Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

barag
9. říj 2008

jé ahoj Mončo! akorátmě mrzí, že v tom krámě neměli roany, na ty sem se ještě chtěla kouknout, tak třeba ukecám Michala abysme se v pátek v Budějkách za tejden podívali..

barag
9. říj 2008

mončo, ty už to máš za pár a budeš už na mateřský 🙂 😵 a budeš si už jen vychutnávat dolaďování detailů, než budete čtyři 😵

mon73
10. říj 2008

dobré ránko 🙂
Baru, sice bzch 14.11. mšla nastoupit na mateřskou, ale mně by jí nikdo nezaplatil, a stejně občas musim do práce. A doma taky dlouho nebudu, až se prďola narodí, tak počítám, jestli bude všechno ok, tak po šestinedělí zase budu chodit do práce. Buď bude hlídat babička, nebo tatínek. Doufám, že většinu času budu doma já, ale někdy do práce budu muset.

Jinak v úterý kontrola ok, jak mně tahá to břicho, tak Dr. řikal, že mně tam bolí ty jizvy po laparoskopii. Tak to musim vydržet, ale tak od pátý večer už je to fakt děsný. Musim si častějc lehat abych to uvolnila.

Jak sem vždycky hudrovala, že už maj v krámu kolekce a vánoční zboží, tak teď sem to přivítala s nadšením. Maj vánoce, tak mně už se to blíží. 😀

petreva
10. říj 2008

Ahoj holky,
MONI, co to vidím 30tt 😵 😵 😵 Prosím tě, napsala bys mi něco o té amniocentéze? Kde jsi byla a tak jaký to pro tebe bylo...? Já pořád nevím...

mon73
10. říj 2008

Ahoj Evi 😉 . jo, jo, v pátek se mi mění týdny. Musim zase kouknout na babyweb, co se bude dít. 😉

Na tý vodě sem byla u Čutků, mladej dělal ultrazvuk a pak starej odběr. Ten strach je větší než samotnej zákrok. Mně to teda vůbec nebolelo. To když mi berou krev z ruky, tak to bolí víc. Daj ti papíry na pročtení a tam píšou že je podle republikových tabulek riziko potratu asi 1 %, ale maj ta i dopsáno, že u nich je to nižší, dokonce ty, co neměli odběr, tak ty maj to procento vyšší. Takže si nevybereš. Stát se může cokoli, kdykoli, a myslim že to ta voda tak až neovlivní, a máš navíc jistotu, že je mrňous v pořádku. Po odběru bys měla bej min. pět dní ve větším klidu a pak ještě dva týdny klidovej režim.

helik3
autor
10. říj 2008

Ahojky, dobré ránko 😉

Teda Mončo, 30tt??? Neskutečný!! 😉

Kontrola včera dopadla dobře, všechno ok 😉 Mimíse jsem viděla, až když jsem si o to řekla 😉 Jinak z první moči jsem prý měla zvýšené nějaké bakterie a bílkoviny v moči - ale prý to má každá, protože mu dali nějaký vadný zkumavky, takže prý na to nebudeme brát ohled. Jak mi říkala včera Barča: Velmi objektivní kontrola 😀 😀 😀

V úterý jdu na krev na tripple, kontrola až 6.11. 😉

petreva
10. říj 2008

Mončo, díky, takže jsi dva tři dny ležela? Nebo jen tak jako klídek? Co ten váš kočárek, už je nějakej tutovej? My máme ještě čas, ale dilema čím dál větší 😅
Heli, bezva!!! A v úterý na krev, tak to se téda těšíš, co jsem tak četla o tvých žilách... ☹ Ty 4týdny do další kontroly jsou dlouhý, což? Máme všechno 14dní po sobě, viď 😉 to je fakt dobrý 🙂

petreva
10. říj 2008

Moni, a vybírali jste jmého i pro holčičku nebo až když jste věděli, že to bude klučina?
Heli a co vaše jména? Už jste se o tom bavili? My jsme to nějak zatím nechali plavat, máme teď hlavu, jak vymalovat ten obývák, strop je už bílej, ale dnes přijde rozlousknutí a bude P. malovat stěny 😨

mon73
10. říj 2008

Ahoj Heli 😉 já du na UTZ 31.10.

