Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
21. únor 2009

Jsem dlouho koumala jak dítko do manducy nainstalovat - tak tady docela dobrej návod 😀
http://www.mamajainfo.cz/pdf//manduca_cz_sk.pdf

zuzan
21. únor 2009

Ahoj holky, tak já taky přidám trošku do mlýna 🙂 Strašpy, hlen jsem zpozorovala za celé těhotenství poprvé onu sobotu ráno, vesele jsem si odjela na návštěvu do Rakouska 50km za hranice a ten den večer jsem jela do porodnice s prasklou vodou, takže to může být týden, ale taky nemusí 🙂
Helčo, kdysi nám ve škole říkali, že čistě teoreticky se dá porod "urychlit"... Sperma obsahuje (teď nevím co), ale nějaký spouštěč kontrakcí a někdy (v době termínu porodu) to může fungovat tak, že jeden den pohlavní styk, do druhého začnou kontrakce a rodíš 🙂)) Ale co je na tom pravdy netuším - my poctivě dodržovali celé těhotenství abstinenci 🙂
Peťo, já krvácela po porodu v kuse 4 týdny, ten poslední týden to sláblo až do slabého špinění, tak se radši zeptej doktora - pro klid 🙂
Míšo, tobě ještě jednou obrovská gratulace 🙂 Holčičky jsou fešandy-krásný princezny, tak ať vám dělají jen samou radost 🙂 Jsou tedy nakonec jednovaječný, nebo dvouvaječný?

cipisek007
21. únor 2009

Ahojky holky, tak mám uvařeno, nakrmeno a mám chvíli volno. Měla bych jít na chvíli chrnět, ale kašlu na to, mám přeci doma internet 😀

Zuzko, nazdárek!!! Holky jsou jednovaječný. Nikdo je nerozezná, já už drobet rozdíly vidím. Hlavně při svlíknutí - Barča má drobet pupeční kýlu, tak má vystouplej pupíček. A na první pohled - Barča má takovou oválnější hlavičku, Terka je ještě takovej ufonek 😉
Vendulka je překrásná!! Má krásný obrovský kukadla 🙂

Mončo, co ty? Jak je ti a co Tobík? 🙂 Je krásnej!!! 😵

Evi, co ty? Jak se cítíš? Prý jsi byla taky stonavá! Já vím, že to cvičení holky nebolí, ale mě bolí jak strašně u toho pláčou. Fakt jsem první dny probrečela a v noci nespala s tím, že se bojím rána, že je zase budeme rasovat. Moje mamka, když to viděla, tak s pláčem utekla. Teď už jsem si zvykla. Je vidět, že holky dělají pokroky, tak mám z toho velkou radost 🙂

Jinak fotečky během dne dodám, jen se musím tady na tom PC naučit je zmenšovat, takže trpělivost 🙂

Jo a v úterý jdeme na vítání občánků. Zase tam budeme nejmenší. Kam přijdeme, tak tam jsme nejmenší 😀

A nejdůležitější - holky se začínají smát. Terka se občas usměje na plnou hubu a Barča jen lehce, ta se spíš jen uculuje, ale je vidět na očích, že se směje. 😵

cipisek007
21. únor 2009

Povedlo se rychlejc, než jsem čekala, takže v albíku máte nové fotky i s popisem 🙂

dadunka
21. únor 2009

Ahoj,

Míšo, krásný fotky holek! 😵 A v tý postýlce dohromady, paráda!

Evi, ahoj, díky za podporu a jak se máš ty s mímem, už máš vše nakoupeno?

Jinak já jsem se trochu uklidnila, včera večer jsem zase trochu bříško pocítila, tak mi to pomohlo.Jinak se mi zdá, že mi zase začíná být trochu špatně jako na začátku a taky jsem začala krkat. Za celý dosavadní těhu jsem nehodila ani jednu šavli, tak doufám, že to dodržím i teď.

