Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
30. pro 2008

tak papa, užívejte 😵

kacena00
30. pro 2008

ahoooj holky, jdu se mrknout na fotečky

helčo na tom kurzu nám přesně tohle řikala ta PA, že na takovou kosmetiku dost často pak mívaj mimča reakci, že nemá cenu kupovat hodně blbinek a přesně Mončo mluvila o tom, jak příbuzný obdarujou a myslej si kdovíco nedali a pak ona vidí na návštěvách opupinkovaný děti. já si koupila od nobilis tilia na mytí olejíček hydrofilní na kaštánky olivový mejdliko a pak protiprdovej olejíček s bylinkama a to prej postačí na prvního půl roku. no a ten heřmánek..s tím bych byla opatrná, protože na ten dost často bejvaj všeobecně alergie, takže s tím bych nechvátala...

jinak holky jupíjuchu jupindy, já si konečně dnes objednala kočár ještě s pár blbinkama a taky chránič matrace 😵

o těch válečkách sem taky přemejšlela, jednou sem je už měla v ruce ale pak se na ně vykvákla, takže Mončo říkáš že svůj účel fakt splněj jo? no už se mě začínaj ptát lidi co chci, tak si to nebudu kupovat ale budu to mít jako tip, není to ani drahý, aby mi to bylo blbý, takže tak 😀

tak zatím, jdu na silvestrovskej nákup a pak taky kuknu na tu fotečku Tobíska

sem zvědavá jak ta menny

straspytelka
30. pro 2008

Heli, to mi narostlo za poslední měsíc na ruce, začíná to svědit a obávám se, aby to nebylo něco blbého 😒 byla jsem před vánocema na kožním, jenže tam sedělo 12 lidí a pár jich kašlalo, tak se mi tam nechtělo sedět...zkusím to teď po novém roce, je to vystouplí a dost o to zachytávám, třeba při mytí skleniček..a hlavně je to hnusný 😠

kacena00
30. pro 2008

tak Mončo ten se Vám vyved 😵 😵 😵 je moc krásnej!!!!!
a ty válečky jsou nějaký hezčí než co sem viděla já, je mezi nima taky takovej jakoby pás a na tom sou sucháče a pomocí těch to reguluješ tu šíři?

jo a ještě mám na tebe jeden dotaz teda na všechny, uvažujeme o koupi cestovní postýlky, ta se nám totiž asi dost šikne, jsou mezi nima fakt tak velký rozdílyjako se to odráží v ceně nebo jde spíš o značku, co tahle postýlka? http://www.detskezbozi.com/inshop/cestovni-post...

nevíte někdo něco o postýlkách na cesty? nezajímala ste se o ně některá? kuju dopředu za jakoukoliv radu 😵

kacena00
30. pro 2008

holky hele oni si dělaj p...el ne? uplně stejná postýlka ale o 300 sta navíc?????

http://www.detskezbozi.com/inshop/cestovni-post...

kacena00
30. pro 2008

no nic, viděla sem ji na jiným serveru ještě o kousek dražší...hm, každej si k tomu dá jinak, jestliněco víte o postýlkách na cesty , na co by si člověk měl dát pozor budu ráda za vaše postřehy, děkuju moc

strašpy tak snad to nic nebude, ale určitě si po novým roce raději dojdi, kdyžtak ťukni u sestřičky a vyval břicho, třeba tě vezmou přednostně 😉 držím palečky

menny
30. pro 2008

Ahojky kočky.
Moc děkuju, že jste na mě myslely 🙂
Malej vypadá dobře, takže kontrola ok.
Váží 1700g 🙂 to už je cvalík
Jinak chtěla jsem se na chvilku stavit za Míšou,
ale ona akorát začala kojit a povídala, že je to na dlouho. Prý by
jen tak na chodbu přijít nemohla.
Chvátali jsme domu, protože Davídek slaví dnes svátek,
tak bohužel Míšu jsem nestihla ☹

Jo ten černý čaj je fakt super, taky jsme potírali.
A co se týče kosmetiky Johnson, tak na tu měl Davídek
alergii, takže doporučuju nebrat, nebyli jsme jediný, kdo s ní má
tuhle zkušenost.
Ty spací pytle máme 2 tak jsem zvědavá. Jsou hodně prostorný,
tak kuli nožkám by měli být pro nás dobrý.

