Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

mon73
4. zář 2009

dobrý večír 🙂
ad. počty ukončenej 6. měsíc je když mu bude 7 Řikala mi to mudra. Vem to tak, že se ráno narodí a neni mu jeden den, to až večer, když ten den končí - prožil jeden den začíná druhej - tak ten první ukončil. Proto všude píšou od ukončenýho toho a toho měsíce. Jinak by tam rovnou psali od 6., 7., 8.,.... Jen v dm to nepíšou - ten ukončenej asi je to zase "česká specialitka"

Takže Peťo,Matoušek ještě ukončenej šestej nemá 😉

mon73
4. zář 2009

Naposled 😉 Vemte to na roky- Když sou mrňousovi dva, sou mu celej rok a den před narozeninama, ten druhej rok končí a začíná třetí. Tý jo, to je maglajs 😀 😀 😀

mon73
4. zář 2009

Baru, já jogurt začala dávat až teď.

A tady se zase spí 😠 😀

mon73
4. zář 2009

Zuzi, malej je moc pěknej a velikej 😉

indigo
4. zář 2009

Ha ha, já myslím, že je to blbost. 😀

Když se narodí, žije první den. Až druhej den, po 24 hodinách, má ukončenej první den a žije druhej den.

To samý s tejdnama.
Po sedmi dnech má ukončenej první týden a začíná druhej.

Když je Miška 2. srpna, tak 2. září jí byl jeden měsíc, 3. září (nebo možná už druhýho) začala druhej měsíc. První má ukončenej. A neříkejte mi, že až 2 října, kdy jí budou 2 měsíce, má teprve ukončenej první měsíc.... to by fakt měla v roce ukončenejch 11 měsíců. 😖

Ale je pravda, že už jsem se s "těmahle jinejma" počtama setkala... 😖 😝

Ať si to berou doktoři jak chtěj, my už jedem druhej měsíc! 😀 😎

Ježiš to jsem si zavařila mozek, jdu donakojit a do postele, v ložnici je podezřelý ticho, jen pohádka z CD, tak snad už to starší dítko zabalilo... 😝

indigo
4. zář 2009

Moni - hele Tádovi jsou 3 a skoro 2 měsíce. Tak má ukončený 2 roky? Podle mě má ukončený 3 a ještě dlouho bude... 😀
No to je fakt maglajs... 😀

inna12
4. zář 2009

no tak počty taky chápu jako Indi a přijde mi to logický, mam z toho hlavu zamotanou 😀

dyt když bylo Matouškovi pět měsíců, tak jel šestej, ted jede sedmej, šestej ukončil v pátým měsíci plus 4 týdny a náký dny ..to je bordel 😀

Evi, tak se ti pak oči zlepšily?? tak to jsem ráda, tak snad mě taky, jedno oko mam fakt slabý, druhý je ok..

tak šermík má popletenej režim, jak je venku šero a hnusně, tak on už na tu pátou spí na noc!!! my ho koupali spícího a pak se napil a spí dál, nebylo žádný zpracovávání dne, to už si právě udělal před tou pátou , takže je to jasný..on to balí v pět 😀 😝 už včír to tak bylo..a mě bylo tak divný, že řve odpoledne a ne až večer!!!

zuzka84
4. zář 2009

miso - tam se chodi jen s vyvojovyma vadama ? s dadou jsme tam nechodili, jsem myslela ze to je prave kvuli te neurologicke strance a kvuli tem ledvinam teda
jinak manzel cekal v predsali jo jo 😅 , tak malyho jen rychle vyfotil , pokecal tam s nejakym dalsim budoucim tatkou 😉 a zamaval mi kdyz me odvazeli na JIP 😀 . Jizva je celkem ok,hoji se teda podle doktoru krasne a ja uz ani skoro nevim ze jsem po operaci 🙂