Když jsem si kupovala Femibion, dostala jsem na ozkoušení vzorek oleje na strie od Hipp (Mama sanft). Je skvělý!!! Překrásně voní, hned se vstřebá, takže člověk není mastnej i druhý den a je to takový mnohem tužší, než ten dětský co jsem používala. Je teda dražší, stojí kolem 200,-, ale určitě si koupím celé balení. 🙂

peda
21. únor 2009

Ahojky holky,omlouvám se,že vám sem lezu 😉
Ale zahlédla jsem fotečky holčiček a nemohla jsem nereagovat.Cipísku,jsou překrásný,je úžasný,jak se k sobě tulí a jak je jim spolu žůžově 😵 .Ještě jednou gratuluju 😵 fakt se vám povedly,radost pohledět.Musíš toho mít na hlavu,smekám před tebou,všechno to zvládat a ještě vyšetřit chvilinku pro sebe.Pohlaď je za mě,prosím 😵

Menníku,a kdy se pochlubíš ty?Jak to zvládáte?Už jste byli venku?A co bráška,ten má asi oči na vrch hlavy,co?A co ten močák,už je to lepší?Nepiješ nebo nejíš brusinky?Měli by pomáhat 😉 Matyáška jsem viděla na té jedné fotky,nevím,jestli jich máš víc.A vyfoťte prosím oba kluky,ať se pokocháme 😵 .Taky pohlaď dětičky a přeju hodně zdravíčka mamce i malýmu 😵 😉

cipisek007
21. únor 2009

Dadí, ahojky!

My je máme v jedný postýlce z jedinýho důvodu - praktičnost. Jednu postýlku totiž mám vedle svojí postele a druhou v nohách postele, ta zatím slouží jako odkládací plocha, dokud se holky vejdou do jedný postýlky, tak je tam necháme. Jen musíme mít podloženou matraci pod hlavama, kvůli ublinkávání a zahlenění, takže pořád koužou dolů 😀 Nejednou jsme našly Terezku u nohou Barborky.

dadunka
21. únor 2009

Pedí, ahoj! Co blbneš, jak, že NÁM sem lezeš, vždyť sem přece patříš taky! 🙂 Ráda tě tu vidím!
Jak se ti daří s princeznou???
Taky čekám, až Menny dodá víc foteček. 😉

Míšo, ahoj, ahoj. Jsou kouzelné, bych je umačkala a pak zas srandovní v těch velkých věcech. 😀 Ten kočárek co máte je napořád takhle za sebou nebo se to dá dát i vedle sebe? A proč jste vybrali tento, co je to vlastně za kočár? Já teď začínám pronikat do kočárových tajů a mám oči navrch hlavy 😅

cipisek007
21. únor 2009

Pedí, ahojky!
Děkujeme 🙂 Zrovna se o ně stará tatínek, Barča se mu během dvou minut dvakrát poblinkala, takže převlíkal a převlíkal a maminka pak bude prát a prát :"-D
Ze začátku to byl záhul, nevděla jsem kam dřív skočit, ale teď už máme všichni svůj rytmus a úkol, takže to jde. A vyšetřím čas i pro sebe. Hodně nám pomáhá moje mamka, takže třeba na žehlení jsem ještě nesáhla. David žehlí plínky a mamina naše věci. Jen se s nima bojím být ještě sama doma. Terezka totiž když má hlad,tak tak ječí, že zapomíná dýchat a já jsem pak strašně vystresovaná. Barča je proti ní kliďas a lenoch. Navíc jsme je naučili budit se na jídlo společně, tak nevím jak bych to zvládla, ale budu muset 🙂
A co ty? Co ta tvoje odteklá plodovka? je to už v pořádku?

Jako Dadí, teprve teď jsou nám věci pro "normální" novorozeňata 😀 Ještě jsme z ničeho za ty téměř 3 měsíce nevyrostly 😀
A co se kočárku týče - je to Inglesina. Tenhle typ jde jen takhle za sebou, alekorbičky se dají pokládat různě - v proti směru, ve směru jízdy, proti sobě... Půjde pak z toho udělat i kárka, tak holky budou sedět proti sobě. Vybrali jsme ho z toho důvodu, že jako jediný se nám vešel do nákladního výtahu (je dlouhej, ne širokej) a my bydlíme v 9. patře. Nedokážu si představit, že bych musela nechávat kočár ve sklepě a holky neustále přenášet. Navíc se lehce ovládá, přední kolečka jsou po dvou a mají aretaci. Jen má strašně málo úložnýho prostoru. Kapsy na boku a pak drátěnej košík dole. Toť vše ☹

mon73
21. únor 2009

Ahojky 🙂 Míšo, holky sou ňuňaný 🙂 Pěkně už zvedaj hlavičku. Znám jednu pani, co se jí narodilo mímo asi kilo šedesát, už mu bude rok, a všechno krásně dohnal. Oni maj tyhle prďátka velkou sílu se se všim poprat.A že ste všude nejmenší? Z toho si nic nedělej. My dem na vítání v pondělí, tak tam zas budem největší. 😀

