Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
8. říj 2009

Evi Chamomilla Vulgaris 9CH nebo 15CH teď nevím, který jsme měly.

Já jdu taky něco dělat 🙂

zuzka84
8. říj 2009

indi - kolik mela miska kdyz jste sli z nemocnice ?

indigo
8. říj 2009

Brý ránko!
U nás noc luxusní, Táda bez teplot, sice se vzbudil s pláčem a mlel něco o kolejích a že chce jít ven... se mu něco zdálo, bobkovi mýmu... Mišelka spinkala dlouho, mám vypozorováno, že když dostane na noc Sabíka, spinká nádherně (a já tím pádem taky). Tak jí zabírá, u Tády nezabíral vůbec.

Zuzko měla rovný 3kila, když jsme šli domů. 😉

zuzka84
8. říj 2009

tak to indi byli jen o fous jinak ne? Danik mel 3200g , ale byli jsme tam o tyden dyl nez vy
🙂

zuzka84
8. říj 2009

Davidek mi zase vozi Danika k doktorovi , to mam radost kdyz spi 😖

peda
8. říj 2009

Ahojky 🙂

Míšo,moc děkuju za tašku,byla to včera rychlovka,omlouvám se,potřebovala jsem do toho babycentra a ve 3 být v družině.Zase jsem koumala ty fusaky,už mi z toho začíná hrabat,jako z výběru kočárku.
Tašku už jsem včera prubla,je supr,doufám,že jí nebudu zapomínat doma a nebudu zase kupovat igelitky 😀 😀
Ty to máš všechno takhle na minuty?když holky spí dýl?To jsem teda zvědavá,jestli už vám rostou i horňáci
😅 😵

Evi,velíkáánská gratulace k zoubku,tak už budečš mít zubouška 😵 😵 oni jsou krásný,s těma dvěma zoubkama 😵 😵 a včera cuketka šmakovala?to je moc dobře.Tak čekáš židličku?to se nedivím,že se nemůžeš dočkat.A jakou jsi objednala?

Indi,Zuzi,Elli měla po propuštění necelý 3 kg a ve 3 měsících měla 4200g 😀 😀
Indi,dávám taky sabíka,vždycky když jí dám spát,tak pár kapiček dostane na přilepšenou
Snad bude Táda v cajku a nebudete marodit,je toho všeho tolik,každej je marodnej 😖
Zuzi,tak Dáda vozí Dádu k doktorovi?? 😀 😵 to je zlatíčko,zrovna když spinká,ale co zmůžeš.nemůžeš hubovat Dádu od rána do večera,že malej spí...taky si dávám pozor,abych na \Máru pořád jen neječela,že řve,že poučtí nahlas televizi,že mlátí dveřma 😝 chápu tě,a to já mám už rozumný dítě,ale tříletýmu něco vysvětluj.

Našla jsem na internetu hezký dárek k vánocům pro Máru,je to knížka,kam dopíšou jeho jméno,jméno kamarádů a z jakýho je města a bude to jako příběh o něm 😵 😵 ten bude koukat,až to bude číst.Musíme číst každý den,mají za měsíc přečíst jednu knížku a pak jí napsat do čtenářskýho deníku,přijde mi to teda moc,jednu měsíčně pro tak malý dítě,ale tak musíme večer číst,já krmím a kojím a Mára nám k tomu čte.

indigo
8. říj 2009

Pedí na tu knížku jsem koukala zrovna včera! Doplnila jsem tam Tadeáška a Michalku a četla si pohádku... 😀 Je to parádní dárek, ale u nás by ještě asi nebyl ten pravej, ještě aspoň rok - dva počkám. 😎

Elluška teda byla vyžle, oproti mýmu žroutíkovi... 😀 ale dobře, že jí chutná. Fakt mi z prsou asi teče smetana... 😝 Ale jsem ráda, že v noci aspoň spí.

Táda je dneska mnohem čipernější než včera a předevčírem, tak žádná nemoc už se snad nedostaví, docela i zlobí 😠, ale mám z toho radost, hlavně že je ok. 😉

cipisek007
8. říj 2009

NO dyť to říkám, zatímco jsem uspávala holky, tak volala tchýně, ještěže jsem si vypnula vyzvánění, jinak by mi je vzbudila, až vám tady odepíšu tak tej kunhůtě zavolám 😠