jinak vsem diky za pochvalu malyho 😅

mon73
4. zář 2009

Indi, ten třetí rok ještě Táda neukončil, ten pořád prožívá 😉 Jako Tobimu je 8m a 2t tak ten osmej pořád prožívá. taky sem to nechápala. Na těch dnech si to popsala dobře. druhej den ukončil ten první. Proto sedmej měsíc ukončil ten šestej. Jak řikám - maglajs 😀 Tak mu budu vše řídit v půlce měsíce a to bude mít něco o půl dřív a něco o půl dýl A je to vyřešený 😉

inna12
4. zář 2009

Mon, ale dyt ten osmej prožíval po tom sedmým 😕 když se narodí, tak už přece prožívá první..
ja to furt nechápu!!! 😀 😀 😀 😀 😀

Zuzi,to je dobře, že se dobře hojíš!! někdo s tou jizvou si užije 😝

jdu radši vytírat

dobrou všem!!!

menny
4. zář 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
takže já jsem za jedno s Indi a Inuš
Dádovi teď bylo 7let a jedem na osmej
když slavil rok, tak ten rok měl přece prožitej, ukončenej
vždyť Matoušek by v roce měl ukončenej 11tý měsíc dle jinejch počtů
to je blbost
😀 😀 😀 😀 😀 😀
zítra jdu se sestřenkou a dětma do kina, ona je zdrav. sestřička naší dětský dr, tak
se jí na to zeptám
už z toho mám zavařený mozkový závity 😀 😀 😀 😀

Evi a teď nevim co jsem to chtěla napsat ohledně příkrmů 😀 😀 😀

menny
4. zář 2009

Moni manža říká ať ta vaše dr už to nehulí 😀 😀 😀 😀 😀
to by jako první měsíc života byl nultej???? Nebo jak???? 😀 😀 😀
holky tlemíme se tu tomu jak prdlý

inna12
4. zář 2009

nultej 😀 😀 😀

inna12
4. zář 2009

sem se ptala švagrový a taky malýho začla přikmovat tak jako Peťa i jí to řekl ddr.at už začnou a to mu bylo prej 5 měsíců a tři tejdny, tak ještě asi deset dní čekala a pak začli...

mon73
4. zář 2009

No, Peťo, to sem řikala já, je na světě měsíc, tak ho má ukončenej a prej ne. Řikala mi to i známá a ta má jinou doktorku Vysvětlovala mi to na těch letech, jak sem psala Indi. Já vám to nenutim, jen řikám, co bylo řečeno mně.

menny
4. zář 2009

Evi tak jsem čapla první skleničku a koukám že je tam 190g
a to slupnem jak malinu
S mlíkem je to tak, že po vynechání kojení mám zatim prsa většinou jak před výbuchem
docela to bolí. Nesmim kolem oběda moc pít, aby se tolik nenalejvala, jinak
někdy musim odstříkat a někdy dám Máťovi pocůcnout i když máme čaj.
Ale začíná se to upravovat.

Jdu hájí dobrou. Ráno mamka bude hlídat a jdem s manžou do města obhlídnout
tu pračku.

menny
4. zář 2009

Ne Moni, to sem jako nemyslela, že se navážím do tebe,
ale s prominutim do tvý dr 😀
no kde by byla pak v počtech ta logika??? 😀 😀
no zítra se ještě zeptám tý sestřenice
ale asi dám jako na sebe

brou brou kočky

inna12
4. zář 2009

dobrou pipkové 😉

menny
4. zář 2009

No úplně jsem přehlídla, že u cipísků se klube další zoubek
gratuluju!!!!!!!!!!!! Moc se omlouvám, ale nějak už jsem zapoměla
jestli ta gratulka patří B a nebo T 😅
čím jsou ty holky starší tím mám v tom větší guláš

A už tu nejsem

indigo
4. zář 2009

Hoky já už se s tím fakt setkala, že to počítali takhle zpětně, ale je to teda divný! Páč to by znamenalo, že naše dětičky, dokud nemají první narozeniny, nežijou, protože až po prvních narozenich začnou první rok svého života. 😀