Evi, na kočárku sme se snad už shodli, vypadá to na tenhle, str 43. http://www.pegperego.it/catalogswf/eurpi09/inde...

ze začátku sme vymejšleli i jméno pro holku, ale po vodě už to bylo jasný 😉
jj, po vodě sem tak dva dny ležela

Loučím se, jdu do práce. ahóój 🙂

helik3
autor
10. říj 2008

No Evi to zase bude ta krev 😀 , ale což, to je to nejmenší 😉 Hlavně aby bylo vše ok, moc by se mi na tu plodovku nechtělo...... 😖

My jména taky necháváme zatím plavat, začneme až tak po tom UTZ u Čutky když bude vše ok, tak se pustím do nákupů apod. Dřív asi určitě ne. Ale vzhledem k tomu, že si nenecháme říci pohlaví, budeme se muset domluvit na dvouch jménech 😀 bude to boj 😀

Hele kočárky jsou super, ale mně se zatím asi líbí skoro všechny 😀 vůbec se v tom nevyznám 😀 😀 😀

Kámoška po vodě ležela 3 dny a pak už i třeba 2x týdně jezdila do práce - kancel. práce. Jinak neschopenka povinná je na tři týdny, vímže jí měla 😉

helik3
autor
10. říj 2008

ještě jsem se chtěla zeptat. Musím mít razítkood obvoďačky a zubaře - ještě jsem tam nebyla 😉 VY už to máte všechno v pořádku? 🙂
U obvoďačky je to v pohodě, tam si počkám, lupne mi štempl a půjdu, ale ten zubař? Musím se objednat jako na prohlídku? Nebo tam myslíte můžu taky přijít jenom na blind, že chci razítko? Je to razítko jenom kvůli tomu že tam chodím? anebo mi budou dělat i u obvoďáka nějaké vyšetření? Abych věděla kolik času si asi tak mám vyhradit a jeslti se mám objednat. Díky za rady 😉

barag
10. říj 2008

ahoj holky, Helčo dobře si udělala že sis o ten UZ řekla, pamatuju jak to štvalo mě, že mi ani neposlechla srdíčko jestli bouchá a já byla na nervy, až do doby než sem se dostala do špitálu, a od tý doby už miminko cejtím, čím dál víc, vzbudilo se i v noci, ráno v 7, ráno v 9 tak už je to paráda, teď se těším už jen na odhalovací UZ u Čutků za tejden, sem napnutá, jestli čekáme holku nebo kluka, každej v okolí říká, že to je škoda, že si máme nechat překvápko, no to nevím, dalších 5 měsíců nevědět...nenene já mám jasno, třeba u druhýho, ale teď sem napnutá jak kšandy 😀

Ty jo Mončo, zase nebudeš to mít jako ostatní maminy, kterejm doma hrabe jen z miminka a plen a vaření a tak..ale ze začátku to asi bude pěknej kalup, a taky ke konci těhotenství... já se v tom vůbec nevyznám, tak promiň..takže jako soukromník nemáš nárok jo? teda nikdo ti to neproplatí.. no tak jestli máš aspoň spolehlivý bábrlinky tak je to fajn

barag
10. říj 2008

Helčo kočárek je moc hezkej, ale pro mě by nebyl, já musim vybírat jako vesnickej drn,kočár do terénu, takže u nás bude s houpacím podvozkem, 4 kolama- nafukovacíma, žádná aretace

ještě sem se včera hrabala na netu a krom těch roan marita a roan kortina mě štve že neměli taky Careny- i když ty roany - sportovní verze vypadá o dost hůř než u inglesiny a nevim, jak to bude s praktičností a vychytávkama, sice stojí o dost m,íň, ale jestli se to projeví byť jen na váze, odvětrávání apod. A co vím, tak třeba jen detail jako to, že když ti vsedě dítě usne, můžeš dát do ležací polohy zvenku u inglesiny a u roanu prej se to ovládá zvnitřku kde chrní dítě.. tak nevim..chci to jesště omrknout, abych si pak neřikala, kolik sme to utratily fufníků, ale asi stejank nakonec volba padne na inglesinu

petreva
10. říj 2008

Helčo, já byla u zubaře...prohlídla mě...dala razítko a prý příště ještě před porodem. U obvoďáka jsem nebyla, proč se tam musí? Co s tím má společnýho? Mě nikdo nic neříkal. Na plodovku se mi taky nechce...musím to vyzjistit...a kdyby uznali, že by to bylo dobrý tak půjdem. Už jsem zažila asi horší věci...
Baru, takže si to necháte říct? A kdy příští týden jdete? Objednali vás takhle z týdne na týden? Myslela jsem, že tam zavolám raděj někdy v 18t...nevíš co je s Menny?

