Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
1. črc 2009

Holky "manducářky" na aukru je k mání M. vyvolávací cena 2000 jsou tam 2 zájemci...aktuální cena 2050+60kč poštovné, dnes končí...je černá...
Pádím za zvířátkem...ona spí 😕 ale asi jí drobet pomůžu se vzbudit, i když jsem tam stlala a vše možný a nic...jí kolem 9 tak bych nerada aby si to rozhodila...už takhle jsou večery hrůza...jdu za ní.
Všem přeju přijatelný den při těch teplotách 😒

dadunka
1. črc 2009

Ahoj holky šátkařky, poraďte, chci si koupit šátek, ale mají na výběr tyto délky: 2,6m 4,2m 4,6m a 5,2m. Jak mám vědět co je nejlepší, prosím moc o radu.
Jinak je to tento:
http://www.babysatky.cz/index.php?page=shop.pro...

peda
1. črc 2009

Ahojky 🙂 😉
omlouvám se,ale nějak není čas 😔
včera vysvědčení a dneska už konečně začaly prázdniny 😵 😵 už mě to zabíjelo,ráno bych spala,když malá náhodou spí a musela jsem vstávat a mazat snídaně,svačiny,prostě vypravit chlapce z domova 😅

Elli je docela zlatí,dávám jí spát až později,okolo půl 10 je v posteli,spí tak do 4 a pak se budí okolo 7,tak se i vyspím.Přez den toho ale moc nenaspí,drobet dopoledne a odpoledne.Ale je docela hodná.
V úterý jsme byly na kyčlích v nemocnici,byly nám 3 týdny 😵,sice je máme prý v pořádku,ale máme dávat 2 až 3 plínky jako prevenci a na kontrolu za 3 měsíce.Tak jsem koupila kalhotky a dneska jsem jí to poprvé dala,chuděrce.
Jinak pořád drobet kojím,mlíka je čím dál méně,ale pořád to jde.Vždy nejdřív přiložím a pak dám flašku.Už jsem si koupila ten sterilizátor do mikrovlnky,to je vynález 😵než to pořád vyvařovat na plotně.

Drobet vás dočtu,málá tam béká a žehlím a peru,tak toho asi moc nezvládnu.Naštěstí mi Mareček ještě spí,tak nemusím lítat ještě kolem něj.

kacena00
1. črc 2009

hoooooooooooj holky, tak moje laktační okénko tady bude pro srandu jo? 😀 😀

inni no mě to odsát nechtěla- blběna!!! určitě si to odsát dej, jestli se tím produkce zvýší, tak každopádně jen na chvilku, ale fakt do šestinedělí do dvou měsíců už se to upraví, takže já po téhle zkušenosti bych už té "zkušené" sestřičce sama asi poradila, že je lepčí odsát a nedala bych na její kecy

páčto mě to zatvrdlo, ale mohl se tam třebas udělat zánět, jenže to tam zůstalo a to si kozouch řekne- ahá, já toho tady mám dost, zatím není potřeba přidělat 😀

evi, to sme na tom stejně, mě serou a to maj certifikát baby friendly hospital, do čehož spadá i ten přístup "přátelský" kojení, tyjo, aby náhodou neudělaly něco navíc 😝

dadu kouknu na to, jednou sem to hledala podle čeho se to vybírá ta délka šátku, např já při svých 172 cm mám dýlku 4,5 m ale pošlu odkaz

kacena00
1. črc 2009

http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-d...

jdu si uvařit papu než se tygr vzbudí

jo a musím vám teda říct, jak sem včera byla vytočená, naše kočka má kotě- je to kočka venkovní, bydlíme na baráku, takže je to blevajz tyhle kočky venkovní -k dítěti určitě

a já si na starý části baráku spisuju lakt. okénko, kočárek v chodbě a když jdu domu, vidím na chdbě kde je kočár tu starou kočku - michal tam zapomněl nějaký cukroví ze svatby tak hom tam žrala, tak sem ji vyhnala

a pak sem k počítači šel michal a načapal její kotě ležet v cyrduchově kočárku 😝 😝 😝 😝 takže sem to celý stáhla a teď mám kočár mimo provoz, páčto peru všechny ty látkový potahy a hygienickou vložku, no mrchy kočky, se musim na něj jít podívat, jestli je O.K. protože sem mu dala včera dvě facičky na tvářičku, aby si to pamatovalo..to ej taky hrozný, ono je to takový ťuťu, ale já se s tím domlouvám ručně, chjo

dadunka
1. črc 2009

Pedí, ahoj, ještě jednou gratulujuk Elušce! Říkala jsem si, jak se asi máte co děláte a žes tu dlouho nebyla. Snad už teď budeš moci chodit častěji! 🙂