Holky zas mizim zítra dopoledne tu budu. Tak zatim papa

menny
30. pro 2008

Moni Tobísek je k utulení....je to krásnej andílek

kacena00
30. pro 2008

jupí, sem ráda, že kontrola byla OK, Davídkovi přeju všecko nejlepší, ale to on už má, přeci tu maminku nejlepčí na celým světě 😵 😀

tak ať to dobře oslavíte 😉

menny
30. pro 2008

Ještě jsem vás pořádně dočetla a chtěla hrozně
moc poděkovat, že se mnou cítíte.
Jsem už fakt ukňouraná, ale děkuju. Vaše podpora
je pro mě nesmírně důležitá!!!!!!
Děkuju, děkuju.....
Večery jsou pro mě záhul, takže musim se jít natáhnout.
Krásné sny

menny
30. pro 2008

Kačko děkuju mooooc
Si mě potěšila 😵

mon73
30. pro 2008

Kačko, ty válečky sou různý. Já nemám ty s regulací šíře. Teď ho dávám víc k zadní stěně, a vejde se tam i v zavinovačce. Liší se i cenově. To stejný i u postýlek. Ta co si vybrala nemá kolečka, ale záleží jestli je vůbec využiješ. Tam je rozdíl opravdu jen ve firmě a ceně. Dobrej j eten průlez, že když sou děti větší, tak si můžou vylézt, ale jen když ty jim rozepneš zip. Pokud nepotřebuješ ty kolečka, tak je to dobrá volba. Jinak si vyber tu Venus, ta má ještě na druhý straně kapsu. Jestli to máš jen na přespání, tak stačí ta Vital.

Menny, tak zas o kousek klidnější, viď?

straspytelka
30. pro 2008

Menny, taky gratuluju k dobré KO, je to krásný číst dobré zprávy 😵 Davídkovi vše nej k svátku 😵 😵
My byli u mojí segry na návštěvě, docela jsme se nasmáli, no až když přišlo na řadu to moje fujtajbl na ruce, segra zamrzla- je zdravotní sestra a říká, že to vypadá teda docela blbě a hned mi dala tel. číslo na kožní 😒 holky já se bojiiiiim, co to je k sakru ☹ zítra tam zkusím zavolat, třeba mě vezmou přednostně, když řeknu, že jsem těhule 😉 jak říkáš ty Kačko 😎
Jdeme chrupčit, měla jsem nějakou běhavku, teda břicho mě bolí trochu i teď, no jsem prostě přepleskaná-dobře mi tak 😠 motýlek je hodnej, jen občas se zavrtí, přejede křížem krážem bříško ručičkama a nožičkama ale uvidím, až si hajnu a hlavně se jdu osprchnout, tak to je pak rodeo 😀 jo a konečně jsem včera dobrala ty hnusný gel. čípky na mikozu jupíííííííí tak snad už mi nic nedá do porodu...holky, já bych tak chtěla rodit už kolem toho 36tt bojím se, aby z motýlka nebyl super motejl 😀 nějak se začínám všeho bát doprčic a to jsem si myslela, že to po tom 28tt tak nějak unosím a ustojím hihi 😀

mon73
30. pro 2008

Tak sem ani nestačila dopsat příspěvek. Musela sem dát hami.
Menny, taky sem chodila z kontroly klidnějši, že je vše ok. 😉
Straspy a co ty schody? 😝 Uf, tak ty bych šla hodinu. Mně stačily ty naše do prvního patra. Ke konci sem si už pomalu stehnama kopala do břicha. 😀

Jo, a jak sem byla teď zvyklá spát na boku s ohledem na břicho, tak teprv včera sem si uvědomila, že mlžu spát i jinak třeba trochu víc na břiše. Jé to je spaníčko. 😀

kacena00
30. pro 2008

jé mončo díkec moc za rady, ta co sem vybrala má ten boční průlez, což mi taky přijde dobrý, kolečka fakt nemusim mít, bude to na přechrupnutí u tchánovců, aby tam nemuseli mít nastálo vprostřed obývaku rozloženou postýlku a když pojedeme k našim nebo k segře, no a třebas i na dovču někam na hotel nebo na chajdu, takže supr cena, vypadá taky dobře a má to co by měla mít, díky moc, seš zlatá, tyjo, já se taky těším na změnu polohy 😵 😵 😵

strašpy no raději jim to i popiš do toho telefonu, že se to objevilo náhle a nemizí to a že si těhulka jim taky řekni, jestli se budou cukat a dávat nějakej debilní termín, tak se na ně vykvákni a jdi normálně přímo k nim a když už to sestřička uvidí, tak tě vezme 😉

menny
31. pro 2008

Dobré ráno holky
Tak máme poslední den v roce.
Ten příští rok, už tu budou samá miminka
Monča s Míšou nám to letos pěkně odstartovaly 🙂
Těšim se, až budem dělat kočárkový srazíky 🙂

