Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
27. lis 2008

No Míšo já být půl roku s babičkou, tak už asi taky nemluvím 😀 😀 😀 😀 Řekni jí ať se nezlobí, že chceš mít klid, ža asi za tři týdny to začne 😀 😀 😀 a pak si klidu neužiješ hoooodně dlouho 😀 Ale bude to náádhera, dvě cácorky, já jsem tak ráda že máš ty holčičky, když sis je tak přáala 😉

Evi dneska máš normální kontrolu, ža jo?? TAk snad odpo nakouknu, jak jste dopadli 😉 Věřím,ž e na jedničku 😉

Moje známá nabrala 14 kg a nechala je tam 😉 myslím v porodnici 😀

helik3
autor
27. lis 2008

no Evi ty jsi takový zkušený a zručný "ruční" typ. Chystám se si sama vyrobit nějaké gelové svíčky, nedělalas to už náhodou?? ŽE bys mi poradila co a kde koupit a jak na to?? Prostě nějakou tu vychcytávku 😉 Mám knížku, ale dobrá rada od kamaráda je k nezaplacení 😉 😉

petreva
27. lis 2008

Heli, tojsem zvědavá, jak dloho budete v tom babycentru 😀 Všechny kočárky, co jsi jmenovala tam mají, tak máte co dělat...takže jsi se rozhodla pro čtyřkolku? A je ti jedno jesti bude mít 4velký kola nebo 2 menší zatáčecí?? A vůbec chcete zatáčecí??

petreva
27. lis 2008

Heli, jsem takový experimentátor 🙂 gelový svíčky jsme dělali. Koupila jsem to, tedy barevný gel v obchůdku s takovýma cerepetičkama, svýčkama...taky to mívají v zahradních centrech v místě, kde mají svíčky. Pak koupíš knot, mají různé šířka, tak tak nějak přiměřeně. Já okoukla okolní svíčky a jak jsem ji chtěla velkou, podle toho jsem vybrala knot. Pak jsem dala kastrůlek do vodní lázně, aby se gel rozpustil, ale nesmí se vařit, pak zcuckovatí...ona se z toho stane až voda, ale nemusíš to tak moc rozpouštět, jen aby se to táhlo, aspoň to pak nebude tak dlouho tuhnout...bude to žůžo. Dej vědět jak ti to šlo a jak barevně jsi to udělala.

cipisek007
27. lis 2008

Holky, já od začátku počítám s císařem, ale jsem připravená na vše. Císaře se trochu bojím, ale to vlastně spontánního porodu taky. Nejvíc mě děsí to, že jdu do něčeho neznámýho.

Evi, když u toho všeho musím sedět a já se už s břčichem nevejdu ke stolu a navíc si na něj tlačím a pak mě třeba večer bolí. Nehledě na to, že když dýl sedím, tak mě bolí kostrč a třísla. Dr. mi minule už i skoro zakázala sedět.
V létě jsem mamině na krám dělala obrázky z barev na sklo, jenže to už teď fakt dělat nemůžu 😒
Ani nevíš, jak moc se těším, až budu moct s holkama ven. Tak doufám, že zima nebude tuhá. Když se dívám z okna z našeho paneláku, tak závidím maminkám s kočárkama, jak si to štrádujou. Jééé jak já jim závidím.
Nejvíc mě dokáže rozštípnout, když mi někdo řekne - to nicnedělání ti závidím. To mi řekla v pondělí teta. Ona sama se moc nepředře, řekne takovouhle pitomost a odkráčí středem místnosti. Jsem jí řekla, že jí závidím její práci. Nikdo si nedokáže představit, co to je půl roku ležet a opravdu celý dni NIC nedělat. Já vím, že budu mít za pár dní několikaletej záhul, ale upřímně můžu říct, že se na něj už těším. 🙂

Helčo, no občas si říkám, že bych už radši ležela ve špitále, mezi ženskýma. Byla by to pro mě veeeelká změna. Vím, že se rouhám, ale tohle už je fakt na palici.