Jájo, ještě ste nezapadali? Tady je tak 20čísel. Co natož u vás. 9.9. 09 to by byl pěknej datum 😉

Dadí, já při prvnim kdybych nevypadala jak slonice, tak nevim že sem těhotná. Vůbec nic mi nebylo.

peda
21. únor 2009

Dádunko,ahojky 😉
taky tě moc ráda vidím 😵 já tu holky neznám,jen některý,tak se moc neorientuju.Ale občas sem zajdu a jen čtu,abych byla trošičku v obraze 😉
Děkuju za optání,myslím,že už jsme si vyžraly všechno co jsme mohly a že už je to všechno dobrý,až se bojím,že to zakřiknu.Tak 14 dní si už sem tam koupím něco pro malinkou,do tý doby jsem se bála,měla v sobě nějakej blok,že to prostě nakonec nedopadne,viš?
Včera jsem vybrala a objednala kočík,hrozně mě to trápilo,líbili se mi dva,ještě večer před objednáním jsem si myslela že objednám jeden a druhej den jsem objednala ten druhej.Tak se ti vůbec nedivím,že máš oči na vrch hlavy,mě už z toho vysloveně hrabalo a v noci jsem nemyslela na nic jinýho než na kočík.Teď už jen vymyslet jméno pro malinkou,to bude ale další oříšek.
A co vy,Dádunko,jak pak se vám daří?Co testy,jak ti vyšly?Už víte pohlaví?Já taky pořád krkám i když normálně vůbec ne.A ještě mě hrozně pálí žáha,pořád.Ale všechno se dá vydržet.S blinkáním sem si Dádu užila svoje,do 5 měsíce jsem zvracela několikrát denně,ale už je to pryč,teď mi fakt dobře a jsem šťastná 😵 😵

mon73
21. únor 2009

Míšo, už sem ok opravdu padlo šestinedělí a nic mi už neni. Dlouho mi bolela stydká kost, no a to šití taky nic moc. Ale teď už o ničem nevim. Tobík je moc hodnej. Brečí jen když má velkej hlad. Jinak se v noci probudí, trochu si tam vrčí a čeká až se vzbudim já a dám mu najíst. 😀 Přes den je v lehátku nebo na hrací dece kouká a povídá si z hračkama. Taky semu moc líbí na gauči, tam mu dám jeho sloníka a on mu vypráví a když je zapnutá nějaká hudba tak zpívá. 🙂

peda
21. únor 2009

Míšo,já si to fakt nedovedu představit.Jste šikulky,ono je to určitě o tom aby to mělo nějaký řád a není nad pomoc v rodině,to je prostě supr.Jak jsem psala Dádě,jsme ok 😵

cipisek007
21. únor 2009

Mončo, ty naše holky jsou taky zlatíčka. Plakaji jen u cvičení a nebo jako váš Tobík - když mají megahlad. A to většinou pláče jen jedna, tak tu druhou vzbudíme. Naštěstí se navzájem pláčem ani vrčením nebudí. V noci je krmíme 2x. Dneska ráno vydržely od jídla do jídla 4,5 hodiny. To je zatím rekord 🙂 Jen nás trápí prdíky. Docela se nám osvědčilo ležení na bříšku. To pak prdí jako starý chlapi 😀 My si je bereme do lehátek večer do obýváku. Ráno a po koupání večer bývají nejaktivnější, tak ať k nim furt nemusíme lítat 🙂
Však my se narodily s kilem šedesát a pak ještě asi 250g po porodu shodily, takže jsem se radovala z každýho deka. Teď rostou jak z vody. Barča, která se narodila menší už Terku předehnala. Ta si totiž hraje strašně s jídlem. Dudlíka od flašky přendavá z koutku do koutku, vyplivuje a zase vtahuje do pusinky. Fakt hračička. Barča zase jídlo zhltne ani nevíme jak a ještě pak po jídle dokonale mlaská 😀