barag
10. říj 2008

taky sme se tomu s helčou divily, že mě objednaly už za týden a nám se to dost hodí, protože se zrovna budeme vracet z takovýho mini výletu po novohradkách, takže se nasnídáme v Nových Hradech, vyrazíme do Budějek a v 10 30 sme objednaný, takže to vidím, že se tam dosataneme tak v 11 30, aspoň minule sme celkem čekali, tak to bude jak čekání na rozbalování dárků pod stromečkem 🙂

taky sem si řikala, že bych tam měla zavolat dřív, vyflákla sem se na to, ale měla sem štígro.

jinak nevim nic o menny..asi má nějaký potíže, ale jaký přesně nevim, včera měla přijít na sraz, ale nebyla tam, snad to bude dobrý..

helik3
autor
10. říj 2008

no Evi já mám v průkajdě napsané jak obvoďáka tak zubaře, prostě musím k oběma, se mi teda chce..... 😠

Je BArčo tak to je super, to já pak přijdu na rady, jsem také z vesnice (vidíš na to jsme se ani včera nedostaly 😀 😀 ), takže potřebuji taky pořádnýho teréňáka, nejlépe s 4 x 4 😀 😀 😀 TAkže jestli tomu rozumím dobře, včera jak ses šla podívat na ten kočárek, tak to nedopadlo, není to ono, jo??

petreva
10. říj 2008

Tož holky, jdu. Péťa má 14. narozeniny a já nemám pořád vymyšlený co mu dám...Už mě veškerá inspirace opustila a takový ty vychytávky jsme si za ty roky asi dali nebo já nevím. Jsem nějaká bezradná...takže jdu čučet a vymýšlet...
Mějte se co nejlíp 🙂 a zdravím i miminka 🙂

barag
10. říj 2008

Helčo já si ještě dávám na rozmyšlenou, já sem chodila tady na koníkovi na diskuze ke kočárkum a vůbec sem nechápala o čem se mluví, ale včera jak sem to viděla na vlastní oči, tak už v tom mám trochu jasnějc a vím, co od toho kočárku chci. jenže ještě váhám, jestli opravdu do tý inglesiny, když sem neviděla to, co sem chtěla předtím, ty ostatní kočáry co sme si tam zkoušely se mi nelíbily, k tomu na mě např. byly moc nízko položený korbičky - to je celkem důležitý podle vejšky si ho taky vybrat, protože když sme včera z toho krámu šly pryč, tak před náma jela taková vyšší holka a uplně nízkej kočár, no připředstavě že se nad tím 3 roky hrbím..

navíc ostatní kočárky který sme zkusily dát na zadní kolečka na přední kolečka a zkoušely sme váhu, tak byly proti tý inglesině jednoznačně těžký jak kráva.. tak to je taky celekm důležitý, odmítám se tahat s dalšíma kilama navíc, když v tom bude pak už 10 kilový dítě a třeba ještě nějaký krámy a jeho oblečení...

takže asi tohle vyhraje, ale ještě chci vidět víc

barag
10. říj 2008

Evi t¨výmu manžovi je 14?? 😀

helik3
autor
10. říj 2008

fakt se absolutně neorientuji v kočárcích 😀 😀 😀 Minule mi tu Péťa musela vysvětlovat jaký druh koleček se vůbec dělá a která jsou na co vhodná 😀 😀 Ještě počkám, pak se do toho pustím 😉 Ještě času dost 😉

A co včera ta koníkovka co si s ní byla na tom kočárku, ona se rozhodl jak?

barag
10. říj 2008

no jako já do včerejška chodila tady po těch diskuzích a stejnak sem enchápala o čem je řeč, takhle když si to spojím s tou konkrítní věcí, tak už vím, o co jde, a navíc sem si řikala, dvě tři kila nehrajou roli, jo...prdlajs, když sem si to včera obtěžkala a pak si představila to dítě a věci v kočárku..tak mi došlo že ta váha je taky jeden z nejdůležitějších ukazatelů, pak sem viděla jaký rozdíly v tý výšce jsou a já za ten rok a půl tady hrbíce se nad lavorem při mytí nádobí vím, že ptořebuju vyšší kočár, protože mám trochu vyšší nohy oproti tělu a další kravinky a pičičandy když sem viděla naživo, tak se jich asi odmítám vzdát 😀

ta koníkajda do inglesiny půjde jen neví, jestli letošní kolekce v tom kamenným obchodě nebo loňská z webu, já asi půjdu do loňské

ale doteď sem se tím taky vážně nezabývala, fakt času mraky

já se pro dnes loučím, mám hafo práce než vyrazíme v pondělí na vejlet, tak musím zpracovat plody zahrádky, aby nám to přes tejden nespadlo a neshnilo, odmrazit mrazák, protože tu bude masakr na kohoutky aberana, tak padám, mějte se a přeju hezkej víkend

petreva
10. říj 2008

JÉ to blbě vypadá, že??? Má je 14. října...ale číslo podstatně vyšší...ale už vážně běžím...

