Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

zuzka84
14. zář 2009

Dadu - no v lednu mu bude 28 😀

ad ockovani - my pro Dadu mame navic jen Prevenar , ale nedala bych to kdyby k tomu nebyla indikace, stejne tak bych nezatozovala jinymi ockovanimi pokud k tomu neni vazny duvod. Dada by teda mel mit jeste x dalsich ockovani dle doporuceni primare jednoho det. oddeleni , ale nejak to nemame s kym jinym zkonzultovat , tak to zatim nechavam vyhnit 😝 😀 , i kdyz treba chripky se fakt dost bojim 😖

zuzka84
14. zář 2009

indi - ono uz se nepreockovava ... takze je to jedno

nejakej debil nam tu vrta - to mam fakt radost , uz asi ctvrty den tu kazdy vecer co chvilku vrta , magor 😖

dadunka
14. zář 2009

Indi, díky. Reagovat je výstižné slovo, doufám, že to reaguje správně, ale určitě se během posledního týdne nějak zvýraznilo, protože do té doby jsme o tom vůbec nevěděli.
A kam jinam jako jdeš???? 🙂

Zuzko, tak to bych mu stejně tipovala míň, fešák 😉, jestli budou kluci po něm, tak to se budeš mít co ohánět 😎

Já teď študovala to očkování a ten Synflorix je prý ještě lepší než Prevenar. A jaká jsou vlastně negativa očkování???
Debila s vrtačkou odpráskni. 😠 My sice jsme v baráku, ale já takhle chodím umravňovat o patro níž mého bratra, který solí muziku o sto šest.

petreva
14. zář 2009

Dobrý večír!!
Tak co srazík?? Přidá se někdo na kafčo?? A v kolik??
DADU, heleď, po šestinedělí se mlíčko trochu stáhne, ale nevzdávej se...prsa se už nenalejvaj jak dřív...uvidíš, no 😉 My dali Elušce Synflorix. Jedna dávka nás stála 1500kč. Negativa očkování? To je těžko říct...každé očkování je jiné a taky každý dítě...já osobně bych taky mimčo moc nezatěžovala, když to nebude nutný nebo nebudu přesvědčená, že je to potřeba...

zuzka84
14. zář 2009

ehm, kdo jste jeste nevidel jak se triletak vejde do kybliku na koupani pro miminka , tak se kouknete 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

dadunka
14. zář 2009

Evi, no jo, vlastně, jsem zapomněla, že se to po 6ti nedělí upravuje, ale nevím, jestli se tomu u mě dá říct upravování. Dřív jsem mohla kojit před každým dokrmením, tedy á 3 hod, mlíko v prsou bylo a teď? Teď můžu tak po 6ti hod. nejdřív. 😖 Ale nevzdávám to, v noci ho přikládám pokaždý, snažím se oddálit vstávání pro Nutrilon co to dá a doufám, že z toho prsa něco vydoluje 😀

No a vy jste měli nějaký extra důvod pro ten Synflorix pro E.????

Zuzko 😀 😀 😀

peda
14. zář 2009

Ahojky 🙂 😉

měli jsme hrozně náročný víkend,už od čtvrtečního večera do neděle večer.Naši si odjeli na dovolenou a já se měla s malou na ruce starat o 15 lidí na penzionu včetně snídaní a večerního grilování.Dělali jsme to sami s P.,stávali jsme ráno v 6 hodin a chodili spát po půlnoci a malá jak spala někde jinde,tak v noci plakala 😖 jsem chodící mrtvola.Dneska jsem se dávala drobet do kupy,ale už nikdy víc ani za zlatý prase 😀 😀 😝
Zítra máme vítání občánků,tak jsem zvědavá,jak to zvládnem,jestli s muzikou 😅 😅 .

