Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

straspytelka
2. pro 2008

Hela jak to že jí praskl jeen obal?Když jsou jednovaječný? 😲 tomu nerozumím 😵 Ale to je jedno, VIP doprovod to je dobrá teda 😀 😀 😀 😀
No a vysmátá 😀 šak ono je to dobře, že nemá bolesti tak velký 😉 Stejně si myslím, že večer porodí 😉

menny
2. pro 2008

no já taky koukala, že když jsou jednovaječný, že má každá svůj obal
Jo a taky řikala, že se tak nějak sestry baví o mužském rodě, že teď teda neví jestli to jsou fakt holky
Možná bude překvapení 😀

petreva
2. pro 2008

Téda to jsou věci!! A to může být mimčo tak dlouho ještě v bříšku, když praskne voda?

straspytelka
2. pro 2008

Tak to bude asi víc překvapení, teda když mají dva obali, tak nejsou jednovaječná ne...No a nakonec bude mít párek jako jsem měla já 😀

straspytelka
2. pro 2008

no do 24 hodin by se dítě mělo narodit, ono ta voda nevyteče celá, ale po částech odtéká 😉 ale stejně, měla bych strach taky...
Teda to jsem na to zvědavá hihi, to je adrenalinu hned po ránu 😀

menny
2. pro 2008

Holky jdem dát s Dádou snídaničku.
S tou plodovkou to fakt netušim. Ale asi je to v pohodě.
Já byla bez plodovky 13h a kdyby porod postupoval, tak jsem rodila normálně
a to by trvalo o něco dýl. takže těch 20h by byl malej taky bez plodovky.
I když je to takový divný co?

helik3
autor
2. pro 2008

ahoj kočky,

nestíhám, mám toho moc 😠

ale psala mi Menny, díkes moc za zprávičku 😉 já jsem ok, v poho, díky 😉

ale co to co to??? TAk Míša už to bude mít za pár??? TAk to jsem z toho celá hiiin 😀 To ona asi taky, že jo??

A ona jí už praskla voda, nebo co se stalo, že už tam je a že bude císař??? Prosím ať to nemusím dočítat, napište mi to ve zkratce 😉

Jinak zdravím samože všechny 😉 Já to říkala, že to bude dřív než Monča a to holky už budou na Vánoce krásně doma všichni 😉 A DAvid měl přijet ve středu, neměl???

menny
2. pro 2008

No právě, že řikala, že jí u u tý jedný holčiny ta plodovka odtekla skoro celá.
To jsem zvědavá, jestli bude překvápko v podobě kluků.
No plodový obaly má 2, ale placentu 1 😕 😕 sem z toho jelen

helik3
autor
2. pro 2008

Hele tak to ve čtvrtek oslavíme 🙂 To už budou holky na světě 😉 Takže to platí v tom dětském koutku po 12 hodině, ok??? Jenom Menny napiš jak se ten koutek jmenuje, já to zapomněla a pochybuji, že BArča si to zapamatovala 😀 😀

Kdyby měl někdo další cestu do Tábora, přidejte se!! 😉

straspytelka
2. pro 2008

tady jsem něco našla tak wsnad tomu budeme líp rozumět 😉
27. listopad, 2005
Dobrý den jak vznikají prosímvás jednovaječné dvojčatka prosím vás moc napište mi to na email VanNistelrooy9@seznam.cz předem moc děkuju
Jednovaječná dvojčata vznikají rozdělením jednoho oplodněného vajíčka v různých stádiích svého vývoje. Narozená dvojčata proto mají stejnou genetickou výbavu (tudíž jsou jednoho pohlaví) a jsou si téměř k nerozeznání podobná. Toto je většině maminek známo. Přesto i u jednovaječných dvojčat můžeme najít zákonité odlišnosti. Pokud se vajíčko rozdělí do 3 dnů po oplodnění, každý zárodek má svou vlastní placentu i obě plodové blány, ale jejich genetická výbava je, narozdíl od dvojvaječných dvojčat, shodná. Dojde-li k rozdělení rýhujícího se vajíčka mezi třetím a sedmým dnem od početí (tedy v době, kdy se vajíčko uhnízďuje v děložní sliznici), mají oba zárodky pouze jednu placentu a jeden vnější plodový obal, ale dvě vnitřní plodové blány. Takto vzniká většina jednovaječných dvojčat. Nejvzácnějším případem (asi 1% všech jednovaječných dvojčat) je rozdělení oplozeného vajíčka mezi osmým a dvanáctým dnem. Takováto dvojčata mají jednu společnou placentu a vyvíjejí se v jedné společné dutině plodového vejce (nejsou oddělena žádnou plodovou blánou).
Dojde-li k rozdělení zárodku po 13 dni od početí (je to asi v 1% všech jednovaječných dvojčat), nemůže již dojít k úplnému rozdělení a vznikají tak dvě částečně srostlé bytosti, tzv. siamská dvojčata. Název siamská dvojčata pochází od dvou bratrů, Enga a Changa (v překladu levý a pravý), kteří se narodili roku 1811 v Thajsku (dříve nazývaném Siam). Nejčastěji bývají siamská dvojčata spojena v oblasti hrudníku, nejvzácnější je spojení v oblasti hlavy. Zajímavé je, že se jako siamská dvojčata častěji rodí dívky. Přestože těhotenství siamských dvojčat se díky pokročilé technice dá včas zjistit a vyvolat tak umělé přerušení těhotenství (často dochází u takovýchto případů i k samovolnému potratu), lze se i s takovýmito případy setkat. Některá siamská dvojčata se dají chirurgicky oddělit.