Kolegyně s dvojčatama přibrala 16kg a nechala to taky v porodce 🙂

cipisek007
27. lis 2008

Helčo a taky se připrav na to, že ten gel při rozehřívání pěěěěěkně srmdí 😀 Nebo aspoň nám před pár lety pěkně smrděl.

helik3
autor
27. lis 2008

Evi díkes, jenom ještě netuším kde köupím nějaké ty kádinky a nádobky do kterých to chci dát 😉 Chci to dát k Vánocům jako drobnosti kamarádům. Když mi to jooo půjde, tak to udělám ještě po Novém roce kolegyním do práce jako památku 😉

To já taky ráda dělám ručně vyráběné věci, např. mám doma květníky ozdobené ubrouskovou metodou-jenže mám asi jenom 3 a nemám čas ☹ různé výzdoby dekorace do oken-teď sjem si dělala podzimní truhlíčky, dělám vánoční věnce, svícny, sušený kytky-ale prostě časově to nejde tolik jak bych si představovala 😉

Hele čtyřkolku to máme jasno, asi je jedno jestli budou mít kolečka vepředu u sebe nebo ne (víc se mi líbí od sebe, ale ne zas tak tolik, abych ty u sebe zavrhla) ale jeslti budou otáčecí?? TAk tos mě dostala, k čemu je to dobrý??? 😀 😀 😀

No nic jdu se vzdělávat, mám hodinu NJ, tak se na chvíli vypařím, pa

petreva
27. lis 2008

Míšo, to je pravda...jen mě to napadlo. Lidi si neuvědomují spoustu věcí a vypouští z pusy pěkný bludy!!! Kolikrát mi je až na slzu, když něco slyším...vůbec to nedomyslí do podstaty věci...A to, že zanedlouho ti tohle zkončí taky moc neuklidní, viď. Prostě už toho máš dost teď a tady a basta!!!
Jen těžko něco radit, jen můžu říct, že bych ti ráda nějak rozveselila nebo odpoutala od toho příšernýho klidu...tak se drž Míšo 😉

menny
27. lis 2008

Míšo já vůbec nechápu, že byla tak v klidu, že by mohla porodit
v 25tt? To mi hlava nebere.
Úplně chápu jaký to je bejt furt zavřená. Co já si toho užila a to věčný ležení ☹

Helčo super, mimísek o sobě dává vědět!!
Jé tos mi udělala radost.
Hele a v případě casualplay, když chceš 4kolku jsi myslela ten S6 (já mám S4)
Jinak Mutsy dobrá volba 😉

Evi jojo takko je vedle kauflandu.
Maj tam tričíčka od 59-149kč a je to pěkná bavlna.
Hrozně se mi tam líbila na prcka vesta, ale ta byla skoro za 400
tak tu jsem fakt nebrala. Davčovi jsem tam vestu koupila za 149

petreva
27. lis 2008

Heli, myslela jsem jako zatáčecí kočár...
Menny, tak to jsou bezva ceny, taky toho pořád máme asi málo, já sama nevím...

cipisek007
27. lis 2008

Evi, jsi zlatá 🙂 Dneska mi přijde rozptýlení, dobrá kolegyňka z práce, už se těším na novinky a drby. Strašně mi to chození do práce a kecání chybí. V práci jsem se taky nepředřela, ale byla sranda pozorovat a pomlouvat neoblíbené kolegyně. Jéé to jsme se nasmály 😀
Taky jsem ráda, že si můžu postěžovat. Mamině si stěžuju na babču furt, segra mě nechápe a David mi říká, vydrž.
A vím, že to moje stěžování je čím dál tím častější, až si plno věcí nechávám pro sebe.

