Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
1. dub 2009

Tak né levnější, jsem se překoukla... 😀 ale novej. 😎

cipisek007
2. dub 2009

Dobré ránko holky!

Těhulínky, zbyly mi tady jedny teskácký plínky vel. 3-5kg. Jeden balík mám načatej, ten dodělám, ale ten druhej celej uzavřenej už ne, protože holkám jsou už malý, škrtí je na stehýnkách.
Je jich tam 80ks, prodala bych to za 150,- jedna plínka by tedy vyšla na necelých 1,90Kč, což je super cena.
Nejspíš je to nabídka pro Budějčandy, s poštovným by to vyšlo dráž 😉

indigo
2. dub 2009

Ahoj Míšo a ostaní!
Ne ne, Míša už plenky nemá, Indi je hamou a zabírá si je pro sebe! 😀 😎

cipisek007
2. dub 2009

Plínky už nemáme 🙂 Plínky jsme schovali švagrový 😀

cipisek007
2. dub 2009

Jinak jsem dala vyvařit látkový pleny. Je tam krásně, budu je věšet na lodžii. Jsem zvědavá, kterej holub hnusnej mi je zase ušpiní 😠

indigo
2. dub 2009

My tu naštěstí nemáme holuby, ale jak tu vedle staví... 😠 vloni to bylo hroznýho prachu, jak jen bagrovali a tak, letos to snad bude dobrý, už maj skoro postaveno. Zase byl ale prcek celej hotovej z toho, že má hned u baráku spoustu bagrů a jeřáby a náklaďáky... 😀
Míšo mi ale chvíli trvalo, než jsem pochopila tu švagrovou... 😀 😀 😀 😎

cipisek007
2. dub 2009

indi o stavění mi něco povídej. Ze strany, kde máme ložnici, tak staví bytovku. Takže tam řežou cihly a když je hezky a holky mi spí v ložnici, tak nemůžu větrat, protože ten kravál by nedovolil usnout ani mě. No a ze strany, kde máme děcák, kuchyni a obejvák zrovna staví lešení k věžáku, takže kravál číslo dvě. Zatím "jen" vrtají do panelů a přimotovávají lešení. A obě akce určitě do léta neskončí ☹
To si myslím, že se malýmu líbilo. By mě zajímalo co na tom ti kluci vidí 😀
No však to jednou možná bude naše švagruše, ne? 😀 😀

indigo
2. dub 2009

No určitě bude švagrová! 😀 Já si prvně říkala, co je máš co schovávat svojí švagrový, když jsou MOJE!!!!! 😀 😀 😀 😀 😎

cipisek007
2. dub 2009

Indi, jj, to mi došlo až když jsi to napsala 😀 Doufám, že moje potenciální švagrová ještě nebude je dlouho potřebovat a zároveň doufám, že to ani moje švagrová nebude 😀

Dneska ráno moje mamka málem vyskočila z kůže. Říká, že už odmítá tu se mnou přes noc být 😀
Prej se Barča nějak kroutila a fňukala (já jí samozřejmě neslyšela 😅), tak se na ní šla podívat a ona ležela pod lariskou i s obličejem, prej se tak vyděsila, že jí rychle zvedla a zjišťovala jestli dejchá, no a Barča se na ní začala tlemit 😀 My jim totiž dáváme pod peřinu i tenkou larisku, protože ta peřina ještě není "zajetá" a oni když se kopnou, tak samozřejmě je peřina nehřeje, tak jsou třeba celou noc jen v overálku nepřikrytý.

kroupinda
2. dub 2009

Dobré ráno holky,no tady zatím počasí nic moc už se je to teda oproti včerejšku lepší tak uvidíme jestli vyleze sluníčko 😉 ...dneska jdu se známou v 10 do cukrárny a odpo jedu za přítelem dneska chudák absolvuje ty nejhorší vyšetření (kolonoskopie,gastroskopie... ☹ )...zítra to budu mít náročný ráno na kontrolu k doktorce na 9 do Pt a pak rychle pro něj do starkonic snad ho pustí tak mu musím uvařit dobrůtky a upéct tiramisu 😀 ...

