Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
10. srp 2009

ahojda!!!!!

teda dadu, takový vejlety krátce po porodu nejsou dobrej nápad...ale to už asi sama víš, mě teda ještě asi 2 měsíce po porodu spodek bolel jako kráva jen když sem třeba 5 minut dřepěla na zahrádce u pletí jo, tak pozor, jinak z rozkojování mám radost 😉

juuu inuš je zpět, musim juknout do alba, jestli tam sou fotky 😀

jo a ještě jak píše evča, já taky nedokážu nic posoiudit ohledně spaní, když už by cyrilek spal v noci i víc jak 1,5 hodinu,, měl zase povídací nálady a třeba 3 hodiny sme hráli kdo z koho, já zhasínala světlo on řval, já ho chovala dávala do postýlky on řval...naučil se to asi tak až v 2 měsících? nevim a když nás nesejřil tímhle a i by papal po delší době než je 1,5 -2 hod. vzbudil se protože mu zatýkala rýma a já musela odsávat, on z toho byl na nervy, takže nechtěl spát a řval...a to samý přes den..takže já fakt nevim, ty první 3 měsíce sem neměla moc průmerný miminko ani přes den ani v noci

straspytelka
10. srp 2009

Míšo, taky gratuluju, že kontrola vyšla ok 😵
Inníku, hele povídej o porodu 😉 Asi to bylo dlouhý což 😒
Zuzí, taky jsem se koukala na zprávy s paní bez kusu hlavy...fuj, muselo to děsně bolet ☹
Moje mamča je vyučená skářka, no a vyprávěla mi, jak její kamarádce taky chytl stroj vlasy do toho nitovače a bylo neštěstí hned ☹ Vím o jedněch stránkách, kde jsou ty pracovní úrazy nafocený a natočený .... 😕 fuj...
Jdeme hajat, nějak jsme ko, já se připravuju psych na to trhání kořene a manža jde na pohřeb...
Přeji moc krásný večer a pomazlete miláčky všechny pa T

kacena00
10. srp 2009

jinak teda moc nedočítám, sem totál vyřízená, víkend náročnej, cyrilek - ačkoliv sme byly doma a měli jen návštěvu na oba dny, tak z toho byl auf, on je takovej můj malej uzílek nervů...takže v neděli měl naspáno cca 1,5 hodiny, takže večer byl neskutečnej hysterák, uklidnila sem ho až já když sem mu vrazila prso a ležela s ním půl hodny co spal

v noci mi snědl jen 60 ml, ačkoliv jí 150 ml obvykel, ráno jen 60 ml, ačkoliv si dává 120...a tak se to táhlo celý den, ačkoliv sem se snažila aby se prospal, takže sem celý den nedělala nic jiného než se ho snažila nakrmit i přes jeho odpor a únavu, a uspávala...a stejně souhrn tekutin má tak may. 500 ml..achjoooo, doufám, že zítra se to bude už trochu normalizovat, proože jinak nám začne asi hubnout..

jo a příkrmY NEchce návidět 🙄

tak kdyby se našel hodnej dobrej člověk kt. by mi shrnul nejdůležitější věci co se tu staly, budu moc ráda 😵

kacena00
10. srp 2009

jéééé Míšo, to ej supr, tak kontrola faktys bezvadná!!!vidíš, to je fajn, že ti paní doktorka potvrdila že nemá cenu srovnávat naše kocouřiska a kočanský, holčičky sou šikovný tak akurát 😵 😵 😵 😵 😵 😵 mám obrradost a gratulíruju z celýho srdce, paráda paní paráda

tak je za odměnu ode mě opusej 😀

indigo
10. srp 2009

Ahoj ženy!
Než já se sem dostanu, tak jste všechny v trapu...
Míšo tak to je vlastně Terka akurát a Barča ještě napřed! No tak to je paráda!!! 😎
Dadu ty se nakonec rozkojíš!
Dneska samý fajn zprávy!
No a hlavně - Inuuuuuuš!!! Nazdárek! Povídej přeháněj, porod si dovedu představit - vyvolávaj, nic, stále vyvolávaj, bolesti jako prase a nic se neděje... určitě to bylo hrozný, ale Pavlík ti to vynahradí!!! A řekni si - žádnej další porod už nebude takhle hoznej, tudíž vzhůru do dalších dětí!!! 😎