Moni ten polštářek, co má Tobík pod sebou vypadá
jako super věc. To neznám. Kolik stál?

kacena00
31. pro 2008

ahoj a dobré ránko, jen pozdravím, protože sem na včerejším silvestr. nákupu zapomněla na pár drobností, tak abych vyrazila dokud nebudou lidi.

menny měli to v honzíkovi a to bylo trochu posunovací - polohovací a tam to stálo cca do třech stovek, abych nekecala...počkej, já to mám uložený v PC tak na to juknu a hodím odkaz

jo a chtěla sem se zeptat, jak sou na tom holčičky s krmením, když si včera psala, že Míša zrovna krmila - krměj z lahve, přes stříkačku nebo se pokoušej kojit? a jak to vypadá, kdy by je mohly pustit?

kacena00
31. pro 2008

http://www.babyportal.cz/red-castle-polohovaci-...

tak tenhle je celkem drahej...ale ..no škoda že sem hlava díravá, ale v tom honzíkovi měli stopro levnější, no asi nám bude muset říct monča jak to je, protože spoléhat se na moji paměť je na houby 😀

kacena00
31. pro 2008

http://www.kennyshop.cz/polohovaci-valecky-p-38...

http://www.deticky.cz/cz-6-polohovaci-valecky-p...

http://babyboombreclav.mimishop.cz/katalog.php?...

http://www.simclub.cz/

no a zahlídla sem i válečky za 1200 na serveru batolata 😝 😝 😝 😝 takže ceny sou různé, no v honzíkovi měli podobný jako sou ty za 680 ale cena bych řekla byla okolo těch 300 přes 300 😉

tak pá já valim

straspytelka
31. pro 2008

HOLKY PŘEJI VÁM DO NOVÉHO ROKU HODNĚ MOC ZDRAVÍ PRO VAŠE RODINY A VÁS A POHODU A KLID 😵 😵

Schody, no měla jsem co dělat Mončo 😀 😀
Holky, jste mě nalákali, asi si to taky koupím ten váleček, chtěla jsem vypodložit jednu stranu postýlky aby byla vejš a takhle bych asi teda nemusela že jo 😉 seženu si přes bazík asi... 😉 díky za tip

mon73
31. pro 2008

Ahojky 😉
🙂
Všem přeji všechno nejlepší do nového roku, splnění všech přání, zdraví a štěstí pro celou rodinku. 🙂

kacena00
31. pro 2008

tak holčiny do Nového roku..pravou !!! přeju Vám jen to nej, zdravý, spoustu pohody, štěstí, těhulkám pohodové porody, maminkám, ať jim ta jejich sluníčka rostou, prospívají a daří se jim co nejlíp

pusiky pus

petreva
2. led 2009

Ahoj holky, už se z toho picnu...už pár nocí jsem se nevyspala...a dnes? nespím od půl druhé...jsem jak praštěná palicí, safra a jak utahaná...no nic...
Jak se daří vám? Kdy jsou kontroly? Já jdu 7. 1. to budu 29tt, tak jsem zvědavá, jestli budou měřit 😒 . Pak se chodí častěji na KO? Nebo taky až za 4 týdny? Bude mi sestra zase brát krev tak se musím připravit na to, jak mě zřídí...zase žíly popraskaný ☹ a to ten další týden mám jít na krev na endokrinologii ☹ . Začínám nějak fňukat a to mi zbývá ještě aspoň 9 týdnů 😕 tak si přestávám tedy stěžovat...
Miminko krásně kope, tedy když to není v noci...je to moc příjemný a srandovní...dodává mi to dost sílu nějak to všechno překonat...

petreva
2. led 2009

Holky, pořád nemáme jasno v kočárku...narazila jsem na jeden, co by se mi asi hodně líbil, ale zaráží mě, že u sporťáku nejdou polohovat nožičky do úplného lehu 😨 záda jdou zcela položit, ale u nožiček je to jen určitý úhel, ještě jsem to neviděla na vlastní oči a popravdě si neumím moc dobře představit jak velký "hedikem" to u kočárku je...ale přijde mi to divný, když pak spí, aby neměl nohy rovně, co vy na to???

straspytelka
2. led 2009

Ahoj Evi, koukám že taky po večerech čučíš do stropu nebo na chlapa, jak hezky oddechuje 😀 a přes den aby člověk nepadal na hubu viď 😀 K tomu 3-4 na wc...no hezký 😀
Byli jste na ohňostroji včera?My jo, bylo to docela hezký 😉 Akorát motýlek poletoval hodně teda, hlavně při tý závěrečný dardě 😀 tak jsem celou cestu domu chlácholila... 😉

S tím kočárkem...no asi by mi taky teda vadilo, mít nohy dolejc, hlavně se budou špatně prokrvovat a bude je mít studený 😖 co je to teda za kočík?