kroupinda
2. dub 2009

Míšo tak t je sranda ty usneš jako pařez 😀 a Barča asi udělala mamince KUK apríl 🙂 ...jsou to zlatíčka nebo chtěla hrát na schovku 😎

indigo
2. dub 2009

Ahoj Kroupi, máš to teda nabitý, hlavně aby ty všechny vyšetření dobře dopadli a přišlo se na problém a vyřešil se. Ať se v klidu můžete těšit na holčičky!
Tady už taky sluníčko vylejzá, včera se neukázalo za celej den.... 😎

petreva
2. dub 2009

TAky zdravím!!!!
Kroupi, téda, hlavně ať to přítelovi dobře dopadne...já nějak nevím, co a jak s vámi, ale takhe vyšetření 😖 tak se držte oba dva!!
Míšo, noci...viď...tak my bojujem o mlíčko...nechci to vzdát, ale asi ho je fakt málo. Včera jsme byli u Dr. vážili Elču a zase přibrala má 3 730g 😅 tak nevím, asi baští dobře, ale je tak neklidná, pořád hledá, a když nedostane hrozně brečí...ale já toho moc nemám nebo ji prostě nestačím 😔
Indi, takže zaručený recept nebo téměř zaručený, na ubrečený děťátko nemáš?? Co jsi s ním dělala v noci? Elča hezky usne u prsa, ale nesmím s ní pohnout...jinak se vzbudí a dělá jak kdyby týden nejedla..tak nevím, jestli si vymýšlí nebo mám tak málo, že se prsem jen uklidní, ale nenají...
No co, budu zkoumat to naše dítko dál, nějak bude, ne? Hlavně aby byla spokojená a jeslti s mým mlíčkem nebo bez něj... 😔

cipisek007
2. dub 2009

Kroupi, teda, chudák přítel. Gastroskopii jsem už absolvovala, 2x není to nic příjemnýho. Poprvý to bylo hrozný, podruhý to už bylo lepší a na kolonoskopii jsem měla jít taky, ale odmítla to. Hlavně, ať mu to všechno dobře dopadne a tobě zítra taky!! 😵

Jo Barča si udělala z maminy dobrý ráno. Pak si jí radši vzala do postele, protože Barča je fakt na odkopávání se expert. 😀

indigo
2. dub 2009

Ahoj Evi!
Recept mám jedinej - vydržet... 😖
V noci jsem chovala, chodila, kojila, brečela, všechno dohromady... 😖

petreva
2. dub 2009

Indi, ale já pořád nerozumím tomu, že ona pije, usíná, dobře no...drobet ji budím, ale zase když vytuhne tak ji třeba přebalim, ale když se neprobere tak ji nechám...jenže ona většinou spí u prsu, nemůžu s ní hnout...asi má fakt málo a usne vysílením, nebo co...vlastně ani ten náš problém neumím definovat...
Hlavně bych chtěla moc zachráni mlíko...uvidíme...
Jdu se podívat na kočandu, to mi dodává odhodlání 😉

cipisek007
2. dub 2009

Evi, a co zkusit na noc dávat umělý? Třeba by dýl vydržela a rtobě by se mlíko udělalo přes noc? Už jsi měla to rande s laktační poradkyní?