Drobet jsem dočítala,ale zase už nic nevím 😀 😀

Jíčo,vítejte doma s Pláničkou 😵 😵 je nádhernej a máš úžasnýho manžu 😵 😵

Zuzi,omlouvám se,nebyla jsem vůbec na koníkovi.Odsávajdu už nepotřebuju,budu jí prodávat,malá pije i z kozaly a mlíka se stejně už víc neudělá,tak to promysly 😉
Kluci jsou fešáci v tý vaně.Já bych se bála půjčit malou Májovi ve vaně 😀 😀 .
Dneska jsme měli taky premiéru ve vaně,nějak dlouho jsem si vychutnávala vaničku 😵 😵 .

Dádo,taky máme reakci na očkování,pořád nám to hnisá,teď teda je to jen červený,ale občas se dělá bílá kopička.Tak já myslela,že vesele kojíš,že už víc kojíš,než jste na umělým.A proč jsi přešla na normoš nutrilon?A kolik dáváš?a kolikrát denně?JO a kůli tomu ramínku nemáme ani očkování ani naušničky.

Terezko 😔 😔 je mi to moc líto.

Inníku,tak už se to lepší?tak už jste od mala na konopí??? 😅 😅

Indi,tak marodíte?mi ječtě neodsávali,zatím lovíme jen bubáky 🤐

Petruš,tak už máte autíko?to je úleva,co?tak Dáda má poznámku?to je můra teda,ta úča 😠 😠 to se máš teda na co těšit.Mi máme taky novou učitelku,dneska byl rodičák,ale byl P.

peda
14. zář 2009

Carinko,tak přebíráš štafetu po Jáje?to si tě tady budeme pěkně rozmazlovat,když jseš tu sama 😵 😵 už se těším na zprávu z artu.Chtěli by jste dvojčátka?

kacena00
14. zář 2009

čao ženy!!!!
STRAŠPY, co říct...drž se

ad očko: taky zvažuju ten synflorix, ačkoliv naše doktorka nám nabízela prevenar..ještě to vykoumám, EVI prosim tě a ten synflorix se dával jen jednou????? já myslím, že prevenar řikala že ve dvou dávkách a myslím, že i cena je podstatně dražší....to bych si teda když už bysme se rozhodli pro, radši zaplatila synflorix..

jinak DADU buď v klidu, nic to neznamená, teda nic špatnýho, my sme měli zhnisaný ramínko ještě ve 4 měsících...mazali sme framykoinem, holt to reagovalo nějak zpožděně a jako někdy do 3 měsíců se skoro nic nedělo a pak mu toteprv začlo hnisat...po každým koupání se sloupla ta tenká namočená kůžička a vyjela mu z toho bakule hnisu 😝 takže buď radši že mu to reaguje teď, aspoň nedostanete první pigáro (když nepočítám tbc) až v 5 měsících jak my 😒 to aby se člověk bál černýho kašle a podobnejch srágor...myslím, že už sem tu psala jak známejm omarodila holka ještě než ji dali naočkovat, nechci strašit, ale já sem prostě posera..takže myslím, že když to malýmu zreaguje dřív, tak je dobře 😉

ZUZI A JÁ UVAŽOVALA O TOm, že nás v kybli čeká už jen pár dnů, týdnů a ono je to i pro tříleťáky 😀 😀najednou ten kyblíček vypadá tak prťavej 😀 😀 😀

indigo
14. zář 2009

Aha, tak nevím, že už se nepřeočkovává... 😀

Tříleťák v kýbli božíííí 😀 😀 😀

Evi já jsem pro sraz, jestli nebudu mít nemocný dítka, ale to ti řeknu až ve čtvrtek večer... 😖 Zima nám nevadí, ale nesmí pršet, to bysme leda museli vymyslet jiný místo. 😉

menny
14. zář 2009

😀 😀 😀 Zuzko tvůj Davídek je borec

Dáduš já tehdy o tom Sinflorixu nebo jak nevěděla.
Očkovalo se Prevenarem a tim Sinflorixem se začalo očkovat cca měsíc
po tom co jsme měli ten Prevenar. Ten S..... by měl být na víc
druhů pneumokoků. Já nechala očkovat prostě ze strachu.
Bratranec od jedněch známých na to zemřel a to mu bylo asi 16. Sice jsem ho
neznala, ale je to strašný
je to sice asi 3roky, ale nedalo mi abych Matouška nenaočkovala.
Davídek byl předloni dost marod a očkuje se do tuším 5 ti let, tak jsme ji bohužel propásli ☹
Jinak jsem ráda, že nový úvaz sedí.
Já se pokoušim vázat na záda, ale zatim mám trochu problém s dotahovánim, takže
vážu tak jen doma a ven ten kříž s kapsou

