Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
26. únor 2009

Ahoj holky, ty jo, tak jsem z toho dost v rozpacích...jsem 35+6 a CS se stále nemění 😨 někteér hodnoty jsou 1 ani ne všechny...víte co myslim, tam dole v průkazce jak jsou rozepsaný...zakrouškuje se týden a píše mi tam ty 1 😅
No nic, jinak je snad vše dobré...taky nám dělali první oficiální monitor 😵 prďolka je hlavou dolů a prý dost tlačí na čípek, ale drží stále jakoby nic...ty jo, ale stejně je to mimčo tam tak utlačený, už není ve vůbec žádný bublině, normálně ho ta děloha nebo teda ten jeho vak obepíná 😨 až si říkám, že tam nemá skoro žádnou vodu???Ael to by Dr. asi něco řekl. Vlastně mi nedělal stěr na streptokoka, to se má v tomhle t, ne? No, možná příště, to je už za týden...taky mám v průkazce napsáno K 56 nevíte co by to mohlo být?? Já si to prohlídnu vždycky až doma a narazim na něco čemu nerozumim...
Musím jít do sprchy, ty jo, plyny mě asi protrhnou, tak snad se mi tam drobet uleví. Teplý pomáhá, ale zase se nechci nijak nahřívat, takže sprcha je jediná naděj...mějte se...

gabinaf
26. únor 2009

Jenom v rychlosti vstoupím, jestli můžu 😅
Sudocrem je opravdu fantastickej, my sice opruzeniny nikdy neměli, ale když má trošku červenější prdelku (např. po celé noci), tak mu ho tam frknu a vím, že si nemusím dělat starosti.
Další dobrý je Zinc and Castor oil cream, je trochu vodnatější než Sudo, ale stejná účinnost 🙂 takže kdo máte možnost, pořiďte, lepší než Bepanthen 🙂

cipisek007
26. únor 2009

Souhlasím, lepší než Bepanthen a jiné mastičky. Dr. nám ještě na ty opruzeniny dala Imazol, ale ten se musí nechávat minn. 10 minut zaschnout, je to taková pasta. A na to nemáme čas čekat několikrát denně na to, aby to zaschlo. Nehledě na to, že to nepomohlo.

cipisek007
26. únor 2009

Evi, tak to n porod u tebe zatím nevypadá a co se týče K56 tak to netuším. A neboj, prďolka tam vodu má. Dr. by ti fakt něco řekl a miminko už je dost velký, tak se tam nevejde, tak tam ta voda není tolik vidět.

petreva
26. únor 2009

Tož jsem si opsala názvy těch krémíků, hlavy naše chytrý 🙂
No jo, drobet mě to zarazilo, že se ani nic nepřipravuje...snad všechno dopadne dobře.Přeci jen má ještě chvíli čas. Na to číslo se musím příště zeptat.
Ještě jsem něco pomáhala P. aby toho neměl moc, ale už padám, tak jdu do hajan. Dobrou...
co ta naše BARČA? Nepůjde taky domů???
a STRASPY, jaký byl den? Co drobek??? Mrkni jaký jsi měla CS v mým týdnu, jo? Ď

petreva
27. únor 2009

HOLKY!!!!!!HONEM!!!! Teď mi dorazila sms od Straspy!!!!!!!!!!!!!!

Přišlo k nám štěstíčko ,jménem Simonka, váží 3550g a měří 52cm v 8.18 hodin, zdravíme všechny...TaJ

Jéééé já brečím...ona má už holčičku u sebe!!!Krásný!!!

achalteke
27. únor 2009

Tý joooooooooooo!!!!!!!!! Takže Simonka, takže holčička 😵 😵 😵 😵 jupí jí mám radost. Obrovitánská gratulace Strašpy i maličké 😵 😵

petreva
27. únor 2009

Jájo, ani nevím, co říct...myslela jsem , že dá vědět, že třeba jedou do porodnice nebo takněco a ona filuta hned takhle 😉
TeĎ jsme na řadě si my, což???

