Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

menny
10. zář 2008

Evi, myslim si, ze omezovat se v jidle je ted hloupost.
Taky jim na co mam chut. Jen mi doma nechtej doprat zrajici
syry. Manza si nekde precetl, ze by to tehule nemeli jist a ja tolik
zboznuju nivu a takovej nakladanej hermelin...mnam.
Jak rikas, hlavne, ze miminku je fajn, tak se ted na kila vyprdni.
😉
Ja na tebe myslim ohledne zazivani, vubec si to nedokazu
predstavit. Jsem hotova, kdyz si nedojdu aspon ob den.
Preju ti at se ti to zlepsi!!

Ja se mam ted fajn. Chodim na prochazky, do skolky, ale hodne
odpocivam, zrovna ted se valim 🙂

cipisek007
10. zář 2008

Ahojky holky!

Teda, tady bylo včera smutno 😢 😢 Dádo, je mi to moc moc líto ☹ ☹

Barčo, ještě k tomu Torrecanu, mě ti jednou bylo tak zle, že jsem ty 3 tor. vzala. ALe bylo to jen jednou jedinkrát, naštěstí ten třetí zabral.

Peťul, já se tak těším na Čutku a na ten ultrazvuk, že se asi pátku nedočkám. Jen doufám, že bude všechno v pořádku. NT screening mi nedělali, ale triple testy dopadly dobře, tak se utěšuju, že bude všecko OK.

barag
10. zář 2008

jo Míšo, to bylo smutný, dnes asi Dáda nastupuje, achjo...

jinak je to aprostě asi všeho s mírou, vzala sis ten torecan jednou plnou dávku a jinak sï to užívala s mírou, tak si nedělej hlavu.

evi, nešli sme na řadu uplně jak sme měli a já předtím byla čůrat asi tak 5 krát- beze srandy, navíc sem četla, že překážkou uz může být např. přeplněný střevo, naplněnej močák apod. takže se určitě vyčurej, jednak by ti to bylo nepříjemný, jednak by ten plnej mčák mohl vadit v rozhledu
jinak teda nevim, s tím tvým trávením, každá rada drahá...ty to přetrpíš to těhotenství...chjo

petreva
10. zář 2008

Ahoj holky dneska jsem už doma a už nohy nevytahnu...jsem jak mátoha, ale nějak to vydržim...hlavně ať se nic nestane prďousovi...
Míšo a napíšeš co a jak bylo?? A co nějaká fotečka do albíka?? Jsem táááák zvědavá jak vypadaj dvojčátka...A kolik stojí to nahrání na VHS?
Baru, já myslim, že Dáda psala, že nastupuje zítra ve čt. a v pá jde na ... 😔

petreva
10. zář 2008

Holky, jak je to s trymestry...do kdy je prní a druhy??

barag
10. zář 2008

jo, pardon, já mám čtvrtek... máš pravdu evi, uplně přesně nevim, ale tak od třináctého týdne je myslím druhý trimestr

menny
11. zář 2008

Ahojky holky
Jak dnes je? Dnes nejdem do skolky, Dada je hrozne nastydlej.
Na snazilkach se probiraly kocarky, co vy, uz mate nejakej vybranej?

barag
11. zář 2008

ahoj, já mám nějaký v albu, sem na klasiku, a strašně mě překvapilo, že jich je celkem sdost druhů, radila sem se na výbavě a na ty polňačky co tu máme jich je spousta hlubokejch ideálních, pružících, navíc maj dobrou - velkou korbičku, takže by byly na případný druhý zimní dítko

jdu dnes na kontrolu, zapomněla sem načurat 😅 ale za to se nestřílí, sem zvědavá, jestli mi bude Liduška dělat UZ, fakt sem zvědavá, ale síš si myslím, že bude až v tom dvacátým... někde sem četla, že už teď by se dalo zjistit pohlaví, jůůůů to by bylo žůžo 😵

Pé´to, tak ať se z toho Dáda brzy vyleží, nějak teď řádí víc věcí mi přijde, tady zase frčí nějaká střevní viroza, nojo, zase sei děti budou po 2 měsících cvičit imunitu, chuderky

menny
11. zář 2008

Ty jo Baru, ty jedes do Tabora? Mohly jsme dat spicha ☹
To je skoda.
Na kocarek k tobe juknu. Asi si ten svuj dam taky do albika,
aspon neco bych tam mela

helik3
autor
11. zář 2008

hezké ráno kočky, jsem Vás zanedbávala, jsem nějak nestíhala.