cipisek007
21. únor 2009

Pedí, tak to je super. Když mi to Peťa Menník psala, tak jsem se dost vyděsila. Jsem moc ráda, že je do v pořádku a holčička prospívá 🙂

dadunka
21. únor 2009

Pedí, tak sem choď častěji a s holkama se seznámíš, je to taková první arťácká vlna, takže většina už má dětičky venku nebo jsou těsně před porodem, těhotné krátce jsme tu Jája a já a snad jsem na kńikoho nezapomněla.. (holt to trvalo dýl). 🙂
Já se mám v podstatě výborně, jen občas mám trochu strachy, když necítím bříško (pohyby ještě vůbec necítím) a teď poprvé jdu na kontrolu 3.3. až po měsíci. To už by mi dr. mohl říct pohlaví, 12.3. taky jedeme k Čutkovi na utz ve 2Ott, tak se těším i bojím zároveň, jestli je vše ok. Pracuji na celý úvazek z domova, tak mám klídek. A jaký kočárek si nakonec vybrala???? Jsem zvědavá i na to jméno 😉

Míšo, tak to je jasná volba, když bydlíte v 9.patře, to by ses udřela holky pořád vláčet. To bude prima, až z toho bude sporťák a budou naproti sobě 🙂 To je fajn, že ti mamča pomáhá, ta moje se chystá v době kdy budu rodit na dovolenou, trochu mě to zaráží (má přece o mě pečovat a pomáhat mi neéé 😀 ), ale možná to nakonec bude lepší, bydlíme v jednom domě, tak než se s mímem sžijeme... Taky by mohla být u nás navezená pořád... 😝
Mě včera řekla teta (51 let, VŠ vzdělání), proč si neobjednám sourozenecký kočár, když přece jednou budeme chtít další?! Tak jsem na ní koukala a vysvětlila jí, že k tomu jsou potřeba ty dvě děti! 😀 Myslela si, že budu vozit zatím jen v korbičce. No pobavilo mě to, ona je bezdětná, takto chápu.

Ahoj Mončo. 🙂

cipisek007
21. únor 2009

Dadí, to je divný, že si mamka bere dovču. Já mám strašný problémy s tchýní. Jak jsem jí měla ráda, tak se mi tak zprotivila, že to ani není možný. Když jsem byla těhtná, tak slibovala, jak si bude brát dovču a pomáhat. Bla bla bla bla. Kecy. Když mi tu byla JEDNOU pomáhat, tak dřepěla a pila kafe. A chtěla si povídat a na to já fakt nemám čas. Navíc jsem myslela, že uvaři a buch o na mi řekla - jsi tu doma, tak si uvař. Nekecám. Byla jsem z toho strašně špatná, že jsem se s Davidem hrozně pohádala. A tohle jí nemůžu zapomenout. No má tu být se mnou ve středu dopoledne, David má být brzy ráno u doktora a ráno a večer je s holkama nejvíc práce. Tak už teď se z toho stresuju. Ona se neumí zapojit a všechno jí sttrašně trvá (jednou žehlila pár triček a dvoje kalhoty 1,5 hodiny!!!!! 😕 ) Ona je stojí a kouká a já nejsem typ, co by říkal udělej tohle a támhleto ☹ To si to radši udělám sama a pak odpoledne se sotva postavím na nohy.
Takže já si myslím, že by ti ze začátku měla mamka pomoct. No ale třeba porodíš dřív a nebo dovču zruší 😉
Jako sourozenecký kočár na jedno dítě je pecka 😀 😀

dadunka
21. únor 2009

No máma je ve fázi plánů, těch má ona vždycky milion, ale často to neuskuteční, tak uvidíme, na druhou stranu je fakt, že léta jezdí o prázdninách s jednou partou holek, které se jindy nesejdou, tak chápu, že o to nechce přijít. Vnuka nebo vnučku si pak užije až až. My to s mužíkem zvládnem i bez ní. 😉

Tak to je blbý s tou tchýní. A není jí to třeba blbý se ti jako montovat sama od sebe do domácnosti a pomoci s holkama? Nečeká, že jí něco zadáš? Třeba by to fungovalo, zkus to. Lepší, než se tam s ní v duchu vztekat celé dny. A s tím kafem můžeš říct, "buďte tady jako doma maminko!" 😀 to je děsný co. Aby si pak neuvařila kfe, nenatáhla se na gauč a nepustila si telku. 😎