Baru, díky, už mi psala Menny do IP, já mám 165cm a 60 kg, tak to jdu všechno prozkoumat. 😉
Jak tak tady čtu vaše anabáze s kojením, tak se asi mám na co těšit co... 😖

zuzka84
1. črc 2009

ahoj holky,
normalne mi ta Mif. snad nosi smulu 😀 , uz me poslali na internu na vysetreni 😝 ... nevite co se tam tak dela ??
jo ale pribralal jsem jen kilo (mam strasnou radost) a CS 1 (taky mam strasnou radost i kdyz vim ze to h...o znamena 😀 )

kacena00
1. črc 2009

dadu neblbni ty se poučíš z našich chyb- tzn- pokud tě to v porodce nenaučej zkontaktuj nějakou lakt. poradkyni, nenchat si zatvrdliny v prsou a hlavně žádná schíza, mě jí rozjela doktorjka a už se to se mnou vezlo, kámoška má podobně malý prsa jak já, kluka o 14 dnů mladšího a žádnej problém, jak ona sama říká, když ona dost pije, tak si nemyslí, že by měla mít málo mlíka

a vidíš je bez problémku doted

jé mě se mrská na rukou c. pa musim

indigo
1. črc 2009

Ahoj kočky!

Tý jo já jsem si myslela, jak jsem s kojením celkem v poho, ale když se tak poohlídnu zpátky - kojila jsem co 2 hodiny a to i v noci a Táda sice přibíral, ale nějak extra teda ne, bylto kost a kůže... Je to prostě věda... 😝

Já dneska vyrazila po těch úřadech, vzala jsem si sebou chlapa, dobře jsem udělala, nebylo kde parkovat, tak mě vždcky vyhodil u vchodu, čekal někde o 3 ulice dál a pak mě zase naložil. Aspoň že nebylo moc lidí a rychle jsem byla venku. Akorát jsem myslela, že je to jednodužší, že prostě na sociálce na pracáku zruším rodičát, protože nastupuju na mateřskou, jenže tam jsem jim vyplnila papír, další dostala, s tím musím na sociálku na máj, ten mi tam potvrdí (výši mateřský a že nebudu chtít nic doplácet od státu) a ten pak zase zpátky na pracák. Ale stačí to až si tam půjdu žádat o porodný, aspoň že tak. Teda vzhledem k tomu, že vím, že po nich nic nebudu chtít a ani mi nic nedají... 😀 😝 V práci jsem chtěla jen jedno potvrzení, naštěstí to pro naší neschopnou účetní nebyl velkej problém...

A je tam pěkně hnusně, co? Vyrazili jsme hned někdy v půl 8 ráno, tak to ještě šlo, odpoledne mě nedostane ven nikdo. Pořád slibujou přehňky po celým území, zapoměli říct, že kromě ČB... 😠 😝

indigo
1. črc 2009

Tedy jak jsem s kojením BYLA v poho... 😀 😎

straspytelka
1. črc 2009

Ahoj holky pro tento týden se loučím, jedu dovolenkovat k našim, opatrujte se, budu na vás vzpomínat... 😵 😵 papa a pohodové dny přeju 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

indigo
1. črc 2009

Strašpy užijte si to!!!!!!! 😎

Pedíku - jsem ráda, žes nakoukla, to je dobře, že se máte dobře (to je spojení... 😀), doufám, že vás brzy uvidíme naživo! Tedy jestli klesne teplota pod 20st., jinak na vás všechny ... z vysoka a srážím se až po porodu... 😀 😎

Inuš - ptala ses mě na jméno... no to je tedy stále oříšek... pracovně jí říkáme Kačka nebo prostě jen holka. Kateřina není špatný, ale prostě to není ono..... Mám svoje favority a u jednoho z nich by MOŽNÁ chlap i souhlasil, ještě ho musím zlomit, tak uvidíme. Písnu až to bude jistý! 😎 DO tý doby budu tajemná jako hrad v Karpatech, páč něco řeknu a za 2 dny to třeba bude jinak... 😀 😀 😀

indigo
1. črc 2009

Zuzko co se dělá na interně?!? 😲 Tý jo já myslím jednou byla, když jsem měla jít na operaci, ale už netuším, co tam se mnou dělali... 😀

peda
1. črc 2009

Tak jsme dneska nevytáhli paty z domova.Lákala jsem synátora na chalupu,ale tam nechtěl a courat po městě v tomhle počasí se mi nechtělo,tak jsme doma.Ta moje cácorka pořádně nespala od 7 od rána,pořád nemůže zabrat.Vždycky zavře víka na 15 minut a pak je otevře a má je dokořán.Je to děs.Mám jí celej den na ruce.Ze žehlení nic nebylo,jen peru,mám tu hromadu jak blázen a nevím,kdy to teda vyžehlím 😠

