Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
25. srp 2009

Ježiš, mě se nechce vůůůůůůůbec nic dělat. Měla bych žehlit,ale asi se na ot vyprdnu a udělám to až bude skříň, ať to nemusím žehlit znova. Taky jsem se ještě nemyla... 🤐 🤐

menny
25. srp 2009

No Míšo právě.
Za tehdy 6ti letým Davídkem ani jednou nepřijeli a když 18ti létá vnučka ležela
se slepákem tak za ní každej den jezdila tchýně 100km.
K nám to má 200, ale mohla se jednou stavit můra jedna

už musim letět bohužel ☹
si s váma ani nepokecám
zatim papa
(Innuš sim písni recenzi na kovo postel...nebo jestli i někdo jiný ji máte či měli, dnes
by jsme ji asi koupili a já furt nevim)

petreva
25. srp 2009

Holky, normálně dneska v noci nám řval monitor dechu 😕 vůbec nevím proč. Když jsem vylítla, Elenka měla oči do kořán a hrála si s dudlíkem! Fuj...taky jsme dnes v noci kojily 😨 a E nemohla vůbec zabrat...fuj snad to nic nebylo...
PETUL, zdravím!!!

peda
25. srp 2009

Ahojky 🙂

Zuzi,to je mi líto,že má malej potíže hned takhle malinkatej ☹ ,snad si to vybral teď a pak už bude zdravej jak řípa 😉

Evi,nám občas taky zařve,jak se malá při spánku stěhuje,taky vždycky vylítnu,leknu se,že mám srdce až v krku 😒
Míšo,ta Zahradníková je moc hodná a hrozně šikovná.Byli jsme u ní na píchání ucha,Máju to vůbec nebolelo,píchala mu ho poprvý a doufám naposled.Měl bolesti a vzala ho bez čekání po zaklepání na dveře 😵 .
Taky tady mám zase horu jak blázen na žehlení,ale asi se na to vy.....Musím ještě umýt francouzký okno a vyprat záclony,tak mám co dělat a žehlení dneska nedám.

Inuš,tak malej má ďubkovanou jen jednu tvář?to je divný,že se to zahojilo na jedný a druhá zůstala.Ale určitě to brzy zmizí,když už je jedna tvářička jak malovaná 😵 😵 .A stím kojením jsi fakt šikulka.Já vám to kojení tak závidím.Já se na to hrozně těšila a nejde to ☹ .Přijdeš nám ukázat zítra šermíře?

Petruš,tak chcete kupovat kovovou postel?s tim neporadím,máme taky dřevo.Naši šli taky s námi první den do školy,i k zápisu 😅 .Tchyně samozřejmě ani nevěděla,že jde do školy 😠 .

Plánička se určitě narodí 1.9 jako moje dítě a moje jediná neteř.Máme s bráchou narozený děti ve stejnej den i hodinu 😵

Zítra srazík by klapnul,zítra mám ještě klid,ve čtvrtek přijede návštěva a v pátek k dr na naušničky a s Marem na prohlídku.

Tak jdu taky něco dělat,ale vůbec se mi teda nechce.Malá kecá a stěžuje si v postýlce,že jsem jí odložila 😀 😝 na spánek nevypadá,ani se jí nedivím,šla spát ve 20.30 a zbudila se v 7.30,tak má naspáno na celý dopoledne.

indigo
25. srp 2009

Hezký ránko!

Petí to je děs, Hujerovci... 😠 nesnáším akce tohodle tipu, kéž by si t ještě rozmysleli...

Psi - nemusím, až jednou budou děti chtít zvířátko, dostanou tak max. rybičky 😀 Já mám alergii na zvířecí srst, ne moc silnou, nemám žádný léky, ale když se na mě vrhne švagrův ohař se "pomuchlovat" a nedejbože mi olízne obličej, celej den pak chodím s "ubrečenýma" oteklýma očima a teče mi z nosu... 😝

Jinak dneska v noci pohoda, Miška dala skoro 5 hodin spánku v kuse, takhle jsem se nevyspala od porodu. 😀

Takže zítra? Klidně v 9, otvírají tam brzy, už jsme taky jednou měly se Zuzkou sraz v 9 a bylo otevřeno. 😎 A já jsem zítra bez Tády, jupí!!! 😎

A jdu napsat Zuzce, jk se mají...

cipisek007
25. srp 2009

Pedí, to by bylo super, kdyby jste dorazily 😵
Jj, Zahradníková, jen se jí nemůžu dovolat ☹ Ha obsazeno, tak to zachvilku zkusím znova.

