Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
29. črc 2009

Ahoj kočky!
Já dneska v noci opět nemohla spát, pak mě chytla šílená bolest břicha, už už jsem vyskakovala z postele, že jako jedem rodit, pak jsem najednou usnula..... a od tý doby je mi tak dobře, jako bych skoro ani nebyla těhotná. Já si snad počkám do termínu, jako Dadunka... 😖 😀 Inuš se nehlásí?!? 😎
Aspoň že dítě jsem dneska udala, tchýně si ho bere 1x tejně, paráda. Odpo mám poradnu a monitor, to tam zas bude Ingeborg vyvádět... 😝
Tak čau ženy a hezkou středu přeji!!!!! 😎

Jó cuketa - tchýně jí dělávala když jim rostly na zahradě - buď plněný jako psala Evča, k tomu prostředku se dá přidat cokoliv, dávala tam anglickou a i špenát... a nebo jí po vyčištění nakrájela na 1-2 cm plátky a obalila jako řízek. Taky výborný, ale musí se to hned sníst, pak to začne poštět vodu a je to divný bláto... 😝

menny
29. črc 2009

Indi, tak ať kontrola je ok!!!!

peda
29. črc 2009

Zuzi,já měla placentu previa myslím,že se to tak jmenovalo.Zjistil mi to Čutka na genetice,věděla jsem to celý těhotenstvý,ve 32 týdnu,když mi dělal dr ultrazvuk,tak ještě bránila přirozenýmu porodu a pak mi dělal ultrazvuk ve 37 týdnu,aby mě případně poslal do špitálu kůli naplánování císaře a už byla na okraji a řekl mi,že záleží na dr,kterej mě bude rodit,nakonec mě rodilo takový ucho,který se na všechno ptalo vrchni sestry a zvládl to.Měla jsem to napsaný v těhuprůkajdě.Ale ono je několik druhů tý veastný placenty.A Indi ji má taky vcestnou,ne?Nebo už si dala taky říct a je na ústupu? 😀

Elli zase ječí z postýlky,tak musím běžět,ona přez den prostě spát nebude 😖

zatím papa

indigo
29. črc 2009

Indi už jí domluvla a už na poslední kontrole byla dostatečně vysoko. 😎 A vůbec je na tom Indi zdravotně asi nejlíp za celý těhotenství. když teda nepočítám ty klasický věci, jako že pohyby dooost bolí, chůze je utrpení, nemůžu obout sebe ani dítě atd atd.....
Petí díky! 😎

inna12
29. črc 2009

hmm, ja se teda bohužel hlásím 😠 😝 jak jinak už taky 😒

Peto, to je mrzutý s tim autem..i když jde opravit, tak tech penez vid...ach jo 😒

Zuzko, no podle toho co píšeš, bych tam bejt tebou fakt byla raději, i pro svůj klid, ta placenta kdyby se chtěla odtrhnout to neni prdel.. je moc druhů, jak tam je a v jakým stavu, to ti tady nikdo neposoudí . Tam jde pak o každou vteřinu...to tě nechci strašit a vím, že se to nestane, ale náhoda je strašnej blbec, bud prosím ráda, že jsi s tímhle v CB a na krumlov se fakt vyprdni...stojí to za těch pár týdnů. hlavní je to mimineško 😵
at ti to utíká!!!! Co Davídek, jak to bez tebe zvládá? je mu smutno co? 😒 moc ti přeju, at už to máte taky za sebou a jste všichni už spolu doma 🙂
co na pokoji, jsou aspon fajn??? to je taky hodně důležitý, jinak je to na prd 😖

Zuzi a to ta vaše gyndařka nezjistila, že máš tu placentu takhle? to až v nemocnici?