Dádulko,tak jsem četla,že tě pustí domů,to je supr,být zavřená v nemocnici není nikdy dobře,doma ti bude dobře,mužskej tě bude rozmazlovat 😵 😵 .To jídlo tam,to je asi všude stejný,neidentifikovatelný omáčky,tady v ČB jsou večeře studený,to se tam máte ještě královsky,ale ono je možná lepší si dát chleba se sýrem než nějakej teplej blevajs 😝 .A jak se cítíš?už to máš taky za pár 😵 😵 to to utíká...

Indi,jestli budeš rodit zase dřív,tak jsi za chvilku mamina a jméno pořád nee?že to píšu zrovna já,co?? 😀 😀 ale naprosto tě chápu,žádný jméno není dost dobrý pro nače miláčky,viď?
Jsem zvědavá,jestli se ještě sejdem,než se Zuzkou a Innkou porodíte.

Jak tu řešíte to kojení,tak mě to taky moc mrzí,ale prostě kdybych se postavila na řasy,tak se prostě plně nerozkojím.Mlíčka už mám opravdu málo,ale Elli není líná a tahá co může,ale kde nic,tu nic.Ale zaplaťpánbů za to drobet,co se pořád dělá 😵

peda
1. črc 2009

Inní,taky gratuluju ke zkoušce,jsi fakt šikulka.A co děláte z houbiček?mi včera taky našli kozáky,na hrázy rybníka,když jsme kočárkovali.Ale nechala jsem je mamce.Ale houbovku bych si dala.Smaženici nemusím,ale řízečky,jéé,ňamka veliká.

Tady teď začala bouřka jako blázen,drobet prší,ještě jsem stihla dát sušák domů.jo a v tescu mají zase slevy na oblečení,zase jsem neodolala.

peda
1. črc 2009

Maminy,taky dáváte ty plínky kůli kyčličkám??mě to příjde moc i ty dvě plínky,na to ty kalhotky,je mi jí hrozně líto,v tom horku.

peda
1. črc 2009

Tak,dítko mi na chvilku usnulo a Mare mě vyhání od PC a přinesl si nějakou hru,tak jdem hrát.....
zatím papa

inna12
1. črc 2009

jé, ahoj Pedíku 🙂 děkuju ! už jsem po škole i taková víc v klidu, že už se tím nemusím zabývat 🙂
co malej? Jaké bylo vysvědčení? Byla náká odměna nebo dostal na zadek? néé si dělám samozřejmě srandu 😀 😉
moc tě zdravím ..to je fajn, že je malá celkem hodnoučká 😵

z hub klasika, trošku na smaženici, většinu vždy usuším a na řízky ...ale dnes jsme nasbírali dohromady košík, zatím nic moc, já teda našla nádhernýho jednoho praváka, toho mi bylo líto rozřezat, ale jinak byly hodně rozmáčený, teprv to přijde, hodně jsem viděla masáky, ale ty nesbíráme 😕...takže dneska jsem udělala řízky a pulku jsem dala kámošce...jinak v lese bylo dopo taky pěkný dusno dnes 😖 po tý vycházce jsem celej den pěkně příjemně unavená, ted jsme ještě přišli z města, tak už se jdu jenom váleti 🙂

Indi, však já to vydržím, ale jsem teda pěkně zvědavá, jak se ta tvoje princezna bude nakonec jmenovat 🙂
já jdu zítra dopo taky obíhat do města, ted jsme vyřídili část a ještě zítra, fuj taky se netěším... 😝

Zuzi, to taky netuším, co na interně...ale co by s tebou mohli provádět...tlak, moč, případně to ekg??? to se u vašeho gyn standartně tak posílá? 😕 k CS gratuluju 😀 😀
hele, když byste jeli na ty houby fakt, tak ještě napiš, vysvětlím ti ty jedny víc, dneska jsem cestu víc sledovala, kde odbočit 😀 😀

Straspy, užij si dovolenkování 😉

BAru, aha, díky 😉

papa ja se jdu povalovat

menny
1. črc 2009

Ahojky
lítám jak hadr na holi. Peru, uklizim, letěla jsem na pojišťovnu na MÚ...
přišli jsme domu. Matýsek řval a řval, vynechal spánek a usnul teď.
Jsem na něj zvědavá, panč pochybuju, že bude chrnět až cca do 3h
Davídek má teplotu ☹ ☹ nevim jestli z toho horka, nebo na něj něco leze.
Bolí ho hlava a má 38,5 ☹ Tak snad je to jen z horka. Se bojim i o toho našeho mimíska.
Holčička ze školky má anginu, tak snad to D. nebude mít.

