Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

menny
18. bře 2009

Ahojky Míšo, tohle cvičení se Matýskovi moc nelíbí
a dává to hlasitě najevo. Jsem zvědavá, jestli zůstane u toho
nebo jestli nám to taky ztíží.
Máťa spinkal, tak jsem se dala do většího úklidu a nějak jsem
ztratila pojem o čase a
opoměla na oběd a teď tu mám hladovýho Davídka a nevim co vařit ☹
aby to bylo co nejrychlejc hotovo. Chjo, tak já valim něco ukuchtit

dadunka
18. bře 2009

Prosím,ještě mi poraďte, potřebuji tu základnu do Felicie z roku 97 nebo do Renaultu Megan z roku 96? Když bych jí nepotřebovala a dala by se tam ta sedajda dát rovnou, tak bych jí samozřejmě nekupovala. A Isofix=základna, chápu to tak správně?

A slunečník ke kočárku nebo sluneční clona?

petreva
18. bře 2009

Ahoj holky,
MISO, no.....jsem.....dneska se mi ani rodit nehodí, P je ještě v práci 🙂 Od zítra by měl být doma a v příp.potřeby na telefonu.Ráno jde k doktorovi, já na 11 a pak jsme chtěli ještě zařídit nějaké věci, koupit mu monterky a boty do práce...pak už rodit můžu 😉
MENNY, tak co bylo rychlího k obídku? Můžu se zeptat - cvičení pro M. máte kuli nožkám? Psala jsi, že je bez větších potíží...mě by se totiž líbila Vojtovka tak okrajově taky moc, ale nevím, jestli to není blbost...
DADU, s autem ti neporadím...my základnu neřešili, budem pásat sedačku do normál pásu...a slunečník ani clonu zatím nemáme 😅 myslela jsem, že na hluboký kočár dám případně plínečku, ale korbička je otočná, tak uvidím...upřímně mě se sluneční moc nelíbí...ale přijde mi variabilnější než clona. Zatím pořizovat nebudem nic. Co ty?? Jak to vyřešíš? A už víš tu barvu??

dadunka
18. bře 2009

Tož už mi bylo vysvětleno jak je to s těmi základnami a Isofixy, čert aby se v tom vyznal. 😀 Tak základnu taky nekupujem. Teď koumám nad autosedajdou, musím si vybrat z Maxi Cosi, Tario nebo Romer. Která je tak asi nejbezpečnější... 😕

Evi, barvu už jsme vybrali, líbí se nám s MM ta úplně první, na kterou jsem dávala odkaz a tuším, že jsi psala, že jí mají v Bejbycentru vystavenou (šedo- černo-červená), jen ten bílý sloupek mezi nožkama děťátka mě děsí, zkusím, zda by nemohl být černý kvůli ušpinění.
Jo, slunečník mi taky přijde variabilnější, ale těch peněz, stojí přes litr, uuufff, ale zase je v barvách kočáru 😅
A objednávala jsi třeba i pláštěnku a moskitiéru? Já nevím, zda mám vzít originální nebo nějaké univerzální. Ale kabelu ke kočárku koupím nějakou univerzální, ta Teutoňácká stojí skorem 2 litry.

To je hezký, že dnes nemůžeš rodit, doufám, že jsi to řádně vysvětlila miminku 😀

petreva
18. bře 2009

DADU, ahoj,
pláštěnka je v ceně sporťáku a jestli budeš mít Avi korbičku tak ti tam bude sedět, jinak je v ceně fasion korbičky pláštěnka, co jde na ni a sporťák má svojí. Moskitiera, jako na celý kočárek myslím v ceně není. Uvidím, jak to bude v létě, stejně bychom kupovali nějakou uni. Připadá mi, že origo jsou šíleně drahý...jé asi vypadám jak socka, co 😅 šetříme kde se dá...ale nepřijde mi podstatný, jestli je to originál nebo uni...tašku jsme koupili taky jinou, prostě černou k tomu našemu a pořídím nějaký žlutý přívěšek na ní, aby byla veselejší 🙂
Když jsme řešili jesti T. nebo ne...měli jich pár na skladě, abychom nemuseli být přesně tak nervní jako jsme teď, když jsme objedlai podle svého svůj typ kočáru...a jeden z těch na skladě měl taky takhle světlý pruh mezi nožkama...říkala jsem si,že by ho stačilo "potáhnout" jinou látkou v barvěkočárku. Určitě bys to zvládla nebo kde jaká švadlena. Udělala by to na suchý zip nebo patentky a mohla bys to i prát 😉