helik3
autor
10. říj 2008

tak já za chvilku končím,

užijte si víkend, má být krásně. Já snad konečně dobílím a potřebovala bych umýt okna, ale to teda nevím jeslti všechno zmáknu, no uvidíme jaká bude chuť k práci 😉 😀

zuzan
11. říj 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli byste některá neměla zájem o magnesium? Poměrně dost mi ho zbylo (jedno balení po 100 tabletách a druhé balení po 50 tabletách) a protože se od 36.tt už užívat nesmí, tak je mi líto ho vyhodit...nechala jsem si ho napat, protože jsem si myslela, že už mi došlo a pak jsem zjistila, že jsem si ho uklidila do nočního stolku a zapomněla na něj (jsem holt bordelářka 🙂)) Trvanlivost má do roku 2011, takže je naprosto čerstvý 🙂))

cipisek007
13. říj 2008

Ahojky holky!!

Barčo, díky za info o inglesině. My teda máme přední kolečka s aretací, ale u nás by to ani jinak nešlo, když máme korbičky za sebou. Navíc je fajn, že si můžu přehodit korbičky jak se mi hodí. Třeba kvůli sluníčku apod, že nebudu muset kočár tahat za sebou, ale před sebou, kdyžby sluníčko svítilo holkám dovnitř.

MOnčo, taky gratuluju k 30tt, už se moc těším, až já budu aspoň 28tt, to je prý první záchytný bod, snad to do tý doby přežije ve zdraví a rychle to uteče 🙂

Jinak já jdu zítra na cukr, vůbec se mi tam nechce, když si představím jakej sladkej bleblajz budu muset vypít... 🤐 🤐 Snad se tam nepozvracím.

zuzan
13. říj 2008

Ahoj Míšo, neboj, není to tak strašný - taky jsem z toho měla strach, protože jsem tady na netu četla, jak se to nedá a nakonec to bylo úplně v pohodě...nejhorší je, že musíš být hlady a po vypití 2 hodiny zůstat sedět v čekárně, nesmíš se nikam ani hnout... Psali tady, že se pije 0,5l glukozy rozmíchané ve vodě, ale pokud půjdeš na PK Jih, tak tam jsem dostala sice 0,5l kelímek, ale nápoje tam bylo jen tak 0,3 a protože jsi hlady i žíznivá, tak to do sebe hodíš, ani nebudeš vědět jak 🙂)) Každopádně držím všechny palce, ať to dopadne dobře a dál si můžeš užívat těhu bez stravovacích omezení 🙂)) Co jsem četla, tak s cukrovkou je to docela pakárna - musíš si odměřovat jednotlivé porce, počítat sacharidy atd. ☹(( Mamka jí měla, tak jsem spíš počítala s tím, že mě to taky potká, ale naštěstí to dopadlo dobře 🙂))

straspytelka
13. říj 2008

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Jezdíme do Artu už od roku 2000 a jsem podruhé těhotná.Jsem ve 20tt.Koukám, že tu probíráte úplně všechno co mě zajímá 😉

petreva
13. říj 2008

Straspytelka, to je jasný 😵 jen koukám jaké máš zajímavé týdny? 🙂 ? To jsi ve stejným týdnu jako Barča, ale ta je teď na dovolené...
Tenhle týden má jít na ultrazvuk k Čutkovi, tak na ni myslím, jen nevím přesně kdy...
MÍŠO, držím palce. Opravdu to není tak hrozný. Nám to smíchali s čajem ta to fakt šlo. Bylo to na můj vkus teda dost sladký čaj, ale moje žízeň už byla dost veklá na to, abych se do toho pustila. Přesto to asi někdo snáší hůř, tak na tebe budu myslet...holky jedny, držte se 😉
ZUZI, s tím Mg nevím...když bude potřeba a ještě ho budeš mít, tak dám vědět. Je pravda, že mě občas chytne taková malá křeč do lítka. Včera jsme byli na delší procházce, byla jsem nějaká vyřízená a pozorovala jsem, že mi ztvrdlo břicho na chvíli. Lehla jsem si a bylo to dobrý. Ty jo, jsem ale zvyklá chodit a tohle mě dost rozhodilo...30. 10. jdu na kontrolu tak se pak ozvu 😵 . Třeba už budeš mít miminko u sebe 😵

petreva
13. říj 2008

Straspyt, jestli budeš chtít, tak určitě nadhoď téma taky 😉

hankah
13. říj 2008

ahojky Evko, jak je??? už je ti líp???