Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

inna12
23. zář 2009

a fusak máme pro změnu jakej? modromodrej 😀 😀 (je tmavě modrej sporťák)
Evi, pavlík až se nevejde do korby s teplým oblečením (což bude asi dost brzo 😒), tak bude muset 😔 naštěstí jde do uplného lehu

inna12
23. zář 2009

tak já odsávám Pavlíka skoro už po každým kojení 😅 protože z toho blbýho prsa mu to stále teče jak šílený a protýká až do nosu!! 😠 ten tah je fakt slabej (vysik na minimum) nedovedu si představit ho neodsát, co on tam má mlíka a hlenů po kojení!!! takže odsávám po jídle a nikdy se mi nepoblindil 😉 on už na to i čeká, blbě se mu dudá dudan s plnym rypíkem 😀

cipisek007
23. zář 2009

Innko, nám se právě holky 2x po jídle poblindily, ale každej to snáší jinak. Momentálně je musíme odsávat před jídlem, protože se u toho tak brání, že je sotva udržím (kde jsou ty časy, kdy jsem jednou rukou držela dítě a druhou odsávala...) a věřím tomu, že by se díky tomu bránění a trhání sebou právě poblily. I v nemocnici mi Terezku nechtěli odsávat po jídle. Sestřičky vždycky říkaly, jestli je aspoň hodinu po jídle. Tak jsem na ně zvonila vždycky před jídlem.

inna12
23. zář 2009

Jíčo, tak super, že kvasinky neřádi si daly říct 😀
jak to málo mlíčka?? dyt si psala, že máš moc moc..to takhle rychle ti ubylo ☹ tak to mě trvalo o dost dýl, než začlo ubejvat
to je jasný, že je Šimonek ok! kdysi sem o té opičí rýze četla, určité procento populace ji prostě má a je to normální 😉 Však i Zuzka psala tuším, že jí má ne? až když jsou dva a více určitých znaků tak se to má řešit. To je dobře, že máš rozumnou dr. 🙂

Indi bez Tadouše, to si bude dnes užívat 😀

inna12
23. zář 2009

Cipi, tak u nás by to před kojenim bylo bezpředmětné 😀 já mu právě odsávám to mlíko z nosu 😝 tak díkybohu, že mu to naprosto nic nedělá 🙂 on by ani nemohl dudat dudana, jak je celej z toho blbýho prsa zamlíčněnej 😠 ja vim, že je to taky kojící polohou, musit se naučit i jiný, aby měl hlavu vejš

cipisek007
23. zář 2009

Jáji, ty vado, to je to až takhle vážný? to jsem netušila! Downův syndrom by ti přeci zjistili na velký genetice, ne? Musím si o tom někde něco přečíst a nebo vyhledat zpět, co jsi psala, já vás nedočítala, proto se tak ptám 😅

achalteke
23. zář 2009

Míšo já to zatim nějak neřešim, právě jak psala Zuzka že to mají taky a tak to nebude asi nic závažného a poměrně běžné, jen mě to v první okamžik vylekalo ....
Inuš jo to mlíko mě sejří, nejdřív ho mám že nevim co s tim a teď - nic moc, ale najela jsem na nový stravovací režim a snad ho bude víc, předtím jsem skoro nic nejedla 😉

inna12
23. zář 2009

Jájo, mě se to brzo zase spravilo 😉 pila jsem ty různý sráčoviny, odsávala po a mlíka zase bylo habaděj..ted mam uplně akorát 🙂 ono to zlobí, ale je fakt pravda, že po tom šestinedělí se to většinou pěkně srovná, jak si mimi žádá, u mě to tak bylo 🙂

razíme ven , hezký den všem! 🙂

cipisek007
23. zář 2009

Jájo, tak to jo. Už jsem si přečetla, co jsi psala. Držím palce, aby to bylo BRZY dobrý 😉

Tak Indi, byla jsem OPĚT v Tescu. Hádej. Mají pytle, nebo nemají???
Koupila jsem jim tam hezký teplákovky, vespod s chloupkem, celkem vyšla na nějakých 190,- Kč, ale nenašla jsem tam menší velikost než 9-12měsíců. Měli růžový a červený, no já vzala žůžový 😀

