Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

mon73
14. led 2009

ahoj Evi 😉
Vychytávky k porodu ti neporadim, nic sem nepraktikovala a na maliníkovej čaj sem taky zapomínala 😅
Vložky sem si kupovala Always - noční. Na sále po porodu mi por. asistentka řikala, ať používám ty nemocniční, tušim že je to buničina v síťovině (snad sem to popsala správně). Bylo to opravdu na ty stehy lepší. My je tam dostávaly, ale snad se daj koupit ve zdravotních potřebách.

kacena00
14. led 2009

jo evi, musim valit za králíkama protože jim musím dát papu a pak ti ještě písnu zo pár mouder, jo?

mon73
14. led 2009

Tobi je hladovej, za chvíli sem zpět

petreva
14. led 2009

Kačko, jsem fakt natvrdlá...ty kalhotky od paní z TA, jsou normál plenkový, takže nahoru ještě vrchňáky, že? A jsou jednovelikostní? Mě včera navečer nějak skolila psychika a už jsem neměla sílu studovat to...ale Péťa našel takový hezký vysvětlení o tom všem - zkrátka pro mě 😅 takže to dávám dokupy. Nechci toho zbytečně moc, jen na zkoušku, dokoupit mohu vždycky a bude to rychle doma...
Je fakt, že při prvním pohledu je investice jistě větší, ale zase si říkám, že je to určitě pro miminko mnohem příjemnější, používají se opakovaně a není ten šílený odpad...jen pořád bloumám nad množstvím. Jsou mi sympatický ty univrzální velikosti, ale zase malýmu mimču asi nebudou moc sedět...nebo nad tím vším moc přemýšlím...

petreva
14. led 2009

Kačko, napiš až budš mít čas...a dík za email, zase jsem na to jukla, ale jak jsem psala, večer mi nebylo nejlíp...
Moni, taky si myslím, že se v porodce dostávají jejich, ale raděj si balíček vezmu s sebou...

menny
14. led 2009

Ahojky
Moni košilky mám...2...a už dlouho 😀 😀
Dík za ten dudlík. Hrozně se mi líbí. Pořídila jsem
ale ty svítící od aventu...neodolala jsem.
Tašku balim spíš kuli manžovi 😀
Ale mám jen pár věcí hozených na přebalováku.

Evi kočičko, klidně mi písni, jestli máš chmury 🙂
Ty vložky do porodky jsou nejlepší ty naprosto obyč.
Jsou sice děsný, ale pulča hezky větrá, což je po porodu důležitý.
Nevim jak v lékárně, ale v Táboře je prodávaj ve zdravot. potřebách
u nemocnice. Tady v porodce je ale dávaj, stejně tak prý i plýnky.
Ty vložky si ale koupim i na doma. Když jsem v těhu krvácela, tak jsem
je taky používala.

Kačko tak sny mám teď taky nějak moc živý.
Křeč mě postihla zatim jen 2x, s Dádou jsem je měla ale každou noc.

Holky musim letět. Úplně jsem zapoměla odnést ukončenou marodní
s papírem o mateřský na pracák. Pani už mi volala, tak to tam musim odvést.
Takže jedem na otočku do města. Tak zatim papa
Ještě že dnes neni -16 stupňů.

petreva
14. led 2009

Holky, ale ty celulozový nemají nepromokavý spodek..to jako protečou, ne?
STRASPY až tady budeš, už jsi se byla podívat v porodnici, viď. My ta zamíříme až mi dovolí chodit...tak se zeptám jak je to u nás, co se dává erárně a co si mám přinést...

kacena00
14. led 2009

neptrotečou evi, sou uplně normál,a už nevim, co má ta paní, jdu na to kuknout a pak ti to písnu, ju?

kacena00
14. led 2009

jo, tak je to jak píšeš, to sou přesně ony Evčo ale když je nebudeš chtít, tak já je vezmu, mě je to buřt 🙂 když tak je zase střelím 😀

ty vložky si taky pro jsitotu vezmu, stejnak je člověk využije ještě doma, ne? 😉

holky asi tu dnes moc nebudu, včera sem byla na koňovi nalepená celej den, tak dnes musim taky něco podělat a pak jedu směr tábor.

evi když tak mi připomeň a písni mail, abych ti ještě něco z mouder z kurzu poslal ju?

petreva
14. led 2009

KACKO, jasně, díky jsi hodná a se mnou trpělivá!!! To se musí ocenit 😅

mon73
14. led 2009

Evi, je fakt, že protečou, ale sou nejlepší. Holt chodíš častějc měnit.
Do porodnice sem měla: ručník, osušku, 2 n. košile, župan, pantofle, toaletní potřeby ( kartáček, pasta, dětský mýdlo, hřeben...), spodní gaťky, ponožky, kojící podprdu, do ní polštářky, vložky, pleny a ubrousky pro malýho. Něco ke čtení a hodně vody.