jana.cb
2. pro 2008

Menniku Misa mi volala a sice maj spolecnou placentu ale kazda svuj lalok na tu vodu takze vydrzi klidne i den navic musi panz je na tech praskach kvuli plicim ale je fakt vysmata coz je super 😉 hnedka jak napise ze k ni muzu tak za ni skocim a holky nafotim a koupim ji neco na co bude mit chut ale ma prej porad hlad 😀 takze by ocenila misto bonbonjery poradnou flakotu masa 😀 tak ja zas mizim az zase zavola ci pisne tak dam vedet pokud to teda pisne hnedka i tobe tak to sem pisat nebudu ale u nas 😉 tak se tu mejte holky a pa pa jo a ta voda ji praskla u ty mensi holcicky ...

jana.cb
2. pro 2008

a jeste jedna vec ....az k ni pujdu tak ji mam pry prinest vytisteny stranky z konika panz je sama na pokoji a nudi se takze tu koukejte neco pekneho pisat at ma co docitat 😉 😀 az vas budu tisknout 😵

menny
2. pro 2008

Holky já jsem nějaká unavená.
půjdu se natáhnout k Davídkovi. Kouká na pohádku
Tak zatim.
Když bude něco nového o naší rodičce, tak se ozvu 😉

kacena00
2. pro 2008

ooooooooooooo, to je teda haloooo, tak to mám radost že je Míša vytlemená a nenerví, to je fajn, už se těším, až budou zprávičky a fotečky

Helčo, ty si tlama 🙂 😀 náhodou si to pamatuju, ale jen díky tomu, že sem tuhle Dvořáka prolejzala a tak sem šla okolo kouta a taky sem se tuhle s menny potkala tak sme si ujasnily čas, jinak je zcela stopro že ybch zase věděla prdlačku 😀 😀 😀

tyjo, tak teď se fakt těším na další zprávy 😀

petreva
2. pro 2008

Holky, tak já jedu, už se nemůžu ale dočkat až zapnu PC a přečtu si co Míša!! Mějte se všechny!!

helik3
autor
2. pro 2008

hehe BArčo, jak tlama?? 😀 😀 😀 TAk teda sorry, tak jsem jediná která neví kde to je 😀 😀

kacena00
2. pro 2008

no jestli chceš - dobrá - pusinko - tak já na tebe počkám třeba před Dvořákem nebo kde sio řekneš, protože já tak nemám ráda bloudění a tak... a dote´d sem taky nevěděla kde to je, takže sem vlastně na tom skoro stejně 🙂

kacena00
2. pro 2008

no a už tu nikdo není, tak jdu asi zase hají nebo co...Helčo a ty máš u mě za tu tlamu na čtvrtek slíbíno nějakou ňamku, jo? 😀

tak zatim pa, jo a musim se opět chlubit - včera sem se fotila, tak sem vrzla do alba aktuální pupek, konečně je to těhotný břicho 😉

helik3
autor
2. pro 2008

hehe Káčo, v poho to najdu, kdyžtak zavolám, že jsem se ztratila 😀 😀 , ale něco dobrýho si dáme, už se těším. Jdu Ti juknout do alba na ten pupík 😉

Jo to jsem taky nakukovala Míše, kde je ten slíbenej pupík a ono nic a už ani nebude ☹ 😀

Jinak jsem si s Míšou psala, tak mimo jiné napsala: zůstalo mi tam prý min. množství vody, ta druhá má bazének ještě plnej 😀 Dělají mi každou hodinu monitor a hlídají srdíčka. Půjdou ven na 95% císařem. Hodně mě bolí záda, ale to je z ležení a když mi tvrdne břicho, tak mě bolí břich i záda jak na MS. Stahy jsem měla při příjmu, ale kdyby mi dr.neřekla, že je mam, tak to nepoznám. Bolelo to jen na pravo a ne moc. 😉