Innko, koupila jsem taky ten krém na opruzeniny od NIvey, zítra ho vyzkouším, na noc dám ještě Sudocrem, on na tý prdelce hezky drží. 🙂

zuzka84
23. zář 2009

ahoj,

Dadu - toho odsavani se fakt neboj, ber to tak ze tim detatku ulevis ne ublizis! z vlastni zkusenosti vim ze to muze byt mnohem horsi - viz. odsavani v nemocnici a tam opravdu pred jidlem jak pise Misa, protoze jim to strci opravdu az do krku a Dada to mel kolikrat do krve - to mi ho pak bylo lito, jinak ne.

jajo - 20dkg to je krasny! a to rve hlady kdyz ho nedokrmite??

jinak my se dnes byli taky zvazit - 5deka za tyden , he he, no tak lepsi nez nic 😅 . treba se do priste pochlapime

petreva
23. zář 2009

Ahoj holky, nám je hrozněěěěěěě....já už mám teplotu a v nose jak v sopce, co chce vybuchnout a nejde jí to..a v krku jak v ohni. Si vůbec nedokážu představit, že něco takovýho bude mít Elenka, moje malinká 😢 Ona je zahleněná taky čím dál víc. Koupila jsem moř. vodu a nasivin Jen je chvilku na zádech, začne kašlat a zalykat se. Pane bože, jaká bude asi noc....Podložili jsme postýlku, ale vidím to blbě...teplotu zatím nemá, ale co není může být...ach jo...taky se bojím o mlíčko...snad to nějak všichni ustojíme. Jestli se to zítra nezlepší razíme v pátek k Dr. 😔
DADU, my teď odsáváme snad co hodinu, fakt neboj...Eluška u toho řije jak tur, ale pak má krásně volne nosík, tak na čtvrt hodiny 😅

dadunka
23. zář 2009

Holky moje, tak jste mi dodaly odvahy a prubla jsme to odsávání a je to fakt bezva! 🙂 Malej jenom vyvalil oči, pak se chvíli rozmýšlel, jestli má řvát nebo ne a než se rozhodl bylo hotovo! A těch hlenů co z něj šlo 😒 fuj, fuj
Už jsem odsávala 2x, předtím jsem to zkusila na sobě tu vysavačkovou i tu gamáckou a nebylo to tak hrozný, u tý gamacký teda bylo nepříjemný to, že mám něco v noce a poměrně hluboko.

Tak jsem ráda, díky vám moc!
Jinak řešíme šišatou kebulku, Tadís pořád spí na jedné straně, tak ho furt přehazuju i hračky, aby koukal doleva, ale moc mu to nevoní. Cpu mu z té druhé strany polštářek, aby jí tam nemohl otočit. Nemáte taky některá mímo se šišatou hlavou? Nejvíc to jde vidět, když pase koníky. 😝

petreva
23. zář 2009

HOlky, nevíte do kolika teploty můžu kojit?? Už mám 37,7 😢

indigo
23. zář 2009

Čau ženy, dočteno nemám, večer napravím, jen mě bouchnul do očí poslední příspěvek od Evči. Evi - myslím, že tvoje teplota na kojení nevadí (ale jistá si teda nejsem, snad holky poradí víc nebo vyčtou na netu), spíš jestli bude Elence tvoje líčko šmakovat, já jsem kvůli teplotám přestala kojit, ale měla jsem vysoký, skoro 3 dny v kuse jsem měla čtyřicítky. Tádovi to prostě nějak nejelo a kvůli tomu se odstavil. 😔

A letím, jedno dítě fňuká, druhý má ve vaně mořskou bouři, zase budu muset vytírat koupelnu... 😠

indigo
23. zář 2009

Ale hoď do sebe paralen! 😉

inna12
23. zář 2009

Míšo, tak snad krémík pomůže, mě přijde moc fajn a je na různý bolístky 😉 (sama si s nim patlu záděry 😀)
Míšo, v Tescu maj snad všechno jenom na holčičky 😠 😠 😀

Zuzi, a co ti řekla dr. že přibral tolik?? se mnou byla maminka v čekárně, holčička jí přibrala 80 g a dostala nakázáno přikrmovat 😕 tak tedy stačí, že přibere třeba jen těch pade?