Indi beru to, že neni zvyklej na povinosti, no snad se polepší s tim pamatovákem
furt lepší zapomenutej úkol, než poznámka z chování

sem toho chtěla napsat víc, ale mele se mi dítě nějak v postýlce, tak tam jdu...snad tenhle zubík bude
na delší dobu poslední

dobrou kočky

menny
14. zář 2009

Jinak se Dáduš očkuje s první hexou nebo 14 dní po 😉
mažu paaaaa

peda
14. zář 2009

Jo vzpoměla jsem si,že jsem tě viděla Indi myslím v pátek nebo ve čtvrtek,šla jsi po Pražský s kočárkema Tádou v závěsu 😅

kacena00
14. zář 2009

peťo to už se může takhle starý dítě na záda???já bych potřebovala asi nějaký lekce...kdyby si měla chvilku časíku...sím sím sím sím sím sím, já vím, že je to na youtube...ale já sem posera a sama to nelajsnu...tak kdybysme se mohly někde chvilku sejít byla bych šťastná...

kacena00
14. zář 2009

???????? cože????? mě ta mojen doktorka řekla že 14 dní po a nebo že dáme druhou hexu, ale tu teda za měsíc...že jinak by byly potřeba 3 dávky, ale takhle budou stačit jen dvě? tak já nevim...ta moje doktorka má ty očkovací manýry nějaký jiný

indigo
14. zář 2009

Baru Prevenar (a možná i ten S., nevím...) je podle věku, čerstvý miminka potřebujou až 4 dávky, čím starší dítko necháváš očkovat, tím míň dávek, já nechala Tádu až po 2. roce (taky jen na doporučení dr., jinak bych se na to nejspíš vykašlala) a to už stačí jen jednou. Cena - jak si seženete v lékárnách 😀 pohybuje se kolem 17ti - 18ti stovek, nejlevnější jsem viděla (a koupila 😀) za 1680,- 😎

menny
14. zář 2009

Tak jsem ještě tu 😀
Prevenarem se očkuje 3x a platila jsem 1695,-
za jednu vakcínu

Pedí, když on ten míček měl mít už minulý týden a nic neřek, tak už mu to napsala ☹
teda vy jste takhle makali jo, páni to jseš dobrá, takhle s malou.
Jj super, že je autíko zpět

baruš já si tu bezplenkovou metodu představovala jinak 😀 😀
Helču moc pozdravuj až s ní budeš. Snad taky uzkutečníme tu návštěvu za ní za Majdou

apropó u nás se ještě v 7.měsících koupací premiéra ve vaně nekonala.
Matoušek když vidí kyblík tak se může zbláznit radostí, tak ještě koupem v něm 😀 😀

indigo
14. zář 2009

Pedí - jooo s Tádou v zádech, tak to jsme byli my... 😀 Tak to jsme šli buď k Zuzce nebo od Zuzky... 😎

A mizim, nespí mi ani jedno dítě a Táda je nachcípanej, to bude noc... 😝

menny
14. zář 2009

Tak asi fakt záleží na věku dítěte s tím očkováním.
Takhle jsme to měli s Máťou a Dáduš s Tádou by to měli nejspíš taky tak