mon73
27. únor 2009

Jé zase mám husinuuu 🙂 Tak přeci holčička, to ona se teda parádila, proto si dala na čas 🙂 🙂
Straspy, moc a moc všeho nejlepšího 🙂 🙂 🙂
Evi, tak , tak teď seš na řadě ty.

achalteke
27. únor 2009

Jo Evi my, ale především ty 😉 😵 😵 😵 !!!!

petreva
27. únor 2009

Jéje, holky, já budu jako rodit?? Věříte, že si to neumím moc představit...tak ráda bych už měla broučka u sebe, ale nějak mi nedochází, co tomu předchází...přesto, už aby to bylo a v břiše bylo víc místa...

dadunka
27. únor 2009

Ahoj ženy, jak se všechny máte?
Já měla opravdu hetický týden, jsem teď dost ztrhaná, včera jsem to přepískla a v noci a ráno mě bolelo dost břicho a záda a cítím se unavená,ale jedno pozitivum to má, týden rychle utekl a už jsem zase blíž ke kontrole - jdu 3.3. 🙂

Musím se pochlubit, manžel včera úspěšně obhájil a zakončil psychoterapeut. výcvik a mám doma psychoterapeuta. 😅

Já byla včera na ortopedii kvůli porodu (mám oboustrannou dysplazii a syndrom lupavé kyčle), tak má porod bez omezení, sláva! Můžu rodit normálně. Jen mi doporučila nepřibrat moc a nechat si od dalšího dítka tak 4-5 let, prý abych jedno netahala na ruce a druhý v břiše. No tohle její doporičení opravdu akceptovat nebudu.

No a pak jsem byla ve škole a tam jsem si vyzvedla žádost o přerušení doktrorátu, musela bych jít obhajovat disertačku nejpozději na jaře 2010, což je velká utopie.Takhle získám 2 roky navíc a to už bych doplácat mohla. 🙄

Jinak velká gratulace Strašpy a Simonce, to je krása!!!!!!!! 😵 😵 😵

cipisek007
27. únor 2009

Strašpy!! Mooooooooooooooc veliká gratulace! Oběma přeju hodně zdravíčka, štěstíčka a Simonce hodný rodiče 😉

Ty bláho, to se to tenhle týden rozjelo 😵
Cyrilek a Simonka. Tak síly jsou vyrovnány 😀
Cyrilek, Tobík a Matýsek x Barča, Terka a Simča 🙂 Takovýhle skore se mi moooc líbí, žádná přesila.

zuzan
27. únor 2009

Ty jo, Míšo, zrádkyně jedna??? A co přece naše Vendulka???

zuzan
27. únor 2009

Strašpy, moc a moc gratulujeme, teď hezky odpočívejte a užívejte si ty nejkrásnější první společné okamžiky 🙂)) Všechny ostatní zdravíme a miminkům v bříškách posíláme pohlazení 🙂

cipisek007
27. únor 2009

Zuzko!!! Tý vado, na tebe jsem úúúúplně zapoměla. To se moc omlouvám 🤐 🤐 Takže vedou ženský 😀 😀

zuzan
27. únor 2009

Ahoj Dádo, za chviličku budeš mít kontrolu a pak zase budeš mít na srdíčku klid, že je všechno v pořádku 🙂 To nejkritičtější už máte za sebou a nečti co se komu přihodilo zlého, to už přece máte za sebou a lvíčata jsou pořádně silní bojovníci 🙂 Manželovi gratuluju a ty doktorát taky zvládneš, i když o něco později 🙂 Úplně tě chápu, že nechceš na další mimi čekat 4-5 let, obzvlášť když víme, že to není samozřejmost a nemusí to jít hned, ale třeba to bylo i všechno jen o psychice a teď už to půjde snáz 🙂
Evi, miminko má určitě místa dostatek, CS se může měnit každým dnem - já měla jeden týden 1 a další týden hned 3-4 🙂