zuzan
18. bře 2009

Ahoj holky, Evi jak se sem dostanu málo, tak koukám, že ty už jsi na spadnutí - resp. na rozpadnutí, tak Ti přeju, ať to probíhá hladce a rychle - budeme ti s Vendulkou držet palce!!! A neboj, není to nic hroznýho 🙂 Až ti dají mimíska do náruče, tak na všechno kolem hodně rychle zapomeneš 🙂
Dádo, tobě gratuluju k chlapečkovi a hlavně k úspěšné kontrole 🙂 Tak můžeš být klidnější, viď? A už máte vybrané jméno? Co to, že ses rozhodla pro Krumlovskou porodnici, co Tě k tomu vedlo? Od nás hodně holek jezdí právě do Prachatic 🙂
Péťo, jak vy zvládáte s Máťou? Už jste si zvykli na nový režim? Davídek je určitě velikej šikovnej brácha, kterej se vším pomáhá 🙂
Míšo, před tebou smekám, jak to všechno hravě zvládáš, musí to být náročný a ještě ke všemu trable s tchýní - tu si holt člověk nevybírá, ale důležitý je, že se máte rádi s Davidem a tohle k tomu bohužel patří...zas máte dvojnásobný štěští, který všechno vykompenzuje, tak se držte a hlavně pevný nervy...
My byly včera s Vendulkou na dvojnásobným očkování (jednak povinná trojvakcinace a jednak jsme ji nechali naočkovat Prevenarem proti pneumokokovi), tak je od tý doby mrzutá, uplakaná, v noci jsme nespaly, má horečku 38°C, tak je to hrozná bezmoc, když vidím, jak jí není dobře a nemůžu jí nijak pomoct ☹(( Tak se akorát chováme, hladíme, ale ani to moc platný není...
Tak se mějte všechny moc krásně a pohlaďte od nás bříška a mimísky 🙂

petreva
18. bře 2009

Holky, tak dobrou...
KACKO, video sem nebo tedy na email...nějak potřebuju rozptýlit 😵 já teda jako neplašim, to ne...jen jsou to takový ty normál obavy. Jako jste jistě měly každá.
ZUZKO, mám tvoje číslo tak dám vědět, neboj. A díky za palce, beru všechny co jdou...
Zítra na kontrolu a odpol dám zprávičku 😉
Co naše HELČA, bude pracovat i ze sálu, ne?? Ty jo, fakt smekám před ní...a JÁJA?? Jakpak se máš? A co Manduca, nastudováno?? Jé 😅 asi tě pak drobet zneužiju 😅
Tak se všechny hezky vyspěte, moc moc zdravím a hladím miminečka a těhulinkám bříška. Pa

menny
19. bře 2009

Ahojky
Teda to je dnes vopruz počasí, fakt hnus 😖
Potřebuju sluníčko...jaro

Evi držim palečky na kontrolu, kéž by se to definitivně hlo
k porodu.

Ahoj Zuzko. Zrovna teď pár dní přemýšlim o tom očkování proti pneumokoku
Ráda bych oočkovala i Davídka, ale nevim, zda se
to dělá i v 6ti letech. Příští týden musim vše vyzvědět u doktorky. Už abych
na to začala šetřit. Někde jsem četla, že sme snad jediná země EU, kde tohle
očkování nehradí pojišťovna. To je fakt smutný. Kolik si prosim tě platila za vakcínu?
Vendulky je mi líto, maminčina náruč a pohlazení pomůže.
Dej jí za nás pusinku.
Jak se jinak holky máte??