Baruš Hanča dávala malýho prý na záda v 6ti měs
Matouška zkoušim cca 14 dní, ale ještě se u toho dost navztekám 😀 😀
jedu taky podle youtube. Hanča je před rozpadnutim a i když mi řikala, že se v týdnu
domluvíme, tak trochu pochybuju, že vydrží pohromadě 😀
nám budou měnit okna a bude se muset vymalovat a pak hned jedem na svatbu (pro změnu 😀)
tak po 10.10. budu mít volno. Do tý doby nevim ☹
to jedině že by jsme se někdy domluvily ze dne na den jestli by ti to neva. Panž fakt netušim co bude.
Já bych se chtěla tak chvilku nudit, nebo se válet. Se u nás furt musí něco dít, na nudu neni čas

menny
14. zář 2009

Dopr a jsme vzhůru 😠 😠 😠
se picnu
tak brou brou

zuzka84
14. zář 2009

jeee, dadu , tak to mi nikdo moc nerika ze mam manzela fesaka 😀 . to potesi, diky

a to ockovani ja teda konkretne nevim, ale kazde ockovani je urcite zatez pro telo a moje doktorka je taky proti tomu aby treba toho pneumokoka melo kazdy dite. mmch nas Dada ma pneumokoka uplne normalne furt a to je na nej ockovanej , jasne , asi to diky ockovani nema nejakej spatnej prubeh , ale znamena to pro nas neustale celkem silne davky atb

zuzka84
14. zář 2009

jsem pozadu s reakcema , jsem si odbehla do sprchy a kojit 😅
a ten prevenar je fakt podle veku, ale uz nevim kolik jsme toho meli jestli tri nebo ctyri a cena jde nastesti v tomhle taky mimo me 😀

kacena00
14. zář 2009

tyjo, tak dík za info o vakcinacích

peťo taky teda zkusim youtube, ale teda ...chudák cyrda a chudák já, tyjo naše šátkovací začátky...to byla nasranost...no uvidíme 😀 😀 😀

já si myslela že to spíš nepujde kort teď se začátkem škol. roku a ještě využít zbytku hezkyho počasí na chalupě..já nevidím na klavesnici, proč si jednou nerozsvítím?

tak jo, vypínám to a zejtra ne zejtra mám lítání, pozejtří se vrhnu na youtube

jinak ad bezplenkovka - včera ne vejletě po tom, co se vyspal vyndaly sme ho, já ho svlíkla - něco načuráno měl, držela sem ho v klubíčku a řikala mu čuru a on se fakt vyčurdil, pak sme odešli na louku, kde svítilo slunce c se válel na michalovi a jedl křupky a zničehonic se začal mrskat, tak sem ho svlíkla, žekla mu čuru a on se vyčural (bylo to půlhodiny po jídle- mlíce, takže se nedivím, že se mu chtělo) a tak furt dokola, jednak využívám časování - před spaním, po probuzení apod. a pak v noci-navečer když řve - jako třeba před půlhodinou zkusim dát vyčurat - vyčurá se a zase usne a přes ten den, jako třeba na tom vejletu, ale to byl stejně i počuranej, ale aspoň něco sme chytli

ale jako kdybych s ním byla ve městě..tak nevim, tam to jednorázovka asi jistí..nebo nevim, ještě sem neměla tu možnost, zkouším to od minulý neděle večer

a on moc dobře evidentně ví, co znamená čuru stejně jako ví, že co má dělat na ham 😀

tak já jdu hají, pa

dadunka
14. zář 2009

Ty jo, tady se rozjelo, koukám matky uspaly dítka a sedly k pc 😀

PEDÍ, kdepak, já jsem na tom od porodu víceméně stejně ze 2/3 dokrumuju UM a z 1/3 kojím, teda tak to bylo v 6tin., teď toho UM bude ještě víc.
Z extra Nutrilonu zkouším na normoš N. proto, že jsem jako první krabici po propuštění z porodky měla normoš N., další už byla extra a nepozorovala jsem změnu, že by jako déle spal a měl delší zasycení. Navíc je ten extra o dost dražší. Jinak krmím 8x denně, dohromady v průměru celkem 885ml (z toho cca 30ml asi z prsou). Zrovna dneska jsem si to psala na papírek, abych to mohla dr. ve středu nahlásit. 🙂
Jak jste na tom s jídlem vy???
No jinak to jste hustý s tím penzionem, klobouk dolu, to musíš mít vaše moooc ráda.