Peťo a fakt Ti řekla 25? Neřekla 35? To už by bylo akorát, ale 25 je strašně málo 😲 Strašpytelka by o tom mohla mluvit. Já jsem se do 28tt strašně bála, že bych o ně mohla přijít. Teď už jsem ve větším klidu, ale pořád mě děsí to, že jsou malinký a jsem ráda za každý ukončený týden a teď už i den 🙂
A kdyby mi aspoň něco bylo. Krvácela jsem, měla zlomenou nohu, zápal plic... Ale já jsem úplně zdravá těhule a musím ležet. Pořád si opakuju, že to dělám pro holčičky, tak doufám, že pak nebudou zlobit 😉 😀

menny
27. lis 2008

Helčo otáčecí kolečka jsou bezva k zatáčení. Nemusíš tak kočárek
nadzvedávat, líp se s nim manipuluje. A když je třeba ( např ve sněhu) tak je zaaretuješ
a oni se přestanou otáčet.

Jo svíčky budu robit taky. Chtěla jsem je ale dělat z vosku. No uvidim.
Chci tam dát sušenej pomeranč, skořici

Míšo já se bojim normálního porodu, to nevim v poctatě do čeho jdu
U císaře vim...a spíš než strachu ze zákroku se bojim, co malej. Panž se
proberu až tak za 2 hoďky. To mě na tom děsí. Chci vědět hned, jak na tom malej je

petreva
27. lis 2008

Jé Míšo, taky si říkám, že to vydržím,hlavně ať je miminku dobře a včera jsem mu povídala, že doufám, že na mě pak bude taky tak hodnej. bude hezky spinkat a papat...tojsem zvědavá, jestli nás vyslyší 😵

cipisek007
27. lis 2008

Peťo, no právě. To mě u císaře taky děsí. Že holčičky uvidím až za pár hodin a vůůůbec mi nemusí být dobře. Nehledě na to, že před 2,5 rokem kámoška rodila, nakonec jí vzali císařem, protože malej měl šňůru okolo krku a slabý ozvy a ona jim pak v noci začala znova krvácet, protože jí praskly stehy na děloze. Takže znova během 12ti hodin narkoza. Ještě po čtyřech dnech byla zelená jak sedma a do mluvení jí vůbec nebylo.
Ale zase na druhou stranu se bojím tý bolesti při spontánním. Vytlačit dvě děti i když malinký (víc jak 2kg mít nebudou). Uf. Radši nemyslet.

cipisek007
27. lis 2008

Evi, jo takovýhle rozmluvy jsou nejlepší 😀 Když mě holky nenechají spát, tak je hladím a přemlouvám je, ať maminku nechají odpočinout, že na ně bude potřebovat hooodně síly. No nikdy to nepomohlo 😀
David jim dokonce večer, když je doma čte. Koupil Alenku v říši divů a čte jim. Docela prdel 😀 Knížku opřenou o moje břicho a mluví mi na břicho. Holky jsou ale vždycky v klidu 🙂

petreva
27. lis 2008

Holky taky začínám přemýšlet o porodu ☹

menny
27. lis 2008

Míšo nene 25tt. Ležely jsme spolu v nemocnici ( s krvácením)
Je skoro o měsíc míň jak já.
Trochu tý její bezstarostnosti bych brala.
Já furt všechno řešim, studuju...jsem prý až moc ustrašená,
ale nemůžu si pomoct. ☹
Já se ti vůbec nedivim. Babča to sice myslí určitě dobře, ale seš těhu,
chceš mít svůj klid.

Evi mě toho taky dost chybí. Ale spíš ty věci okolo než oblečení.
I když co se týče hadříků tak po pravdě nevim co kupovat. Nevim
do čeho se mi vejde kuli tý věci, takže něco mám a zbytek dokoupim
po porodu.

cipisek007
27. lis 2008

Evi, to bude teď věčný téma 😉 A čím blíž to bude, tím víc na to budeme myslet.

Áááá holky se probraly. Zatím mě jen škádlí, ale jedna kope napravo druhá nalevo do žaludku. Super 😀

cipisek007
27. lis 2008

Peťo, tak to je fakt síla. A to jí ani doktoři nevarujou? No hlavně aby jí teda všechno dobře dopadlo.
Já vím, že to bábinka myslí dobře, ale já byla zvyklá si všechno dělat sama a najednou okolo mě lítají a někdo se až vnucuje. No musím těch pár dní ještě vydržet 🙂 Vždycky mi pomůže, když se vykecám 😉

cipisek007
27. lis 2008

Tak holky, já se jdu připravit na tu mojí kolegyňku. Vzhledem k tomu, že se pohybuju jak velryba, tak mi všechno strašně trvá, tak musím mít náskok 😀

Evi, v 11 na tebe budu myslet.