Tak. A víc si nepamatuju... 😝

Teda jo, skalpovanou ženskou jsem neviděla... 😀

Zuzka zůstává v ČB? Určitě si to nebudeš vyčítat, neboj... 😎 Dítko to zvládne a ty časem taky! 😎

indigo
10. srp 2009

A jdu umřít... 😝
Tedy jen co dcérečka dovolí, dneska ukázkově chrupkala celej den, s přestávkama na kozování, v 8 večer se probrala a má poledne. To zas půjdem spát kdoví kdy... 😠 😝

petreva
10. srp 2009

Indi já tu strašim...

peda
10. srp 2009

Ahojky 😉

taky drobet straším,ale taky půjdu do peří

Míšo,odsávajda je ok 😉 díky

Evi,ona si dneska vzala ode mě jen ráno drobet a pak jsem odsávala až odpoledne tou elektrickou 30ml a pak v půl 9 zase 30ml,pokaždý bez kojení,vůbec nechtěla,dělala jak blázen a já na to nemám nerva.Chci se z ní těšit a né se nervovat.To mi za to nestojí.Kojím vždycky ráno,jak spí celou noc,tak má hlad a je ochotná u prsu chvilku zůstat a pak přez den je to podle její nálady,většinou si cucne tak dvakrát denně.Ale to si opravdu jen cucne.Holt kojná nejsem a nikdy nebudu a jsem šťastná za to drobet,co jí můžu dát.

Indi,to tě lituju,musíš být hrozně unavená,musíš se věnovat i Tádovi,nedovedu si to představit.

Strašpy,tak hodně síly na zítřek,to si dáš ☹ pak se musíš nějak odškodnit 😵 ,žes byla holka statečná 😉

Tak Cyrilek je takhle nejedlej?to Elli by pořád jedla,to musí být teda hrozný,chudáček,snad se to brzy srovná a bude baštit o sto šest 😵 😉

peda
10. srp 2009

Tak já jdu hají,tady už se taky spinká,papa 😉

dadunka
10. srp 2009

Já tu ještě straším 🙂

Holky a do kdy jste po porodu krvácely? 😒

petreva
11. srp 2009

Jé DADU, já se tohle snažim spíš zapomenout, tak ti přesně neřeknu, juknu do kalendáře jestli nemám nějaký zápis 😅 , ale myslím, že jsem vyplácala 6baklení poporod.vložek a pak to začala kombinovat s obyč, to už bylo takový jako MS a od tohodle "bodu" to šlo rychle ku konci...tak 23.dubna jsem už téměř nešpinila 😅 Elenka se narodila 21.3 😉

petreva
11. srp 2009

Jinak zdravím všechny!!
My měly noc, to se Elence ještě nepovedlo...už spala celou a dnes se od půlnoci mlátila sem tam...dudlík v puse dlouho nevydržel, tak jsem jí zkusila nakrmit.Pila ochotně kolum jedné, ale v půl třetí už mě zase vzbudila svým neklidným spaním.3x schodila dudlíka na zem....a už se mlátila občas pofňukla až do rána, kdy jedla kolem půl šesté...brďo na oči moc newvidim 😖

achalteke
11. srp 2009

Ahoj holky, zdravím a jen hlásim, že jsem v celku. Strašně nás od včerejška zlobí net, televize, zkrátka celý kabelový připojení, všechno to furt padá...takže nevim kdy se tady zase objevím. kdyby něco budu se hlásit po sms 😉

peda
11. srp 2009

Ahojky 😉

Baru,já taky krvácela tak měsíc,tak 3 týdny s porodnickýma vložkama a pak už normální a ten pátý týden jen intimky.To už byla kapička za den.

Evi,tak to jste se teda moc nevyspali.Ale Elli se taky zbudila ve 4,normálně se budí v 6 a normálně spí tak do půl 9 i dýl,ale dneska v 7.15 už byla vzhůru,tak jsem taky trochu mimoň.Dudlík taky nepomáhal.Možná,ta změna počasí,či co.

P jel zase v noci do Rakouska,Mája je na chalupě,tak jsme tu osamocený holky,venku nic moc a jsme bez plánu,snad se udělá drobet líp,aby jsme mohly ven.