Jinak já jdu taky 7.1.09 na KO 😉

Menny, hele a mají taky v tom Honzíkovy potřeby jako třeba jednorázové kalhotky do porodnice, kosmetiku pro miminka...?

petreva
2. led 2009

Ahoj Straspy, máš pravdu, ohňostroj byl krásnej, my na něj vidíme z baráku, takže jsme se kochali v teple 😉
S těma nohama to myslím tak...když normál sedí a chceš ho položit, natahneš záda a nohy zvlášť, že jo. A u některých kočárků jdou polohovat záda normálně a nohy jen do určitého úhlu takže je nemá zcela natažený...nemyslím, že by se mu nedokrvovali, jen si neumím představit, jestli je to pro dítě problém nebo ne...nevím, kdo by s tím měl zkušenost, možná MONČA 😉

straspytelka
4. led 2009

Ahoj, hele hele, neflákejte se tak jo 😀 snad jste všechny neusnuli zimním spánkem, tak honem, vstávat a cvičit 😀
Co dělají vaše bříška?
A co naše maminky? Co děláte?Dávají vám aspoň trochu znát ty vaše housenky, že je máte doma 😀 ?
Menny, prosím, tě, kdy že pojedeš do toho Honzíka?Manžel je jak pitralon, že by to chtěl vědět 😀 A co Davídek, už je na tom zdravotně líp? 😉
Evi co ty a tvoje střívka 🙂 ? V pondělí jdu vrátit knížky do knihovny a musím si teda na Vajgaře odsedět na kožním s tím hnusným bolákem na ruce...snad mě vezmou 😒 a doufám, že tam budou 😒

kacena00
4. led 2009

ahoj!!!oká, už se nebudu flákat 😀

tak otázka co dělá bříško je pro ěm hodně vtipná, já sem strašpy nakopčím, co sem psala včéra holkám, ani Michal mi to nechtěl věřit 😀

já nemám v břichu motýlka ale občas mám pocit že se mi tam prcek kolotočuje, včera večer a dnes ráno fakt podával velké výkony 😀 😀 😀 😀 😀

kacena00
4. led 2009

jo, sim vás, kdy se Vám děťátka usadila hlavkou dolu? ten můj prcek už asi deset dnů volí buď naštorc břichem a nebo uhlopříčku s tím že hlavička je v levým boku, no dnes zvolil polohu hlavou dolu (stejně jako včera večer), ale už se přešaltoval do uhlopříčky nezvykle hlavou v pravém boku..ten tam musí mít místa nebo je to fakt mrńousek... páč mi nepřijde jako uplně normál že za den zvolí 3 různý polohy - asi je diskotékový typ jak já

musím teda dodat, že se během deseti minut co sem si s holkama psala změnil polohu a to tak že mi stál v břiše - hlava narvaná do žaludku - je to uplně jinej tlak než když tam tlačí zadnici, chtělo se mi blindit a měla sem takovej pocit dušnosti, nicméně, během večera zvolil ještě uhlopříčku s hlavou nahoře a ráno mi michal držel ruku na břiše a začlo mu to pod rukou škytat - mezi pupkem a žebrama vlevo - takže se tím jen potvrdilo, že se ten potvůrka přetočil hlavičkou a hrudníčkem víc nahoru - předtím škytalo levé tříslo nebo močák 😀

pak se to tělíčko začalo vrtěti, škytavka se zpolohy 1 hodina přesunula kamsi na 4-5 hodin tak škytalo opět levý tříslo a pak se škytka přesunula do močáku

no a pak škytal ještě po hodině a opět v močáku..já jen koukám, myslela sem si, že v tomto týdnu už miminko nemá tolik místa, aby dělalo takveliký manévry, ale on večer udělal manévr 180 stupňů a dnes ráno opět..no musim se na to zeptat doktorky v úterý a ve středu na plavču, páč mě to trochu vrtá hlavou, že se tam ještě tolik mele 🙂

uf mě se motá hlava, asi si jdu udělat kávu, aby to se mnou nešvihlo, tak zatím, ale nakouknu, jak to tu žije a nežije, ju?

kacena00
4. led 2009

Evi konečně sem sepsala co vim z kurzu o těch plenkách, pošli mi mail, mám to v dokumentu a můžu ti k tomu přiložit i fotky jako jednotlivý příklady a nebo přidat webový odkaz na nějakou věc, tak je na to lepčí mail než IP