zuzan
27. únor 2009

To nic, Míšo, jen jsem tě chtěla poškádlit 🙂 Je pravda, že se sem dostanu vyjímečně, tak se snadno zapomeneme 🙂)) Ještě jsem ti chtěla napsat, že se mnou na střední (teda o 2 ročníky výš) chodili jednovaječný dvojčata - kluci a to byla docela legrace, jak si je každý pletl-chodili i stejně oblékaný, češtinářka nám líčila, jak je zkoušela a nikdy neměla jistotu, jestli je to ten správný, nebo ten druhý, protože byli opravdu k nerozeznání stejní 🙂 Tak si ještě užijete, ale je to moc krásný mít takovýhle dvě štěstíčka 🙂)) S tím úsměvem to musí být nádherný-ještě si na to živě vzpomínám, kdy to nebyl jen úšklebek, ale poctivý "sociální úsměv" 🙂)) My už jsme o kousek dál a od minulého týdne (přesně ode dne, kdy jsme Vendulku počali) se začala řehtat nahlas a je to ten nejkrásnější smích, jaký jsem v životě slyšela 🙂 Stačí na ní udělat ksichtík nebo říct kuk-kukuč a už jede 🙂))

dadunka
27. únor 2009

Ahoj Zuzko,

jojo, kontrola už za pár! Snažím se nečíst ošklivý věci,ale to bych nemohla koukat na zprávy, číst noviny a chodit na net, primárně tyhle info nevyhledávám, ale někdy se prostě připletou do života a to mi moc nepřidá.

U nás to nešlo nejpravděpodobněji kvůli těm nevyrovnaným hladinám štítné žlázy, jen co jsme je srovnaly, tak to jde ráz na ráz, no hlavně, že se na to přišlo! 🙂

Jé, já bych chtěla Vendulku slyšet! 😵 Nechceš zase natočit nějaký video? 😎

U nás na gymplu se mnou v ročníku taky byli kluci - jednovaječný dvojčata, fakt sranda! 😀 Dodneška nevím, kdo je kdo. 😀

zuzan
27. únor 2009

Tak to by bylo jedině dobře, kdyby ten důvod byla štítná žláza - tím by byl problém vyřešený 🙂 Právě dávám dohromady videa z mobilu, myslím že je tam smích natočený, tak to zkouknu a buď ti pošlu MMS, nebo na mail 🙂

cipisek007
27. únor 2009

Zuzanko, tak na to se těším snad nejvíc, až se holky začnou řehtat na celý kolo! Jen nám to ještě chvíli potrvá, jsme vývojově pozadějc. Zatím se smějou ani nevím čemu. Když na ně dělám opičky a xichty, tak se nesmějou. Pak je nechám, dělám něco jinýho nebo jinam koukám a buch, oni se smějou. Ale je to fakt krásný.
Já znám taky plno historek o jednovaječňácích. Kolegyně mi říkala, že jejich známý je taky měli a byly to holčičky. Prý jim maminka dávala do školy jinou gumičku do vlasů a jakou která má barvu řekla jen učitelce, protože holčičky využívaly svojí podoby 🙂 Prý to chvíli fungovalo. My máme v plánu koupit (babička slíbila, že koupí) jiný naušničky. Stejný, ale pokud možno s jiným kamínkem 🙂

Kdy vy jste nechávali propíchnout Vendulce ouška? Nám bylo řečeno, že máme ještě chvíli počkat, že jsou maličký.