Indi, super, takže my tam na devátou budeme!! Jen musím vzít sebou sváči 🙂 Apak doufám, že mi tam usnou, po sváče jsou zvyklý spát. No dyžtak se projdu po Lannovce 🙂 A nebo pošleme Evči manžu 😀 😉

My teď spíme, Terezka zase hodinu bulíkovala, tak jsem jí dala homeo a uspala. Barča usnula sama.

Zuzka s Vendulkou se mi ještě neozvaly.

Co Zuzka a Daneček?

cipisek007
25. srp 2009

uáááá oni nás vezmou až 1.10!!! to už bude i na čepičku. Chuděrky moje maličký ☹

indigo
25. srp 2009

Mě se Zuzka s Danečkem taky ještě neozvaly... 😀

Jéje až v říjnu? To už bude fučet... no jo, a kdy my budem píchat naušničky?!? 😲 To vychází tak na listopad... 😝

No nic, jdu "vařit" pečenej gulášek... a asi se pustím do friťáku, je mastnej že se ho bojím dotknout 😝 a o kvalitě oleje uvnitř radši ani nemluvím... 🤐 🤐 🤐

cipisek007
25. srp 2009

Indi, proč tak pozdě? Až po hexách? No právě. Já myslela, že nás vezme na mý přání, tzn. 3.9. 😀 a ono je to ještě o měsíc pozdějc!! Njn, do auta to s čepicí vydrží a v autě jim jí sundáme.

Ježiš, já mám plnou umytou myčku, jdu jí uklidit 🙂

indigo
25. srp 2009

Míšo náš doktor to doporučuje aspoň po prvním očkování, ať už maj v sobě prcci nějaký protilátky, kdyby náhodou něco... Tak se toho budu držet.

cipisek007
25. srp 2009

to jo, to jsem taky dost četla, že doktoři čekají aspoň na první hexu, někteří až na třetí.

peda
25. srp 2009

Holky a co budete očkovat?Synflorix nebo prevenar?Ten S.je asi lepší,když je na 10 pneumokoků a je ještě levnější,ne?Kamarádky kluk dostal pneumokoka na jaře,je starej jak Marek a ochrnul až k plicím,pak ho museli hodit do umělýho spánku,teď je o prázdninách v Kladrubech a učí se znovu chodit.
Nebo to očkovat nebudete?Já určitě.
A ta hexa se píchá kdy?ve 3 měsících?

Tak,já umyla to okno,záclony se suší,dítě jsem teď trápila matematikou,malá chrní,tak si jdu natáhnout tělo na terásku.
Co budete dělat k obědu?Indík vlastně ten guláge 😝 též bych si dala,mám i masíko v mražáku,ale vidím to na párek a housku 😀 🤐
dneska je teda vedro,asi s odpoledne pojedem někam vykoupat,ale musím sehnat ještě jedno dítě,aby se to moje nenudilo.

achalteke
25. srp 2009

Holky tak jsem zpět z monitoru, nějak se jim nezdál (malej je prý moc živý - tep mu mítal až ke 180ti) a tak jsem šla ještě tam na UTZ. Výsledek je že mám málo plodové vody, což teda nevím co znamená, ale říkal doktor, že to není nic zvláštního. Chtějí mě tam zase pozítří jak na monitor tak na ultrazvuk. Strašně bych si přála aby malej vykoukl ven už třeba zítra, abych tam ve čtvrtek nemusela, je to pro mě šílený ty cesty v autě tam... 😝 Ale potkala jsem tam šéfku, má termín 2 dny přede mnou tak aspoň něco. Jsem unavená a votrávená 😒

cipisek007
25. srp 2009

Jáji, to je mi líto. A poslíkuješ pořád? Doufám, že neřídíš, že tě vozí Honza, co?

Pedí, myslím že ve třecxh nebo čtyrech,t eď nevím. My jí ale dostaly až skoro v sedmi.
Ty vado, to je hrozný ☹

Já se z těch ječidel asi zbláznim.

cipisek007
25. srp 2009

Jdu jim ohřát oběd a pak ven, nebo mě jebne. Papa a Jájo, drž se!!!

indigo
25. srp 2009

Já mám skoro vařeno (pečeno). Dala jsem se do toho friťáku a nadávám tu u toho 😠 to je humus, nejradši bych ho vyhodila do koše a to ho nemáme dlouho, čistím ho poprvý 😝 no jo, je z těch obyč levnějších, tak co bych chtěla... 😝

Pedí s hexou se "tabulkově" začíná ve 3 měsících, pak ve 4, 5ti a 18ti. Ale záleží na dítku, jak je na tom vývojově, jestli je zdravý atd., já s Tádou začínala někdy mezi 5-6 měsícem, vývojově odpovídal těm třem.