Menny, taky mám dudlíky od Aventu, ale i obyč a jeden od Nuku. Tobi moc dudlík nechce a když jo, tak je mu jedno jakej má. Taky sem balila tašku kvuli manžovi, kdyby to náhodou přišlo dřív, tak aby to pak nemusel po bytě hledat. 😉

kacena00
14. led 2009

jé pracxuju na PC a tak trochu nakukuju a zdá se že sem nepochopila, celulozový vložky si myslela 😀 no to já nepoc¨hopila, stejnak se člověk musí zpočátku furt sprchčit a tak ne? a je to asi z hlediska hygieny hygieničtější... no já sem zas e přechytračenkovalá, jdu po svým 😝

dík za seznámek Moni

holky musim se pochlubit .- mám hotovej oběd - roštěnky, právě sem je dodělala , ňam

mon73
14. led 2009

kaci, tak já zajdu, mňam 😉

straspytelka
14. led 2009

Ahoj já si koupila troje poporodní vložky v lékárně, stáli mě jedny 38kč 😉 olejíček na hráz mám od kamarádky od http://www.lekarna.cz/weleda-olej-na-masaz-hraz... jinak si tento týden dojdu zakoupit čaj z maliníku 😉 Evi, jojo, žeptej se v porodce, myslí, že nejdůležitější je asi toaletní papír 😀

kacena00
14. led 2009

gumový botky do sprchy - sem si vzpomněla 🙂 🙂

petreva
14. led 2009

Holky, kdy máte termíny? Koník jistě zkresluje...

zuzan
14. led 2009

Ahoj holky, tak já tradičně jen v rychlosti 🙂, Evi, kdy má kdo termín zjistíš, když si najedeš na fotku jeho portrétu u příspěvku, tak tam jsou veškeré údaje 🙂
Psala jsem si poznámky, jak jsem průběžně četla, ale vzala jsem to jen letem světem, takže vzhledem k tomu, že řešíte různé věci, které mi doma leží nevyužité, tak:

V nabídce mám - tentokrát i s odkazy na zboží (vše je nové-nepoužité, jen odsávačku jsem použila cca 5x, než jsem dostala elektrickou:

1) formovače bradavek-úplně nové, jen obal jsem vyhodila, aby se mi to do porodky vešlo do menší tašky (koupila jsem 2 páry a používám stejně jenom jeden)
http://www.leky-lekarna.cz/detail.php?cislo=761...
2) odsávačku mateřského mléka - použitou párkrát (dostala jsem elektrickou, kterou jsem si moc přála 🙂
http://www.velkoobchod.maxizdravi.eu/?it=001798...
3) kontaktní kojící kloboučky - jednak Avent a jednak Medela
http://www.velkoobchod.maxizdravi.eu/?it=002098...
http://www.malvik.cz/Pro-maminky/ostatni/chrani...
4) nepoužité nové poporodní kalhotky
http://www.leky-lekarna.cz/detail.php?cislo=800...

A ještě mé zkušenosti s věcmi, které řešíte 🙂

Odsávačka - je naprosto super, mělo by se odsávat po každém kojení-zvyšuje to tvorbu mléka a hlavně když miminko prso nevypije celé, hrozí riziko zánětu, který mívá dost nepříjemný průběh-velká bolest prsou, vysoké horečky apod., takže odsávám preventivně, nehledě na to, že už jsme byli s manželem 2x v kině, potřebovali někam dojet vyřídit apod., takže jsme nechali Vendulku doma babičce, vzhledem k tomu, že nikdy nevíme, kdy si usmyslí plakat, tak máme pokaždé k dispozici láhev s odsátým mlékem, které necháme babičce s Vendulkou (buď čerstvé, nebo se nechá skladovat ve skleněné lavhi v mrazáku až 3 měsíce), k tomu je dobrá věc

ohřívačka lahví, kam stačí láhev vložit a o víc se nemusíte starat, mléčko se ohřeje na ideální teplotu, takže kdo řešíte ohřívačku, tak určitě ANO, obzvlášť pokud máte možnost sehnat jí výhodně "z druhé ruky".