V rychlosti jsem to dočetla, Dáda nastupuje dnes ve 12hodin a jde na zákrok zítra 😢

První trimestr podle mě končí 12tt

Na normální UTZ by měl být plný močový měchýř-alespoň jsem ho vždy musela mít-psala mi to sestra i na kartičku-když mi koukal jeslti mám folíky. Ale myslím, že je to kvůli tomu, že folíky jsou tak malinké, tak aby vůbec něco viděl. Jestliže tam máte pořádný mimča, tak nemusíte být plný vody 😀

Vy už máte kočárky?? Nebo alespoň už vybraný??

Jo a taky jdu dnes na kontrolu, odpoledne. Když to dopadne ok, tak s tím konečně vylezeme ven 😉

menny
11. zář 2008

Na Dadu myslim, co jsem vstala!

Helco ty si rikala, ze to vasim oznamite na vyroci vid?
Ty jo takhle dlouho bych nevydrzela cekat.

Kocarek mam vybrany uz vic jak rok...uz se nemuzu dockat,
az si ho pujdem koupit...na to si ale jeste par tydnu pockam

helik3
autor
11. zář 2008

no naši mají výročí dnes, ale necháme to asi na sobotu, není v týdnu vůbec čas 😉 A taky jsem chtěla počkat ještě na tuto kontrolu 🙂

jaký máš vybraný kočárek?? Hod se m odkaz-asi už jsi ho dávala, ale ať to nehledám 😀

petreva
11. zář 2008

Ahoj holky,
tak všem, co jdou na kontrolu držím!!! Pak sem hoďte jak jste dopadly a co nového a taky nějaký fotečky miminkek 😵
Holky začátkem říjne je výstava v Praze se všema možnýma věcma pro děti...pojedem tam, chtěla bych vidět právě kočárky na vlastní oči. Doufám, že jich tam bude hodně. Jsme oba velcí, tak bychom rádi nějaký vysoký...
Je dobře, že je vám dobře....jen je mi smutno za Dádu 😢

menny
11. zář 2008

To budou vasi koukat 🙂
Ja bych to pred nasima neututlala, ani kdyby chtela 😀

www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=595185 😵

petreva
11. zář 2008

Holky a proč se vám nezdají trojkolky?? My bychom ji asi chtěli kuli ovládání...ale se dvouma kolečkam ave předu kuli stabilitě. A určitě nafukovací kola. Máme všude ve městě kostky a když vidím, jak maminy jezdí s hlubokýma kočárama a má to "golfový" kolečka...celý kočárek se otřásá.
Zase budu muset jít pracovat...tak se všechny opatrujete!! a miminka taky 😵 !!

menny
11. zář 2008

no Evi, mam na kocarek stejny nazor. To by se ti mohl libit muj
vyber. Mam ho i ozkouseny 😉

helik3
autor
11. zář 2008

noo Menny, umíš si vybrat je mooc hezký 😉 už se těším až to budu taky vybírat 😉

Mně se trojkolky líbí, ale říkaly mi zasvěcené kamarádky, že je to tak do města na chodník-přeci jenom jsem z vesnice a chodníky nejsou a v zimě všude sníh atd. atd, že bych to prý neutáhla 😀 😀 že to chce 4 kola 😉 😉
tak nevím jeslti ten cos dala Menny jako odkaz by se v tom našem terénu tady nechoval jako ta tříkolka, co myslíš?? Protože pokud ne, tak bych měla dilema vyřešené-chtěla jsem tříkolku protože se mi líbí, ale nemůžu jí tady u nás mít z praktického hlediska, takže co myslíte??