Evi, sákryš, až takhle jste nemocný ☹ ty první tři dny jsou u takovýcho nachlazení peklo 😝 snad to rychle přečkáte

Dadu, nebylo se čeho bát co? ja když viděla jak chroptí, tak sem neváhala..a už sem stihla ztratit ten jeden nástavec a tu záchytnou baňku rozkřápnout, bych si dala po hubě, jenže u nás je to fakt hojně využívaná věc 😝 budu muset koupit novou 😠

jestli ti hodně tu hlavičku stáčí, tak to řekni dr, jsou na to náký cvičeníčka, ona se mu palička spraví 😉

inna12
23. zář 2009

Evi, teplota stoprocentně nevadí! vím od švagrový, měla i horečku, kojit mohla normálně dál a jak říká Indi, určitě paralen, klidně 3 denně 😉

zuzka84
23. zář 2009

taky jsem cetla ze horecka na kojeni nevadi . jen asi hooodne pit

inni - asi 80deka myslis ne? u te pani. no rekla mi ze je narozenej driv, ze mu to muze trvat a ze v pohode, jen se prijit zvazit zase za tyden. ono to u kojenych deti muze byt i normalni. a me teda nijak zazracne nepribiral David ani po UM. proste se ho ted pokusim budit co dve hodiny a uvidime

inna12
23. zář 2009

dneska dostal šermík od kámošky soupravičku na zimu, sice už to pletený asi moc nefrčí 😀, ale mě se to tak líbí a hlavně v tom asi bude teploučko, má rukavičky a ponožtičky 😵
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

cipisek007
23. zář 2009

Innko, mě zase přijde, že tam mají jen pro chlapečky 😀 😀 Ale tyhle teplákovky tam měli vlastně červ, růž a šedý. Modrých jsem si nevšimla 🙂

Evi, to je mi líto, že je ti tak moc zle ☹ Spolkni paralen a pokud můžeš, tak až uspíš Elenku, tak zalez do postele, domácnost počká 😉

petreva
23. zář 2009

Ahoj holky, tak paralen už mám dávno...byli jsem na pohotovosti, Eluška se dusí hlenama a nejdou odsát...má zadní rýmu. Dostala stoptusin a prý nezbývá než čekat...no to toho zase naspím. Já už dejchat vůbec nemůžu...P. je trochu lepší tak mi moc pomáhá. snad to nebude ješt ěpokračovat. Jdu do sprchy a něco udělat s tím nosem, je to hrozný. Ještě jak kojím, tak mám plínu přes pusu...tak pádím. Elenka by tak chtgěla spát a nemůže dejchat...ach jo.

cipisek007
23. zář 2009

Evi, podložte Elence postýlku nebo matraci pod hlavičkou. To nám radila dr. když byly holkymalý a měly rýmu.
Drž se, snad bude brzy líp!!

petreva
23. zář 2009

TAk ten můj nemocňoušek usnul ☹ má podložený nohy postýlky, Míšo, ale díky.
Normálně jsem ráno psala naší mamce, že jsme nemocný, že je Eluška po očko a vypadá to s ní bídně...A???????????? Vůbec nenapsala...vůbec se nezajímala...normálně mě to dostalo a brečela jsem, i teď se mi chce. Je mi bídně jak psu a není nikdo 😔 Mám ale skvělýho mužíka a vás...ale chápete, ne?? 😔 Já jsem stejně ráda, že vás znám už osobně, některé...dala bych vám všem takovýho hubaňáčka. Jste tak hodný, že na nás myslíte. Jd do té sprchy, když brouček spí...zatím.

cipisek007
23. zář 2009

Evi, chápu. Kam se hrabou moje "problémy" s tchýní, když tobě to dělá vlastní máma ☹ A když je ještě člověku bídně, tak je to ještě horší.