Všem krásné ráno
Vstávali jsme v šest, padám hlady, tak zatim pa

cipisek007
19. bře 2009

Nazdárek holky!

Tak jsem si po úklidu a upečení zapnula PC a holky se jako na povel vzbudily 😀 Tak jsem jim dala drobet čajíku na bolavý bříško a pak si je vzala k sobě do obyvku k PC na lehátka. Terka u je tuhá a Barča pomalu vytuhává.
počasí ,mě megaštve právě tam padají kroupy se sněhem a deštěm a já potřebuju po poledni s holkama k dr. na váhu. 😠 Takže místo aby jsme se provětraly, tak pojedeme nejspíš autem. J8 chcu taky sluníčko, tohle už je ubíjející!

Peťul, holkám se cviční břišních svallů líbí, u toho se řehní jak blázni. Když pak si ze mě dělají srandu, tak jim dám "za trest" jestě jedno zvednutí nožiček navíc 😀

Zuzko, já taky přemýšlím nad tím očkováním Prevenarem, ale nevím nevím. Musím se poradit s dr. Jednak by nám to musela píchnout až později, protože i očkování, co se dělá dětem ve 3. měsíci nám bude dělat až v půlroce.

Dadí, takže isofix je tedy základna? Slovo isofix jsem totiž poprvé četla od tebe. A s tím autem ti taky neporadím.

zuzan
19. bře 2009

Holky, ptala jsem se na to doktorky, protože jsem slyšela, že by mělo být očkování proti pneumokokovi zařazeno mezi povinná očkování a bylo by zdarma, tak prý se to týká až dětí narozených po 1.1.2009, tak na Matouška by to mělo platit, ale jestli už je to schválený, to netuším...
My budeme očkovaný ve 4, 5 a 6 měsících a přeočkování potom ve 2 letech. Od věku 7.měsíců už stačí jenom 3 dávky, od roku věku dítěte jenom 2 a od 2 let pak jenom jedna, ale prý je nejohroženější skupina dětí kojenci mezi 2.-12.měsícem, tak proto jsme neotáleli...
Tady je schéma - Peťo, mluví tam o dětech do 5 let, ale když se zeptáš, tak si myslím, že Davídek zas tak daleko od téhle hranice není, ale doktrorka ti určitě poradí líp...
Tady je očkovací schéma: http://www.prevenar.cz/Home/Očkování/Očkovacísc...

Jedna vakcína nás stála 2036,-Kč, takže je to celková investice 8144,-Kč, je to dost, ale rozhodli jsme se, že v tomhle případě se šetřit nevyplácí 🙂

kacena00
19. bře 2009

ahoj holky, moc se tu neobjevuju, neboť moje mládě nám onemocnělo, má takovou dost nechutnou hnisavou rýmu, nejdřív sem měla dost strach, v pondělí odpo začal být dost apatickej, ale v úterý odpo už se začal dožadovat kojení co dvě hodiny (opět...i v noci), takže kojíme, přebalujeme a uspáváme a pomalu nemám čas se dojit ani vyčurdit, porodní asistentka i doktor mi řekli, že je to jedině dobře (teplota, protilátky), takže zatnu zuby a vydržím, alůe to mě ani tak neser, já to takl musim říct, ale to že naše mládě při tomhle shonu pravidelně má komunikativní chvilku při kojení co začíná cca tak mězi půl třetí až třetí, půl hodina je kojení, přebalení a dokrmení a pak když zhasnu, dožsäduje se čehokoliv, dudlika, světla, chování, hlavně nezhasnout a nenechat mámu spát...upozorňuju, že sem si ho takhle nerozmazlila ale už to tak měl poté, co sme se vrátili z porodky...když nepočítám první týden, tak během následujících 16 dnů to měl tak v polovině případů a to podle mě není náhoda. obvykle si lehnu, poté co mu vrazim dudlik, ticho je tak 5 minut opět řev..nenechám ho řvát, máme doma tatínka a toho chci nechat vyspat a hojdat ho odmítám, aby si nezvyknul,celá tahle anabáze trvá obvykle tak hodinu- hodinu a půl, plus půl hodiny na jídlo..takže sem už celekm vyfluslá, ale stále dopufám, že to naše smrádě začne bejt ke svý mamince a tatínkovi slušnější 😀 😀 😀 😀