Formovače bradavek fungují současně i jako sběrače mléka, takže buď můžete používat tamponky do podprsenky, nebo přímo formovače - od porodu je sundavám jenom na noc, během dne bez nich neudělám ani krok 🙂)) Helča s Barčou myslím zmiňovaly ploché bradavky - určitě pomůžou, já mám jednu vpáčenou-respektive jsem měla a od chvíle, kdy nosím formovače, tak jsou vzpřímené obě dvě a Vendulka se může naprosto bez problémů přisát, což bez formovačů nešlo, bradavka se vtáhla dovnitř ☹ Vyzkoušela jsem různé drahé formovače jako Niplette apod. za 2000,-Kč, ale určitě neměly takový efekt 🙂.

Chůvičky máme od Ety a taky si nemůžu stěžovat - jsou malinkatý a naprosto spolehlivý, dá se nastavit citlivost mikrofonu, když spinká Vendulka venku v kočárku, tak můžu být naprosto v klidu na opačném konci baráku:
http://www.okcomputers.cz/detske-elektronicke-c....

Monitor dechu - nemáme a nepotřebovali jsme 🙂 Když si domů přivezete z porodnice miminko, tak se na něj budete chodit dívat každou minutu jak na svatý obrázek a kontrolovat, jestli je všechno v pořádku 🙂 Ale pokud se s ním budete cítit jistější, tak proč ne, nemám s ním žádné zkušenosti 🙂

Vložky poporodní - dostávaly jsme v porodnici, což jsem věděla dopředu, takže jsem žádné nepořizovala a po návratu domů jsem používala naprosto obyčejné menstruační 🙂

Masáž hráze - mám naprosto výbornou zkušenost s olejíčkem Weleda (z lavhičky za cca 180,-Kč mi ubyla cca 1/8, takže zbytek mi leží v domácí lékárničce, ten bych si ale ráda nechala, snad ho budeme ještě potřebovat , používala jsem ho od 34.týdne - má se používat každý den, ale já flákač jsem masírovala tak 3x-4x týdně a i tak to stačilo k naprosto pohodovému porodu bez nástřihu - možná to ale byla souhra více faktorů, protože Vendulka se narodila oproti termínu o 2 týdny dřív a s porodní hmotností 3000g, tak možná proto šlo všechno tak hladce (až na délku první doby porodní, ale ta se bohužel ovlivnit nedá 🙂

Vendulčin dudlík je do firmy Nuk za 59,-Kč, to už ti Péťo ale myslím Monča psala 🙂

Tak snad jsem na nic nezapomněla 🙂 Vlastně ještě běžím poslat do IP ten telefon, tak kdybych na některou zapomněla, tak se prosím připomeňte 🙂

zuzan
14. led 2009

Ty věci, co nabízím by byly přibližně za poloviční ceny 🙂

straspytelka
14. led 2009

Ahojky, tak já mám termín porodu 5.3.2009 Právě jsem doprovodila svoje rodiče...byli u nás na návštěvě...no poslední dobou jsem ráda, když odjedou, nevim proč, snad pokaždý se s mámou chytnu...prostě nechce respektovat moje přání...pořád nám kupuje od vietnamců nějaký kraviny 😠 a když se ozvu, že to nechceme...tak že jsem náladová a drzá a už abych porodila, že prcek musí trpět, když jsem hysterická... 😒 no děs...do toho mi napsala moje segra, bydlí ve stejným městě jako já, s mámou se pohádali a nebaví se spolu...že naše viděla v obchodě, jestli jako jedou ke mě...napsala jsem že jo, že jedou na návštěvu a hned je oheň na střeše, že je to hrozný, že mě celej život máma upřednostňuje,...bla bla...přeci nemůžu za věci co si udělali, že se před 30 lety pohádali...hádají se pořád, já už jsem několikrát řekla, že to nehodlám už poslouchat, jak jedna druhou pomlouvá a tak...no a máma taky dneska zase o segře začala, že je maková a taková...tak jsem jen řekla, že jsou obě stejný, nepoučitelný, že to nechci poslouchat...no a zase se máma urazila....ach jo.To samé s kočárkem, že je hroznej....že musím používat jen látkovky, že jinýho není zdraví....že monitor je na nic, že bude spát na ozářený postýlce....pomoooooooc chci na měsíc ser vystřelit 😀
Pardon za výlev... 😅

zuzan
14. led 2009

Straspy, to je mi moc líto, že máte takhle neutěšený vztahy ☹ Tak si zkus říct, že jednou jsou to rodiče a ty si holt nevybíráme... Vím, že je těžký se snažit, když druhá strana není přátelské atmosféře nakloněná, ale protože jsem za poslední 2 roky ztratila tři mě hodně blízké lidi, tak mi po nich bývá často smutno a říkám si, jak moc mi chybí, od té doby si strašně vážím každé chviličky, které můžu trávit s těmi, které ještě mám... Mrzí mě, že jsi v takhle těžké situaci, ale tvé miminko potřebuje šťastnou a usměvavou maminku, tak to hoď za hlavu...teď rodiče odjeli a do další návštěvy ještě daleko 🙂 Někdy holt ta starší generace nedokáže respektovat nás mladší a když jim taktně naznačíme, že si to nebo ono nepřejeme, tak se bezdůvodně urazí 🙂 Třeba je pak opravdu lepší mlčet, nevhodné dárky odkládat někam do kouta, i když je to smutný...