Pedíku, nerodil tě takovej mlaďas snědej?? ten mi dělal UZ a taky se s tou tachykardií radil s jiným 😀
včera mě vyšetřovala náká Kloubová a byla taky moc fajn...a strašně hodná PA tam byla na monitor, tak prej nás porodí 😀 když tam teda bude 😀

Indi, na kontrolu moc držím palce a budu na vás myslet, at si Inge hodí šlofíka!!! hlavně at neřádí

my jedem nakoupit, to se zase povalím..ale jedem do makra, tam se vždycky zdžuju u těch chladáků a tam je mi taaaaaak dobře 😀

papa!

menny
29. črc 2009

Inuš, to je k vzteku viď?
Tolik bych ti přála porůdek!!!
Nejlíb by to s autem finančně vyšlo, kdyby jsme na vrakáči sehnali haupnu
a nárazník v naší barvě. Ten lak je drahota...zrovna máme jednu z nejdražších barev 😠

ječí Matoušek ☹ Pedí v těhlech hicech taky toho moc nenaspí 😖

zuzka84
29. črc 2009

holky , fakt je to divny 😖

inni - ja tady proste rodit nebudu , nechci , myslim ze 20 minut do krumlova preziju , kdyz tady s tim Peda chodila normalne az do porodu po svete 😅 . ehm a prave kvuli tomu miminku ...
jo a moje gyndr mi to napsala ve 20tt do prukajdy ze placenta na zadni stene zasahuje do DS , Cutka ale o tyden pozdeji uz nic do zpravy nenapsal , jen ze placenta na zadni stene , tak se asi stehuje 😠 a dalsi utz bohuzel az tady, ale tak treba se jeste vytahne, aspon trochu 😝

pedi - ja myslela kolik ti zasahovala do tech porodnich cest , me 22mm 😅

kacena00
29. črc 2009

hooooooooooooooooooooj!!!!! 😀

peda
29. črc 2009

Zuzi,mě to nikdo neměřil.Čutka mi napsal do zprávy pro dr,že placenta zasahuje hluboho do DDS a k tomu placenta previa a můj dr,když mi dělal ultrazvuky.tak mi vždycky jen řekl,že je pořád vcestná a pak v tom 37 týdnu,že je na okraji a že se určitě ještě pohne do porodu.To odloučení placenty je hrozně nebezpečný,když jsi v nemocnici,tak máš určitě jinou diagnozu než já,Zuzi.Já měla celý těhu různý omezení,měla jsem klidový režim a měla jsem polehávat,ale cítila jsem se dobře,tak jsem mimo sexu a koupání dělala všechno,jen jsem nic moc netahla.Být tebou,tak bych taky zůstala v ČB i na porod.Tobě se v ČB v porodce něco přihodilo?Já tu rodila obě děti a s Elli to bylo úplně pohodový,všichni na mě byli opravdu milý a PA jsem u sebe měla celou dobu,co jsem byla na boxu a vlastně jsem tam šla hned,doktor teda moc věrohodně nevypadal,ale nakonec si taky poradil s pomocí vrchní,na péči si opravdu nemůžu stěžovat.

Petruš,tak snad všechno seženete v barvě.Petruš,nemáte náhodu renolta?já už si to moc nepamatuju,měkdy jsi to sem psala.Jeden Pavlovo kamarád se renoltama živí a má i náhradní díly.Třeba bych ti nějak pomohla.

Inuš,mě je tě tak líto,kočičko,ale je to jen pár dní,či pár hodin a už budeš mít od pupíku klid a ještě se ti po něm buse stýskat,uvidíš.Já na měj tamy vzpomínám a někdy si ho nevědomky pohladím.Asi jak mi pořádnej zůstal 😀 😀 .Třeba to budeš mít rychlí jako Dádunka,to je nejlepší.

achalteke
29. črc 2009

Nazdar žíňata, razíme k Cipískojc, pak se ozvu 😉 ...

kacena00
29. črc 2009

http://eshop.mojeterasa.cz/77-houpacka-pro-bato...