Pedí, nemáš zač, neva, že to byla rychlovka, já zrovna odpočívala 😀
Já už fusaky neřeším, až přijde čas, tak koupíme Emitex 🙂
Nemám to s holkama na minuty, ale mě to pak totálně nabourá plány, když jsem na ně sama. Nebudím je, abych si mohla naplánovat den, to ne 🙂 Ale nějaký 4 měsíce mi vstávaly v 5:30-6:00 a najednou vstávají až v sedm. No ani se nedivím, ráno tma, komu by se chtělo z pelechu, teda až na Indigovic Tádu 😀 😀

cipisek007
8. říj 2009

Jo a víte co se nám včera stalo? Když jezdíme na plavání, tak balím do auta sebou kočár a jídlo až do sváči, páč pak zůstáváme u našich. NO a večer, když jsem vyndavala u paneláku kočár a holky z auta a jela jsem s nima domů, tak Barča někde po cestě ztratila dudlíka, čehož jsem si všimla až v bytě. Jenže už bylo půl šestý a nikam se mi nechtělo, tak vyrazila segra do DM 😀 Já už si iks měsíců říkám, že musím koupit náhradního, kdyby náááhodou. No nekoupila, prohloupila a takhle to dopadlo. Mám ale podezření, že jsme ho nechaly v autě. Zjistím to dneska, až půjdu po o s holkama ven. Aspoň budeme mít konečně náhradního 😀 😀

Tož já jdu volat tej tchyni.

peda
8. říj 2009

teda 😠 spadl mi přízpěvek 😠 😠

peda
8. říj 2009

Míšo,tak se třeba teď pořádně vyspinkáš,když holčičky budou vstávat okolo 7 hodiny,to je fajnovej čas.Tak co tchýně?přijede,nebo tam pojedete vy?už jste tam dlouho nebyli 😀 😀
Dudlíky sice náhradní máme,ale používáme jen jeden,ostatní nejdou na ten skřipeček,tak leží ladem 😝

Indi.Snažím se Elluchu nepřejídat.Mára měl ve 3 měsících 6580g a nechci,aby Elli byla taky taková.Je to přeci jenom holka a Mára je sice velikej,ale taky není žádnej hubeňour,je oplácanej,má takovou postavu.Naštěstí sportuje,ale má špíčky.Netrápím jí hlady.má váhově úplně stejně jako kamarádky holčička,která je plně kojená.

Chci dneska zavolat a objednat se na to cvičení vojtovky,pořád paseme se zaťatejma pěstičkama,což už by neměla a aby nám omrkly ty nožky.Ten pediatr ve špitále na to mrkne při kyčlích sekundovým pohledem,řekne dobrý a to je konec.Pořád to odkládám,ale už musím.

Taky máme trápení,Elli se orudila pod krčkem,chuděrka,dva dny jsem jí to mazala malinko bepant.ale není žádný zlepšení,tak jsem dneska zasypala pudrem.Snad to dude lepší,nemáte s tím někdo zkušenost?mája ač cvalík to neměl.

Elli už se zlobí v postýlce,už jí nebaví kecat s rybyčkama,má postýlku pod akvárkem,teda postýlku na hraní,spinkací je v pokojíku 😅 tak jí jdu vysvobodit,asi se jí nelíbí,že s ní rybky nekámoší 😀 😀

Taky se já antitalent pokusím dneska vložit nějaký nový fotečky,zatím papa 😉 😵

cipisek007
8. říj 2009

PEdí, tak to naštve 😠

Holky, nevíte co je s Jájou, Menníkem a Dádou? Dlouho se neukázaly. Naposledy vím od Peti, že je marodná.
A Innka? Inní, jak je ti?

cipisek007
8. říj 2009

Pedí, on tam byl tenkrát David jen s Barčou, když jsem byla s Terkou v nemocnici, to musí nachvíli stačit 😀 😀
Koze jsem se nedovolala, tak ať si zavolá sama. Jestli bude chtít zítra přijít, tak má smůlu, jsem na srazíku 🙂

Kam budeš volat? Dr. Kolářový? No jejda, jakmile se jí dostaneš do spárů, tak tě jen tak nepustí, slýchám to čím dál častějc.
Jak jsme byli minulý týden na těch naušničkách, tak sestřička říkala, že její dcerka je taky o 2 měsíce dřív narozená a že ještě teď vojtí, holčičce je 6 let 😅 Tak jsem se fakt zděsila. Ale ona mě uklidnila, že má každou lopatku jinak vysoko a ještě něco, proto furt cvičí, ale je to teda masakr.

Zarudnutí - holky mi takhle občas zarudly v podpaží v létě, pudr zabral. Pod krkem ne, no ale my nemáme faldíky, takže nemáme proč se na krčku zpotit 😉

Joo fotečky, super 😵

peda
8. říj 2009

jo,jo,tý Kolářový.Proto to pořád odkládám,že na ní bude hledat mouchy,ale je to asi dobře.Ve mě se pořád mlátí to,že za kluka nic takovýho nebylo,já ho pořád nekoumala a je zdravej jak řípa.Ale když ta možnost je...