Jájo - no Plánička to teda dělá napínavý... 😠 mohl by přestat dělat fóry a vylízt... 😎

petreva
25. srp 2009

Zdravím ....
Tak devátá vyhovuje?? Bezva, tož my dorazím tak nějak kolem ať neslibuju přesnost na minutu. A najdem to dobře? Někde u Prioru, jo? A jakže se to jmenuje 😅 se to tu říkalo tolikrát, co? 😅
PEDI, my dali očkovat Elenku tím Synflorixem. Tak to máme zase téda něco extra, protože nás očkoval Dr. ve 2měsících, ve 4 a teď jdem v 6 😕 prý je nový očkovací kalendář 😠
MÍŠO, budeš tam krmit? Ráda pomůžu 😉 jo a s uspáním to bude horší, P. je zamluvenej Elenkou, kdyby byla nevrlouš, což bude kolem 10 😅
JÁJO, téda už by si to mohl rozmyslet. Na konci těhu jsem měla taky málo plodovky až mi bylo řečeno,jestli do čtyřech dnů neporodím budou vyvolávat. A Elenka si to hned druhý den rozmyslela sama. Tak ať to už Š. taky napadne, chlapák jeden 😉

lenkacar
25. srp 2009

ahoj holky ,já sice vím od indi že je další miminko venku ,ale až dneska jsem se k vám dostala ,takže první chci zuzce pogratulovat a hnedka popřát malinkému ,at se z toho brzy vylíže chuděrka ..a jáje přeju brzký a rychlý porod ..

peda
25. srp 2009

Tak se zítra uvidíme,už se těším 😉 😵

Já nakonec vyndala z mrazáku hovězí na houbách a k tomu udělala rejži,párek si nechám k večeři 😝 😀
Máju mi teď vzala kamarádka do muzea,šli se podívat na houby a Šumavu a já pak vezmu jejího syna s námi na plovku.Moc se mi tam teda nechce,do toho horka,ale dítě má konec prázdnin a nebude sedět doma.A já bych zrovna tak seděla,až bych brečela 😀 😀 😀

Leni,ahoj,až budeš zase hodit do artu,tak se musíme taky srazit 😉 😵

peda
25. srp 2009

Jo a holky,mi vůbec nepase,ona u toho dělá jak blázen,vůbec nechce ležet na břiše,teď jí zase trápim,trápíme se teda navzájem,mě je jí tak líto.Leží tam jak placka a řve.Má okolo hračky a Elli leří,má hlavu položenou na decea řve 😖 😖 .Hlavičku jinak drží,třeba když koupu a převrátím jí na břicho,tak kouká jak žirafa,ale na tý dece je to děs.Mája už v jejím věku pásl jak blázen.Jsem zvědavá,co na to řekne dr.

straspytelka
25. srp 2009

😀 😀 Ahojky čtu vás, jen nestíháme reagovat 😅
Evi, co třeba vyměnit baterky 😉 Tak ať se to už neopakuje moc přeju 😉
Pedíku, sedět chceš? 😀 😀 ještě ti to nejde? Jiank Sinflorix máme i my, no a očkuje se to jak píše Míša 😉 Zrovna dneska jsme byli na včelce, ale hexa ☹ Simča teď spí, dala jsem jí čípek, na bolest a na teplotu 😉 ale brečela hrozně a večer si to asi vychutnáme, oběd mi vyzvracela ☹ Dělala jsem jí zeleninku s bramborem 😉 má zásobu trošku 😀
Nějak jsem nepostřehla co je se Zuzančiným drobínkem? 😕
Jájo, hele neboj, hupsněte s manžou na sexík, dej vanu, pokliď si a jedeš 😵 Moc bych ti přála porod třeba už dnes večer 😉 Je tzo na konci děsný že jo, to čekání co všechno, ale neboj je to krásný, můžu potvrdit 😉 😵
Indi, co Miška, koukám, že si se dneska vyspinkala i ty, to je dobře, člověk pak nic nestíhá, když je unavenej viď 😉 Moc jí pohlaď za nás všechny 😉 Ostatně i vy všechny za tetu Terku 😀
Jinak všechny moc zdravíme 😵 😵 😵 užijte si srazík, já se už přihlásila na autoškolu, tak bacha na mě 😀 😀 pa

indigo
25. srp 2009

A jéje, Terka příště přifrčí do Budějek autem... 😀 Máš pravdu, dneska jsem celekm vyspinkaná a docela doma "pracuju", i když dost mi pomohá i to, že jsem taťku s mladým vyhodila ven, jeli na Hlubokou do ZOO, i když nevím, co tam budou dělat v tomhle horku.