jé hledám lavičku na sezení, co se nám finišuje na dvorečku a tohle sem našla...jednou sem v práglu hlídala nějaký matce dítě v hřišťátku a měli tam jinej typ takový houpajdy, klukovi byl necelj rok a byl v tom blaženej 😵

zuzka84
29. črc 2009

pedi - ja se jinak taky citim dobre ... vlastne jinak nejaky vetsi problemy nemam. diagnoza je urco stejna 😀
chci do krumlova protoze tam i u sekce muze byt pritomen manzel a muze se potom starat o miminko kdyz nebudu moct ja a vlastne by miminko bylo hned s nama , ne ze ja budu pres pul spitalu nekde na v tahu na JIPu ... to je pro me proste dulezite , ale verim ze to vetsina lidi asi nechape

inna12
29. črc 2009

Zuzi, víš jak, to je tvoje věc, kde chceš rodit, já to třeba nechápu, kor na císaře bych určitě zůstala tady...i na tom šestinedělí není žádný problém..i včera mi ta PA ríkala v ambulanci, že CB porodnice už je uplně o něčem jiným, že ti vyjdou na šestinedělí maximálně vstříc.
Nemůžeš se srovnávat s Pedíkem, jsou různý polohy tý placenty v různým stavu..ale jak říkám to je tvoje věc d 😉 určitě máš pro to důvod, hlavně, aby ty jsi se cítila fajn 🙂
Jaký máš k tomu Zuzko důvody? třeba to pochopím líp 😉 ale nemysli, já ti přeju, abys mohla rodit tam, kde si sama přeješ a cítíš se dobře 🙂

Jájo, Míšu pozdravuj, jestli ještě číhneš, ale asi ne už což ... 😒

Pedí, no noc byla zase krušná, já už to beru se smíchem, už to jinak nejde, ale při každým obratu, vstávání musím zatnout zuby 😠 přes den to jde ale těch nocí se děsim...nemůžeš spát, čumíš do zdi 🙄

mam tady malýho bráchu, tak jedeme na Olešník na dvě hodky, at se kluci vykoupaj, ja budu pozorovat ze stínku 🙂

pááá

petreva
29. črc 2009

Ahoj holky,
INUSKO, tak vytírání nepomohlo, víno taky ne tak už zbývá jen ten sex 😅
BARU, téda foto kráný, fakt nádherný, mě se nejvíc líbí jak koukají s taťkou na sebe, je v ní tolik lásky...se mi zdá 😵 a jak tam čučí v šátku sám z blízka...hm fešák!!
ZUZKO, tak ať si tě tu nechaj, když myslí..., než bys šla eventuelně rodit a pak pojedete do Krumlova, to nejde?? Taky bych preferovala to co píšeš.
PEDi, tak máš stále nespavce?? A jak baštíte? Kolik už beruška váží? A co to tvoje krváceníčko??
PETO, tak autíko se opraví!! Bude to stát peníz ale budeš mít zlato doma, viĎ 😉
JÁJO, pak nahlaš jak se mají! A nějaké foto holčiček 🙂
INDI, tak je zase vedro na tvůj vkus, což? Co na kontrole??Šla jsi dnes, ne? 😅

petreva
29. črc 2009

INNI, heleď nechci se vnucovat, ale zkoušela jsi nějak uvolnit tu symfýzu??

inna12
29. črc 2009

jo Zuzi, tys to vlastně napsala 🙂 no to bys tady měla pouze na nadstandartu, že by tam byl s tebou manžel 😒
to je jasný, to je na tobě 😉

já bych po mý zkušenosti, jak s tim ležením, tak s těma doktorama a Pa, jak ted docházím rodila jen už tady a i ráda 🙂 co mi jediný vadí, že ti tady manžela zavolaj až po tý přípravě...to mě sere a je to škoda..ale to snad zvládnu tam 😒 to by taky mohli změnit, to je myslim dost důležitý