straspytelka
14. led 2009

No jenže to se táhne leta...je to u nás v rodině složitější...zase to tu nechci tak probírat...a spíš mě štve, že segra na mě žárlí, pořád se cítí ukřivděná...
Taky mě mrzí, že právě kupujou kraviny a pak si stěžujou, že nemají peníze...nebo třeba jsme se chytli, že máma prostě vyhazuje paragony a za 3 měsíce se jí podělali dvě žehličky...no a co myslíte...neměla paragony, tak utratila peněz... 😠 jsem jí říkala už několikrát, co jí to udělá, když to dá do krabice, jako to máme my a jednou za čas to brobereme a vyhážeme... 😉 jenže to je jako mluvit do dubu a segra je úplně stejná, oni ani jedna prostě neumí odpustit...segra se zžírá minulostí a nedokáže bez toho žít...neumí ani jedna udělat tlustou čáru 😒 Je to jak píšeš Zuzan, jsem ráda, že můžu bejt s oběma...mamce bude letos 60 je nemocná, segře je 40...takže taky jednou třeba budu úplně sama...brácha ten je pryč od jeho 18ti...takže...proto si vážím Jirky, jednou bude jediná moje rodina 😉

Zrovna doškrábal brambory jdeme dělat zapečený s asem a smetanou a k tomu brusinkyyyyyyy 😀

zuzan
14. led 2009

Ty jo, tak to je manžílek poklad a taky bych si takovou ňaminku dala, tak ať se vám podaří a dobrou chuť 🙂
Jsou ty rodinný vztahy někdy pěkně zamotaný, nejhorší je přesně to, co píšeš, dokud nebude tlustá čára, tak ani ten vzduch nebude nidky čistej, s tím ale asi nic nenaděláme a ti dotyční si to musí vyjasnit sami 🙂 S paragonama máme stejný systém... Tak Ti do nového roku ještě dodatečně moc přeju, ať se ty vztahy alespoň trošku uklidní, ujasní a máte v rodině alespoň relativní klid, čeká vás rok plný krásných změn a to by bylo, aby nebylo 🙂

straspytelka
14. led 2009

Díky moc, jsem s,ířená, že se to nezmění, jen mě bolí, že si musím dávat pořád pozor co komu řeknu a nemůžu bejt upřímná jak bychc chtěla ☹ Asi by je to bolelo co bych jim řekla...ale to prostě musím nechat por pokličkou a dělat, že je mi to jak se k sobě chovaj jedno 😒

helik3
autor
14. led 2009

ahojky,

se taky přidám do Vaší ranní diskuze 😀 😀 😀

Evi, nic si z toho nedělej, mě prcek kope zásadně a jedině jenom vlevo, snad jsem ještě necítila pohyb vpravo. Nevím tedy jak je tam přesně stočený, ale podle mě hlava šikmo dolu a nožky vlevo nahoře, semtam kopne vlevo dolů 😉 taky se mi tam tedy netočí-aspoň myslím 😀 😀

Jooo, včera na kurzu jsme braly mimo jinémasáž hráze - jak říká Olina pipinomasáž. Jaktože Kačko ještě nemasíruješ??? Hergot 😠 už máš dva týdny skluz 😀 😀 😀 Dobrej je olej (jsem teď jak kniha-tak den, dva než to zapomenu 😀 😀 ) od Veledy-ale je tam 50ml-takže to nevyplácáš,jedině s někým napůl. Anebo si kup od Nobilisu (nebo tak nějak) a je ho tam 20mm a to bys měla spotřebovat. Dobrý je zapojit manžu 😀 😀 😀 prý stejně skončíte u něčeho jinýho, ale tam je to taky dobrý posilovat 😀 😀 😀