A odpoledne se sem pokusím ještě kouknout. Tak zatím páčko!

menny
27. lis 2008

Míšo, já nesu narkózu blbě, takže mi bylo pěkně zle
a ten první den sem byla jak sfetlá. Ani jsem si Dádu neužila.
Ještě týden doma jsem byla mimo a hrozně spavá. Pupík bolel.
Nechci tě ale vůbec strašit. Když jsem šla za kamarádkou do porodnice,
tak ta po císaři běhala jak srnka. Sem valila voči.
Holt každá to nesem jinak.
To že budeš rodit dvě mimča bude záhul, ale zas budou malý,
tak by to mělo jít snadnějc.
Před půl rokem známá rodila přirozeně 4,5 kilový dítě....to bych
tlačit teda nechtěla.

petreva
27. lis 2008

Menny, taky si říkám, teď se dá koupit všehcno ze dne na den, takže nahej nebude, spinkat bude mít kde a zbytek se dořeší, viď. Vůbec nemá cenu to přehánět, prostě uvidíme, jak ti naši broučci budou velký a jak to všechno bude...hlavně abychom je v pořádku drželi v náručí a některé z nás aby věděli, že se dá spravit vše jak nelíp půjde!!
Míšo, asi, jo, včera jsem přinesla z knihovny knížku "Partner v těhotenství apři porodu" musím se u toho smát, jak je to polopatě, ale pro chlapy dobrý, fakt. A právě jsem tam četal o porodu...
No holky, půjdu se pomalu upravit, umýt a vyrazim, ještě se před tím trochu projdu ať se uklidním...pak dám vědět. Mějte se a myslím na vás všechny. Jsem ráda, že tu jste 😵

cipisek007
27. lis 2008

Šmarjá 4,5kila!! No to je fakt síla. Ale moje mamina nás všechny 3 porodila víc jak 4 kilový. Já jsem prý byla nejtěžší.
Jedna kámoška taky po císaři hned druhej den vyběhla a to prej jen díky tomu, že se jí nechtělo čůrat do mísy v leže 🙂 Sestřičky jí ve špitále přemlouvaly, ale ona ne, že vstane. NO a bylo jí dobře. Jsem zvědavá na sebe. Já musím mít vždycky něco extra (viz. dvojčata 😀).

cipisek007
27. lis 2008

Tak už opravdu papa 🙂

menny
27. lis 2008

Tak papa Míšo 🙂
Užij si návštěvu

Hele nevíte v kolik jde Monča na ten monitor?

Evi tak za hoďku budeš u dr. Jen si mu tam postěžuj.
Já si taky vždycky stěžuju 🙂
Teď v pondělí jsem skoro neslezla z kozy. Dalo to fušku. Chtěl mi pomoct,
ale zvládla jsem to. Ale příště už toho využiju, to už se určitě nezvednu 😀

menny
27. lis 2008

Evi přesně tak. Stačí pár věcí a zbytek se koupí po.
A jinak napsalas to moc hezky 😵
Moc držim palečky kočko!!! Přeji samé dobré zprávy!! Tfuj tfuj tfuj

Já jdu pověsit prádlo a trochu poklidit.
Tak zatim papa

mon73
27. lis 2008

Ahojky 😉
Menny, už jsem tu 🙂
Kontrola ok, monitor prej ukázkovej, mrňous byl chvilku v klidu, pak 🙂 předváděl všechny druhy pohybů.
Míšo, sem po IVF, a nikdo o císaři ani slovo.

mon73
27. lis 2008

Evi, tak hodně štěstí na kontrole, oť je vše jak má. 😉

petreva
27. lis 2008

Jéžiš holky, já zapomněla na ranní moč 😲
Moni ahoj!! A moc gratuluju k šikulovi!!

mon73
27. lis 2008

Já jdu do práce, tak zatim .... 😉