Mám nakrmeno, starší sice spí, ale mimino má poledne, vůbec se mi zdá poslední dva dny, že spí celkem málo na svůj věk.. Byla vzhůru cca 2 hodiny dopo, 2-3 hodinky odpo a pak celej večer zhruba od 6ti doteď, možná si dala 20min v lehátku, ale toť vše. Oči jak žárovky... 😠 😝

Dobrou! 😎

indigo
4. zář 2009

Zuzko ani nevím, jestli jsem Danečka obdivovala "nahlas", ale koukám na něj už asi podesátý... 😀 je to slaďouš! 😎

A taky už tu nejsem.

petreva
5. zář 2009

Dobré ráno,
no to jsmese do toho pěkně všichni zamotaly...nebo možná raděj s i, protože se vaří závity i chlapům jak koukám. Přeci když se narodí tak žije první měsíc, takže 21.4. měla E.první měsíc ne? Helejďte Moni, tak kolik je E.? A kdy teda podle Dr. bude mít ukonč. 6.m když je 21.3. no, ale asi to nemá cenu řešit.
Mám moře práce a Elča se uřčo za půl hod max vzbudí takže pádím!!! Unás prší 😖 snad se to vybere, aby nebyl ubrečenej celej den, to jsou pak vycházky naprd.

cipisek007
5. zář 2009

Dobré ránko!

Barčo, s těma jogurtama si ještě hlavu nelámej. S těma můžeš začít kdy chceš. Je to doporučeno od ukonč. 6m, ale vzhledem k tomu, že si teprve zvykáte na příkrmy, tak s nim vůbec nechvátej. Není dáno, že úderem začátku 7m musíš dávat jogurt 😉 Záleží jen na tobě. Můžeš pořád pokračovat v HA 😉

Peťul, děkujeme 🙂 Leze Terezce, Barča už má 2 venku a jsou krásně vidět, když se tlemí 🙂

Holky, nevím co mám dělat. Barča poslední dobou v noci pláče ze spaní a budí Terezku. Ona sama spí jak dudek, ale prostě se jí nejspíš něco zdá a pak brečí. Vlastně se to stává i přes den, když usnou v kočáře, tak ona najednou začne brečet, ale tvrdě spí. Nejspíš s tím nic nenadělám, ale třeba s tím někdo bude mít zkušenost 🙂

cipisek007
5. zář 2009

Zuzi, já nevím. Možná se tam chodí když je větší problém, nejen vývoj. vady. My fakt jen na neuro k dr. Drábkové a ta sleduje jejich psychomotorický vývoj.
Tak to je super, že manža mohl Danečka vyfotit 😵 mě rovnou sestry řekly, ať D. nejezdí, že to jednak nestihne (opravdu by to nestihl, volala jsem mu někdy po půl 8 a před osmou už byly venku) a jednak by ho tam stejně nepustili. Holky hnedka šoupli do inkuboše a odfrčeli s nima na neo.

kacena00
5. zář 2009

holky já už sem z těch počtů magor..jednou mi to přijde logický tak podruhý mak, já už fakt nevím...

sem z thoo jelen a logika a mtika nikdy nebyly moje silný stránky, takže nejdřív mi přijde v pohodě tohle a pak tamto a vůbec nevim proč mi nejdřív první řešení přišlo správný a pak zase naopak!...se z toho poprdím

nesnáším matiku a sem ze všeho jelen

a když nepočítám ukončený měsíce, tak sem jelen i z toho co mi ta doktorka včera řekla, jako mě dycky všechno dochází až posléze