cipisek007
2. dub 2009

no já jdu věšet ty plínky, zatím pa 🙂

indigo
2. dub 2009

Evi jestli ale Elenka hezky přibírá, tak určitě nemáš málo mlíčka. Asi í to bříško bolí, třeba se naopak přejí a je jí potom těžko. A jestli usne, tak jí třeba tlačí vzduch, když si neodkrkne. Možností je moc... 😖 Ale fakt to chce vydržet, nenervovat se, ono se to zlepší. 😉

kroupinda
2. dub 2009

Ahoj Indi a Evi,tak to je mi tě líto Evi ale snad to bude s Elenkou dobrý zase když přibývá...mno tak uvidíte...to víš je to určitě vysilující ale snad to bude brzo dobrý...já si jdu umýt hlavu...odpo jsem nakouknu tak hezký den a doufám že bude trochu slunečný 🙂

cipisek007
2. dub 2009

Tak holubi, bacha na mě!! 😀

menny
2. dub 2009

Ahojky
Tak já už mám jednu pračku na šňůře a druhou tam
frknu za chvilku.
Dnes je naprosto úúúžasně. Na sluníčku 26stupňů,
hřích bejt doma. Takže pověsim a razíme ven.
V 15:15 mám být na gyndě.
Holky budu až k večeru.

Všechny zdravim.
Kroupi ať vám to oběma domadne na výbornou.

Papa kočky

cipisek007
2. dub 2009

Volal mi David. Prej nezvedám jeho mámě telefony. Neskutečný. Ona mi vůbec nevolala!! Já telefon nosím furt sebou a když nemám čas a někdo mi volá, tak mu zavolám nazpátek, i neznámý číslo. Včera mi nikdo nevolal, ani telefon jsem neměla vypnutej. Ten teda vypínám minimálně. Teda ta mi zase hnula žlučí!!!! 😠 😠 😠 😠

cipisek007
2. dub 2009

ježiš, to je kráva. No já jsem vytočená úplně do vrtule!! ☹ ☹

kacena00
2. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

kacena00
2. dub 2009

jo a to že někdy usnula a někdy ne - ona i naše dětská doktorka říkala a já to teda podle té váhy i podle jeho klidu či neklidu zjistila, že množství vyprodukovanýho mlíčka hodně kolísá

držím palce

jájo a zahlídla sem že už máš pohyby, to je super, gratuluju, užívej si je 😉 😉 😉 😉 😉

kacena00
2. dub 2009

jo holky včera mě ta potvůrka Helča pěkně nachytala, poslala mi zprávu a že prej to přišlo najednou a hrozně rychle ale už sem na světě mám 3250 g sem..........................................................APRÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍL

achalteke
2. dub 2009

Ahoj holky,
my jsme celé dopoledne makali na zahrádce poctivě a teď jsme po obídku.....dáváme s termínovkama dohromady víkendovej sraz a asi to bude velká sranda 😀

Čau Baru, tak Helča takhle jo? 😀 😀 😀 😀 😀

Míšo ta tvoje tchýně je fakt případ... 😠

cipisek007
2. dub 2009

čao holky! tak jsme strávily celý odpoledne na sluníčku. HOlky chrněly jak dudci.
Koukněte do alba, jak jim to dneska slušelo 😵

Jinak - za hoďku budou holkám přesně 4 měsíce - 19:53 a 57 😉

Byly jsme na čtyřměsíční prohlídce u dr. Holky mají 58cm obě a B 4380 a T4280g, moc nepřibraly, ale prej je to ještě dobrý. Máme začít pomalu s polívkama. Takže v neděli budu vařit první, zatím jen brambor a mrkev, rozmixovat a dát na lžičce nebo ve flašce. Postupně přidáváva zeleninu a masíko. Za cca 14 dní mám dát dopoledne místo mlíka naškrábaný ovoce (banán, jablko) a za dalších 14 dní zkusit dát místo odpoledního mlíka bílej jogurt. Prý můžeme na noc i kaši nejlépe rýžovou nebo kukuřičnou.

dadunka
2. dub 2009

Čus, Helča je takhle vtipná jo 😉 , to je dobře, jen aby jí ten humor vydržel 😀

Jéé, Jájo, srazík, to se máte, to určitě vyrazíš někam ku Praze což?

Míšo, to jsou velké jídelní změny, podávej průběžné info, jak se na to holky budou tvářit. 😎