Innuš veliká gratulačka ke zkouškám 🙂 !!

Dáduš tak co šátek?? Snad jsem ti pomohla

Jdu měřit teplotu.
Papa

zuzka84
1. črc 2009

inni , neee, jsem tam mela tachykardii u nich dneska a ja k...a jeste sestricce rekla ze to se citim dneska celkem dost v pohode, ze to byva mnohem horsi 😀 . jsem si puvodne myslela ze to je tlakem 😝
no tak uvidim, ekg me asi nemine - bleee 😒
jinak dik za gratulaci k CS 😀 😉 ... ty jo, ale docela jsem se tam i vytocila ... no proste babca obcas perli 😝 , aspon mi moc nevynadala za tu cukrovku , ze pry mi vynada az Hauvi , kdyz tam do priste nepujdu - se fakt tesim 😀 😖

kacena00
1. črc 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

brývečer, taky se vám musim vnutit s novýma fotkama 😀

kacena00
1. črc 2009

jé Péťo, to doufám, že nebude dáda nemocnej..dej vědět!

inna12
1. črc 2009

Petul, ahoj 😉 ty si pilná jako včelka 🙂
dneska mi volala kamarádka a její šestiletá holčička prej má taky už druhý den teploty...to může dělat i to počasí 😒snad mu to brzo přejde... 😉

Baru, cyrda je fešák, ta třetí je suprová 🙂 😀

Zuzko, ahaaa...jak ti to zjistili, tu tachykardii? tim tonometrem? mě tam jenom měří tlak, tim starým nástrojem takovým...tak snad to budeš mít v pohodě 🙂 ekg si tedy radši nech, ale prej je běžný, že tam najdou u nás mladíků náký nesrovnalosti, brácha chodí pravidelně a taky mu tam kdysi něco našli drobnýho a prej okej...podruhý už zase nic 🙂

nechápu, že tě prudí s tou cukrovkou 😖 to je snad věc každý ženský, co chce a nechce podstoupit ne?? Ty si poneseš případně rizika s tim spojený, tak co 😠 já na to taky nešla vubec ráda, prej je to pro ty miminka pěknej šoking, v tý době už maj vyvinutou bránici a špatně to snášeji ☹ nicméně jsem šla, protože jí máme v rodině...je to jen tvoje věc a rozhodnutí 😉 nic si z nich nedělej!

dadunka
1. črc 2009

Menny a když bych chtěla, aby ho v tom šátku nosil i chlap - má 183cm a 75kg, tak bych měla vzít kolik metrů a nebudou mě tam pak ty metry látky navíc překážet??????

kacena00
1. črc 2009

chichi, kujíí 😵 😵 😵

hele ten test na tu cukrovku...stejnak mi to přijde jako nějaký divný, mě to vyšlo podivně a dozvěděla sem se to až za měsíc na další kontrole a když mi dělali testy na diabetologii, nikdy to blbě nevyšlo a to dokonce i když dělali ještě test kt. vypovídá o kompenzaci cukrovky za měsíc

už bych na to taky příště nešla...

dadu, no tak to je blbý, to se bude muset vzít podle něj, pokud teda bude faktys nosit, ale jak píšeš, budou tamcentimetry látky navíc...

nebo si pořiďte dva, pro něj třeba bazárošovej, stejnak budeš víc nosit ty ne?

inna12
1. črc 2009

no Baru, Cyrda bude pěknej šoumen asi, háže dobrý ksichtíky a pozy od začátku, jak tak koukám na fotky 😀 😵
je správnáckej! 🙂

sem právě ze psa vytáhla třetí klíště..hnus 🤐 nesnáším ty potvory..ale kdo jo, že 😅 😝
chlap na pokru, tak si jdu číst..