Srazík kdy kde a v kolik???

Strašpy,drž se.Vím, že se to nedá vůbec srovnat, ale taky se mi teď v druhé půlce srpna dral furt na mysl loňský červenec a srpen, kdy jsem byla těhu, pak se to pos.alo a začátek září byl moc smutný kvůli revizi 😔. Celé se mi to promítá jako film a nejde mi nebrečet. Pak se jdu podívat na to naše štěstí do postýlky a říkám si, že nad ním náš první brouček drží ochrannou ruku...

kacena00
14. zář 2009

teda pedi tak to jako nejni fakt sranda..... takovej záhul

a končím, jdu už fakt hjají, brou

petreva
15. zář 2009

si ze mě dělá ten net Pr...takovej dlohouj příspěvek a reagovala jsem na každu , abych vás pozdravila a on spadl!!!! Tak to teda znova nepíšu, stejně je dítko vzhůru tak jdu za ní.... 😠 😠 😠

achalteke
15. zář 2009

Helou ženy, máme problém - furt čekám kdy se mi ozve pediatrička kterou jsem si vybrala a nahlásila v porodnici a jako pořád nic - dneska jsem zjistila že má celý týden dovolenou a k dalším to máme strašně daleko - ach jo ☹ ...

Jinak už se srovnáváme, spací intervaly cca 2 hodky, mlíka že bych mohla kojit celou vesnici a už i nějaký malý systém jsme si našli a jakž takž jsem se i vyspala, dneska tu budou naši, tak se k tomu popisu porodu asi zase nedostanu...no neva - však se dočkáte...

Včera večer jsme si užili první koliku - sláva třešňovýmu polštářku... 😉 tak se opatrujte kočenky a já se zjevím - jdu nějak zařizovat toho pediatra 😠

zuzka84
15. zář 2009

jajo - pokud vim, tak pediatrovi si maminka stejne musi zavolat sama. ale mozna to tedy u vas funguje jinak
zavidim ze uz jste zajety . uff, my se asi nikdy nesrovname 😝
jedeme ke kamaradce na navstevu , at mam lepsi naladu , tak pa pa

dadunka
15. zář 2009

Ahoj,

holky, kdy a kde, že je ten sraz???
Helčo,my když jsme se vrátili z porodky, tak naše pediatrička taky měla dovolenou, ale ještě před tím jsem s ní mluvila po telefonu a říkala, že když bude vše ok, tak můžeme na první prohlídku dorazit klidně až po tom týdnu co dovolenkovala, že to nevadí.
My jsme teda nakonec šli k zastupující dr., protože Táda zpočátku nepřibíral, ale kdyby přibíral, tak bych šla klíďo až za ten týden.
Jo a mě taky sama nevolala, to ani nevím, že by měli, musela jsem já.

indigo
15. zář 2009

Ahoj holky!

Teprve jsem vstávala, heč! No ale není co závidět, Táda je pěkně nachcípanej, půlku noc buď probreček nebo prokašla, druhou půlku jsme kojila a odsávala Michalku a ráno jsme aspoň chvilku všichni spali.
Tímto netuším, jestli se srazu zúčastníme 😖 ale Dadu - je tam co posledně, Evča tam může být už na 9, ostatní se zatím nevyjádřily. Já bych moc ráda, ale uvidím, co ty moje dětičky... 😝

Jinak Jíčo - doktorovi musíš zavoalt ty, jak on má vědět, že jsi už porodila a že vás zrovna pustili? A jestli má dovču (musel vědět už dřív, viděl kdy máš TP a měl ti to říct a sdělit i kdo ho zastupuje) tak byste měli vyrazit k zástupu.

Na porod se těšííím!!! 😎