tak teď rychle pověsit prádlo, za chvíli myslím opět začne vyžadovat cecek, tak ať máme do čeho prdět a v čem se oblíkat 😀

všechny zdravím a doufám, že jste v pořádku, ale asi nedočtu...

kacena00
19. bře 2009

jo evi sem nic dávat nebudu 🙂 jen to ze srandy pošlu tobě, třeba ti ten němej film(stále sme nepřišli na to, jak na foťáku zprovoznit zvuk) ani nepřijde vtipnej 🙂

cipisek007
19. bře 2009

Holky máme za sebou váhu 🙂

Barča 4060g a Terka 4020g 🙂

zuzan
19. bře 2009

Teda Barčo, posílám ti hodně síly, energie a klidu... Snad se váš brouček brzy umoudří a pochopí, že v noci se dá i spinkat 🙂)) Stačí si říct, že ještě před rokem jsme všechny právě po tomhle toužily a zoufale čekaly na ten zázrak, tak to teď máme 🙂)) Vždycky mi to naskočí v hlavě, když v noci Vendulka taky vymýšlí všemožný bejkárny, jen aby nemusela spinkat 🙂 Naštěstí to není moc často, většinou jak se setmí, zavře očiska a vzbudí se jen na kus žvance, u kterýho zase usne 🙂))
Teeeda, Míšo, to jsou pořádný ženský...už vidím, že nás taky co nevidět doženete 🙂 My máme v 5 měsících (bez týdne) 4980g 🙂))

cipisek007
19. bře 2009

Zuzko, počítám, že v 5ti měsících budeme těch 5kg mít taky. Zatím holky přibírají každý týden cca 20dkg 🙂
Jinak holky se už pomalooooounku začínají smát nahlas. Občas vyloudí při usmívání takovej zvuk, že se ho samy leknou 😀 To pak otevřou pusu dokořán, vyvalí oči a šmejdí s nima co že je to za zvuky 😀

menny
19. bře 2009

Mám jen minutku
Zuzko já právě četla, je to asi 2 dny zpátky, článek,
že to ty pitomci ve vládě ještě neschválili, protože
na to prý nejsou prachy ☹
Tak nevim, v úterý se na to poptám.
Jako je to darda, přes 8tis., ale ráda to objetuju, když
stát na nás prdí.
Ty bláho Vendulce už je 5 měs, to už je velká slečna

Míšo teda vy krásně přibíráte.
Neposílala jsi fotku holek do časáku Máma a já?
Je tam fotka dvojčátek Terezky a Barunky a nepoznám
jestli to jsou ony?

Kačko to jsem moc ráda, že už je vám líp a zase se Cyrdíkovi líp papá

cipisek007
19. bře 2009

Peťul, já jsem nikam nic neposílala. pokud to někdo neudělal za mě. Nemáš nějakej odkaz na netu? Nebo aspoň, co mají na sobě 🙂
No jsme veeeeliký holky 🙂 Teď konečně chrní. Jsou nadláblý a tak doufám, že budou chrnět do koupání.

achalteke
19. bře 2009

Čau holky zdravím ve spolek, mám toho teď nějak moc tak nestíhám 😎 ...

Dneska jseem si v tescu koupila nějaký fešácký bodýčka a chlupatou medvědí čepici s ušima a palčáčkama 😀 ...

