, tohle lítání nesnáším. 😠 Budu muset jet budem (po více než roce 😀), protože nikde nezaparkuju 😒

cipisek007
13. srp 2009

Jo Barčo, srazík je 18.8. takže v outerý 🙂

Dadí, v pohodě 😉 Já občas taky leccos přehlídnu 😉

menny
13. srp 2009

No s tima názorama je to děs Míšo, pěkně mě to točí 😠 !!
To si pak mám jako vybrat co je dobře, kde je ta pravda???
Taky jste v noci kňouraly? Ty jo kdyby mi to tu brečelo 2x, tak mě picne....
pořád si řikám, jak ty to děláš??
Úřady 😖, MHD 😖 (jsem rozmazlená autem 😅 )

😅 😅 sem si teď vzpoměla, že jsem Davídkovi včera zapoměla dát jeden dárek-a to dosti velkou
knížku o dinosaurech...jé nechápu jak jsem na ni mohla zapomenout

cipisek007
13. srp 2009

Peťo, však já se poslední dobou pohybuju jen pěšky s holkama a nebo autem. S MHD jsem naposledy jela někdy loni v červnu, než jsem nastoupila na těhu-marození 😀 Jenže vím, že nikde nezaparkuju, tak je to lepčí.
Jako noc fakt hrozná. Opravdu od usnutí jen pobrekávaly. Báru jsem si pak někdy ve 4 vzala do postele, aby ještě chvíli spala.

A zrovna na tuhle knížku!! Dyť jsi tu i o ní mluvila 😀 A jak se Dádovi líbily dárky a dortík?

cipisek007
13. srp 2009

Já jdu něco robit, je tady furt nějakej chaos a mě se to nelíbí 😠

straspytelka
13. srp 2009

Krásné ráno, posílám odkaz krásnej a dočtu vás později, malá mi nedá vzniku od rána 😀

straspytelka
13. srp 2009
menny
13. srp 2009

Já nevim...na narozeniny mu dárky nedáváme najednou ale postupně, tak
nějak v průběhu dne. Knížku jsem mu chtěla dát večer, že si jí budem číst před spanim ( no nebudu mu
na noc dávat mariňáckou bitevní loď, to bych ho do postele nedostala 😀 )
no a večer byl trochu frmol:
koupala jsem, odstříkávala...dělala kašičku.
Dáda byl vcelku uondanej, tak vytuhnul brzo
no ale už ji zkoumá 🙂 a rozdává rozumy...zná totiž snad všechny dinosaury

Míšo taky chodim hodně pěšky a na nákupy a dál autem, teď jsem bez toho
našeho povozu dosti nemožná ☹....ale již se to rýsuje

indigo
13. srp 2009

Hezké ránko!
Mladší chrupe, starší kouká na Pata a Mata...
Míšo já byla včera taky na pracáku! Ještě kvůli rušení rodičáku a zažádat o porodný. Tam pěšky, zpátky busem. Jednak i na Tádu je to docela kus a i na mě, pak už jsem s každým krokem pěkně cejtila spodek 😖 , ještě to není na dlouhý tůry.
A cejtim se dneska celkem svěží, ponocovali jsem jen od půlnoci do cca půl 3, zbytek spali, nádhera! Mám i lepší náladu po ránu, tak si říkám, že to přeci zvládnu. 😎 Jen mě trošku mrzí, že normálně třeba zůstávaj taťkové po porodu týden - dva doma, jenže můj chlap jak sotva nastoupil ještě je ve zkušební době, byl rád, že mu bez keců umožnili volno na porod, radši nebudem riskovat, nerada bych aby zase skončil bez práce. 😉

Dodatečně Davídkovi všechno nejlepší!!!!! 😎

petreva
13. srp 2009

Holky, ahoj...tož přidávám se k hrozným nocem...nevím, co se s E. začalo dít...už spala celou noc a teĎ????Dneska do půlnoci se 3xvzbudila a kolem jedné už jsem jí zkusila dát najíst, nevím, nechci jí zvykat, když si vyloženě neřekne...jen tak nějak fňukala, ale já už taaak chtěla spát 😕 sklidnila se, ale ve tři mě zase vzbudila tím jak se v postlce mlátí..a ve čtyři už jsem zase podlehla a dala jí najíst. Vzala si vždycky ochotně a fakt jedla, tak nevím, jeslti toho má přes den málo a dohání v noci...no a od čtyř do šestí se převracela,mlátila nohama rukama...ach jo...
INDI, ta upravená foto je krásná! Jsi šikovná!

cipisek007
13. srp 2009

Peťo, aspoň z ní měl větší radost, když jí nedostal najednou s ostatníma v ten den 😉
Takže autí půjde opravit?? 🙂

Indi, nejhorší je, že já na pracáku byla poprvé včera, vůbec jsem netušila co a jak. 😅
Kurník ať už se ten tchán ozve, ať vím, jak se mám zařídit. Jsi dobrá pěšky. Já bych to nedala. A ještě pár týdnů po porodu. Já hezky na Sady pojedu busem, tam si nechám potvrdit papíry a pak půjdu pěšky na pracák a odtud zase busem. Snad to do oběda stihnu. Uvidíme.

indigo
13. srp 2009

Však to mám Míšo mnohem blíž než ty, vezmu to zadem (okolo VŠ kolejí), za chvilku jsem u výstaviště, přes most a jsem tam. Teda myslela jsem si, jak je to kousíček 😀 ale až se pořádně "rozchodím", tak to kousek bude. 😎

Děkuji za pochvalu fotky, je to takovej sladkej kýč, ale těšila jsem se na to, až si podobnou slaďárnu "slácnu", Tádu dám do takovýho dílka těžko... 😀