DOBROU všem 🙂

zuzka84
1. črc 2009

inni - dekuju za podporu s tou cukrovkou 🙂 . my ji tedy mame taky v rodine, ale jen stareckou a u dedy to hodne taky bylo zivotnim stylem , si myslim. no jestli budu jeste nekdy tehotna tak fakt asi uz ke gyndarce nevkrocim , ale jen PA ... ja z toho mam akorat zbytecnej stres (jako ze mi vynadaj) 😖
no a toho vysokeho tepu si vsimla sestricka kdyz mi merila tlak , ale ten pristroj na tlak to nemeri , to meri jen na tepne na ruce ... potom mi to merila doktorka - tak jsem mela trochu vyssi no. blby je ze ja mam posledni dobou i takovou tu dusnost, ale myslim ze mi stejne udelaj ekg a reknou ze jsem ok ... proste jsem tehotna tak co bych chtela ze jo 😀

Baru - me zas v klidu v nemocnici rekli ze to neni stoprocentni , ze to u nekoho ukaze falesne negativni ... tak ja tomu taky ke vsemu vubec neverim , tak se snazim nasemu zdravotnictvi usetrit penize ne 😀
a Cyrda je kouzelnej na fotkach 🙂

Dadu - ja teda co vim(znam), tak meli vsechny holky 5m i kdyz byli drobne (prave asi kvuli manzelum) , ale u tech kvalitnejsi mekkych satku ta latka navic opravdu moc nevadi, jak jsou mekke . ja bych tedy mensi asi nebrala

inna12
1. črc 2009

Zuzko, no ono je to těžký s těma gyndařema, to já bych je z toho zase tak uplne nevynechávala 🙂 třeba ke konci už je dobrý, že to miminko je hlídané, když se mu v bříšku nedaří, špatný ozvy, placenta nevyživuje a tak...to zas ta PA nepozná 😖
je pravda, že mě ty různý vyšetření taky zbytečně pěkně vydeptaly a pokazily radost z toho ☹ jenže někdy to má i druhou stranu a pomůžou no..je to hrozně těžký tohle a podle mě to žádný rozhřešení nemá..každej to vnímá jináč 😉
mě strašně štvalo, že nikdo ti nic neřekne, nevysvětlí, proč se co dělá, jestli je to nutný, jak je to nebezpečný atd atd..po všem jsem se musela pídit sama 😒 to je nejhorší, doktoři absolutně s lidma nekomunikujou 😠

ale to jestli podstoupíš ty screeningy a cukr testy to je fakt podle mě na každýho uvážení, vždyt je to TVOJE těhotenství...jestli ti vynadá, tak bych jí to asi zkusila být tebou vysvětlit, že máš k tomu svoje důvody...hlavně se tím netrap, nechtěla jsi, tak jsi nešla a je 🙂

já jedu pro ch., tak doufám, že bude jen v mírně povznesené náladě...hrozný, když se baví střízlivej s vožralým 😀 😀 bych ho zabila 😀

zuzka84
2. črc 2009

inni - no to PA taky pozna - tedy jako ozvy plodu , to urcite 😀 , to ze nevyzivuje placenta nepozna, ale to tedy ani normalne gydr. na prohlidce nepozna ... resp. to poznaji podle toho ze mimco neroste, tak ale to pozna PA stejne tak jako dr. a pak se delaji nejake ty prutoky pupecnikem ... to je utz , ale to me snad ani nikdy s Dadou nedelali anebo az v nemocnici pred porodem
inni kdyby se tady ty lekari nechovali jak nadlidi tak je to hned o necem jinem , treba v nemecku se lekari a soukrome PA dokazi tolerovat, respektovat (teda usuzuju tak podle knizky co ctu od nejake nemecke PA 🙂 ) ... tady jaksi ne 😖 , takze to asi opravdu rozhreseni nema 😀 . ale jak pises kazdej trochu jinak smysli a o tom to proste je - vsak to taky nikomu nevnucuju , to bylo jen takove me zamysleni 😅

vsem preji dobre rano 🙂

petreva
2. črc 2009

ahoj holky, jen v rychlosti...dneska se chystám na krev na endokrinologii a s E. potom na kyšle!!Snad to bude dobrý...
MENNY, co Dáda? Jaká byla noc??
DADU, tak už finišuješ s výbavou? Je to žůžo vybírat, viĎ a co ten kočárek??
INNIKU, tobě se to taky kvapem blíží...jsou to tak smíšený pocity, viď. Ale stejně převládají ty krásný a těšící se, ne? Pro mě je zase mor sušený banány, už jsem jich snědla snad tunu...je to děs, když se člověk na něco takhle upne, což...
INDI, téda tobě taky není nejlépe, viď. Holky já na vás v těch vedrech tak myslím!!
ZUZKO, pak písni co ti dělali na interně...ale asi to tak bude ekg, ne?
STRASPY, ještě jednou díky za půjčení M. Už jsem na ní oba "ulítli" a dnes jsem objednala...brďo ale je to peněz. No, myslím, že my ji snad využijem. Chodíme hodně a často, tak snad jo...
Tak pádim nás připravit, abchom pak po jídle mohly vyrazit. Hezký den!