nejsi náhodou na pokoji č.9? 😀

inna12
29. črc 2009

Evi, včera jsem dělala cosi na míči..tak různě pomalu do stran a tak..ale moc nevím jak...na posteli jsem pak roztahovala nožky..ale dělám to asi špatně, v noci efekt nulovej.. ☹ to neumím 😖

petreva
29. črc 2009

INNIKU, mě právě manžel u porodu nejvíc pomohl, než se šlo tlačit...pak už jsou to více méně minuty, ale to předtím...tfuj tfuj tfuj ať to dlouho netrvá a můžete být spolu!!
No motat se na míči dostran je dobrý na uvolnění kříže, to jo, ale na "kostičku" ti to moc nepomůže...sedni si na něj tak jako obkročmo, ať sedíš jako na pipce - to slovo jste mě naučily vy!!Já ho nepoužívala 😀 , takhle je to dobrý i při porodu, aby ses hezky otevírala, co nejvíc roztažený nohy a pořád se pohupovat, i chodit s roztaženýma nohama. Nám PA říkala, hlavně nedávat nohy k sobě...taky je dobrý si sednou do tureckýho sdu, ale dát chodidla k sobě, tak jak ti to bříško dovolí a jemně pérovat kolenama dolů...tak už zas končím s poučováním...jsem hrozná...nejraděj bych vám nějak pomohla, ale nejde to no 😒

petreva
29. črc 2009

Jo ještě mě napadlo, co mi dělalo dobře na sále...seděla jsem na tom bobku s roztaženýma kolenama do stran a byla opřená o míč a tak nějak jsem jakoby jezdila po tom míči nahoru a dolu, jako když děláš dřepy. Ale jen dokud to bylo příjemný...

zuzka84
29. črc 2009

inni - tady manzel u sekce nemuze byt v zadnem pripade - ceka v predsali . inni , ja uz tady i rodila ... holt mi to nevyhovuje, nestezuju si na personal to vubec , ale nevyhovuje mi ten system a to uz je holt kazdeho vec.
a jsem na pokoji c. 8 😉

evi - vis co ja uvidim pristi patek jak na utz a pak bych zkusila napsat primari CK co on na to ... jako myslim ze snad nezodpovedne to neni a proste aby se mnou nekdo byl kdyz to pujde, to je pro me dulezite , jinak se bojim asi tak o 100procent vic ☹ ... tak dekuji za podporu 😅

peda
29. črc 2009

Inní,mi chodíme sem na plovču,půjdem určitě zítra,dneska uvidím,uložila jsem zlobidlo,tak uvidím,s jakým výsledkem.Není to tu špatný,bála jsem se cikánů,ale ty tam nechoděj,nebo jsem je alespoň neviděla.

Evi,já malinkou nevážím,nemám váhu a k doktorce nechodíme.Před 14 dny měla 4.10kg,tak teď asi okolo 4,50.Mohla bych se vlastně zvážit s ní a pak odečíst svojí váhu,abych věděla alespoň přiblžně.Nekrvácím asi 14 dní,možná dýl,ale teď pár dní špiním.Začala jsem zobat antikoncepci a jak je slaboučká,a já,jak jí leta nebrala,tak jsem samozřejmě asi 4 dny vynechala,tak jestli to není ono.Ještě včera jsem drobet špinila,dneska nic.Tak nevím.Papá bez problémů,mohla by jíst pořád a dávám i drobet čaje,když jsme venku a je horko.Kojím tak 3 krát denně,ale je to bída z nouzí.Nejlepší je to po noci,to se i drobet napije,jinak je to takový podumláníčko,spíš.Ale jsem ráda za tu trošku.