Jájo,tak vás zlobí kabely?Plánička má ještě čas,snad tam ještě vydrží na dopečení 😵

straspytelka
11. srp 2009

Ahoj holky, tak to mám za sebou, no maso... ☹ ☹ mám hubu roztrhanou sešitou bolavou 😖 zatím to moc nebolí, ale už to povoluje, to si asi užiju, mám zánět okostnice z toho, že to bylo tak dlouho opravovaný a otevřený 😠 bývalé zubařce faaaaakt děkuju 😠 😠
Přeji vám všem moc hezký den večer se snad ukážu 😉

zuzka84
11. srp 2009

indi - ehm, vim ze nikdy nezapomenu na to u Dady , ted do toho spatny vzpominky , blby pocity , proste se s tim nikdy poradne nesrovnam (kdo to tak neresi nepochopi , ja vim 😀 ) , ale tak preziju to 😀

dadu - ja mela ocistky asi 3 tydny a pohoda. a kdyz uz skoro nic , tak uz jsem dostala normalni MS 😒 , ale jako bylo to v pohode

me boli zada a krcni pater - fuj. lezet nepomaha, uz proste nic, zacina me to vytacet 😠

indigo
11. srp 2009

Brý ránko!

Zuzi jo jo, sice to až tak neřeším, ale asi tě chápu... 😖 A všechno nejlepší k svátku!!! hlavně ať už to máš za sebou, ať tam nemusíš tvrdnout, a ať jste obá (potažmo všichni 4) v pořádku!!! 😎

Ze mě tedy stále valí krve dost a dost, ale já mám ještě čas... 😠 ale je to teda protivný. 😝 A došly porodvložky, musím bezpodmínečně dneska někde nějaký koupit 😝

Jinak noci se poddají, dneska jsme spali 3 hodiny v kuse + pár kratších úseků, což je zatím (přes noc) rekord. 😎 Ovšem jako vyspaná se tedy ještě asi dlouho cítit nebudu... 😀 😝

indigo
11. srp 2009

Strašpy fuj fuj, posíláme pofoukání na dálku... 😖

Jájo - jako to se opovaž nebejt na netu, přijdem o porod v přímým přenosu!!! 😠 😠 😠 😀

indigo
11. srp 2009

Jinak já včera byla v DM přihlásit se do Babybonusu a je to tak, že PRVNÍ knížku dostanete hned a další budou chodit poštou. Jenže u mě ta PRVNÍ knížka byla ta těhotenská, kdy jsem vyplnila dotazník, doložila doklad (těhuprůkazku). Teď už jen stačilo nahlásit jméno dítěte a datum narození, ani nechtěli rodnej list, nic. To jsem měla vědět a nahlásila bych tam Mišku už minulej tejden, já jak trubka čekala na ten RL 😠 😀 Ale kdybych nebyla zaregistrovaná už jako těhule, vyplnila bych přihlášku až teď, musela bych dodat RL a knížku by mi dali hned. No divnej princip, ale budiž... 😝

peda
11. srp 2009

Zuzi 🙂
všechno nejlepší,hlavně zdraví,pohodu a klid.Ať ti to tam co nejdřív uteče a jsi co nejdřís s miminkem doma s klukama 😉 😵

A Korupinky Zuzanka má taky dneska svátek 😵 tak taky přeju hlavně zdraví a rodičovskou lásku 😵 😵

kacena00
11. srp 2009

ahojky, já fakt nemám přehled co se tu děje, hokym nezbedný a vy mi nic neřeknete 😀

takže zuzka nakonec zůstává v čebudkách? jestli to chápu dobře..

dadu já krvácela necelé 3 týdny a bylo mi řečeno, že je to špatně, že bych se měla fakt vyčistit, tak mi bylo porazeno ať hodně lehávám na břicho a je fakt, že to zase spustilo krvácení, takže bylo vidět, že čisti bylo potřeba jen to ten spodek nechtěl kdovíproč pustit

můj jedlík mě dnes opět mate, no takže režim zase v háji, páč to vypadá, že cyrilek z 2 a 3 hodinových přestávek fičí rovnou na 4 hodinový - a to minulej tejden jak sem jela za helou a peťou, tak by se potentononc kdybych nechala jídlo až na tábor a jedl by tudíž cca po 2,5 hod.

tak doufám, že adekvátně s tím navýší i dávky jídla se z něj asi jednou poprdim, jakmile něco začne fungovat, totálně to rozboří a já musim zase vymejšlet jinej režim, aby to fungulírovalo 🙄

kacena00
11. srp 2009

jo a zuzko též přeju vše nej k svátku a ať to v nemocnic probíhá co nejlíp a brzy se dočkáš zdravýho kloučka

inna12
11. srp 2009

ahoj 😉 tak já konečně v noci trochu spala, tak je to lepší, v tý nemocnici to se nedá vubůec 😝
tak jsem hooodně letem dočetla, mockrát děkuji, že jste na mě myslely!!!!!!!!!!!!!!! 😵