petreva
11. zář 2008

Meníku, koukali jsme na něj v obchodě a hluboká korbička se mi zdá malinká? Péťovi se tenhle kočárek moc líbí. To bude boj něco vybrat. Je jich tolik...

dadunka
11. zář 2008

Ahoj holky, ještě jsem tu do 12:00, nástup mám v 1 a různá vyšetření, zítra výkon ☹ Chci si nechat vyšetřit toxoplazmózu, dvě kočky jsem hladila,ale pak jsem si šla hne dumýt ruce a dál RH faktory můj a manželovo, jestli se nekřížíme. Taky už nás objednali na imunologii do Prahy na vyšteření protilátek proti trofoblastu. Snad mi někdo řekne něco kloudnýho, jo a perla, včera mi Madar z Podolí řekl - jeden potrat, žádnej potrat, dobrý ne? Tak to se klidná hned 😝 😠

cipisek007
11. zář 2008

Zdravím holky! 🙂

evi, fotečka do albíka jen tak nebude. Nemám doma k dispozici skenr a tak nevím jak jinak sem ty fotky dostat. Navíc mám doma akorát 2 měsíce starý fotečky prďolků, kde jsou ještě malinký. Uvidím, jestli mi zítra Čutka něco vytiskne. Jestli se za nahrání na VHS něco platí to nevím, ale zjistím a dám vědět 🙂

Jinak holky, David jde zítra se mnou, dneska večer se vrací domů 🙂 Jen ho budu muset na konci vyhnat, protože budu chtít vědět, co jsou miminka zač a David to vědět nechce 🙂

Peťul, na tu nivu se docela různí názory. Zrovna nedavno jsem někde četla, že pokud plísňák není prošlý, tak se klidně může v těhu konzumovat. Já nivu taky miluju a bylo mi strašně líto se jí vzdát. 😠 🙂

menny
11. zář 2008

Helco kamaradka ma trojkolku a bydli na vsi.
Pokud vsechny kolecka budou nafukovaci a kolecka nebudou
prtavy, tak je to jedno.

Evi, korbicka neni uplne nejvetsi, ale jsou i o dost mensi.
Vzhledem k tomu, ze se ma prcek narodi v unoru, tak dalsi zimu uz
nebudu hlubokou korbu potrebovat, takze mi vubec neva, ze
neni tak velky luzko. Sportak je bozi

cipisek007
11. zář 2008

Dádo, ahojky!
Ty nevíš svojí krevní skupinu? Pokud máš pozivitvní, tak by v RH faktoru neměl být problém. Pokud máš negativní, tak by už problém být mohl.
A pan doktor z Podolí ať se jde bodnout, takový hnusný řeči! Kurňa, kde se ti doktoři učí komunikace?? ☹

helik3
autor
11. zář 2008

DAdu já mám kocoura doma, i s námi spí, něco jsem o toxoplazmoze přečetla, teď raději na to ani nemyslím,nic takového nečtu, ale to by muselka být ku.va náhodam, že by to bylo ono 😠

Kocoura mám odčerveného, naočkovaného proti všemu možnému a víte co nám řekl veterinář?? Že jeslti čekáme holčičku, že by bylo lepší kdybysme si ještě pořídili kočičku, že spolu budou vyrůstat. když bude chlapeček, tak je to ok, ale pro tu holčičku doporučuje ještě kočičku 😉 🙂

helik3
autor
11. zář 2008

Míšo, tak ty už snad konečně budeš vědět, co čekáš?? tak to jsem zvědavá, stále si myslím, že to bude kluk a holka 😉 😉 za nahrání na tu VHS bys neměla platit nic-kolegyně neplatila 😉

Menny a oni jsou ještě jiná kolečka než nafukovací?? To ani netuším 😀 😀 😀 😀

cipisek007
11. zář 2008

Helčo, na tom našem kočárku nemáme nafukovací kolečka 😒
No snad mi to zítra řeknou, už se těším!!! Ale páreček to nebude. V sobotu jsem musela na pohotovost a třetí doktorka mi potvrdila, že jsou opravdu jednovaječný. Tak to je super, že nebudu nic platit. A to ta kolegyně normálně tu kazetu doktorovi dala, nebo jak to tam bylo?