Pedí nechvátej na Ellinku, však má čas, za 2 tejdny to určitě bude jinak. 😉 A jestli hlavičku drží aspoň při tom koupání, je to určitě v poho! 😎
Miška zatím zvládne hlavičku otočit. Když je na bříšku (ale moc tam není, není kdy, buď je po jíde nebo spí... 😀 ), tak ji nadzvedne a otočí na druhou stranu a zase položí. Nadzvedlou ji ještě neudrží, ale má spoooustu času... 😉

Zuzka dneska zatím nepsala, snad jsou oba v pořádku, doufám že se ozve, nechci jí taky pořád bombardovat sms...

petreva
25. srp 2009

Holky co si myslíte...já už jsem z toho kojo za celej ten čas nešťastná...

E poslední dny hodně špatně jí ve smyslu množství, sní tak max 600-700ml (váží 7200) Není to na tak staré dítě málo? Při posledním kojení snědla jen 60 a víc do ní za nic na světě nedostanu. To že by se "odstavovala" je asi nemožný, ne? Neměla bych začít dříve s příkrmy? A co tekutiny? Není jich málo?
Zkoušela jsem kojit častěji, ale to si vezme méně a celkové množství se opět pohybuje mezi 600-700ml.
Ještě podotknu, užívá lactobacil, který rozpustím v mlíčku a dostane ho lžičkou + zapít taky lžičkou...u toho by se strhla a očividně by v jídle pokračovala, lžička se jí moooc líbí...ale z prsa si už nevezme. Takhle si "přidá" většinou cca 20-30ml, jak to vyjde.

achalteke
25. srp 2009

Holky moc vám děkuju za útěchu, byla jsem z toho všeho nějaká vystrašená, poprvé za celé těhu jsem se o Pláničku bála. Trochu jsem si problém malého množství plodovky vygooglilaa zjistila jsem že nic strašného to není a ke konci těhu to bývá docela obvyklé. No uvidíme ve čtvrtek 😉

A musim se pochlubit. budeme mít toto nosítko nakonec (už je objednané z Emeriky až): http://www.becobabycarrier.com/item.asp?id=53&w... je to přes jednu holčinu z koníka a mělo by být za luxusních 1800. Jsem na něj strašně natěšená 😵 😵 😵 😵 😵 a věřím, že se v něm Pláničkovi jen co z šátku vyroste bude líbit 😉

indigo
25. srp 2009

Jájo to víš že to bude dobrý! 😎
Hele a nedělej mi v tom hokej, jo? Člověk je rozhodnutej pro manducu a ty si klidně objednáš beco, musím to ještě proštudovat... 😎

Evi nevím kolik by mělo dítko vypít mlíka, uvidíš podle váhy, jestli bude přibírat, tak to stačí.

achalteke
25. srp 2009

Indi no jo no to jsem celá já, razím pořád manducu a nakonec je to beco 😅 , ne, ale přiznávám, že rozhodla jednak cena a jednak ten design (z toho jsem úplně vedle)...

Jinak vivat Krumlov, dneska jsem tam prošla fakt několikerýma rukama a paráda, výbornej doktor a strašně milé švestřičky 😵 😵 😵 😵 😵

indigo
25. srp 2009

Ještě Evi - ptala ses jestli to najdete - najdete! 😀 Přímo naproti prioru přes ulici (přes Lannovku), je na tý straně i DM, pak knihkupectví, mezi nima pasáž Daniela, má i velkej nepřehlídnutelnej nápis. Na konci je kavárnička, sedáváme venku. 😎

Jíčo - jó design... já když už něco pořizuju, tak to musí i "vypadat", kdybych šla do manducy, tak jedině tu limitovanou edici, jen ještě nevím jestli s motýlkama co má Pedík nebo tu černobílo kytkatou. Teď začnu zkoumat beco a můžu si jít hodit korunou, ne?!?!? 😠 😀

indigo
25. srp 2009

Vypadaj teda luxusně (vzhledy, funkčnost bude s manducou srovnatelná, co?), proč jsem je všude našla přes 3 litry?!?!? 😠 😝

Nové foto! 😎

achalteke
25. srp 2009

právě že jsou drahý jak prase 😠 ...
Maličká je úžasná, má něco z tebe 😉

indigo
25. srp 2009

Jsi mě Jíčo nas****** s tím becem... 😠 😀
No porodný dorazí až v druhý půlce září, tak mám čas na rozmyšlenou... 😎