Zuzko, notebook sem měla na rizikáči to poslední odpoledne než mě odlifrovali na sály večer, Pavel mi ho donesl, já na něm byla cca půl hodky, pak už se nedaloi ...na sálech jsem měla s sebou jen ručník a mobil! a už mě nepustili dolů ani pro věci..takže jsem tam celej den neměla ani mejdlo, kartáček, pak mě teda pustili aspon pro to dolů 😠

porod se mi ani popisovat nechce, byl to brutal, mam z toho pořád šílený pocity, prostě to nemělo s normálním porodem nic společnýho, ve zkratce jsem ležela od 8 ráno do půl 3 na lehátko přikurtováná s oxytocinem v ruce, na zádech, běhěm minuty obrovský kontrakce po minutě, po půl minutě...nález po 3 hodinách mizernej..malej napojenej na monitor, byla to pro něj šílená zátěž 😔 pak jsem dostala otřesný křízový bolesti a to už se na zádech nedalo přežít..a já byla pořád na 4 cm!!! pak už jsem nevnímala,ani sem nemohla dejchat, dali mi epidurál, kterej zabral jen na pulku těla, ale pomohlo to...strašně mi to pomohlo se uvolnit a během hodiny jsem byla na 8 a už nešlo nevydržet netlačit..jenže jsem neměla sílu se ani držet těch madel natož tlačit takovýho macíka ven 😝 nechápu, že mam tak v pohodě šití, vubec o něm nevim, od začátku ani moc nekrvácim, takže aspon tohle je v pohodě.
Nejhorší byly ty dvě noci strávený na čekacím pokoji na sálech, kde jsem se tak vynervovala, když to tam vidíte, slyšíte, že když mi řeklli, že se jde hned rodit, tak jsem to fakt už nezvládala...ty tablety vubec nezabíraly, teda zabíraly, měla jsem dva dny kontrakce, který mě ale vubec neotvíraly 🙄

jinak s kojením máme také problémek, já mám tolik mlíka, ale on se u toho strašně začal vztekat, polohu mám dobrou, na začátku mu to odsaju, at mu to tak neleje, ale saje, pak se vteká, zase saje a furt dokola..bud má plnej nos, protože chrčí, byl celej zahleněnej, nebo mu to teče moc, nic jinýho už mě nenapadá...ale přes noc se fakt vubec nenapil, jen malinko 😖 ..chtěl by pít, má hlad, ale prostě u toho vyvádí..takže taky super. co s tim?? mlíko mám a zase tohle...přece mu to nebudu přes flašku 😝 proč odmítá to prso?

odsávačku mám tu medelu a jde to s ní fakt krásně, je to hned a uleví se mi, jen mě trápí to jeho vztekání u toho, normálně se šponuje vzteky u prsa 😔 nemáte s tim zkušenost???

kacena00
11. srp 2009

innuš mě se u toho zpočátku šíleně zalykal, takže sem dostala radu, aby to neteklo tolik proudem si sednout a zároveň lehnout- polosed, pololeh, to nám dost pomohlo

víc nepísnu, mám maloše v rukou

zuzka84
11. srp 2009

dekuju vsem za prani k svatku !

inni - to vis , mistni drby , znas to 😀 😉

jo , baru , zustavam tady no. schvalne koho chytnu na sekci , kdopak me kuchne 😀 . dneska jsme koukali jak vezou na sal jednu pani - chudak , bala se , manzel taky , jeste tady plasil ten co vozi pacienty ze uz na nej cekaj na sale a oni jeste nejsou pripraveny , furt tam nakukoval kdyz ji zavadeli cevku, jak chvatal ... no chudak zenska , to se fakt tesim , ja budu strachy uplne zblaznena asi 😝

inna12
11. srp 2009

Baru, zkoušela jsem ten sed ráno, bylo to lepší, ale taky nic moc..no uvidím, zeptám se na to ted v poradně...
může už se takhle malým odsávat ten nosík ?