Paždíko máme supr,ale ten krček,jejda 😖 no,budem teď pudrovat,snad to pomůže.

Jája nevím,Dáda přeci psala,že pojedou na služební cestu někam na hotel a Inník je churavá chuděrka.Teď jsme si psaly,teda včera a předevčírem 😉

Elli je dneska nespokojená,nic jí neba,nikde nevydrží,ani nosit nechce...to bude dlouhej den.Naštěstí dnes nemusím vařit,budou jen párky,teď jsem vařila každý den a když se jim to nebude pozdávat,tak je ještě v lednici cukeťák.Ale chtěla jsem drobet poklidit,když spinkala,tak jsem toho moc nezvládla....už zase béká,tentokrát z lehátka.Tak se dem nosit a jdeme dělat exkurzi po bytě 😀 😀

indigo
8. říj 2009

Pedí taky doufám, že Miška nebude cvalda po mamince, ale zatím - když to srovnám s Tádou, jsou úplně stejní, Táda měl ve 3 měsících 6 kilo, Miška to bude mít nejspíš taky. Ale v půl roce už měl "jen" 6,85. Pak už tolik nenabíral. A byl plně kojenej.

Jinak Miška je taky trošku zapruzená pod krkem, všimla jsem si toho předevčírem, máznu občas excipialem, ale moc nezabírá, asi vytáhnu do boje s konopnou mastí, pořídila jsem jí tuhle jak sem dávala Inuš odkaz, zatím teda mažu pouze sebe, ale je výborná. 😎 A píšou, že je vhodná i pro děti a kojence.

Dudlík - holky ale vžyť se dělají i "držátka" či jak to mám napsat, ty řetízky, co pasujou i na ten špunt co je na konci, když nemá dudlík to očko. Já měla na začátku oba typy dudlů, počkala jsem, který Miška bude akceptovat 😀, bere ty co maj Cipísčata, Nuk. S očkem. Tak jsem koupila pásek na očka. 😀
Třeba tadyhle: http://www.babywelt.cz/cs/produkt/mam-pasek-na-...

Jó co ostatní holky by mě taky zajímalo, jak se maj, co dětičky... 😒

peda
8. říj 2009

Indi,Mája měl v 6 měsících 9,70kg,to je ale asi extrém,tak se drobet bojím.Ale jak říkám,je naštěstí hrozně velikej,vypadá na daleko starší dítě,není tlustej,to vůbec ne,ale je takovej pořádnej kus chlapa 😵
Mi máme taky ten nuk,někde jsem ho dostala a ten má pořád,zrovna včera jsem byla v tom babycentru,jsem se mohla podívat.Taky by potřebovala asi novej,tohle je velikost jedna,ale jí to teda si nevadí 😀 😀

Tak jsem volala tý Kolářový a máme přijít dneska po 3 hodině 😕 to je na mě děsně rychle a totálně mi to zhatilo plány,kluka vyzvedávám v půl 2,než dojdem domů,jsou 2,tak si nestačíme ani napsat úkol a když tam máme být po 3,tak nás vezme v půl 4 a v půl 5 mu začíná trénink.A kdy se bude učit???tak holt asi na trénink nepůjde,počítám,že z toho dbudu asi div živa.

peda
8. říj 2009

Ty Indi,nepochopila jsi to třeba,že jako holku přejídáš a že bude tlustá?to vůbec tak nebylo myšleno,já se prostě bojím,aby nebyla jak Mája,když byl maličkej.Srovnávám jí s nim a pak s Viktorkou,to je tý kámošky z Artu.

cipisek007
8. říj 2009

Pedí, téééda, to byla rychlost!! Co jsem tam tak zaslechla, když tam chodíme,t ak mají na měsíc dobpředu plno, ale asi jim někdo vypadl. No držím palce, ať toho moc nenajde a ohřejete se tam jen chvilku.
A jinak - u kolářový to není na dýl jak půl hodiny. Bere max. 5min. po objednací době a my s dvojčatama jsme uvnitř 20 minut. NO ale ona jí bude vyšetřovat. ale dýl jak půl hodky tam nebudete 😉

indigo
8. říj 2009

Pedí ne ne, v pohodě. 😎
No ale kolikrát jí to prso musím sebrat, protože neví kdy má dost. A jen jí dávám na rameno, říhne si jak starej chlap, kolikrát i ublinkne. A klidně by jedla dál... A dávám jí jak si řekně, někdy po 4 odinách, někdy po 2, večer by jedla pořád, dám jí klidně po hodině, ale pak zas odpadne s pí skoro do rána.
Teď je taková macatější, ale doufám, že z toho vyroste a bude normální.