Jop a prej podrobnej obrázek s masáží dala na www.tehulky.cz - až to najdete dejte odkaz-alke zase nepochybuju, že byste nevěděly kde tu hráz máte, takže to asi stejně nikdo hledat nebudete 😀 😀

helik3
autor
14. led 2009

Porodnický vložky jsou prý teď nějaký lepší v lékárně-já mám teda od kámošky-co je loni nespotřebovala -takový ty strašný v tý síti, ale co naděláš. Prý to musí větrat!! A ze začátku je to prej nejlepší používat,m protože to je průtokáč 😅 😕

Joo Barčo prosím o popis obchodu na ty noční košile a asi i podpry, že jo?? Tuším, že je to tam někde pod rolletikem mi to vysvětlovala Menny mám za to- a ty už si mi to taky říkala, jsem trubka 😅 stejně až tam budun a nebudu to moci najít, tak zavolám 😉

Sakra Zuzan tys toho napísala 🙂 No jdu si to prostudovat🙂

Straspy to je mi líto s rodinou, ale věz, všude je něco. Moje ségra-dokud si nenašla chlapíka-ta taky byla plná takovýhle řečí a náznaků, že je horší atd. atd. Není tvoje ségra tak trošku sama se sebou nespokojená?? A máma?? Ono tak trošku nějak asi je, že vždycky se to snaží člověk ventilovat někde jinde, než to řešit u sebe. nenech se vykolejit, hlavně úsměv a pohodu, mamino!!!! Hoď je za hlavu, ženský jedny hádavý, až se to narodí, určo to bude fajn 😉 aspoň chvíli... 😅

helik3
autor
14. led 2009

jooo, jijnak jsem tu ohřívačku odpískala, kámoška mi přinesla nějaký flašky-sice jsou hodně jetý no uvidíme-ale po ryclém pophledu je půlka široká, půlka normál úzká, takže určitě i tak budu nakupovat, tak třeba když bude ohřívačka třeba, zakoupím už tu na všechny lahve-jak radila Monča.

Jenom takový dotaz-pro Vás asi hloupý-to es nedá ohřát v mikrovlnce?? Ani třeba nějak dočasně?? Třeba kdybysme museli používat flašku a než by mi ohřívačka přišla???

helik3
autor
14. led 2009

joooo a ještě musím reagovat na ty sny 😀 😀 😀 já sním i normálně vcelku hodně, ale teď co se mi zdá za slátaniny 😀 😀 😀

To se mi zdálo předevčírem - že jsem byla u známých na návštěvě (chodíme tam tak dvakrát doroka) a šla jsem do koupelny a mně se chtělo na velkou a nikde záchod, jenom sprchový kout. A tak mi nioc jinýho nezbylo a hodila jsem tam nee jeden bobík, ale asi tři pořádný ho.na (to se nedá prostě jinak napsat) 😀 😀 😀 😀 A teď co s tím???? Tak mě nic jinýho nenapadlo, než pustit sprchu a čekat než se t rozpustí a odteče 😀 😀 😀 No a dál Vám to nebudu popisovat, doufám, že nikdo nejíte, hehehe 😀 😀 😀 jo,ale dopdlo to nakonec dobře, ten známý mě pak hledal a přišel ve chvíli, kdy už tam nic nebylo 😉 😉

Zlatý erotický sny, při kterých si to i člověk udělá 😀 😀 😀 😀

helik3
autor
14. led 2009

Barčo chtěla jsem se zeptat, bude manža u porodu?? A už jste měli ten společný kurz?? A jaký to bylo???

S tím plaváním se ještě ozvu, já bych moc ráda, ale nevím jeslti už to zmáknu příští týden 😉

helik3
autor
14. led 2009

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat Menny, máš ještě tu slevu do toho obchodu Honzík?? Na těch 15%?? nebo už si jí někdo vzal?? Já tam teda ještě nebyla, ale až to tam půjdu omrknout...ještě jsme dostai slevu na kurzu 7% na nákup v dětském domě u Renty. Tak chci obhlédnout cenové relace jeslti se to vyplatí tam něco většího-třeba jako kočárek-s tou slevou koupit anebo jeslti mám volit web 😉

Mějte se krásně, moje noční relace končí, jdu do vany, přečtu pár stránek a jdu spinkat, ráno je tu cobydup 😉 😉

kacena00
14. led 2009

helenko, já pochopila že masáž hráze až od 34 tt...tak teda teď nevim..no sem se připravovala psychicky, že už začnu tento týden, takže zejtra dopoledne..no nevim, vedle budeme mít topenáře kdyby něco chtěli, tak aby..hihi..

je mi zima po plavču, tak já si to dočtu všecko zejtra ju, tak se mějte zatím pěkně a dobrou noc vám i pupikum a vám i miminkum 😵