Zuzko, též přeju vše nej

dala jsem pár fotek https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

tak razíme k tý dr. , jsem zvědavá, kolik ho zváží 😖

pa

achalteke
11. srp 2009

Zuzko taky bych ti popřála na tvůj svátek plný stolek štamprlátek, ale tak ti teda přeju nikdy v puse suchý plátek 😀 😀 😀 😀
jsem si ráno zaposlíkovala, jsem myslela že zdechnu... 😝

Inuš malej je krasavec a je vidět že to je obřík, pěkný mládeneček! 😵 😵

straspytelka
11. srp 2009

Taky přeji Zuzankám VŠE NEJ, hodně zdravíška a štěstíčka 😵
Aaaa Jája už to rozjíždí, další kolo prosím 😀 😀 😀
Innuško, tak kolik vážíte?

petreva
11. srp 2009

Taky přeju ZUZKÁM!! k svátku!!
INNIKU, téda porod žádná procházka 😖 Pavlík je fakt obřík i na fotkách, krásňoučkej!! Odmítání prsa jsme si užili...je to psych. náročný, viď. Já si říkala, ty jo a za dvě hodiny zas... 😒 nakrmit ho musíš a on dělá tohle...Elenka vždycka tak říla, přisála se a brečela ještě u prsa, cucla si, kopala nohama, kroutila se...odcucla a brečela...taknějak to máte?? Změnila jsem polohu při kojení. I během kojení jsme ji měnily, dokonce jsme jeden čas krmily nahý, aby bylo tělo na tělo a cítila mě co nejvíc. Kojili jsme ve fotbalové poloze, vleže, to mi moc nejde, ale taky vleže a já nad E...no všemožně. Vždycky si v té danné poloze trochu vzala a začala plakat, tak jsem ji rychle změnila a ona se zase přisála a vzala si...nenuť ho moc, raděj přehoď na druhou stranu...neměl by u prsa plakat, aby si to nespojil s něčím špatným, ale to se mluví, viď. Taky mi to nešlo. Ale tak v rámci možností! Nebo jsem E. utišila drobet dudlíkem, vyndala a strčila prso...zkoušej co se dá 😉 na tenhle problém mi Dr. tenkrát řekl právě, že mám odsát a dát flašku...a dělá ti to od začátku do konce kojení nebo jen někdy? Třeba se mu to spouští moc tak protestuje...je tu jedna mamina co radí po IP, kdybys chtěla písnu ti do IP její nick 😉 nebo je tu místnost: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Držte se, je ot těžký...
STRASPY ráda jsem vás viděla! Sluší ti to poslední dobou 😉 a S. je fakt opálená 😉
JÁJO, téda ty máš třakový předzvěsti 😉 no, aspoň si zvykáš pomalu, ne? 😉
DADU, tak co kojo dnes??
PEDI a odsávajda??

Dneska jsem mluvila s P. jak se jí narodil Danielek. D. měl pár krizí a momentálně je zas "nahoře" zkoušeli mu dávat sondou mlíčko ale moc to zatím nejde. Půjčila jsem jí odsávačku, aby se tak nedřela s mechanickou...říkala, že začal přibírat. Ale že Dr. moc neřeknou, byl narozenej hoooodně brzy, takže jí nedávají žádné naděje nebo tak něco. Má šanci přežít čím dál větší, ale prý jak na tom bude to nikdo neřekne. Zítra za ním jede. Je taková uplakaná...ale drží se.
Tož já teď musím pozornost od odsávajdy odpoutat. Jsem na ní nějak závislá 😅 a o to víc, že teĎ mám nějak méně mlíka a E. méně jí...tak z toho mám blbej pocit, ale P. je teĎ přednější, aby věděla jestli jí vyhovuje...
JO byly jsme u Drky. Jé bezva. Udělala E. výtěr ze Zaďochu, a pak že to nejde nebo je zbytečný, jak říkal bývalý Dr.......koukla jí do oušek, do krku, zvážila a říkala, že je dost málo, že E. baští 80-100, že ty teploty můžou být tím, že málo jí málo pije...i hovňouse má tužšího...takže mám zkusit déle kojit, jak se nechá a to co odsaju tak nabídnout. A to si E. zase dá, to je bez práce...jen se bojim, aby se to nenaučila, že dostane jinak...no uvidíme. Dneska baští 100-140tak je to lepší. Má takovou vyrážku na bříšku a ruce...červený malinkatý pupínky...a měla jsem asi pět otázek a ochotně mi odpověděla, fakt bezva...Písnu dyštak ještě večer, už musím s E. ven,začíná ječákovat....mějte se 😉

indigo
11. srp 2009

Inuš ten je fakt sladkej!!! 😎 A jak nabíráte? S tím kojením je to prekérka, podle mě ho bolí bříško, třeba je ještě najedenej a už tam šoupe další mlíčko a dělá mu to tam paseku... 😖