Já se jdu pomalu oblíkat, jdeme na návštěvu k příbuzným, mají roční Emu a čtyřletého Šimona, tak jsem na ně zvědavá. 🙂

cipisek007
21. únor 2009

Jako já jí to říkám pořád. Jako doma. jako doma a ona stejně jen stojí nad postýlkou a civí. Když já neumím rozdávat úkoly. Ona slibovala pomoc, tak ať se zapojí. Já nepotřebuju pomoct s holkama, to zvládnu, já potřebuju pomoct s domácností. No radši toho nechám, nebo se rozčílím.
Jdeme cvičit a krmit, zatím páčko, já se ještě určitě objevím 🙂
Užij si návštěvu 😉

mon73
21. únor 2009

Dadí, tak bys v tom kočáru vozila mimíse a pejska 😀 😀
Míšo, taky u nás je největší aktivita ráno a večer. Přesně jak řikáš ty, večer ho dáme na gauč, majchluju mu před nim hračkou on je šťastnej a já mám klid. Kdybych ho dala do postýlky tak sem tam každejchpět minut, neodpočinu si, z televize nic nemám a byli bysme nervní oba. Takhle mu dám kolem desátý najíst, položim do postýlky pustim kolotoč, on si tam chvilku brouká a spí. Koupete každej den? Mně Dr. řekla že tak dvakrát třikrát tejdně. Že se tim častym koupánim dětem smejvá ten jejich ochranej film a ničí se jim imunita. To samý s různejma mazadlama. Používám jen na prdítko. Budoucí maminky 😉 hlavně si nekupujte Johnsona. Po tom se prej hodně osypávaj.

kacena00
21. únor 2009

čau holky, jdu jen an skok, už chápu peťu jak poslední dny trávila v postýlce když mohla, já tak leda nasnídat, uvařit, dát oběd a dvě hodiny nejsem schopná nic dělat, jen sem to tak prolítla a dočtu to večer

jen to sperma - to obsahuje tzv prostaglandiny a ty kontrakce neurychlujou, ty urychluje oxytocin - ty prostaglandiny mi chtěla paní doktorka dát v tabletě do pipky v pondělí, protože oni připravujou terén - přesnějc řečeno čípek, aby se líp otevřel, pak bych jela dom, a druhej den ráno, kdyby byl otevřenej dobře, přijali by mě a foukli by mi už oxytocin pro vyvolání samotnýho porodu, kdyby ne, dali by mi do pipky druhou várku prostaglandinů

je fakt, že co sem se takhle bavila s těma holkama, tak s tou zátkou to někdo měl natošup někdo fakt po tejjdnu, mě třeba už párkrát taky odešla ale vázalo se to spíš na dobu vyšetření, přeci jen ten čípek se už trochu otvírá takže dyž tam š'tourla ta doktorka, trochu se ho uvolnilo a odcházel asi tři dny

kacena00
21. únor 2009

Míšo a ještě gratuluju ke krásný váze holčiček, sou krásný, ta fotka v tý postlei jak obě hajinkaj no to sou prostě pusinky

tak zatim pa a já se ještě večer kouknu na všechny příspěvky pa

kacena00
21. únor 2009

tyjo a Zuzko Vendulka už začíná bejt holčička, to už není miminko, ale už máte určo spoustu legrandy ta je supr

Peťo ještě sem zahlídla že ses ptala na ten lubrikant, no podle mýho to neva, nemělo by tam bejt nic co ti bude škodit ne? ... vždYť je to v podstatě jen voda a nějaký možná kafrový věci... ale sou to teda věci, nejdřív si strašně moc krvácela, teď nic..