Já jdu do hajan, Evi a ty taky zalez, ať se aspoň trochu vyspíš, dokud Elča spinká.

Dobrou noc všem!

zuzka84
23. zář 2009

evi - myslim na vas at jste brzo zdravi. takove chovani od vlastni mamy , to fakt zamrzi ☹ ☹

straspytelka
23. zář 2009

Ahoj holky, nestíhám dočíst, ale holkám z JH držím vše co mám, a´t o zítra už zkončí, a jsou všichni zdraví 😉
Evi, kdybys potřebovala třeba nakoupit nebo tak...nestyď se a napiš 😉 Jsme s autem poruce jo 😵 😵 Napsala bych ti sms, ale nemám kréďo 😅 Opatrujte se 😵 Všichni 😉
Dla jsem jí nakonec jen domácí masíčko kuřecí s bramborem a brokolicí 😉 Židlička z Ikei je super, nedám dopustit, je to parádička 😉
Zrovna jsem přišla z cvíča, padám na hubu a zítra zase jízdy pro změnu v 15.30 😉 je to v háji, jezdím už i ve městě a moc mi to teda nejde, hlavně rozjezdy 😠 ty lidi nemaj vůbec respekt, že to člověk neumí a skáčou tam snad naschvál 😀
Držte se marodi 😉 dobrou a klidnou noc 😵

petreva
24. zář 2009

Holky moc vám všem děkuju, mě to vždycky tak dojme, jak jste hodný...STRASPY, tobě taky Ď moc.
Tohle jídlo je pro S. mnohem vhodnější...a že baští pořád dokolo, jim to neva, měsíc se přehoupne a přidáte další zeleninku 😉 Vyfoť židličku 😉
MÍŠO, tvoje tchýně je na ránu o tom žádná 😀 Ta moje s těma svejma poznámkana taky a návštěvu rozdejchávám týden, ale od vlastních to prostě bolí jinak.
ZUZKO, taky dík a co Davídek? Jak zvládá virozy??

cipisek007
24. zář 2009

Dobré ránko!

Evi, tak jak je? Už je vám líp?
Jako moje tchýně je momentálně nastydlá, takže děkuji všem svatým, že jí sem teď neposílají častějc, když je D. doma 😀

Mě dneska přijde kosmetička až do bytu, normálně!! Moje má dovču, další, co je v multikině je až od úterka a já musím využít toho, že je D. doma, tak mi kolegyně dohodila známou, že chodí i domů, takže kolem devátý přijde, Davida vyženu s holkama ven a užiju si to 😵

Takže já to tu jdu drobet poklidit, ať nemá šok hned na začátku a něco mi tom obličeji nezvoře 😀

petreva
24. zář 2009

Míšo, to jsou služby 😉
Elenka v noci celkem dobře spala, je zahleněná až hrůza, ale neodsáváme moc, má "zadní"rýnu, takže jí to teče do krku, kašle ale na průduškách to včera ještě něměla. Dnešek nějak přežijem a zítra zajedem k Dr. Mě je trochá líp, ikdyž myslím že teplotu mám, ale sedlo si to na hlasivky, takže moc nemluvím, ale aspoň mě už tolik nebolí vkrku.
To jak byl D. tak dlouho v práci i přes víkendy, to byla vyjímka?? Nebo to bude častějc?? Užívej si, když o tebe bude někdopečovat 😉

peda
24. zář 2009

Ahojky 😉
teda,tady se takhle marodí?? 😖 😖
Evi,tak ať vás to co nejdřív přejde,to je hrůza u těch dětiček,je mi Elenky moc líto,dej jí za mě pusinku 😵

Míšo,tak až domů?to je supr,já nebyla na kosmetice už přez rok,chybí mi to,jako to pošušňáníčko,masáž a tak...pořádně si to užij.A co malá s prdelkou?co nějakej řapík?ten je hodně hojivej,nebo možná taky heřmánek.A nakonec to byla salmonela?to je teda něco,mojí kamarádky holčička jí měla taky v tomhle věku ☹

přišla mi právě návštěva,tak zas letím,to jsem toho teda moc nenapsala 😝