Už tam zase bečí,mě asi trefí.Pořád si musím říkat,že děti jdou radost 😵 😵 😀 jinak by mě asi louplo.

menny
29. črc 2009

Pedí máme opla...Vectru. Kdybys o něčem veděla? Co třeba vrakáč, neni u ČB?
Evi co se ti na pipce nelíbí :- D 😀 😀 😀
Inuš soucítim s tebou!!!! Koncem těhu jsem taky mlela z posledního a to jsem rodila
o 8 a o 16 dnů dřív!! Nedovedu si ani představit, že bych přenášela ☹
budu držet palce ať je to co nejdřív!!

Jedem na chalupu. Půjdu se s kámoškou koupat, uf to je pařák
tak těhulinky přežijte to vedro.
Papa

inna12
29. črc 2009

Zuzko, však jsem psala, že každého věc 🙂 snad dvakrát, jen jsem chtěla vedět proč, když píšeš porád o krumlovu, tak už to vím 😉 myslím, že není problém, tě tam převézt ne???

jestli jsi na 8, tak se koupeš v mé koupelně 😀

Pedí, my na ten olešník, je to tam moc fajn, jen mě to neskuteně láká tam skočit 😀 tak za rok no 😝 😀

tak jsme pobalení, tak hezký odpoledne bjoukové

petreva
29. črc 2009

PETO, pipka se mi líbí 😀 jen mi takový slova nejdou z pusy 😅 taky pořád nevím, jak tomu říkat před Elčou...
ZUZKO, tak vidíš, to je dobrej nápad! Jen mu napiš a uvidíš, co on nato...Na jednu stranu tě chápu a na druhou možná o trošku míň i Inku...já bych asi volila s ohledem na mimčo to, že bych mohla být s manželem.
PEDI, nezkoušela jsi odsávat? Mě se zdá, že to jediný mi mlíčko zachránilo a pak asi i ta hnusná melta 😝 stejně máš 1* za to jak se snažíš 😉
Tak a já pádím k té svojí cácorce! Brebentí a občas zahuláká...dáme baštu a pomažeme ven!!

inna12
29. črc 2009

a Zuzi, píšeš Evče díky za podporu, ale když se ptám proč tam chceš, že jsem to napřed moc nechápala, to neznamená, že bych tě nechtěla podpořit v celé té věci! Naopak mi je tě líto, že tam fakt musíš být a ještě mít takové starosti, s tím, že bys byla raději jinde... ☹ to naprosto chápu! o to to máš těžší..
Důležitější jsou tvé pocity přeci a to každý snad respektuje a já ti moc přeju, abys to měla fajn a nenervovala jsi se kvůli tomu 😉 😉

inna12
29. črc 2009

Petíku díky ..tyjo ti závidím koupáníčko!!! pořádne si to užij 🙂

my asi neodjedeme, P. nemá plavky 😠 😠 takže jdu hledat 😠

zuzka84
29. črc 2009

inni - ja vim, ale jako ze jedina evca na to ma tak nejak stejnej pohled tak me tak jako nejvic podporuje 😀 , ale vim ze na me myslite v dobrem vsichni to nic proti nikomu 🙂 . a vubec uz vas tu tim nechci zatezovat , jsem rada ze jste to tu se mnou resili a podporili 🙂
a ty uz taky porod , at mam co delat - koho navstivit , uz se tesim 😵 😵

inna12
29. črc 2009

holky my nemáme ty P. plavky!!!!! já ho zabiju, jel si koupit nový 😠 😠 a nejpravděpodobnějc ulítly ze šnůry 🙄
malej už je votrávenej, já taky 😝

Zuzko, jo zašla bys na šestinedělí do tý spojovačky??? 🙂 nás tam pouštěli na nadstandart i večer v 9 za tou holkou co porodila 😉
hele a můžeš ven??? to asi ne, co? 😒

inna12
29. črc 2009

tyvole, plavky se našly!! pes je měl v pelechu plus moje klíče s přívěškem plyšáka...to snad neni pravda 🙄

petreva
29. črc 2009

Teda INNI, vy máte dobrodrůžo!!! 😀