takže večer už nemléčnou s HA mlíkem dávám, právě proto mi přijde drsný najednou přejít na sice bzl kaši ale s mlíkem, tak ty vado na co ta ochrana a prevence s HA mlíkem???? o těch piškotech sem uvažovala že mi taky nepřijdou moc košer s ohledem na cukr- chci používat hlavně přesnídávky bez přidanýho cukru, svoje ryngle a svoje hrušky a pak mu fouknu slazenou sušu?? a to sem ani nevěděla že je v tom vejce, nebo mi to nedošlo..
(jo včera jí vypil 180ml 😝na to malý tělíčko celkem výkon, takže se budil asi třikrát na dudlik a jinak první jídlo až v 6 - paráda)

tak sem z toho nakonec nějaká rozhozená, chtěla bych promluvit s doktorkou na imuno, kam sem chodila ale s telf. konzultací je to tam nesmírně složitý, a na konzultaci přímou do ordinace sem objednaná až 10.11.

mám teda od sestřičky slíbeno, že mi paní doktorka zavolá (vloni mi taky volala když sme řešily adopci a souběžně s tím CAR), ale letos se nějak dlouho nic neděje, tak mám obavy, že se lísteček od sestřičky mohl ze stolu ztratit, odfouknout a už ho uklizečka vyhodila...

tak envim, to by mě zajímalo, co by jako na to řekla..asi někam napíšu do nějaký poradny

kacena00
5. zář 2009

no takže monča dává jogurt až teď ty jo tak co ta doktorka cyrilkova blbne????

koukla sem na tobíse , ještě sem nový fotky neviděla, ten je supr 😉 a sou si s bráchou ale šíleně podobný mi přijde

zuzka84
5. zář 2009

miso , malyho taky soupli do inkubatoru a hned jeli , ale tim ze tam manzel byl , tak nez odjeli holt stihl neco vyfotit 😉 . jinak tam manzele poustej do predsali .. no me prijde ze do predpredsali 😀 , protoze ja se vzbudila a byla jsem pred tim salem a pak jeste za dalsima dverma sedi tatinci
jinak jsem tam lezela s pani co tam byla pred 4 roky , taky tam lezeli jen 10dni a tolik lidi si je pamatovalo a me nikdo - me teda urazilo 😀 . dokonce ani doktorka z genetiky se ke me nehlasila , a to byla na vizite tak i jmeno slysela 😲 . se ke me radej nikdo nehlasi 😀

indi - diky 😉

indigo
5. zář 2009

Miluju matematiku!!! 😀 Ale necháme toho radši... 😎

Evi u vás chcčijákuje? Tady lilo včera celej den, teď svítí sluníčko a fouká vítr,i deální na sušení prádla, jenže než doperu pračku, určitě začne lejt... 😠 😝 A když ne hned, tak jakmile to ven pověsím. 😀 😝

Brý ránko teda... 😀 😎

cipisek007
5. zář 2009

Indi, čekám, až přijede brácha se skříní a prdopeč. Ehm, ten jsem zapomněla koupit 😀 Už mám nachystáno jen to zamíchat a dát pect. Mňam, už se na buchťalu těším (obĺizujícísesmajlík).
Taky mám pověšený prádlo, kráááááááásně to tam vlaje, jen je tam zima jak v Rusku. A myslím, že dneska pršákovat nebude 🙂

Zuzi, no u nás to šlo všecko moc rychle a D. by to opravdu nestihl (při príjmu mi říkali, že jestli dojde na císaře, tak D. bude moct počkat v předsálí) a navíc holky byly venku o 2 měsíce dřív, tak si myslím, že by asi nečekali až tatínek udělá fotku 🙂
Vás si nikdo nepamatoval? Vás se srdíčkem na pravým místě? To mi něříkeJ! 😠 😀

Ad piškoty. já je holkám dávám denně. Přidávám ho do jogurtu a někdy i do ovoce. Ovšem, kdyby byly nějaký macatý a tlustý, tak se na to vykašlu, ale takhle si říkám, že jim to neublíží.

cipisek007
5. zář 2009

Zuzi a kde jsi ležela na neonatologii? Já ležela na pokoji č. 1, hned vedle JIPky 😀