zuzan
27. únor 2009

Míšo, však ony všechno doženou 🙂 Je to normální, že když se narodily dřív, tak nemůžou umět všechno věkově podle příruček, ale uvidíš, že časem své vrstevníky doženou 🙂
Co se naušniček týče, tak nám bylo řečeno, že ideální je počkat do 2 měsíců (nebo alespoň šestinedělí), protože dřív jak píšeš jsou maličkatý a později už se zase při tom píchání aktivně brání a tahají si pak za naušničky, takže je to o to víc bolí a hůř se to hojí... My jsme je nechali píchnout když bylo Vendulce 10 týdnů, dostala je "od Ježíška" a od 2.1. je má v ouškách 🙂 Čekala jsem to dramatičtější a nakonec to tak hrozný nebylo-sice hodně plakala, ale hned po píchnutí jsem jí nakojila a po jídle už ani nevěděla, že se něco dělo... Akorát jí to asi 3 týdny mírně hnisalo, mazaly jsme Framykoinem a pak se to samo zahojilo...
Nabízí tuhle službu už v porodnici než jde maminka s miminkem domů, ale prý to doktoři nemají moc rádi, že přímo po porodu je miminko strašně maličký a já s tím plně souhlasím 🙂

zuzan
27. únor 2009

Budu Dádě posílat Vendulčin smích - bohužel video jsem zatím nenašla, tak jenom audio, tak pokud budete chtít i vy ostatní, písněte mi do IP váš e-mail 🙂

dadunka
27. únor 2009

Zuzko, tak super, už se těším! 😎

menny
27. únor 2009

Ahojky
Nestíhám.
Jupí!!!!!!!!
Strašpy obrovská gratulace k Simonce!!!!!!!!!!!!
Další mimísek je tu 🙂
Moc se těšim na fotečky!!!

Tak Evi, sem zvědavá jestli posilníš řady holčiček
nebo vyrovnáš tu klučičí 🙂

Dnes jsme byli na ortopedii. Udělali Matýskovi 3 RTG
Pořád jsem se musela ptát jestli mu to nevadí.
Ujisťovali mě, že ne. Snad by nekecali. Dle snímků
jsou nožičky v poctatě v pořádku. Jen na tý jedný je úhel
kostiček malinko větší, ale cvičením to doženem.
Vyvazovat nožky už nemusíme.

Omlouvám se, moc jsem nedočítala.
Manža zas chodí do práce a Davču mám ještě doma,
tak trochu fofruju.
Zatim se mějte krásně kočky. Papa
Po 6-ti nedělí jdem na kontrolu.

menny
27. únor 2009

Se mi trochu pomotaly řádky.
Snad chápete. Ta kontrola patří k tý ortopedii 😅

cipisek007
27. únor 2009

Zuzi, však já vím, že to doženou. Říkají, že do roka by měly dohnat svoje vrstevníky narozený v termínu.
Já bych jim taky nenechala propíchnout uši ve špitále takhle malinkým. Naše dětská dr. nám pak řekla, že by jim ještě naušničky nedávala, že jsou maličký. Tak ještě pár týdnů počkáme. Hlavně musíme nějaký vybrat 🙂

Peťo a co tvoje záněty? Už je to OK?

cipisek007
27. únor 2009

Peťo, jinak to jsou skvělý zprávy, co pro tebe doktoři měli!! 🙂 Moc gratuluju. Vidíš, my ti to říkaly, že to nebude tak hrozný 😉

peda
28. únor 2009

Ahojky 😉
Petruš,krásná zpráva,to je úžasný,hrozba postižení,operací a nakonec stačí jen cvičení 😵 😵 líp to dopadnout nemohlo.Mám za vás velikánkou radost 😉

Všem přeju krásný víkend a hodně zdraví Simonce s mamčou 😵

kacena00
28. únor 2009

čau kočičky, nedočítám, jsem tu jen na skok, pověsit prádlo, přeci jen ten čas letí jak bláznivý, pomalu nic sem od rána neudělala, ale nezastavím se, člověk dělí čas mezi péči o mimi, prsa, hráz a najednou je skoro poledne a my nemáme oběd, všem vám moc děkuju za hezký zprávy a pochvaly, až se trochu zajedeme nebo až se tatínek bude starat a já budu trochu víc v klidu, zastavím se na dýl

teď mě stejně bolí sezení a od vedle už slyším nějakí miminko pus pus a já zase přijdu