Tak co myslíte, kdy budou na světě??? Dneska?Zítra? nebo na Barborku??? 😀 😵

menny
2. pro 2008

😠 tak jsem zrovna usla a zvonila tu pošťačka, takže je po spánku.
Mám děsnej hlad, půjdu něco kuchtit.
Holky já chodim na 12h pro Dádu do školky, tak si myslim, že do 12:30
tam dorazim.
No jsem taky zvědavá, jestli se nám Míša rozpadne dnes nebo
zítra 🙂

helik3
autor
2. pro 2008

no já tipuju dnešek 😉

Jé Káčo ty už máš pupka 😀 to bylo pořád nic nic a máš teď krásnýho těhu pupíka 😀 😀 😀 jsem na Vás s Menny zvědavá, Menny by měla mít taky pupíka už pořádnýho 😉 😉

No já myslím, že dorazím kolem té 12, možná jenom malinko po-jak zaparkuju 😉 Hele v těch garážích u Dvořáká bývá dost místa anebo jsou taky přeplněné jako celý Tábor?

kacena00
2. pro 2008

tak o pošťačce mi ani nemluvte, každej den je tu vyhlížím jak blbá, opět mi nemocenská nepřišla, už je mi to fakt divný, chci zavolat na sociálku, ale neberou to...chjo, ať mi to posílaj na účet..

ty jo, no teď mi došlo, že vlastně míša pořád řikala, že ji bolí jak na MS... já se těším, že by vydržely do Barborky? no nevim nevim, já myslím, že ve čtvrtek už budeme moct slavit 😀 já si tam teda asi budu muset přïnýst vlastní buchtu 😀

kacena00
2. pro 2008

to teda nevim Helčo... já dycky parkuju u nádraží nebo v uličce co podél ní vede dráha..kdo ví kam..no ne ta hlavní, a to je od dvořáka taky kousek

helik3
autor
2. pro 2008

no tak uvidíme kam to píchnu-taky tam nechci jet a pak třeba dkyž bude plno odjíždět a projíždět celým Táborem a hledat další místo. No asi to nechám u Delvity nebo u sociálky, no uvidím 😉

menny
2. pro 2008

Helčo já už u Dvořáka neparkuju. Po tom co jsem viděla, jak tam
nějaký kluci v klidu vybíraj auta. Šli jsme to tenkrát hned nahlásit
na tu vrátnici či co to je a tam nám chlápek řek, že si s těma klukama
vůbec neví rady. Že ani policajti tam nechtěj jezdit. No šel je hned volat
Je to sice už něco přes rok a možná, že je to vyřešený, ale já už tam prostě
neparkuju.
Auto nechávám v tý ulici pod Dvořákem ( u lékarny odbočim dolu a pak do druhý ulice.)
Ke vchodu je to pak tak 50m.

V tom dět. koutku moc dobrot nemaj, ale naproti je cukrárna, tak se pak
dyžtak můžem přesunout tam 😉
Taky myslim, že ve čvrtek přiťuknem Terezce a Barušce na zdraví 😵

helik3
autor
2. pro 2008

no to je dobrý Menny, ale mojí 120cítku by asi těžko někdo vykrádal 😀 😀 pro ty účely tam raději ani nic nemám 😀 Do ní bych se dostala bez klíčů asi i já 😀 😀 😀

no uvidím, kde se mi to bude nakonec líbit 🙂

zuzan
2. pro 2008

Holky, tak já po dlouhé době nakouknu a ejhle, Míša rodí 🙂)) Musím ještě kouknout, v kolikátém týdnu je, ale určitě už bude všechno v pořádku 🙂 Nestíhám všechno dočítat, ale jen jsem postřehla, že jste tu řešily plodovou vodu, takže je to tak, že miminko nebo miminka musí ven do 48 hod od prasknutí 🙂 Mě praskla v sobotu ve 21.30 hod. a rodila jsem po 35 hodinách v pondělí v 8.45 hod. ráno...bylo to dlouhý, ale to štěstíčko stojí za všechnu bolest i námahu 🙂)) Tak asi tak a Míše držím všechny palce...
Jani, ty na mě máš mobil, tak prosím písni SMS, nestíhám být na netu tak často, Vendulka vyžaduje svá práva 🙂)) Díky moc a ostatní se opatrujte a užívejte si krásný, klidný a pohodový advent plný radosti a očekávání 🙂

straspytelka
2. pro 2008

Jů holky přišlo mi povlečeníčko, kukněte do alba 😉

menny
2. pro 2008

tak Míša ok. Zatim se drží v celku. Prý jí dali i najíst 🙂
Když bude něco nového ozvu se 😉

Jsem dnes nějaká unavená. Dost mě bolej záda
a malej tlačí na močák. No dneska sotva lezu.

Strašpy máš moc hezký albíčko 🙂

jana.cb
2. pro 2008

Jasne Zuzí pisnu 😉