cipisek007
21. únor 2009

Mončo, my koupeme každý den. Nikdo mi o koupání jen párkrát v týdnu nic neříkal, ale já se dr. zeptám. Ani v nemocnici mi nic neřekli. Ale to jsem je jen otírala vlhkým ubrouskem. Ve vaničce jsme je koupali až doma.
Jinak holky mi usnou jak špalci jen co je položíme do postýlky. Ne teda ráno. To jsou vyspalý z noci, takže jsou třeba i 3 hoďky vzhůru. Ale v noci nakrmíne, krkneme, položíme, popř. znova přebalíme (holky rády kaději při jídle...) a dáme hajat. Zhasneme a jsou tuhý. Přes den chvíli koukají, přecejen jsou už "velký". Ale jsou hodný. Kňouraji jen když chtějí dudlíka a když brečí tak to je fakt už co říct.
Taky kolem desátý před naším spaním nakrmíme jdeme chrnět. Já stejně dýl nevydržím. Ráno pak spí klidně i 4 hodiny. Občas si je vezmeme ráno do postele, to pak ještě usnou a my můžeme ještě odpočívat 🙂

cipisek007
21. únor 2009

Kačí, že jo 🙂 oni jsou fakt strašně hodný. A konečně mají váhu jako normální novorozenci 🙂 Když se narodily, byly samá ruka a noha. Teď jsou krásně baculatý, ale ne tlustý 😉

menny
21. únor 2009

Ahoj kočky
Nemám teď čas,
jen jsem vám chtěla dát vědět, že manža právě
upravuje fotečky a o chvilenku mi je dá do albíka 😉
Dočíst a pokecat přídu později.
Snad mi tu ještě nerodíte 🙂
Papa

kacena00
21. únor 2009

teda strašpy ty to máš takový nějaký ke konci otravný, já teda až na to že mám pocit, že se mi rozsype kostra nemám problémy (občas mě štve dítko moje s tím jak mi rajtuje v bříšu, ale to jen proto, že si řikám, že odpískám vyvolávanej pord a nakonec mě finkou, ale ani to už mi vlastně neva ta myšlenka, hlavně když bude ten náš pusíček v pořádku a jinak je mi všechno už šumák !)

ale ty furt poslíš nebo zvracíš nebo průjmuješ nebo bněco..no teda holky vy si to teda dáváte (myslím ještě menyy ta taky hodně poslila a měla bolesti)

já myslím,ž e já budu nakonec dost dlouho přenášet, protože u nás až na občasný bolesti v podbříšu (který trvaly dycky tak max5 dnů) se neděje nic - teď už dva dny ani ty malý bolístečky, takže my než se rozdvojíme, jestli se začne dvojit strašpy a napíše evče, evča by mohla dát vědět třeba mě, já mám času při tom těhulení 🙂 a tak bych sem mohla dát zprávu

kouknu jestli už máme novýho matouška v albíčku, sem dost zvědavá!!!

kacena00
21. únor 2009

menny ty fotky sou super!!!! ale přiznám se že 12 mě teda fakt dostala 🙂 matoušek je nádehrnej

cipisek007
21. únor 2009

Peťulko, Matýsek je krásnej!!!

peda
22. únor 2009

Petruš,malinkej je nádhernej,takovej sametovej 😵 😵

Dádulko,nakonec jsem objednala teutonii S3,ale byl to vnitřní boj 😀 .Tak hezky těhulkuj a hlavně ať ti to dopadne dobře u Čutky,pak už budeš mít klid.Taky chodím na kontroly po měsíci,to je asi normální.Je fakt,že jak cítíš pohyby,tak je člověk určitě klidnější,já je cítila už od 15 týdne,ale je to prý dřív u mamin,co už děcko mají a já myslím i tím,že jsem je poprvé cítila v nemocnici,jak jsem byla ve stresu a bála se a jen ležela,tak jsem je prostě začla vnímat.Dr mi tam řekla,že už je můžu cítit,když se budu soustředit.Ale neboj,taky se dočkáš a ještě budeš vzpomínat,jaký to bylo,když tě někdo neokopával a nebudil ze spaní 😵 😅.Moje mamka se taky těší,až se malá narodí,ale to je tak všechno,s malým mi vůbec nepomáhala a teď to bude to stejný,je pohodlná,chce mít svůj klid,je prostě taková a já vím,na čem jsem.A o tchýni ani nemluvě,můj malej jí ještě ve 4 letech říkal teto,protože jí moc neznal,jen na vánoce jí viděl a někdy v létě,malej u nich nikdy nebyl přez noc a to je mu 8 let,tam to nefunguje vůbec.Je to těžký,ty rodinný vztahy,no.
Jdu udělat oběd,jen špagety s tuňákem,vyvařovala jsem včera.

Tak všem hezký a pohodový den