Taky budu držet palce, ať dopadnete u Kolářový dobře. 😉 Nás chytla a nepustila - přesně jak píše Míša 😀 ale já tam přestala chodit sama, ne že by mi řekli "je to dobrý, už k nám nemusíte". Mě vždycky říkali "je to dobrý, ale cvičte dál, pro jistotu..." až jsem se jednou naštvala a už mě tam nikdo neviděl. A to na mě jedna sestra řvala, že jestli s Tádou nebudu dál cvičit, nikdy nezačne chodit. No nevím jestli jste si toho všimly, ale já mám dojem, že... chodí! 😀 😎

peda
8. říj 2009

Indi,já ví,že jsme se o tom někde na srazíku bavily.Míša taky říkala,že k ní chodí.Vím,že měl Táda nějakej svalovej problém a že jsi tam pak přestala chodit.Ale bez toho cvičení by to stejně asi nešlo,ne?Já tam půjdu,cvičit budem a když uvidím,že je to v pohodě i dr je spokojená,tak prostě taky přestanu.Čekám,že si vyslechu....splácnutá hlava,blbě pase a ty křivonožky 😔 Normálně se tam bojím 😨 😝
Jste moc hodný,já pak napíšu,co nám objevila,doufám,že toho moc nebude.Malá je dneska mrzout velikej,to tam bude řevu.Asi tam půjdem pěšky,aby byla vyspalá.Vždycky okolo 3 teda spí,tak uvidíme.

cipisek007
8. říj 2009

Jo Pedí o tý přeležený hlavičce si určitě vyslechneš. Barča to měla ještě ve špitále, když jsme ležely a nelíbilo se jí to a to to zdaleka nebylo tak vidět, jako u Ellinky. Ne že by to měla moc, ale prostě Barča to měla míň to jí bylo nějaký 2-3 týdny.
Pasení taky chtějí na jedničku. No co oni tam vlastně na jedničku nechtějí 😀 Ale nebudu tě strašit předem, hlavně, aby vám to pomohlo a kdyby náááááááhodou byla Kolářová protivná, tak se na to vykašli, já jsem poprvý z ní byla na hospitalizaci na psychiatrii, protože mi hned místo pozdravu řekla, že jim hrozí kdesi cosi a především mozková obrna... Takže asi tak. Ale v ordinaci už byla skvělá. 😉

Tak my jsme po obědě a razíme ven, paap 🙂 a Pedíku, držím tobě i Ellince palce!!!

petreva
8. říj 2009

Ahoj holky,
PEDI, já myslím, že děti moc přejídat nejde, ne 😅 Naše Elča měla ve třech měsících 6 380g. Prď na ostatní děti a srovnávání 😉 hlavně ať je Ellinka spokojený miminko. Tím nemyslím jí přejídat, ale zase aby neplakala hlady, jesti má větší apetit než jsou tabulky...Já osobně tabulky nesnáším Ja 😅 k píše Indi, oni třeba nabírají nejdřív víc a pak úplně přestanou...tak držím palce k Dr. asi to není žádná lidumilka co to tak čtu...hlavně ať je dobře Ellince.

inna12
8. říj 2009

ahoj, dneska od rána sem zažívala pěkný šoky ☹ byli sme s malym v nemocnici, ja myslela, že umřu! ted musim letet, brachovi se cihnout na byt ve 4, pak se stavím a povím 😖

Pedí ještě jednou díky, však ty víš za co 😵

Míšo, už je mi dobře! jen rýmka, ale už je na ústupu 😉

zdravím všechny pipky a zatím ahoj!

cipisek007
8. říj 2009

Innko!! Copak se stalo?? Je malej v pořádku? Neděs nás!

petreva
8. říj 2009

INNIKU!!! Co se děje?? Jste v pořádku??? ☹

inna12
8. říj 2009

holky, nic nic, je v pořádku, ale měla jsme taaak nahnáno, že ještě ted mi je zle 😒 jak umí doktoři vyplašit, svináci 😠 sme ted přisli z venku, jdu ho vysvobodit z kočárku, už se tam hemží brouk..až okoupem a uspim, tak zajdu..to je na dýl 😝

cipisek007
8. říj 2009

innko, uf, jsem se lekla!

zuzka84
8. říj 2009

ahoj hollky,tak jak ten zitrejsi srazik - bude , nebude ?

inna12
8. říj 2009

sem vám to písla do IP 😝

na sraz zítra též můžem, ja už sem dobrá!!! dneska sem smrkla snad jednou 🙂 pokud teda bude v bazilice 😀 😝

inna12
8. říj 2009

a je to román, tak se omlouvám 😝 jdu se vyvanit 🙂