Jinak to celkem jde, chystám se na předporodní kurz, zítra dorazí kočárek...
Po sto letech mi volal brácha a pozval nás na velikonoce do Lyonu...
a jsem nasratá protožr mi za únor ne a ne přijít nemocenská.... 😠

cipisek007
19. bře 2009

Holky tohle je docela zajímavý 🙂 Najděte si tam svýho lékaře, jsou tam u něj hodnocení ostatních pacientů
http://www.znamylekar.cz

petreva
19. bře 2009

Ahoj holky, tak se hlásím z kontroly...delší procházky a teď unaveně sedím na míči a dumám....
Dr říkal, že máme méně plodové vody, tak zítra musím do porodnice na vyšetření průtoků miminka...mám z toho strach...co může být následek málo vody? Nebo špatných průtoků? Je miminko v ohrožení nebo co mám čekat?? P. povídal, že kdyby se Dr. něco jo nelíbilo, pošle mě do nemocnice hned, ale stejně z toho mám vítr...vyšetření průtoku je nějak ultrzvukem, ne?
No, jsem z toho nějaká divoká...

menny
19. bře 2009

Míšo až bude chvilka juknu do časáku a písnu
Jájo tu čepici s rukavičkama máme taky, myslim, že máme i foto v albíku
Evi můj dr. měl taky podezření na horší průtok pupečníkem. Poslal mě do nemocnice.
Natočili monitor a pomocí utz změřil dr. ten průtok.
Kdyby to vyšlo hůř, tak by miminko muselo ven, ale neboj.
Nás taky strašili a dopadlo nám to dobře. 😉
Co se týče plodovky, tak nevim. S Davídkem jsem ji měla zase hodně a bylo vše ok.
Jsou to nervy viď?

menny
19. bře 2009

Míšo ten odkaz je super

cipisek007
19. bře 2009

Evi, držím palce, bohužel ti v tomhle nepomůžu.Ale pokud je miminko vohrožení, tak půjde hnedka ven a už je šikovný a veliký na porod, takže to zvládnete, neboj 😵

cipisek007
19. bře 2009

Peťo, děkuju 🙂
Jo taky jsem si tam prolistovala plno lékařů 🙂 Moje pediatrička vyšla s mooooooc dobrým hodnocením 😵

cipisek007
19. bře 2009

tak jo, my jdeme cvičit a koupat. papa a hzeký večer!! 🙂

petreva
19. bře 2009

Ahoj Menníku a Cipi,
no mám tam být zítra v deset...ty jo mám strach, aby mi třeba nechtěli vyvolat porod 😨

achalteke
19. bře 2009

Evi já si myslím taky, že kdyby to bylo něco vážného, že tě do tý nemocky povolají hned 😉 kámoška měla něco podobného a jen jí v nemocnici nějak měřili a porovnávali ten obsah vody a jelikož to odpovídalo nějaké normě poslali ji dom.

Meníku ahojda - máme čepku trochu jinou (kuk do alba) ale ta vaše je taky prďácká.

Holky začíná mi pěkně růst pupek, ač mám nahoře kilo a půl a občas mi i nad pupkem sem tam tvrdne, ale magnezko vždy pomůže 😉

cipisek007
19. bře 2009

evi, přesně jak píšou holky. Navíc, gyndaři mají v ordinacích obyčejnější UTZ, v nemocnicích jsou lépe vybaveni, takže víc a líp vidí. Třeba tvoje gyndařka má jenom malou pochybnost, tak je lepší na tebe a mrňouska kouknout.

Jáji, tobě už tvrdne bříško? Ty bláho, to je docela brzy. Ale hlavně, že MG pomůže 🙂

achalteke
19. bře 2009

Míšo já nevim jestli je to "to" tvrdnutí, ale každopádně je to břicho nad pupkem fakt občas takový tvrdý no nevim jak to posat, ale asi kdybych to magnezko brala tak jak mám tzn, každý den nic mi netvrdne, ale beru ho jak si vzpomenu spíš 😒

cipisek007
19. bře 2009

a cítíš to, když se to stane? já to totiž cítila, když tvrdlo.