Jináč, my máme doma Osmáka degu, taky jsem četla, že bych se mu měla teď vyhýbat. A radši to dělám. Není očkovanej. Jen ho ráno krmím a akvárko mu jednou za 2 týdny vyčistí David. Ale zase jsem četla, že pokud nějakýho domácího mazlíčka máš doma delší dobu před otěhotněním, tak by neměl být problém s tím, že tě nakazí. Tělo je na zvířátko už zvyklý.

dadunka
11. zář 2008

Míšo, nevím, jakou mám krevní skupinu, asi béčko, ale hlavně mě zajímá ten RH faktor, včera jsem pročítala všehcny vyšetření, kde jsme byli a nikde mi to nedělali, ani v ARtu, tak dnes v rámci předoperačního by měli. Ale taky je důležitý ci má muž ne? Když by se to křížilo je to blbý, ale kdžy bysme byli stejní, tak ok, nebo se mýlím? My máme doma 2 velký psy, taky odčervený všechno, ale ty kočky, jedna je sousedovic, ta sousedka přišla o mimi přesně ve stejný termín jako já a dělali jí to kvůli tý kočce a bylo to negativní a ta druhá kočka bylo náhodné koťátko ve městě, v pochybné čtvrti ☹

cipisek007
11. zář 2008

Mě to tak trochu vysvětlovala sestřička na gyndě. Ptala se mě, jestli vím, jakou mám krevní skupinu a já že ne. Ona, že mi to zjistí (v 16tt 😕 ) a říkala, že pokud budu mít pozitivní, tak je to dobrý a nemusí se zjišťovat skupina otce. Ale pokud bych měla negativní, tak by se to muselo zjišťovat. Pak ta krev v miminku "bojuje" a ženská musí častěji chodit na krevní testy a hlídat to a při porodu se to pak musí hlídat. Já tomu moc nerozumím, ale i něco takovýho jsem četla v knížtičce, co jsem dostala na gyndě v kufříku s těhuprůkazkou.
Mám A1+, takže doktorku nezajímalo, jakou má David.

helik3
autor
11. zář 2008

s tou krví je to přesně jak píše Míša, když máš + , tak je to jedno co má manža🙂 Ale když máš mínus, tak mám pocit, že se to řeší až když matka porodí-že pak jí něco dávají, ale během těhu teda nevím-ale zeptám se kamarádky, mám pocit, že měla Rh--dnes má krásnou holčičku 🙂

Já dávám krev-teď to teda zanedbávám, ale tak vím, že mám A+ 😉

No to náš mamlas (kocour) se naštěstí drží víceméně doma, ale taky se občas popere se sousedovic kočkou či kocourem-a ty pochybuju, že jsou vůbec naočkovaný.....No nebudu na to myslet, kocoura kvůli tomu pryč nedám, prostě se mě to netýká 😀 jinak bych se z toho musela zbláznit 😉 😠

cipisek007
11. zář 2008

Helčo, snacha mojí kolegyně měla právě negativní a s manžou si nesedli. Hlídali jí krev i v těhu (obou těhu a mimča jsou zdravý) a i sestřička na gyndě mi to tenkrát říkala. Že se nemám bát, že jen budu muset chodit víc na krevní testy.

helik3
autor
11. zář 2008

tak jsem četla, že dospělá kočka tě toxoplazmozou nenakazí-to je větší rpavd., že syrového masa. Koťata do 8 měsíců jsou "riziková", dospělá kočka prý ne, uf, zase je mi trochu líp 😀 😀 a četla jsem příspěvek paní, která má 4 kočky doma, normálně se s nima mazlila, spala s nima a i čistila záchod když nebyl manža doma-to teda v rukavicích a vše je ok 😉 A my protože jsme ze vsi, kadí kocour venku, ne v bytě 😉 takže to bude snad pohodička..... 😀 😉